Diskuse: Hysterektomie

Řadit:
16839
Kamarádka nemá fotografii.

TO kacibe@seznam.cz: To je mi líto čím procházíte.Chápu,že musíte být zoufalá.Držím Vám všechny palce,aby se přišlo na příčinu,a dalo se to řešit.

TO kudrnacka@email.cz: ahoj nešlo mi sem psát až dnes se to podařilo. Je to 3 měsíce od operace . Mé motání hlavy a závratě stále přetrvávají. Lítám od doktora k doktoru. Ještě v červenci mě čeká nerologie jestli není problém tam. Hormony musím brát ještě 2 měsíce a pak zkusit přejít na přírodní preparáty. Tak mi držte palce holky už jsem bezradná.

1idka Poslat vzkaz | 10.6.2018 13:52

Ahoj holky, je mi 46 a koncem dubna jsem v nemocnici Na Homolce podstoupila LAVH s ponecháním vaječníků z důvody myomatózní dělohy. Chtěla bych se podělit o své zkušenosti s přípravou na tuto operaci i s následnou rekonvalescencí.
Operace byla plánovaná, věděla jsem o ní pět měsíců předem a během této doby jsem měla spoustu obav, ty nejzávažnější z nich jsem za pomoci odborných informací od spřátelených lékařů vyřešila takto:
1) Nedojde po operaci k sestupu pánevních orgánů ? Toto riziko závisí spíš na stavu pánve před operací, po operaci je třeba se 2 měsíce šetřit, potom už je riziko stejné jako před operací.
2) Nebudu mít po operaci potíže s inkontinencí (před operací jsem neměla) ?
Různé studie přinášejí na tuto otázku různé odpovědi, pokud ale uvádějí vyšší riziko rozvoje inkontinence po hysterektomii, pak se rozvíjela v průběhu několika let po operaci. Jsou ale i studie, které neprokázaly žádný rozdíl rozvoje inkontinence u žen po hysterektomii a u žen, které tento zákrok nepodstoupily. Uzavřela jsem si to tak, že budu cvičit pánevní dno, abych tomuto, pokud možno, předešla.
3) Nedojde při operaci k poranění vnitřních orgánů? Jaké je riziko komplikací při operaci?
Toto riziko je velmi malé u všech typů hysterektomie. Jedna zahraniční studie uváděla, že 96 % žen je po hysterektomii spokojeno a cítí zlepšení svého stavu. To z mého pohledu rozhodlo. Přestože jsem prakticky neměla potíže, kromě občasného velmi silného krvácení (tak 1x/půl roku) a dalších drobností, jako je velké břicho, rozhodla jsem se jít na operaci, prakticky z preventivních důvodů, abych problém neodkládala. A nelituji. Na Homolce vše bezvadné, operace bez komplikací (u mě i u spolupacientek), přestože jsem 1x rodila císařským řezem a navíc mám bloudivou ledvinu, tedy vyšší riziko poranění močovodu. Mou obrovskou dělohu vyndali bez nutnosti řezat břicho. Rekonvalescence probíhá dobře, žádný sestup, žádná inkontinence :-) Paradoxně je pro mě největší problém šetřit se, nic nezvedat a tak. Už bych si nejradši šla zaběhat, mám plno energie, ale ještě pár týdnů počkám. Unavenější jsem byla tak 4 týdny, v této době jsem si opravdu užívala zasloužený odpočinek. Holky, přeji všem hodně zdraví a ať vám všechno dobře dopadne. Držím palce!

TO kudrnacka@email.cz: Ahoj, to mě také moc zajímalo - dnes jsem byla na kontrole po šesti týdnech a paní doktorka říkala, že ze sportu můžu pomalu zkoušet běh i kolo, že je to jako bych začínala po zimě, pokud to přeženu, že by mě bolelo břicho, což mám brát jako znamení, že mám ubrat. Akorát nemám přímo posilovat břišní svaly,to až později.

Zdravím Vás všechny, jsem tu prvně, musím přiznat, že jsem měla nervy, než jsem se zaregistrovala, všechna možná uživ.jména už byla obsazená ;-)

Jsem třetí týden po LAHV.
Píšu proto, abych povzbudila holčiny, které třeba váhají. Měla jsem vleklé problémy hormonální, polycyst. vaječníky a neustálé problémy s cyklem. Pak ještě přišly lehké onko problémy. Už se to nedalo snést, přesto, že jsme zůstali bezdětní, jsem podstoupila odstranění dělohy ve 38. Měla jsem šílený strach, viděla jsem se jako troska co se bude ploužit bytem v bolestech :-) Hlavně proto píšu.. pokud opravdu máte vleklé problémy, operace se nebojte. Já byla bez bolestí od prvního dne.. Byla jsem puštěná po třech dnech z nemocnice..kde mi dávali třikrát denně nějaký slabší lék na bolest.. doma jsem pak brala jeden ibalgin denně..pouze 2 dny-spíš pro jistotu.. pak bez bolestí. Sem tam mě něco někde píchne..ale hned to odezní..jen jeden den jsem měla obavy, zda se mi snad netvoří cysta na pravém vaječníku, dost to bolelo.. ale další den už zase nic. Trochu mě občas píchá v konečníku..ale je to jen vteřinové a souvisí to asi s hojením. Teď třetí týden jsem začla špinit růžovou krví..trvá to už týden..ale jizva prý zatím ok, jen není vyhojená..Chci si zkusit koupit cicatridinu..
Jinak už v prvním týdnu jsem byla schopná cokoliv dělat..jen jsem byla hodně unavená.. od druhého týdne procházky.. každý den..:-)
Až se cítím trapně, že jsem na neschopence..ale na druhou stranu všude čtu a i dr. to říkají, že uvnitř se to hojí opravdu dlouho, tak význam to asi má. Nic nezvedám, vše dělám pomalu. Jen jsem bohužel hodně tlačila při stolici /laktulosa opravdu nepomohla/, a tak proto asi to lehounké krvácení..
ALE CELKOVĚ JE TO PROSTĚ OPRAVDU BEZ BOLESTÍ.. fakt se nebojte.. i když každá to máme trochu jinak.. Hodně štěstí všem :-)

Ahoj všem, jsem 3 týden po LAHV a mám kolem jizev červený kolečka . Nebolí, ale nevím jestli to nemam něčím mazat. Nemáte s tím někdo zkušenost? Měli jste nějakou mast na hojení? A ještě jsem se chtela zeptat. Mám po kanyle nabehlou žílu už v nemocnici jsem stín měla problem :-( docela to pořad bolí,stahuju to,mazu,leduju a je to pořad stejný :-( už je to fakt votrava mám to na pravý ruce takže nic poradně nemůžu dělat . Prosim o radu co s tím a jak dlouho jste to měli. Přeju krásné slunečné dni všem foristkam ;-)

TO kacibe@seznam.cz: Ahoj,beru presne to.Co ty,pry ucinky jsou poznat az do mesice,pokud ma's otoky,asi to chce hodne pit,pry tyhle hormony zadrzuji vodu v tele,motani mam take ,bylo mi receno ,ze to je tim,ze nam to rozhodilo veskere funkce uvnitr...jinak jsou gely attd ale vse ma stejny hormon,nebo pridany..Tak jedine zavolat svemu gyndari :-(Snad se ti brzy ulevi

Zeny,jsem skoro dva mesice p.o. LAHV..vzali vse,chci se pozeptat,cvuceni...mohu..vypady,drepy...pilates????dekuji za info

Dobré poledne . Je mi 38 let jsem po totální hys,(vzato vše )vaginální cestou. 18 den po operaci. Ráda bych radu ohledně hromonů už třetí den mi museli píchnout injekci s hormony měla jsem stavy úzkosti a šílené bušení srdce . Problém je v tom že mi před operací cca 2 měsíce nasadil lékař norethisteron ohledně krvácení před operací a bylo mi z něj zle závratě , otoky . Monetálně mi lékař nasadil Estrofen 1 mg beru ho 11 dní a pocituji stejné příznaky hledala jsem různé náhrady na netu a chtěla bych se zeptat co berete vy za hormony . Děkuji

TO paulinabrabec@seznam.cz: Já jsem sedla za volant, když jsem jela po 14 dnech po operaci na kontrolu do nemocnice. Cesta tam trvá cca půl hodiny a bylo to v pohodě. Vlastně mě ani nenapadlo o tom přemýšlet, jestli můžu řídit nebo ne. Teď jsem pátý týden po operaci a když je potřeba se někam odvézt, tak za volant usednu.

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Chtela jsem se zeptat holek řidiček, kdy jste se odvazili sednout za volant? Jsem cca 9 dni po zákroku, ještě jsem to nezkousela a mám obavy, abych si něco neprivodila. Nejhorší je ,ze bez auta se nedostanu ani k lékaři a musím otravovat rodinu :-\ jinak přidávám jednu zkušenost ,jak jít dobre na velkou :-\ kdo s tím má problémy tak si zkuste koupit v lékárně Laktulosu je úžasná pro mě lepší varianta než cipek :-) Mějte se krásné a díky za každou odpověď nebo názor.

TO marketasvarc@seznam.cz: ja psala takovou dlouho zpravu,a poslalo to par vet ?+ :-@ nevim proc ???kazdopadne dekuji za odpoved.Jana

TO marketasvarc@seznam.cz: Ahojky Market moc dekuji za odpoved..ja se prave bala,ze jsem neco prepiskla,dust chodim,mam malou holcicku,hlidani nemame...tak s ni proste ven musim

TO marketasvarc@seznam.cz: Ahojky Market moc dekuji za odpoved..ja se prave bala,ze jsem neco prepiskla,dust chodim,mam malou holcicku,hlidani nemame...tak s ni proste ven musim

TO kudrnacka@email.cz: Ahoj,reagují na bolest na pravé strane,já tu bolest mela na levé straně, bolelo to tak,ze v noci jsem se nemohla otočit,od televize jsem nemohla vstát,musela jsem se všelijak točit a hledat polohu jak se zvednout,pak mi trvalo to i rozchodit,musela jsem byt v předklonu,dokonce i na kontrole na gynde,jsem nemohla slézt z kozy clamp ,jak to bolelo,když jsem byla v klidu,bylo to v pohodě,můžu říct, ze zrovna v 5tydnu mi to bolest přišla nejhorší,doktor říkal ze se vše ještě hojí(operaci jsem mela řezem),ale po 6tydnu,opravdu jakoby ze dne na den se mi ulevilo a přestala leva strana bolet,operaci jsem mela 7.2.a 3.5.už nastupují do prace,cítím se už dobře,občas me ještě dole na levé straně picha, ale už to není nic proti tomu co bylo v tom 6 ti neděli :-X ,uvidíme jak to budu zvládat v práci,tahání těžších věci me nemine :-) ,přejí rychle zotavení,u mne po 6 týdnů to šlo celkem rychle , ;-) ,pa!Marketa

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění