Psychické problémy - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Psychické problémy

Diskuze

anonym
| 22. 7. 2015 23:39
Dobry den,
jsem 28leta mama 6-leteho ditete. Celou dobu ho v podstate vychovavam sama. V detstvi jsem mela velke psychicke problemy,kvuli rozvodu rodicu. Bylo tezke se mnou,podle matky,komunikovat.protoze jsem se vzdy pri problemu sesypala. Cili jsem uz tehdy,v osmi letech,byla opatrovana,hlidana a to se drzelo dost dlouho.i do puberty a kolikrat mi prijde,ze snad i ted...nicmene,muj problem je ten,ze si prijdu hloupa. Veci mi nedocvakavaji,jsem nesoustredena,roztekana a svetem vlastne nepolibena. Nic si skoro nepamatuji a to i treba zakladni veci. V prvnim zamestnani si ze me delali legraci a ted take. Jsem z toho uplne nestastna. Momentalne beru jiz cca ctyri roky antidepresiva. Mozna to nekomu prijde usmevne,vim.ze se najdou i nejake rypave.ne-li urazlive komentare,ale presto to risknu. Dekuji za podporu.
anonym
| 14. 11. 2013 14:38
Dobry den,

rada bych se zeptala, uz rok a pul ziju v cizine a je mi tu nejak lepe.

V cesku me trapila frustrace, uzkost a napadaly me zvlastni myslenky, jakoby ani nebyly moje.

A ted kdyz jsem v cizine, jako by vsechno opadlo citim se stastne a nic spatneho me nenapada ....

Pokazde kdyz jedu jen dovolenou do ceska, jakoby se mi to vratilo, ale pak jsem par dni zase v cizine a je mi lepe ...

Tak se sama sebe ptam, jestli utikam sama pred sebou, realitou, nebo pred tim, co jsem v cesku zazila, nemela jsem nejlepsi detstvi apod....

Budu vdecna za kazdy nazor. Moc dekuji
anonym
| 10. 12. 2012 02:06
Jsi maminka na MD? Nebo student nad 18 let? Nebo právě nezaměstnaný?Potřebuješ si přivydělat? Vyzkoušej tohle! Dostaneš 4 dny na zkoušku a skvělou virtuální kancelář, uvidíš jak ti to půjde, teprv pak se rozhodneš, jestli chceš zaslat smlouvu. Stačí ti PC a internet! Žádný prodej, žádný podvod, nic nevnucuješ, jen šíříš odkaz a ostatní udělá předpřipravená webová prezentace. Teď ještě SUPER vánoční akce 3+1 provize! Systém, smlouvy, garance, praktické rady i číslo na infolinku najdeš na uvedené webové adrese.

Klikni zde: http://www.revolucni-prijem.cz/1C93D9
anonym
| 9. 12. 2012 15:58
Měla jsem psychické problémy a nevěděla co s tím...styděla jsem se za to a bála se o tom mluvit. Nakonec jsem našla tyto stránky http://www.znamylekar.cz/…lekaru/psycholog zkusila kontaktovat psycholožku a ta mi moc pomohla takže doporučuji se nebát a vyzkoušet to. :)
anonym
| 13. 11. 2012 20:21
Ahoj,
nevím ani jak mám začít. Potřebuju od někoho poradit. Chodím na střední školu už třetím rokem a za celou tu dobu se skoro nemám ani s kým bavit. Ve druhém ročníku jsem jednu kamarádku měla, ale ta přestoupila na jinou školu a já seděla po zbytek roku sama v poslední lavici. Ted ve třetím ročníku mám opět jednu kamarádku. Někdy chodí i k nám domů. Moc ráda si s ní povídám a baví mě to s ní. Stěhuje se ale jinam a já zůstanu zase sama. Nevím co mám dělat. Už tak mě to ve škole nebaví a když budu sedět sama bude to ještě horší. Jsem taková už od malička. Moc ráda si povídám a ráda se směju,ale jsem hrozně stydlivá a nedokážu to překonat. Přemýšlela jsem, že ze školy odejdu. Na druhou stranu bych ale moc chtěla na vysokou a tam mě bez maturity nevezmou. Je to těžké a já si nemám s kým o tom popovídat. Poraďte mi prosím co mám dělat. Pokud můžete odepište mi prosím na můj e-mail millie14@centrum.cz
anonym
| 18. 12. 2012 03:27
TO Rebeca:

Koukám, že někdo tady nejspíš chce využít pomoci ostatních k zábavě, nebo co. Tenhle email stačí na facebooku zadat do vyhledávače, a zjistíte, že ho používá nějakej divně vyhlížející týpek http://www.facebook.com/misa.sarkozy?… . Tak teda nevím, co tím sleduje
deprese
anonym
| 1. 9. 2008 14:16
Každý lékař Tě musí přijmout. Potřebuješ pomoct. Zaregistruj se u prvního co potkáš. Pak to můžeš změnit. Dá Ti doporučení na psychiatra. Hlavně honem. Čekací doby jsou měsíc i víc.
deprese
veris
| 1. 9. 2008 13:54
Pořád si říkám,že přece nemůžu mít deprese,když je mi "teprve" 27let. Ale už vím,že to bez pomoci nezvládnu. Mám dceru a vím,že už kvůli ní a příteli se přece musím vschopit. Sou dny a stavy,kdy si říkám,že jediné co mě z té situace dostane je.... všechno to skoncovat,že nikomu nebudu chybět atd. A začne mi mozek vymýšlet různé varianty jak to udělat!!! Hrůza,sama se těchto svých stavů bojím. Zatím to překonávám jen díky mojí princezně a pomoci přítele. Ale co když to někdy neustojím??? Navíc je o to děsivější,že tuto diagnózu máme v rodině. Mamka bere antidepresiva již několit let a je s tím vlastně i v důchodu. Ale radši ji nezatěžuji těmato mýma problémama,má chudera co dělat sama se sebou. Kdo mi tedy poradí, kam mám jít? Za kým? V podstatě nemám ani svého obvodního lékaře,který by mě znal a někam doporučil. Nedávno jsem se přestěhovala a ještě tady nejsem až tak zabydlená. Čímž se samozřejmě tyto deprese ještě zhoršují. Rodina a všichni mi tolik blízcí jsou tak daleko.A není s kým si o těchto mých problémech povykládat a není kdo by mi poradil
hroutí se ti svět ?
anonym
| 29. 4. 2007 17:19
Zkus podrobněji popsat své problémy, proč máš takové pocity, já osobně musí o svých problémech a starostech mluvit. Tady máš skvělou příležitost , uvidíš, že až si přečteš některé názory nebo podobné starosti, lépe pak najdeš svoji cestu
psychické problémy
anonym
| 29. 4. 2007 17:01
je mi 14 a úplně se mi hroutí svět. . . připadám si zbytečný. . .
mám chuť zemřit ale neudělám to. . . potřebuji se z toho dostat neví
někdo jaK?
chce to klid
anonym
| 1. 6. 2006 12:33
ahoj,já jsem typ člověka,který se moc nerozčiluje a to proto,že si většinou řeknu,že život je jen jeden a je krátký,a ja jsem jen nespokojená sama se sebou tak proč bych tím komplexem měla otravovat jiné a zbytečně se kvůli tomu nervovat.my lidi jsme prostě takový,že si příčinu svých problémů vždy najdeme aby jsme si mohli pořád na něco stěžovat a něco řešit.chce to klid a myslet na něco pozitivního,stěžování si užijeme dost v důchodu.měj se.
Vašek Pašek
anonym
| 2. 4. 2006 20:20
Rozesmála jsi mne-opravdu.
Fakt je,že ti ta říkanka hned zvedne náladu a je to.Nic světoborného-ale účinné.
Podobnou úlohu hrají třeba mantry nebo i oblíbená písnička.
Já si vždycky před nepříjemnou záležitostí představím, že je kolem mne kruh světla-sluníčka.A snad to lidé cítí a usmívají se - třeba i na úřadě.
Každý musíme přijít na vlastní metodu-ta naučená by asi byla nanic.Ahojky.
Vaše Pašek
anonym
| 29. 3. 2006 14:15
Já mám jednu skvělou radu - přečetla jsem si ji kdysi dávno v jedné knížce, a s úspěchem ji používám dodnes. Vždycky když mě něco rozčilí, navzteká, když jsem nervózní jako pes, nebo se něčeho bojím, začnu si odříkávat hezky nahlas, polohlasem, nebo i v duchu (podle okolností) tuhle říkanku:

Vaše Pašek to je pán,
na trumpetu troubí sám,
hraje na ni na návsi,
sbíhají se všichni psi.

A znovu a pořád dokola, dokud úzkost, nebo strach nebo vztek nepřejdou. Zkuste to a uvidíte, že to funguje. Vloni mi to například pomohlo vystoupit na jednu vysokánskou kovovou rozhlednu s kovovými schody, skrz které je vidět ta hloubka dole, přestože trpím hrozným strachem z výšek. A funguje to i v běžných situacích každodenního života. Například dnes ve frontě na berňáku :o))
psychické......
anonym
| 14. 3. 2006 18:20
Ahojky Leni, pokusím se v krátkosti něco vysvětlit.
To že se věci dějí - příjemné či nepříjemné - je bežné.
My nejsme zdrceni tím, co se stalo - ale naším názorem na to.
My si vytvoříme paniku,strach - uvedu příklad.
Namíchne tě kolega v práci, do ruda a ty jsi z toho psychicky na dně.
Je na to dvojí pohled - ublížil mi neprávem - vynadal mi právem / ale stejně je to mizera/.

Já bych zareagovala takhle - co mě měl ten střet naučit ?
Udělala jsem to špatně a napravím to a podruhé se to už nestane - / jsem silnější a odhodlaná to napravit/

Nebo je to mizera, bylo to neprávem - poučení ?
Nedávat mu příležitost k tomu, aby mne osočoval.
Zase jsem silná- vím jak to vyřešit.

Všechno, co potřebuješ ke štěstí je v tobě. A je stejná námaha učinit se šťastnou nebo nešťastnou. Je to stejně práce.
Už jsem psala-není to jednoduché,ale dá se to naučit.
protože všechny překážky i průšvihy jsou skryté lekce - teď cituji Barbaru.

Ahojky
rady
lenka
| 14. 3. 2006 17:54
Ahoj, a mohla bys třeba jen v heslech říct nějaká pravidla nebo rady pro život? Nebo nějaký trik na zocelení psychiky....kolikrát mám za den pocit, že se z různých věcí musím sesypat. Nejlepší to má ten člověk, který si z ničeho nicnedělá a nepřipouští si nic k tělu, jenže s tím se asi musí člověknarodit. Já si všechno moc připouštím a nad vším moc přemýšlím a rýpu se v problémech, to byc neměla.
psychické problémy
anonym
| 14. 3. 2006 17:13
Znám z vlastní zkušenosti.Pokud jsi žena, zkus si sehnat knížku Barbary de Angelis - Tajemství života,které by každá žena měla znát.
Mně nesmírně pomohla a jak se objeví problém-použiji její otázku - co mne má naučit ?Jakmile o tom začnu přemýšlet - problém je pryč a já se cítím silná a zase o něco chytřejší.
Samozřejmně,že to není hned-ale jsou tam věci, které by měly být psané zlatým písmem a dost mých přítelkyň se podle ní zařídilo a je to hned lepší pohled na problémy, na sebe i na svět.
Psychické problémy
anonym
| 9. 2. 2006 08:46
Jak zvýšit svoji psychickou odolnost, aby nás každý problém hned nepoložil na záda?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video