Plotýnky - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Plotýnky

Diskuze

anonym
| 12. 3. 2013 14:19
!!! Nabízím přivýdělek z domu s českou firmou !!! Stačí si přečíst informace a zaregistrovat se na http://www.kupi.cz/?… a můžete začít sbírat body za aktivitu, které potom směníte za nákupní poukazy v hodnotě 200,- 500,- nebo 1.000,-. Za první měsíc jsem si vydělala přes 4.000,-! Registrace je zcela zdarma, jedná se o českou novinku 2013 tak neváhejte! K registraci potřebujete zadat jen platný email (žádné další osobní informace). Mě už poukazy došly, zasílají je každý čtvrtek doporučeně poštou. Více informací na http://www.kupi.cz/?…
hellca66
| 12. 3. 2013 14:00
TO Vláďa: Tak to je moc dobře... Bohužel pár procent operací nedopadne tak dobře.
anonym
| 12. 3. 2013 13:49
Léta jsem měl problémy s bederními bolestmi zad. Po rehabilitačních cvičeních mi bylo ještě hůř. Bolesti se stále stupňovaly, až se to dostalo do takového stádia, že jsem nenašel vůbec žádnou méně bolestnou polohu, abych mohl vůbec spát. Byl jsem stále shrbený při narovnání jako bych měl táhlo v zádech prudká bolest do kyčle a nohy. Abych trochu usnul, klečel jsem vedle postele. Zjistil jsem, že život pro mne v podstatě nemá smysl. Na neurologii mi nezabíraly kapačky, ani jiné protibolestivé driáky. Na CT mi zjistili výhřez ploténky, která tlačila přímo na nerv do kyčle levé nohy. Narozdíl od jiných jsem se nemusel rozhodovat, zda jít na operaci nebo ne. Raději být po operaci na vozíčku, ale bez velkých bolestí. Po operaci (byla provedena přes záda nikoliv břicho) jsem se probudil jako vyměněný, žádná bolest ! (tedy ta relativita : pooperační bolest pro mne již nebyla žádnou bolestí, sestřičce jsem odmítnul léky proti bolesti). Třetí den (vertikalizace) jsem se mohl konečně bezbolestně narovnat ! Po operaci jsem 3 měsíce dle doporučení jen stál, nebo ležel a pravidelně posiloval všechny břišní a zádové svaly (cca 3 roky). Na rehabilitaci do lázní jsem odmítl jít, neboť jsem měl špatné zkušenosti od kolegů, kteří to postoupili. Záleží totiž do jakých rukou se dostanete, zda vám ještě neuškodí. Dnes jsem 6 let po operaci, můžu dělat všechno, i namáhavé pohyby - vyvaruji se ale zvedání břemen v předklonu. Operaci můžu z mého pohledu vřele doporučit. Byl jsem operován ve Zlíně prim. Filipem, kterému nevím jak bych poděkoval. Má dlouholeté zkušenosti, které přebírají i jiní věhlasní lékaři mmj. i v Praze.
hellca66
| 12. 3. 2013 08:07
Miládko,psala jsem ti vzkazík
anonym
| 12. 3. 2013 00:48
TO hellca66@seznam.cz:
Tedy mně to jde bez problému, zkus znova a zkontroluj nick. Milada
hellca66
| 11. 3. 2013 11:39
Tak dělám už asi stý pokus přidat příspěvek. Nejde to.
anonym
| 11. 3. 2013 01:37
TO hellca66@seznam.cz:

Zdravím Helčo. Opožděně jsem si přečetla Tvůj příspěvek a to proto, že se sama potýkám s tím, co popisuješ, a to už řadu let. Pokud máš zájem i po delší době o výměnu zkušeností, odpověz mi na vzkaz a budeme se radit. Jsem starší dáma důchodkyně. To jen pro zřejmění s kým by sis psala. Milada
hellca66
| 17. 1. 2013 15:07
Zdravím všechny dámy.
Jsem 5 let po operaci dvou plotének bederní páteře. Operace kýžený výsledek nepřinesla,ba naopak-ochrnula jsem po ní na levou nohu. I když se po čase stav upravil,stále přetrvává mírná paréza prstů,zakopávání,bolest vystřelující do levé nohy. Navíc po poslední rezonanci mi zjistili 7 vyhřezů-recidivu v oblasti bederní a nové výhřezy v oblasti hrudní a krční páteře.Bolesti mám nepřetržitě. Začala jsem v květnu chodit do práce,bohužel teď od září opět v pracovní neschopnosti. 4 roky jsem přežívala na opiátech( Palladone),teď po těch letech jsem se konečně dostala do Centra léčby bolesti,kde mi opiáty vysadili a zatím nahradili jinými léky,absolvovala jsem infuzní léčbu,dnes poslední desátou infuzi. Zdá se mi že efekt nic moc.Jsem psychicky dost na dně,neznám bezbolestný den. Nevím jak budu dál fungovat. Našla jsem tuhle diskuzi,tak snad třeba tady najdu spřízněné lidičky.Helča
anonym
| 5. 1. 2013 20:00
Zkuste si nechat napsat neurologem kapačky vetšinou zaberou,mám vyvředlé plotýnky 15 let a vždy kapačky pomohli
anonym
| 5. 1. 2013 19:43
Chtěla bych se též podělit o zkušenosti s vyvředlíma plotýnka .Byla mi již nabízena 2xoperace vždy sem odřekla.Bolesti sem měla fakt velké ,vždy mi pomohly kapačky.Problémi mám již 14 let .
anonym
| 17. 12. 2012 12:47
TO Stele: Dobrý den,pravděpodobně mě něco takového čeká. Mužete prosím napsat na co se mám připravit? Doufám, že to opravdu nebolí a nějak to znecitlivý. Děkuji za odpověď. Radka
anonym
| 7. 12. 2012 22:59
ahoj holky, já mám teď za sebou 1. aplikaci PRT (navigovaný obstřik pod CT). Pokud se na to někdo z vás chystá na základě doporučení od neurologa, vůbec se toho nebojte - vůbec to nebolí. Já se strašně bála, ale je to v pohodě. Chci se zeptat jestli to někdo z vás absolvoval?? Zatím mi to nepomohlo. ale hodně lidem to pomáhá....prý až po 2. nebo 3. aplikaci (pokud to nezabere po 3, prý je problém někde jinde). Indikuje se to v případě kořenového dráždění, kdy jde bolest do nohy....ach jo, už 2 roky chronických bolestí v kuse...
anonym
| 27. 11. 2012 12:15
Doporučuji zkusit Lepší je z dany olprah viz. http://www.nejlevnejsidvd.cz/?…
anonym
| 24. 10. 2012 12:24
Ahoj všem,marodím třetí týden,jak jinak než s plotýnkami.Když jsem dorazila k doktorce dala mi injekci-olejovou,napsala léky-surgam a mydocalm a popravdě úleva žádná.Při minulé návštěvě mi doktorka řekla,že bude nejlepší,když skončím v práci(poštovní doručovatelka),takže jsem v háji,svoji práci jsem měla ráda a bavila mě.a co tedˇ,babo radˇ.díky všem,kdo odepíše Lenka
anonym
| 10. 10. 2012 16:59
Ahoj, mě na bolesti zad pomohlo sezení na zdravotní židli. Jmenuje se Spinalis a je vážně účinná :) Mě totiž nepomáhaly ani masáže, léky, nic.. :( Tohle mě fakt osvobodilo
anonym
| 26. 9. 2012 10:47
Milé ženy,

protože patřím mezi ty, jimž se stala vlastní ploténka zdrojem obrovských potíží, jejímž následkem se mi stal život nekvalitní a denní existenci bych shrnula do jednoho slova - přežívání, cítím potřebu napsat pár svých poznatků, které mě znovu vrací do plnohodnotného života a třeba dají některým z Vás naději. To, že jsem své potíže zpočátku velmi podcenila, je jedna věc, po měsících utrpení následovala jasná diagnostika hernie disku a začalo hledání všemožných způsobů léčby výhřezu neinvazivními způsoby. Protože jsem při všech svých potížích nacházela úlevové polohy ( v klidu spím, poloha v leže na břiše naprosto bez problémů) neváhala jsem vyhledat fyzioterapeuta specializujícího se na Mckenzie cvičení. Nyní jsou to dva měsíce pravidelného, denního, pohodinového cvičení a mé potíže na stupnici 1-10, z čehož desítka je nejhorší, jsou dvaplus. Znamená to, že odchází bolest z hýždě, z nohy a bez problémů sedím, řídím. Cítím pouze lehké chvění na zadní straně stehna, ale naprosto věřím, že to ucvičím. Chci říci, že jsem z počátku byla velmi zoufalá a dlouho se to nikam nepohlo, nyní nejen víra,ale cílené cvičení mi moc pomohlo. Ráda se s Vámi podělím o jakékoliv poznatky, pokud o to bude někdo stát. mavira@seznam.cz
anonym
| 19. 7. 2012 16:41
TO Beauty:

zlatooo, to je pěkná blbost chodit na in line brusle tam hrozí hodně velká pravděpodobnost že spadneš, a to není moc dobrý, a tenis? to taky není zrovna výhodný - jednostranný sport pro záda, není moc dobré... Ale tím ti to nechci nějak ubírat..to jsou jen rady...
anonym
| 18. 7. 2012 01:11
TO Moni:
Moni, potíže, které máš jsou spíš předmětem léčení na neurologii. Lékař ti napíše od rehabilitace po léky. Pošle tě na rentgen nebo i na magnetickou rezonanci. Záleží na tom kde žiješ a jestli máš možnost sehnat si dobrého neurologa. Samozřejmě, že zázraky nedělá nikdo. Byla jsem na operaci páteře a bolí to dál. Myslím si ale, že zkusit neurologa stojí za pokus. DRŽ SE. z.
anonym
| 15. 7. 2012 11:06
Dobrý den..mam pravdepodobne problem s plotynkou..bolesti do křížu až podlopatku pravou,nepříjemné bolesti od břicha až do žeber,problém ráno vstat,chodila jsem na injekce ortopedovi bylo to lepší ted už horší ani masaž nepomohla,mám navštívit ortopeda?Děkuji za radu.
anonym
| 23. 5. 2012 20:51
TO medword1@gmail.com: Dobrý večer,můžete mi posat co užívat nebo co si mám koupit za čaje.Děkuji
anonym
| 29. 3. 2012 23:43
Zdravím všechny spolutrpící . Mám také výhřez plotýnky 9x17mm s útlakem na levý kořen S1, už tři týdny marodím, po jedné injekci proti bolesti a následných prášcích na bolest Bruffen 600, Aescin Teva..., mi nasadila neuroložka kortikoidy v prášcích na 10dní Prednison 20mg, a rehabilitace..chodím na parafin, magentoterapii a k fyzioterapeutovi, který mě různě natahuje a učí hlavně dýchat a zpevnit vnitřní břišní svaly. Zatím nic nepomáhá, nemůžu řídit, protože zmáčknutí spojky je ostrá bolest od prstů až do kříže, nemůžu moc dlouho sedět ( bohužel do práce denně dojíždím autem 30km a 9hodin denně sedím, takže zatím nemožná představa) , při chůzi noha bolí, ale dá se to. Nejhorší je ten pocit znecitlivění prstů u nohy, jak kdyby v nich byly neustále mravenci. Mám stále i otok nad levou hýždí, je to cítit při ležení na tvrdé podložce a neustupuje. Má neuroložka skončila se svou praxí a přesunula mě s neschopenkou k obvodákovi, prosím, nevíte někdo o dobrém neurologovi či rehabilitačním doktorovi z Karlovarska? Delší cesta autem za lékařem je utrpení . Zkoušela jsem i McKenziho metodu, moc tomu věřím, ale bohužel, při mém jakémkoliv pohybu vystřelující bolest až do prstů u nohy, je tato metoda zatím nepoužitelná ......A ještě se chci zeptat, zda máte zkušenosti s leasrovou operací plotýnky? Děkuji a přeji všem co nejméně bolesti.
anonym
| 14. 3. 2012 23:43
TO Beauty: Mám vyhřezlé 3 plotýnky, lékaři mi operaci nedoporučují -odhadují úspěšnost do 50 %. Pomohla mi masáž- dornova metoda a denní cvičení, páteř nepřetěžovat. Liba
anonym
| 14. 3. 2012 23:43
TO Beauty: Mám vyhřezlé 3 plotýnky, lékaři mi operaci nedoporučují -odhadují úspěšnost do 50 %. Pomohla mi masáž- dornova metoda a denní cvičení, páteř nepřetěžovat. Liba
anonym
| 28. 1. 2012 19:08
TO Brona:
Mohu se nesměle zeptat, zda jste už po operaci a vše je OK ? Také mne totiž u stejného pana doktora čeká na jaře operace krční páteře.
Mám ke všemu úzký kanál, to ale asi m áýme všichni s těmi dozadu vyčnívajícími výrůstky, jinak by tam bylo dost místa pro všehny.
Rovněž mne před lety odpálkovali, ale jinde, než na Homolce, tak věřím, že teď to bude dobré a předýchám to ve zdraví.
Díky za zprávu.
anonym
| 29. 12. 2011 16:23
Ty jsi dobrej fantasmagor! Asi jediná na světě komu dělali MR CELÉ PÁTEŘE!
Měli ti dobře proklepnout palici,tam je u tebe kámen úrazu. A když jsou doktoři
***i,atd. - tak je neotravuj,zřejmě kromě hlavy nemáš jiný problém,náno!
anonym
| 24. 11. 2011 17:20
Zdravím všechny
já mám taky vyhřezlou plotýnku o 10 mm vlevo a přesunolo se mi to do nohy brní mě .Marodím s tím už 3 měsíc a na začátku jsem chodila na injekce typu verral a B12 .Na neurologii mi paní doktorka poslala na rehabku a tam jsem po 4 procedurách odpadla bolestí ,to totiž ještě nikdo nevěděl ,že mám vyhřezlou plotýnku .Chtěla jsem jít na CT ,ale paní doktorka na neurologii mi řekla ,že to je ještě brzo a že by nebylo na CT nic vidět .Tak jsem dál trpěla bolestí .Jeden den jse se dopajdala k doktorovi pro lístek na peníze a už jsem měla co dělat abych došla domů.A to mám 5 minut od baráku .Dopadlo to tak ,že 2 den jsem nemohla už ani ležet jak mě všechno bolelo .Volalo jse obvoďákovi a ten mi zajistil odvoz na neurologii do Litomyšle na kapačky .Přes víkend jsem byla na kapačkách a v pondělí jsem šla v nemocnici na CT .Chvilku po CT přišla paní doktorka a řekla mi ,že je tam nález vyhřezlá ploténka 10mm .A že je možnost jít na ozonovou injekci .Dělají to na CT v Litomyšli stojí to 750 kč ,ale stojí to za to .Byla jsem 2 po 3 týdnech a moc mi to pomohlo .Napíchnou vám plotýnku ozónem a pak si tam 30 minut poležíte a pak vás pustí domů.Všem vřele doporučji pomohlo mi to víc jak kapačky v nemocnici .Přidávám odkaz na nemocnici s pozdravem Zuzana http://www.litnem.cz/…ogicke-oddeleni/
medword1
| 13. 11. 2011 12:17
poškození plotýnek vzniká povětšinou mechanicky z přetížení, ale také mohou být příčiny v narušení chrupavek biochemické, každopádně dochází k porušení chrupavek a nebo, při výhřezu k prasknutí chrupavčitého prstence a pak následně k výhřezu měkčí chrupavčité tkáně směrem ven a dojde k útlaku buď nervů a nebo přímo míchy, samozřejmě je třeba operace, pokud to jde, ale vhodně mohou působit i bylinné přípravky, které mají vliv na regeneraci chrupavek, čili například obsahují chondroitin a glukosamin sulfát, mají v sobě třeba i biologicky vázaný vápník a nějakou tu bylinnou složku s protizánětlivým účinkem, pokud by chtěl někdo doporučení, co užívat na podporu léčby, rád poradím, napište mi vzkaz
anonym
| 31. 10. 2011 10:32
TO : Přítel má to samé ale jemu doktor řekl že operace nepřichází v úvahu nevíte někdo o mějakém cvičení alespoň pro částečné uvolnění od bolesti?
anonym
| 25. 9. 2011 10:21
Vy jste všude Dalibore, jestli ale nejste diler nebo dohazovač šamanovi v Olomouci.
anonym
| 17. 9. 2011 17:37
Mám 20 mm vyhřezlou plotýnku, prý musím na operaci, jdu do vojenské, máte někdo zkušenost s tamní nemocnicí? Jarka

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
23. 4. 2024 19:22
70297
2112Hana
23. 4. 2024 18:39
11813
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video