Diskuse: Hysterektomie

Řadit:
16828
Kamarádka nemá fotografii.
růžička | 21.12.2012 18:24

Holky.....já Vám taky přeju,krásné poklidné vánoce a hlavně pevné zdraví v Novém roce...a díky,že tu jste,moc jste my pomohli!Díky!

SuzaG | 21.12.2012 16:43

Hezké dopoledne,delší dobu jsem sem nic nepsala,ale čtu vás poctivě.Já mám za sebou 2x chemo a 12x ozářky a ted mám 5 dní klídek a pokračujeme až ve čtvrtek.Takže si můžu užívat svátky s maličou doma :-)

Peji Vám všem moc krásné Vánoce a do Nového roku hlavně moc moc moc zdravíčka. :-)

Martina | 21.12.2012 16:33

Ahoj holky,všem Vám ze srdce přeji krásné prožití vánočních svátků v kruhu rodinném a do nového roku jen to nejlepší,hodně štěstí,zdraví a lásky. hello hello hello

Helena | 21.12.2012 14:07

TO martas37: Ahoj Martas, ja taky nemela zadna atb a domu jsem sla 3. den po operaci, ikdyz me strasili puvodne az tydnem. A s tim cvicenim a nosenim - take rikali nic nezvedat, ale ja jsem rekla, ze mam male dite a ze se skoncim v Bohnicich, kdyz ho nebudu vubec zvedat (nejsem moc trpeliva :)). tak mi doktor rekl, ze obcas muzu, ze jsem vlastne zdrava (byla jsem na preventivni operaci). Takze vsechno je to relativni a zalezi na tvem stavu a pocitu. Drzim palce a uvidis, ze bude vsechno jednodussi, nez si ted myslis.

Lenka S | 21.12.2012 11:06

TO martas37: Ještě jsem zapomněla napsat že jsem šla domů pátý den po operaci :-) :-) .

Lenka S | 21.12.2012 11:05

TO růžička: Růžičko moc děkujeme za podporu. Je to opravdu často na budku :-( . Ale pak když se zadaří tak je to určitě nádherný pocit. Jen nechápu tu logiku že kdejaká no nebudu to psát tak porodí a děťátko odhodí do popelnice a nic se neděje. A já když chci to dítě tak tě tahají všude možně a zkoumají Tě jak pokusného králíka. Ale opravdu to sem nepatří.

Lenka S | 21.12.2012 11:00

TO martas37: Ahoj Marti. Zítra to bude měsíc co jsem po operaci. Gynekolog mi radil že nic těžkého a žádné cvičení minimálně 6 neděl. Já jsem měla vývod z močového měchýře a dren z břicha na krev. Operace byla ve čtvrtek a v sobotu mi obojí vyndali. Antibiotika jsem v nemocnici nedostávala. Pokud nemáš žádné problémy tak není důvod aby Ti je dali. Po týdnu co jsem byla doma jsem dostala vysoké horečky a proto jsem dostala i ty antibiotika. Ničeho se neboj. Opravdu není důvod se bát. Vím že si myslíš že se nám to radí když už to máme za sebou, ale věř že opradu víme jak se cítíš. Všechny jsme si tím prošly. Po operaci se Ti opravdu strašně uleví. Když budeš cokoliv potřebovat tak se na nás klidně obrať. Pokud kterákoliv z nás bude vědět tak Ti rádi odpovíme. Měj se moc krásně a šetři se. Pa.

martas37 Poslat vzkaz | 20.12.2012 21:37

TO růžička: Já právě chodím cvičit k jedné paní, je fyzioterapeutka.Je to spíše rehabilitační cvičení. Dala mi nějaké cvičení na papíře a i teď zařadila ty cviky do cvičení a vše pořádně vysvětlila.

růžička | 20.12.2012 20:11

TO Lenka S: Teda Leni řeknu Ti,vidím to jako velkou nespravedlivost vůči Vám všem,které nemůžete mít miminko a tolik po něm toužíte a láskou byste se pro něj rozdali,co vše musíte podstupovat..kurzy,psychotesty..ti co jsou zdraví,miminko mají a nikdo se jich neptá,jestli prošli kurzem a testama..Z celého srdce Vám přeju,abyste se děťátka brzo dočkali..vím,nepatří to do téhle diskuse,ale musela jsem to napsat..

růžička | 20.12.2012 20:05

TO martas37: Já jsem šla domů za 5 dní a dren a cévku mně vyndávali druhý den, bývali by vyndali hned ráno,ale měla jsem hodně nízký tlak a nedošla bych na záchod,tak vyndali až odpoledne..to cvičení po operaci je různý,každý doktor říká něco jinýho,někdo radí po 6 nedělích,někdo po 2 měsících,někdo po 3 měsících,taky záleží na tom,jak se budeš cítit a jak se budeš hojit..jinak já zkoušela 3 měsíce po operaci,jestli by mně nenapsali ambulantní lázně,protože je máme odsud kousek,v lázních to bylo vyjednáno,ale bohužel,spřísnili to natolik,že jsem neměla šanci,jen po težkých komplikacích po operaci a to jsem naštěstí neměla..já chtěla alespoň nějaký zácvik na nějaké cviky na posílení dna apod. ale bohužel..připadala jsem si,jak když chci nemožné,když jsem byla po třetí u doktorky,protože ji stále něco ve zprávě od gynekologa chybělo,tak jsem to vzdala..

martas37 Poslat vzkaz | 20.12.2012 18:59

TO růžička: Ahoj, děkuji za odpověď. Po operaci vás dají na pooperák, zavedou cévku a asi dren, kdy je vyndají? Dr. mi řekla, že hospitalizace bude trvat 5-7dní. Holky chtěla jsem se zeptat, jestli cvičíte. Myslím, posilujicí cviky na dno pánevní a pod. Díky

Jana | 20.12.2012 18:02

TO Natule: A víš, Natulko, že mě to taky napadlo? Ale třeba se ještě ozve, abychom jí zase, holce nešťastné, nekřivdili.....

Natule | 20.12.2012 16:34

Tak koukám, že Ela už nezareagovala...doufám, že to zase nebyl někdo...však víte.

růžička | 20.12.2012 11:34

TO martas37: Ahoj, je mi taky 39 let a brali mi také laparoskopicky jen dělohu,antibiotika se nedávají pokaždé,jen když jsou po operaci nějaké komplikace,častý je třeba zánět močového měchýře,ale tomu se dá částečně předejít zvýšeným pitným režimem po operaci,já jsem například antibiotika po operaci vůbec neměla.Klidně se ptej,určitě Ti tady všechny rády odpovíme,pokud budeme vědět...hezký den

martas37 Poslat vzkaz | 19.12.2012 23:27

Dobrý večer, ráda bych se k vám přidala. 8:1. mě čeká hysterektomie /LAHV/, budou mi brát pouze dělohu. Je mi 39 a mám dvě děti, obě narozené plánovaným císařem. Když jsem se byla objednat na zákrok, tak mi dr. sdělila, že u mě neproběhl normální porod je možné, že děloha nepůjde vyndat spodem, ale budou mi muset udělat řez. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se atb po operaci dostavají pokaždé?
Díky Martina

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění