Vzit, nevzit se, ja zacit o tom aspon mluvit - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

vzit, nevzit se, ja zacit o tom aspon mluvit

Diskuze

laska
martinih
| 9. 2. 2009 19:13
ahoj holky, vim o super strance na darky... a pokec o pritelech...

www.darkyexpritele.cz
smlouva
mazlik
| 25. 8. 2008 09:36
Ono ta předmanželská či manželská smlouva taky není všespasitelná, co si budeme povídat. Co se týče situace, kdy do manželství jeden vstupuje s nějakým jměním, notabene nemovitostí (jednoznačně popsáno), tak na vymezení nepotřebuje žádnou smlouvu, jmění nabyté před vstupem do manželství nespadá do SJM. Takže zde je smlouva k ničemu. Problém nastane spíš v okamžiku, kdy je to jmění (zde nemovitost) za dobu manželství udržováno či zhodnocováno ze společných peněz (případ třeba rekonstrukce). Pak samozřejmě partner má nárok na nějakou adekvátní část toho, co se do toho za dobu trvání manželství vložilo. To se ale těžko podchytí předmanželskou smlouvou. Leda že by se k ní za každé takové příležitosti podepisovaly dodatky - ale už to úplně vidím, jak druhému každých pár let v manželství říkáte: "miláčku, já tě teda ještě furt tak nějak miluju, ale tady mi zase podepiš ten papír, aby když si to náhodou rozmyslím, tak ať tě můžu vykopnout s holou pr*elí...". Ale to se špatně chápe někomu, kdo si jen něco vysnil, ale nikdy na vlastní kůži nevyzkoušel ;)
svatba a vše kolem
Vlasanka
| 24. 8. 2008 20:02
A navíc je podle mě krásný, když dva lidi "zpečetí" svůj vztah a tak vůbec. A je to romantica
svatba a vše kolem
Vlasanka
| 24. 8. 2008 20:00
Ta předsvatební smlouva mi nějak moc nejde pod nos. Kdyby partner přišel před svatbou se smlouvou tak by asi žádná svatba možná i nebyla... Já to vidím jako otázku důvěry ale hlavně - když už si někoho beru tak bych ho měla znát natolik, že vím, že mi při případném rozvodu neudělá nějakou hnusárnu jako např. že mi sebere byt atd. Nkědo na to zkrátka nemá žaludek ani v takovém případě a raději se zkusí normálně domluvit.
Nevím - asi jsem mladá a tím pádem to všechno vidím moc romanticky:) Nevím.
Ale ještěk svatbě jako takové - je fakt, že v poslední dobou je svatba tak nějak v módě - v mém okolí se jen za léto vzalo asi 10párů. Psycho Ale nemyslím si, že odsuzovat svatbu je na místě - např. že to je jen papír a jen kvůli mejdanu s bílými šaty. Má to své kouzlo a navíc i po materiální stránce své výhody. Navíc - pochybuji že někdo ve třiceti letech si napíše do šuplíku svou závěť a když se mu pak něco stane - co má dělat ten druhý který s ním žil třeba deset let a teď mu zůstane "holý zadek" protože všechno po právu připadně partnerově rodině?
Hmno
Sajrajt
| 22. 8. 2008 12:57
Pokud jdou oba do manželství s holým zadkem, prosím. Ať se na nějakou smlouvu vykašlou. Ale jsou i lidi, kteří mají nějaké jmění a jsou za něj odpovědní nejen vůči sobě, ale i vůči svojí rodině. Jistěže by měl každý pečlivě volit, koho do rodiny přibere. Ale i tak, byl bych nerad, kdyby se nakonec měla třeba moje sestra omezovat kvůli mé střelené manželce. Prostě co je moje, je moje. Podědí to jednou moje děti. Ale moje děti jsou moje už napořád, kdo ví, jak to bude za X let s manželkou. Jinak já doufám v to, že žádné problémy nebudou. Ale stejně.
ach jo
rezama
| 22. 8. 2008 10:19
omlouvám se za ty překlepy,nějak jich tu mám dnes až až
Svatba
rezama
| 22. 8. 2008 10:17
Se zájmem jsem si přečetla všechny vaše příspěvky.Patřím taky sice do jiné generace,ale nedá mě to a taky něco napíšu.
Jsem vdaná už 20let a vdala bych se znovu a strašně ráda.
Předmanželskou smlouvu,nevím,tehdy nebyla a tak nebalo co řešit,no ale nejsem proti a záleží jak se dptyční domluví,není to o nedůvěře,ale o vzájemné domluvě.
Musím říct že má Lucy pravdu o tom našem státě,je tu opravdu možné vše.No ale kdyby se kvůli tomu nikdo nevdával,no tak ti naši politici vymyslí nový zákon,kterým budete za partera platit i když nebudete svoji.Takže tohle určitě není důvod proti.Jinak já osobně si myslím že svatba má význam a taky že pro vzath něco znamená.znamenala vždy něco.Vím že je to závažný krok,ale to je soužití taky.Vždyť zpežetění vztahu je něco krásného a každý vztah má svoje úskalí.Záleží jen na vás jak je překonáte.Já osobně mám jako manželka jen dobré zkušenosti a musím říct že v lecjakém vyřizování je to pro vás plus,jste zkrátka blízká a ne jen nějaká partnerka,už jste manželka a tak taky máte různá práva.A o tom to taky je.
Pokud se na to ale někdo necítí tak je to v pořádku,já jen říkám že svatba není konec světa.
Kam a zkus začít mluvit třeba jen tak co by bylo kdyby jste měli děti a nebo kdyby jste se vzali a tak a poznáš jak na tom jsi.My o tom zkrátka mluvili od začátku a tak to taky vyústilo ve svatbu a už jsme spolu 20 let a jsme oba spokojeni.
Pamatuj že základem vztahu,dlouhodobého,není jen vášňivá láska,ale hlavně důvěra a pevné zázemí.
smlouva
LUCY
| 20. 8. 2008 11:24
Po přečtení všech příspěvků mne tak napadá, když toho svého partnera tak moc miluji a on mne, PROČ si dělat předsvatební smlouvu .... ? To mu nevěřím, bojím se, co se může v budoucnu stát.... a tím pádem se chci "krýt" před něčím, co se někdy může přihodit .... . V tomhle státě mi vadí, že když jste manželé, a jeden si vezme půjčku a přestane platit, tak automaticky ten druhý je v tom potopený , aniž by za něco mohl. Každý se věkem mění a svatba je krásná, ale já tam pořád vidím to ale ......
Moc se mi líbí
anonym
| 20. 8. 2008 11:16
příspěvek Mazlíka z 9:31 h. To je přesné.

Jinak, Kam, samozřejmě, že bych Ti přála, abys byla se svým milým šťastná.
Moje otázka PROČ byla spíš z vlastní zkušenosti.
Možná paradox. Jsem vdaná 14 let. Manželství máme hezké (možná hezčí, než na začátku). Přesto bych se dnes už nevdávala. Prostě bych neměla důvod. S mužem bych ale žila, to ano.
To, co píšeš o hypotéce, může být tím důvodem ke svatbě. jen trochu smutným důvodem. Nevím, jak hypotéka funguje, a jestli byste ji nedostali svobodní...
Přeji hodně štěstí a ať přítele moc nevyděsíš.
:-)
Kam
| 20. 8. 2008 10:13
Jo to zkusim. A navic jsou lidi co se toho boji, ale ja se toho nebojim, protoze kdyz mame v rodine a v blizkych vse ok, bez rozvodu, nebojite se. A je uplne normalni, ze nekdo kdo to ma v rodine a okoli tezke....ma to i on tezke...a boji se svatby atd
Kam
anonym
| 20. 8. 2008 10:11
musíte si asi sednout a probrat to.Jinak se nic nedozvíš.Chcete spolu být tak nemuže být problém si o všem promluvit,ne? I o svatbě.Držím palce
Kam
mazlik
| 20. 8. 2008 10:07
Když to ten chlap necítí tak jako ty, a to téma svatby ho vůbec ani nenapadne, tak ho tím zaskočísš stejně, ať chceš nebo nechceš. Tak si tím zas tak hlavu nelámej. Pokud chceš jen navodit téma, jak on obecně vidí svatby, a ne z něj hned dostat konkrétní řešení vás dvou, můžeš to uvést třeba zmínkou o nějaké kamarádce, spolužačce, kolegyni..., že přišla s tím, že se bude vdávat, že jsou spolu taky dva roky, a od toho už se to nějak odvine, on na to už nějak zareaguje.
Ahoj všichni
anonym
| 20. 8. 2008 10:00
tak já vám napíšu názor někoho,kdo je asi o generaci starší než vy ,tak snad to nevadí.Já jsem vdaná skoro 18 let,tenkrát byla trošku jiná doba,brali jsme se bylo nám 21,23 let.Předsvatební smlouvy ještě nebyly.Vím že dnes je to jiné a nic se už tak nebere klape to jo,jsme spolu ,ne tak se rozvedem,případně rozejdem.Tak to ale asi bylo vždycky,ne?Když má někdo názor že jde jen o papír,tak vím z okolí že když chce někdo odejít tak jde at jsou manželé nebo jen spolu žijí. Je to vždy jen na těch dvou jestli se vezmou nebo ne.Každýho věc.Jak píše mazlík vše prověří čas .A taky ukáže jak je ten vztah pevnej,přijdou nějaké problémy,starosti a pak se teprv vidíMy toho za těch 18 let taky zažili dost.Oba jsme nemocní omezující nemocí,zažili jsme doby fakt těžký.A náš vztah je jen lepší a silnější.Samozrějmně,nikdy člověk neví ale to nemá cenu ted řešit. Všem držím palce aby se jim vzahy vydařily. Stojí to za to Jo a kdybych dnes byla mladá sepsala bych taky smlouvu,když vím jaký hnusy dokážou lidi na sebe naházet .Měli jsme takovou partu asi pěti páru a jsme už jen dva ,tak vím o čem mluvím.
diky za reakce
Kam
| 20. 8. 2008 09:58
Diky za reakce, zacnu tak ruzne, verici nejsem, predsvatebni smlouva je naprosto jasna, na to jsem se neptala. Jde mi o to, ze i obecne tema svatba muze chlapa zaskocit a leknout cos bych nechtela aby z toho mel sok atd.Predtim me svatba nelakala, ale ted jo, citim to, a navic jestli se mame dal starat o bydleni tak jako jako manzele, hypoteku jako manzele atd. Jo a nekdo psal....bilou nesnasim....o saty nejde.... pac vim ze klidne pujdu v cerne... a klasiky pochod nechci.. bude hrat rockova balada..... jsem trochu treba divna,ale nesnasim fkat naprosto tradicni veci a musim se lisit a obcas sokovat kor rodice....
Kazdeho vec zda chce ci nechce se brat....casem treba zmeni nazor tne kdo to psal...az najde toho koho chce .... jinak receno kdyz budeme chtit hypoteku a dlasi veci jen jako nemanzele...je to tezsi, ale jako manzele nebudu resit ze vkaldam penize do hypoteky, do kuchyne do tohle a tohodle...zamyslete se...takhle to beru treba ja....Mno spis behem roku jeslti zacneme vymyslet bydleni....tak z bydleni a hypoteky pirpadne...dojde i za zaroven tema svatba s kterym v tyhle situasi bych uz zacla fakt sama.....ale....
význam svatby
Este
| 20. 8. 2008 09:54
myslet si, že svatba je pro pobavení a "kvůli nějakýmu papíru" je dost povrchní a pak je jedině správně, že se ten, kdo si tohle myslí, nevdává/nežení.
manželství je určité pouto, které posouvá vztah někam dál. a pokud tohle oba dva nechápou, tak to nemá smysl.
jde jen o to, nakolik si vážíme svého slova. pokud před svými nejbližšími lidmi a celým vesmírem něco slíbím druhému člověku, tak to pak mám taky dodržet, a ne se po půl roce rozvádět. a ještě si jistit peníze předsvatební smlouvou...
v dobrém i zlém?
mazlik
| 20. 8. 2008 09:31
Jsou lidé, pro které má ten slib nějakou váhu? Ano, jsou. Ale to, jestli to jste zrovna vy, a jestli jste si vybrali protějšek, pro který to má také nějakou váhu, zjistíte teprve tehdy, až když si to vyzkoušíte, až když nějaké to zlé přijde. Do té doby si spousta lidí jen myslí, jak tomu věří, ale ve skutečnosti chtějí brát jen to dobré - a při náznaku něčeho zlého to vzdají, a raději jdou hledat iluzi dobrého někam jinam.
No proč...
Sajrajt
| 20. 8. 2008 08:35
Co třeba slib před zrakem Božím? V dobrém i zlém... dokud nás smrt nerozdělí.. Jsou lidi, pro které tento slib má ještě nějakou váhu.
svatba
LUCY
| 20. 8. 2008 07:58
Já ze své zkušenosti musím říct, že se vdávat nechci (zatím) . Nevidím důvod se brát, žijeme spolu, je nám fajn, ale k tomu nepotřebuji "papír" . V mém okolí probíhá spousty svateb, včetně mých kamarádek a když jsem na obřadu, tak to je moc hezké, romatické, ale ...., vše skoční tím dnem a je to vše při starém . O čem tak přemýšlím, vzít si partnera kvůli dětem, z toho důvodu, že máme jiná příjmení, toť vše. Přemýšlela jsem, proč na to tak nahlížím, ale život se zrovna se mnou moc nepáře, dává mi zavyučuneou a když vidím, jak to vše probíhá u notáře, nevím, nevím ..... I moje mamka pochopila, proč se jen tak nechci vdávat ... Ale je to každýho věc, každý má jiný názor. A všem, co se vezmou, přeji jen to nejlepší a hlavně, ať spolu vydrží, dokud je smrt nerozdělí
Proč
anonym
| 20. 8. 2008 07:06
Proč se vlastně chceš vdávat?
Já bych se nevdávala. K čemu to je? Když budete chtít mít děti, tak snad...ikdyž ani to není nutné, když bude uveden v rodném listě jako otec...

Proč se ženské chtějí vdávat? Pro ty bílé šaty?
no :)
Kloa
| 19. 8. 2008 22:48
Sajrajte, chápu čeho se bojí, ale nemusí to přece na něj vybalit o vdavkách zplna. Jeho názor mohla zjistit už dávno běžnou konverzací, tak jako se o něm dozvídá jiné věci.
Smouvy jsou jasné, člověk nemůže nikdy vědět co se stane, i když doufá, že ho problémy minou. Jinak hahaha prý zamotat hlavu
Jak?
mazlik
| 19. 8. 2008 22:21
Jak začít? To je skoro jedno, chlap se stejně skoro vždycky lekne, když uslyší od své partnerky slovo "svatba" Jinak jak bylo psáno výše - pokud po dvou letech nevíš, jaký vůbec má partner na ženění náhled, začít jen tím, a pokud to víš (už jste se obecně bavili), tak už přeci není problém se pobavit konkrétně. Ale obecně mi přijde, že po dvou letech (a jen půl roku společného bydlení) je to dost brzy - i když to je hodně individuální věc.
Ale no..
Sajrajt
| 19. 8. 2008 22:18
Třeba se znají, ale Kam tak nějak doufá, že s tím přijde sám od sebe a že mu to pokazí, když o tom bude vykecávat. Já věřím tomu, že předsvatební smlouva je dobrá věc. Stát se může cokoliv. A člověk by měl být zásadový. Holka s prsama jako ty Kloo dovede chlapovi pěkně zamotat hlavu a co pak.
Kam
Kloa
| 19. 8. 2008 21:56
Nemyslím to nijak zle, ale mě po přečtení tvého příspěvku prvně napadlo, že se chceš vdát za někoho s kým si neumíš promluvit ani o svatbě že se vlastně ani moc ještě neznáte. Má pak ta svatba smysl?

Jinak Sajrajte souhlasím s předsvatební smlouvou Lidé se sice berou proto, aby spolu zůstali "dokud je smrt nerozdělí", ale dobře snad všichni víme jaká je realita a spoléhat na to, že právě nám se nic takového nestane
Svatba
Sajrajt
| 19. 8. 2008 21:45
Noo svatba je fajn věc, ale podle mě by sis s nim napřed měla o svatbách promluvit obecně. Jaký je jeho názor na ženění, jak by si to třeba jednou představoval a kdy a tak dále. Třeba zjistíš, že se chce ženit až po 4rech a více letech, nebo vůbec, nebo jenom kvuli dětem... nevíš.

Já třeba bych do svatby bez řádné předsvatební smlouvy se vším všudy nikdy nešel. To si myslím že by partnera měla vědět předem, aby věděla co a jak. Ta romantická část už je zase jiná pohádka. To klidně nech na něm, ať nemáš výčitky, že sis ho dovedla za ucho do chomoutu.
vzit, nevzit se, ja zacit o tom aspon mluvit
Kam
| 19. 8. 2008 21:33
Ahoj, hledala jsem az jsem nasla tyhle stranky.POtrebuju neci nazor, radu atd. Nemam se na koho totiz jinak obratit. S pritelem ted budu dva roky,bydlime spolu pul roku a moc ho miluju a je mi 25 a s nim mam tu touhu si ho i vzit. Samo ze jsem zena, ktera chce, aby se vyjadril chlap, ale jde o to...nechci s nim zacinat o tom muvit jen tak sama, aby se nelekl, nezalekl uplne....nic nerikam.... musim pockat dulezity je ted cas....ale stejne...jak fakt inteligentne s chlapem zacit rozhovor na tema svatba...nebo jak to s nama bude dal?Diky

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
6. 5. 2024 16:12
70434
♥Jarka*Alice♥
6. 5. 2024 12:18
11866
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video