Když se ztrácí chuť:-(.. - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Když se ztrácí chuť:-(..

Diskuze

Kloa
Mishka
| 16. 5. 2009 13:46
Nepamatuju si, že bych někdy "vyjekla" nebo že bych někoho urážela, či na něj vystartovala, to spíš mě přišlo, jako co si dovoluju zakládat takovou blbou diskuzi. Když se to někomu nelíbí, tak proč sem chodí? už sem psala že rady beru, ale to co jsi psala ty nejsou rady, a já nevím, píšu to porát dokola, ale to je tak když někdo nechce slyšet. nechápu o jakých útocích je tu řeč, příště se raději vyhnu zakládání diskusí a nechám to tedy na VÁS zkušenějších..
angelwoman
Kloa
| 16. 5. 2009 13:31
Sama nechápu co se tady děje a ty útoky jsou mi osobně nepříjemné. Taky jsem si přála klid a to co se děje rozhodně ne. Neplýtvala jsem tady drahoceným časem a snahou pomoct proto, aby mi pak někdo nadával.
Jasně mi to ale říká, že se mám věnovat něčemu jinému a to jdu taky dělat
Toto řešení bylo Jani navrženo už na druhé straně této diskuze, sama jsem to navrhovala. To je tak když se autorka diskuze vytratí a nechá diskuzi diskutovat
Mishka
Kloa
| 16. 5. 2009 13:25
Ach jo Nechci se tady s tebou dohadovat, ani nechápu, že něco takového vzniklo
Vím co bylo psáno a ono se stačí i podívat zpět. Vždyť jsem to už vysvětlila v příspěvku 15.5.2009 22:34:03. Unikal mi smysl diskuze kde se dotazuješ CO? může být příčinou, když jsi sama jako příčinu měla na mysli HA a ostatním možnostem ses bránila. To je asi taky to proč ti mé příspěvky nejsou po chuti, protože jsem navrhovala i jiné možnosti, protože mám jiné zkušenosti. Ty si z toho pak máš jen vybrat ke své situaci. Neznám tě, tak nemůžu vědět co se ve tvém životě děje nebo neděje.
Tedy, když byla navržena možnost stres, starosti, tak jsi doslova vyjekla s vykřičníky, že to u tebe není možné a kdo si toto vůbec dovolil napsat.
Jak jsem měla možnost se dočíst, nebyla jsem jediná, kdo postrádal smysl tvých příspěvků. Tak si to taky pročti. Mám na mysli příspěvek nux 15.5.2009 18:57:24.
A ano, v té smršti příspěvků o tom jak HA ovlivnila ***uální život ostatních jsem si připadala jako exot, protože toto fakt neznám, nemám s HA problémy.
Snad jsem to vysvětlila dostatečně. Nechápu co víc chceš, snažila jsem se navrhnout možnosti a pomoct.
Prosím o klid zbraní!
angelwoman
| 16. 5. 2009 13:20
Není třeba tady zase zničit jednu diskuzi kvůli stále se opakujícímu problému diskuzí - že dochází ke komunikačnímu šumu a nepochopení. Možná by stačilo trochu méně radikalismu - tak už se přestaňte hádat, prosím
Pokud Mishko opravdu cítíš, že může být na vině HA, tady sis ověřila, že tomu tak opravdu být může, protože to mnoho žen zažívá. Takže nejlepší bude poradit se s tou doktorku a HA případně změnit nebo vysadit. Hodně štěstí
Kloa
Mishka
| 16. 5. 2009 12:38
Ale psala jsi, že nechápeš, proč tu diskuzi vůbec zakládám, že si připadáš jako exot a že mi nic není dobrý - tohle přece nejsou rady a to že se člověk brání, to není útok ! Já se neurážím, jenom mi příjde líto, že si nepamatuješ, co jsem psala já ani ty.
Mishka
Kloa
| 16. 5. 2009 12:16
Mishko, nestačím se divit
Nepsala jsem ať dáš pokoj nebo nezakládáš diskuzi. Naopak jsem psala ať si jich založíš kolik chceš, je mi to upřímně jedno.
Mé návrhy nejsou výpady. Zato ty tady pořád na mě útočíš. A myslím, že tam jsou obsaženy všechny možnosti, které máš.
O nikom jsem nepsala, že neví co píšou
Asi už ti to leze na mozek Prosím neuraz se, to je humor
Měj se
Kloa
Mishka
| 16. 5. 2009 11:58
No Tvé rady typu "dej pokoj" a "příště nic takovýho nezakládej" nebo "nic ti není dobrý" mi nepříjde jako snaha pomoct, ale třeba máme obě o slově "pomoc" jinačí představu. To co jsi psala nebyly návrhy, byly to spíš "výpady". Jinak já jsem vděčná za každou radu, ale bohužel jak už jsem psala, Tvé rádoby rady nebyly rady, bylo to spíše zesměšnění. Takže já vím dobře co píšu. Ale to už si přeber díky za zapojení a příště nedávej rady typu, že si připadáš jako exot a ostatní nevědí, co píší..
Mishka
Kloa
| 16. 5. 2009 11:50
Proboha klid. A uvědom si co píšeš
Tvá diskuze mi není trnem v oku, špatně si to vykládáš. Reagovala jsem pouze na tvé příspěvky. Popravdě mi můžeš být ukradená. Ale toto je vděk za snahu pomoct.
Jinak děkuji za gratulaci, spokojenost není samozřejmost. Dneska mě čeká hezký večer.
Jestli nemáš ráda domýšlivost, tak nevím proč sama něco domýšlíš o mě co není pravda
Vše ostatní byly jen návrhy, snaha pomoct, žádná domýšlivost, neznám tě, nemůžu vědět co se ve tvém životě odehrává a co ne. Pochop.
No, marnit více času nad tebou a nevděkem nemá cenu, takže sbohem a přeji vyřešení k vaší spokojenosti.
Kloa
Mishka
| 16. 5. 2009 11:22
Mě zase nějak uniká proč stále dokola meleš to stejný, když už jsem to tady zvlášť pro tebe tolikrát vysvětlovala, že tuhle blbou diskuzi, která se pro tebe stala trnem v oku, jsem založila proto, že jsem si nebyla jistá čím to je a tady asi 90% mi řeklo, že to je způsobený HA a to je asi důvod tomu věřit, existujou vyjímky, někěrým ženským HA nevadí, fajn, pak gratuluju, to jsi šťastnej člověk, ale nechápu proč rejpat do někoho, kdo to tak nemá a hledá radu a snad i pochopení. Holt jsme se nenarodili všichni na vlas stejně, možná tě to mrzí a raději by jsi, aby tvoje kamarádky vypadali stejně jako ty, stejně mysleli, měli rády stejné věci a se stejnými věcmi se trápili - no stroje hadra. Nikdo přece nikdy netvrdil, že je tu nějaký stereotyp, nemám ráda domýšlivost. Toto slovo tady ode mě v životě nepadlo a už jsem tady i psala že nejlíp udělám, když zajsu za svojí lékařkou, ale ty tu píšeš že mi nic z toho není dobré?! Což nechápu. Neprve si přečti moje přízpěvky a pak reaguj, protože mi to příjde dost zcestné.. Takže se raději pust do někoho jiného v jiné diskuzi ...
Mishka
Kloa
| 15. 5. 2009 22:34
Jasně, že když něco potřebuješ s někým probrat, že je to důvod k založení diskuze, klidně si jich založ deset, sto nebo kolik chceš jen mi nějak unikal smysl toho, že pátráš po příčině, když jsi byla už na začátku rozhodnutá, že problém je v HA. A na ty, kteří psali o tom, že to může mít i nějakou jinou příčinu ses skoro osočila jak si mohli dovolit toto navrhnout. Tak pardon.
Ale tobě díky za radu Jsi moc milá

Vadí ti HA, vypozorovala jsi, že způsobuje tvé problémy, tedy znáš příčinu, tak ji musíš odstranit nebo se s ní naučit žít. Když sama píšeš, že tvé problémy způsobuje jen a jen HA, tak ji budeš muset přestat brát. Že to má i negativa je jasné. Budeš se muset rozhodout co je ti přednější. Jestli to s tou chutí je opravdu až tak špatné, že to musíš řešit vysazením HA. Jak tady dost holek napsalo, cítí se po vysazení svobodněji, tak z toho vyplývá, že by ses tak pak taky měla cítit. Pak můžeš volit ochranu z řad přerušované soulože, plodných a neplodných dní, spermicidů, kondomů. Nebo řešit problém změnou HA po poradě s gynekoložkou. Nic z toho ti ale asi není dobré.
Ani změnu prostředí, situací zkusit nechceš, rozbít stereotyp. Tím se i večeře při svíčkách a vínečku stávají.
Nepřipadá ti, že chceš nemožné?
Mi připadá jako bys čekala, že někdo mávne kouzelným proutkem a ty budeš moct HA dále užívat a přitom mít chuť na ***, aniž bys pro to musela cokoliv udělat. Ale z něčeho budeš muset slevit, když ti není dáno.

Jinak věk není zase tak zásadní pro chuť na ***. Ono když s partnerem začínáme, je ta chuť až "nesnesitelná", dělali bysme to klidně pořád, ale i tohle se časem mění a z několikrát denně je to jen jednou denně nebo několikrát týdně nebo jen jednou za týden nebo ... atd., tak jak to těm dvěma vyhovuje. Ale když se nechce vůbec, tak je to vážně problém, to rozhodně.

Jsem zvědavá jak to vyřešíš. Třeba najdeš ten kouzelný proutek a pomůžeš i ostatním stejně "postiženým".
Nux
Mishka
| 15. 5. 2009 19:49
Je mi jasné, že člověk tu chuť s léty ztrácí, ale přecejen do té doby mi myslím dost času zbývá a při mých 21 letech to vidím jako problém.. Vysadit HA, toť otázka
Nux
Mishka
| 15. 5. 2009 19:49
Je mi jasné, že člověk tu chuť s léty ztrácí, ale přecejen do té doby mi myslím dost času zbývá a při mých 21 letech to vidím jako problém.. Vysadit HA, toť otázka
Kloa
Mishka
| 15. 5. 2009 19:46
Měla jsem pouze ten pocit, to že za to asi opravdu může HA se mi tayd potvrdilo, ale chtěla jsem radu, protože sama nevím, jestli ji vysadit, což s sebou nese ta rizika. Do teď jsem se na tento problém nijak nezaměřovala, ale nedávno mi to došlo.. Myslela jsem taky, že když založím tuto diskuzi, najde se nějaký človíček, ketrý s tímto obdobným problémem má nebo měl nějaké zkušenosti a poradí - tak jsem myslela, že tohle jsou důvody diskuzí a pokud ti stále nějak vrtá hlavou toto mé založené téma, pak asi zkus téma jiné..
Mishka
Kloa
| 15. 5. 2009 19:03
Mám ale pocit, že jsi k tomu, že je tvým problémem HA, směřovala od založení diskuze. Jasně víš, nebo si myslíš, že od doby co jsi ji začala užívat, že jsi přestala mít chuť na ***. Tedy nechápu jakou radu jsi čekala Když ti HA tak vadí, tak ji jednoduše neužívej nebo změň, není jiného řešení.
Někdy v životě máme prostě chuť se milovat více, jindy méně. Třeba to chce taky nějakou změnu, změnu prostředí, situací, třeba to je také stereotypem a to ani žádné svíčky a vínečko nezachrání.
Jak s tím zatočit?
anonym
| 15. 5. 2009 18:57
To přece sama víš. Vysadit HA. Ale to s sebou nese zase jiné důsledky.
Člověk asi nemůže mít vše. Něco za něco. Je to tak se vším.
Mishko
anonym
| 15. 5. 2009 18:55
Takže máš nižší chuť než dříve.
A nejsi s tím spokojená.
Možná to je v HA. To poznáš, jen když ji vysadíš.
Ale je běžné, že se chuť mění i přirozeně během života. V sedmnácti jsi schopná se milovat dvakrát denně. V padesáti stačí jednou za měsíc.
Jestli se to změnilo náhle při začátku braní HA, tak je to jasné.
Kloa
Mishka
| 15. 5. 2009 18:49
Důvodem také bylo, že jsem doufala, že u někoho najdu radu, jak s tím zatočit..
Kloa
Mishka
| 15. 5. 2009 18:48
Na to v čem je problém jsem přišla právě a nejenom díky této diskuzi. Jen jsem se nažila vysvětlit, jak tu někdo psal proč to řešit a že je nesmysl, aby za to mohla HA..
Mishka
Kloa
| 15. 5. 2009 18:45
Tak pokud víš v čem je problém, tak proč hledáš rady a zakládáš diskuzi? To mi hlava nebere
angelwoman
Mishka
| 15. 5. 2009 18:44
A pokud partner opravdu miluje, pak by si asi stěžovat neměl..
angelwoman
Mishka
| 15. 5. 2009 18:43


Přesně tak..
Nux
angelwoman
| 15. 5. 2009 18:41
Mluvila jsem přesně o tom, co teď psala Mishka - myslela jsem to tak, že žena nemá chuť na ***, ale přitom by to chtěla, ví, že dřív měla chuť častěji a cítí, že není něco v nepořádku..pak to asi chce řešit..
Mishka
angelwoman
| 15. 5. 2009 18:40
Tak v tom případě vidím jako jediné řešení změnit nebo vysadit HA a uvidíš sama, zda se to vrátí do tvého normálu před braním HA
tedy
Mishka
| 15. 5. 2009 18:36
Nevím jistě, zda-li se tady četly mojé úvodní příspěvky. Před užíváním HA (kdy jsem byla se stejným přítelem jako jsem do teď) si přesně pamatuji, že co víkend jsme se viděli, to chuť na milování - pokaždé stejná, velká. Když jsem začala HA brát, jsem si 100% jistá, že tím se má chuť velice snížila a stres? Tím to určitě není! Já si totiž starosti k přítelovi nenosím, už tak nemáme moc možností se vídat, tudíž tahat k němu moje starosti mi příjde škoda času. Každý den, co jsme spolu si děláme pohodičkový večer-vínko, něco dobrého, skvělá nálada a pak do postýlky a nevím jestli po takových romatických večerech by někdo byl ve stresu i v posteli! HA je na něco dobrá na něco špatná, ale vždy je to hormonální zásah do těla, žádná HA totiž neobsahuje 0 množství estrogenů! A že není žádná norma na spravné množství chuti na milování? Tak to pardon, ale pokud je člověk dospělý, tak si přece dokáže sám říct, co je málo a co moc?! A když je tedy frekvence nižší, tak to asi vadí, jinak se by tato diskuse nerozpoutala..
No jasně
anonym
| 15. 5. 2009 18:23
Ale proč to měnit? Vadí to tedy jí samotné? Není nějaká norma, co je správné množství chuti. Tak co na tom tazatelka pociťuje ona sama jako důvod k řešení?

Třeba by chtěla se milovat více, ale tělo neposlouchá. To je pak problém, a rozpor mezi tím co chci a můžu. Asi jako když muž není schopen erekce, ale milovat se chce, má chuť.
Ale pokud je jen frekvence nižší a nikomu to nepřekáží, nějak mi uniká důvod proč se vlastně trápit.
Nux
angelwoman
| 15. 5. 2009 18:03
Tak partner si může stěžovat co chce, ale stejně s tím může něco udělat pouze a jedině ta žena
HA
anonym
| 15. 5. 2009 17:29
Tak u mě byla HA také skutečně jediná věc, která zabrala na jinak nesnesitelné bolesti. Sice je tím nevyléčila, ale mně tehdy bylo srdečně jedno, co to s mým tělem udělá, hlavně, že jsem nemusela trpět a trávit každý měsíc hlavou v kbelíku a zadkem v záchodu, že zabránily takovým velkým ztrátám krve, a celkově chvílím, které způsobovaly, že jsem chtěla umřít.

Tak jsem HA brala, dva roky. Po dobu braní HA jsem neměla snížené libido, aspoň ne nic extrémního, že bych si to nějak uvědomovala.

Po vysazení se vrátily nejen potíže, jaké byly předtím, ale ještě některé další, ze kterých jsem se dostávala mnoho let.


Jinak snížení libida při užívání HA může být docela biologicky zdůvodnitelné, jestliže má HA simulovat tělu těhotenství, tak tělo se chová tak, aby ochránilo (pomyslný) plod a libido se snižuje, aby nedocházelo ke styku, které by mohlo potencionálně těhotenství ohrozit.

Vždy je to něco za něco. Poměrně silná jistota neotěhotnění může být vykoupena menší chutí na ***.

Jen mě vždycky udiví, že to řeší člověk, kterému se chuť snížila. Stěžovat by si asi měl spíše partner.
Vlasanka
Kloa
| 15. 5. 2009 17:17
Vlasanko, jsem ráda, že jsi napsala, už jsem si připadala jako exot
angelwoman
Kloa
| 15. 5. 2009 16:53
Mám pocit, že jsem zkoušela už snad všelicos. Dokonce jsem si našla i jak se v tom období stravovat a tak jsem to vždy ten týden předem dodržovala, ale stejně to bylo k ničemu.
Teda nevím jak se s tímto naučit vycházet, nejde dělat nic jiného než to přečkat. Mi teda igalginy nepomáhaly, vzracela jsem každý měsíc, tedy každý měsíc jsem si chvíli pospala v koupelně na zemi. A každý měsíc jsem v ten den byla odepsaná, bylo mi celkově divně, malátná, špatně se mi chodilo a celkově hýbalo, to šlo až když to trochu odeznělo. Jednou vím, že jsem měla domluvené rande s jedním klukem, jezdil do Ostravy jen jednou za čas, protože studoval ještě zároveň v Olomouci a dostala jsem to v den kdy jsme se měli sejít, jediné co jsem ještě stihla, bylo zavolat mu a říct mu, že nedorazím, že mi není dobře a pak jsem omdlela, mamka mě přesunula do postele a tam jsem ležela snad až do večera. Jinak neboj, se zábaly mi nepíšeš nic nového Vlastně ani nevím co bych dělala kdyby to přišlo jak jsem byla ve škole, to bych se tam asi sesypala a museli by mě domů zavést. Mé jediné štěstí vždy bylo, že mě to potkávalo vždy v době kdy jsem byla doma.
Ano, já taky popisuju jen ten první den, ostatní dny už to bývalo relativně ok, jo cítila jsem, že to ještě není ono, ale oproti tomu co bývalo první den to bylo zlaté.
Kloa
angelwoman
| 15. 5. 2009 16:33
Však já vím, že jsi hledala možnosti jak na to vyzrát Není to vůbec jednoduché něco na to najít. Ale myslím, že není bolest a bolest - co se týče menstruace, myslím, že jsem na tom vcelku všechny stejně, když na ty bolesti trpíme. Prožívám to co ty, jen jsem s tím naučila vycházet. Nebývalo mi ani tak na zvracení, ale naopak jsem hodně omdlévala - doktorka říkala, že je to kombinace těch bolestí, ztráty krve a nízkého tlaku. Co se týče toho zábalu - ono taky asi není chytré dělat si zábal, když máš největší bolesti, ale naopak předtím, když cítíš, že se to blíží nebo i den předtím. Jak už to dojde do toho nejhoršího stadia, pak už někdy nejde nic lepšího, než si dát ibalgin a doufat - tuhle krajní věc dělám, když mě to přepadne ve škole nebo v práci. Ale většinou jsem na to připravená.
Teď co jsem vysadila HA, už jsem to vypozorovala, nejhorší je 1. den, resp. noc, protože většinou to přichází k večeru a pak už to zvládám. Takže pro mě je kritický ten 1. den a zvládla jsem v životě horší věci, takže jeden den bolesti vydržím. Když to bývalo při braní HA celý týden, bylo to podstatně horší Možná se to tělo taky umodřilo a ty nejhorší stavy už mám za sebou - jako omdlévání v tramvaji, apod

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
smudla4
20. 4. 2024 12:34
70269
helena.07
20. 4. 2024 10:33
11801
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video