Menstruační kalíšek - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Menstruační kalíšek

Diskuze

Kalisek
Mar2
| 17. 9. 2009 11:01
Ahoj holky, cetla jsem ty vase spokojene nazory na kalisek. Jake to ma skvele vyhody. Take jsem o tom zacala premyslet.
Tampony jsem jednou zkousela, ale nejak se mi to neosvedcilo.
Kalisek jsem si koupila a nadsene jsem cekala, kdy dostanu menstruaci.
Ze zacatku jsem mela potize z vyndavanim. Nejhorsi bylo, kdyz jsem ho vyndala a se mi udelalo spatne. (je mi spatne, kdyz vidim, krev). Udelalo se mi mdlo. Myslela jsem, ze mam alergii. Nebo, ze mam kalisek moc velky.

Konzultovala jsem to s vyrobcem (ladycup) i jsem psala na m.kalisek@seznam.cz (jak bylo uvedeno v prispevku na minulych strankach). Rychle me odpovedeli a ujistili me, asi alergie to nebude. Dokonce mi z ladycupu poslali na ozkouseni mensi velikost.
Jak jsem byla odvazna, tak jsem to jeste zkusila a pak to slo bez problemu.
Jiz jsem mela 3 menstruace s kaliskem a kazdym dnem jsem si jistejsi. Je to prakticky, muzu jit se vykoupat apod.
Takze bych ho kazdopadne doporucila.
kalisek vsem doporucuji
Lenkaj
| 21. 7. 2009 10:20
Ahojky, diky diskusim na internetu jsem se o teto vyborne vecicce dozvedela a muzu vsem s cistym svedomim doporucit. Jen mi chvili trvalo naucit se kalisek vyndavat, chce to cvik. Je potreba jako kdyby se snazit temi spravnymi svaly kalisek vytlacit ven. Ted uz je to naprosta pohodicka, manipulace mi prijde daleko cistejsi a prijemnejsi nez s tampony.
spokojenost s kaliskem
jakrej
| 4. 3. 2009 15:32
Ahoj, pred rokem jsem se od kamosky dozvedela o tehle dobre vecicce, tak jsem to chtela vyzkouset. Zandavani je uplne v pohode, u vytahovani to chce trochu cviku, ale nikdy se mi obsah z kalisku nevylil, a po par vyndani uz to bylo ok. Tampony jsem nesnasela, takze jsem se obavala, jak to zvladnu, ale na kalisek jsem si hodne rychle zvykla. Dalsi vyhoda je, ze kalisek je stale po ruce, nemusite chodit do kramu pro baliky vlozek ci krabicky tamponu, o ekologii ani nemluve. Mne kalisek vyhovuje, ale chapu i ty, co k tomu nemaji duveru. Me dve kamaradky se take divily, jak pry to muzu nosit. Je to holt vec nazoru kazde z nas.
Levná záležitost
Hebca
| 6. 11. 2008 11:25
Tak nevím, ale zrovna cena je to poslední co mě by mě odrazovalo od nákupu. 700 za kalíšek mi nepřijde moc, jak se tu někomu zdá, nevím za kolik kupujete tampony a vložky, ale to mám přece za rok splacené a s trvanlivostí 10 let ušetříte dalších cca 6000 korun, to je jasné jako facka. Já ho koupila na www.menstruacnikalisek.cz - maji výběr i barevné! a vyvařuji taky pouze těsně před použitím a pak po posledním použití.
A zavádění je lehké, i když se to nezdá, určitě samy poznáte, že vytáhnutí činí větší problémy, ale i to se dá zvládnout, když jsem ho poprvé vytahovala (bez ojky) tak padlo hodně sprostých slov, ale teď mi to zabere asi tolik času jako vytahování tamponu. Ale podle mě to je hodně individuální, na diskuzích hodně čtu negativní příspěvky, když kalíšek proteče, každé tělo je konstruované jinak, různé velikosti pochvy, různá schopnost svalů držet kalíšek, jiná síla menstruace. Takže já tvrdím, je to skvělé, ALE je to třeba vyzkoušet! Tampony taky přece nevyhovují každému a žádná věda se s tím nedělá a žádné diskutérky neosočují uživatelky tamponů z toho, že jim jen chtějí dělat reklamu. No, to jsem se teda rozepsala, omlouvám se:D
Menstruační kalíšek
laaria
| 4. 11. 2008 18:57
Kalíšky se dají také pořídit na www.scoutdoor.cz, tam mají i výběr z několika značek.
Jinak kalíšek se vyvařuje před začátkem používání a po skončení měsíčků. Stačí 2 - 5 minut vyvařit, nebo se na desinfekci dají koupit speciální tabletky Milton - 1/4 tabletky do 1l vody. Kalíšek máte bez problémů na 10 let.
kalíšek
Este
| 4. 11. 2008 09:20
já si koupila mooncup na http://www.kalisek.cz/index.php. dražší je, ale zase si vem, že už nebudeš muset kupovat vložky, takže do budoucna to je výhodnější.
vyváří se asi 10 min. jinak v průběhu menstruace stačí opláchnout, jak píše smiley.
jak dlouho vydrží, nevím. já ho používala rok, pak jsem otěhotněla. ale je pořád ve stavu, že ho půjde dál používat. za ten rok na něm nejsou známky opotřebení.
angelwoman
smiley
| 3. 11. 2008 19:12
Tak doufám, že s ním budeš taky spokojená.
smiley
angelwoman
| 3. 11. 2008 14:50
Tak díky za tvůj názor
Já už o tom uvažuju dlouho, takže je jen otázky času, kdy našetřím penízky a rozhoupu se k tomu
kalíšek
smiley
| 3. 11. 2008 12:30
Ahoj holky,
taky se přidávám ke chvále kalíšku. Používám ho už přes půl roku a všechno v pohodě.
Já teda předtím používala jenom tampony, vložky ani náhodou ,takže to byl takový pohodový přechod. Nemám s tím vůbec problém, přijde mi to praktičtější než tampony a rozhodně ekologičtější - což byl hlavní důvod, proč jsem si ho koupila.
Objevila se tu spousta námitek, že to není hygienické - nevidím moc rozdíl mezi tím, když máte v sobě tampon nasáklý krví nebo kalíšek, ve kterém je krev. Škodlivé bakterie se přece množí, když má ke krvi přístup vzduch, což ani v jednom případě nemá. Teda tak jsem to aspoň někde četla, nejsem odborník. A další věc, věděly jste holky, že tampony nejsou nijak antibakteriálně ošetřeny? Což v tomto mi přijde kalíšek lepší, prostě si ho vyvařím a je to. Tampon si vydezinfikovat nemůžu.
Jinak pokud by to někoho zajímalo, vyvářím taky před menstruací a po a v průběhu ho buď opláchnu vodou nebo umyju mýdlem na intimní hygienu. Je tam napsané, že je to ze silikonu (nebo takové podobné látky), na které se prý nedrží bakterie, tak v průběhu snad ta voda s mýdlem stačí.
Tak koukám, že jsem napsala dlouhý chvalozpěv.
kalíšek
angelwoman
| 2. 11. 2008 18:39
Teda, tak to já bych nevydržela a hned ho vyzkoušela. Ať ví, co mě stálo tolik peněz
dezinfekce
slona
| 2. 11. 2008 18:25
kalíšek mám už několik měsíců doma a ještě jsem jej nezkusila. V návodu radí jej nejprve vydesinfikovat a pokračovat v této činnosti i po použití. Jak často kalíšek vyvařujete a jak dlouho potom jeden kalíšek vydrží? Snad se konečně dostanu k jeho použití.
Este
angelwoman
| 2. 11. 2008 16:59
No, já nad tím uvažuju čím dál víc I teď se snažím používat buď tampóny nebo vložky, které byly vyrobeny ekologicky a nezatěžují životní prostředí, ale stejně-tak jako tak, je člověk vyhodí do koše a těch peněz-není to levná záležitost. Taky nemám moc silnou menstruaci, takže tím líp. Takže kalíšek by pro mě možná nebyl špatná volba-líbí se mi, že i když teda pro mě fakt není levný , opravdu se vyplatí. Taky je pro mě velký plus to, že je opravdu ekologický
Takže uvažuju, uvažuju...Můžu se zeptat, kde jsi ho koupila? Na kalisky.cz
angelwoman
Este
| 2. 11. 2008 16:29
se zaváděním problém není. spíš když jsem ho měla poprvé, tak jsem se bála, že ho nevyndám . ale problém to fakt není. v příbalovým letáku jsem měla dvě možnosti, jak ho zmáčknout, když si ho zavádíš. prostě si vybereš tu,co ti vyhovuje.
vyvařovala jsem ho vždycky jenom na konci a na začátku menstruace. jinak ne. musíš ho dobře vypláchnout a během vyprazdňování udržovat všechno tak nějak v čistotě. třeba mít umytý ruce a tak, ale to je třeba i když se mění tampóny. jestli se bojíš nějaký infekce, tak myslím zbytečně.
rozhodně si ho kup. ještě jsem nenarazila na nikoho, komu by se neosvědčil. ta kritika zaznívá spíš od holek, které ho nevyzkoušely.
Este
angelwoman
| 2. 11. 2008 14:40
Mám dotaz ohledně kalíšku-opravdu není žádný problém se zaváděním? Prostě z praktického hlediska se mi zdá divné, jak ho tam můžou tou širokou kulatu částí natlačit Asi to chce cvik, že?
Ještě by mě zajímalo-vyvařuješ ho, po každé menstruaci nebo i několikrát během ní? Díky, J.
výměna
Este
| 30. 10. 2008 09:28
je třeba si ale uvědomit, že to, že ta krev odtéká má nějaký smysl, a takhle se "zašpuntovat"...
než jsem otěhotněla, tak jsem kalíšek taky dlouho používala, ale celý den bych ho nevydržela nevyměnit. po několika hodinách - podle toho, jak bylo silné krvácení - jsem prostě sama cítila, že ho vyměnit musím. jestli ty krvácíš jen slabě, tak to asi problém není.
Nebojím se
Hebca
| 30. 10. 2008 08:46
Toho se nebojím, na toto netrpím, a kdyby se přece jenom něco vyskytlo, tak hold začnu měnit 3x denně, ale věřím tomu, že to nenastane.
Nějaký čas tam napsat museli...
Dedeckova
| 29. 10. 2008 18:30
No, to je sice pravda, nějaký čas tam napsat opravdu museli, ale předpokládám (pokud nechci relatizovat), že vycházeli z dosavadních medicínských poznatků. Po 4-8 hodinách hrozí přemnožování bakterií, které způsobojí drobné, ale bohužel i velmi velké problémy. Pohodlnost vítězí, ale aby ses jednou nedivila...
I love kalisek
Hebca
| 29. 10. 2008 09:36
Jako spokojená uživatelka kalíšku se musím ozvat. Chápu, že ženy, které nemají v oblibě tampony nebo je nemohou používat, tak nebudou pravděpodobně u vytržení ani z kalíšku. Ale pro mě je kalíšek perfektní, tak jako když jsem poprvé použila tampon, vložky už jsem pak v životě nekoupila, tak po prvním použití kalíšku, už bych do tamponů taky nešla.
Musím ale podotknout, že mám velmi slabou menstruaci, takže pro mě je opravdu ideální,měním jej jen ráno a večer, takže celý den ani nevím, že mám svoje dny. No prostě paráda ano a vím, že by se měl měnit co 8 hodin, ale víte jak to je, nějaký čas tam museli napsat, a opravdu nevidím důvod proč jej měnit třikrát denně když nemusím. A jestli někoho děsí kalíšek plný krve...panebože, to nechápu, o co je to ošklivější než vložka nasáklá krví a ještě k tomu zapáchající? To mi teda povězte...takže spokojenost, no a na cestování nejlepší alternativa!
kalíšek
angelwoman
| 31. 8. 2007 14:33
Ahoj! Já jsem o kalíšku četla už dávno v nějakém časopise-první reakce byla negativní, ale když si člověk odmyslí, že je to něco nového a nezvyklého, musí uznat, že to není úplně špatné věc..tak ho právě používaly holky, co lezly po horách, sjížděly divoku vodu, apod. -a v takové situaci je třeba vložka nemyslitelná (namočíte se) a mít sebou balení tapmónů a neustále je měni, vyhazovat (kam?) je docela dost nepraktické...
Takže myslím, že to není úplně špatný nápad-i z hlediska ekologie či chce-li někdo peněz...
Zatím ho nemám, sama používám tampóny, ale dovedu si představit, že budou sitauce, kdy se může hodit a třeba po něm sáhnu.. Je dobré, že existuje taková alternativa-ať si každý vybere, co chce
tampon versus kalíšek
Este
| 31. 8. 2007 13:45
zbytečně se toho bojíte. přitom tampón je daleko míň hygienický než kalíšek.
ale každý podle svého pocitu....
Kalíšek
Majdalenka
| 21. 8. 2007 15:57
Ne, nikdy. Raději tamponek
menstruační kalíšek
mama
| 29. 7. 2007 10:58
Ahojky holky co jste mi napsaly svůj názor na tuto novou pomůcky pro náš ženy. Chystám se teď v nejbližších dnech ke gynekologovi tak zkusím sena toto téma poptat také u něho co on jako odborník na to zahlásí. Já třeba tampony vůbec nepoužívám a zatím jsem jim nepříšla na chuť. Prostě jsemzvykla na vložky a tak mi to vyhovuje. Dokonce jsem četla někde na netu že už jsou jakési pratelné, jedna asi za 70,-- no a pak že nejdeme ku předu.Takže ještě jednou díky a budu se těšit na další vaše zkušenosti a poznatky.
kalíšek
Este
| 25. 7. 2007 11:42
Zdá se mi dost zvláštní, že kalíšek odsuzují jen ty, které s ním nemají žádnou zkušenost. Já za sebe můžu říct, že je to výborná věc a každé bych jí s klidným svědomím doporučila. Ty negativní emoce jsou, podle mě, jen z toho důvodu, že, jak už tu bylo řečeno, je to něco nového a mnohým se to prostě příčí. Moje první reakce byla taky dost nedůvěřivá. Ale opravdu neoprávněně.
mareba
Kloa
| 24. 7. 2007 21:47
asi jsi můj příspěvek nepochopila, když pak o mě píšeš, že uvádím, že tampon je to stejné jako kalíšek. Nechám tě u toho, můžeš si to teda myslet, ale myslím si něco jiného.
je to mnohem levnejsi!
mareba
| 24. 7. 2007 21:35
Ahoj holky, jsem ochotna prijmout, ze nekdo ma negativni nazor na manipulaci s kaliskem apod., ale jak muze nekdo napsat, ze to je stejne jako tampony??? Je to prece mnohem levnejsi a ekologicke. Vzdy kdyz jsem vyhazovala ty spousty drahych vlozek, pripadala jsem si fakt jak debil! Ted to vubec nemusim resit
Nicmene pri jakychkoliv dotazech musim doporucit www.kalisek.cz. Kdyz jsem jim poslala konkretni dotaz na mail, poslaly mi odpoved od gynekolizky a dokonce i od vyrobce. Takovy servis jsem fakt necekala! Holky jsou bezva
kalíšek
Kloa
| 11. 6. 2007 21:43
Aleno, ale ne každá novinka, která se kdy objevila slidila úspěch. Navíc považuješ jistě za úspěch, že existují tampony a nemůžeš si to vynachválit, ale osobně znám tolik žen, které tampony nepoužívají a ani nechtějí. Kalíšek bude mít podle mě ještě menší úspěch než tampony. Moc tu praktičnost v kalíšku nevidím, zdá se mi to komplikovanější než s tampony. Kdo si to oblíbí, tak prosím, ale za sebe říkám ne.
menstruační kalíšek
anonym
| 11. 6. 2007 20:11
Milé ženy, slečny, maminky atd. Já osobně si myslím, že menstruační kalíšek je prostě nová metoda, která se za nějakou dobu chytne i u nás v ČR. Já sice nemám žádnou zkušenost s používáním tohodle kalíšku, ale uvažuji o tom, že si ho pořím. Sice používám tampony, zásadně Tampax s aplikátor, protože nepřijdu do kontaktu s tamponem a je to víc hygienické, než tampony bez aplikátoru a hlavně lépe se zavádí. Myslím si, že spousta žen, kalíšek bude odsuzovat, jen pro to, že vlastě neví jak ho použít a že by jim nějak vadil. Já si osobně myslím pravý opak. Je to nová věc, která jde s dobou. Když se zamyslíme nad tím kolik je odpadu z hygienických vložek a tamponu, tak bylo načase něco takového praktického vymyslet. A ten kdo neví kde se dozvědět víc, stačí ve vyhledávači zadat menstruační kalíšek a dozví se vše kolem něj. Všem přeji pěkný den. S pozdravem Alena
pročm se nad tím pozastavujeme? :-)
anonym
| 5. 5. 2007 21:38
Snad proto, že si nějak vaření s menstruací nemůžeme spojit.
Kalíšek jako miska, to je snyd jediná podobnost. Jinak do kuchyně se to moc nehodí...
menstruační kalíšek
mama
| 5. 5. 2007 20:08
ano přesně tohle se mi stalo, že jsem klikla do špatné diskuze, nevím proč senad tím tak všechny pohoršujete, vy jste se nikdy nespletly, děkuji všem těm co mi napsalay svůj názor na tuto novinku, také zatím zůstanu u klasiky, ale za názory díky.
anonyme
Kloa
| 5. 5. 2007 17:13
Proč je to ve vaření ... no postřeh, ale tohle se už řešilo na první stránce, asi se autorka překlikla a to jde docela jednoduše....

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video