Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
38006
rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 19.10.2018 13:35

Všem vám tady přeji hezký den. Od rána je pod mrakem, a tak jsem autem zajela do Kiku a koupila si 3 trika, vlastně něco mezi trikem a svetříkem. Už je to v koši na prádlo a po neděli, až budu prát tmavé, tak zrovna je seperu. Prošla jsem i Kaufland. To vám tam bylo lidí a to bylo před jedenáctou hodinou. Skoro všechny vozíky byly vybrané, lidí plné uličky a ty narvané vozíky! Hrůza! Přemýšlela jsem, zda není nějaké větší volno, že lidi tak šílí. Nákup jsem doma vyložila a jela dát auto do garáže. Už mi to koleno docela chodí a bolí jen malinko. V pondělí mi začíná elektro léčba, tak snad už to pak bude dobrý úplně. Květuško - DIS, já už taky nějak nemám volné buňky v mozku, které by chápaly moderní elektroniku. Bojím se chvíle, aby mi neodešel telefon a já si nemusela kupovat nový. Mám teprve druhý telefon za 18 let. První mi fungoval 8 let a fungoval by dál. Jen se už do něj nedala sehnat baterie. Tento druhý mám 10 let a baterii jsem ještě nemusela měnit. Dnes peču kachýnku. Mňam! Už mi to tu voní. Zelí jsem vyndala z mrazáku a za chvíli se vrhnu na chlupaté knedlíky. To budu pojídat celý víkend, až budu mít mastnou bradu a možná mi zbyde něco i do mrazáku. :-D Píšete o krouhání zelí na kvašení. Také vzpomínám, jak jsme krouhali zelí, byla ho plná vana v prádelně na promíchání. Krouhali jsme 100 až 120 kg. 30 kg jsem dávala tatínkovi, když mamka zemřela, a zbytek zůstal pro nás do dvou zeláků. Po vánocích jsem ho většinou zavářela, co zbylo. Dávali jsme do něj hodně malých cibulek, a ty byly fajn. :-))

DIS
DIS Poslat vzkaz | 19.10.2018 10:53

Dobré dopoledne.Dnes je slunečno 9st.Pračka pere od pondělka zase přes den nepoteče voda a nepůjde plyn tak se na to musíme nachystat.Před chvilkou volala dcera,že přijedou na víkend tak musím uklidit dětský pokoj ve kterém mám uskladněná jablka a suším ořechy.Děvčata není nad jednoduchý telefon muž už má ten jak říkám šoupací a když nebyl doma tak vnučka mě musela ukázat jak ho otevřít na hovor.Já to otvírala jako tablet a u tel.muže je to obráceně.Té elektroniky je docela dost.Musel muž koupit i krabičku k TV a to mám s tím také menší problém než se to naučím jak co zapínat.Už mě to leze pomalu do hlavy.Pěkný den

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 19.10.2018 10:43

U nás je zataženo a ještě mlhavo. Musíme svítit. Pomalu nastává měsíc, kdy je nejkratší den. Babí léto se vyvedlo. Včera se vyjasnilo až odpoledne. Kolo musím dát do opravny a na dědovo kole je prasklý plášť. Tak mám po cestování, jen do města na malinký nákup to půjde. Kolo na zastávku povedu, ale to až příští týden, dnes nemohu. :-( Jak jsem loni psala, zelí už nenakládáme, kupujeme už hotové a dáme i s pytlem do sudu. Roudenské zelí je dobré, jen tam není cibule, ale už jsem si zvykla.Minulý týden hlásil syn, že už bude čas pro něj dojet. Koupíme tam i cibuli na uskladnění. Jdu na mrkvičku a ještě se snad ukážu. ;-) Doufám, že zase nebude nějaký zmatek. =-O

♥Jarka*Alice♥

Přeji hezký den i celý víkend. Dnes vykukuje sluníčko, tak asi bude hezky. K obědu bude smažák, už je obalený a v mrazáku čeká na osmažení. Polévku jsem uvařila ráno zeleninovou. Příští týden by měl syn 38. narozeniny, tak půjdeme dát na hřbitov žlutou chryzantému a svíčky. Chryzantéma už je obsypaná květy.♥

♥Jarka*Alice♥

TO Koliduš: Já když musím do t-mobilu, tak taky vždy trnu jestli pak vše bude fungovat jak má. Nechodím tam často, ale občas se tomu nevyhnu. Naštěstí naposledy bylo vše v pořádku. :-\

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 19.10.2018 09:36

TO Dana51: Dano, já také koupila mobil na int. zlevněný z 5400 kč na 3000 kč. Chtěla jsem za tu cenu koupit zlevněnou nokii, ale než jsem se poradila, byla pryč. Tak jsme vybrali LENOVO. Já ho chtěla hlavně kvůli foťáku, ten mi brzo klekne a takhle budu mít vše pohromadě. JENŽE, problém byl v tom, že u nás simky už mění a přehodila mi dívčina číslo. :-X Hlavně, že chtěla ještě PUK, který mám doma. Takže včera odpoledne se syn marně snažil mobil rozchodit a po delší době zjistil, že mám špatné číslo. Dnes je celý den pryč a je u nás malý, Kdy něčí nepozornost vyřešit? Tak přijel večer naštvaný a jel tam. Žádný zápis, nic jsem nepodepisovala, kontrolu se mnou neudělala, jen fakturu jsem zaplatila. Mimochodem, včera jsem přehodila ceny. :-[ Simka stála stovku a paměťovka 450.-kč. To znamená, že zablokovali simku někomu jinému. Nevím jestli je to k smíchu, nebo k pláči. :'(

iwi
iwi Poslat vzkaz | 19.10.2018 07:50

Pěkné páteční ráno :-) venku je šedivo a mlha, tak zatopím a budu sedět doma v teple. Včera dcera koupila 30 kg krouhaného zelí, tak jsme naložili dva soudky. ;-) Dnes k obědu budou kuřecí rarášci a polévka z hlívy ustřičné.

llenka
llenka Poslat vzkaz | 19.10.2018 07:34

Dobré páteční ráno, všem tady na kafíčku. Tak včera jsme zajeli pro zelí a už ho máme v zeláku naložené. Nakládáme 15 kg, to nám úplně stačí.Pak jsme ještě nakrájeli jablka do sušičky , aby byly křížaly. Dokud se ještě netopí, tak jablíčka sušíme v sučičce, jinak je dáváme na taková síta na radiátor.Včera byl ještě krásně teplý a slunečný den, ale koukám, že dnes je tam trochu zataženo, tak uvidím jestli se to probere. Já jsem včera odpoledne si ještě četla venku a vyhřívala se na sluníčku.Za chvilku jdu upéct jablkový koláč. Je konec týdne, budou se slétavat vnoučata z kolejí ke svým rodinám, tak abych měla co nabídnout když se zastaví. Mějte se krásně hello hello hello

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 19.10.2018 06:21

Dobré páteční ráno všem. Máme tu malého, už tu dlouho nespal, tak tu bude dva dny. ;-) Uvařím mrkvičku a česnečku. Malý už vstává, zatím pa.

DIS
DIS Poslat vzkaz | 18.10.2018 23:59

Zdravím na kafíčku.Dopoledne pršelo a odpoledne svítilo sluníčko.Hrabala jsem listí a ted mě bolí krční páteř ráno asi nebudu moct otočit hlavu.To stáří je na něco.Aničko před 12 roky jsem šla Bílou Opavu vůbec jsem netušila co mne čeká.Dnes bych nahoru jela autobusem.Ty kopce už pro mne nejsou.V Jeseníku na rozhlednu šel muž sám já bych to nevylezla.Z Jeseníku jedeme přes Karlovu Studánku tak se zastavili na oběd.Do Karlové Stud.jezdíme docela častoJeseníky jsou nádherné celou cestu se jede lesem jen ty serpentiny mne ničí,ale jinak nádhera.Alice já sýry nejím,ale když dělám pro manžela tak po obalení dám do ledničky a on si ho pak sám k obědu usmaží.Já si dělám obalený salám. Medvěda bych také nechtěla potkat ani divočáka .Snad už ho odchytnou trvá jim to hodně dlouho než se pro něco rozhodnou však je nikdo neohrožuje.

♥Jarka*Alice♥

TO ♥Jarka*Alice♥: To ,á, mělo být mám :-D

♥Jarka*Alice♥

Počasí je jak na APRÍLA, od noci pršelo, pak přestalo, v poledne znovu slejvák a teď vykukuje sluníčko. No voda je potřeba, já si neztěžuji, jen konstatuji. Dnes jsem vařila houbovou omáčku, vepřové maso a knedlu. bylo to dobré, i pejsek dostal na ochutnání a olizoval se. :-D Zítra bude smažený sýr, ,á, v lednici načatou tatarskou, tak ji k tomu dojíme. Přišla jsem na to, že sýr se při smažení neroztíká když ho dám už obalený asi na hodinku do mrazáku. :-\ Jinak podzim krásně barví listy na stromech, radost pohledět. Příjemný zbytek dne. ;-) hello

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 18.10.2018 16:00

Přeji pěkný zbytek dne .

K pozdnímu obědu byla br. kaše a karbanátky a červená řepa .

Máme koupenou 15 kilo zelí , budeme dávat do sklenic a sterilizovat .

Květko , Karlovou Studánkou jsme prošli , byla to túra od Petrových kamenů na parkoviště Hvězda , bylo krásné letní počasí .Je to 6 roků zpátky , teď bych to asi nedala .Vnoučata se tehdy ptala na medvěda , medvědi u nás přece nejsou , byla naše odpověď ;-) . Do Jeseníků nedorazil ale v Beskydech se v těchto dnech klidně prochází .

V Beskydech na Novém Hrozenkově -Vranči , kde se medvěd pohyboval jsme byli na dovolené asi 5 roků zpátky .br Hrozná představa potkat někde na túře medvěda .Snad se podaří odchytit a co s ním dál ?Bude dělat radost dětem v ZOO ? :-\

♥Jarka*Alice♥

TO jana50: Díky. ;-)

♥Jarka*Alice♥

Přeji klidný den. U nás je deštivo už od noci. Chvíli bez deště a teď zrovna prší zase a tak pořád dokola hello .

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění