Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
36166
Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 19.6.2018 07:02

Dobré ráno přeji, tak nevím, nemá pršet, ale je dost zataženo. Včera jsem byla docela pilná. Dokonce jsem umyla tři okna, docela mi práce šla, ale musela jsem odpočívat, zádům se to nelíbilo. :-( Hlavně, že kolena už tak nezlobí. Krční páteř také trochu protestovala při věšení záclon. Dnes pojedu do města, potřebuji ještě jedny léky, a snad zvládnu nákup. Nám rybíz a špendlíky začnou dozrávat asi až příští týden. Špendlíky budou drobné a letňáky také. Hlavně, že budou, snad na ně žádná pohroma nepřijde. =-O

Kamarádka nemá fotografii.

Manžel donesl skoro plný košíček hub. Už v lese je zbavil prohnilých nožek . A já jsem vykrájela z celého košíku velkou hrst zdravých plátku. To nebylo ani na smaženici na kterou jsem se těšila. Zítra přijdou do polévky.

Dnes snad bude neucouraná noc. Koláče jsou upečené, vezmeme je zítra sebou , manžel je rozveze a já vyřídím poštu a půjdu čekat k lékaři. Manžel pak dojde za mnou. A potom rychle zalít domů kytky, vzít sebou co potřebuji a šupem na chalupu. Taky si už na prázdniny nadělám do zásoby domácí nudle a flíčky, nadělám do skleniček pesto, prostě se připravím. Taky jim asi uvařím ty Aliciny nočky třeba s uvařeným mákem nebo i kakaem. Doufám, že budou i borůvky. I když tady někdo psal, že jich hodně není. To by nebyly prázdniny bez borůvek.

Dobrou noc.

iwi
iwi Poslat vzkaz | 18.6.2018 18:46

TO jana50: Ty červené jetelinky mám taky, ale mě se letos teprve klubou první lístečky. Ty už je máš velké. flower

iwi
iwi Poslat vzkaz | 18.6.2018 18:43

Taky se hlásím a přeji pěkný večer. Vidím, že zavařuje, já kompoty nedělám, ale šťávy a marmelády. Šťávu už mám ve sklepě na celou zimu a teď vařím jen na denní spotřebu. Malin je hodně, tak co s tím. Maliny i snídám a večeřím, je to zdravé a snad ještě něco zhubnu :-D Taky hodně plavu a kila jdou pomalu dolů. ;-)

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 18.6.2018 17:59

Příjemný podvečer děvčata,
tak jsem si dnes zavařila ;-) a to doslova :-) .Uf ,
s přestávkami jsem za tyhle dva dny zavařila 16 sklenic okurek nakladaček a 23 sklenic třešní.A hned dnes po ránu jsem posbírala jahody,už jich je méně,dva sáčky jich bylo,tak už se mrazí.S třešněmi nekončím,dnes syn natrhal 3 kbelíky tetám a zítra bude zase trhat pro nás.Musí se taková úrody využít,kdo ví,jak bude příští rok?
Ali,snad už to bude dobré,na dálku darling darling darling .
Ptala ses na tu kytku v okně?Ano,je to rýmovník.
Aničko,stane se mi,že při sběru nějakou tu okurku přehlédnu :-) ,na nakládání už pak není,tak ji zužitkuji v kuchyni na salát ;-) .
Slávko,,s autíčkem Ti přeji šťasnou cestu a všude dobře pořiďte♥.
Yelnacko,díky za hezké vyprávění,musím Ti za to poslat flower ;-) .
Ještě musím zalít skleník,zahradu a kytičky,záhony už jsou vyprahlé,celý den tu svítilo☼.
Přeji vám dobrou noc hello hello hello

♥Jarka*Alice♥

Mějte hezký zbytek dne.♥ hello

♥Jarka*Alice♥

TO Koliduš: Haluškovač používám i na drožďové nočky do polévky, játrové taky. Je to dobrý pomocník. ;-)

♥Jarka*Alice♥

TO Koliduš: Líp je, ale já prostě musím držet dietu dlouho, protože mi dlouho trvá něž se cokoliv zhojí. Takže pořád dietně, bez mastného a opatrně. Ale dnes jsem si koupila na trhu jablka IDARET za 28,- Kč, což nebylo tak drahé a vařím si kompot bez cukru (s cukrem mě nadýmají, když nemám žaludek v pořádku) nebo uvařené rozmixuji a mám je s těmi noky nebo jablečné knedlíky taky bez omaštění, jen opatrně zkouším pečivo jen lehce potřené Ramou. Zatím to jde. Já už se znám a vím co by mi nesedělo, sice mě to štve, ale musím vytrvat.

♥Jarka*Alice♥

TO llenka: Ono to možná má podle krajů různé názvy.

♥Jarka*Alice♥

TO FOTBAL: Lepší se to pomalu, já noky jen trochu posypala grankem a taky byly dobré. Potřebovala jsem zahnat hlad. Když bych se najedla normálně, tak bych měla problém. Já to takto mám vždy, když mě trápí nějaký virus. I dr. mi říkal, že musím jíst dietně delší dobu. :-\

Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 18.6.2018 11:50

Přeji pěkný den a i celý týden. Chystám se do města, tak až se vrátím, budu jistojistě KO. Dnes budu stručná, chtěla jsem vás jen pozdravit a teď už spěchám, protože se to venku zatahuje, tak abych nezmokla.

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 18.6.2018 11:39

Pěkné pondělí přeji .

Iwi , díky za tip na dunajské řezy , chutnaly , také jsem dala místo másla tvaroh.

Děvčata i vás začala okurková a cuketová sezona . S cukety jsem pekla na slano v srnčím hřbetu a koncem týdne udělám nějaký sladký moučník .

Slávko , přeji dobré pořízení . Mám pocit jak někde silničáři opravují cestu a svedou trasu na objížďku tak začnou ještě něco dělat i na té objížďce , je to na palici pro nás řidiče . devil

Alice , už je lépe ? Noky - osypané mákem mňam , to je dobrota , že ?Ale i opraženou strouhankou by byly dobré .

Liduško , tak tak , po tučném obědě bývá na druhý den dieta , že . ;-)

Yelnacko , taky mám doma výbuch po odjezdu vnoučat ale jsem po noční a moc se mně do toho nechce , věci si po sobě uklidila , jen mám vysát a vytřít . :-D

Květko , dis pěkný den mezi kytičkami přeji , máš je opravdu pěkné . flower

Jani , a co tvoje okurky ? Kolikrát jste už měli okurkový salát ze svých zdrojů ?

Lenko , tak to má v důchodu být , ne jen pracovat ale i výletovat . clamp

DIS
DIS Poslat vzkaz | 18.6.2018 09:43

ZDRAVIM DEVCATA.PRSI UZ PO TRETI A PŘED ODESLÁNÍM TO ZMIZNE.NAVIC SI TO DÁVÁ PISMENKA JAKÁ CHCE.JDU K MAMCE A PO OBEDE NA ZAHRADU.PEKNY DEN

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 18.6.2018 08:18

Dobré ráno a pohodový celý nový týden. Píši jenom v rychlosti, že jsem v pořádku, ale nějak na pc se nedostávám. Nejraději jsem venku. Mužovi není od pátku dobře a tak musím chodit každé ráno s pejskem. Je na to zvyklý a nedá se odbýt. Děláme tak dva km a já jsem vždy mokrá jako myš, strašně se potím. Nějaké pletí a hlavně zalévání. Dnes mám vařeno od včera, ráno jsem vezla muže i mamku na krev a až budou od lékaře, tak zavolají a pojedu pro ně. Hned zajedu do Lípy a pak snad už budu doma. JinaK CELÝ TÝDEN MÁM JEZDÍCÍ, tak to bude radosti. Před Lípou dělají most, tak je to na semafor a to je lahůdka. No co vám mám psát, někteří řidiči jsou tak neukáznění, že jedou na červenou a tudíž zase brzdí ty v protisměru. Včera jsem slyšela, že prý je tam někde kamera nebo něco podobného a budou řidiče postihovat. Tak jen aby to byla pravda. Ve čtvrtek se mi zrovna na tomto mostě (to tam ještě nebyl semafor) stalo, že jsem uhýbala ke straně, aby v zúženém místě mohly projíždět auta proti a co myslíte, řidič za mnou mě klidně předjížděl i když proti němu jel nákladák. No dostal jmen myslím i od řidiče naproti a i já mu jich dala. No pak jel celou cestu předemnou jako by měl v gatích a když jsem v jedné zatáčce dala blinkr, že budu odbočovat, tak najel hodně přes čáru. Asi si myslel, že budu předjíždět na plné čáře. Ach jo, jsou to někteří opravdu ťuk ťuk na hlavu. Mějte klidný den a když se nebudu ozývat, tak jsem v pořádku, ale venku a večer padám a jsem ráda, že zalehnu. Pa všem a užívejte hezkých dnů. Jo dnesje od rána slunečno. Pa pa ;-) flower

Kamarádka nemá fotografii.

Hezké pondělní ráno.

Dnešní noc jsem si užila . V 6 večer jsem snědla kus melounu a celou noc jsem courala čůrat. Nikdy jsem s melounem takové potíže neměla až dnes v noci. A to mi v lednici zůstala ještě celá půlka. Musíme ho sníst dopoledne. Manžel šel se sousedem obhlídnout les. Doufám, že alespoň něco donesou.

K obědu by byla smaženice, trocha polévky ještě zůstala od včerejška.

Jinak mám zbytky ze včerejška i soboty a ty by se dojedly. V sobotu jsem dětem upekla 2 plechy meruňkového koláče a jen se po něm zaprášilo. Tak večer upeču zase a manžel jím to zítra rozveze. Ještě že to máme do města tak blízko. Na něco je to dobré, ale na druhou stranu to někdy nestojí za nic. Jsme tím pádem pořád v dosahu. Nikdy nevíme kdy kdo zavolá že se něco potřebuje. A copak jiného by důchodci dělali než byli dětem k ruce.

Zase bych mohla poukázat na své příbuzné seniory v Německu. Tam si důchodci své stáří užívají jinak než my tady. Pohlídají svá vnoučata, ale všeho z mírou. U mně to je jiné, já jsem už od malička Češka jako poleno, a taky jsem jinak formovaná než oni. My tady jsme takové kvočny až do smrti a jinak bych ani neuměla žít. A ani jim nezávidím jejich styl života. My s mužem sice někdy hudrujeme , ale když svoje vnoučata nevidím dýl než týden, tak už balím tašku a jedu za nimi.

Moje maminka byla taky taková. Ona se svými vnoučaty mluvila česky, sice moc špatně, ale snažila se . Někdy svou řeč musela prokládat němčinou, aby nedošlo k nedorozumění. Ale můj otec mluvil česky skoro bez přízvuku. On a jeho rodina bydleli na úplné samotě , byl to kus zapomenuté země. Jedinými jejich sousedy o kus dál byla česká rodina z hodně dětma kteří spolu kamarádili. Jiné kamarády neměli. Tak se mezi sebou vzájemně naučili jak česky , tak ti druzí německy. A nebylo to na škodu. Tak tatínek od malička uměl mluvit i česky. Po válce to pak bylo vojenské území a sousedé tatínka dostali jiný dům na Moravě v jiné oblasti Sudet. Ale až do pozdního stáří byli pořád v kontaktu. Spíše oni přijížděli k nám, než my k nim. Stýskalo se jim po rodném kraji. Na stáří se chtěli tady k nám do kraje zpět nastěhovat, ale už to nestihli. A tím se kontakt s nimi přerušil. Někdy bych ráda věděla, jak a kde všude jejich potomci žijí. Už mi je dcera hledala na FB , ale nedohledala . O jiný kontakt jsme se nepokusili.

Snad to taky ještě někdy stihnu .

Zítra odpoledne musíme domů, musíme na úřad a taky jdeme oba k lékaři . U něho jsme už objednání skoro 2 měsíce., ale až na odpoledne. To zase bude dlouhé čekání. Objedná nás na určitý čas, ale my tam stejně trčíme ještě dlouho přes ten čas. Sestřička mu ve 3 hod. odejde a jemu to pak trvá bez ní ještě dýl. Ale nechceme vyměnit lékaře, on je zase velký odborník a poctivec, tak raději čekáme.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění