Diskuse: Děti a punčocháče

   
Řadit:
62
příspěvků
Správce: Lenicka131313
Kamarádka nemá fotografii.
Michaela | 16.11.2017 18:50

U nás není s punčocháčema zatím žádný problém. Holka chodí do 7 třídy a sama si o ně v pondělí řekla. Klasické bavlněné, žebrované od Dotexu pod kalhoty. Kluk je o 2 roky mladší a vždy je nosil od stejné doby. Tak jsem mu je nachystala taky a bez problémů je nosí. Samozřejmě i v době kdy už měli tělocvik a nebyli prý sami. Kluk má často i v holčičích barvách po sestře, ty už ale nosí jen ven mimo školu. Z venku si většinou sundají jenkalhoty/tepláky a až do večerního koupání jsou jen v punčochách.

Kamarádka nemá fotografii.
| 29.10.2017 09:12

TO Palo: Něco pravdy na tom bude. Asi v páty, nebo šestý třídě jsem se s rodiči přestěhoval na vesnici. Punčocháče jsem pravda nosil, ale nerad. Né žeby mě nějak vadily to né, jenom mezi kluky ve škole to bylo oblečení pro holky a malé děti. Když kluk nenosil punčocháče, tak byl pro ostatní strašně dopělej a ostatní mu záviděli. Podle maminky sem měl dost času na dospělost a nikdy nezapoměla přes léto doplnit zásobu punčochových kalhot. Stěhovaní znamenalo taky změnu školy a nové spolužáky. Po babím létě přišla znenadání zima a ráno taky přišla maminka s punčochačema v ruce. Ledová sprcha aniž bych vylézl z postele. Po cestě do školy jsem si uvědomil, že dnes máme tělesnou. To znamená převlikání v šatně. Ja se nemoh na nic soustředit. Učitelka se dokonce zajímala co mi je. Do šatny se mi nechtělo a dorazil sem do ní jako poslední a to už tam byli kluci v punčocháčích. Takovou radost jsem ještě nezažil.

Kamarádka nemá fotografii.
Milda | 28.10.2017 08:33

Ja také dědil punčocháče po ségře a taky jsem se vztekal a taky mi to bylo „prd“ platný. Máma nesnesla vodmlouvaní. Se ségrou sme byly dvojčatá a když nás máma oblékala, tak stejně. Jenomže já neměl sukýnku, ale krátky kalhoty. Asi tak do šesté třídy byla ségra vyšší než ja, tak jsem dorážel její holčičí punčocháče. Pak ona přešla na silonky a tý jsem nemusel.

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 26.10.2017 08:21

Brácha taky nechtěl nosit punčocháče a asi tak v páty, nebo šesty třídě se vspouzel, že si je nevoblíkne. Dodáhl jenom to, že máma ho denně kontrolovala. Já byla starší a dost dlouho větší od něho, takže nosil punčocháče s kterých jsem vyrostla. On se tehdy stašne vztekal, ale maminka jeho námitky neposlouchala a často nosil punčocháče dívčích barev.Nejvíce nenáviděl barevné krepsilonky. Jedny dokonce hodil do kamen a zapálil. Punčocháče se roztekly po kamnech a hořely ješte v popelniku. Když máma čistila kamna strašně se divila co to je, proč je ten popel slepenej a pak našla zbytky ohořelých punčoch a byl mazec.

Kamarádka nemá fotografii.
Palo | 14.9.2017 08:37

Najviac problémov má človek sám zo sebou, nie s okolím. Niekedy sa veľmi obávame toho, čo povedia druhý. Ale keby sa pančucháče nenosili, tak by ich výrobcovia nevyrábali. Nevyrábali by sa chlapčenské a ani pánske pančucháče. Dnes má každý možnosť si vybrať zo širokej škály pančucháčov, či už podľa farby, alebo materiálu, alebo vzorovania.

Kamarádka nemá fotografii.
Anička | 12.9.2017 14:20

Jsem nejmladší ze čtyř sester. Punčocháče byly u nás samozřemosti a bylo jich hodně. Ani jsem neuvažovala o tom, žeby jiné děti punčocháče nenosily. Bylo to v dobách, kdy punčocháče byly módní hit. Máma ani táta punčocháče nenosili. Táta nosil spodky a máma punčochy na podvazek, nebo podvazkový pás. Kluci ve škole nosili punčocháče běžně a dost často ke krátkym kalhotam. Rozdíl byl v tom, že kluci málokdy nosili bíle punčocháče ke krátkym kalhotám a když tak jeno ve svátek. Aby se ušetřilo, tak se kalhoty, z kterých kluk vyrostl popustily v pase a rrozedrany spodky nohavic se podhli a byly vymyšlený třištrťový kalhoty do pol lýtka a pod ne punčocháče. Jak říkam bylo to běžné. Jednou jsem šla ke kamarádovi. Na dvoře byla jeho maminka a ta mi řekla abych šla dovnitř, že Honza sa učí a dělá úkoly. Když jsem vešla do kuchyně uviděla jsem ho jak sedí na židlí a píše úkol. Samozřejmě byl jenom v punčoškách. Já na tom neviděla nic divného, jenom on sebou škubnul a snažil sa schovat nohy v punčocháčích, což ani nešlo. Pak rezignoval a prohlásil : No tak co? Nosím punčocháče, tak sa směj! Ostala s těch slov dosti překvapená, neboť jsem nechápala o co mu jde. On si myslel, že jsem vykulená s toho, že má punčocháče, proto pokračoval dále. No koukej, směj se a postavil sa předemně. Rozhlaš to po celý vsi když chceš, mně je už jedno. Tvářil se při tom zarputilé a bojovně. Já se ho zeptala, že co jako mám rozhlásit a z čeho se mám smát. Chvíli nic neříkal a pak se zeptal: Tebe nevadí, že mám punčocháče. To máma chce abych je nosil. Ja se zeptala a proč by mi to mélo vadit, vždyť i já nosím punčocháče a snad i ostatní děti také nosí punčocháče, nebo né? Nechápala jsem o co tu vlastne šlo. Jedna kamarádka mi pak řekla, že kluci se stydí nosit punčocháče a že se těm co je nosí posmívají, že její brácha je taky nechce nosit. Ja nechápala proč. Mojí synové také od určitého věku odmítali nosit punčocháky. Já to tehdy nechápala a nevím proč to tak je.

Kamarádka nemá fotografii.
Palo | 12.9.2017 11:40

Zhodou okolnosti som zakl. voj. službu vykonával vo Valašskom Meziřiči a niekoľko krát som bol v spomínanej plavárni. Hovoríš pravdu, len s tým rozdielom, že sa šatstvo nedávalo do skriniek, ale do okienka, kde pracovníčka veci zavesila na vešiak a vydala číslo na gumičke. Iba cenné veci sa dávali za poplatok do malých skriniek na kľúč. Bolo to v rokoch 1979 až 1981.

Kamarádka nemá fotografii.
Lenka | 11.9.2017 14:13

Pamatujú si, že na plovárne ve Vsetíně byly šatny společné a po stenách šatný byly takové kumbály se závěsem a lavičkou, kde měli lidi možnost se pěvlíct do plavek. Závěs končil asi 20 až 30 cm nad podlahou. Stačilo se jen podívat do te škvíri a divily by ste se kolik noh v punčocháčích se objevilo. Pak s oblečením v ruce šli ke uzamykatelným skřiňkam, aby si je tam odložili. Tu taky bylo vidět šlapky punčochových kalhot, nebo celé punčocháče. Nezřítka nesly punčocháče ogaři, kterým určitě bylo více než 10 - 12 let. Mojí kluci také punčocháče nosili do konce devítiletky. A na lyže i pozdějí.
Ale myslím si, že to co budou děti nosit v zimě pod kalhotama, je věc dohody s dětmi a taky výchovy děti.

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 11.9.2017 13:22

TO Vadim: Ja som tiež nosil punčošky do 9. triedy. Nemusel som, ale nosil som ich dobrovoľne. Na telesnú som začal nosiť vtedy, keď sa objavil niekto iný v punčocháčoch. Sám som nenašiel dosť odvahy tak urobiť ako prvý. Stačila jedna „lastovička“ a hneď som sa pridal. Bolo nás takých viac, čo pančušky nosili, ale iba v dní, keď nebol telocvik. To, že chalani nosili pančušky, sa ukázalo napríklad v mimoriadnych prípadoch. Pamätám sa, že raz zopár žiakov dostalo žltačku a do školy prišli zdravotníci a urobili plošné očkovanie. A to očkovanie bolo do sedacieho svalu. V tom prípade sa pančušky ukážu či chceš, alebo nechceš. Maskovanie ponožkami je neúčinné. Rozopnuté nohavice sa v predklone ťažko udržia na mieste a majú tendenciu sa zosunúť pod zadok a v plnej kráse ukázať pančušky, ktoré sú na gume v páse. Na očkovanie sme stáli v rade a mali sme dobrý výhľad na zadok tých čo stáli pred nami. Jeden spolužiak sa snažil rukou držať nohavice v „správnej“ polohe, ale sestrička mu povedala, aby si dal ruku preč. Ona si myslela, že sa bojí injekcie, preto mu povedala, aby sa oboma rukami oprel o stoličku a stiahla mu nohavice dole a punčošky a trenky iba trocha posunula. Bol som vtedy prekvapený, koľko spolužiakov malo oblečené punčošky.

Kamarádka nemá fotografii.
Viktor | 11.9.2017 12:56

TO Anonym: Áno máš pravdu a od minulého roka dodávajú na domáci trh aj biele pančušky aj vo veľkosti 150 a 160. Škoda len, že nie do veľkosti aspoň 170.

Kamarádka nemá fotografii.
Vilma | 8.9.2017 13:11

Naši kluci také nosily punčocháče až do 9. třídy a taky si občas vzali i na učňáku, nebo na střední škole. Já je nikdy nenutila. Na lyže si je braly samozřejmě taky. I na kolo si je vzali. Dneska už mají své deti a samozřejmě nosí punčocháče.

Kamarádka nemá fotografii.
Vadim | 7.9.2017 23:01

Tak to si mal dobre, ja som ich nosil poctivo do 9. triedy. Pravdou je ale aj to, že mama netrvala na tom, aby som ich nosil aj vtedy keď bol telocvik. Ale na strednej som ich mal nenápadne pribalené v batohu, keď som bol na lyžiarskom zájazde, či ako sa to volalo.

Kamarádka nemá fotografii.
Béďa | 5.9.2017 00:35

Já to dělal podobně jenom s tím rozdílem, že jsem si je ráno svlékal ve sklepě a při návratu ze školy jsem si ve sklepě opět oblékl. Dělal jsem to do doby než to prasklo. To byl mazec. Ale punčocháče jsem nosil jenom do 7. třídy.

Kamarádka nemá fotografii.
Vadim | 4.9.2017 01:58

Ako chlapec som pravdaže pančucháče nosil. Asi do druhej, alebo tretej triedy som to bral ako samozrejmosť a nemal som s tým žiadny problém, nosili ich všetci. Potom sa začali objavovať chlapci v spodkoch, alebo bez nich, teda iba trenky a ponožky. Boli to chlapci, čo prepadli a niektorí boli aj o tri roky starší. Hoci boli dosť hlúpi na učenie, mali dosť zručnosti na posmievanie, My ostatní sme im závideli, hoci pravda bola taká, že ich rodičia iba na nich kašľali. Moja mama mala v otázke nosenia pančušiek jasno. Keď som asi v 3., alebo 4. triede odmietol si ich obliecť, vyletela ruka , ktorej dlaň pristála na mojom líci a bolo po odmietaní. Navyše ma mama začala kontrolovať, buď ráno pred odchodom do školy, alebo po príchode z nej. Stalo sa raz, že som si na ulici musel vykasať nohavice, aby sa presvedčila, že som poriadne oblečený. Jeden spolužiak mi povedal, že on to robí tak, že si pančušky sám dobrovoľne oblečie hneď ráno keď vstane a po dome chodí v pančuškách. Nohavice si oblečie pred tým, ako ide do školy, alebo keď ide von. Na pančušky si natiahol ponožky s tým, že mu nemrznú nohy v topánkach. V deň, keď máme telesnú to robil rovnako, iba keď ho mama videla v pančuškách vošiel do izby, kde si rýchlo vyzliekol pančušky a natiahol si ponožky a nohavice. Pančušky strčil do školskej tašky v papierovom vrecku. V škole potom machroval a veselo sa zúčastňoval na posmievaní pančuškarom. Od toho dňa som to robil tiež tak. Ja som za pančucháče. Ale som proti tomu, aby pri tom dochádzalo k násiliu a psychickému nátlaku. Mal som spolužiaka, ktorý musel „dobrovoľne“ nosiť pančušky a ten sa pred telesnou nevedel na nič sústrediť, občas preto dostal zlú známku, alebo poznámku. Niekedy sa dokonca zajakával. Myslím, že aj dnes, keď ma nočnú moru, tak sa mu sníva o pančuškách.

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 21.6.2017 09:20

Mimochodom pred rokmi som tu napísal príspevok a niekto reagoval, že si robím žarty s príspevkov. Nerobil som a ani nerobím. Teraz som už dospelý a neprešlo ma to. Pančucháče stále nosím(nie cez leto), najviac spomínané zo Svitu. Meriam 176 cm a sú mi dobré aj detské 160-tky. Nosím aj silónky ale iba z jesene a na jar. Neskôr ako som vyriešil aj problém s nosením pančuchačov na strednej škole a nosil som ich celú strednú školu, ale to je iný príbeh.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění