Hysterektomie - Diskuze | E15.cz
Zpět na výpis diskuze

Hysterektomie

Diskuze

Re:---
Karolina Abs
| 26. 5. 2022 13:21
Dobrý den, přidám svou zkušenost. Hysterektomii jsem absolvovala před 7 měsíci u Apolináře, prof. Mára. Je mi 45 let. Měla jsem endometriózu a myom, velké bolesti při menzes, menzes skoro každé 3 týdny, někdy i se zvracením (nutnost užívání velkého množství analgetik, tak asi i z toho). Při operaci laparoskopicky odstranili dělohu, vejcovody a 1 vaječník s cystou. Druhý vaječník ponechán kvůli přirozené hladině hormonů. Strach byl velký a víceméně zbytečný, vše proběhlo na jedničku. V neděli dopoledne nástup, projímadla, v pondělí ráno operace, do úterý ráno na JIP (bezvadná péče, sestřičky velmi pozorné a pečující), ve středu ráno domů. Jediná nepříjemná věc bylo zvracení po narkóze. Jinak bolesti zvládnutelné normálními analgetiky jen pár dní po zákroku. Pak doma 2 měsíce na neschopence, klidový režim, procházky. Potíže od operace žádné, pouze asi 2x bolesti "jako při menzes" vlivem ponechaného vaječníku - hormony stále působí na zbytky příslušných tkání, ale bylo to mnohem slabší než původně. Jako největší profit beru osvobození od menstruace, je to báječný pocit. Nemuset počítat dny, ládovat se práškama proti bolesti, brát si na nevolnost dovolenou (až tak daleko jsem už byla). Takže dámy, koho to čeká - nebojte se, benefit z operace je moc fajn.
Re:---
Karolna Absolonov
| 14. 7. 2022 13:02
Ještě bych dodala, že jsem teď v létě zjistila, že po operaci (i když už je to 9 měsíců) už asi nebudu úplně schopná všech těžších prací, např. na chalupě. Již dvakrát se mi stalo, že mi pak nebylo dobře - bolesti jako při menzes i dva až tři dny
Hysterektomie
Uivatel_5578301
| 21. 5. 2022 08:04
Dobrý den, přidám další zkušenost. Jsem 18 dní po adnexektomii, hysterektomie byla před půl rokem.
Po hysterektomii jsem měla bolestivé močení (píchání,méně i více ostré, směřující do všech stran, ale nejvíce do leva ). Proto mi byla nyní provedena laparoskopie pro podezření, že mi močový měchýř přirostl k vaječníku. Nakonec mi po operaci lékař pověděl, že pro masivní srůsty mi museli odstranit oba vaječníky a vejcovody. Bohužel to nepomohlo na můj původní problém, opět močení bolí, téměř stejně, jako před operací. Bojím se, co bude dál.
Ještě v nemocnici jsem se budila do rána zpocená(po poslední operaci ) , což jsem měla i doma.Lehce začali návaly, nespavost. Tak mi paní doktorka napsala ESTROFEM 1mg jednou denně. Zatím pocení zmizelo. Mám jen špatné spaní, jsem více unavená, bolí mě nohy . Břicho ještě bolí, i v noci mě probudí bolest, když si špatně lehnu. Jsem silnější postavy, mám větší břicho. Jizvy se mi po masti z měsíčku krásně hojí. Jen jedna byla rudá a zahnisaná, tak jsem ve sprše omývala roztokem Betadiny. Poté důkladně vysušila, nechala v leže vyschnout a potřela masti Betadinou. Nyní už téměř zahojené.
Tak jsem napsala mé zkušenosti, třeba někomu pomůžou. Tady se hodně lidí ptají bohužel málo kdo odpovídá..
Dále budu čekat, jak v mých 41 letech budu prožívat přechod, jak mi zabere ESTROFEM, kterého se bojím pro vedlejší účinky a jak dopadnu s močákem . Pokud někdo má zkušenosti, ať poradí. Opatrujte se,
Re:---
Uivatel_5559063
| 13. 5. 2022 18:51
Dobrý den, hysterektomie, vajecniky ponechany, operace v 8/2021, je mi 47 let, op. byla kvuli velkému myomu. Nyní asi 3mesice, zmeny nálad, spatně spím, strída se vedro a zima. Myslím, že jsem v přechodu. Na kontrole dr. zkontrolovala jizvu, rekla, že vajecniky jsou v poradku a ze kdyby mi bylo hur mám prijit.
Hysterektomie
Uivatel_5578301
| 8. 5. 2022 15:37
Ahoj všichni, přidám mou zkušenost. Je mi 41 let. Před půl rokem jsem prodělala hysterektomii břišní cestou, pro velký myom. Jizva velká od pupíku dílů, jsem silnější postavy, již jizva byla po císaři, před deseti lety. Po operaci se jizva hojila špatně proto, že mi doktor v místě přehybu sundal více svorek najednou, kdežto nahoře sundal ob jednu, tam se tedy hojila rána krásně. Dole mi to prasklo a hojila se tak spodní část rány o dost déle. Poté, od prvního dne jsem měla bolesti při močení. To trvalo půl roku a nyní asi pokračuje.. Podstoupila jsem vyšetření pro únik moči, opravdu hodně bolestivé, kdy mi do vyprázdněného moč. měchýře dali modrou tekutinu a poté nasucho a velmi bolestivě natlačili tři suché tampóny do pochvy až hluboko k moč. měchýři. Tak jsem hodinu a půl čekala, zda se modrá proteče k tamponum. Neprotekla a tak se zjistilo, že močák není děravý. Tak zase se nasucho tampony pinzetou složitě vyndali ven. Další vyšetření byla bezbolestná cystoskopie. Opět nic nenašli. Tak po půl roce bolesti v podbřišku při močení a běžné námaze jsem šla na laparoskopii. Tam mi zjistili masivní srůsty a proto mi odebrali oba vaječníky, vejcovody. Nyní jsem pár dní po téhle operaci, jsem ještě dost bolavá a nevím, zda bolesti při močení odezní, zatím je mám. A bojím se přechodu, nevím co mě čeká dál. Zatím se v noci více potím. Tak uvidím, jak si tělo poradí předčasně s přechodem. Kdo může, ať napíše jak ho prožívá... Přeji všem pevné zdraví a štěstí!
Re:---
Uivatel_5576568
| 24. 4. 2022 10:06
Ahoj všem,
prosila bych o radu. Jsem dva týdny po LAVH, v rekonvalescenci. Je mi 44 let. Nic moc by mě asi netrápilo, ale poslední dva dny mě začalo svědit u ústí močové trubice a mám únik moči. Hodně piju, mažu canestenem pro jistotu, piju manosu atd. Únik jsem maličký měla i před tím, ale jen v případech, kdy jsem měla hodně naplněný močový měchýř a třeba jsem kýcla nebo zakašlala nebo se rozesmála. Netuším, jestli je to dočasná záležitost, nebo mi nějak klesl močový měchýř a budu teď mít problémy. Dost jsem z toho rozmrzelá. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost?
Hysterektomie
Jana Fenklov
| 12. 7. 2022 21:09
Zdravím,
Byla jsem letos v dubnu také na LAHV
Problém s močení se upravil do konce šestinedělí.
Hystetektomie a jizva
Soa Paterov Mattanelli
| 25. 2. 2022 15:10
Ahoj všichni,dnes jsem dostala opět už po 3x termín na hysterektomii.Byla mi op.odložena kvůli velké břišní kýle.Mam v břiše síťku tak musí být řez bude úplně nizoučko,kde už jizvu mám asi 30 let a na ní plastiku.Mam ted o 50 kg více než tehdy a bricho v místě jizvy má převis.Doktor řekl že to bude oříšek..že se to bude špatně hojit.Mam si sehnat fén na studený vzduch a prý budu neustále fenovat a omývat aby byla jizva suchá a hojila se.Take řekl že se budou snažit mě propustit co nejdříve abych nechytla v nemocnici infekci.
Máte s tímto někdo skušenosti..špatné hojení...jizva na silném břiše..fénování?Jdu na operaci.17.3.
Moc dekuji za reakce
Re: Hystetektomie a jizva
Uivatel_5559063
| 13. 5. 2022 18:54
Dobrý den, jsem po teto operaci, Také sotva dobehnu na wc. jsem 9m po operaci, pri námaze jizva boli.
Vafigem - hormonální tablety ??
Uivatel_5557786
| 6. 2. 2022 14:12
Zdravím všechny, dostala jsem od mudr. Vagifem hormonální tablety, jsem 3 měsíce po histerektomii. Nechce se mi hormonální užívat, nežádoucí jsou vypsané šíleně. Máte s Vagifemem někdo zkušenosti? A na co vám ho napsali? díky
Výtok
Uivatel_5559063
| 21. 1. 2022 15:41
Dobrý den, jsem 5 měsíci po odstraneni delohy a vejcovodu.. ted mne pár dní trápí vytok zatím samolepka čípky a krém.... mám si na něco dát více pozor? Děkuji.
potíže po hysterektomii (přechod?)
Uivatel_5563322
| 18. 1. 2022 18:42
Dobrý den,
mám po hysterektomii (odstraněny i vaječníky) měsíc, řezem přes břicho.
Musím říct, že jsem se bála víc než je výsledek. Nicméně břicho se mi nezmenšilo, spíš divně posunuly tuky níž (to pro pobavení).
Wobenzym jsem začala brát až asi po 14 dnech, ale jestli pomáhá, nevím.
S močením mám taky trochu potíž - jako bych nebyla schopna "silnějšího" proudu, chodím trochu častěji (v noci ne, ale na dlouhý spánek to není), jsem zvědavá, jak zvládnu nutkání v práci.
Mám na vás 2 dotazy:
1. Pokud máte návaly a stavy jako přechod, za jak dlouho od operace se vyskytly?
2. Občas se mi objevuje (třeba jednou denně) po utření slaboučce růžová barva na toal. papíru. Paradoxně to začalo až asi 14 dní po operaci - váhám, jestli to souvisí s drobnou prací doma nebo nějakým pohybem, případně se to kryje se začátkem braní Wobenzymu, který má podobnou barvu (hloupá otázka?)
Děkuji, všem přeji zdraví.
Re: potíže po hysterektomii (přechod?)
Uivatel_5557786
| 6. 2. 2022 14:08
Zdravím, 1/ návaly mi začaly asi 4 dny po operaci . nyní jsem 3 měsíce po a návaly giga. Zjistila jsem , že nevíc je mám když se stresuji a nebo moc přemýšlím
2/ 14 den mi to také dělalo,prý se uvolnují ty samovstřebatelné stehy. Doktor mi řekl, že slabo můžu špinit 6 týdnů.
Močení se uklidní, také mi to takhle dělalo. Ted mám trochu jiný problém, při větší procházce lehce cvrknu....takže bez slipovek to nejde. Ale stále se bojím moc cvičit, všichni mě varují, at něco neuspěchám. Za týden jdu k fyzio řešit pánevní dno. Tak snad se to zlepší.
Odstranění dělohy
Lucie Sasik
| 13. 1. 2022 09:00
Jsem 2 měsíce po operaci odstranění dělohy. Vaječníky mi zůstali. Mám dost velký problém a už si nevím rady. Všichni tu píšou, že nemají žádné problémy po operaci. Já bohužel od té doby co jsem se probudila z narkozy, mám neustálý problém z močovým ústrojím. Stále tlak v podbřišku a neustále čůrani i 2x v noci. Měla jsem i antibiotika a stále problém. Můžete mi někdo poradit. Měl někdo stejný problém? Zlepší se to? Bolesti podbřišku mám stále. Děkuji za odpověď
Avatar - helena.07
Re: Odstranění dělohy
helena.07
| 17. 1. 2022 12:46
Mě pomohl kontryhel.Vozila mi ho známá z Beskyd-ted už ho mám na zahradě a dá se i běžně koupit .A po operaci jsem si koupila wobenzym. Několik let mi vždycky bylo blbě v době měsíčků---i když už nemohly být.Nevím kolik je ti let,někdy se musí podstoupit i zákrok na močovém měchýři-ale to spíš u starších.Přeju at je brzy líp.
Re: Odstranění dělohy
Uivatel_5563322
| 18. 1. 2022 18:46
Asi to nepodceňte, ptejte se doktorů dál.
Po této operaci právě nejvíc hledí na to, aby se nepoškodily močové cesty. Určitě i vám dělali sono močového měchýře hned v prvních dnech a sono ledvin. Já je měla ok, přesto jak píšu výš, pořád čůrám jakoby slabým proudem a nutkání mám taky častější.
Re: Odstranění dělohy
Uivatel_5578449
| 9. 5. 2022 20:16
Ahojky, mám úplně stejný problém. Jsem po odstranění dělohy a vejcovodů 11 měsíců a stále problémy s močením. Chodím snad každou hodinu a v noci 2 x. Vyšetření nic neukázala. Cistoskopie, také v pořádku. 3 x od operace se v moči objevil streptokok agalicitae, byl vzdy přeléčený antibiotiky. Už jsem zoufalá. Nevím jestli to zpusobila ucpana cevka na jipce po operaci, kdy ve mě zadržela 1,2 l moče, ale už mi snad zbývá zase laparoskopie, jestli tam není nějaký srust. Vzdy je to paralizujici bolest močáku. Brala jsem wobenzin, Serrapeptazu něco na imunitu, ale stále se to opakuje.
Hysteriktomie
Zdeka Muicov
| 2. 1. 2022 21:27
Ahoj za 10 dní mě čeká odstranění dělohy a vejcovody a lékař se ptal zda chci odstranit i vaječníky.
Odstranění mi bylo doporučeno z důvodu podezření rakoviny.
Co mi radíte? Nechat nebo odstranit pokud to půjde.
Re: Hysteriktomie
Uivatel_5557786
| 6. 2. 2022 14:10
Tak termín jsem již prošvihla..... bohužel. záleží kolik je vám roků, ale když je podezření, dala bych je pryč. Mně je vzali také, riziko rakoviny, ale já jsem na začátku přechodu...takže jsem to neřešila. Kde nic není, ani rakovina není..... tak snad tak.
Uivatel_5559599
| 22. 12. 2021 08:47
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Histerektomie
Janina
| 19. 12. 2021 12:44
Ještě chci říct, že vaječníky mně nechali 🙂. Tak asi z tohoto důvodu, žádné problémy nemám. Samozřejmě, na zadku ještě neusedim😉, a chvilku to ještě potrvá.
Histerektomie
Janina
| 19. 12. 2021 12:35
Ahoj tak já se cítím velmi dobře, taky že je to už skoro 5tydnu po operaci. Asi necelý 1tyden užívám Wobenzyn,urychluje hojení.
Určitě to chce se nehnat do práce, a odpočívat celých 6 týdnu(pak postupně přidávat) Žádné cviky nedělám, protože s únikem moče nemám problém
Hysterektomie
Uivatel_5559063
| 17. 12. 2021 14:36
Prosím o cviky na pánevní dno budu moc rada děkuji. J
Avatar - rozvita.ruze
Re: Hysterektomie
rozvita.ruze
| 19. 12. 2021 12:50
Hysterektomie úplná a Ovestin hormon
Uivatel_5557786
| 8. 12. 2021 13:48
Všechny moc zdravím, jsem 6 týdnů po úplně hysterektomii řezem. Jelikož ještě nejsem úplně zhojená , doktor mi napsal Ovestin čípky (hormony) 3x týdně, že to pomůže hojení. Dala jsem si jeden čípek, asi 2 hodiny pálení, potom klid....ale již dva dny je mi zle na zvracení, bolí hlava..... Máte někdo takové zkušenosti? Návaly mi začaly asi 4týden po operaci a je to síla Jeden den celkem fajn, druhý den intenzivně.
Histerektomie
Janina
| 25. 11. 2021 11:44
Ahoj holky, jsem tu nová...
15.11.2021 mám po plánované operaci (histerektomie +plastika zadní a přední stěny) Chtěla bych se prosím dozvědět víc, která jste si Tímto prošla...
Nějaké rady do života a vše co se toho týče
Moc dík 😉
Re: Histerektomie
Uivatel_5557786
| 18. 12. 2021 23:31
Ahojky, jsem tu také nová..... mám za sebou úplnou histerektomii řezem 29.10.2021.... takže o chvilku dřív...... Jsem hodně překvapená, jak moc mi to vzalo energii, stále nejsem v pohodě. A stále nejsem úplně zahojená, další kontrola v lednu. Takže cvičit nesmím, jenom lehce posilovat pánevní dno a procházky. Také by mě zajímalo , jak si s tím ostatní poradily...např. s návaly, začínají giga hodně. Díky
Re: Histerektomie
Uivatel_5544440
| 22. 12. 2021 20:03
Já mám po hysterektomii od 21.9 a následné reoperaci od 11.10. 21. Začala jsem hrozně krvácet, praskla mi tepna od dělohy. Následně antibiotika, odrovnane střeva neboť mám ulcerózní kolitidu, prožila jsem si peklo. Řekla bych, že až nyní se z toho začínám dostávat..
Hysterektomie
Uivatel_5457750
| 6. 10. 2021 20:36
Ahoj všem, 15.8, 2020 jsem psala příspěvek. No dneska již takový optimismus nemám...za rok jsem přibrala deset kilo. Je to zvýšenou chutí. Také trpím nočním i denním pocením, návaly, občas mě bolí hlava. Beru Menofem, ale nejspíš už nezabírá. Příští měsíc jdu na kontrolu a zvažuji hormony.
Mám návaly šílené nervozity. Jsem prostě taková ...jiná. Na sex moc chuť nemám a to i z důvodu bolesti ( řezání) při pohlavním styku( používám lubrikační gel a i přes to)..je to takové nepříjemné. Je mi to dost líto...prsa mám o tři čísla větší.
Holky, já to zvládnu časem se dát do kupy, každý den přemýšlím, zda jsem si měla nechat vaječníky, ale na druhou stranu bych nechtěla časem litovat, že jsem to neudělala.
Taky mě nic nebolí...ty bolesti před rokem byli nesnesitelné...a to je asi další výhoda.
Každá jsme jiná, strach je přirozená věc, ale zdraví je nejdůležitější. Věřte mi, že vím o čem mluvím.
Držte se Lenka
Re: Hysterektomie
Uivatel_5556273
| 27. 11. 2021 11:20
Ahoj,slíbila jsem si,že po operaci sem přidám příspěvek,hledala jsem totiž info před operací a moc jsem toho nezjistila.Operace 17.5.2021,rozhodla jsem se po konzultaci s gynekologem.Na vaječníků cysta 8x6 cm rok léčení a nakonec po onkoultrazvuku doporučeno odstranit,vytvořil se z cysty útvar.Jelikož byl i myom na děloze,rozhodnuto odstranit komplet.Operace laparoskopicky,už 2 dny po operaci mi bylo lépe,bez bolestí zad a podbřišku,odstranili mi i endometriózu.Po operaci mi MUDr.doporučil čípky s kyselinou hyaluronovou,návaly nastoupily hned po 14ti dnech v plné síle,v noci pocení,přes den návaly horká,byla jsem každou chvilku v ledovém bazénu a ve sprše.,ale jelikož jsem byla v PN,bylo to v pohodě.Koupila jsem si Fytofem a po dvou měsících od začátku Fytofemu jsem poprosila gynekologa aby mi napsal hormony.Byla jsem nervózní,vnitřní strach a neklid a hlavně jsem se budila ve 2 hod ráno a do 5 hod jsem nespala.To jsem vydržela 14 dní a lezla jsem v práci jako mátoha.Napsal mi Estrofem a po třech dnech mi bylo nesrovnatelně líp.Přestala jsem řešit kila,od operace mám 6 kg nahoře,ale jsem v pohodě.Kdybych nejedla a cvičila, určitě bych je dokázala sundat.Je mi 50 let a jsem ráda,že mi odstranili vše a že je mi dobře. Zdravím všechny holky a nebojte se. Jindra

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
16. 8. 2022 10:08
9384
Milue Najmanova
15. 8. 2022 16:19
467
Katyna
10. 8. 2022 11:46
32
Kacka Hanzelova
5. 8. 2022 12:39
41
kacuulkaa
4. 7. 2022 06:59
28
strelenkalenka
26. 8. 2021 22:12
24
strelenkalenka
28. 7. 2022 09:07
6
NadulaJ
20. 7. 2022 23:46
185
Honza Schlemmer
27. 7. 2022 17:40
14
pegganet
10. 2. 2009 22:15
24
Vlada Godla
21. 7. 2022 16:20
438
Marie ern
18. 7. 2022 13:33
82
Marie ern
18. 7. 2022 11:22
55
Jirka G. Novak
18. 6. 2022 23:29
46
Uivatel_5587672
16. 7. 2022 20:46
276
Zixin Feng
16. 7. 2022 07:03
743
Karolna Absolonov
14. 7. 2022 13:02
16788
mira181
15. 7. 2018 01:55
76
michal.veselka
28. 2. 2017 12:19
27

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video