Brnění rukou - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

brnění rukou

Diskuze

anonym
| 23. 2. 2018 18:15
Já zas trpěla hodně brněním nohou, pomohlo mně doplnit hlavně hořčík, vitamin C a pravidelně užívám probiotika. Je to mnohem lepší.
anonym
| 20. 2. 2018 10:18
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Vždy v noci de probudim s brněním v ruce spis ve třech prstech a brnění jde až do loktu. Rozhejbu to protřepu a je to lepší. Občas po ránu když mam ruku podél těla mám v ni takovy divny pocit něco mezi brněním az takovym tlakem. Na ruku de nemůžu zapřít to me začně pichat v zápěstí. Cítím občasnou slabost když chci třeba něco zvednout a tou rukou otočit. Tak prosím o radu. Předem děkuji za každou radu
zdravím
anonym
| 17. 5. 2008 12:41
tak jestli můžu i já se svým názorem ,tak když jsem chodila do práce ,tak mě také v noci brněly ruce až do bolesti,teď jsem doma ,dobrala jsem infúze na zablokovanou hrudní páteř,a teď to těch pár dnů nemám ,s tou lumbálkou ,bych opravdu počkala jako poslední ,zkus také ambulanci proti bolesti ,myslím ,že můžeš i bez doporučení,takové vyšetření jaké mi udělala paní doktorka mi ještě žádný doktor neudělal ,musím jí pochválit u mě se jí to povedlo,i když teď tam chodí můj syn a po páté návštěvě mu změnila léky ,že mu nezabírají ,pak můžeš požádat o vyšetření na magnetickou rezonanci ,tam se má ukázat taky vše ,záleží jen na tobě co využiješ ,jestli něco podomácku a nebo si necháš pomoci od doktorů tak se musíš jen rozhodnout.
Brnění pravé ruky...
pospisiloka
| 17. 5. 2008 08:38
Asi před 4 roky mě začala brnět pravá ruka,nejhorší to bylo v noci,budilo mě to..zašla jsem za svolí praktic.lékařkou řekla jí to a ona mi řekla že by to mohli být karpální kanálky nebo tunela a taky že jo..Byla jsem i na takovém tom měření ted nevím jak se to jmenuje a tam mě doktor řekl,že je to na operaci ale ještě jsem na ní nebyla čas od času mě to doktor obstříkne mám na nějakou dobu klid takže tu operaci odkládám.....Petra
Bibina
anonym
| 15. 5. 2008 18:49
Já vím že se nikomu po doktorech chodit nechce mě kdyby nebylo opravdu hodně zle..........ale tak mě nic jiného ani nezbývalo.Připadala jsem si jak simulant.
Na druhou stranu lepší nechat se vyšetřit ať je jistota že to není nějaká nemoc záludná.Která se brněním rukou začíná projevovat.Přeji hodně štěstí, pevné nervy a držím pěsti
Bara
Bibina
| 15. 5. 2008 15:49
Já se objednám zase po čase k neuroložce a uvidím, co ji napadne dál. fakt se ale bojím, že mě bude posílat od čerta k ďáblu a nevyřeší se nic.
Bibina
anonym
| 14. 5. 2008 18:17
pokud je to od krční páteře nevím co s ní.Mě pomáhá na závratě které mám od krční páteře rehabka ale brní mě jazyk, zvoní v uchu už několik let a ...........i ruka mě občas zabrní jako by v ní projel el.proud (se divím že ještě nesvítím )lumbálka je odebrání mozkomíšního moku dá se s tím zjistit mnoho nemocí ale pokud potvrdí že je to od krční páteře byla by zbytečná .Ještě Ti můžou udělat CT a magnetickou rezonanci .To jsou vyšetření které jsem prošla já možná je víc možností , nevím.
Bara
Bibina
| 14. 5. 2008 16:32
Na rentgenu krční páteře jsem byla, pak na rehabilitaci, tam se mnou dělali všechno možné, ale nic se nezměnilo. Zřejmě v tom ta krční páteř bude hrát roli, ale co s ní?
Lumbálk mi nedělali.Popravdě přesně nevím, co to je.
hořčík
Bibina
| 14. 5. 2008 16:29
Díky za tip. Já si kupuji samotný hořčík, max. s vitamínem B a žádné účinky nepozoruji.
Doporučuji se podívat
op
| 12. 5. 2008 14:34
na http://www.ruka-kosmetika.cz/ - Ústav chirurgie ruky - sekce nemoci tam najdete naprosto vše. op
Hořčík
anonym
| 11. 5. 2008 19:33
Držím vám všem palce, ať vám zjistí příčinu. Ale vy které berete hořčík, musí být ve správném poměru s vápníkem, jinak je k ničemu. Kupujte si Dologran, ten je přírodní a ve správném poměru.
Kiwik
anonym
| 11. 5. 2008 18:39
Zlatíčko vůbec se neboj ale k tomu doktorovi běž a nech se vyšetřit.Jak píše Zonan příčin může být milion i psychického rázu to může být.Nejsem žádný doktor ale běhám po neurologii a co já už vyslechla rúzných příběhů po čekárnách. Nenechte se odbýt je to vaše zdraví
brneni rukou
zonan
| 11. 5. 2008 18:21
Brneni koncetin je muj dlouhodoby problem. Mam potvrzenu tetanii. Horcik jim, kdyz si vzpomenu, takze se nemohu divit, ze se stav nelepsi. Jenze tento stav je skoro nelecitelny, protoze pricin je hodne a velmi uzce souvisi s psychikou. Nejvic mi pomohly kapaky. Ty byly super, jenze ted je problem je dostat . MUDr. to resi jen tabletkama a ty si za stovku koupim i sama.
Brnění a napuchlé ruce
Kiwik
| 11. 5. 2008 18:10
Ahoj, tak nevím, jestli se mám bát. Dost často se mi v noci stává, že mi ruce (nebo ruka) opuchne a brní. Nejčastěji, že si ji přeležím a nebo spím s rukama nad hlavou. Mám problémy se studenými končetinami ... jelikož je to několikrát do týdne, nevím, jestli se mám bát . Karpální tunel při mém někdy 16ti hodinovém vysedávání u kompu taky nemůžu vyloučit. Chjo ... já k doktorovi nechcu .
Bibinko
anonym
| 11. 5. 2008 17:16
Klidně můžeš mít brnění rukou od krční páteře.Už jsem to myslím psala .Já měla závratě a trvalo tři roky než přišli na to od čeho je mám.
Nenech se odbýt ať Tě posílají tak dlouho po vyšetření dokud se na to nepřijde.Lumbálku Ti dělali?
brnění rukou
Bibina
| 11. 5. 2008 17:07
Ozývám se po různých vyšetřeních ( EMG, rentgenu krční páteře, rehabilitaci) a výsledek? Ruce brní vesele dál. Na EMG zjistili pouze tetanii ( nedostatek vápníku a hořčíku), která se prý léčí podáváním hořčíku. Ten beru už od Vánoc a žádná změna. Takže se s tím pomalu smiřuji a musím dát za pravdu kamarádkám, které mi to říkaly...
brnění rukou
Bibina
| 2. 1. 2008 22:23
Tak jsem byla na té neurologii.Jsem objednaná na EMG, tam se snad zjistí víc, jinak se mi paní doktorka zdála docela rozpačitá.Napsala mi magnesium, ale už je to zase asi 3 týdny a výsledky žádné.Přesně podle mého odhadu.
brnění rukou
op
| 2. 1. 2008 11:27
zdravím a přeji aby se to vyřešillo. Jinak doporučuji podívat se na http://www.ruka-kosmetika.cz/. Je to specializovaná nemocnice na ruce a na těchto stránkách jsou popsané nemoci i způsob léčení. event. tel. a emailové kontakty. Zdraví Olina
brnění
domasovanda
| 8. 12. 2007 21:39
tak Ti držím palce ať vše dobře dopadne a dej pak vědět.Zatím páčko a dobrou
brnění rukou
Bibina
| 8. 12. 2007 21:35
V pátek jsem objednaná na neurologii a už se docela těším. Je to stále horší.Byla bych ráda, kdyby se to vyřešilo takhle poměrně jednoduše.
brnění rukou
domasovanda
| 6. 12. 2007 17:02
Ahoj mě taky pořád brněly ruce,pak se k tomu jednoho rána přidalo,že jsem nemohla otočit s hlavou,šla jsem k doktorce a ta mě poslala na rehabilitace a ono mě to fakt pomohlo i ruce přestaly brnět,teď jsem už 3 týden nemocná s chřipkou a už mě to zase začíná brnět a bolet,doktorka mě dokonce říkala,že když už je to v pokročilém stavu tak se k tomu přidává bušení srdce atd,tak neváhej bež.
brnění rukou
Bibina
| 13. 11. 2007 22:10
Díky za rady,všechno promyslím a zajdu k tomu doktorovi. Zatím se mějte fajn!!!
Brnění rukou -
Regina
| 12. 11. 2007 02:38
zdravím kočko,
jestli se Ti to stává jen při ulehnutí mohlo by to být také špatným prokrvením - jak je to s nohama - nemáš pocit studených končetin - pak bych zkusila pít čaj s jinanem = Ginko Bioba - jsou vrůzných variacích - má mím v oblibě zelený + jinan - - nemusím ani brát prášky - !! -
Jak děvčata uváděla - karpální tunely by mohli být také příčinou,. rovněž tak zánět šlach i počínající reuma pak je to spojeno se špatným úchopem - Ani krční páteř se nevylučuje - asi by opravdu bylo nejvhodnější dojít na neurologii - léčit se co nejdříve - chronické potíže mohou mít za následek nezvratné změny - a to pak velmi omezuje drobnou motoriku a ani po zásahu neurochirurgů není stav uspokojivý -Jak jsem koukla tak při tvém mládí -se s
tím dá ještě něco dělat - já to popdcenila a pak jsem téměř ochrnula a po operaci krční páteře jsem se učila znovu psát a dodnes mám potíže při šroubování a některých banálních úkonech - v rukou nemohu nic nosit - a na zádech tak 3,5 kg -
kočko ještě jsi mladá a i přesto si sedni do čekárny a poraď se, ať něco nezameškách - a když to bude banalita a nebo co se dá korigovat neinvasivní léčbou tím lépe -

P.S. najeď si dopředu do nabídky - Cvičební sestavy a tan je dobrá sestava pro ruce a nohy - já jí cvičím a pohyblivost končetin se mi výrazně zlepšila- pochopitelně klávesnice PC je báječná pro rehabilitaci - píšu všemíi deseti a rovněž exisatuje jóga prstů - možní je i v těch sestavách a nebo ji dej do vyhledavače - dobré pořízení a budešli to chtět probrat blíže napiš mi zprávičku !!! -
brnění rukou
Bibina
| 11. 11. 2007 21:49
Díky za radu, asi tam zajdu.
Bibina
anonym
| 11. 11. 2007 09:08
Pěkný den.Na neurologii určitě zajdi .Potřebuješ odborné vyšetření.Brnění rukou může být i od krční páteře.
brnění rukou
anonym
| 11. 11. 2007 01:14
já osobně s tím zkušenost nemám, ale bývalá kolegyně takto podobně popisovala svůj problém a byly to karpální tunely (doufám, že jsem ten název nezkomolila ) a tam je určitě neurologické vyšetření na místě. Seber všechnu odvahu a jdi na vyšetření, není nic horšího než nejistota.
brnění rukou
Bibina
| 10. 11. 2007 23:02
V poslední době mám problémy při spaní s brněním rukou.Usnu totiž jedině v tzv. stabilizované poloze, kdy mám jednu ruku celkem pohodlně položenou,ohnutou směrem nahoru (dost špatně se mi to popisuje, ale určitě si vzpomenete na nácvik první pomoci, kdy se tato poloha používá). No a tahle ruka mi po chvíli začne brnět, hlavně pravá.Neustále musím měnit polohu a když nakonec usnu, po probuzení ruku skoro necítím.Nejdřív jsem si myslela, že by to mohlo být z "lehké" nadváhy.Teď, když mi po změně léků na vysoký tlak začaly ruce brnět, i když zrovna neležím,mě napadlo, jestli to není právě těmi léky.Doktor tvrdí, že spíš ne, a posílá mě na neurologii.Moc se mi nechce trávit "mládí" v čekárnách, tak se radši ptám vás, jestli nemáte s tímhle problémem zkušenosti.
anonym
| 28. 8. 2018 22:00
TO Bibina: Tak nejak to mam i ja....zjistili vám tehdy něco?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
26. 4. 2024 19:16
70321
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video