Rakovina děložního čípku - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Rakovina děložního čípku

Diskuze

Lenkas
Hana
| 15. 5. 2009 07:26
Lenko, to zvládneš.!!!!!Já mám několik kamarádek, které se s tím léčili a zatím neznám nikoho kdo by to nezvládl. Moje spolupracovnice měla velmi agresivní typ rakoviny a vzali jí jak dělohu, tak vaječníky, tak uzliny, ale je tomu už rok a půl a ona je v pořádku.Taky holky na téhle diskuzi by ti mohli povídat, jak to zvládají a jak se s tím poprali. Taky já ti mohu říct, že jsem to před pěti lety zažila tuto diagnózu a viděla jsem svoji budoucnost jen jako jednu velkou tmu. No a vidíš jsem tu. Zvládneš to a my ti tu všichni budeme držet palce.
:-(
lenkas
| 14. 5. 2009 21:44
Ahoj, je to tak - pravidelne kontroly jsem zanedbala, byla jsem v zahranici, pak jsem zacala pracovat ve vedouci pozici a na tyhle "banality" nebyl cas.. dneska vim, ze to byla chyba. abych zbytecne neotravovala na forech, zalozila jsem blog - http://mamrakovinu.blog.cz/ Doufam ze to nekoho primeje neudelat stejnou chybu...
rakovina děložního čípku
kacenkaa
| 14. 5. 2009 12:04
Ahoj ,docela by mě zajímalo ,po jaké době jsi byla u gynekologa ,když Ti najednou zjistila rovnou nádor na čípku?
Po pravidelných kontrolách se to většinou chytne v začátku .Já to měla taky .Jsem po konizaci a musím už pátým rokem chodit každé tři měsíce na kontrolu a budu chodit celý život, ale gynekolog mi řekl ,že by mi nejraději vzal celou dělohu..tak že počká ještě tak dva roky a pak že bude lepší jí vzít.
hpv
1210nikol
| 14. 5. 2009 11:44
Ahojky, mam s tim zkusenosti. Je mi teprve 22 a uz mam za sebou vykon. Lekar mi doporucil vakcinu proti deloznimu cipku. Stalo me to 10 tisic, ale myslim, ze kdyz jde o zdravi, tak penize jdou stranou. Je tam vic jak 80% jistota, ze rakovinu delozniho cipku nebudes mit.
...
kalkulka
| 26. 4. 2009 08:45
Lenko, záleží v jakém je to stadiu. Pokud je postižena jen děloha, tak já osobně bych šla na hysterektomii /odstranění/ dělohy, i když nemám děti. Je to největší jistota, že nádor bude pryč. Sice existují i záchovné operace, ale při nich člověk nemá takovou jistotu. Ale samozřejmě záleží na stadiu. Prognóza se také odvíjí od stadia, ale první stadium má 5-leté přežití téměř 100%. 5-leté přežití rovná se onkologii vyléčení, i když to zní blbě, ale označuje se to pomocí těch 5 let. Drž se !
mám rakovinu!
lenkas
| 25. 4. 2009 22:52
Ahoj, včera mi doktorka sdělila že mám rakovinný nádor na děložním čípku. Podle ní je to pokročilé, ale nechtěla mi dávat moc info, protože prognózu a léčbu stanoví až onkolog, za kterým jdu až v pondělí. Mám hrozný strach z toho, jak dopadnu. Je mi teprve 29 let. Znátě někoho, kdo se na ni také léčí? Nebo kdo se úspěšně, či neúspěšně léčil? Jakou mám šanci, že to zvládnu?
riziko
AlonkaK
| 3. 10. 2008 19:03
Jaký riziko máš přesně ty ti samozřejmě říct nedokážu. Rakovinou děložního čípku ročně onemocní asi 1000 žen v produktivním věku, 400 z nich zemře. Většina z nich se nakazí v prvních třech letech ***uálního života, ale nemoc u nich probíhá dlouhý roky, než je odhalená. Viry se přenášejí, takže s každým dalším partnerem riziko roste.
riziko
Terinek38
| 28. 9. 2008 17:10
Jaký je riziko že opravdu na rakovinu děložního čípku umřu? Poslední dobou je těch článků všude opravdu hodně, předtím jsem o týhle nemoci neslyšela. Není to přitažený za vlasy?
očkování není 100%ochrana
AlonkaK
| 27. 9. 2008 13:15
Očkování samozřejmě není na sto procent. To není vůbec žádný očkování. Ale obě vakcíny Silgard i Cervarix jsou proti těm nejrozšířenějším typům 16 a 18, Silgard ještě proti dvěma dalším, které jsou platné proti rakovině děložního čípku.
otázka
Danuska
| 23. 9. 2008 11:51
Jak je to s tím smyslem očkování? Díky za odpověď.
očkování
Natty
| 13. 9. 2008 18:28
Ahojky,také poslední dobou o tomto očkování přemýšlím.Moje gynekologožka mi ho moc doporučuje,i když už jsem měla ***. partnera,tak jsem vždy měla výsledky vpořádku,takže mě prý může brát,jako kdyby jsem ještě styk neměla,protože jsem se s tím virem ještě nesetkala.Jen jsem se chtěla zeptat,jakou vakcínu doporučujete?Je lepší Silgard nebo Cervarix?Obě stojí stejně a Silgard prý akorát chrání ještě proti bradavicím,které prý ale,když jsem neměla doposud (je mi 23let),tak se s největší pravděpodobností už neobjeví.Tak teď nevím,kterou si vybrat.....
ahoj
AlonkaK
| 13. 9. 2008 15:50
Ahoj. Před očkováním má prohlídka smysl u holek, který už s někým spí. Moholy by totiž být už virama nakažený, to potom očkování je zbytečný. Takže já bych v prohlídce určitě smysl viděla. Kromě toho myslím, že když je holce nějakých 15 - a v tomhle věku se obvykle holky očkují - ta prohlídka by taky smysl měla.
Očkování
kexinka
| 2. 9. 2008 16:20
Zdravím!!!
Možná že se budu opakovat,(dneska už jsem přečetla fakt hodně čláků a na další už moje očička nestačí), ale s přítelem zvažujeme že bych se nechala naočkovat (ještě jsme spolu nespali, jenže jeho bývalá byla pozitivní hpv..)
Jenže já si nejsem tak úplně jistá účinnosti vakcíny..
A chtěla bych se zeptat jestli mě očkování100% ochrání před tím abych chytla vir při nechráněném pohlavním styku.
A jestli je ochrana doživotní?
Stojí opravdu hodně peněz a tak to zvažuji ze všech stran.
Možná tošku blbé dotazy, jenže Opravdu mě to zajimá..
Předem děkuji za odpověď!!!!!
web
MarinkaL
| 30. 6. 2008 19:46
Než se dělá očkování proti lidským papilomavirům dělá se nějaká lékařská prohlídka? Děkuji za odpověď.
web
Idina
| 29. 6. 2008 22:22
Já jsem si taky všechno předem prostudovala, než jsem na očkování holce přispěla. Z webu se mi nejvíc líbilo www.ockovaciprukaz.cz
dobrý web?
Kolacek
| 23. 6. 2008 21:38
Ahoj. Můžete mě odkázat na webovky o očkování proti rakovině? Případně nějakou info linku? Mám vcelku málo peněz, chci dceru očkovat, ale těch otázek kolem mám přeci jenom pořád hodně a ona není schopná mi pořádně odpovědět.
ahoj
zulika
| 17. 3. 2008 18:50
jsem asi šest týdnů po celkové hysterektomii - kvůli rakovině děl. čípku.
Jen jeden rok se zmeškal stěr z čípku-samo mou vinou, protože se mi zdálo, že jsem v pořádku a nemusím přeci chodit na gyndu...a za ten rok se objevil agresivní nádor, který se nedal zničit jinak než odstraněním dělohy, vaječníků a všeho co k tomu patří.
Očkování pro holky bych brala-ale za tu cenu?Kde na to vzít? A přitom očkování není na všechny druhy rakoviny, např. tu co mám já očkování nepokrývá.
Takže můžu jen poradit-každoročně na stěr čípku - gynekolog ho má povinnost udělat-tak si to ohlídejte.

O operaci blíž na mém deníčku
...
Lucisha
| 19. 2. 2008 20:42
Ahoj všechny.. Už půl roků mě s pauzama trápěj záněty a výtoky. Kvůli tomu se mi stěr z čípku odkládá a teď mám pocit, že se mi na něm udělaly nějaké hrbolky- cítím je hmatem.. Minule na něm doktor nic neviděl, ale kvůli zánětům stěr neproběhl.. Dokonce jsem už měla i ty hnusný bradavičky a museli mi je pod narkozou seškrabat. Ale bylo to v poho, nic nebolelo a zatím mám od nich pokoj (od října). Přítel je chudák taky chytil a na kožním dostal vodičku. Naštěstí mu to zabralo..
Ale já se těch zánětů nemůžu zbavit, výplachy, čípky- nic.. Pořád se to vrací a teď je to ještě silnější. Ve spojení s tím čípkem mám docela strach a navíc mám teď hrozně slabou menstruaci- což jsem nikdy neměla.. Příští týden půjdu na gyndu. Slyšela jsem, že za záněty může stát i antikoncepce, tak si zkusím dát předepsat jinou.. Už mě to otravuje život. V létě už to bude rok a pořád nemám pokoj
S přítelem dlouho používáme kondom, tže mezi sebou si to rozhodně nepředáváme a jiného opravdu nemám..
Už i o té vakcíně uvažuji, ale studuju, tže je to v nedohlednu.. Hlavně že na to pojišťovny JEN přispívají a ne všechny!
léky?
Jenny0
| 15. 2. 2008 21:06
Dobrý den,
na poslední návštěvě u mého gynekologa mi řekl, že
existují i nějaké léky proti výše zmiňovaným virům. Proto jsem se
chtěla zeptat jestli s tím některá máte zkušenosti nebo jestli jste o
tom vůbec slyšely, zajímaly by mě podrobnosti... Říkal že to má
účinnost tak 60% maximálně.
Dále jsem se chtěla zeptat za jak dlouho asi se může z těch virů vyklubat rakovina.
Děkuji :)
Cytologie
Janci
| 31. 1. 2008 14:23
Dobrý den, mám také potíže s děložním čípkem, resp. zhoršená cytologie (přesný stupeň nevím) a chci se zeptat - podstoupila jsem jakési \"ozařování\" děložního čípku, po kterém se mělo vše zlepšit. To se ale nestalo a výsledky jsou pořád stejné (jednou byly dokonce i horší). Jsem objednaná k panu doktorovi, abychom se domluvili, co s tím dál, ale jdu tam až v březnu, tak by mě zajímalo, co mě asi tak čeká. Podle toho, co jsem si v této dikuzi přečetla to bude nejspíš konizace...? Zákroku bych se ani tak nebála, mám jiný problém. Chtěla jsem se začít snažit o miminko a tohle je jaksi čára přes rozpočet. Můžete mi někdo poradit, zda je možné otěhotnět, nebo zda se musí čekat až nějaký čas po konizaci, nebo zda vůbec budu moci mít děti nebo jak se vlastně přistupuje k otázce špatná cytologie versus těhotenství. Mám velké obavy a budu moc vděčná všem, kteří mi řeknou něco víc. Děkuji všem.
...
slunko
| 5. 8. 2007 15:48
Teda, úplně se nestačím divit, kolik žen trápí tyto problémy a kam až to může zajít. Moje mamča měla taky opalování čípku, proto se bojím dědičných dispozic, ale poslední cytologie byla v pořádku, tak mě to uklidnilo a doufám, že na dlouhou dobu. Teprve si začínám vydělávat, pořád zvažuju to očkování, musím zvážit všechna pro a proti, protože nejde jen o peníze, ale hlavně o život a zdraví, a to je nejdůležitější, chci mít děti a spokojený život.

Jen tak mimo mísu - v pátek nám přišla do schránky obálka jakési pojišťovací firmy, která lákala lidi takto: "Pokud onemocníte rakovinou, budete se chtít vyléčit a ne se starat o peníze. o ty se vám postará ...." Když jsem to přečetla, obrátil se mi žaludek nad tím nechutným přiživováním nad touto nemocí. Vím, že spousta lidí má z rakoviny strach a asi to ví i oni a snaží se to využít. Je smutný, že nás čím dál víc lapí tyto nemoce. Asi bychom se měli víc zamyslet na prevenci a ne se jen bát...
Del.cipek
Janule
| 22. 6. 2007 10:56
Zdravim vsechny .
Ja jsen nikdy nemela"se spodkem"problemy,az ve 33letech v tehotenstvi mi doktorka porad opakovala citologii,porad jsem mela spatne vysledky,az nakonec 3mesice po porodu jsem sla na konizaci cipku-pod narkozou.Jelikoz uz jsem mela 3deti,tak mi vzaly vetsi kus cipku.Vysledky z histologie byly bez rakovinneho bujeni.Za 3roky na to(loni)jsem mela problemy s delohou(prolaps a myomy),sla jsem na hysterektomii a pri predoperacnim vysetreni mi lekar v nemocnici rekl,ze ten stav na tom pahylu cipku,ze tam byly nejake polipy nebo co,ze to je predrakovinnovy stav.Tak se pri te operaci na to podivaly,vysledky od te doby mam v poradku.
Proto vsechny,ktere mate nejake spatne vysledky nebo jenom pochybnosti-sverte se do rukou lekaru a pripadnym operacim se nebrante.
Jsem v soku z toho,kolik zen ma takove problemy.
A k tomu ockovani-rada bych nechala ockovat svoje 2dcery,jeste nezacly ***.zit,ale 20 000 je opravdu prilis.Po mych zkusenostech bych toho chtela holky usetrit.Ale nevim,kde na to vzit.
Preju vsem zenam,aby je takovehle problemy minuly.
Cauky Jana
rakovina děložního čípku
anonym
| 18. 6. 2007 19:56
ahoj, je mi 33 let, letos v dubnu jsem podstoupila konizaci děložního čípku, předcházela tomu cytologie 3. Výsledky biopsie nedopadly dobře. Byla tam rakovina v buněčném stádiu. Lékaři mi doporučili hysterektomii - odstranění dělohy. Operace proběhla 31.5.2007. Jsem již zcela v pořádku, dnes jsem se dozvěděla, že další rakovinnové buňky v děloze ani na čípku již nebyly. Možná si řeknete, že jsem šla zbytečně. Ale zbytečné to nebylo. Pokud bych si dělohu nechala, nebyl mi nikdo schopen zaručit, zda a kdy by mohla rakovina vypuknout a mohlo by se stát, že by se na to přišlo pozdě. TAkhle je to možná drasticky, ale jednou pro vždy vyřešené a jsem moc ráda... ahoj Andrea
rakovina děložního čípku
lizatkokladno
| 17. 6. 2007 19:32
Ahoj slunko je mi 28 let a před zhruba pěti lety mi můj gynekolog zjistil změny na děložním čípku.Krátce po té se objevili potíže a následovalo vypalování což bylo při úplném vědomí neboť nebylo třeba se nechávat uspat protože to trvalo krátce a vůbec jsem nic necítila.Podotýkám měla jsem do určité doby klid než nastali zase bolesti a potíže.Teď je to zhruba zase pět let a přesně 13.6.2007 jsem prodělala operaci děložního čípku.To už bylo v celkové narkóze a teď mi ještě neni úplně nejlíp,protože mi lékaři řekli že je to virového původu což ostatně víme a zase cca za pět let se to objeví.Dokonce mi pověděli že se o pár desítek let může vytvořit rakovina na kterou zbytek snad nemusím dodávat.Proto Ti radím udělej velké opatření ať netrpíš jako já mé tři a manžel.S pozdravem a přáním ať se Ti to vše vyhne Ivana (lizatkokladno)
anonymní
Kloa
| 16. 6. 2007 13:23
Píšete tady dost protichůdné informace. I co se týče pořadí očkování a o možném otěhotnění.

Našla jsem tohle:

Vakcína Silgard je určena k ochraně před onemocněními způsobenými lidskými papilomaviry. Tato onemocnění zahrnují rakovinu děložního čípku, před rakovinná poškození ženských pohlavních orgánu (včetně děložního čípku a zevních pohlavních orgánu) a bradavice na genitáliích. Chrání před nejčastějšími typy papilomavirů a to typy 6, 11, 16 a 18. Výrobcem je firma Merck Sharp and Dohme (MSD) v Nizozemí. Ideální je vakcinace mezi 16 a 26 lety. V případi že už se dívka nebo žena setkala s některým z typu papilomavirů, pak je účinnost vakcíny snížena o ten konkrétní typ viru. U gynekologa je možné provést test, při kterém se stanoví, zda již pacientka přišla s konkrétním virem do kontaktu. I kdyby účinnost byla pouze 50%, tak je to převratný objev v medicíně. Silgard tedy nechrání proti všem typům lidského papilomaviru a je nutné se vhodně chránit proti pohlavně přenosným onemocněním i nadále. Vakcinace nenahrazuje pravidelnou kontrolu děložního čípku. Dosud není známo, zda bude za pár let nutné přeočkování. V současné době se aplikují tři vakcíny. Druhá nejlépe 2 měsíce po první injekci a třetí nejlépe 6 měsíců po první injekci. Je nutné aplikovat všechny tři dávky, jinak nelze zaručit účinnost. Silgard mohou používat kojící ženy, u těhotných ještě neproběhly studie o bezpečnosti. Pro ženy starší 26 let se chystá obdobná vakcína, která je v současnosti předmětem pěedklinických a klinických studií. Standardní cena je 3.500 Kč za jednu vakcínu. Lze ji zakoupit na lékařský předpis v lékárně. Zdravotní pojišťovny na vakcínu nepřispívají.
Ockovani-delozni cipek
anonym
| 16. 6. 2007 09:55
Ahoj, je mi sice "uz" 26 let, ale i presto mi muj gynekolog ockovani doporucil - ale dusledne jsme probrali muj ***ualni zivot. Rekl rovnou, ze kdybych byla promiskuitni, tak to nema cenu. Nevim, co je to za vakcinu, ale ockuje se poprve, pak po mesici a pak po sesti od 2 davky. Jsem v zahranici a tam me cele ockovani prijde na ca 20000,-Kc - presto si ale myslim, ze je to dobra investice. Precetla jsem i vsechen dostupny material na internetu a nelituji.

Muj gynekolog take rekl, ze v pripade, ze bych mela vice nalezu na d. cipku a musela na odstraneni (vysetreni), nemusela bych pak mit deti. To bylo dost podstatne pri rozhodovani.

J.
Změny
anonym
| 16. 6. 2007 07:11
Znamenají, že se tam něco děje. Obvykle je to místní zánět, vřídek, apod.
Zpočátku to několikrát opakují (ty stěry), někdy vezmou kousek tkáně na rozbor(-je to vpohodě, jen to štípne), pak můžou udělat konizaci (ořezání pod narkózou) pro důkladný rozbor.
A kdyby se tam potvrdily změny na buňkách ve smyslu zhoubného bujení, zahájili by příslušnou léčbu.
Ale neboj, 99% případně rozvíjejících se rakovin tím ořezáním eliminují.
Stěry jsou na to, aby se to chytlo včas a zákrok byl co nejmenší. Normálně pak můžeš mít i děti. Vpoho.
Slunko
anonym
| 15. 6. 2007 23:45
Prosim te, co znamená "abnormální buňky na čípku"? Delali mi ted podruhe po dvou mesicich ster z cipku, ze taky nasli nejaky zmeny,ale nerekli mi vic. To znamena ze chodis casteji na tyhlety odbery? Nijak se to neodstranuje ty bunky?
Diky moc z odpoved, jsem trochu vydesena
Lenia
očkování
Kloa
| 15. 6. 2007 22:58
V jednom odborném článku jsem četla, že pokud není cytologie v pořádku nebo se vyskytují nějaké abnormality, že je očkování i riziko, že díky tomu může rakovina i vybujet. Proto se to doporučuje zejména pannám. Ale ženy, které už panny nejsou z toho vyloučeny nejsou, jen musí mít vše v pořádku (tu cytologii). Nejvhodnější je také se nechat očkovat do 26 let.
Peněz je to opravdu spousta, některé pojišťovny už dokonce začínají přispívat, ale myslím, že se to týká těch mladíších holek, ale teď si nejsem přesně jistá, vyčetla jsem, že přispívají až 1500 Kč, což je takové přilepšení a za 8500 Kč už ta investice stojí.
Tak ať nás to žádnou nepotká.
ockovani
anonym
| 15. 6. 2007 22:46
Ahoj, me nedavno gynekolozka rekla, ze ockovani neni vubec blbost.... Je mi 20, panna nejsem, mela jsem jen jednoho ***. partnera a rikala, ze to je v pohode. Jde o to, ze cim vic zkusenosti, "ruznych chlapu" mas, tim vetsi je pravdepodobnost, ze se nakazis HPV virem. Ten muze zpusobit rakovinu.... takze pokud mas cytologii v poradku, tak neni duvod nejit na ockovani. To je rozlozeno do 3 injekci, po mesici, dvou a trech..... a ochrani te proti nekolika druhum HPV viru, ktery zpusobuji rakovinu nejcasteji..... Silne nad tim uvazuju, proc se nechranit pred nejakou nemoci, kdyz to jde?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Peggi
17. 4. 2024 22:03
70238
2112Hana
17. 4. 2024 18:51
11781
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video