Plotýnky - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Plotýnky

Diskuze

Plotýnky
Uivatel_5578301
| 21. 5. 2022 11:11
Dobrý den, chci se podělit o mé zkušenosti.
Před čtyřmi lety jsem marodila devět měsíců s bolestmi zad. Podstoupila jsem po MR rehabilitace, nespočet obstřiků, kapačky, silné léky a nic. Bolesti tak šílené, že jsem se v noci pořádně nevyspala, na WC byl velký problém se obsloužit a ve sprše jsem se sama neumyla. Ani sama neoblékla. Bylo mi 37 let. Nakonec jsem dostala lék Nimesil, který jediný opravdu ulevil. Pak jsem nastoupila na jinou rehabku, kde mi doporučili cvičit SM Systém, podle doktora Smíška. Byla to dřina, ale naučila jsem se to po asi deseti lekcích a to jediné mi pomohlo opět normálně fungovat. Cvičím dodnes, sice ne už tak pečlivě půl hodiny denně jako tenkrát, ale cvičím denně základní cviky asi 5-10 minut a pomáhá. Jen opravdu doporučuji se učit pod dohledem profesionálů, jinak si můžete ublížit. Bez tohoto cviku si už neumím představit život.
plotynky
Uivatel_5559332
| 19. 12. 2021 19:11
Dobry den chtela bych poprosit na toho pana adresu nebo cislo co leci ty plotynky bez operace dekuji
Avatar - rozvita.ruze
Re: plotynky
rozvita.ruze
| 20. 12. 2021 13:35
Zadejte si do vyhledavače:
MUDr. Richard Smíšek
Uivatel_5518728
| 16. 6. 2021 10:17
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Pulzní terapie
adela.bmg
| 12. 7. 2019 19:27
Dobrý den,

zkuste k léčbě zvážit 3D pulzní terapii, která působí proti otokům a bolestem a pomáhá regenerovat.
lucyna
| 3. 3. 2019 22:12
Ahoj, také patřím mezi plotýnkáře. Je to běh na dlouhou trať. Došla jsem k závěru, že to chce hlavně cvičit, a pomalu, nic neuspěchat. A pokud je to jen trochu možné, snažit se operaci vyhnout. Hodně času teď trávím vzděláváním se ad má záda. V rámci pátrání na internetu jsem našla i fb skupinu určenou pro plotýnkáře, jmenuje se jednoduše Plotýnkáři - třeba se někomu z vás tato info bude hodit. Přeji hodně sil a co nejméně bolestí
andrysekzm...
| 30. 1. 2018 21:01
Ahojky,tak též patřím do klubu plotýnkářů.Mám oboustranný výhřez 3mm L3,L4,,spondylarthrozu L4,S1,,chondrozu Th11?12 a L3,L4,,chmorlovy uzle a úzký páteřní kanál 10mm. Příznaky šli postupně až v květnu 2017 jsem se nemohla pohnout.Navštívila jsem neurologii v Příbrami,doktor mně hned poslal na MR,pak následovali rehabilitace,proudy,rebox bohužel bez zlepšení bylo stále hůř a přibývali další omezení a nové příznaky.V prosinci jsem bohužel nezvládala pracovat,nemůžu déle stát,sedět.V lednu 14 dní v nemocnici na kapačkách,opět rehabilitace,proudy,rebox. bohužel nepomohlo.Doma cvičím,bolest bederky je nesnesitelná,jde mi do obou boků,hýždí,nohou,bolí mně paty i nárty,bohužel už papkám prášky palgotal,abych mohla nějak fungovat a chodit na procházky.Jsem v PN a v únoru jsem objednaná na vyšetření na Homolku a je mi doporučena operace.Chtěla jsem zkusit obstřik pod CT,ale bylo mi řečeno,že to nepomůže od problému,ale jen od bolesti a plotýnka a spondylarthroza se navyléčí.Někdy si říkám,už abych to měla za sebou co ty bolesti dokážou a člověk je bezmocný...Hrozí i ochrnutí ,tak neváhám a operaci uvítám.Je hrozný kolik lidí tím trpý,dříve jsem to vůbec nevěděla. :-\
sonapullma...
| 8. 1. 2018 11:45
Dobrý den. Chci se zeptat, můj přítel má vyhřezlé ploténky, byl 2x na operaci a jednou na obstřik do páteře, vystřelovalo mu to do levé nohy, až jsem musely zavolat rychlou zachrannou službu. Ted se mu to zhoršilo a navíc má zvýšené svalové testy. Paní revmatoložka ho posílá do Olomouce na odběr vzorku stehen a jiná další vyšetření, že je tam specializovaná revmatologie. Bolí ho pořád svaly a ty ploténky, bere medrol, kortikoidy. Nevíte někdo, co můžou zapříčinovat ty zvyšené svalové testy? Děkuji za odpověd. Nemá s tím někdo zkušenosti?
svetlika1
| 23. 10. 2017 08:29
Mate nekdo zkušenosti s Disco gelem na vyhřezlé plotýnky? Dělají to na klinice v Brně po Ct.
alzbeta197...
| 23. 10. 2017 10:44
TO svetlika1@seznam.cz:

vůbec nemám zkušenost s gelem, ale mám poslední dobou velké problémy se zádama a nevím co dělat :( snažím se teď dělat jogu.
svetlika1
| 24. 10. 2017 08:29
TO alzbeta1970@seznam.cz:
a pomáhá trochu joga? me bolí celá páteř, zkozuším kde co a bez úlevy, mám tech plotýnek více, je to hrozně únavné. ještě chci zkusit mckenzie metodu. sm systém jsem cvičila ale bez úspěchu. A Vy máte vyhřezlé plotýnky?
kamenicesu...
| 12. 10. 2017 14:59
Náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi,hledala jsem informace po včerejší terapii ozónem pod CT
Abych tak nějak shrnula můj momentální stav.
Jsem po dvou operacích páteře,.první v bederní oblasti před 9 lety,výhřez 2 cm a stav po ní spíš horší než zlepšení.
Do roka od operace se mi páteř začala sypat,další vyhřezy a další operace,tentokrát hrudní páteř.
Na ní jsem byla před 3 lety,kontrolní rezonance vloni ukázala dalších 7 vyhřezlých plotének po celém úseku páteře.
Rok jsem měla plný invalidní důchod,který mi sebrali a dali na 3 roky částečný 2st.
Příští rok mne čeká opět komise.
Nemůžu chodit, spát,dlouho sedět,jsem nezamestnatelna.
Je mi pade a zobu opiáty ráno a večer .
Naučila jsem se s tím žít,ale desim se budoucnosti.
Operovat už nikdo nechce a vlastně ani nevím,jestli bych se na to ještě dala.
Pro Dianu:
Určitě bych změnila neurologa,pokud nemáte,někam bych se vecpala a trvala na MR.
Nevím jak někdo může léčit něco o čem vlastně vůbec nic neví.
Fakt mám někdy pocit že to naše zdravotnictví jde mílovými kroky do pihele.
Manžel pracuje v nemocnici,tak občas jen ziram.
Omlouvám se za dlouhý román. Občas má člověk pocit že se musí z toho vypsat.
Pěkný den všem. Hlavně bez bolesti
dianatroja...
| 6. 10. 2017 08:28
To světlíky: ahojky poslat jsem vám na mailik.
anonym
| 18. 9. 2017 19:22
To svetlika:
Ahoj - mohli bychom komunikovat prostřednictvím e-mailu a vyměnit si zkušenosti?
svetlika1
| 20. 9. 2017 21:44
TO Diana: klidně mi pisnite na uvedený mejl a já vám napíšu více informací.
anonym
| 18. 9. 2017 19:04
Já jsem z Prahy. Zkoušela jsem dotazy na pracoviště CT jako samoplátce bez žádanky lékaře...Všude mi ale sdělili, že chtějí žádanku od lékaře i když budu samoplátce...Což je tedy strašné...nemám možnost ani za přímou platbu si nechat vyšetřit, co je třeba.. Prosím, kde v Brně je možnost CT nebo magnetická.rezonance jako samoplátce bez žádanky? Možná, že by se mi vyplatilo se tam objednat a dojet..
Také si myslím, že mám ploténku, stále o tom hovořil i lékař v nemocnici, ale CT bylo hrozný problém mi udělat...stále mě jen strašil ozářením, dotazy proč to chci, co se změní na mé situaci, když to budu vědět...a furt mi cpal, že je jedno jakou diagnózu mám...prostě ten doktor měl příkaz CT nedělat a hotovo...
anonym
| 17. 9. 2017 20:25
Knihu jsem si stáhla a se zájmem čtu..je pěkně napsaná a uvedená fakta mají svou logiku...Přístup lékařů u nás v mém případě je otřesný...u mně léčí ploténku, ale možná ploténku na základě hození okem bez CT, MRS...ve chvíli, kdy se dožaduji CT mi řeknou, že to plotna ale možná nebude, že CT je zbytečné, že všechny problémy páteře se léčí stejně...ale pokud mám plotnu a neznají strukturu výhřezu...mohou mi jejich špatně rozepsané rehabilitace ublížit...totiž mě původně neurolog stanovil diagnozu blokace skloubení SI a dal rehabilitace na diagnozu blokace SI, jenže se mi stav stále zhoršoval, až jsem nemohla bolestí vůbec chodit...v nemocnici mi řekli, že nesmím cvičit rehabku na SI skloubení...jinak se mi rozjede ploténka ještě více...je to ale ploténka nebo neploténka...nemocnice neudělá CT, rentgen mám čistý...nemocniční lékař mi řekl, že mohu mít další 4 diagnozy, nejmenoval jaké, s tím, že je to nepodstatné...pořád mi říkal, že CT chci určitě kvůli tomu, že se bojím rakoviny..já mu stále vysvětlovala, že chci vědět, zda mám výhřez ploténku, kterou on stále cituje, že já rakovinu nemám, že to by viděl na rtg, ze pro jeho diagnozu ploténku je třeba CT...prostě magor...
svetlika1
| 18. 9. 2017 08:07
TO Diana:
no a právě já jsem si raději zaplatila magnetickou rezonanci a mám klid v tom smyslu, že se nemusím dožadovat lékařů o vyšetření které je na dlouhé lokty. Vím je to drahá záležitost, ale aspon vím na čem jsem. Když jsem chtěla po doktorce vyšetření mag. rezonanci tak se mi vysmála a potom kam to spěje to zdravotnictví...u nás nepotřebují vyléčit ale léčit ....Nevím odkud jste ale v Brně za jeden úsek (bederní páteř) chtějí 3 500kč a nemusíte mít ani žádanku od lékaře když jste samoplátce.
svetlika1
| 18. 9. 2017 08:09
TO Diana:
ale co jste psala v předchozí zprávě , tak to na plotýnku ve Vašem případě vypadá, protože stejné příznaky mám i jjá a to tech ploten mám několik
anonym
| 17. 9. 2017 13:12
Je možné, že jsem jedním z Vás plotenkářů. 8 týdnů mám problémy bolesti v kříži, která střílí do obou hyždí a dále až do půli stehen. 2x jsem bolestí omdlela. V nemocnici, kam mě obratem přijali na infúze, byla stanovena pouhým pohledem oka lékaře diagnoza vyhřezlé ploténky. 3. den po přijetí mi udělali RTG páteře, kterým pochopitelně stav ploténky vidět není. RTG páteře dopadl normálně. Lékař stále hovořil o tom, že jde v to mém případě zřejmě o vyhřezlou ploténku, ale do úvahy by mohli přicházet prý i další diagnozy…Když jsem ho žádala o provedení CT, aby se stanovila diagnoza jím vyslovené plotenky, řekl mi, že neurologické oddělení nemocnice, kde jsem byla hospitalizovaná neslouží ke stanování diagnozy, ale pouze k léčbě bolesti, a že je vlastně jedno, co mi je, že velká bolest v kříži, střílící přes hyždě až do půli stehen se léčí stejně, ať jde o jakoukoliv diagnozu…Toto mi tedy mozek nebere – v nemocnici tedy léčí něco, vlastně neví co a ani nemají zájem vědět, co léčí, pořádné vyšetření neudělají…..Máte někdo podobné zkušenosti? Jak začínám tuto oblast sledovat a pročítat různé tuzemské i zahraniční informace….Operace páteře jistě není operací v lehké oblasti. Páteř je nosná konstrukce celého těla. Nicméně ve valné většině případů i dle popisů na německy a anglicky píšících stránkách tato operace přináší obrovskou úlevu od bolesti a rychle vrací lidi do normálního života. Operace ve velké většině případů spočívá v odstranění části vyhřezlé ploténky… Mám pocit, že politikou tohoto státu, je strašit lidi z operace ploténky. Operace je nákladná záležitost. Lidí plotenkářů je hodně a kdyby měli každého operovat a tím mu efektivně pomoci – bude to příliš drahé. Proto bude politikou lidi od operací plotének odrazovat a strašit je. Vždyť levnější je přecpávat je léky, dát jim sérii rehabilitací, které jsou mnohdy k ničemu, odmítat jim i vyšetření, která diagnozu ploténky upřesní…, nedávat lidem na ploténku důchod…nepřijímat je do nemocnice na infuze z důvodu obsazenosti lůžek… Vždyť na ploténku a strašnou bolest se neumírá…tak proč by to měli páni doktoři a rozpočet pojišťoven řešit….Jo pokud někdo z nás bude celebritou nebo bohatým podnikatelem, který si může zaplatit a podplatit, operace se dočká, kdy bude chtít… Každá operace je vždy riziko, i operace slepáku je riziko.. Nechápu, ale jak může neurochirurg odmítnout operovat člověka, který ploténkou nelidsky trpí 10 let…opravdu to nechápu…Proč Vás, co tu píšete o svých hrozných bolestech a máte nález vyhřezlé ploténky odmítli, při strašných bolestech operovat? Je to krajně nelidské… Je to hanba tohoto státu, jak se k obyčejným lidem chová.. Protože, když je strašně, když je člověku dlouho strašně, když to dlouho nelidsky bolí, když člověk jen v bolestech leží, když člověk ztrácí vše v životě dělal – práci, sport, přátelé, když člověk jen leží v bolestech doma v pokoji…člověk se ne operaci pak těší a pak se chce bolesti zbavit….operace pak zůstává i jedinou nadějí…Jak může neurochirurg operaci odmítnout??? Nechápu.
svetlika1
| 17. 9. 2017 13:25
TO Diana:
ahoj Diano, ona operace taky není výhra, znám pár lidí co ji podstoupily a měli za nějakou dobu stejné problémy. Zkus se podívat na Youtube - Kinika Danilov a dozvíš se více i s knihy co napsal. Jelikož mám vážné problémy (výhřezů mám více díky packalovi, který mi dal banky kam neměl ), tak jsem se rozhodla, že kliniku navštívím, i když je pravda, že stále váhám....ale taky asi u nás v česku se žádné léčby nedočkám.
Budu ráda za reakci
svetlika1
| 10. 9. 2017 11:17
Ahoj, má někdo zkušenosti s klinikou na Ukrajině? Profesor Danilov napravuje plotýnky pomocí speciální masáže a má dobré výsledky. Mluvila jsem s jedním čechem co tam postoupil měsíční léčbu a je plně zdráv. Přemýšlím, že tam zajedu, mám těch plotýnek více a cvičení ani rehabilitace nepomáhají.
anonym
| 12. 7. 2017 12:25
Ahoj, je mi 28 let a poslední dva roky jsem trpěla bolestmi v zadní části levé nohy. Bolest se stupňovala, tak mi byla doporučena operace, zjištěn výhřez ploténky L5-S1 8mm. Zdráhala jsem se, zkoušela jsem všechno možné (fyzioterapie, masáže, McKenzieova metoda, SM systém), nic nepomohlo, takže jsem šla "pod kudlu". Kdybych věděla, že se po operaci budu cítit takhle, šla bych na ni už dávno. Je mi daleko lépe než kdykoliv předtím, můžu už chodit na dlouhé procházky, bolest v noze je pryč (když to fakt moc přeženu, tak trošku cítím záda, ale spíš to bude tím, že se moc sleduju). Jsem 3 měsíce po operaci, už měsíc a půl se těším, až budu moct jezdit na kole, plavat apod. Neměla bych to ještě přehánět, tak se hlídám, ale všem, co váhají, tak operaci doporučuji. Je to super, uleví se vám!
anonym
| 15. 11. 2016 20:23
Dobrý den,
Na výhřez ploténky mohu maximálně doporučit metodu SM (Smíšek) s lany.
Je mi 36 let. V 1/2016 jsem měla akutní výhřez ploténky L4/5 i se sekvestrem v míšním kanálu (úlomkem) a kořenovým syndromem do pravé nohy. Po konzultaci s 2 neurochirurgy mi byla doporučena okamžitá operace s ohledem na masivní rozsah výhřezu. Odmítla jsem, rozhodla jsem se pro konzervativní léčbu, začala jsem intenzivně 2 x denně cvičit Smíška + doplňující posilování vnitřních svalů s balonem, co mně naučili v lázních. Za pár měsíců bolesti vymizely. Teď po 3/4 roce znovu kontrolní MR - sekvestr se vstřebal, ploténka také, pouze mírný degenerativní nález páteře. Neurochirurg byl překvapený a nadšený stejně jako já . Po kořenovém syndromu se mi teda zcela neobnovila hybnost nohy, zůstala mi omezená hybnost nášlapu/prsty směrem nahoru na 90%, což ale v běžném životě nevadí, nevnímám to - při operaci mi stejně dávali šanci na obnovení hybnosti 50:50… Doporučuji Smíška, ale musí se cvičit správně (chodila jsem k cvičitelce, pak už to děláte automaticky), díky Smíškovi se naučíte automaticky držet tělo ve správné pozici, hezky chodit i sedět, jak se má, doporučuji. Snad to pomůže někomu, kdo má obdobné potíže a tápe, jako před rokem já. Držím palce !!
anonym
| 1. 9. 2016 14:50
Zdravím. Naděje pro všechny kdo mají problém s bederkou resp. s vyhřezlou plotýnkou. Já jsem skoro 2 roky po operaci a cítím se naprosto skvěle. Můj problém byl výhřez v oblasti L5/S1 s bolestí do levé nohy.
Je mi nyní 43, vážím už asi 25 let 73kg a měřím 176 cm. V srpnu 2014 mi louplo v zádech když jsem se ohnul že si zavážu tkaničku. Po dvou měsících kdy se začala bolest v levé noze stupňovat jsem šel k mému lékaři. Ten mne poslal na CT, kde zjistili že mám 0,5cm výhřez + nějaké opouzdření mezi 3. a 4. obratlem. Tak mne poslal na magnetickou rezonanci. Tam zjistili že mám výhřez 0,7mm a žádné opouzdření (šum v CT).
S nálezem z magnetické mne poslal do Prahy na Homolku k doktoru Šroubkovi. Nesmějte se opravdu se jmenuje Šroubek a je to skutečně machr. U Šroubka jsem byl na začátku listopadu. To jsem opravdu už nemohl sedět. Ten mi řekl že si myslí že je to na operaci. Já jsme měl už načteno z netu že se to dá rozcvičit, Smíšek atd. a nebo samovolné uvolnění... Jeho názor se mi líbil. Akceptoval moje rozhodnutí, že se pustím do cvičení, no nicméně mi dal termín operace na únor 2015.
Listopad jsem ještě byl v práci co to dalo. Celý prosinec jsem makal, chodil 3x týdně k fyzioterapeutovi, a zase makal. Záda se RAZANTNĚ zlepšila. V lednu 2015 jsem šel znovu do práce a v práci v běžném pracovním procesu (dělám ředitele autosalonu) jsem po prvním týdnu byl zpět kde před cvičením ...
Před operací jsem po dohodě s mojím lékařem absolvoval 2x opich bedekry pod CT a k druhému opichu i 10dní (vždy večer doma) kapačky. Cítil jsem se po tomto docela dobře, ale popravdě řečeno nebylo to stále ono. Když jsem byl těsně před operací u mého lékaře, nebyl jsem si jistý zda mám jít na operaci. Jeho jasná otázka zněla. Udělal jste pro to maximum. Tak jako vy se o změnu snaží málo lidí (což měl pravdu. Dřel jsem jako blázen). Změnilo se to tak že by jste byl schopen dále fungovat ? NE NEZMŠNILO. Tak co řešíte (povídá..) OK jdu na operaci.
Večer před operaci se na mne přišel podívat MUDr.Šroubek a z toho jak jsem se relativně dobře hýbal byl trochu nejistý. Nařídil tedy ještě jednu magnetickou ještě ten večer. Jak dopadla jsem se dozvěděl až na operačním sále, kdy těsně před tím než mne uspali mi přišel říct, že nález po mém úsilí se nezměnil. OK ... Po operaci mi sdělil, že bez operace bych se z bolestí nedostal neboť jsem měl ten výhřez už přirostlí . Znamená to tedy, že díky mému sportu v dorostu, mužích se mi udělal malý výhřez, který se věkem a namáháním více a více vysouval až na 0,7 které bylo již pro mne neúnosné....
OK za 5 dní jsem byl z nemocnice doma... A NYNÍ TO DŮLEŽITÉ CO JSEM VÁM CHTĚL SDĚLIT! Mnoho lidí se stejně jako já po operaci cítí velmi dobře a relativně po měsíci můžete fungovat naprosto normálně. No můžete. Cítíte se tak. Jenomže Vaše zranění, operační zásah a rekonvalescence hovoří v jiných časech.
Po operaci jsem byl asi 2 měsíce ještě doma. Absolutně striktně jsem dodržoval nařízená cvičení, denní zátěž, maximální opatrnost při zvedání něčeho ze země nebo předklánění atp. Pak jsem šel na chvilku do práce následně jsem absolvoval 1 měsíc v lázních Jáchymov. Radonová koupel, cvičení v bazénu, masáže, elektro... Do toho jsem ještě posiloval VNITŘNÍ břišní svaly.
Od doby, kdy jsem se vrátil z nemocnice stále cvičím jednoduché cviky na posílení vnitřních břišních svalů, dovolím si jít do posilovny, mohu normálně pracovat a fungovat v zátěži....

Takže shrnutí. Ano, operace až když je to nutné, ale. Pokud Vás to bolí neotálejte s CT nebo ideálně s magnetickou rezonancí. Chtějte od svého lékaře který vás pošle na CT nebo magnet, aby Vás poslal tam, kde by Vás případně operovali, aby jste s ním mohli konzultovat Váš nález ! Pokud Vám tento lékař doporučí operaci, pak věřte že minimálně z 50% je to nutné . Co Vám hrozí, pokud budete tvrdošíjně odmítat operaci ? Bolest a co víc hrozba toho, že si nenávratně poškodíte nervy, které vám ovládají nohu nebo nohy. Pokud dojde k operaci, buďte trpělivý a počítejte s tím, že když nebudete trpělivý a nebudete dodržovat vše předepsané a nebudete se v tomto rekonvalescentním choulostivém období dostatečně šetřit stane se Vám to jako mnohým po operaci, že se Vám to za rok nebo dva nebo i kratší dobu stane znova.
To je má zkušenost dosavadní stav a rada pro Vás ... Držím Vám všem co máte tyto a podobné bolesti, aby jste je vyřešili co nejdříve a nebojte se operace. Moje byla první v životě a dopadla naprosto skvěle !!!!
anonym
| 1. 9. 2016 15:03
TO HEGI: Ještě jsem zapomněl jednu věc. Předejít výhřezům lze naprosto jednoduchým způsobem. Cvičit na vnitřní břišní svaly a k tomu cvičit lehké posilovací cviky na kompletní břišní svaly a hýžďové svaly. Doporučuji prokládat i cvičením zádových svalů především v oblasti lopatek a vzpřimovačů....
anonym
| 12. 12. 2016 21:38
TO HEGI:prave ctu vas clanek a diky bohu za nej.ve stredu 14.12.me ceka operace na fakuttce v Porube.uz tyden lezim v nemocnici a rozhodla se verit doktorum.ze operace uz je nutna.taky jsem chtela alternativne.v unoru mi zjistili vyhrez 0.9 mm se zasahem do obou nervu tj.obou noh a ja operaci odmitla.ze to zvladnu SM Smiskem. Po 4 mesicich jsem se vratila do prace a po dalsich 4 mesicich jsem zkolabovala bolesti a skoncila v nomocnici. Nohu uz neustojim..neni to pry ma vina.urval se leceny vacek a je to na 1.2mm a bolest teda vazne silena. Operace se bojim.je to zadah.ale neni uz nad cim premyslet. Dekuji za tento clsnek.jsem vice v klidu a snad Vanoce nejak zvladneme
anonym
| 25. 12. 2016 22:39
TO marketa: zdravím Vás, jak jste prosím na tom po operaci?
anonym
| 5. 5. 2016 10:31
Zní to velice zajímavě SM systém.Já stim bojují trošku jinak a mohu říct že se to zlepšuje. Od prosince 2015 bolesti L,S páteře s propagací do pravé dolní končetiny,rtg:napřímení Th,L přechodu, vertikální listera L4 k L5 II.stupne,posun 12 mm,sup......
Jednoduše řečeno tlačí to směrem na míchu.Byly to velké bolesti které se objevili jak ,když mavneš proutkem.Měsíc a půl velké bolesti které ustoupili když jsem si lehla na záda , jak jsem se otočila a nebo vstala bolest se okamžitě vratila. Léky nezabíraly ani infuze ani rehabilitace spojené s elekro léčbou.Neuroložka mi řekla že další postup je vyšetření a příprava na operaci a invalidní důchod.To mě hodně vyděsilo a operaci jsem odmítla že skusim cvičení a vyhnout se operaci.Neuroložka souhlasila .Po měsíci a pul maroděnì jsem sotva v předklonu dosahla do pulky litek.Hrozne zjištění,před nemoci jsem dosahla až na zem.Cvičení v leže na podložce co mě naučili na rehabilitaci, přidala jsem pískové závaží na kotníky. Znatelně se to zlepšilo a také jsem začínala cvičení v leže na podložce pokrčená kolena ruce podle těla kolena se pomalu otáčí do práva a hlava do leva a pak na druhou stranu.Nádherně se ta páteř uvolní hlavně když celou noc ležite v klidu.Následovalo cvičení na posílení svalů okolo bederni páteře vše v leže. Cvičení jsem vždy končila tím že jsem ležela na podložce jedná noha pokrčená a druhá noha napnuta
Za napnutou nohu (chodidlo ) zaháknout stočený ručník a přitahovat k tělu do snesitelné bolesti....nezvedat hlavu z podložky.Pak nohy vystřídat. Tím jsem si protáhla zkrácené šlachy na nohách.Dnes už v pohodě dosáhnu až na zem.Cvičení jsem opakovala čtyřikrát nebo pětkrát denně .Co jiného má jeden na práci když nemůže dlouho sedět ani chodit, tak jsem cvičila. Každým dnem jsem pozorovala zlepšení a začala jsem minimálně polehavat a snažila se vic se hýbat a pomohlo to.Zjistila jsem že když to víc bolí tak jsem si zacvičila a ono se mi ulevilo.Neberu žádné léky na bolet.Když jsem měla ty největší bolesti že vám tečou slzy při každém kroku při cestě na WC žádné léky na bolest nezabíraly. Pomohlo jen když jsem ležela na zádech a bolest pomalu ustoupila.Měla jsem pocit ze jim lentilky a ne léky.
Od prvního dubna jsem začala chodit do práce a zvládám to záda jsou lepší o hodně lepší. Dělám dvanáctky krátký, dlouhý týden celou směnu jsem na nohách. Mám tam všestraný pohyb.Začátek byl náročný ale teď už je to o hodně lepší vrací se to k normálu.Stále cvičim hlavně než jdu do práce a někdy i po práci. Jedno Cvičení 15 minut denně nikomu moc času nezabere a hlavně to pomáhá.
Teď nedávno jsem přidala houpačku kde se závěsim za ruce a jemně se zhoupnu vlastní vahou a je to vážně fajn.Poprvé jsem se fakt bála a je to v pohodě. Stále se to zlepšuje záda bolí v podstatě už jen občas za den a málo což je supr.
Držím všem palce a cvičte pomáhá to taky jsem tomu nevěřila.
anonym
| 30. 5. 2016 22:18
TO Eva 45 let:

Evi gratulace k úspěchu, dobře se to čte, nemáte např odkaz na videa kde by byla Vaše sestava cvičení?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Peggi
17. 4. 2024 22:03
70238
2112Hana
17. 4. 2024 18:51
11781
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video