Diskuse: Manželka to prostě nechce, co s tím ??

Řadit:
668
Kamarádka nemá fotografii.
Mirek | 5.7.2015 15:35

Ahoj všichni.

Zaplať pánbůh, že jsem se po tolika letech a spoustě hodin přemýšlení konečně rozhoupal a rozvedl.

V manželství je to tak trošku jako na vojně (ti starší si to ještě pamatují). Prostě se „velitel / chlap nebo holka, to nehraje roli“ musí rozhodnout i resp. právě a skoro vždy v situaci, kdy nemá úplně všechny informace (jak to dopadne), a kdy žádná z možných cest není úplně ideální neřkuli bez rizika.

Platí jednoduché pravidlo, totiž že „nerozdodnutí“ je obvykle ta nejhorší možnost, mnohdy dokonce škodlivější než „hloupé ale rychlé“ rozhodnutí.

Každý máme jen jeden život, a strávit jej nebo jeho podstatnou část bez lásky, bez sexu, bez dětí, atd,. atd. je HLOUPOST.

Oboustranně uspokojivý sex v manželském páru je dokonalým zrcadlem vztahu a NUTNOU základní podmínkou jeho existence!!! To je příroda, kterou nemůže nikdo dlouhodobě obelstít !!!
Všech ostatní (děti, prachy, životní styl, náboženství, světový názor, ...) patří v tomto smyslu do „nadstavby“.

Žít tedy se ženou „jako bratr a sestra“ je od prvopočátku nesmysl, byť byste si namlouvali, že všechno ostatní je OK.

Co je to sexuální soulad (=jak a jak často) nechť si každý určí individuálně!!!

Jestliže žijete s partnerkou roky a máte s ní sex 2x za uherský měsíc a tato skutečnost Vás dlouhodobě trápí ..... MUSÍTE konečně dospět a jít vlastní cestou !!!!

Drsná rada na úplný závěr:
„Chcete-li koule pravidelně používat, tak musíte nejprve ukázat, že je máte, a konečně se rozhoupat k nějakému činu !!!!“

Peace

Mirek

Maja | 30.6.2015 10:21

TO Laco: mam pocit, ze ona proste deti nechce...Vyhovuje ji, zivot, jaky zije, bez zavazku...Jiste, ty jsi zavazek...ale ona ma co chtela...zpohodlnela.Deti by ji braly svobodu.Snad chapes,co jsem tim chtela rict. Smutny...ale je to fakt. Preju dobre rozhodovani v tom, co dal.

Laco | 28.6.2015 05:11

Jsme spolu skoro šest let, z toho čtyři vdaní a pořád poslouchám důvody proč nechce mít dítě....naposledy to bylo, protože v práci nemají za ni náhradu a ona by nebyla loajální ke svému zaměstnavateli...

Laco | 28.6.2015 05:04

Moravák. Řikal jsem jí to několikrát, ale s ní to nehne. Mám pocit, že než by měla mít sex řekněme aspoň jednou týdně, tak to by se raději rozvedla....rozumíme si (kromě sexu), mám ji rád, ale žijeme spolu jako bratr a sestra...

Moravák | 27.6.2015 08:56

To Laco: vypadá to, že tvoje manželka už našla co hledala a tak víc nedostaneš. Pokud nemáte děti, řekni jí do očí co tě trápí a pokud se to nezmění alespoň na jedenkrát za měsíc, jdi o dům dál. Nebo dopadneš jako zoufalci v tomto fóru včetně mě. Teda s vyjímkou Míry, ten měl koule.... devil

Laco | 27.6.2015 08:18

Mám bohaté zkušenosti. Jsem ženatý čtyři roky, moje žena má 31 let. Letos se mnou mela styk dvakrát. Je to bída. Je ochotná mi poskynout orál, ale plnohodnotný sex ne. Podotýkám, že orál bez polknutí:-) Nechce děti, nechce sex. Veškeré projevy sexuality bere jako útok. Ptal jsem se jí, jestli nemela nejaký špatný zážitek, řekla mi, že ne....co s tím?

Mirka | 18.6.2015 19:32

Teď když to čtu po sobě, tak to vypadá že je manžel nějaký despota tak to není. Jen prostě to fungování v domácnosti máme jinak nastavené.Když má čas tak samozřejmě také pomáhá, ale nemá to jako povinnost že by musel.Vy všichni co si stěžuje té kvůli nedostatku sexu tak makáte doma jak divý

Mirka | 18.6.2015 18:57

TO frost: Froste je to těžký radit.Třeba má prostě pocit že jí komanduješ .že když něco dělá tak je to stejně blbě tak se na to radši vykašle protože ty to stejně uděláš líp. A to fakt nevaří? Ani klukovi?Je to všechno co píšeš mimo mé chápání,žijete hodně odlišně než my i než lidi co znám. Jsem sice starší 40 let manžel 37 synovi 14,ale ještě si pamatuji,že na mateřský jsem fungovala tak nějak v pohodě žádný stres.U nás by to prostě nešlo aby chlap přijel z práce a lital v domácnosti je fakt že rodinu vždy dobře finančně zabezpečil je řemeslník když jsou zakázky tak dělá celé dny i víkendy a je zvyklí přijet a jídlo na stole.

frost | 18.6.2015 08:50

TO Mirka Ano před dítětem bylo vše v pořádku dokonce i v těhotenství. Vycházel jsem jí vstříc samozřejmě že mytí schodů a oken a podobné věci jsme dělal já. Pomáhal jsem jí a stále se snažím. Už několikrát jsme se i našem vztahu bavili, ale skončilo to asi u tohoto scénáře:
Já položil otázku ona se urazí, pak naštvaně oponuje a nakonec jsem já sobec a nejhorší a pak zjistím, že všechno dělá sama. Když jdeme na procházku s kočárem a potkáme někoho známého neslyším nic jiného, než že dře od rána do večera a já se válím na gauči. Zrovna včera se mi sesypala, když jsem jí nekoupil cigára, když jsme byl se psem venku. Jo pes.... to je další problém, když jsme spolu začali byly mu už 3 roky rostl si jako dříví v lese, dělal co chtěl snažím se ho usměrnit, ale nemůžu mu dát ani ostrý povel, aby se uklidnil, aby se ho nezastala. Neokřikla mě, že na něj křičím a že jsme agresivní. Jak jsem psal snažím se jí dát prostor pro sebe a dokonce jsme přemlouval i její kamarádky, aby ji někam vytáhly ale ona prostě nechce. Ještě mi poví co bych to byla za matku, kdybych tu dítě nechala samotné. SAMOTNÉ.... jako bych tu nebyl. Docela mě pobavilo, když jsem se s ní bavil o nějakých sedáncích s přáteli, dohodli jsme se, že budu chodit jednou za 14 dní, dopadlo to tak, že jsme byl dvakrát a po půl hodinách jsem dostával smsky, kdy už konečně přijdu domu. Ona má pocit, že jakmile přijdu do baru tak tam do sebe musim vyklopit všechen alkohol a že zákonitě musím být celý víkend nepoužitelný.
K těm gynekologickým problémům, měla je v šestinedělí, pak se to vytratilo a už o ničem nevím, tedy pokud mi něco netají (k doktorovi ji také musim přemlouvat a nebo k tomu postrčit její matku, aby jí domluvila). Přijde mi, že se z ní stává asociál, který nemá zájem o nic jiného, než je dítě a cigareta. BTW po porodu začala kouřit jako komín zhruba krabičku denně. To je také častý důvod našich sporů. Kouří ikdyž je na balkoně vyprané prádlo, což o to, kdyby tam byly moje spodky neřeknu ani popel, je mi to jedno, ale pokud ji vidím, jak skládá dupačky a u toho v jedné ruce drží cigáro vaří se mi krev. Její odpověď Co je ti do toho mě odzbrojila. Její rodiče mají chalupu, chtěl jsme tam kolikrát jet na víkend, nebo aspoň na jeden den na výlet, má tam známé a je tam klid a pohoda. Nikdy nechtěl, vždy mi vypověděla seznam tisíce důvodů, proč tam nemůžem jet a proč to nejde, ale ani jeden důvod proč ano. Před dvěma týdny ji to navrhla její matka a druhý den hned jeli. Já měl aspon klid, ale mrzí mě to.

K dítěti, ona o dalším dítěti mluví, ale já se do toho moc nehrnu. Náš synek nebyl plánovaný, ale to neznamená, že si můžeme hnedka udělat další. Nikdy jsem jí to takhle neřekl, podal jsem pádné důvody, proč ještě počkat, antikoncepci bere ikdyž z toho má rozhozenou menstruaci. Několikrát jsem jí říkal, aby si zašla k doktorce pro jinou, ale nechce. Nevím co s tím. Bouchnout do stolu jsem zkoušel její odpověď tak jdi Já nikoho nepotřebuju a jsem nezávislá hovoří za vše. Ale kdo pak bude platit její tři úvěry? to mi není známo. Tři.... zdůraznuji to, protože ani jeden si nezařídila se mnou. Já je jen platím a k tomu všechno ostatní.
V tuto chvíli si nedovedu představit mít další dítě, jak fyzicky (kdyby ano moje určitě není, pokud teda nejsem duch svatý), tak psychicky. Oba dva jsme na prášky a z větší části si to děláme sami....

Mirka | 17.6.2015 17:56

TO : No já myslím dobrá úvaha. U nás je to tak,že manžel je jak se říká vůdčí typ.Chce mít ve všem poslední slovo a pocit že o všem může rozhodovat, takže v posteli se s ním dá leccos domluvit.Když je dobrý sex tak je hned lépe přístupný a je s ním fajn domluva.Prostě spokojenost na obou stranách. Samozřejmě,že s ním nesexuji jen proto je to taková dobrá přidaná hodnota

| 17.6.2015 06:36

TO Mirka: Výborně, víc bab s takovým názorem... Mně by ani nevadilo, kdyby mě ta moje občas odmítla (klidně i v polovině případů)... chápu, že může mít svoje starosti a že vždycky nemusí být po mém... Ale ano, doprošovat se sexu je fakt hodně ponižující... Ona teda tvrdí, že je to ponižující i pro ní, ale sakra, proč? Co ženskou ponižuje na tom, že jí chlap dává najevo, že je pro něj stále, i po letech manželství, po dětech (s již ne zcela ideální postavou...)... atraktivní a žádaná? Nemělo by jí to naopak lichotit a tím spíš jí to nabudit k nějaké akci?

Mirka | 14.6.2015 15:02

Froste a před dítětem to bylo vše OK?Nemá třeba od porodu nějaký gynekologický problém? Máte vyřešenou antikoncepci?Možná se bojí že zase otěhotní.Na takový problémy v sexu jste fakt ještě mladý.

Mirka | 14.6.2015 14:30

Náhodou jsem přečetla tuto diskuzi a musím jen napsat,že vás teda chlapi vážně lituji a obdivují vaši trpělivost. Prostě ty vaše ženský dělají že sexu
moc velkou vědu.Jako jasně že třeba pokaždé se mi taky nějak extra nechce,ale aby se mě chlap musel doprošovat o sex?To fakt ne.Vždycky se to dá alespoň nějak na rychlovku.Holt ví že vás mají jisté no.Mirka 40 let vdaná 15 let

od Miry pro frosta | 14.6.2015 10:23

Ahoj Všem,

včera jsem sportoval a dne mne bolí celý člověk, tož něco napíšu.

Příspěvek od frosta mne zaujal. Zkusím tedy napsat, jak by to mělo ideálně být a od toho se odpíchnout dále.

1. Chlap si dokončí vzdělání, projde několika úvodními zaměstnáními a zakotví ve stálém zaměstnání, které mu náplní, prostředím, finančně a možností kariérního růstu vyhovuje přinejmenším na několik dalších let.
2. Chlap už ví kde a za kolik bude „makat“, takže se poohlédne po nějakém stálém bydlení. Tady někde končí období bydlení u rodičů, podnájmy, svobodárny a podobně.
3. Chlap si položí otázku, zda ta jeho dívčina je opravdu ženská na celý život (vlastnosti, názory, vztah k dětem, majetku, sexu, jak vypadá tchyně, ale taky věkový soulad a IQ atd.). Tady končí taková ta vztahová volnost, už to není jenom o „vona dá a je s ní docela prča, ale jinak o nic nejde“. 4. Chlap s některou z „vážných“ kandidátek zkusí žít alespoň několik měsíců. 5. Ona a ona naplánují nebo alespoň načrtnou společnou budoucnost (děti, finance, kdo a kdy bude dělat kariéru, sex, atd.) 6. On a ona se vezmou a vyrobí první děcko, atd.

Vypadá to jako síťový graf z toho filmu o Básnících, ale tak to není.

Pořadí bodů 1 až 6 je logické a dle mých zkušeností a zkušeností kámošů skoro nezbytné, pokud nechcete riskovat zásadní chybu. Jasně, některé z bodů lze přehodit, vynechat dočasně, nebo i úplně, ale riziko, že nad dětskou postýlkou se pak ocitnou On a Ona s diametrálně odlišnými přístupy k životu se tím neúměrně zvyšuje.

Tak jsem se hezky vykecal a teď prakticky.

Frost nemůže vrátit čas do bodu 1 a začít znova, neb mají 9 měsíční děcko.
Takže jinak:

1. Bylo to děcko plánované?
2. Máte vůbec něco společně naplánované (budoucnost alias ......)
3. Partnerka starší než partner je VŽDYCKY potenciální problém. Ideální je baba o 3 až 5 let mladší než on a ne NAOPAK. Holky „stárnou“ rychleji, takže pokud je ona starší, bude se rozdíl nikoliv stírat, nýbrž pomyslně zvětšovat!!!

Rada: A) Výše jest materiál k promyšlení.
B) Děcko šoupnout na jeden (ideálně sobotní večer) k babičce a s partnerkou vyrazit do neutrálního prostředí (na večeři) a slušně, ale naprosto nekompromisně a otevřeně s ní všechno probrat. Kdo bude co dělat, o co se starat, jak bude vypadat denní rozvrh, týdenní rozvrh, co kdo chce a očekává od partnera, atd. Celý rozhovor však musí mít jasnou strukturu. Žádné otázky typu: Miláčku, jak si to představuješ dál“, nýbrž jasně a stručně: Já - coby chlap - jsem o věci hodně přemýšlel, a navrhuji konkrétně toto a toto (doplň si finance, bydlení, rozvrh péče o dítě, sex, volný čas, atd.). Co ty „buchto na to“, souhlasíš nebo máš snad jiný vlastní a konkrétní návrh ??? Cílem je dobrat se - nejspíše v několika kolech - k oboustranně snesitelnému kompromisu.
Na začátku asi nebude možné přeplánovat celý životní rytmus mladé rodiny. Takže doporučuji v prvním kole „naplánovat“ alespoń 1 až 2x týdně společné chvilky (= děda nebo babka povozí na 2 hoďky dítě) a vy na to zatím „skočíte“.
Dalším krokem bude „čas každý pro sebe“ (= jeden večer hlídá ON, a ona si skočí na kafes s kámoškama nebo na aeraobik / jeden den týdnu má zase on možnost jít na fotbal nebo na kulečník).

Touto cestou byste snad mohli najít nějaký oboustranně příjemný společný rytmus v nové konfiguraci s děckem. Křečovitým řešením typu „opustit holku s 9 měsíčním děckem“ bych se snažil vyhnout. To není fair řešení. Jestli má ona v 31 první děcko, tak je to docela „pozdě“ (i když dneska je to takto moderní), a tudíž to možná moc vědecky prožívá a nezvládá. Za mého mládí už holky v tomto věku chodily na rodičák cca. do 4 třídy ??? Čím pozdější věk matky při prvním dítěti, tím úzkostnější, přecitlivější a nervóznější jsou a nezvládají to. Je to paradox, člověk by řekl, že starší to bude zvládat rozumněji a s větším přehledem, ale je to přesně NAOPAK !!!

Takže rada pro konkrétní případ byla vyřčena, správný postup pro borce, kteří jsou na začátku a tudíž mají ještě šanci se chybám vyhnout jsem taky napsal.

Tož hodně štěstí

Míra

Moravák | 13.6.2015 11:18

To Honza:
Můžu Vás ujistit, že se to tady opravdu čte a že někteří hltají všechno co se objeví v diskuzi. Osobně si velmi této diskuze vážím a také Míry, který z nás „zoufalců“ ukázal, že má koule a dotáh to k jeho spokojenosti. To ALL:
Od mého posledního příspěvku už také uběhlo pár měsíců. Za tu dobu se v kalendáři objevil pouze jeden puntík a proběhlo spoustu přemýšlení o Mírově komentáři mého příspěvku. Ale nevymyslel jsem nic. Na druhou stranu strávil jsem hezký pracovní týden na super wellness hotelu (reklama je asi zakázaná, tekže nejmenuju, ale ono to ani není důležité), kde jsem se snažil mezi prací si setřídit myšlenky. Přiznám se, že jsem si báječně odpočinul, ale nic nevymyslel. Nějak to nešlo.
Objevil jsem ale, že naše oblíbené téma nabívá vskutku mezinárodních rozměrů a není lokalizováno jen na CZ (SK). Rozebíral jsem to tam s nějakou francouzkou v sauně, že které se později vyklubala psychoanalytička. Přiznávám, že tyto rozhovory mě hodně povzbudily a dodaly jakousi motivaci a další snahu nějak z této „blbé“ situace vystoupit. Na druhou stranu mě přišlo šílené, že po večerech v sauně dva cizí nazí lidé rozebírají svůj sexuální život a pohledy na svět a objednávají si šampus s brusinkama. Jak jsem psal, hodně mě to pomohlo, ale nic jsem nevymyslel, alespoň zatím. Přišel jsem ale na spousu věcí o sobě. (teda kromě toho, že se mě líbí francouzky což jsem coteď nevěděl. Neeeee, všechno proběhlo ve vší slušnosti bez puntíku...... což je možná škoda, že :-)) Zjistil jsem (mimo jiné) jednu pro mě podstatnou věc. Jsem schopen o problému mluvit. Čekám tedy opět na nějakou příležitost si o našem životě promluvit s mojí bydlenkou. Ono asi ale není moc dobře, když je to o čekání.
Napadla mě písnička od Fleretu, která by to mohla vystihnout:

Tož tá moja, to je roba, tá sa hneď tak nevidí,
gdyž z ňú idu po náměstí, starosta mi závidí!
každý říká: tá sa nese, psiska přestanú aj štěkat,
enom to mi na ní vadí, že mosím furt na ňu čekat.

Idem na trh vybrat kozu, s každú pár slov vymjéní,
trvá i to najméň půldňa, gdyž má umyt náčení,
než na pelech večér vleze, začne v síni muchy lépat,
já už zatým dávno chrním, nemožu furt enom čekat.

Negdy hledím tak jak tela, co si fšecko nazmýšlá,
lesti ju mám za odměnu nebo za trest přemýšlám,
co je šak už dneska isté, nemosím sa toho lekat,
že až dójde tá s tú kosú, vezne mňa – zas budu čekat.

Ale když počkáte, napíšu update, jak to pokračuje .... 8-)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění