Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
37944
Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 12.6.2017 12:48

Přeji pěkné pohodové pondělí a takový i celý týden.
Přemýšlím, co mám dělat. Mám na mysli ortopeda. Noha skoro nebolí a do okresního města se mi nechce. U nás je ortoped každé úterý, ale určitě bych musela na rentgen a ten je zase v okresním městě. No. zítra stejně nemůžu, protože čekám dvě zásilky. Jednu z PPL a druhou od české pošty.Copak PPL, ta je spolehlivá a bez problémů.Totéž nemohu říci o poště. Dle objednávky to má být balík do ruky. Je pravdou, že jsem po špatné zkušenosti poštu nevyužívala, tohle je po letech a nebyla ani jiná možnost.
Tehdy před lety jsem čekala zásilku. Byla jsem vzaději na zahradě, takže mě z ulice nebylo hned vidět. Přijelo auto pošty, vystoupila z něj paní, doběhla k naší schránce,/ nezazvonila / vhodila do ní už předem napsaný lístek a brala to téměř úprkem zpátky k autu. Volala jsem na ni, ale nebylo to nic platné. Na lístku ze schránky stálo, že si mám zásilku vyzvednout na poště, protože mne zaměstnanci pošty nezastihli doma.Odebrala jsem se tedy na poštu.Tam mi sdělili, že zásilka se nachází u řidiče, který ještě nedorazil. Ať si přijdu zítra.Muž byl tehdy v nemocnici, byla jsem doma sama a tak jsem druhý den valila přes dva km těžký balík domů. Od té doby jsem já služeb ochotné pošty nevyužila.
Vloni jejich služeb využil muž, když tady vznikla panika, že nebude uhlí. Objednávka vyšla až na prosinec a tak si objednal balené uhlí a měla ho přivézt česká pošta.Uhlí mělo dorazit za dva dny, ale když se přes týden nic nedělo, začal se po něm muž shánět. Dodavatel se dušoval, že zásilku odeslal. Po dlouhém pátrání vyšlo najevo, že uhlí zůstalo na jednom nádraží, protože pracovnice pošty nezadala další příkaz k jeho odeslání. Kdybychom byli závislí opravdu jenom na tom uhlí, tak bychom asi zmrzli, neb uhlí dorazilo po více jak 14cti dnech. Je pravdou, že se paní mužovi moc omlouvala a tak si nakonec nestěžoval, protože by ta paní možná přišla o práci. Nakonec my nezmrzli a třeba se jí to stalo, protože měla nějaký osobní problém, co já vím.
Tak jsem zvědavá, co mě od naší pošty zítra čeká. Objednala jsem si vakuové pytle. Ještě jsem je neměla, tak doufám, že budou kvalitní a znovu se mi nenafouknou.
No a jestli nebude pršet, půjdu s Amálkou na slíbenou prochajdu.

marcipka☺marcipán

Zdravím děvčata. Mám kontrolu na chirurgii za sebou. Ráno jsem počkala na zedníka a když jsem přišla domů, už tady nebyl. Nebylo mu prý dobře, tak to dodělá zítra. Ale hurááááá, už mám zprovozněnou pevnou linku, protažený nový kabel přes komínové těleso. Pán z O2 přišel jenom na kontrolu, co je tady potřeba udělat a hned se na něho slétli sousedi. Byl sám, tak potřeboval druhého člověka, aby mu popotahoval kabelem, když on pracoval nahoře na půdě s druhým koncem. Nabídla jsem se a je to hotové. Teď dopoledne přijela firma a staví lešení.Tak už to konečně vypukne. Jsou to podle mluvy většinou Ukrajinci. Až to budu mít doma trošku v cajku, jeli bysme s bratrem do Karlových Varů na pořádný nákup a do Obi nebo Baumaxu pro přechodovou lištu. Tady nikde v blízkém okolí jí nemají. Snad mi už hektické dny skončily. Pa a mějte se hello

iwi
iwi Poslat vzkaz | 12.6.2017 11:16

Pěkné pondělí, máme teploučko, ale vidím mraky, asi sprchne. K obědu bude bramborový guláš, ten dělám často, je to zeťová milovaná polévka. V troubě zapékám brambory se žampiony a brokolici,to mám zase ráda já. :-D

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 12.6.2017 11:00

Hezky den, mame 25 stupnu, budeme ve stinu bytu a v podvecer bude mala prochazka. hello

♥Jarka*Alice♥

Ahoj všem. Včera jsem si u lesa natrhala jitrocel, už je naložený a poprvé z něj zkusím med. Přeji hezký sluníčkový den.☼ :-)

DIS
DIS Poslat vzkaz | 12.6.2017 09:52

Dobré dopoledne.Začíná se nám zatahovat a zvedá se vítr.Vnučka dnes jela na školu v přírodě tak hledám pohled,abych jí hned napsala,aby jí nebylo smutno.Uvařeno mám od včera tak mám dnes odpočinkový den po rušném víkendu.Dnes má přijít plynař na kontrolu tak budu muset být celé odpoledne doma.Ještě,že je zahrádka od soboty řádně zalitá.Nechte si dařit děvčata.Příjemný den.

Helena57
Helena57 Poslat vzkaz | 12.6.2017 09:35

Hezké pondělní dopoledne děvčata. :-) U nás také sprchlo. :-) Právě nám narazil do okenního skla pták,doufám že tu ránu přežije. A to máme na půl spuštěné žaluzie.
Hezký den a celý týden Vám všem přeju. flower hello

Dana51
Dana51 Poslat vzkaz | 12.6.2017 07:53

Hezké dobré ráno. Liduš, u nás už začíná Tonička plakat. Venku už stříká. Snad nebude brečet naplno. :-D Dneska mám naplánované,že si dojdu na bez a budu dělat med. Tak uvidím jestli se mi povede. Nikdy jsem ho nedělala. Z pampelišek jsem ho dělala po dlouhé době. Opravdu moc dobrý. Mějte se hezky a užívejte si začátek nového týdne. hello

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 12.6.2017 06:40

Dobré ráno a celý týden. Dnes má svátek Tonička a ta má uplakaná očička. Zatím tu svítí sluníčko. Dnes jedu k holiči a pro léky. Mějte hezký den. ;-)

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 11.6.2017 23:22

Posílám pozdravení do nového týdne , ať se daří .

Kytičky jsou z loňské dovolené z Alp . flower ( pomněnky?)

Helena57
Helena57 Poslat vzkaz | 11.6.2017 19:54

Hezký nedělní večer tady na Kafíčku. :-) flower

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 11.6.2017 18:56

TO jana50: Jani, na křen nedám dopustit. Stejně tak na cibuli, česnek a med. To všechno je pro mne stravitelnější než různé cizokrajné věci jako je zázvor, čia semínka a různé další. :-))

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 11.6.2017 17:35

Příjemnou neděli,děvčata,
venku sluníčko svítí a pálí jako o závod,tak sedím doma ,přišla jsem na tenhle odkaz a rubriku „zdraví“ jsem prolistovala celou :-) .Tak jsem zase o něco chytřejší :-D

http://www.ctidoma.cz/zdravi/2017-06-11-palivy-kren-selsky-vynikajici-v-gastromii-ovsem-i-skvely-lecitel-31961 ANIČKO,tenhle kaktus mám taky a taky letos nekvetl.Třeba odpočívá?Zato mi vykvetly ve 4 květináčích červené amarelisy a jeden byl bílý s červeným žebrováním,ale já,louda,když jsem ho chtěla vyfotit,tak už odkvetl :-D .Tak příští rok,snad? :-) BARUŠKO,jako malá jsem chodila ,když bylo Boží tělo,pamatuji si,že jsem měla naškrobený háčkovaný košíček a v něm okvětní lístečky pivoněk.
MARCÍ,Ty jsi opravdu magnet na trable,tak už dost,ne? :-) Vůbec Ti takové starosti nezávidím darling darling darling .
DANI,s těmi koťaty je to přesně to samé,jako u nás.Strčí nám je pod vrata a starejte se :-\ .
Užijte si hezký zbytek neděle a zítra naviděnou hello

♥Jarka*Alice♥

Přeji všem klidné nedělní odpoledne. :-)

♥Jarka*Alice♥

TO Barča: děkuji za vysvětlení, nikdy jsem pořádně nevěděla co to je Boží tělo, i když jsem to slyšela mnohokrát. ;-)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění