Odšťavňovač - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Odšťavňovač

Diskuze

MajaTrun.
| 7. 2. 2017 20:13
Čau holky, chtěla bych domů pro děti koupit nějaký odšťavňovač, ale vůbec nevím co a jak. Když jsem se byla podívat do elektra, všechny mě tak nějak zlobily v tom, že byly lehké a příliš obyčejné, nic kvalitního od pohledu. Někdo nějaké rady?
novacka11
| 31. 7. 2016 23:30
Ten od Oravy se mi nejvíc zamlouvá, pro ten si zajdu díky
novacka11
| 17. 4. 2016 21:14
Taky bych si moc přála ošťavňovač, ty šťavy v těch stánkách jsou děsně drahý a já je mám tak ráda. Navíc máme na zahradě tolik jablek, že nevíme co s nima. Jaký odšťavňovač máte? Když už tak chci nějaký kvalitní. Díky
anonym
| 27. 4. 2015 09:05
Já jsem si pořídila sice za větší peníze odšťavňovač Kuvings, ale zase jsem maximálně spokojená. Odšťavňuju hodně často a zatím žádný problém.
anonym
| 12. 8. 2013 13:58
AHOJ, MÁM NA PRODEJ Green Star GS1000 j.
Cena 6.000,-kč.
tel730553728
Pavel
odstavnovac
andrejkah
| 7. 12. 2008 21:42
mnam... taky bych chtela odstavnovac
odšťavňovač
Kloa
| 25. 11. 2008 17:27
Jej, tuto diskuzi jsem založila více než před rokem, tak vám dávám vědět jak jsem pořídila
Letos o prázdninách, když byl čas sběru rybízu jsem se definitivně rozhodla, že si sebou vybraný odšťavňovač koupím. Je to tedy Philips HR 1840/80 COMBI. Koupila jsem ho přes internet, ale vyzvedala jsem si ho osobně v nedaleké prodejně. Vyšel mě na 1 971 Kč.
Jsem s ním spokojená, odšťavňuju v něm všechno. Co je možná jeho nedostatek je malý plnící prostor, ale to není žádná tragédie, stejně se ovoce před tím musí nějak upravit - umýt, oloupat - tak jej rozdělit na menší části už není taková hrůza. Jedná se vlastně o robot - odšťavňovač, mixér - což mi naprosto vyhovuje, protože jsem se zamilovala do míchaných nápojů a tak v mixéru kouzlím Na narozeniny jsem dostala i mnou vytoužený monin a bílý rum, tak míchám drinky
V příloze je foto
odšťavňovač
anonym
| 1. 8. 2007 14:36
Ahojky Kloo, ano můj odšťavňovač je z těch levnějších tipů, ale jak jsem již říkala, dělám na tom i celerovou šťávu a to je co říct, takže , když i ten můj zvládne takovou tvrdou zeleninu, tak určitě ti bude dělat i tvé oblíbené šťávy z dužnatého ovoce!Jen se nebát a a vyzkoušet to, zase tolik peněz nestál! Přeji ti dobrý výběr při nákupu
odšťavňovače
Kloa
| 1. 8. 2007 14:01
Renino, asi máš jeden z těch běžných typů, taky mě více zajímaly jaké parametry jsou dobré. Někde jsem četla, že otáčky by měly být tak akorát, příliš vysoké nejsou dobré. Ale o tom příkonu jsem se ještě nikde nedočetla Já chci odšťavňovač proto, protože zbožňuju džusy, šťávy a pokaždé když jsem šla v Ostravě kolem Uga, tak jsem neuměla odolat a ty 3 dcl za 39 Kč jsem si koupila, ale leze to do peněz, tak si to chci vyrábět doma. K ovoci mám dobrý přístup.

Vendy, taky děkuji za příspěvek, ty máš fajn kousek, to už je jeden z těch typů "pravých" odšťavňovačů, taky jsem na ně koukala, ale to je na mě ještě moc peněz Viděla jsem dokonce nějaký za 75 000 Kč
kloa
anonym
| 31. 7. 2007 22:40
Tak takhle vypadá ten můj odšťavňovač, ale to umívání, nic moc!!
kloa
anonym
| 31. 7. 2007 22:35
Myslím, že se to píše Eldom, ale nevím pod jakou firmu to patří, já ho dostala loni k vánocům od manžela, když jsme začali sledovat paní mudr. Cajthamlovou a její rady ohledně správné výživy, tak se mi zachtělo začít také správně se stravovat, no, ale znáš to!!Jinak odšťavňovač pořád funguje a dojídám kolikrát i tu část, která zůstává neodšťavněna
renina
Kloa
| 31. 7. 2007 22:24
Ahoj renino, díky za reakci! A jaký odšťavňovač máš ty pokud se můžu zeptat? Zatím uvažuju nad mnoha odšťavňovači, nechci se unáhlit s kupem, nejvíc asi uvažuju nad tím co jsem uvedla v odkazu.
Ze zeleninových šťáv jsem si oblíbila mrkvovou, zkoušela jsem i rajčatovou, ale to mě nějak nedostalo. Až nějaký odšťavňovač koupím, to pak budou pokusy
odšťavňovač
anonym
| 31. 7. 2007 22:12
I pomeranč dávám do odšťavňovače, cokoliv, co je dobré a má to vitamíny!!Jinak mám moc ráda, i když se tomu okolí diví celer s červenou řepou, je to docela dobré a navíc to pročišťuje organizmus!
pomeranče
Kloa
| 31. 7. 2007 21:29
Ahojte dušičky, které máte rády šťávičky. Ještě jsem se chtěla zeptat jak řešíte pomeranče. Odšťavňujete nebo máte ještě lis na citrusy?
U mě asi hodně pofrčí mrkev, jablko, pomeranč, broskve, meruňky a ananas.
Pa
odšťavňovač
naomi
| 19. 7. 2007 20:29
Ahojky, tak jsem se koukla na ten tvůj vybraný odšťavňovač..vypadá dobře.....mě bylo vysvětlováno, pokud budu odšťavňovač používat často a hlavně mrkev..což používám hodně často, tak je opravdu příkon důležitý, protože při tvrdé zelenině dostává odšťavňovač dost zabrat, ale pokud ho nebudeš používat hóóóódně často, tak by to mělo stačit.....a ještě je lepší mít jenom odšťavňovač, to mi taky radili.....no uvidíš...., ale tím nechci říct, že ten ppettřin odšť...není výkonný, určitě je sním spokojená....já jsem strašně dlouho s Jirkou vybírala a studovala, který bude nejlepší a hlavně aby vydržel a nakonec zvítězil, ten co jsem ti psala, dáváme mu opravdu zabrat a zatím splňuje veškeré mé očekávání....však uvidíš, ještě si to prostuduj....pa
příkon
naomi
| 18. 7. 2007 14:03
Ahojky Kloe, příkon je prý hodně důležitý, obzvlášť pokud budeš hodně dělat tvrdší zeleninu, jako je např. mrkev...příkon 300 W, bych určitě nebrala.....pa
příkon
Kloa
| 17. 7. 2007 22:04
Ahoj naomi. Koukala jsem i na ten tvůj odšťavňovač, hezký a asi dost výkonný Teda stále se snažím zjistit jak důležitý je pro odšťavňovač příkon (W). Jestli mám ty s příkonem 300 W raději přehlížet nebo na tom nezáleží. Jinak mi po takovém malém prostudování trhu připadá všechno stejné
Kloa
naomi
| 17. 7. 2007 20:47
Ahojky Kloe, my jsme si koupili odšťavňovač značky Philips HR 1861, jsem s ním moc spokojená, můžu do něj dát i celé jablko (neoloupané)....děláme hlavně mrkev, řepu, jabla, pomeranče.........stojí sice 4000,-kč, tak se na něj mrkni.Taky jsem dlouho studovala a hledala, který si mám koupit a nakonec zvítězil tenhle, dokonce se i moc líbí sestřence, uvažuje o jeho koupi, však uvidíš, až si vše prostuduješ, pak dej vědět... pa.....měj se dobře...
odšťavňovač
ppettraa
| 16. 7. 2007 07:33
Promiň, v předchozím příspěvku jsem tě přejmenovala na Kleu.
Omlouvám se. Jak už jsem psala většinou dělám šťávy jednodruhové.
Mrknu do té knížky o džusech a zkusím nadhodit ještě nějako kombinaci. Do některých koktejtů se také dává banán, ten se ale mixuje a někam se taky přidává jogurt.
ppettraa
Kloa
| 15. 7. 2007 23:36
Ppettro, už to okoukávám a srovnávám na internetu, tak snad se dopídím nějakého odšťavňovače, který svou kvalitotou odpovídá ceně, kterou jsem do toho ochotná vrazit.
Právě, že sousedka (starší paní) má skvělý odšťavňovač, jenže takový už v dnešní době neseženu Je to takový ten starý poctivý výrobek, který opravdu vydrží a umí zázraky. Moje babča k ní chodí odšťavňovat ten rybíz.
O směsi mrkvové a jablečné šťávy už jsem někde četla, asi to vážně budu muset vyzkušet jak to všichni chválí. Mi mrkvová šťáva moc chutná Na řepu, petržel a rajčata moc nejsem, tedy myslím šťávy z nich. Díky za tipy, určitě vyzkouším až ten odšťavňovač seženu. Já můžu doporučit tu kombinaci ananas + jablko + pomeranč
Jo a děláš si ty koktejly? Jak?
Pa a díky!
Odšťavňovač.
ppettraa
| 15. 7. 2007 19:44
Kleo,
já ten odťavňovač kupovala, když na něj byla sleva 1000 Kč (možná i trochu víc, už přesně nevím), takže to "docela šlo".
Pamatuju, že moje babička odšťavňovala rybíz na ručním mlýnku. Nevím, jestli se to ještě dělá, ale dřív byly tokové multifunkční, jeden přístroj a několik nástavců, jeden na maso, jeden na strouhanku, další na mák a jeden nástavec měla na odšťavňování. Jako dítě mě fascinovalo se na to dívat, jak z jedné strany teče šťáva a z druhé lezl takový tuhý dlouhý váleček - odpad. Mám pocit, že teď se dálá ruční mlýnek vždy jen k jednomu účelu, takže bys musela mít třeba 4 anebo se hodně používají roboty.
U toho odšťavňovače, co mám já, píšou, že na jahody je dobrý, ale nezkoušela jsem to. Nějak jsem je letos prošvihla. Zahrádku nemám, ale rodiče jo, tak teď budu mít hodně jablek a hrušek, víc ovoce nemají... Oni mají tu zahradu spíš na "parádu".
Chutná mi směs mrkové a jablečné šťávy. Taky jsem zkoušela mrkev, petržel a červenou řepu. Bylo to lepší, než jsem čekala, ale pila jsem to spíš s tím, že je to pro zdraví než kvůli chuti. Na chuť to si dám radši jen tu mrkev. Taky jsem zkoušela ananas s malinama, bylo to dobré, ale jak už jsem psala, malin je na to škoda. Pokud teda nemáš hoooodně velkou nadúrodu a nepotřebuješ se jich nějak zbavit. Já je vlastnoručně sbírala v lese a moc jich nebylo. Můžeš zkusit tyto směsi 2 pomerančů, 2 jablek a 20 dkg hroznového vína
- 1 pomeranč, 1 grapefruit, 2 jablka, 20 dkg mrkve
Obě mi moc chutnaly.
Koupila jsem si knížku, kde jsou tipy na různé druhy šťáv, ale většinou to skončí stejně tím, že si udělám šťávu jen z jednoho druhu, protože mi vždycky něco chybí
Jo, v té knížce se píše, že je dobré při odťavňování dávat každou šťávu zvlášť a smíchat je až před podáváním ve sklenici. No, ale na to jsem moc líná, cpu to tam všechno za sebou a nechávám to rovnou téct do jedné nádoby.
pořád se chystám vyzkoušet rajčata, taky broskve a meruňky, ale nějak jsem se k tomu ještě nedostala. Tím, že si musím to ovoce kupovat, tak to radši sním celé
Měj se a ať máš z odšťavňovače radost.
Vaše rady
Kloa
| 14. 7. 2007 14:04
Zuzu, děkuju za tip, že ani těch hoodně levných se nemusím bát.
Ppettro, ty máš teda mašinku, i když to už je i na mě asi hodně drahé. Tou šťávou versus dření jsem měla na mysli to, že bych nerada, aby v té šťávy byly stopy (kousky) toho ovoce, což se třeba u některých nekvalitních odšťavňovačů může stát. Nevadí mi napěnění, ani to, že šťáva není čirá. Jo, taky vím, že ta kůrka ovoce (ta bílá část) je zdravá, ale taky už nevím proč se to říká
Co asi budu nejvíce odšťavňovat budou pomeranče, jablka, ananas, meloun, mrkev, mandarinky, meruňky, broskve, ale máme zahrádku, tak bych ráda i nějak využila její plody jako jsou jahody, maliny, rybíz, angrešt, třešně. I když u mě asi fakt nejvíc pofrčí mrkev, jablko, ananas, pomeranč. Kombinaci jablko, ananas, pomeranč jsem si moc oblíbila u Uga. Měla jsem i jejich verzi s malinami a jahodami a taky to bylo moc dobré, ale to chce asi právě hodně kvalitní odšťavňovač, aby nějaká ta šťáva z těch malin a jahod byla. Pro inspiraci třeba koukni na www.ugo.cz
Jinak děláš si i ovocné koktejly? Zvlášť v mixéru nebo to jde v tom odšťavňovači?
Lidl
zuzu
| 12. 7. 2007 19:04
ahoj, ja se chystala koupit odstavnovac dlouho, ale nejdrive prisla na radu susicka na ovoce a ted teprve odstavnovac..setrila sjem na neho a vtydnu jsme videla reklamu v katologu Lidl na odstavnovac 449kc v akci, neni to zadna znama znacka a zatim jsem odstavnila bez problemu mrkev i repu, tak jsme byla rada, ze za tu cenu..jinak jsou dost drahe..ale zase maji treba vice funkci..
Odšťavňovač
Kloa
| 12. 7. 2007 16:58
Už dlouho přemýšlím, že si splním svůj sen a koupím si odšťavňovač. Mám k tomu i příležitost, přítel se nabídl, že rád přispěje, jeho ředitel byl při prázdninových prémiích vstřícný navíc se blíží mé narozeniny, tak proč toho nevyužít. Ovocné a zeleninové šťávy miluju a neustále obléhám ovocný bar Ugo, tak bych si toto chtěla vyrábět doma sama.
Tak bych vás ráda poprosila o rady ohledně odšťavňovačů. Na co se zaměřit, na co si dát pozor a co by takový kvalitnější odšťavňovač měl mít? Poptám se ještě v samotných obchodech, ale už chci být trošku v obraze.
Ráda bych něco kvalitnějšího, abych si dokázala udělat i nějaký ten koktejl a při odšťavňování, aby výsledkem byla opravdu šťáva a ne dřeň. Proto jsem ochotna do toho i více investovat, nechci nic za tisícovku, ale moje možnosti nejsou zase nekonečné. Tak pokud budete mít i dobrý tip na koupi, tak dejte vědět. Budu nabídky na web. stránkách okukovat, ale víc hlav, víc nápadů.
Díky!

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
26. 4. 2024 14:30
70316
helena.07
26. 4. 2024 14:24
11822
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video