Crohnova nemoc - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Crohnova nemoc

Diskuze

arnost.vag...
| 9. 11. 2018 12:17
Dobrý deň.
Volám sa Arnošt Vágner
Sám mam cronovú chorobu a trpím ňou už 2 roky, nie je to žiadna sranda. Mám ju konkrétne medzi tenkým a hrubým črevom, doktori mi nasadili imuran, helicid, pentasu, bedonofalk a každý pol rok mi dávali kortikoidy. No vidím že je veľmi veľa ľudí čo trpia touto chorobou, a tak by som sa chcel podeliť o moje skúsenosti.
Objavil som lekárske konope cez jednu istú spoločnosť ktorá z toho vyrába olej a masť, natieram si brucho touto masťou tesne pred spaním, a taktiež olej beriem 2x denne ráno a na obed, pretože olej dodáva aj energiu tak ho neberiem na večer. Je to liečba formou CBD stačí ak si naťukáte do google CBD a cronova choroba, a nájde Vám množstvo pozitívnych článkov. Jeden tu aj pridám. A však konopkné maste a olej voľne dostupný v lekárni mi vobec nepomohli. http://www.magazin-legalizace.cz/…vnimi-diagnozami
Vysadil som imuran, pretože CBD veľmi efektívne bojuje proti autoimunitným chorobam, čiže nemusíš si potláčať imunitu.
No a môj stav teraz? Musím priznať, že je to o 50% - 60% lepšie, nerobí mi problém stres, ani väčšia záťaž na organizmus. Chodím cvičiť pravidelne, chodím do školy, do práce bez akýchkoľvek problémov, upravila sa mi stolica. Moje prehliadky u gastrológa sú maximálne 2x za rok, a vždy mám výborné výsledky.
Ak by ste chceli niečo podobné rád sa s vami spojím, a ukážem Vám kde si to môžete zohnať, môžete ma kľudne kontaktovať e-mailom . Budem rád ak Vám to pomôže .
arnost.vagner28@gmail.com
dunalek
| 4. 11. 2017 14:56
Zdravím.Mam přítelkyni s Crohnovou nemoci a chtěl bych ji nějak pomoct má často křeče a trpí velkou bolestí.Slysel sem že konopný výtažek tyto křeče tlumi.Mate s tím někdo zkušenost popřípadě nějakou jinou radu?napište mi prosím na email.moc děkuju za případné rady.
mchillik
| 5. 10. 2016 14:44
Dobrý den,
sám mám crohnovu chorobu už 16 let a tak vím, že to nemáme lehké. Na facebooku jsem vytvořil novou skupinu CROHNOVA CHOROBA - TROCHU JINAK , kde se chci s naší nemocí poprat trochu jinak, budu rád, když se podíváte a třeba i připojíte. Děkuji a ať se vám daří. M.CH.K.
petula.kru...
| 14. 4. 2016 21:34
Dobrý den,

VELICE VÁS VŠECHNY PROSÍM, KDO VÍTE, CO OPRAVDU NA CROHNOVU NEMOC ZABÍRÁ, NAPIŠTE MI PROSÍM EMAIL NA: petula.kruzikova@seznam.cz.

Budu Vám velice vděčná, dnes mi ji diagnostikovali a jsem z toho vyřízená
anonym
| 29. 7. 2015 20:54
Pavlíno, dárcovská urinoterapie na Crohnovu chorobu fakt zabírá, to jsem taky už zkusil. Můžu doporučit.
anonym
| 16. 3. 2015 07:37
Ahojky Anonymko,můj email je zanca.podesvova@seznam.cz
anonym
| 15. 3. 2015 14:26
Ahojky Anonymko,je hezké,že se chceš o přítelově nemoci něco dozvědět.Úlně chápu Tvého přítele,že se stydí za jizvy,mě také vadí,ale na druhou stranu,radši mít jizvy,než aby střevo prasklo.S tím ***em to může být fakt tou nemocí.Je s tím spojená velká únava,nebo se přítel za své jizvy stydí a vyhýbá se ***u.Určitě je dobré o tom mluvit s přítelem,aby jsi měla jistotu jak se cítí.Pokud budeš chtít,tak pošlu i svůj email a kdykoliv poradím.Pa Žanča
anonym
| 15. 3. 2015 18:49
TO Žanča: ahojky!!! Si moc hodnaa!!! jestli muzes tak sem napis svuj email a ja se ti na nej urcite ozvu je to tak pro me lepsi zustat uplne uplne v anonymite mam stres v dnesni dobe googlu kdy podle jmena clovek vygugli i diskuze kde se clovek zminival ..abych nemela problem ze to zjistuju na netu nez se primo pobavit s nim ale jak sem psala ja zatim nevim jak s nim navazat tu konverzaci abych se ho nedotkla...
anonym
| 11. 3. 2015 12:10
Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat, mám teď přítele s Crohnovou chorobou. Myslím že je z nejhoršího venku ačkoli jeho problémy v minulosti byly velké dá se říct téměř na pokraji života a smrti :( ... Jak to má přesně teď úplně nevím, první problém je ten, že mám strach se ho na to vyptávat, jsme na začátku vztahu nechci ho tím nějak ranit nebo se ho dotknout pro něj možná s vtíravými otázkami ,,jak to má se střevy?" .. Jediné co vím, tak že má velké jizvy na břichu, že stále bere nějaké prášky, ale myslím že projevy nemoci nemusí být až tak akutní, soudě podle jeho kvality života - normálně jí (samozřejmě zdravě ale sem tam si dopřeje i smažené hranolky - bez potíží) chodí na večírky, může pít alkohol, a ještě jsem ho nezažila že by měl obrovské problémy nebo špatné následky na nezdravé jidlo nebo večírek... A nebo mi o tom jen neříká.. :,( to tak k osvětlení situace, no a hlavní dotaz je, do jaké míry takto zvládnutá choroba ovlivňuje chuť na ***?? Je to velice individuální? četla jsem že prášky co se na to berou , chuť na *** snižují... nebo ho to může bolet? jsme spolu 5 měsíců t.j. skoro půl roku a splai jsme spolu max 4x :,( možná tam bude i jiný problém, možná po mě tolik netouží a bude to problém spíš vztahový... ale přeci jen mi nedá se zeptat, jestli ho nemůže třeba jen ovlivnovat nemoc? asi lepší se zeptat ho ale opět je pro mě těžké to téma otevřít abych se ho nějak nedotkla , nevím jak to vše přijmá (např. pokaždé když už jsme spolu intimní styk měli, nikdy si nesundal tričko, zřejmě kvůli jizvám)....
Děkuji moc za odpověď!!!!!! přeju pěkný den!!!
anonym
| 23. 1. 2015 17:03
Dobrý deň, sme študentky gymnázia a zaujímame sa o kvalitu života pacientov s Crohnovou chorobou. Na túto tému píšeme stredoškolskú odbornú činnosť a použijeme tam práve tento dotazník, ktorý je anonymný. Súčasťou tejto práce by mala byť aj praktická časť, my sme si zvolili dotazník, a tak Vás žiadame touto cestou o pomoc. Pokiaľ by ste mali niekto chuť a čas vyplniť tento dotazník,boli by sme Vám veľmi vďačné Smile Na konci tohto dotazníka sa Vám zobrazí odkaz na pokračovanie, kde doplníte ešte posledné 3 otázky. Ďakujeme. http://zivotscrohn.dotaznicek.sk
anonym
| 12. 12. 2014 18:52
Dobrý den, prosím vás všechny o radu. Bráchovi zjistili crohnovu nemoc a má horší formu. Nesmí oříšky ani máslo, takže vlastně základ veškerého cukroví. Chtěli bychom nějaké udělat i pro něj a zpříjemnit mu vánoce. Máte tedy někdo recepty? Děkuji všem moc!
anonym
| 26. 11. 2014 21:41
Pro ty co můj email použijí
Můj email je pouze Monikatenklova@seznam.cz
Tečka na konci byla jen ukončení věty
anonym
| 26. 11. 2014 21:07
Dobrý den, jmenuji se Monika. Chtěla bych touto cestou požádat o pomoc osoby, které trpí Crohnovou chorobou. Jsem studentkou vysoké školy a jako téma své diplomové práce jsem si zvolila právě problematiku osob, kteří trpící tímto život zatěžujícím onemocněním. Potřebovala bych především osoby, u kterých toto onemocnění propuklo v dětském věku (do 18 let)Hlavním cílem mé práce je zjistit jaká péče byla těmto pacientům poskytnuta. Dále se budu zaměřovat především na úskalí, která přináší tato choroba. Jaký je teď Váš život, zda máte obtíže ve škole, popř.už v zaměstnání. Chtěla bych především zjistit na základě Vašich zkušeností, která složka péče u nás nefunguje a co by bylo vhodné zjistit. Pokud by se našel někdo kdo by chtěl semnou spolupracovat, tak budu moc ráda. Nemusíte se obávat zveřejňování Vašich osobních údajů, protože to zůstane v naprosté anonymitě. Kontakt na mě je Monikatenklova@seznam.cz.
anonym
| 20. 10. 2014 12:45
Dobrý den, otěhotněla jsem v dubnu 2014 a lékaři mi řekli abych brala léky (Imuran 3x1, Asacol 2x1,Fe 1x) jako x let předtím, jenže jsem na ně pořád zapomínala a zabývala jsem se miminkem. Už před otěhotněním mi bylo dobře a neměla jsem žádné problémy, byla jsem ještě i na Humiře kterou mi vysadili v září 2014 a od té doby se mi to trochu zhoršilo, chtěla bych léky začít brát ale bojím se, aby to neublížilo miminku když jsem je cca 4 měsíce nebrala vůbec, a hlavně nevím jak bych je měla začít brát, jestli nejdřív třeba 1 prášek denně, druhý týden 2, a postupně se dostat na dávky, které mám brát?
anonym
| 2. 9. 2014 09:23
Dobrý den všem.

Dobrá zpráva pro všechny! Crohnova nemoc a jí podobné nemoci jsou vyléčitelné.
Osobně jsem poznal spoustu lidí, kteří se z tak vážných nemocí i rakoviny uzdravili.

Nedávno jsem osobně poznal jednu paní, která je toho důkazem.
Mám nahrávku s touto paní, kterou Vám rád přepošlu, pošlete-li mi Váš e-mail.
Rád pomohu i Vám.

Budete-li mít jakékoliv dotazy, pište mi sms na 608980639 a já Vám zavolám zpět.
Nebo mi pište na e-mail: okjiristeiner@gmail.com
Můžete využít i skype.

Mějte se krásně a přeji všem nádherné zářijové dny.

Jiří Šteiner
mob: 608980639
okjiristeiner@gmail.com
skype: jiristeiner11
anonym
| 30. 6. 2014 20:23
Zdravím...lidi zkuste se kouknout na tohle http://www.ulcerocrohn.eu/
anonym
| 20. 6. 2014 22:38
Ahoj, mám ulcerozní kolitidu, nějakých osm let. Začátky byly kruté, na totální průjmy a horečky čtyřicítky nasadila obvodní paralen a černý uhlí. Po třech dnech nemocnice, dva týdny kapačky a váha z 90 na 68... Salofalk, budenofalk, penthasa, imuran, už ani nevím, co ještě. Kvůli neuvěřitelným bolestem zad a kloubů prednison. Čtyři měsíce doma, pak přes dva roky boje, změny a snižování prášků. Odmítání těla opustit prednison vyřešil až voltaren retard. Ten jsem asi rok snižoval a nakonec většinu dní prožil už bez něho. Bohužel, člověk je tvor blbej a tak jsem si zkusil prášky snižovat a nakonec nebrat... Asi po roce remise, dva týdny kapačky, 16 prášků denně. Pak mě pan doktor prosadil na biologickou léčbu, infuze remicadu. Po první dávce totální úleva, po druhé polovina prášků dolů, po třetí bez prášků. Jsem na ní skoro tři roky a nemůžu si vynachválit. Vpodstatě žiju jako zdravý človek, bez jakýchkoli omezení. Ale nenechte se zmást - i když se cítíte jako zdraví, dávejte na sebe pozor - jste pořád nemocní a vrátit se to může kdykoli, je potřeba na sebe dávat pozor! Zkoušel jsem i léčitelky, rozhodně doporučuju! Mně paní po třech sezeních zbavila těch největších bolestí. Držte se!
anonym
| 11. 7. 2014 21:44
TO Pavel: záda Vás bolí,protože den pře začátkem bolesti jste se nacpal sladkostmi nebo sladkou limonádou,zkuste to sledovat
anonym
| 29. 5. 2014 13:55
ahoj všem,já mám crohna už 8 let a vše co mi dali nezabralo.Mám za sebou prášky, 3 biologický léčby,poslední jsem ukončila tento týden,pro zhoršení stavu a operaci tenkého střeva.Po operaci se mi nemoc vrátila za 4 měsíce do tlustýho střeva.Bohužel,si doktoři už neví rady a uvažujou,že mi vemou tlustý střevo.Výběr vhodného jídla řešim celou dobu a ještě jsem to nevychytala.Je to náročný i na psychiku,ale když máte oporu,tak se dá nějak zvládnout. Držim všem palečky,ať se to zlepší...Anet,28let
anonym
| 29. 7. 2014 09:43
TO Anet:

Dobrý den Anet, pokud byste chtěla zkusit léčbu, která je účinná a zároveň velmi šetrná a jednoduchá, prosím ozvěte se na tento email.
Velmi ráda se s Vámi buď setkám nebo vše popíši a vysvětlím, operace tlustého střeva je až ta poslední a ne zrovna ideální varianta.

S pozdravem

Renata Hajná
romanaolah...
| 17. 5. 2014 11:34
Ahoj Crohnaci,mam zkusenosti nejen z touto chorobou,ale i bohuzel se zanetem slinivky .V lete 2013 me odvazela me odvazela sanitka s ukrutnyma bolestma bricha do nemocnice ,nikdy predtim jsem nebyvala nemocna ,je mi 24 let.Diagnoza Crohnova choroba- silny chronicky zanet a vredy v tlustem streve,akutni zanet slinivky a zanet jicnu ,vse to prislo najednou .Jako leky mi byl predepsan Helicid a Salofalk ,po celou dobu co jsem tyto pataky uzivala se mi stav nezlepsoval ,rozhodla jsem se vsechnu tuhle znicujici chemii vysadit a dat se na prirodni lecbu kterou mi doporucila mama meho pritele.Jsou to vysoce kvalitni,prirodni nemecke produkty,diky nimz muzu zase normalne fungovat a moc rada bych je vam vsem doporucila.Behem pul roku mi tyto prirodni produkty pomohly zbavit se zanetu a vredu ve streve a upravit travici system .Kdokoliv bude mit zajem o me rady ,budu vzdy pro vas na telefonu 737825800.Volejte kdykoliv ,moc rada a ochodne se s vami klidne setkam i osobne a poradim .Romana
anonym
| 3. 8. 2014 09:48
TO romanaolahova@email.cz:
A kolik ty kvalitni nemecke vyrobky stoji ?
sima.simon...
| 12. 5. 2016 07:52
TO romanaolahova@email.cz:

Dobrý den,

mohu se zeptat na názvy těchto přírodních přípravků. Doktoři si nejsou u mě jisti chronickým onemocněním...vypadá to na Crona....

Děkuji SImona
anonym
| 13. 5. 2014 20:25
Ahoj, mě diagnostikovali crohna asi před 2 měsíci vůbec jsem nevěděl že něco takového existuje. Měl jsem postižené tlusté i tenké střevo. Teď po dvou měsících nemoci se mi podráždila slinivka a museli mi vysadit imuran. Po té se vše zhoršilo a převezli mě do Brna tam jsem začínal jíst a zhoršilo se to. Nakonec mě museli operovat. Vyříuly mi 1/3 tlustého střeva a kousek tenkého. Teď jsem 14 po operaci a zčínám jíst. Dávají mi pentázu. Mám zatím kašovitou bezmléčnou s
Bezezbytkovou stravu. Doufám že budu moct jíst normálně. A chtěl bych se zeptat pro ty co mají crohna už delší dobu: jak poznáte když sníte nějaké jídlo že vám na to nedělá dobře ??? ( je mi 14let )
neliyneliy
| 24. 3. 2014 19:18
Ahoj holky,
asi před více než půl rokem mi zjistili Crohnovu nemoc. Předcházely tomu dva roky bolesti v oblasti břicha, ale i když jsem absolvovala mnoho vyšetření, všechno jsem měla v pořádku, ale z poslední kolonoskopie (srpen 2013) mi zjistili malinký nález mezi tenkým a tlustým střevem, prý opravdu malý, jenom takový "aftíky", který ve většině případů se nerozjedou v těžší formu Crohna, nebo můžou nadobro zmizet.
Doktor mi nepředepsal žádnou dietu, ale trápila mě neustále únava (chodila jsem spát po škole na 2-3 hodiny), nechutenství k jídlu, tlačení žaludku po každém jídle, pocit plnosti jako kdybych snědla tučné a mastné jídlo a i když jsme jedli poměrně zdravě, tak obtíže nevymizely.
Navštívila jsem proto před 14ti dny centrum ajurvédské medicíny, kde mi sestavili jídelníček vhodných a nevhodných potravit. Musím říci, že se vytratila únava i nechutenství, celkově se cítím mnohem mnohem lépe, ale párkrát až výjimečně za den se mi stejně stane, že mě chvíli tlačí žaludek, nebo mě tlačí po jídle, co sním.
Chtěla jsem se Vás proto zeptat, jestli máte taky takové potíže, už si nevzpomínám na den, kdy mě ani jednou netlačila oblast žaludku. Beru 3x denně 2 prášky Pentasa, neprojevili se Vám u ní vedlejší účinky? Dostala jsem i prášky na žaludek loseprazol, ale ten mi nepomohl. Už nevím, co bych pro to mohla více udělat, změnila jsem jídelníček, piji čaje na trávení, ale obtíže ještě nevymizely.
Budu moc ráda za jakýkoliv Váš názor, jestli to máte podobně, nebo jak s tím bojujete vy. Nebo jaká je Vaše rada, co opravdu pomáhá.
Děkuju Vám pomoc za pomoc:)
anonym
| 26. 3. 2014 09:08
TO neliyneliy:
Ahoj já také beru jen pentásu a snáším ji dobře,už ji beru přes 3roky.Mám také malé vřídky mezi tenkým a tlustým střevem,udělali se mi tam časem po operaci střev,mám 15cm střev pryč.Jinak jsem pořád unavená,bolí mě klouby a křeče v břiše,se kterými sem se naučila žít.Asi to už u nás crohnařů lepší nebude,nejhorší pro crohna je stres a teplá jídla u mě,takže stresům se vyhýbám,co to jde a teplé jídlo denně za ty křeče stojí .Taky jsem drzela bezezbytkovou dietu,ale moc jsem hubla a nechutnalo mi jíst.Vyvaruji se jen tmavému pečivu,slupkám a nadýmavým jídlům.Měj se pěkně a drž se.Pa Žanet
anonym
| 12. 3. 2014 21:53
zdravím. taky ho hajzlíka mám. A k tomu ještě jeden dotaz rád bych věděl s jakou dobou až mě to podruhé chytne za jak dlouho se s toho dostanu. Je mi jasné , že nejde říct že to bude 87 hodin a 30 minut ale když už vím co mi je a mám svého doktora - myslím , že je dobrý tak alespon velmi zhruba. vředy jsem měl v tlustem i tenkém střevě ale bylo mi řečeno , že prášky pokud jsem bez problémů brát nemusím, A abych se přiznal, tak se nijak zvlášt neomezuji. ani v jídle ani v pití ani ve sportování. Proste se dá říct , že crohna ignoruji. dík za zkušenosti a reakce
anonym
| 17. 3. 2014 09:42
TO kutil:
Ahoj,myslím si,že na Tvoji odpověď nikdo nedokáže odpovědět,za jak dlouho crohn udeří a za jak dlouho se z toho dostaneš.Spíše jen malá rada,když už udeří,nesmíš házet flintu do žita a být pořád dobře naladěný a neužírat se nemocí,jinak se to uzdravení protáhne.U mě se objevil asi tak před 3lety a trvali mi dva roky,než jsem byla ok,protože jsem měla 1,5roku vývod a během těch dvou let 3 operace.Nikdy bych nevěřila,že to tak zvládnu ve 30letech mít nějakou dobu vývod,ale zjistila jsem,že jsou horší věci.Měla jsem podporu od přítele a mého syna,což bylo hlavní.Přeji všem klidná střeva a pohodu.Pa Žanet
anonym
| 17. 3. 2014 22:14
TO Žanet: děkuji za odpověď jen prosímtě ten rok a půl co jsi měla vývod to jsi byla doma?? Já si nedokáži představit , že bych dělal tu práci co dělám, To by snad ani nešlo. Ale být tak dlouho doma to by mě asi piclo Ač je to k nevíře, ale rád chodím do práce a baví mě, ale tahat těžké věci a ještě s prominutím v bordelu ( špína a oleje a tak) to si s tím vývodem moc dobře nedokáži představit. Dále mám nějaké nutné placení a nikoho nezajímá, že prostě asi mít peněz na rozhazování nebudu. Jak se řeší toto?? Jo ještě se chci zeptat. Pomáhá ťápat nějaké prostředky co by udržely crohna v remisi?
anonym
| 18. 3. 2014 17:12
TO Anonym:
Ahojky Anonyme ,ano byla jsem doma s vývodem s polovičním invalidním důchodem a chtěli abych i chodila na půl úvazku do práce,ale paní na pracáku mi nic nenabízela,když věděla,co mi je.Byl to mazec,ale už je to za mnou a kdyby se to opakovalo,tak vím už co a jak,ale můj názor jr,že se s tím dá těžko dělat namáhavá práce.Když to nedrželo,proteklo to do oblečení a to byl teprve mazec.Někdo pije aloe vera,že je to blahodárné na střevní stěnu,já jím,co mi zle nedělá a i tak mi jeněkdy šoufl,nezbývá nic jiného,než se s tím naučit žít.Já chodím do práce vstávam ve 3:45,jím jen suché rohlíky a když přijedu z práce ve 13:30,tak se najím až potom,jinak bych se busem domů nedostala,takže super.Přeji hodně zdaru všem

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
16. 4. 2024 19:53
11775
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video