Diskuse: Bio deodoranty

   
Řadit:
23
příspěvků
Správce: Kloa
Kamarádka nemá fotografii.

Ahoj holky mate nekdo zkusenosti s vecma od dove? jsou dobre dekuji?

Kamarádka nemá fotografii.
farukashika | 19.8.2013 15:43

TO Kloa: Just nekupuj, má v sobě chemikálie a NENÍ to přírodní kosmetika - pouze má pár přírodních bylinných extraktů, PEGy a jiné deriváty ale obsahuje i tak.

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 26.7.2010 22:41

Ale to přece ne. Příspěvek jsem nepochopila špatně. Chápu ho, ale takový je můj názor na informace v něm, resp. postoj k aluminiu jako takovému. Navíc nikde nepíšu, že jsi proti přírodním deodorantům.

Fenoménem se to může nazývat, ale i takových 10 let je dlouhá doba na to, aby lidé poznali, že ne všechno nové co se objevilo je taky tak super, že to má i druhou stránku věci. A takových věcí je hodně a tak lidé přirozeně přemýšlejí jestli jim to prospěje nebo uškodí. Více se o sebe starají. Taky rakoviny, ať už prsu nebo čehokoliv jiného, je víc. Vše je myslím přirozený proces vývoje lidstva.

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 26.7.2010 14:59

V pohodě, Verčo ::usmev:: Už se mě na to ptalo víc lidí, když to není prokázané, tak proč to řeším a to co jsem napsala zde říkám i jim ::usmev:: Ale tak pokud to ještě někdo neví, tak mu tvůj příspěvek třeba poslouží ::ano-ano:: Na druhou stranu - i lékaři jsou v mnoha věcech tak nejednotní, že někdy těžko na jejich výrocích stavět... S tím fenoménem dnešní doby máš asi trochu pravdu - ale nikdy dřív lidstvo tolik neničilo přírodu, nedrancovalo přírodní zdroje a nebylo obklopeno takovým množstvím chemie - je pochopitelné, že lidé přemýšlí o důsledcích tohoto jednání a hledají alternativy ::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
Raffaelo Poslat vzkaz | 26.7.2010 14:50

Tak vůbec bych netušila, že ten můj příspěvek bude pochopen špatně. Nemyslela jsem to tak, že jsem proti přírodním deodorantům, to  vůbec ne. Sama ho používám také.
Jen jsem chtěla ukázat článek, který píše o tom, že aluminuim v antiperspirantech nezpůsobuje rakovinu, a že z toho jeden čas byla pomale panická hrůza. Že to je jen jeden z mnoha spamů, které jsou rozesílány mailem.
Já jsem tenhle článek objevila minulý týden na idnes. Nikdy jsem si nevyhledávala to, jestli tato věc byla vědecky prokázaná nebo ne ::usmev::
Třeba to mnozí netuší, tak jako já, proto jsem to sem vložila. ::usmev::
Samozřejmě, že je logické, že se poslední dobou člověk snaží více přihlížet k tomu co je přírodní a používat věci, které nezatěžují tělo. Ale to je až poslední dobou. Já když jsem byla v pubertě, tak jsem takové věci neřešila. Normálně jsem si mazala obličej obyčejnou Niveou, která určitě také ucpává póry a obsahuje chemii a spoustu jiný věcí, které do tohoto tématu nepatří.
Mě zatím tento postoj přijde jako jakýsi fenomén moderní doby ::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 26.7.2010 14:38

To jsem četla samozřejmě také a už dávno. Také jsem ale slyšela, jak mé známé lékařka říkala při podezření na rakovinu prsu a na upozornění, že to mají v rodině řekla, ať radši antiperspiranty nepoužívá. Jasně, „vědecky dokázané“ to není, ale řekněme, že nechci čekat na to, až to dokážou ::ou-nou::
Jinak si myslím to, co jsem psala už výše - snažím se celkově žít zdravě a s přírodním deodorantem nebo alespoň s tím, který neobsahuje alluminium se prostě cítím lépe ::usmev:: Nikomu to nenutím, ale můj selský rozum mi říká, že zacpávat si potní žlázky nějakou chemií v místě, kde je nejvyšší výskyt rakoviny prsu, není úplně to pravé ořechové. Ať je to vědecky dokázáno nebo ne ::usmev:: Tak jako se snažím si chemické přípravky nepatlat na tvář a tělo, nevidím důvod, proč bych to měla dělat s podpažím. Zmíněná Nivea je samozřejmě chemie plná, jen jsem chtěla poukázat, že nemá aluminium a je běžně dostupná, tak se to může někomu hodit ::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 26.7.2010 14:07

K naštvání není důvod. O tomto vím už snad roky a neřeším to. A teď budu citovat nejmenovanou osobu - „nebudu čekat až se vliv aluminia na zdraví prokáže“. Osobně mi nejde o to vyvarovat se všemu špatnému, ale o to tělu ulevit a nezatěžovat ho v rámci možností a tam kde to jde. Tedy pokud mám možnost vybrat si, vyberu si věc šetrnější, ale která mi zároveň vyhovuje. Taky přemýšlím nad tím jaký vliv to má živ. prostředí, proto se např. snažím vyhýbat tomu co je pod tlakem ve spreji. <a href=„http://ona.idnes.cz/testovaly-jsme-antiperspiranty-slibuji-nemozne-ale-poceni-opravdu-omezi-1r7-/krasa.asp?c=a100720_144821_krasa_ves“>
</a>

Kamarádka nemá fotografii.
Raffaelo Poslat vzkaz | 26.7.2010 12:56

Asi budete naštvané, ale tady v tom článku píšou, že souvislost aluminia v antiperspirantech s rakovinou nebyla prokázaná. Je to jenom planý poplach. Proč?
Je tam i zajímavý odkaz na další „Hoaxy“ jako byly např. zapíchlé injekční jehly nakažené virem HIV.. <a href=„http://ona.idnes.cz/testovaly-jsme-antiperspiranty-slibuji-nemozne-ale-poceni-opravdu-omezi-1r7-/krasa.asp?c=a100720_144821_krasa_ves“>

http://ona.idnes.cz/testovaly-jsme-antiperspiranty-slibuji-nemozne-ale-poceni-opravdu-omezi-1r7-/krasa.asp?c=A100720_144821_krasa_ves</a>

Kamarádka nemá fotografii.
Candys Poslat vzkaz | 26.7.2010 10:10

Já jsem zase objevila příjemný tuhý deodorant od Body Shopu. Je bez aluminia, bio, nezanechává stopy a vyhovuje mi. Mají ho s různými vůněmi, já mám modrý a jsem spokojena. Taky se nepotím nijak extrémně, ale zase hodně sportuju a používám ho i když jedu na víkend na kola nebo na skály. Stojí kolem 120 korun ::souhlas::

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 25.7.2010 14:35

Objevila jsem teď  deodorant od Nivei <a href=„http://www.nivea.cz/products/show/3506“ >Fresh Natural</a>, který je bez aluminia ::usmev:: Rozhodně se nejedná o bio produkt, ale pro koho je primárně důležitá absence aluminia, tak se mu může hodit ::usmev:: Voní klasickou „niveáckou“ čisťounkou vůní a ochrání dobře proti pachu, když se člověk nepotí jako vrata od chléva ::vysmaty::, což naštěstí není můj případ ::drsnak::

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 13.7.2010 15:26

Hmm, musím říct, že tenhle deodorant zní mým uším moc dobře - rakytník a pomeranč mám ráda ::ano-ano:: Ale abych řekla pravdu, už jsem si zvykla na poměrně levné deodoranty od Balei a Alverde, nemusím tam řešit každé stříknutí/přetření, tyhle jsou fakt o dost dražší. Takže spíš jako takovou variantu pro zvláštní dny ::usmev:: Ale Lavera a taky Logona mají fakt dobré deodoranty, to souhlasím ::ano-ano::

Kamarádka nemá fotografii.
mysicicka Poslat vzkaz | 12.7.2010 14:44

Ahoj Carrie, ja som tomu tiez velmi neverila, ze by deodoranty bez aluminia fungovali. Mam doma DEO FEMME z deo-kozmetika.sk a som velmi spokojna! Ta obsahuje len ammonium alum. Citala som o tom strasne vela informacii na anglickych strankach kde tento deodorant s tymto konkretnym zlozenim odporucaju aj dermatologovia a onkologovia. Taktiez som si objednala aj Terru Citron, ktora je LEN NA PRIRODNEJ BAZE a soms nou spokojna! Velmi! Takze co sa tyka mna, urcite odporucam!
Pekny dnik prajem.

Kamarádka nemá fotografii.
JanaA Poslat vzkaz | 21.6.2010 12:14

Mně deo krystal vyhovuje, používám <a href=„http://www.bioeden.cz/deodoranty_kulickove-urtekram_deo_krystal_kulicka_aloe_vera-563759281-132618392-0/“>Aloe vera od Urtekram</a>. Míň se potím, takže mi problém nedělá.

<strong />

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 5.5.2010 14:58

Jsem na tom podobně jako ty. Taky se hodně potím ::nastvany2::  ať je léto nebo zima, to u mě nehraje žádnou roli a stejně jako ty jsem už vyzkoušela řadu různých přírodních deodorantů, většina z nich letěla buď hned do koše (např. deo krystal) nebo jsem se těšila až je vypotřebuju a už jsem si je znova nekoupila (např. měsíčkový od Alverde). Jediný, ke kterému jsem se vrátila je kulička od Baley bez aluminia, ale ani to není úplně ono, zrovna dvakrát mi není příjemný ten mokrý až „lepkavý“ pocit v podpaží po aplikaci. Další problém je, že ani aluminiové mé pocení příliš neřeší. Takže to různě všelijak kombinuju, ale jeden problém za mě vyřešil Deo plus, protože když už se spotím, tak mi jde hlavně o to, aby to nebylo cítit a tohle Deo řeší skvěle. Úžasné je, že jde aplikovat i přímo na oblečení, což je myslím k nezaplacení, navíc neničí oblečení a to je na něm právě super, protože aluminiové mi už zničily hromadu triček. Už jsem uvažovala i o aplikaci botoxu, četla jsem o tom článek jedné paní, jako by popisovala mé problémy a botox její problémy vyřešil, ale má to taky spoustu „ale“. Jednak to není levná záležitost, nevydrží na věky a je to toxin, což asi není tělu taky dvakrát milé.

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 5.5.2010 14:41

Jak to popsala angelwoman, přírodní deodoranty fungují na jiném principu - mají zabránit především zápachu (rozkladu potu), aluminiové se naopak snaží omezit pocení (tím, že aluminiové částečky „ucpou“ (stáhnou) póry). Jestli aluminium v antiperspirantech způsobuje rakovinu prsu ještě myslím nikdo nedokázal, takže těžko soudit, ale určitě to pro tělo není nic prospěšného.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění