Krabičková dieta Praha - Diskuze | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Zpět na výpis diskuze

Krabičková dieta Praha

Diskuze

anonym
| 4. 4. 2012 19:54
Dobrý den, s přítelem jsme začali držet krabičkovou dietu a chci Vás požádat o radu. Mám knihu od Aleny Doležalové s jídelníčky a recepty, které jsou bohužel sestaveny pro ženy. Jakým nejjednodušším způsobem byste upravili množství pro muže? Tak abych nemusela neustále počítat KJ? Žena má mít nejvíce 5000 KJ a muž 7000 KJ. To jsem se dočetla. Máte někdo radu pro zjednodušení? Nechci kazit naší dietu tím, že od oka přidám více brambor nebo něčeho jiného. Předem děkuji za rady.
anonym
| 7. 4. 2012 19:43
TO Aneta:
To bych takhle striktně neřešila. Přidejte k ženské porci od oka asi 1/3 a máte to. Stejně jsou ty kalorie velmi individuální, chlap může vážit 100 kg nebo 200 kg, může mít více nebo méně pohybu, rychlejší nebo pomalejší spalování atd., takže jestli jídlo bude mít 7000 kJ nebo 7500, je myslím docela jedno. Krabičková dieta je také o pohodě, berte to jako zábavu a ne jako hodinu matematiky nebo trauma z absolutní přesnosti kolik kJ. Když si nebudete jistá, běžte si s přítelem zaběhat a můžete být úplně v klidu.
anonym
| 20. 8. 2012 14:05
TO Aneta: asi bych to řešila nejjednodušeji tak, že bych mu dávala o půlku všeho víc než sobě a uvidí po pár dnech, když se bude cítit dobře, bude mít energii a přitom bude trošku hubnout, pak je to ok nebo bych upravovala pocitově.
anonym
| 29. 3. 2012 16:15
Ahoj, nedoporučuji ABC dietu. Bohužel už to není co dřív měsíc se to dá, ale po dvou už budete mít spíš žaludeční obtíže než krásnou postavu.
anonym
| 27. 3. 2012 13:00
KRABIČKY? V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ OD FIRMY LINIEBOX BRNO!!!!!!

Do Nového roku jsem si dal závazek , že udělám něco se svoji nadváhou. Na doporučení kolegy ze zaměstnání , jsem oslovil Brněnskou firmu Liniebox. Bohužel až později jsem zjistil, že kolega pouze znal někoho kdo v té firmě pracoval , ale neměl zkušenost s produkty této firmy.

Oslovil jsem tedy tuhle firmu a domluvil se na odběru každodenní stravy po dobu tří měsíců.
Vzápětí mi přišla mailem odpověď a výzva , abych si připravil 24 000 kč.
Nehodlal jsem platit 3 měsíce dopředu aniž jsem cokoliv ochutnal.
Dohodli jsme se na platbě za jeden měsíc. V hotovosti při předání prvního závozu jídel.
Závoz vždy v neděli na 7 dní dopředu. Dotazoval jsem se na trvanlivost a bylo mi sděleno, že se nemusím bát. Mají prý to vyzkoušené a jídlo na 5 dní vydrží. Jídlo na sobotu a neděli se musí hned při dodání zamrazit.

Dovezli mi první jídlo a já je v hotovosti zaplatil. Doklad o zaplacení však nějak nebyl k dispozici .

Další den jsem začal s dietou. Jsem bývalou profesí kuchař , ale kombinace některých jídel ve spojení zdravé a dietní mi nešla do hlavy. Říkal jsem si však, že budu důvěřovat odborníkům.

Při domlouvání spolupráce jsem uvedl , že nejím ryby a rajčata.
První týden bylo vše ( až na titěrné a né přiliš chutné porce )v pořádku. Druhý týden jsem měl v jedné z tašek vylitý jogurt ( stane se ) a k tomu několik rajčat. Navíc chybělo několik věcí dle přiloženého jídelníčku. Máslo , ovocný nápoj , kedlubna a grep.
Telefonicky jsem kontaktoval zástupce firmy a se pouze omluvila za zaměstnance kompletující dodávky.

Ve čtvrtek jsem měl na večeři lečo s párkem. V krabičce bylo zvlášť lečo a zvlášť párek.
Vzal jsem tedy párek do ruky abych si ho do leča nakrájel a milý párek se mě už nepustil.
Čerstvý možná někdy byl , ale rozhodně né ten týden. Setřepal jsem ho z prstů do koše a snědl samotné lečo.
Druhý den jsem zavolal do této firmy a oznámil jim událost z minulého dne. Bylo mi řečeno, že nejsem sám a že byla zřejmě špatná várka párků. Oponoval jsem tím, že když párky koupí v sobotu, v neděli je nabalí do krabiček a jíst se mají až ve čtvrtek, nebude zřejmě v pořádku jakýkoliv párek. Údajně je to v pořádku a není v tom problém.
K mému překvapení mi ten kolega ze zaměstnání sdělil, že mu ta jeho známá sdělila , že takové lidi jako jsem já dohazovat nemá , neboť jsou se mnou jen problémy.
I to je řešení problému.
V neděli jsem čekal na nový závoz. Bohužel nikdo nepřijel. Říkal jsem si že to asi vyřešili po svém a mají od zákazníka klid.
V pondělí jsem se dotázal co se děje. Prý chaos v objednávkách a nejasná domluva. Mám email s naprosto jasnými daty závozů. Nevím jak by problém mohl nastat.
Večer mi dovezli jídlo. Chybělo máslo ke snídani.
Začátkem února jsem odletěl na dovolenou a tři týdny jsem byl mimo ČR. Po návratu mi v neděli přivezli jídlo. Kupodivu opět bez dokladu. Jen pro příklad, měsíční dietní strava stojí cca.9000 kč. Pokud tahle firma dodává po celý rok jídlo bez dokladu jen 100 lidem ( a to jich bude rozhodně víc ) jedná se o částku 10 800 000,- to už se vyplatí neplatit daně , že ?

Jídlo však bylo v pořádku. Až na drobnosti , kdy se dodané potraviny neshodovali s jídelním lístkem , ale byly nahrazeny něčím jiným.
Další neděle a další závoz. Chybí dvě svačiny a kedlubna. Dotaz na zástupce firmy a stejná odpověď. Problémy se zaměstnanci.
Úterý snídaně. Celozrnný chléb , máslo , vejce.
Vejce je možná z loňských Velikonoc a páchne na metry daleko. Přesto vejce balím a nesu tomu kolegovi který mi tuhle firmu doporučil .Jen aby věděl jak funguje firma na zdravou výživu.
Opět volám na firmu a oznamuji problém. Odpovědí mi byla otázka zda vím jaký je v současnosti problém s vejci.
Nevím . ale vím jaký je problém třeba se salmonelou a podobnými nemocemi.

Po chvíli mi přišel email že mi vrátí peníze a abych využil služeb jiné firmy. Odpověděl jsem , že mi nejde o peníze , ale chci jen poživatelné jídlo bez zdravotního ohrožení. Bez odpovědi.

Středa oběd. Něco v paprikách s bramborem. Po ohřátí a otevření krabičky další překvapení.
Úplně shnilé brambory úžasné vůně. Nabízím půl obědu kolegovi , ale nevím proč, nechce ani sousto

Kalich mojí trpělivosti přetekl.
Ukončil jsem s touhle vypečenou firmou spolupráci. Je jen otázka času kdy se někdo z jejich klientů otráví , nebo bude mít zažívací problémy.
Přitom to nechápu. Je to zlatý důl. Udělal jsem si kalkulaci jídel a cena za 1 den nikdy nepřesáhla 100kč. Tudíž při ceně 300 ,- / den , celkem byznys , ne ?

Co říct závěrem ? snad jen to , že firma která prezentuje zdravou výživu, může fungovat i když dodává potraviny ohrožující zdraví lidí. Takže opatrně při výběru.

Já vím zcela určitě jedno. FIRMU LINIEBOX ROZHODNĚ NE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaroslav Holomek
anonym
| 22. 4. 2012 10:31
TO Jara:
Chtěla jsem to zkusit, díky za ušetřené nervy.
anonym
| 22. 4. 2012 20:13
TO Jara:
No tak to je bezvadný.Dodávali zkažené jídlo aby se nejedlo a člověk tak zhubne.No neberte to,za ty prachy!
anonym
| 15. 3. 2012 16:58
anonym
| 13. 3. 2012 12:38
reer
anonym
| 10. 2. 2012 12:38
Dobrý den,
má někdo zkušenosti s dietou www.liniebox.cz ?
Ze všech nabízených mi nejvíc vyhovují podmínky - není ani přehnaně drahá, ani neuvěřitelně levná, dobrý závozy atd.
Ráda bych něčí názor před tím, než vyzkouším.
Děkuji
anonym
| 2. 2. 2012 16:56
Souhlasím s Luciska 81 dietavkrabicce.cz se mi zdá nej..abc dieta mi také chutnala, ale je to pro mě moc drahé :( s dopravou jsem zatím naštěstí problém neměla..také se mi líbí, že dietavkrabicce nabízí konzultaci u výživového poradce, který vás změří přístrojem Bodystat 1500 a doporučí cám vhodný program a stojí to 300kč pro jejich klienty, což není tak hrozný, koukala jsem, že normálně se to pohybuje kolem 1000-1500kč
petrdrdeli...
| 13. 3. 2012 13:23
TO Marta: Ahojky, tak teď zase musím nesouhlasit já ... také jsem vyzkoušela hned několik krabičkových diet (Nutricare, Abc ap.), ale nakonec jsem zůstala právě u I feel well (www.ifw.cz). Nejen, že mi skvěle sedlo jídlo, ale hlavně jsem si u nich objednala program Medical, který obsahuje vyšetření u jejich výživového specialisty, diagnostiku, ale také právě neustálou možnost vše konzultovat i během držení diety u toho nutričního specialisty. To většina krabičkových diet vůbec nenabízí. Zhubla jsem takhle asi 8 kg (dva měsíce) a pak ještě dvě kila sama...
anonym
| 25. 8. 2014 08:30
TO Marta:
Dietavkrabicce.cz. protože je mi jasné, že se můj názor v jejich diskuzi nezveřejní, posílám vám jej sem.Je o v bodech, tak jak měli předepsáno na stránkách...

V pátek 22.8.14 dorazilo jídlo na celý den na dodejnu kolem 16hod!!! Vzhledem k tomu, že syn večeří kolem 17.30 bylo mu denní menu k ničemu a sníst vše najednou by ztrácelo efekt diety. Krabičky po telefonátu odmítl vyzvednout. Nebylo by na místě vrátit peníze?

Výpočet co se týká výběru diety se zdá při nejmenším divný... velké porce zeleninových salátů (s mrkví). Ten, co jsem viděla já se mi zdál zase malý. Zřejmě rajče s mozzarellou - ani ne půlka rajčete se dvěma plátky mozz. Nelze dohledat v jídelníčcích 2 týdny zpět, proto ten nepřesný popis. Dále... po rizotu s mořskými plody syn zvracel (po páté lžíci), den dva před tím se mu po obědě udělalo nevolno, ale udržel to. Jehněčí mu šéf zakázal sníst, protože po vyjmutí z mikrovlnky zapáchalo víc a jinak než jehněčí má. Víc mi syn nechtěl říct, protože věděl, že 10 dnů stálo přes 3 tisíce... Při mé krab. dietě zhubnul za 6 měsíců 11kg. Nyní máme za 14 dnů 2,5kg navíc, takže "zůstaneme doma".

Na bezplatné lince je komunikace bezproblémová.

Mělo mi být divné, že v referencích jsou téměř všechny názory pouze pozitivní (negativní jsem nenašla ani jeden), to je podezřelé. Nejsem dietolog, ale i když je jídelníček "pestrý", synovi to k ničemu nebylo... Takže jdeme hubnout dál a po svém. O víkendu se stravoval sám. Tím že byl jako dítě v Bludově na hubnoucím pobytu, ví co ano a co ne, takže případná reakce, že si za to může sám kvůli jedné sobotě (v neděli jsem vařila já) a jednomu víkendu mě v mém názoru nezlomí.

anonym
| 13. 1. 2012 13:52
Ahoj,
zkusila jsem asi tři firmy, napřed dietavkrabicce - jidlo ze zacatku fajn, zhubla jsem a bylo mi dobre, bohuzel jejich rozvozy moc dobre nefunguji, nedejboze, kdyz jezdite obcas na sluzebni cesty a delate nejake zmeny v casech...privezli to Xkrat kdy nemeli, v jinou dobu, jiny den...kuryr byl neprijemny... A i jidlo se zhorsilo - asi zacali setrit, aby meli na reklamy
Pak jsem zkusila zdravestravovanipraha - doprava naopak skvela, ale jidlo horsi, mela jsem casto hlad, coz je chyba, bylo taky videt, ze se snazi usetrit...cpat se chemickymi jahodovymi jogurty muzu i bez nich, porad tam cpali zeli a soju, coz me moc nadsenim nenaplnuje...
Ted mam I Feel Well a zatim spokojenost, jidla jsou dobra, nemam hlad, doprava funguje....tak snad jim to vydrzi Bohuzel jsem nakonec zjistila, ze cena se do jiste miry odrazi na kvalite jidelnicku

Jsem hodne pracovne vytizena a nemam cas a ani naladu resit ve vsedni dny vareni, pocitat kalorie, premyslet, jestli je strava vyvazena atd. S krabickami jsem shodila par nadbytecnych kil a citim se dobre.
Pokud si to muzu dovolit, rada si za tento servis zaplatim. Nechapu, proc to nekteri tak strasne odsuzuji, nikdo je prece nenuti si to koupit.
pohodarka1...
| 27. 1. 2012 13:49
TO Jana: Ahoj Jano, já také nakonec "skončila" u I Feel well a jsem spokojená. S dopravou, množstvím i chutí jídla. Navíc jsem si těď u nich zaplatila program Medical, který obsahuje i konzultace s nutričním odborníkem, tak jsem na to zvědavá. Tobě (i sobě držím v hubnutí palce!
anonym
| 27. 1. 2012 23:13
TO Jana:
Koupila jste si dnes MF ? Tu si přečtěte. Příjemný kurýr asi není na hubnutí to nejdůležitější, že?
anonym
| 2. 2. 2012 16:04
TO Jana: Ahoj, já taky vyzkoušel kde co, nejprve abc dietu, to bylo fajn, ale cena celkem vysoká, pak nutricare, cena ještě vyšší a jídlo horší než u abc diety, pak dieta v pohodě - i feel well, tam jsem nebyla vůbec spokojená s tím jídlem, takový fakt levný a jídlo bez šmrncu a nakonec jsem skončila s www.dietavkrabicce.cz , jím to už 2 měsíce a mám 8 kilo dole, takže super. A přesně jak píšeš, první 2 týdny v lednu byly nějaký horší, než jsem byla zvyklá, ale teď už je to zase úplně super, poměr ceny a kvality je pro mě tady nejlepší.
petrdrdeli...
| 13. 3. 2012 13:29
TO Luciska_81: Jak jsem už psala Martě, já mám přesně opačnou zkušenost. Nejvíc mi vyhovovala dieta od I feel well - kvalitou jídla, spolehlivým rozvozem, ale především tím, že nabízejí i konzultace od jejich vlastního nutričního odborníka. Teď prý navíc mají i přístroj InBody, který přesně změří složení těla, kolik má člověk kde a jak uloženého tuku, svalů ap. Plus poradí i s pohybem a sportem (myslím, že se ten jejich program jmenuje Active).
anonym
| 25. 10. 2011 15:06
Mam vybornou zkusenost s krabickovkou od www.fit-strava.cz. Moc jsem tomu nevěřila, ale mám za měsíc a půl skoro 8kg dole, bez pocitu hladu a jídlo je opravdu chutné.
anonym
| 31. 8. 2011 12:19
Někdy stačí trochu popřemýšlet, nakoupit vhodné suroviny, prohlídnout kuchařky a kalorické tabulky a jídlo do krabiček si chystat doma Je to to samé, jen někdo využil pohodlnosti lidí. A přijde to levněji.
anonym
| 10. 10. 2011 15:05
TO : Naprosty souhlas. pak kdyz ctu ty oslavne komenty na podobne nesmysly, obzvlaste u zen. Uz za totace se hlasalo, ze radeji casteji a mene. Kdo pamatuje Rajko Dolecka, jiste mi da za pravdu.

V jedinem, v cem nesouhlasim, je fakt, ze jde o vyuziti lidske pohodlnosti. Ja bych rekla spise lenosti a neschopnosti neco uvarit

Umite si lidi predstavit, ze pak vychovavaji deti? Co jim asi tak dokazi dat na talir???
anonym
| 8. 1. 2013 16:29
TO Klothylda: Váš omezený názor mě vážně dostal.Moji rodiče měli krabičkovou od I feel well už dvakrát.Pro mě a bratra bylo doma navařeno vždy.Milá paní,vůbec se nedivím,že k chození do práce a starosti o domácnost a jiným povinnostem,se jim nechtělo stát denně 2-3 hodiny u plotny a připravovat jídlo na další den.K čemuž se notabene musíte ještě nakoupit a vůbec vymyslet CO budete vařit.Nevidím nic špatného na tom,usnadnit si život,když si to mohu dovolit.Tentokrát jdu do toho potřetí společně s rodiči a teším se.Jídlo jsem viděla i chutnala a tak vím,do čeho jdu.(program Gurmán)
anonym
| 23. 1. 2013 09:13
TO DasaMa: Úplně s vámi souhlasim. Já také odebírám krabičkovou stravu od harmonyservis.cz. Mám doma syna a manžela, kteří se rádi pořádně nají. Mají rádi tučné, mastné, které pro hubnoucí není moc ideální. Není pro mě problém, uvařit jim, na co mají chuť, ale sama si to nedám. Každé ráno mi dojede pěkně balíček s chutným, výživným a zdravím jídlem, což mi ušetří spoustu času. Nemusím vymýšlet recepty, počítat kalorie atd. Nikdo ssi nestěžuje, ani má rodina, která kvůli mé krabičkové stravě určitě nestrádá.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
.Pavlína
14. 7. 2020 11:24
41754
anzelen
14. 7. 2020 10:37
7175
stehla54
13. 7. 2020 11:46
324
jana.n217
15. 7. 2018 16:58
10825
Monitop
9. 7. 2020 13:11
16738
vaka89
1. 7. 2020 11:19
121
Uivatel_5446516
6. 7. 2020 18:52
265
alexpacovs...
30. 6. 2020 19:52
301
alexpacovs...
4. 5. 2020 17:25
45
alexpacovs...
29. 6. 2020 21:28
64
alexpacovs...
29. 6. 2020 21:14
49
alexpacovs...
29. 6. 2020 21:06
19
Uivatel_5444599
23. 6. 2020 22:27
63
Uivatel_5443514
18. 6. 2020 23:52
29
luciapraha
9. 1. 2010 16:32
20
dumdum
2. 2. 2017 09:52
33
Nikiy
5. 7. 2017 16:00
269
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud