Dibetes 1.typu - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Dibetes 1.typu

Diskuze

anonym
| 22. 10. 2012 20:03
Požádejte o svůj Přehled vykázané zdravotní péče!
Zajímá vás, kolik stála zdravotní péče, kterou jste čerpali v loňském roce a chcete případně své pojišťovně pomoci odhalit nesrovnalosti? O vystavení Přehledu vykázané zdravotní péče můžete požádat dopisem, nebo osobně přímo na pobočce VZP.

http://www.vzp.cz/…ed-vykazane-pece
Haloooooooooooooooooooo
anonym
| 27. 8. 2008 17:18
nikde nikdo,už douhoCopak děláte,holky dia? Co asi alkapon,jak to zvládá.Dejte vědět
ahoj holky
Hana
| 20. 5. 2008 08:22
Jdu vás sem jen pozdravit a podpořit a popřát hodně pevné nervy a hodně zdravíčka.Terýsku taky jsem měla panické ataky. Taky jsem o cukrovce četla, že u této nemoci lidé hodně trpí depresemi. Můj švagr si taky několikrát deně píchá a má spoustu fyzických potíží a bolestí. A zdá se mi, že to jeho rodina nemůže pochopit. .Tak se tu holčičky mějte moc krásně ahoj,pa pá Asi čím dřív se jakákoliv nemoc přijme jako součást života tak o to dříve je lépe po duši. Ale to já se také zatím učím a stále válčím sama se sebou.
Ahojky Alkapon
anonym
| 19. 5. 2008 20:11
no máš toho dost,holka tak se drž. Na ten pobyt se zeptej svého diabatologa.Mě to taky tenkrát poradila,pořádají to většinou kluby diabetiku.Já jedu ted podruhý.Je to vzpruha i na tupsychyku,vidíš že to zvládaj jiný,pokecáš si atd.Já jezdím tady na takový kde se cvičí a jezdí na kolech,ale jsou i jiný kde se třeba jen chodí.Mě to stojí na týden 2500-3000.Letošní cenu ještě nevím.Zkus si to zjistit a dej vědět.PA
tery
alkapon
| 18. 5. 2008 17:57
mohla bys prosím napsat kde se ty rekondiční pobyty pro diabetiky konají a kolik stojí.Jinak je mně 55 a mám invalidku,protože nestačí že mám cukrovku,ale ještě k tomu se přidal zánět žlučníku,žaludeční vředy a zánět jícnu.Tak že žádná závihodná situace.Jak ráda bych chodila normálně do práce,ale někdy si připadám jak cukrová panenka.Každá těžší práce mně uloží do postele.Loni jsem třeba byla 7 krát v nemocnici a letos už podruhé.Jsem sama doma se synem a když chci něco stihnout tak to přeženu a je to hotové.Prosím napiš o těch pobytech ,to víš s invalidky si nemohu moc dovolit.zatím ahoj
ještě
anonym
| 14. 5. 2008 18:25
by ti mohl pomoct nějaký rekondiční pobyt pro diabetiky.Já byla když jsem jí měla pul roku a moc mě to pomohlo,ted jedu zas.Clověk vidí že není sám a ledacos se přiučí atd.
Ahojky Alkapon
anonym
| 14. 5. 2008 18:22
To nemusí být deprese že se nesrovnáš z nemocíU dia 1.typu jsou deprese rozšířené.Já měla taky problémy,panický ataky atd.Mám cukrovku 3.5 roku.Je fakt že stres je špatný na všechny nemoci a na tu naši obzvlášt.Nevím jaký máš na to názor,ale mě pomáhají meditace,ted cvíčím 5 tibetanu a snažím se pozitivně myslet.Je to pořádná fuška,vid.Ty máš tedy invalidku,nebo jak? A smím se zeptat,kolik ti je? Držím palce at ti je lépe
diabetes
alkapon
| 14. 5. 2008 16:34
Ahoj Tery.Já mám taky diabetes 1 a jsem na tom dost špatně hlavně po psychické stránce,nebo't se s tím neumím asi vyrovnat.Cukrovku jsem dostala po přechozené chřipce a moje první hodnota cukru byla 29,5.
teď se držím v půměru 15-18.Chodím každý měsíc na kontrolu,hrozně mně jde váha dolu.Doktorka říká ,že se nesmím stresovat,ale já se s tím opravdu nemohu srovnat.Vím že by pomohlo chodit do práce,ale bohužel už jsem ve věku kdy tě nikdo nechce zaměstnat.Obdivuji ty kteří vlasně mají cukrovku hodně let,já teprve 3 roky,ale i tak je to deprese.Zatím ahoj
Ahojky Alkapon
anonym
| 12. 5. 2008 20:07
já mám tedy inzulín,cestuju zatím jen po Cechách,ale znám lidi co už byli i v cizině a bez problému.Jen prý do velkých veder měli na inz. termo obal,aby se nezkazil.Pumpaři si taky nestěžovali.A co máš ty a jak jsi na tom?
diabetes
alkapon
| 11. 5. 2008 14:23
Chci se zeptat jak je to s cestováním s cukrovkou zda je lepší na cesty pero nebo pumpa.Tak má li někdo zkušenost či radu budu ráda Zatím dík
ahoj Magdi
anonym
| 9. 5. 2008 21:00
Tak to ti buhužel neporadím, stím nemám zkušenosti,zkus založit téma .Napiš jak se nemoc přesně menuje a možná někdo bude vědět.Držím palce at to zvládáte
prosím o radu
anonym
| 9. 5. 2008 09:38
syn má poruchu tukového metabolismu nevíte co s tím a jaký jídelníček ?V celku víme celozrnné pečivo ,ne tukům, maso libové s co nejmenším podílem tuku,zelenina atd.Ale nevíme kolik na jeho výšku a váhu ,která má samozřejmě jít dolů,ale nechci aby měl hlad ,to by bylo také špatně.Tak jestli některá bude vědět co a jak budu ráda za odpověď .Díky Magda
ahoj
anonym
| 7. 5. 2008 20:08
taky pořád čekám,jestli se někdo ukážetak piš,budu číhat
Haloooo
Iv1983
| 7. 5. 2008 13:45
Halooo halooo chodí na tuhle diskuzi ještě někdo?
cukrovka
luate
| 27. 4. 2008 11:06
Epidemie současnosti - Diabetes Mellitus

Autor Dr. Bertlik

Panuje stále větší shoda o tom, že diabetes nás bude zabíjet v epidemickém
množství. Lékaři tvrdí, že naší jedinou nadějí je ambiciózní plán veřejného
zdravotnictví, který by konečně důrazně upozornil na způsoby jakými jsme se
začali stravovat, myslet a žít. A my musíme opět hovořit o prevenci této
choroby. Tato kampaň by dalece předčila kampaně, které snížily míru kouření v
osmdesátých letech dvacátého století. Diabetes je na obrovském vzestupu proto,
že je na vzestupu obezita. Ale jak změnit hluboce zakořeněný způsob života?

Nejen v Severní Americe jsou ti nejobéznější lidé, kteří kdy chodili po této
Zemi. Panuje stále větší shoda, že nyní žijící a rostoucí stále obéznější
generace jsou odsouzeny zemřít v epidemických počtech na diabetes a s ním
související choroby.

Jedním z nejzásadnějších způsobů, jak předejít skutečné zdravotní katastrofě,
je zaměřit se na velmi mladé lidi s naší iniciativou, která by od základu
změnila způsob jakým jsme se za posledních 30 let začali stravovat, hrát si,
myslet a žít.

Co je to vlastně diabetes mellitus? Diabetes mellitus neboli cukrovka je
porucha, která zabraňuje slinivce břišní v produkci inzulínu. Hormon inzulín je
životně nezbytný pro správný metabolismus cukrů. Bez inzulínu nemůže být cukr
odváděn z krve a využíván jako palivo či skladován v těle pro budoucí potřebu.
Vysoké hladiny cukru v krvi a moči vyvolávají příznaky cukrovky. Cukrovka II.
typu, neboli cukrovka nastávající u dospělých má přímou spojitost s vysokým
obsahem cukrů v typickém severoamerickém jídelníčku, který v poslední době
získal na oblibě i v Evropě. Pečivo, slazené limonády a alkoholické nápoje
obsahují obrovská množství cukru, ale dokonce i průmyslově zpracovávané a
konzervované potraviny mají v sobě přidávaný cukr, spolu s dalšími přísadami.
Rafinované uhlohydráty jsou taktéž jednoduché cukry. Existují v podobě bílé
mouky, bílé rýže a těstovin, které postrádají vlákninu a živiny obsažené v
celozrnných produktech a hnědé rýži. Slinivka odpovědná za uvolňování inzulínu
je tímto druhem výživy silně zatěžována.

Celozrnné produkty obsahující přírodní vlákninu, syrové ovoce a zelenina a
další zdraví prospěšné potraviny zajišťují pomalé uvolňování uhlohydrátů do
krevního řečiště, což představuje pro slinivku břišní menší zátěž. Nasycené
tuky obsažené v mase, margarínech a průmyslových tucích a olejích jsou taktéž
škodlivé, jelikož mají nepříznivý vliv na játra. Velká, těžká jídla mimořádně
zatěžují trávicí soustavu a taktéž slinivku. Obezita a sedavý způsob života
zvyšují pravděpodobnost vzniku cukrovky II. Typu. Cvičení zlepšuje krevní oběh,
ALVEO zlepšuje zažívací funkce (na tyto potíže je lepší Mint), a zlepšuje
tělesné zpracování cukrů a jejich přeměnu na energii.

Cukrovka I. typu je složitější, jelikož nastává nenadále a obvykle v rané
fázi života. Potraviny s vysokým obsahem cukru a nedostatkem vlákniny mají
podobný dopad a vyvolávají podobné komplikace spojené s touto formou
cukrovky. Kvalitní jídelníček je zcela zásadní pro uzdravení při jakékoli vážné
chorobě. Typ I je autoimunitní onemocnění, při němž bílé krvinky napadají
inzulín produkující buňky slinivky.

Cukrovku II. typu lze často účinně léčit stravovacími opatřeními, čímž lze
zcela odstranit potřebu podávání Inzulínu. Optimální dieta při léčení je zcela
zbavena jednoduchých cukrů, které mají nepříznivý účinek na toleranci glukózy a
je naopak bohatá na složité uhlohydráty a vlákninu, které zlepšují citlivost na
inzulín a potlačují zvyšování hladiny cukru v krvi.

Dieta by měla sestávat z velké části z celozrnných potravin, zvláště ovsa,
ovoce a zeleniny. Taktéž do ní začleňte velké množství luštěnin jako je hrášek
a fazole obsahujících ve vodě rozpustnou vlákninu, obzvláště prospěšnou při
léčení cukrovky. Jablečný pektin je taktéž velmi cenným zdrojem ve vodě
rozpustné vlákniny. Sníte-li denně dvě jablka nebo vypijete jeden pohárek ALVEO
MINT před jídlem, výrazně snížíte množství inzulínu potřebné pro navrácení
hladiny cukru do normálu po jídle.

Užívejte ONYX PLUS, jelikož obsahuje chrom, základní složku faktoru tolerance
glukózy. Nedostatek chrómu je spojen s cukrovkou. Cibule a česnek napomáhají
při snižování hladiny cukru v krvi díky svým aktivním složkám - allyl
propyl disulfid a diallyl disulfid oxid – allicin.

Při přirozeném potlačování cukrovky musí mít člověk znalosti o glykemickém
indexu jednotlivých potravin. Potraviny s vysokým glykemickým indexem rychle
vyvolávají tvorbu inzulínu a zhoršují možnost regulace krevního cukru, zvyšují
chuť na sladké a vedou k velkému přírůstku na váze, vyššímu objemu triglyceridů
a vyšší hladině cholesterolu.

Potravinové doplňky, lépe přírodní zdraví prospěšné produkty pomohou
stabilizovat hladinu cukru a zvýšit produkci Inzulínu. Také, pokud je
dodržována správná dieta a pravidelná fyzická aktivita, pomohou předcházet
mnoha dodatečným potížím spojeným s cukrovkou, včetně špatného krevního oběhu v
kapilárách vedoucímu k poškození ledvin, zraku a nervů.

Mnoho vitamínů B – jako např. v přípravku MASTERVIT – stimuluje tvorbu
inzulínu, pokud je přípravek přijímán s malými častými porcemi jídla. Půl
pohárku dvakrát denně při jídle postačí. Vitamíny B jsou taktéž nezbytné při
prevenci neuropatie, běžného problému spojeného s diabetem.

Pro předcházení problémům s oční sítnicí spojeným s cukrovkou se doporučují jak
vitamin A, tak hořčík. Obojí je přítomno v přípravku ONYX PLUS a MASTERVIT.

Závěrem tohoto článku lze obecně říci, že způsob, jakým lze vymýtit
veškeré nemoci a choroby, které se u vás mohou objevit, v budoucnu zabraňovat
vzniku chorob a nemocí a zpomalovat nebo potenciálně zcela zvrátit proces
stárnutí, je následující: 1. Odstranit z těla toxiny (ALVEO), které se vám
hromadí v systému. 2. Zastavit či alespoň snížit objem toxinů vstupujících do
vašeho těla. 3. Zajistit, aby takové odstraňování bylo čisté a ne pomalé
(ALVEO). 4. Zajistit, abyste přijímali potřebné množství živin ve formě
vitamínů a minerálů (ONYX PLUS a MASTERVIT, pro děti PINKY). 5. Omezit stres.
6. Užívejte zdravého rozumu při vytváření zásaditého pH vašeho těla, protože za
cukrovkou jsou záněty a kyselé pH vašeho těla (ALVEO, ONYX PLUS).
ahojte...
Iv1983
| 21. 4. 2008 07:25
Ahoj holky,

abych pravdu řekla, v dětství jsem jeden čas (docela dlouho) jezdila k léčiteli na vysočinu. Sliboval výrazné zlepšení a pokud si dobře pamatuju, tak i omezení inzulínu apod. Teď už vím, že to byla pěkná hovadina, ale tenkrát jsme se chytali každého stébla... Na mě toto vůbec neučinkovalo, pak jsem pila ještě takové čajové směsi, ale taky žádný zázrak.
V současné době beru homeopatika a taky jsem navštívila pobočku metody MUDr. Josefa Jonáše ohledně detoxikace organismu a beru teď 3 druhy ka***k. Není to ale na cukřík, ale na jiný problém, který je v této sekci diskuzi pod názvem necrobiosis.

Obecně si myslím, že na dia nejvíc platí střídmá strava, pohyb a správně nadávkovaný inzulín. U diabetu 2.typu je možná chrom více přínosný, já zrovna toto netestovala, takže fakt nevím.

A k té viroze je fakt, že to dokáže pěkně zamávat s cukrem, já měla nedávno střevní virozu a do toho jsem ještě zvracela a to pak lítaly hodnoty dost...
kutzik
anonym
| 20. 4. 2008 19:33
J8 si myslím že podpurné prostředky nemužou uškodit.Já chodím léčitelce a ta mě vždy něco dopuručí.Ted jsem měla čínskou medicínu kod 190 a 199.Je to asi individuální.Taky je dobrá Spirulina.Zkus juknout na net.Věřím spíš tem přírodním věcem bez chemie.
ahojky holky
anonym
| 20. 4. 2008 19:27
Zdravím,já měla pracovní víkend.A bojuju s nějekou virozou tak jsem ráda že jsem doma.Já píchám Aktrapid a Insulatard.Zátím vyhovují.Jinak nemáte třeba před menstruací zvýšené glymči? Já občas jo a tuhle jsem ještě cvičila a pak mě to vylítlo na 21,ale ketolátky nebyly.Srovnalo se to.Ted při té viroze jsem taky vyšší.Ale to je normálka,ne?
Podpůrné prostředky
Kutzik
| 20. 4. 2008 16:41
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte nějaké zkušenosti s jinými podpůrnými prostředky na podporu dobré hladiny glykémie.
Třeba chrom nebo čsj z borůvky atp.
S chromem jsem měla dobrou zkušenost ještě před oněmocněním. Pomohl mi zbavit se chuti na sladké, a prý pomáhá udržovat dobrou hladinu cukru v krvi, ale platí to i u nás?
Hezký den
hypo
Kutzik
| 20. 4. 2008 16:15
Ahojky,
hypa jsou jako obecně jednou z indikací. Já je měla docela často, ale myslim že proto, že já se spíš obávám hyperglykémií a tak jsem se snažila jim vyhnout. A moje doktorka si ani nevšímala hodnot kolem 10, ale hrozně jí vadily hodnoty kolem 3 a někdy i 2. Nebylo jich zas až tolik, ale byly .
A k těm inzulínům. Když jsem měla pera, tak jsem používala Actrapid na den a večer před spaním Insulatard, s tím nočním jsem měla docela trable. Ráno jsem měla vyžší hodnoty. Tak jsem na něj přešla z Levemiru, ale nedoporučuje se při těhotenství. Proto taky pumpa.
A do pumpy dávám NovoRapid, protože je v ampulkách, kdež to Actrapid je jen v bombičkách.

Taky přeju pěkný zbytek neděle , všechno bude .
inzulíny
Iv1983
| 20. 4. 2008 08:48
Ahoj holky,

zdravím při neděli Chtěla jsem se Kutzika zeptat jestli ty hypoglykémie co popisovala jako důvod přejítí na pumpu byly nějak odůvodnitelné či nikoliv? To by mě docela zajímalo...

Další věc holky, co používáte za inzulíny? Já mám dvě dlouhodobé dávky ráno a večer Levemiru a pak podle jídla Humalog, jak jste na tom vy?

Tak přeji hezký zbytek víkendu
iv1983
anonym
| 16. 4. 2008 16:35
No taky jsem se divila že mám 1.typu,myslela jsem že budu mít spíš 2,nebo výkyv ze stresu.Před tím bylo rušno.Ale potvrdila se 1.typu. prý se někdy objevuhe i ve středním věku. jinak si taky myslím,že se to má brát sportovně.Vždycky jsem se chtěla žít zdravěji a víc se hýbat.No a ted vím že je to pro mě dobrý tak musíma občas mě to i baví.Taky jsem si našla kamarádku a letos jedu na rekondiční pobyt.Byla jsem ,když jsem byla dianováček a moc mi to pomohlo a bylo to fajn.Tak se zatím opatrujte.
Dobré ránko
Iv1983
| 16. 4. 2008 07:45
Kutzik - no glykémku si teď měřím asi tak dvakrát nebo jednou denně, ale to je teď, dřív jsem to hlídala mnohem častěji. S tou žravkou máš pravdu - já se nijak neomezuju, ale zas se "nerozežírám" snažím se s mírou a hlavně k tomu adekvátně dopíchnout. Někdy to nevychytám a jdu pak dolů, což mě samozřejmě štve, protože musím jíst, i když už vlastně nechci.

K tomu těhotenství, já se informovala o průběhu a nejdůležitější jsou prý první tři měsíce, kdy se dítěti tvoří zárodky budoucích orgánů, nicméně hlídat se přesně je nutné pořád. Pumpa není nutností, ale někomu víc vyhovuje, tak proč ne. Glykouš je nutné měřit při každé návštěvě na dia. Jinak mě docela zajímalo jestli je nutnost nastoupit při otěhotnění na neschopenku, ale prý to tak není, jen se to doporučuje vzhledem k tomu, že žena má pak čas sama na sebe.

Tery - a to ti zjistili DM ? To je zajímavé, protože jedničce se říká dětská cukrovka a koukám, že ty jsi ji lapla v pozdějším věku... asi musíš píchat viď?

Jinak holky, já bych z naší cukrovky nedělala žádnou tragédii, prostě se musíme jen víc hlídat a víc přemýšlet o jídle, inzulínu a pohybu nebo i stresu. Mě teda cukrovka jinak nijak neomezuje, díky ní jsem poznala spoustu lidí a taky se dostala k věcem které by mi možná jinak umožněny nebyly.
ahojky
anonym
| 15. 4. 2008 19:23
to jsem ráda že jste se ozvaly,holky Já mám dia 3.5 roku a kluky 17,15 let.Takže těhotná jsem nebyla s dia.Ale moje kamarádka jo a vím že si musela častěji měřit glymči ale jinak dobrý.Má krásnýho,zdravýho kluka. Taky přešla na pumpu protože chce ještě druhé mimi a je to pro ní lepší.
Ahoj Tery
Kutzik
| 15. 4. 2008 17:40
ty bys nám mohla napsat něco o těhotenství a diabetu, jak jsi to zvládla?
doufám, že
Iv1983
Kutzik
| 15. 4. 2008 17:37
ještě jsem se chtěla zeptat jak často se měříš?
zatim
Iv1983
Kutzik
| 15. 4. 2008 17:19
no zatím ještě neplánujem, ale už by bylo na čase
Teď jedna známá z práce porodila a když byla těhotná, tak jsme to s ní všichni prožívali a docela jí závidim, i když na druhou stranu se toho dost bojim . Mám se sebou dost starání a ještě k tomu se starat o mimčo, no bude toho hodně
Ale jednou jsem se bavila s pani, která má pumpu a narodilo se jí zdravé mimčo. A právě řikala, že si vůbec nedovede představit, jak by to zvládla bez pumpy.

A co ty, počítáš si množství a složení jídla? nebo to odhaduješ jak já
Jinak žravou mám taky, a pak i ty následky, no stane se
Kutzik
Iv1983
| 15. 4. 2008 15:16
Tak to je super, hlavně že jsi ty spokojená, nic důležitějšího není

Když už teda proběhla svatba, plánujete mimčo? By mě docela zajímalo, jak to probíhá v těhotenství... já o tom se svou doktorkou mluvila, ale je jasný, že v praxi je to trochu něco jiného než teoreticky.

Nicméně gratuluju ke krásným výsledkům - ale je fakt, že ty hypa to srovnají (resp. sníží) já se snažím držet ani vysoko ani nízko, často mám spíš problém při hypo, že se nacpu moc, no možná to znáš taky... ale mám při hypo často velkou žravku
pumpa
Kutzik
| 15. 4. 2008 14:04
jo ale ještě k té pumpě, já o ní slyšela už tenkrát, když mě poprvé odvezli do nemocnice, ale nic moc
pak jsem o to začala zajímat, ale stále jsem si k tomu nemohla najít cestu
až jsem k tomu dospěla a jsem ráda
asi to není pro každého, člověk s tím musí být smířeněj, že už jako není sám, už má u sebe stále pumpu, i když se to dá odpojit a nebo i vrátit se na pera, třeba na dovolený
Mě hodně pomohl přítel, dnes už manžel, teoreticky mě k tomu dokopal. A jsem ráda.
Měj se
glykouš
Kutzik
| 15. 4. 2008 14:00
No tak bylo o i lepší, měla jsem i 4,3; předposlední byl 4,9; a teď poslední byl 5,3. Ale problém u mě byly docela častá hypo, takže se mi to tím vykompenzovalo. Teď už ty hypa nejsou, tak se to zvýšilo.
Ale teda je to každodení boj.
Často mě honí mlsná, tak před ní zdrhám jak se dá.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
5. 5. 2024 19:45
70429
anzelen
5. 5. 2024 17:17
11864
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video