Děti a škola - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Děti a škola

Diskuze

anonym
| 14. 9. 2015 09:23
Od scio testu jsme klukum zaplatili doucovani, pripravu na prijimacky z matematiky a ceského jazyka, a hodne jim to pomohlo..
anonym
| 22. 9. 2015 19:21
TO Sára: A kolik takovy kurz, ci doucovani stoji?
anonym
| 17. 8. 2015 16:13
Jj na netu je to normalne k dostani, zadej do vyhledavace test silnych stranek a vyjede ti to...co si pamatuji tak pro dospele to bylo zdarma a pak je to nejak rozdele podle veku a to placene je, ale jukni nato sama a uvidis..
anonym
| 15. 8. 2015 18:42
No zni to zajimave aj me to nadchlo, jinak se daji normal sehnat na netu? A jet o placene?
anonym
| 17. 7. 2015 11:39
Zkuste, na netu jsem tohle cetla, ze dobre jsou nato scio testy, nevim presne jestli to vyhodnoti zda je vase dcerka uz zrala nato jit do skoly, ale zvladem k tomu ze se dozvite jeji silne a slabe stranky, k cemu ma predpoklady, mohlo by se z toho neco usoudit, ja bych to zkusila, zato clovek nic neda..
školní odklad dítěte
anonym
| 10. 2. 2010 14:13
Stále jen pořád člověk řeší sebe,jak a co se životem,zhubnout,či ne a nakonec přijde starost,...dát,či nedat dítě do školy?!! Mám doma malou šikulku,které bude 6 let v červenci,u zápisu jsme byli a dopadl výborně,jen stále váháme nad tím,jestli je po psychické stránce zralá jít v září do školy!! Už jsem na toto téma pasla do svého deníčku tady a dostalo se mi opdpovědi i názoru od maminek,které mají určité zkušenosti!! Tak mě napadlo, to napsat i sem a podělit se s názory jinými! Co vy nato,jaké máte zkušenosti vy ,jak jste se rozhodovali vy,když vaše díte podle zákona mělo jít do školy,nebo má jako moje dcerka od září teprve jít??!!
Hezký den vám přeji všem
hyperaktivni dite
pospisiloka
| 18. 1. 2008 15:35
Mam 7letou dcerku a je hyperaktivni,v zari 2007 zacala chodit do skoly ale jelikoz mela odklad skol.dochazky chodi do pripravneho rocniku.Neustale podepisuji poznamky.Dochazime i k p.psycholozce ale je to nekdy o nervy.Prosim jestli by se mi ozvala nejaka mamina ktera uz ma vetsi zkusenosti a vi jak na to.Mam sice jeste 2 dcery(20a17 let) ale oni hyperaktivitu nemaji.Petra
Děti asi nezlobí
rezama
| 12. 6. 2007 20:23
Ahojky všichni mámy,možná i nějakej taťko.Vidím,že děti jsou všichni OK.No vždyť se taky blíží prázdniny a to ony cítí na hony.Lauro tak co syn,už je to lepší,dlouho jsi se neozvala.Moje jsou teď pořád někde fuč,vždyť to sluníčko ty mladé vytáhne snad všechny ven a tak mě tolik nezlobí,ale ony si to vynahradí až zase bude horší počasí.Zatím hodně zdaru s dětmi a hlavně klidné nervy na vysvědčení!
Dík
laura
| 4. 5. 2007 14:15
Děkuji a přeji taky hezký víkend
Ahojky
rezama
| 4. 5. 2007 13:19
Dneska už budu končit,ta má sebranka už mě vyžene z počítače,takže zase příští týden nashle,můžeš mě klidně napsat i soukromě lauro.Hezký víkend
povaha
rezama
| 4. 5. 2007 13:07
No vždyť i my jsme každej nějakej,tak aji ty dětičky musí být každej nějakej.Neboj určitě,aspoň trochu z té pohodlnosti vyroste.
dědičnost
laura
| 4. 5. 2007 13:00
S těmi kamarády to s tebou souhlasím,a ta dědičnost,myslela jsem třeba jenom nějakej ten povahovej rys.Muj bejvalej ,táta malýho ,byl zase děsne zlobivej a vubec neposlouchal,ale to je zase otázka výchovy.No nevím,ale synovo třídní učitelka chodila s byvalým do třídy a říkala,že má s tátou hodně společného.Ale chování má na rozdíl od nej o hodně lepší,ale jak říkam to se dá ovlivnit výchovou,ale ta pohodlnost,to nevím.
dědičnost
rezama
| 4. 5. 2007 12:50
S tím děděním po rodičích -no nevím-to by ty moje museli být úplný zlatíčka.Oba jsme byli ,s manželem,hodné děti,takže nevím nevím,ale myslím,že hodně dělají i kamrádi a ta dnešní doba,to je ovlivňuje víc jak cokoliv ostaní.
Dětičky
laura
| 4. 5. 2007 12:44
To máš pravdu,jsou to naše dětičky.Ale právě že jako každá máma,se i ja snažím z něj vychovat člověka ,kterej se v životě nestratí a uplatní a to s tou pohodlností daleko nedotáhne.No uvidíme jak se bude vyvíjet dál.Když si tak vzpomenu na sebe ,mě se taky lecos nechtělo dělat a nemůžu o sobě říct,že bych byla lína.Ale jeho tatínek je dost pohodlnej,možná se to dědí .
Dětičky
rezama
| 4. 5. 2007 12:19
Je pravda,že když máš jedno dítě,určitě mu věnuješ větší pozornost než více dětem,i když se snažíž ho nerozmazlovat,ale jedno je prostě jedno.Ale puberta,odmlouvání a podobné úlety naších dětí dostihnou prostě každého,kdo má děti,to se nedá nic dělat.Musíme to snimi vydržet a taky oni s náma,vždyť jsou přece naše!
rezame
laura
| 4. 5. 2007 08:41
Tak to mi připomína moji pubertu.Taky jsem jsem se víc zamyslela nad tím co říkaly a dělaly kamaradky,než co mi říkala mamina,musela to mít se mnou těžký.Doufám,že to s tou pohodlností nebude tak hrozný,kdyby se ve škole všechno MUSELO ,tak by prostě musel.Taky mě napadlo,jestli jsem to z něj neudělala já,mám jenom jeho,takže veškerej volnej čas trávime spolu,a možná dělám všechno tak automaticky,že mi to ani nepříde,nevím.Ale doma povinnosti má ,jak už jsem psala.
Laura
rezama
| 4. 5. 2007 08:27
Neboj,sice někdy je to na zabití,ale přežili to všichni.Každý tím prochází jinak,moji jsou taky každý jinačí,ale v podstatě stejní,protože v tom období děláme jako rodiče podle dětí vždycky něco špatně.Nesmíš to brát tak tragicky a tak nějak tím projít jakž takž v klidu.Neboj syn pochopí že občas musí udělat něco sám a přestane být pohodlný,jen počkej až začne nahánět holky.Zjistila jsem,že je lepší jim říkat-ten a ten váš kamarád říkal,že to a to děláš špatně,v tom a v tom vypadáš blbě apod.-a oni se nad tím dřív zamysleli než když jsem jim řekla to nedělej,to si neber atd..Musíš na něj diplomaticky a zkusit co na něj platí,na každého platí něco jiného a taky občas jsou chvilky,kdy na ně neplatí nic.
rezama
laura
| 4. 5. 2007 08:12
Muj syn prostě nějak něchce pochopit,že mu prospějou i věci které nemusí dělat,třeba když si ve škole můžou udělat záložku do knížky ,tak můj syn ji prostě raději nechce,nebo si hotové výrobky můžou vzít domů ukázat je rodičům,tak můj syn se s tím přece nebude tahat domů.Přitom doma dělá všechno co mu řeknu a na chalupě taky maká.Jo a z té puberty mám taky trochu strach.
Lauro
rezama
| 4. 5. 2007 07:56
Zmírňovat se to z věkem nebude,to mi věř,začne toho spíš využívat trochu jinak,ale podle toho co píšeš máš hodného syna,tak i když využívá takhle situaci aby mohl být pohodlný,neměj strach,to není to nejhorší.Mám 3 děti -18,17,15-vím o čem mluvím,nejmladší dcera byla vždy taky dost oblíbená,ale u nás teď bojujeme spíš s pubertou a každej to prožívá jinak,ta nejmladší je asi nejhorší.
vendy
laura
| 4. 5. 2007 07:41
Díky za reakci,o tom že by svou oblíbenost neměl využívat jsem se s malým už bavila ale oni ty deti ,hlavně holky se mu prý sami nabízejí ,že mu třeba seberou tušku ze země nebo mu sbalí věci.S tím se ale potýkáme už od školky ,tam ho zase holky oblíkaly a zavazovaly mu boty.Jenom jsem myslela,že věkem se to bude zmírňovat,nechci aby byl tolik pohodlnej.
pro Lauru
vendy
| 3. 5. 2007 19:40
Myslím, že na 10 let má tvůj syn povinností tak akorát. Náš 10-letý Franta má podobné úkoly, také vynáší koše, stele si postel, umývá kočce misky a když je potřeba tak i něco navíc. Také chceme, aby měl pořádek ve sříni a na svém stole.
Tvůj syn asi zjistil, že je u kamarádů tolik oblíbený a snaží se toho využít ve svůj prospěch.... Já bych si s ním o tom promluvila a vysvětlila mu, že to takhle není správné a že by své oblíbenosti neměl zneužívat.... (ale to jsi už určitě udělala)
Pohodlnost
laura
| 3. 5. 2007 18:18
Ahoj holky,dnes jsem byla na rodičáku.Proběhlo to celkem dobře,jsem se synem spokojená až na jednu věc.Je moc pohodlný.Jeho učitelka říká,že co nemusí to nudělá.Nechává si podávat věci od spolužáku a jelikož je ve třídě nejoblíbenější,,shodou okolností měli ve škole psycholožku a ta zjistila,že mají mého syna teměř všichni jako nejlepšího kamaráda,,tak mu všichni vyhoví.Když jim učitelka řekne,že si určitou věc můžou udělat,muj syn tomu rozumí,,nedelat,,!Doma ale má svoje povinnosti,které dělá bez reptání,vynáší odpadky,stele si postel,vynáší plasty a když máme službu na schodišti tak ho zametá,čistí si kopačky a občas uklidí se mnou pokoj.Tak vůbec nevím co si o tom mám myslet,a co mám dělat?Jaké povinnosti mají vaše deti,nemá jich muj syn málo?Je mu 10.Dik.
učení s dětmi
anonym
| 1. 5. 2007 19:51
Dobrý den,chtěla bych wám poradit,wím co na děti působí.Je mi 14 a wětšinou mi pomohlo když mi mamča něco slíbila..takže-když přečtu hezky jednu stránku,dostanu dwě žwýkačky,později 5kč za jednu stránku..a já jsem se tak snažila abych neudělal žádnou chybu a nespletla si písmenko,že ted čtu nejlépe z naší třídy.Zkuste to.
šikana
Ladunka
| 20. 4. 2007 18:05
se šikanou jsem se chválabohu u dětí zatím nesetkala, ale co se týče naddržování učitelů u vyvolených dětí teda především dětí známých a vlastních to tedy ano
šíkana
anonym
| 20. 4. 2007 17:33
ta šikana se vám
vkrádá domú tiše anenápadně já na to přišla tak zhoršily se známky ve
škole pak odmítání svačin a došlo to tak daleko že je skovával
doma potom nenápadně marodil aby doté školy nemusel a došlo to tak
daleko že jsme uvažovali o změně školy ale díky dřídnímu učiteli jsme
to zvládli ale deně jsem snim jezdila až ke škole a pokut to čas
dovolil tak i domú trvalo to dva roky než vyšel školu mužu vám říc
žádné mámě bych takový zážitek nepřála a byli kluci z velmi dobře
situovaných rodin
šikana
rezama
| 20. 4. 2007 14:19
přímo se šikanou jsem se nesetkal,ale nadržování učitelů určitým dětem tak to je úplně normální,to jsem v té škole dokonce pracovala a nakonec co budu povídat....
anonym
anonym
| 20. 4. 2007 13:37
toto udělat múj syn když bych přišla ze třídních schůzek tak otevřu okno a tten počítač vyhodím aby mněl natčím přemýšlet
Vendy
anonym
| 20. 4. 2007 10:30
ano, ano ty schůzky u nás v úterý byly také, když jsem z nich přijela a řekla jsem Martinovi (8let), že teda bude mít z vlastivědy za 3, tak se jenom otočil u počítače a povídá " a to byď ráda. No, mám ho zabít?!
dětii a šikana
anonym
| 20. 4. 2007 09:21
chci se zeptat
jestli máte taky jako mámy skušenosti se šikanou na základní škole já
mám nic horšího a ponižujicího pro to dítě nemúže být
děti
rezama
| 20. 4. 2007 09:06
starosti z dětmi taky znám,mám 3(18-kluk,17 a 15 holky),nejmladší má taky dyslexii ale dost nám ze začátku pomohly na pedagogisko psychologické poradně,jinak učitelé jsou učitelé,když to dětem jde ¨,není problém,horší když jsou pomalejší.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
2112Hana
3. 5. 2024 19:21
11858
Alka...
3. 5. 2024 18:12
70402
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video