Akné akné akné - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

akné akné akné

Diskuze

zorana:
Soleil
| 5. 5. 2010 16:20
Nejprve k té kosmetice - je to krém Alva - Salva derm, stačí zadat ve vyhledávači a vybrat nejlepší cenu Je poměrně drahý, ale vydrží dlouho. Moc nevoní, ale mně docela pomáhá. Jinak dále doporučuju čistící pěnu na obličej od Mádary - neskutečně příjemná a nedráždivá, opravdu maximálně doporučuji. Mádara je lotyšská biokosmetika. A ještě, když tak čtu diskusi o flecích na obličeji, moje mamka je má taky, je to ve většině připadů pouze záležitost pigmentace jako reakce na slunce, proto je v létě nejviditelnější. Dá se zmírnit krémy k tomu určenými, ale musí se jednat o kvalitní a "silné" přípravky a ani tady není záruka, že to pomůže. Jediné, co mohu doporučit, je dobrý make-up, kvalitní ochranný krém proti slunci s větším ochranným faktorem a pokud možno i všeobecně méně kontaktu se sluncem...
zonan
zorana
| 5. 5. 2010 15:25
21 dní půstu???? Ufff.. Tak to bych asi nezvládla A na fleky ti to pomohlo? Jak dlouho si na ně trpěla? Já sice žádné nemám, ale moje máma na ně trpí asi už 15 let, má je po celém obličeji, opravdu hodně, vyzkoušela lasery, chem. peelingy, krémy a vůbec nic..
Soleil
zorana
| 5. 5. 2010 15:21
Co se týče těch hormonů, tak je to asi možné, jelikož nyní nesnesu žádnou HA, po všem celou dobu krvácím (i po silnějších), zkusím se na to zeptat doktora.. Geny v tom asi taky budou, bohužel jsem po každém z rodičů zdědila to horší Jinak vím, že Nivea není nic moc, ale po všechno ostatní mi pokožku drážní (Vichy, La Roche, Avene, Hadek atd..), tak tohle mě alespoň nedráždí..

A ta Alva je ke koupi někde na internetu? Ještě jsem o ttéhle kosmetice neslyšela...
zorana
Soleil
| 4. 5. 2010 18:08
Myslím, že problém je hlavně v hormonech. Já taky mívala hodně akné a mastnou pleť, a časem se to nějak vyřešilo samo. Pak mi pokožka začala vysychat a zhoršily se mi vlasy. Nic nepomáhalo, absolutně. Jediné, co mi kdy proti pupínkům pomohlo, byla mast od kožní doktorky, ale po té jsem měla tak strašně suchou kůži, že se mi odlupovala, kudy jsem chodila Takže když to shrnu, dřív jsem mívala mastnou pleť, akné a krásný vlasy, teď mám suchou pleť, sem tam pupínek, rozšířené póry mi zůstaly, ovšem vlasy mám jako slámu. Vše přičítám genům a hormonům, protože stravou, antikoncepcí, ani kosmetikou to není, to mám vše odzkoušené. Někdo na to zkrátka trpí, příčina může být i psychická (asi jako u všeho). Ekzémy se mi taky objevují, zatím aplikuju krém s koloidním stříbrem od Alvy a musím říct, že při pravidelném používání ekzém zlepšuje. Nic jiného ovšem poradit nemůžu, snad jen kvalitní přírodní kosmemtiku, která neucpává (u Nivey bych si tak jistá nebyla), eventuelně bylinné preparáty nebo bylinné obličejové "koupele".
zorana
zonan
| 4. 5. 2010 07:03
Já se podle knížek p. Walkera stravuji a pročišťuji teprve tři týdny a prokládám to půstem. Nemohu ještě popsat zcela přesně, co to se mnou dělá. S pletí, ve formě akné, jsem závažnější problém neměla (pouze před menzesem). Měla jsem však výrazné hnědé fleky na obličeji (zřejmě jaterní), které zvlášť vystupovaly v letních měsících. Ty se začínají pomalu ztrácet a pár lidí si toho už všimlo. Mé tělo také začíná být pružnější a páteř méně bolestivá (s tím mi však už rok pomáhá i jedna fantastická fyzioterapeutka). Určitě se ozvu, jak na tom budu se zdravím dále. Chce to jen čas. V létě se chystám na 21 dní půstu, jako restart celého organismu. Jenže teď se mi to kecá, když jsem ještě neudělala ani tři (ty mám příští týden, tak snad to vydržím).
zonan
zorana
| 4. 5. 2010 03:44
Zajímavé. Dost jsem slyšela o vlivu tlustého střeva i na pleť, dokonce si občas zajdu na "výplach", všude se o tom básní :) Jinak mi ten styl připomíná trochu Fostera a jeho New Start, i když ten byl o celkové změně životního stylu, na což jsem nikdy neměla výdrž :)
zorana
zonan
| 30. 4. 2010 06:27
No, přečti si příspěvek do Jankajanka a pak možná i toto: http://vitarian.cz/…vo_bez_zacpy.pdf Možná najdeš odpověď. Je to sice náročnější, než jíst léky a mazat krémy, ale účinek daleko výraznější.
Akne a atopický ekzem
zorana
| 29. 4. 2010 12:12
Ahoj, nevím jestli už tu někde tohle téma není samostatně (jsem tu nová), ale máte s tím někdo zkušenost? Od dětství trpím atopickým ekzémem, takže jsem už do sebe narvala spoustu kortikoidů, nyní používám i protopic (po kterém mi ekzém mimochodem téměř zmizel). Nejspíš proto, se mi až ve 20 začalo dělat akné - v pubertě jsem neměla ani pupínek. Zkoušela jsem dělat všechno možné, jenže co zlepšuje akné, zhoršuje ekzém a naopak. Pak jsem náhodou změnila kožní a ta mi doporučila gelovou laserovou masku, což je jak na ekzém, tak na zánětlivé procesy jako akné. ¨Byla jsem tam zatím 3x a docela to pomohlo. Pleť si čistím zásadně jenom mycelární vodou, pleťovou vodu mám proti akné z dm a krémy proti akné od nivea (jediné po čem se neosypu narozdíl od vichy apod.), nemažu samozřejmě oblasti ekzému.. Nové pupínky potírám salycilovým líhem. O hodně se to zlepšilo, ale furt to není ono - na čele mám furt nějaké pupínky - nemají ale bílé ani černé čepičky, prostě "neuzrají". Má na to někdo nějakou radu? Byla jsem zvyklá mít pleť úplně čistou, spíš suchou, tak mě to docela trápí. Snažím se i hodně omezit kortikoidy (v poslední době je neberu vůbec, protože jsem se na ně prý stala imunní :( ). Taky by mě zajímalo, jestli nemůže být problém třeba v hormonech? HA už nějakou dobu neberu, protože jsem právě okolo 19 začala po všech krvácet... Za poslední dva roky jsem přibrala skoro 10 kg, krom pleti se mi i rapidně zhoršili vlasy...
pravidelná péče
slona
| 19. 4. 2010 14:10
Naprosto souhlasím s tím, že je to mnohdy i o zažívání, pitním režimu,
pestré stravě, dostatečném spánku a stresu, ale my co žijeme v prašném
prostředí bychom neměli zanedbávat pravidelné čištění.

Já mám moc dobrou zkušenost s pravidelnou péčí Aegis. Dřív jsem nic pravidelně nepoužívala, protože mi to vysušovalo pleť a olejíčky se nechtěly vstřebávat. Teď musím říct, že jsem vážně spokojená a protože mám po očištění pleti vždy dobrý pocit z pleti, tak ji čistím pravidelně. Asi je to i vidět, protože kamarádky s kterými jsem se nikdy o pleti nebavila, tak se mě dnes ptají co s ní dělám, že vypadá takhle.
akné
Jankajanka
| 19. 4. 2010 13:40
Mám citlivou pleť a jakýkoli krém mi na obličeji pálí, pokožka zčervená. Kdysi jsem zkoušela různé drahé i levnější přípravky, ale všechny mi vadily. Docela jsem žasla, když jsem vyzkoušela na obličej dětské mléko Nella batole a ten pálil opravdu jako čert. Takže jsem ani na mimčo nepoužívala nic takového, jen čistý olej a rybí mast.

Podle mě je velmi důležitá kvalitní strava - hodně zeleniny a ovoce, dostatek vlákniny a dostatečný pitný režim. Každé jaro bylinnou kůru (třeba pít kopřivový čajík) na pročištění po zimě s lehčí stravou. Žádné uzeniny, dochucovadla (glutamáty), omezit mléčné výrobky na minimum, žádné barvené limonády. Někomu dělají potíže citrusy - ale s tím nemám přímou zkušenost.
Viděla jsem i skvělý účinek homeopatie. Některé volně prodejné léky jsou opravdu účinné - ale měl by je vybrat odborník, protože v homeopatii se musí lék vybírat individuálně a pečlivě.
Jednou jsem četla, že jeden ruský panovník si prohlédl všechny ženy před pořádáním plesu a žádnou s horší pletí tam nepustil. Před plesem si všechny ženy aplikovaly pár dní klystýr. Po pročištění střev se jim pročistila pleť a ta jim byla vstupenkou na slavnost. Věřím, že i tahle očista měla účinek viditelný i na pleti, ale představa, jak tuhle kůru doporučuje lékař na kožním, je docela komická
Acylpirin na akné
Kiara
| 23. 3. 2010 13:34
Na "dospělé akné", které jsem schytala v 26 letech mi zabrala nejlíp acylpirinová maska (rozmíchaný acylpirin v medu nebo vode). Nanesu, nechám působit 10-15 minut, opláchnu a umyju mýdlem. Skvělá věc!
U kožní doktorky jsem byla, ta mi dala antibiotika, antibakteriální mýdlo a krém Dr.Wolff s ovocnými kyselinami, to mi pomohlo v té první fázi, ale ted jedině acylpirin
OZONEM PROTI AKNÉ
lenik1
| 8. 2. 2010 22:08
Ahoj,
proti akné preferuji ve svém kosmetickém salónu ozonoterapii. Jedná se o přístroj PEP 12 Standard od firmy ELFA.Je totiž nejvýkonnější na našem trhu - oranžové světlo. Při ošetření ozon proniká hluboko do pokožky, kam se nedostanou kosmetické přípravky a ničí bakterie.Dostupný je v e-shopu na www.elfa.cz cena 4200,-
NA AKNÉ OZON!!!
lenik1
| 8. 2. 2010 12:53
AHOJ HOLKY, já už dlouho používám ve svém salónu na akné přístroj PEP12 Standard - oranžové světlo od firmy ELFA. Ozon má tu výhodu, že proniká hluboko do pokožky a ničí bakterie, kam se různé přípravky na akné nedostanou.
akne
kalamajka
| 25. 1. 2010 00:30
AHoj, pro mne je nejlepší proti akné se tomu vůbec nevěnovat, asi před rokem jsem si každým dnem čistil pleť rúznými přípravky, jsou sice dobré ale musel jsem si pleť čistit potom pořád, a jak jsem na to zapomněl hned zase pupínky vyskočily...pak jsem přestal vše používat a je to lepší než bez těch přípravků... ale co mi docela pomáhalo a cítil jsem vyčištěnou pleť po použittí byla Neutrogena Visibily clear
Bio kosmetika
Bilbba
| 24. 9. 2009 14:40
Já o sebe pečuju tak, že na vlasy používám šampon Vichy, balzím Frusctis Garnier, na obličej a tělo používám bio krémy, které se dají sehnat na netu, kdyžtak mrkněte na Doktorbio.
konopná kosmetika
simca001
| 15. 7. 2009 09:41
když už tu mluvíte o té konopné kosmetice, od cannadermu jsem několikrát měla jejich masku a vždy se mi póry zatáhly http://www.krasa.cz/…-na-akne--g.html
ten
Atevi
| 12. 7. 2009 22:42
samý problém řěším teď.Léčitelka mi taky doporučila konopný krém o kterém tu píšete(pomohla mi i na můj přes rok praskající rudý nos) pak piju bylinný čaj na pročištění, hodně piju a snažím se méně kávy.No konočně mám něco co funguje.Rok jsem se plácala na místě zkoušela z lékárny všechno možný,ale konopná mast je výborná.Ještě si chci koupit z té řady pleťovou kosmetiku.Mohu všem doporučit.
trápení s akné
nancy
| 26. 6. 2009 14:59
Ahoj holky, je mi 28 let, nikdy jsem neměla problémy s akné, ale od té doby, co jsem začala ve 22 letech brát horm. antikoncepci, tak se mi pleť trochu zhoršila, no a teďka jsem jí po 6 letech vysadila, je to už třičtvrtě roku a pořád se mi dělá akné, a to nejvíc na bradě, a teďka i na zádech Prosím, kdo mi poradí, co s tím? Děkuju
černé tečky
Vlasanka
| 25. 5. 2009 23:23
Nečetla jsem celou diskuzi od začátku do konce, tak snad se tu nebudu opakovat - ale jak bojujete proti "černým" tečkám? Spíš než pupínky mě trápí právě tohle a nic na to nezabírá. V létě se to vždycky trochu zlepší, tím že je sluníčko ale jinak přes rok děs a hrůza..
Akné
Katarinka
| 25. 5. 2009 12:28
Mně pomohly tabletky Acnex, ale musí se brát hodně dlouho, výdledek se nedostaví hned
Magali
angelwoman
| 23. 4. 2009 14:10
Tou zelenou řadu myslíš co přesně? Řady na akné? Myslím, že není nic horšího na problematickou pleť, než si na ni napatlat něco z řady proti akné od Avonu Na to mám svou pleť moc ráda.
akné
Magali
| 23. 4. 2009 11:55
Jinak než bez kosmetiky nebo hloubkového a celkového čištění s akné bojovat nelze. Pak už jen počkat, jestli samo nezmizí, až budeš starší, po porodu nebo po přechodu.
záleží na kosmetice
Magali
| 23. 4. 2009 11:53
Několik let jsem hledala kosmetiku, která by vyhovovala mé smíšené problematické pleti. Zkoušela jsem levnou i hodně drahou. A pak ji následně rozdávala, jelikož mi žádná neudělala nikterak dobře. Některá i dokonce uškodila (a nebyla to ta levnější). Před pár lety mi kamarádka doporučila zelenou řadu od Oriflame nebo Avonu. Od té doby ji používáme všichni. Už si nestěžuju. A nestěžuje si nikdo v rodině. Ani mamka, které bude letos 60 a rozhodně na to nevypadá, ani pubertální sestra, ani můj muž a naše malá Madlenka už vůbec ne.
Zkuste to i vy na stránkách http://magali-alba.blog.cz/
Reklamy
jablicka
| 23. 4. 2009 11:33
Tak jsem si myslela, že se dozvím něco o tom, jak ostatní bojují s akné, ale mám dojem, že se tady dělá hlavně reklama.. všechny ty zázračné výsledky s přípravkem značky xyz.
akné
Lucciik
| 1. 4. 2009 12:33
ahoj je mi zachvíli 25 a donedávna mne stále trápilo akné, vyzkoušela jsem všechny možné výrobky z reklam a vyhodila sem za ně opravdu SPOUSTU pěněz ale účinek žádný.
A kdyby ste viděly moji pleť ted tak neuvěříte že mně nekdy trápilo akné ! Doktorka mi napsala mast jmenuje se LOCACID ale je jen na lékařský předpis, používá se na večer a její doba pusebení je na začátku 15 min a pak se doba učinku prodlužuje az na 1 hodinua poté se smije. Ale opravdu pozvolna prodlužovat a doužívat celou. Začne se vám postupně odlupovat stara kůže a může te mít pokožku i načervenalou ale zmizí vám ložiska aknéa to za to stoji. Mně se třeba akné často opakovalo na stejných místech. A ted mám nádherně čistou plet . Ktomu piju KŘEMÍKOVOU BOMBU a tabletky BIOSIL H . Kombinace těchhle tří vydržte to měsíc a zaručuju uspěch. navíc si ted můžu dopřát ořechy čokoladu a jiné a nemám strach že se zbudim na druhý den s novým uhříkem! přeju hodně uspěchu !!
akné
vbeta
| 31. 3. 2009 15:56
Kdyby mi šlo o výdělek, tak to tady nenabízím za nákupku... ale jak se říká za dobrotu na žebrotu... končím tady, mějte se
vbeta
angelwoman
| 31. 3. 2009 15:43
Ano, něco se mi nezdá. Toto jsou nekomerční stránky, kde můžeš psát své zkušenosti s kosmetickými výrobky, ale ne se snažit jejich prostřednictvím o prodej těchto výrobků! Nejde ti o výdělek, přesto nabízíš prodej těchto výrobků-zajímavé. Zkus se podívat o pár řádků výš:

"Nepište sem příspěvky, které lze považovat za reklamu či prodejní nabídku, nebo obsahuje vulgární výrazy. V takovém případě váš příspěvek bude smazán a vaše registrace bude zrušena!"
akné
vbeta
| 31. 3. 2009 15:30
něco se ti nezdá? Mně to pomohlo, tak to může pomoct i jiným. Je to rada jako každá jiná. A slevu nabízím, protože mi nejde o výdělek jak ostatním a jesli se ti to nelíbí, je to tvůj problém! měj se
vbeta
angelwoman
| 31. 3. 2009 14:02
Opět další velmi nenápadná reklama
akné
vbeta
| 31. 3. 2009 11:39
Ahoj, je mi 24 a měla jsem problémy s akné dokud jsem nevyzkoušela kosmetiku MK, jsem s ní moc spokojená. Má nové produkty speciálně na akné. Pokud Vás to zajímá pošlu více informací a poradím a nabídnu kosmetiku i se slevou. můj email: vbeta@seznam.cz

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Alka...
24. 4. 2024 13:58
70301
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video