Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
39430
FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 16.1.2019 11:33

Dobré skoro poledne . Poledne tu v okamžení , táta přijde z roboty a oběd není hotový .

Kdo za to všechno , kdo to způsobil ? Sestry u lékaře , byla jsem objednaná na devátou na HOLDR , snad jsem to napsala dobře a ony mě vzaly v deset . Na kamnech se už dusí vepřové na houbách a kolínka budou hned

Venku je zamračeno , sníh na cestách není jen v dálce ve vyšších poloze je vidět .

Mám dva dny volna a nebudu nic dělat , jen odpočívat a měřit si tlak . ;-) .

DIS
DIS Poslat vzkaz | 16.1.2019 10:20

Dobré dopoledne.Máme tmu jak ve čtyři odpoledne a prší.Včera sněhové přehánky.Máme 5 st. podivná to zima.Liduš také jezdím k mamce na kole jsem u mamky za pár minut když není vítr tak je to v pohodě.

Žanet 11
Žanet 11 Poslat vzkaz | 16.1.2019 09:43

Dobré ráno, tak tu máme zase oblevu - to se letos to počasí střídá. U nás stále leží zbytky sněhu. Silnice sjízdné čisté, ale cestičky a tam kde bylo málo prohrnuto a tálo to. Zase včera a dnes do rána přimrzlo - tam je to samý led a klouže to jako prase. Chodím čím dál tím víc pomaleji, bojím se pádu. Marjánko vstávala jsi v půl třetí :-X to abys šla rovnou dělat do pekárny :-\ . Mě vstávání nevadí, ale co je moc, je moc. Koliduš obdivuju Tě jak stále drandíš na kole. Ono je to pro Tebe asi rychlejší a pohodlnější i si zasportuješ. Já už přestala jezdit dávno. U nás je to všude z kopce do kopce ( to jsem vždy tlačila :-D ) a hodně se zvětšil provoz a silnice zůstaly stejně úzké jako dřív. Měla jsem sousedku a ta taky milovala kolo pro rychlé vyřízení nákupů, pošty, hřbitova. Jenže jí 2x porazilo auto v 80-ti letech a tak jí rodina kolo odebrala a na cvičení jí pořídila rotoped. Ona byla svéráz např. šla skoro prostředkem silnice a když jsem jí říkala pojďte na chodník ať vás něco nezajede - tak odpovídala “ Co by mě zajel, vždyť mě vidí “. Miško skoro celý život jsi byla u dráhy a hezkou ikonku jsi zvolila jako na Železničářský bál ;-) --- to je pochvala, nerada bych aby to vyznělo jinak flower . Kali a Alidko také Vás vítám mezi námi a choďte častěji než já, už jsem známá tím, že někdy chodím hodně a pak mám zase pauzu :-\ =-O . Rozvita.ruze jsi pečlivá ve cvičení a brzo budeš běhat jako laňka. Máš to dobře načasované - na jaře už to bude prima.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 16.1.2019 07:20

Přeji dobré ráno. Žádný mráz není a sníh také ne. Jen chřipkám se začíná dařit. Byl naplánovaný babinec, ale asi bude změna. No, tak osedlám kolo a pojedu se projet. Potřebuji na poštu a jízda mi neuškodí. ;-)

alidka
alidka Poslat vzkaz | 15.1.2019 20:33

TO ♥Jarka*Alice♥: chtěla jsem kytičku,ale nejde mi vložit :-(

alidka
alidka Poslat vzkaz | 15.1.2019 20:33

TO ♥Jarka*Alice♥: přeji k svátku všechno nejlepší,hodně zdravíčka flower

MarjánkaM
MarjánkaM Poslat vzkaz | 15.1.2019 19:26

Chumelí se chumelí,vítr nás sněhem doslova fackuje. Jízda přes sněhové jazyky připomíná cestu přes oraniště. U kamen bych mohla sedět a jen přikládat. Dnes jsem vstávala do práce už o půl třetí a po šichtě jsme ještě měly babinec. V 17h jsem dojela domů a nejprv jsem musela odházet sníh ze schodů,pustit dom kocoura. Fofrem zatopit a dát se do vaření večeře. Vyhráli to masové kousky se zeleninou a rýží. A už jsem K.O. :-( Přeji Vám všem hezkou dobrou noc.

MarjánkaM
MarjánkaM Poslat vzkaz | 15.1.2019 19:08

Také zdravím Kali - Helču. hello Já jsem Majka ,je mi 57a žiju s přítelem. Mám 2 dětí - dceru a syna. Od syna mám 2,5 letého vnoučka Honzíka a na konci června k němu přibyde sestřička Natálka.Přítel má syna a od něj 14měs. vnoučka Marečka. Bydlíme v Ústecko Orlickém okrese. Od řeky Loučné z Uherska pochází rodina mého otce,od narození do asi 8let jsem tam také bydlela. hello

MarjánkaM
MarjánkaM Poslat vzkaz | 15.1.2019 18:58

Milá Aličko přeji Ti vše nejlepší a hlavně zdravíčko. flower

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 15.1.2019 18:05

TO Miška: Nebo taky Bobina, nebo Berta. Ale bylo jich víc nějak ajznboňacký pojmenovaných. Už si nepamatuji ty názvy. Je to už 60 let co jsem slyšela kamaráda volat, teď pojede Bobina. Jeho největší přání bylo , aby si mohl postavit nějaký model železnice. Bohužel, peníze na to nebyly. Ale už měl ve stodole na kozlících alespoň velkou desku, kterou natřel na zeleno, stromky vyřezané s překližky, dokonce i závory a doufal, že k vánocům se rodiče smiluji a koupí koleje a alespoň jednu mašinku. Nikdy to nedostal. U nás se dávaly pod stromeček hrubé ponožky, jegry, flanelky a pod.

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 15.1.2019 17:53

Milá Alice,k Tvému svátku Ti přeji:

hodně lásky, také štěstí, hlavně dobré zdravíčko a častý úsměv na líčko flower. .

rozvita.ruze
rozvita.ruze Poslat vzkaz | 15.1.2019 17:48

Všem tady přeji hezký podvečer. Dnes jsem si odbyla první rehabilitaci a prý to nemám hrozné. Chybí mi jen tak 10° do ohybu. To mi ale brání trochu ještě pořád otok, který mi tam překáží. Prý jestli jsem to už rozcvičovala. Přiznala jsem, že trochu ano podle internetu, ale bála jsem se víc cvičit, abych si to neporouchala. Ještě ke cvičení mám elektriku na to koleno. Pak jsem byla objednaná na tu biologickou léčbu a to jsem zvládla také v pohodě. Mám dostat 3 dávky po týdnu a za půl roku 4. Tu čtvrtou prý budu mít zadarmo. Tak hlavně aby mi to pomohlo, protože mi doktor řekl, že jinak podle toho mého nálezu bych musela do 3 let na endoprotézu. Tahle léčba není také na trvalo, ale měla by vydržet až 3 roky. Tak jsem zvědavá. Jen to bude stát nějaké korunky, ale teď když mi přišlo už zvýšení, tak houby zle! :-D Dostala jsem o celou 1 korunu víc, než jsem si vypočítala. Já asi zaokrouhlovala směrem dolů. :-))

Miška
Miška Poslat vzkaz | 15.1.2019 16:52

TO Barča: a mašinky měly své ajzboňácké názvy. Jedna úsměvná historka:

Jedna taková velká těžká lokomotiva měla název Sergej. Jednou taky přijel nákladní vlak do stanice a nová paní šla k vlaku pro papíry. Ptáme se jí, přijel Sergej? A ona - já nevím, neptala jsem se, jak se fíra jmenuje.

:-D :-D Tenkrát jsme se všichni děsně rozřehtali, jen paní to nepochopila, ale pak už se smála s námi ;-)

Miška
Miška Poslat vzkaz | 15.1.2019 16:47

TO Koliduš: já jsem po vyučení dělala „kutalkářku“ :-D chodila sjem kolem vozů, které vystoupily z vlečky a psala podle vozových nálepek čísla kolejí, na které se vozy rozposunovaly. Kolej = vlak do další seřaďovací stanice. Potom jsem dělala operátorku u výpravčího v dopravní kanceláři. Pak MD a několik let mimo ČSD, to jsem si právě udělala při zaměstnání tu ekonomku. Pak návrat k ČSD, ale už do komerce - tam jsem počítala dovozné u vozů, které vystoupily z vlečky VŽKG a směrovaly do všech možných částí světa. No a každý stát, každá soukromá železnice měli své tarify a to se podle nich počítalo., podle toho jak to bylo mezi odesílatelem a příjemcem dojednané :-). V té nákladní přepravě, v komerci jsem se vypracovala až na určité vedoucí místo, no a jak to dopadlo jsem napsala v předchozím příspěvku. Jinak bych tam byla až do důchodu. Nejsem z ajznboňácké rodiny, dostala jsem se tam náhodou, když jsme nebyla pro nadměrný zájem přijata na ekonomku a další školu jsem neměla, tak jedině učební obor a na soustružnici nebo zámečnici jsem opravdu nechtěla :-D :-D

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 15.1.2019 16:27

TO Miška: Miško, také jsem chtěla k ajznbonu, dělat průvodčí. Protože už jsem v té době byla obrýlená, nevzali mě.Kdyby mě vzali nepoznala bych dědu a kdoví jak bych dopadla. ;-) Osud mi poslal do cesty jeho sestru, která se stala mou kamarádkou, ve škole jsme si měnily svačiny a nakonec jsem si vzala jejího bratra. :-D Sice to bylo v době kdy ještě průvodčí nebyli tak ohrožení, to by mi otec, jako správný ajznboňák nedovolil. Jsem od něj vycvičená všude chodit včas. ;-)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění