Potrat - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Potrat

Diskuze

A este nieco
anonym
| 5. 4. 2007 01:09
Ked dieta nemoze mat to, co maju jeho vrstovnici, tak mu radsej vezmeme aj zivot???? To dieta ak je vychovavane so spravnymi hodnotami bude ovela stastnejsie ako deti z bohatych rodin, za to vam rucim. Je to na vas, maminy, nie na tom, co amju susedia. A v tom, ze v nepali a Indii su si vsetci rovni v chudobe je velky nezmysel. Bola som tam a viem, ze bud si nesmierne bohaty, bohatsi ako my tu, alebo nemas nic, takze maju si co zavidiet
Mravenci
anonym
| 5. 4. 2007 01:05
Presne tak

pokial su vase deti pre vas len mravenci a ich zivot neznamena pre vas nic viac ako zivot mravca, tak mate pravdu. Chodte na potrat


Layla
Dekuji
DANiELA
| 5. 4. 2007 00:08
Och dekuji, to me tesi
:-)
kecka
| 4. 4. 2007 23:34
Jsem z tohoto téma plná emocí, naprosto mi mluvila z duše DANiELA.
Re: Layla
DANiELA
| 4. 4. 2007 22:50
Nesouhlasim s Tebou. Za prve si myslim, ze je od Tebe hnusny navazet se do Very, ktera prozila jiste ne zrovna prijemnou cast zivota s "grazlem" a ptat se ji, proc s nim vubec chrape. Mela jsi nekdy vztah, ktery nevydrzel? A neskoncilo to prave proto, ze ten clovek byl jiny, nez sis myslela? Tak ji neobvinuj, ze spi s nekym, koho nezna, je to ubohe. Kazdy se proste po case zmeni, anebo je v urcitych situacich jiny nez normalne..
Za druhe bych se chtela zeptat - v kolika letech jsi mela poprve ***? Pokud jsi verici a dodrzovalas to, ze az po svatbe, snad ani nemusis odpovidat.. Ale pokud jako asi vetsina zen do 20. roku, byla sis jista, ze kdybys po prvnim styku otehotnela, nechala by sis to decko?
Tvoje procentuelni vycisleni potratu je sice zajimave, ale rekla bych, ze docela irelevantni. V Polsku jsou potraty zakazane, takze jsou samozrejme provadeny nezakonne a tajne.
To same jako vyber Penize x Zivot.. Vezmi si jen kolik stoji nakoupit vybavu (pliny, obleceni, postylka, kocarek, hracky) pro dite, aby se vubec melo do ceho narodit. Nebo snad ma byt porad nahe, spat v posteli s matkou a vykonavat potrebu tamtez? A to je jen zacatek jeho zivota.. Pak prijde skola, skolka atd. atd. a dite potrebuje vic a vic penez..
Rozumny rodic si v dnesni dobe neporidi dite, aniz by si byl jist, ze ho zvladne financne zabezpecit.
A nemuzes srovnavat civilizovane zeme jako Ceska republika a Slovensko s Indii nebo Nepalem, tam je to vsechno jine, co se tyce hodnot, zejmena kvuli nabozenstvi, ale i proto, ze tam jsou temer vsichni na pokraji chudoby (anebo i pod okrajem) a nemaji si co zavidet.
Zatimco dnesni dite chce to, co vidi u svych vrstevniku..
Potrat
anonym
| 4. 4. 2007 22:06
Pokud se teda nepletu, v Polsku jsou potraty zakázány pokud těhotenství neohrožuje život matky...Takže asi proto to nízké procento potratů...Mimoto nemyslím že by se jednalo o hodnoty..Nebo jinak,hodnoty jsou v dnešním světe docela přeházené..někdo na ně ještě "hraje" a někdo ne...a můžu říct, že přivést na svět dítě, které nebude mít co žrát, když už to takto musím napsat a nebude mít co na sebe stejně jako matka...tady už se na hodnoty PENÍZE x ŽIVOT opravdu nehraje...a i když vím,že i 3týdenní zárodek je živý, nemůžu ještě říct,že je to dítě a je to je to vražda....to by byla potom vražda,kdybych šplápla na chodníku na mravence...
Zajímavý názor
Miriam00
| 4. 4. 2007 22:03
Předpokládám, že nemáš 20 let, a asi ani 30, Tvůj názor je názor člověka s mnohými zkušenostmi. Nicméně, stajně bych asi nebyla s Tebou "zajedno" neboť dítě, které by se narodilo z nechtěného těhotenství, by vyrůstalo v dnešní (konzumní) společnosti, to znamená, že by bylo nuceno se (chtě-nechtě) konfrontovat s dětmi jiných vrstev, a to vždy přináší frustraci,atd. Dnes nestačí dítěti "lézt po stromě", jak jsi psala, možná tak v předškolním věku. Ale pak?

Abych řekla pravdu, přála bych si, abys měla pravdu Ty, aby to bylo tak, jak píšeš. To by bylo fajn. Ale-máš školní děti? Pak víš, že leccos je jinak.
No,
anonym
| 4. 4. 2007 21:56
No, odpalilo sa mi to nestastnou anhodou pretym ako som sa podpisala, takze tieto NEZMYSLY tu vsetky pise Layla, tesim sa na vase otazky.

PS: Neodsudzujem zeny, ktore na potrat isli. Ony sa v ten den odsudili samy, a ja som myslienkami s nimi, drzim im palce aby nasli pokoj a lasku, a stastie v zivote a .. Silu...
Neodsudzujem. Vravim len, ze spravne rozhodnutie to v nijakom pripade nebolo. neodsudzujem, a predsa kricim za vsetky nenarodene deti: dajte im sancu! Preco ste im vzali sancu byt stastni? Kazdy ju ma. Aj ten najchudobnejsi clovek, aj ten najmasovejsi vrah, aj ti mentalne ci fyzicky postihnuti, aj stari a chori, kazdy ma SANCU byt stastny, iba ONY, nase vlastne deti si ju nezasluzia????
Prepacte
anonym
| 4. 4. 2007 21:50
Zabudla som sa podpisat a zabudla som odpovedat na otazku.

Damila, mas pravdu, s tym prerusovanym stykom. Volame to tak. Ale nemas pravdu v tom, ze je jedno, ako to nazveme. Predsa ked chcem v obchode chlieb, nebudem si pytat mlieko? Ked je styk alebo tehotenstvo skoncene, nebudem to nazyvat prerusenym. Ked zavrazdim babicku na ulici, nepoviem ze som jej pomohla, aby sa uz netrapila s tou tazkou nakupnou taskou, vsak?

A teraz k "nechtenym detem", ktere mama "nemuze" vychovat. Najprv by ma velmi zaujimalo, co myslis pod pojmom NEMUZE vychovat. Kedze to presne neviem, predpokladajme ze myslis financnu stranku veci. Prvou odpovedou je, co som uz napisala hore. Mam *** s muzom, ktory viem,ze cokolvek sa stane, vzdy sa o mna postara, o mna a o dieta. Nemam *** s grazlom. Ospravedlnenim nie je ani to, ze si nevedela, ze sa z neho taky grazel vykluje. to znamena prakticky asi tolko ,ze si ho dostatocne nespoznala, pretym ako si s nim skocila do postele

Ale stale nechapem tu otazku, jakze "nemuze vychovat"??? Preco niektore mamy muzou a preco by tie ine nemohli??? Poznam tisicky rodin na uplnom pokraji chudoby, a vychovavaju svoje deti kvalitne, trebars nemaju pocitace a obcas ani ta vyziva nie je ako by mala, ale vyrastaju z nich kvalitni ludia, ktori si vedia vazit co maju. Ked to dokazu oni, preco by ste to nedokazali vy? Cestovala som po svete, po krajinach ako Nepal, India, a TIE deti nemaju co jest a chodia nahe.TIE mamy by mali vacsie pravo rozmyslat nad potratmi ako mate vy.

Ale mali by ste ich vidiet ake su tam deti stastne, ked sa mozu hrat, tesit sa z malickosti, liezt na stromy, cely den sa tesia na veceru, ked dostanu kusok chleba. Teraz som vam ukazala priklad na extreme.
A podme do Ceska ci na Slovensko. Aka je pravdepodobnost ze vase deti budu na urovni chudoby tych v Nepale? kolko organizacii rozbehlo program na pomoc matkam ktore zostali samy s detmi, nemaju peniaze... etc. Kolko moznosti mame v porovnani s inymi narodmi?

My nezijeme v chudobe, hovorte si co chcete. Ale cim viac mame, tym materialistickejsimi sa stavame, tym viac sebectva sa v nas rodi.

Podla statistik, 20, 6 percenta tehotenstiev v Ceskej Republike konci potratmi. Na slovensku je to este viac (27, 2) To su tie, o ktorych sa vie.
Ako to, ze v Polsku je percento potratov iba 0,06 percenta. Aky je rozdiel vo financnej situacii Poliakov a Cechov ci Slovakov??

Ako to,ze Polske matky vychovu deti zvladaju a ceske a slovenske nie?

Asi to nebude o peniazoch, ale o hodnotach. Nebude to dokonca ani o katolickosti ci nie-katolickosti naroda, lebo ako vieme, na slovensku ma katolicizmus a krestanstvo vobec vacsie zaklady ako v Cechach.


No,
Tak pockat mile damy
anonym
| 4. 4. 2007 21:18
Poprve: preco s tym grazlom vobec chrapes???? Ty nemas vlastny rozum a zodpovednost aby si si dopredu rozmyslela ci budes mat *** (a potencialne dieta) s niekym, kto sa nebude vediet/chciet o teba postarat raz ak sa "prihodi nehoda" alebo akokolvek tie nechcene deticky nazyvate??? Lebo mat *** zasadne znamena riziko otehotnenia, aj ked mate slecny ochranu, nikdy nie je stopercentna.

Vyplyva mi z toho (a ked to dokazem ja, mala by to dokazat kazda dospela zodpovedna zena) ze predsa nepojdem do postele s clovekom, ktoremu stoprecentne nedoverujem, o ktoreho laske a podpore som si v kazdom okamihu mojho zivota ista. ( teraz ma roznosite v zuboch ked vam poviem, ze bude nieco an tom cirkevnom: *** s jednym zivotnym partnerom, zalozeny na laske a dovere a obete jeden pre druheho.. to rozoberat nebudem, pocuva a pocuje iba ten, kto chce pocut)
Takze sa mi v zivote nestane ze sa do vasej krizovej situacie dostanem, ze??? Ked uz vas tak zaujima, co by som robila ja v tej krizovej situacii. Nikdy by som sa do nej nedostala, asi tak.
Co takto pouzivat rozum pred tym ako s kymsi skocite do postele.

Som pripravena na to, ze vacsina z vas neprijme tazsiu cestu. Prirodzene, stoji to obetu, sebazaprenie, a to sa v dnesnej dobe nenosi.

Ak este niektora z vas stale cita tento prispevok az sem, dakujem, vazim si to, ze ste si aspon nezapchali oci usi pret tym co vravim, trebars aj stale rozmyslate inak.

Nemame pravo sudit zivot. Ked raz ludstvo dokaze stvorit zivot, ked to raz nasa veda dokaze, potom uznam, ze budeme mat pravo rozhodovat o zivote. Teraz ho zialbohu nemame.

A ked mi tu pisete tie bezne argumenty o strnastrocnej znasilnenej slecne: poprve nie je to vas pripad, co ste na potrat kedy isli (alebo by ste isli - ktora z vas ma strnast?)ze nie? Toto je jeden z tisicky pripadov, ale preco by sme ho mali pouzivat ako obhajobu tych vsetkych ostatnych???

A este nieco: ak nemate dost penazi na vychovu dietata, a ono pride, prosim vas, zamyslite sa, co je viac PENIAZE alebo ZIVOT - a to nie hocijaky ZIVOT ale zivot VASHO vlastneho dietata? Co je v nasom skvelom civilizovanom svete vacsou hodnotou???
Potrat????
anonym
| 4. 4. 2007 11:18
Věrko, souhlasím, je to svobodná volba ženy, jestli dítě bude nebo nebude. Když je žena vnitřně vyrovnaná s tím, že dítě nechce, nemá žádné výčitky. A nikdo nemá právo posuzovat, jestli se zachovala dobře nebo špatně. Nikdy neříkej nikdy!!!! Nikdo nikdy nemůže posoudit v jaké situaci se žena nachází ( finanční, partnerská atd. ). Takže, milé dámy, vy kteří to nazýváte vraždou, jste nikdy v krizové situaci nebyly. Takže - neodsuzujte a važte silná slova.
potrat
anonym
| 4. 4. 2007 10:07
Milé dámy,říkejte si tomu,jak chcete,ale v době,kdy jsem byla na potratu jsem již jedno dítě měla.Byla jsem čerstvě rozvedená a těhotná s mužem,který se choval a chová jako grázl.V životě jsem neviděla ani korunu výživného,okradl mne o co šlo,zbyly mi čtyři holé stěny v podnájmu a do toho jsem měla přivést dítě???Zvolila jsem tu "pohodlnější a snažší"cestu.Dnes je situace samozdřejmě jiná,ale i tak necítím morální újmu na svém rozhodnutí,nelituji toho a můžu s klidným svědomím říct,že bych se ve stejné situaci zachovala stejně.Tato otázka je velice individuální a je na každé z nás,jak se rozhodne.Je jednoduché to odsoudit,ale ráda bych Vás,které tomu říkáte vražda vidět v patové situaci,ať už je jakákoliv.

Věra
Vrazda?
DANiELA
| 4. 4. 2007 09:39
Takze podle Tebe je lepsi privest na svet nechtene dite? Co treba znasilnena ctrnactileta slecna.. ma chodit tech nekolik mesicu s brichem, aby ji to este narusilo neuplne vyvinute drzeni tela, riskovala zivot svuj i ditete (dite porodi dite?) a to vsechno jen proto, aby po tech deviti mesicich dala dite do ustavu, kde si ho MOZNA za dalsich nekolik mesicu bude moci vzit bezdetny par..?
Přerušení nebo ukončení
anonym
| 3. 4. 2007 21:53
Laylo,
zajímavý názor. Ale ono se taky říká "přerušovaný styk" a nejde o přerušení s pokračováním, že?
Je vlastně jedno, jak to nazveme. Jen mě zajímá, jaký máš názor na to, co s nechtěnými dětmi, které máma nemůže vychovat. ???
Ono je moc hezké přivést na svět dítě, ale co dál? To už nikoho nezajímá...

Damila-nedaří se mi přihlásit.
Porat?
anonym
| 3. 4. 2007 21:32
Najprv si vysvetlime pojem UMELE PRERUSENIE TEHOTENSTVA Prerusenie?????? PRERUSENIE????? Prerusene je nieco, co potom bude pokracovat, vsakze. Toto je ukoncenie tehotenstva a inym a jednoduchsim slovom, ktore sa asi mnohym z vas pacit nebude ale ja to poviem, VRAZDA.


A vravim to preto, ze tie drobce nemali sancu povedat nic. Nikto im ju nedal. Tak to vravim za ne.

Layla
...
Jennisek
| 1. 4. 2007 18:33
Takovéhle video jsem naštěstí? neviděla. Jestli bych šla na potrat, to by záleželo na okolnostech.
Potrat
Sonja333
| 1. 4. 2007 17:48
Ano, nad tím snad v životě zapřemýšlela každá. Víš, já si myslím, že člověk má mít dítě až ve chvíli, kdy po něm opravdu touží, je připravený na zodpovědnost, kterou dítě s sebou přináší a dokáže ho zabezpečit.
Potrat je hrozná věc, jenže trápit se možná i zbytek života je ještě horší. Člověk se má nejdříve postarat pořádně o sebe - dostudovat, zajistit si bydlení, práci a pak teprve zakládat rodinu. Protloukat se s dítětem není snem žádné ženy. Neustále by mě v duchu hlodalo, co všechno mohlo být jinak a byla bych nešťastná.
Ještě před rokem bych na potrat rozhodně šla. V současné době mám skvělého partnera, se kterým plánujeme budoucnost a i mimi. Vidím to až tak za dva roky, ale pokud by to přišlo dříve, nic by se nedělo.
Potrat
anonym
| 1. 4. 2007 14:12
Ano, taky jsem mockrát nad tím přemýšlela, asi jako každá žena. Taky jsem viděla filmy z interrupce. Brutál!

To je otázka, co se nedá uspokojivě odpovědět. Někdy je to možná menší zlo. Ale furt je to zlo.
Potrat
DANiELA
| 1. 4. 2007 14:02
Ahoj, docela by me zajimalo, jaky mate nazor na umele preruseni tehotenstvi.

Ja jsem videla video z potratu, kdy je dite uvnitr matky roztrhano a
hlavicka rozdrcena klestemi a bylo to fakt strasny. Po tomhle videu
jsem byla tak otresena, ze jsem si rikala, ze bych to nikdy neudelala..


Ale kdyz o tom premyslim, asi bych to stejne udelala.. Je mi 21 a situace, kdy bych byla tehotna, musela prestat studovat a zacit se chovat jako
mamina, je pro me nepredstavitelna.. Zkazila bych zivot sobe i diteti, coz mi prijde jeste horsi nez interupce..

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
18. 4. 2024 22:38
11789
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video