Léčivé bylinky - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

léčivé bylinky

Diskuze

JitkaM
| 24. 9. 2017 22:40
Kam chodíte bylinky kupovat v Brně? Poraďte prosím, kde mají dobrý výběr.
Avatar - helena.07
helena.07
| 25. 9. 2017 12:17
TO JitkaM: Ahoj Jitko-Krpole-kósek od Semilasa.-asi sto metrů když jedeš vod Brna☺
bylinky na menopauzu
violik
| 9. 11. 2007 13:11
Ahojky, ráda bych věděla. zda máte někdo zkušenosti s červeným jetele a ploštičníkem na projevy menopauzy. Jsem 2 týdny po hysterektomii, brali i vaječníky a zatím je mi fajn, ale všichni na netu strašej návalama a já nechci hormony užívat ani nemůžu. Prosím ozvěte se máte-li podobnou zkušenost.
:-)
hosalka
| 11. 10. 2007 11:05
Ahoja
Myslim,ze se vubec nemusis omlouvat, protoze rada s rozzvykavanim zazvoru byla pro me novinkou a tak za nic diky
A ze jsme se obe dve chtely podelit o lecive ucinky zazvoru je prima dukaz,ze opravdu zabiiira!
A s temi 5mm to bylo spravne ..presne,zazvoru si muzes koupit, kolik si ulomis
Krasny slunecny den!
Zazvor - 5mm nebo 5cm?
Expatriate
| 11. 10. 2007 01:44
Ahoj hosalko, tak se omlouvam za ten nespravny udaj o tom, kolik toho zazvora kupuji. Samozrejme ze to je 5cm a ne 5mm jak jsem puvodne psala. To by na me asi v obchode dost koukali. U nas je zazvor v potravinach lozeny volne na regalech se zeleninou, a tak si jej kazdy muze ulomit kolik chce. Ja si jej kupuji tak malo jenom kvuli tomu ze vim, ze ten velky pahyl stejne cely nespotrebuji a tak bych ho treba musela ke konci i vyhodit coz je samozrejme skoda. Takze jeste jednou, kupte si 5cm a vic . Take se omlouvam vsem ctenarkam, ktere cetly hosalcinu radu o caji z nastrouhaneho zazvoru a ja tu melu o tom samem . Ja si totiz zrovna Viktorku cetla v praci pred odjezdem domu a vsimla jsem si, ze Lenka zalozila novou rubriku. Vzhledem k tomu, ze jsem se zrovna uspesne vylizala ze zacinajici chripky, chtela jsem se o sve vitezstvi s Vami podelit napsanim o zazvoru. Tim ze jsem spechala domu jsem si Vase prispevky neprecetla az uplne do konce a tak se stalo, ze jsem napsala uplne o tom samem, jako hosalka. Tudiz pardon !
Zazvor
hosalka
| 11. 10. 2007 00:24
Hmm..7cm zazvoru a malo vody to se nedivim,ze to bylo nepozivatelne Ja si strouham tak + - centimetr (primerene primerene:)) zazvoru a zaleju tak trictvrte litrem vody..je pravda,ze cim dele se zazvor louhuje - tim je chut caje stiplavejsi,ale me to chutna :-p Mnam! Ale az mi bude nekdy ouvej zkusim i rozkousavani
Diky za tip!
Jak jsem ted doporucovala ginger tee..je pravda,ze o nem vetsinou slysely poprve .. co to je, na co to je dobre, kolik ho nastrouhat,.. A pak mi hlasili .. ze si koupili zazvor na caj
Dobrou noc!
Jen si jeste nedovedu predstavit koupi 5 milimetroveho zazvoru
Zazvor
Expatriate
| 10. 10. 2007 23:39
Me naucila kolegyne z prace dat si zazvor kdyz na me leze chripka. Vzdy si koupim asi tak petimilimetrovy koren zazvoru v potravinach a pak si z nej ke kazdemu jidlu ukrojim tak dva milimetry. Kuru toho kousicku oloupam nozikem, zbylou duzinu polknu jako prasek a zapiju jej cajem protoze zazvor je sam o sobe hrozne ostry. Rozkousat se neda, protoze ta chut je opravdu odpuzujici, proto jej zapijim. Lide v Cine, Japonsku a Filipinach si ze zazvoru take vari caj. 2.5cm oloupaneho a nastrouhaneho zazvoroveho korene se jemne povari 5 minut v 473ml vody (prepocitavam to z anglickeho mericiho systemu, proto tak specificky pomer ) . Tento cajik/vyvar se pak sleje (i kdyz ja bych se snazila ten zazvor snist take) a muze se osladit medem. Jestlize se tam da o trochu mene vody, muze to byt prilis silne a nepozrivatelne. To uz jsem si vyzkousela kdyz jsem do sveho vyvaru neveda spravneho pomeru soupla asi 7cm zazvoru. Kdyz jsem si sveho vytvoru lokla, myslela jsem ze se pozvracim . Asi pred tydnem na me lezla chripka a ty kousicky zazvoru jsem pojidala s kazdym jidlem a chripka za 4 dny tatam. Je pravda, ze jsem take asi 3x denne pila caj z Echinacey. Zazvor je dobry nejen na chripky, ale doporucuje se i tehotnym zenam na zmirneni "rannich nevolnosti," funguje jako protizanetlivy prostredek a pomaha i s bolestmi souvisejici s artritidou a burzitidou. Obrazek zazvoroveho korene pridavam jako foto prilohu.
Jana.
BYLINKY
hosalka
| 10. 10. 2007 23:04
Prima vecer
Mata .. na tu taky opravdu nedam dopustit, pomaha na zaludek tak pri nachlazeni, na zahrati,..babicka mi je pestuje a susi ve velkem-deekuji!;)
Ale bohuzel mata muze mit nekdy i opacny efekt..samozrejme zalezi na reakci organismu!
Jinak mam jeste jeden osvedceny a zaruceny lek .. nejedna se sice primo o bylinku. Caj z nastrouhaneho zazvoru zaliteho vrouci vodou a s citronem a medem ma opravdu zazracne ucinky. Pri zacinajicim nachlazeni, na zahrati,... a kdyz si zadate na Victorii do vyhledavace zazvor .. muzete si precist dalsi ucinky na zdravi! Vsak ho vyzkousejte
Jsem ted ze zazvoroveho caje vazne nadsena,protoze za poslednich 14dni jsem ho doporucila nekolika lidem a jejich reakce byly pochvalne a hlavne se citili lip

LEVANDULE
zabka
| 20. 7. 2007 23:29
Já používám levandulové lístky do polštáře. Polštář pak pěkně voní a dobře se na něm usíná. Levandule je také dobrá jako odpuzovač hmyzu v bytě. Mám ji na okně a ikdyž mám v noci okno otevřené, nelítají mi do pokoje ani můry ani komáři.
bylinky, česnek
lenka
| 28. 8. 2006 12:48
Kalimo, já si ty bylinky sbírám, protože mě to baví, ale jsou k dostání úplně všude. Ještě je moc účinná máta, když máš nějakou tu žaludeční nevolnost, hodně na to ta zabírá.
K tomu česneku. Když to jíš s něčím - jak jsem psala třeba na chleba s pomazánkou, není to tak cítit a velmi brzy to vyprchá...stačí si hned vyčistit zuby a tak to znovu něčím zajíst...nebo na to účinkuje rozkousat kousek pertželová natě.
čaje
Kalima
| 27. 8. 2006 21:41
Chtěla jsem se zeptat Leni, ty čaje, které jsi mi radila se dají normálně koupit v lékárně nebo jsou ve specializovaných prodejnách?Nebo je musím nasbírat sama.
Česnek znám (rozdrcený česnek v hrníčku mléka), taky ho praktikuju, ale vadí mi pak ten česnekový zápach z úst.
To si mohu dovolit, jen když jsem doma.
křen ..
yvuk
| 27. 8. 2006 12:44
Křen není bylinka.. ale je to účinný lék na bolesti..V zimě mě bolelo rameno tak, že jsme vůbec nemohla hnout rukou, dokonce jsem i na PC psala jen pravackou, pak už byl problém i ruku jen držet aby nebolela jako čert. Tak jsem nastartovala na net a knížky a u pátera Ferdy narazila na křenové placky. Křen jsme sehnala, brambory take.. nastrouhaný křen asi 3 lžíce, 2 syrové nastrouhané brambory vymačkat, promichat, bolavé místo natříř dukladně sádlem nebo vazelinou nebo indulonou,pak směs křenu a brambor dát do látkového pytlíku nebo mulu nebo gázy a dát na bolavé místo asi na 20 až 30 minut. Místo může zrudnout,ale já osobně potíže neměla.. bolesti ustoupily.. v lékárně mi za 2 dny poradili paprikovou náplast,je to hodně podobné. , ale na křen od té doby nenechám dopustit..
čaje
lenka
| 27. 8. 2006 09:10
Na bolest a vůbec nachlazení výborně zabírá černý bez (může být v kombinaci s podbělem, petrklíčem nebo lipovým květem) a do toho lžička medu. Jinak preventivně nejlépe každý den stroužek česneku (třeba na chleba s pomazánkou)....doma to tak děláme a nebyli jsme nachlazení už tři roky , neznáme chřipky ani angíny. Hodně lidí říká, že nesnesou česnek, že jim dělá špatně na žaludek, i mě to ze začátku dělalo, ale žaludek si velmi brzy zvyknul.
Šalvěj
Kalima
| 26. 8. 2006 22:36
Díky moc Myško za tip.Asi vyzkouším jen ten čajík, protože neumím kloktat.
Mnoha lidem je to sice k smíchu, ale mně to prostě nejde.
RE: bolest v krku
anonym
| 26. 8. 2006 22:02
Určitě šalvěj. Kloktání i čajík.
Šalvěj lékařská.
Bolest v krku
Kalima
| 26. 8. 2006 21:10
Která bylinka či jejich kombinace pomáhá při bolestech v krku?
Na kašel je cibule posypaná cukrem či medem, ale nevím kolik toho medu či cukru na tu cibuli mám dát.Poradíte mi?
léčivé bylinky
anonym
| 26. 7. 2006 09:52
Doporučuji Alveo, je to směs přesně vyvážených 26 bylin namíchaných tak, že nemusím přemýšlet o tom jestli si uvařit raděj meduňku nebo čaj z kopřiv. Jednodužší použití neznám.Účinky přímo fascinující...
sedmikráska
anonym
| 6. 6. 2006 17:50
Mám pít čaj ze sedmikrásek ale nevím jestli vařit,nebo spařit.ani správý poměr Marcela
směsi
lenka
| 8. 4. 2006 18:04
Meduňku jsem zapomněla napsat, tu samozřejmě taky používám, opravdu nádherně voní, moc mi chutná, takže ji piju spíš na chuť než kvůli jejím léčivým účinkům. Taky je dobrá směs z maliníku, jahodníku a ostružiníku.
Meduňka
anonym
| 8. 4. 2006 18:01
Používám všechny bylinky, co jsi napsala a k nim ještě další, i ty co nerostou na zahrádce, ale ve volné přírodě, ale za královnu považuju meduňku - jsem taková docela hypersenzitivní, všechno si moc beru a zbytečně se stresuju, a takhle krásná voňavá bylinka dokáže nádherně uklidnit, takže si z ní vařím čaj, teď na jaře ze sušené, ale už leze ze země, a někdy si jen tak utrhnu pár lístků a sežvýkám je.
léčivé bylinky
lenka
| 8. 4. 2006 17:36
Jaké bylinky nejčastěji používáte a co vám pomohly vyléčit? Já používám kopřivu, černý bez, petrklíč, mátu, lipový květ, kontryhel. Na jaře jím sedmikrásky- vždycky rozkousám pár živých kvítků. No a směs černého bezu, petrklíče a lipového květu mi vždycky pomůže při nachlazení. A když mě bolí žaludek, okamžitě sahám po mátě. Ale chtěla bych používat i další bylinky, tohle jsou ty základní, takže rady sem.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
26. 4. 2024 19:16
70321
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video