Anorexie - Diskuze | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zpět na výpis diskuze

Anorexie

Diskuze

anonym
| 3. 9. 2016 19:59
Ahoj, jsme studentka 3. ročniku vosz a pisi absolventskou praci na tema men. anorexie. Prosim, nasel by se tu nekdo kdo by byl ochotny sepsat mi svuj pribeh?
predem dekuji
anonym
| 14. 7. 2016 20:15
Stejně tak, jako spousta žen, které píší do komentářů, i já si prošla několika letým bojem s touto nemocí.
Teď se snažím ve svých videích pomoci ostatním, kteří touto nemocí trpí, ale i jejich okolí, aby dokázalo efektivně pomoci.
Během července a srpna 2016 budu mít hotová všechna videa ze "seriálu anorexie" a budu moc ráda, když někomu z Vás pomůžou.
Najdete je na mém kanále na youtube:
https://www.youtube.com/…zX78HV0jDH2Y0Jsw
S tím, že chcete-li se krátce seznámit s mým osobním příběhem, můžete shlédnout prezentační video v bodech o tom, jak se u mě anorexie objevila a jak ji lze úspěšně překonat.
https://www.youtube.com/watch?…
Ve videích najdete rady a pomoc, jak nemoc odhalit, jaké jsou nejčastější lži, jak s nemocí bojovat, její léčba atd... vše doplněné o mé osobní zkušenosti.
Všem moc držím palce v boji proti této nemoci a zároveň také v tom, aby když už jste z ní "venku", abyste zvládli bojovat i nadále a do Vašeho života se už nikdy nevrátila.
anonym
| 5. 7. 2016 17:31
Ahoj udělala jsem video které třeba některým z Vás pomůže najít vnitřní motivaci https://www.youtube.com/watch?…
anonym
| 4. 11. 2015 21:13
Dobry den.... Uz nevim co mam delat ma kamaradka trpí aňou a chci ji moc pomoc jen vubec nevim jak prosim o radu jakoukoliv dekuji email Andy255@seznam.cz
XYZ
lidushka
| 24. 10. 2009 20:48
Ahoj,promiň ale musím s tebou nesouhlasit.Prostě jsi asi zatím nenarazila na toho správného.Já jsem od 15ti let oplácaná,v 19ti jsem dokonce vážila 96kg a na výšku 176cm je to už taky dost,a našla jsem si uplně úžasnýho chlapa.(Do tý doby sem nikdy neměla problém najít si kluka.)Sportovní postavy,živnostník a předemnou neměl žádnou baculku.Nikdy mi ani slovem nenaznačil že sem tlustá,ale že mě má rád takovou jaká jsem.Po porodu mi zůstalo 102 kilo a neřeší to.Není to sice pravidlem ale je to o lidech.Pokud jsi silnější než ostatní a necháš do sebe rejpat,schováváš se do pytlů a nikam nechodíš aby to nikdo nevyděl tak se nediv.Anorexie je hnus a holky si za to můžou samy,ale pokud do toho nikoho nevrtaj tak je neřešim.Věřím ti že bys chtěla něco shodit,to já taky,tech 20 kilo,a taky už sem jich 6 dolů dala změnou jídelníčku ale nežrat vůbec by mě ani nenapadlo.Anorexie za to nestojí.Je ti 20,máš ten nejlepší věk na to něco shodit zdravě.Mě je 23,abys neřekla že ti nějaká třicítka po děcku radí co máš dělat.Taky chci být hezká ale ne nemocná.
To bych brala
XYZ
| 24. 10. 2009 06:49
Pořád poslouchám, jak všude řádí anorexie - já bych ji i docela brala - aspoň mít těch 40 kg i s postelí to by bylo akorát na mých 154,5 cm výšky.


Bohužel mám, ale 70 kg a neustále poslouchám všude z okolí, jak jsem tlustá a že na to umřu - moc příjemný život to je musím říct.


Řadu let jsem na to nebrala ohledy, ale těď je mi 20 a čím dál víc kluků/chlapů co se mi líbí mi to dává sežrat. A já pomalu zjišťuju že všechny ty řeči o tom, že nezáleží jak vypadáte, ale jaké jste jsou jen kecy.


Je to jako se sexem - svět na tom stojí a stejně tak stojí na fyzické přitažlivosti. A dneska holt letí nemít na sobě tuk.


Jinak ještě ty řeči že chlapi mají rádi co zmáčknout a poplácat - ještě jsem takového žádného nepotkala - tedy opomenuli ty, co vypadali že tráví v hospodě 24/7.
anonym
| 19. 12. 2018 14:27
TO XYZ:

Ahoj, myslím si, že mít nadváhu není méně závažnější problém, než mít podváhu, nebi anorexii, když je tady o ní řeč. Dokonce bych řekla, že je to jen druhý pól extrému, pokud se nejedná o nějaké fyziologické onemocnění, ale nadváhu způsobenou nadměrnou konzumací jídla. Věřím, že když si najdeš šikovného terapeuta a nutričního terapeuta, tak se svým problémem pohneš a budeš se cítit lépe. Držím Ti palce.
Anorexie
Miky
| 23. 12. 2007 13:48
Je to opravdu odstrašující příklad, jenže jak jsme psaly...je to nemoc a ty holky se nevidí tak, jak skutečně vypadají, ony se i takto vyzáblé, vidí tlusté. Léčba je většinou jediná možnost.
Moje kamarádka to měla za 5 min 12. Byla anorektička a málem umřela. Teď je baculatá, už se smířila sama se sebou. Jen má pořád špatné vlasy a ošklivé zuby. To je daň za její porušený metabolismus.
Jsem ráda, že už je ale veselá a fajn jako dřív. Snad vydrží. U této choroby se totiž nikdy nedá říct, že je člověk vyléčený a jestli ji zase jednou nějaká situace v životě nespustí.
A další
anonym
| 20. 12. 2007 21:38
ještě jednou
anonym
| 20. 12. 2007 21:37
Špatně jsem si to uložila, tak ještě jednou, větší...
anorexie
anonym
| 20. 12. 2007 21:34
Přišel mi mail s děvčaty snad na pokraji smrti, jsou to "rádoby sexy" fotky, které se však můžou líbit jen úchylovi, kterého vzrušují kostry obalené kůží.
Posílám na ukázku jeden.
Mám jednu sousedku, co takto vypadá, a ta už ani pořádně chodit nemůže, tělo se jí sype...škoda jí. Taková to byla pěkná holčina, krev a mlíko. Veselá, příjemná...
anonym
| 19. 5. 2015 16:24
Ahojky, ja jsem sama takový problém mela, během 8 mesicu jsem zhubla 55kg, byla jsem kost a kůže. Naštěstí me ma maminka drapla za vlasy a dotahla k psychiatrovi (bydlela jsem před tím jinde takže me viděla azvtak zubozenou). Patří ji me velké diky!!! Sama bych to asi nedokázala. Nyní je to šest let, ja ted vazim 74kg a čekám své první miminko :) A komu se nelíbí jaká jsem at si zrhne.... hlavně když už do toho nikdy nespadnu!!!
mozek
zuzu
| 7. 11. 2007 11:24
je pravda, ze je to nemoc ,,duse,, a tim jidlem apod se to jen filtruje, kez by existoval knoflik, kterym by se clovek prepnul na to spravne mysleni..a cesta je to dlouhodoba, to urcite..njn trend doby je desny a kdyz ma jeste nekdo slabsi psychiku..tak snad bude lepe..
Lelicek
Miky
| 6. 11. 2007 23:17
Ahoj, máte pravdu.
Hlavně je faktem to, že ty holky mají buď psychický blok nebo se moc vážou ke svému vzhedu. Prostě je to nemoc jako každá jiná a musí se léčit. Sama ta holka nikdy nic nezmění.
Tohle je zakódované v mozku. Je to moc těžká cesta, ale znám ve svém okolí holky, které ji zvládly. Nedá si říci, že by ta daná pacientka byla vyléčená , ale pokud se při léčbě přijde na příčinu a ta se řeší, je velká šance nápravy.
Anorexie
lelicek
| 6. 11. 2007 20:14
Taky dodám menší poznámku... v devadesáti procentech se spíše z anorektiček stávají bulimičky, ne naopak.Protože dívky jsou zpočátku často hodně odhodlané, svou dietu dodržují přesně, líbí se jim, jak ztrácejí kila a jak je ostatní chválí....zvyknou si na to...ale potom přichází zlom... jednou dostanou nepřekonatelnou chuť na čokoládovou tyčinku! Ajaj! Tady nastane velký problém, ony ji shltnou málem i s obalem, a nastanou neskutečné výčitky... dívka je z toho v depresi, až se rozhodne, že si strčí prst do krku a vyndá tu zatracenou kalorickou potvoru ze žaludku... potom ji napadne... Tak je to mnohem snazší, ne? Když budu mít bulimii a budu zvracet, budu si pochutnávat na všem, co mám ráda, ale nepřiberu ani deko... A tohohle se pak už hrooozně těžko zbavuje. Možná je až marné myslet si, že se toho někdy úplně zbaví... nikdy se toho nezbaví. je to začarovaný kolotoč, ze kterého nevede cesta...snad jen jedno procento dívek se z toho vyléčí...ale co těch zbývajících 99?:o( Jinak bulimičky mají často zničené zuby - při zvracení se jim do úst dostává kyselina chlorovodíková ze žaludku, která rozežírá sklovinu.... a za další mají úplně zničenou celou trávicí soustavu.Dřív nebo později tělo dostane infarkt...klidně i v 19...
Bulimie x anorexie
anonym
| 2. 11. 2007 10:40
Jen maličko opravím Lindu.
Bulimičky málokdy bývají opravdu vyzáblé, ale je pravda, že z bulimiček se často stávají anorektičky. obojí je stejně hrozné.
Klasická bulimie se projevuje záchvatovitým přejídáním a následným zvracením. Anorektičky naopak nejedí téměř vůbec. Společné mají pokřivený pohled na své tělo a také často tragický konec.
Anorexie
Linda
| 2. 11. 2007 10:30
Já jsem byla přesvědčena, že bulimička je ta co se přehnaně stará, aby neměla deko navíc, což později může dojít až k anorexii. Ale s anorexií jsem se setkala spíše v případech, kdy přestal člověk jíst (ze dne na den) z psychického důvodu - nedokázal se vyrovnat s určitou situací, smrtí apod. Proto se s anorexií bojuje hůře a je nebezpečnější. V člověku je blok a přestože mu chcete pomoci, on o to nestojí.
anorexie
Kloa
| 1. 11. 2007 17:55
Neustále si kladu otázku jak k něčemu takovému může člověk, většinou žena, dospět? To nemá rozum? Jak se ženy můžou tak nenávidět? Protože to není nic jiného než nenávist svého těla. Nikdy a nic mě nedonutí si sama sobě něco takového udělat! Ať si klidně píšou v časopisech, že kdo nemá 50 kg není in, ať v televizi ukazujou vychrtlé modelky, nic z toho nemůže hnout mou myslí a zachovat se ke svému tělu tak sadisticky, mám přece svou soudnost. Když mi někdo řekne skoč z okna, naučíš se létat, tak to taky přece neudělám, protože vím, že se zabiju.
anonym
| 30. 1. 2016 20:31
TO Kloa:

Výborně.Konečně inteligentní žena.
Kult hubenosti -
Regina
| 1. 11. 2007 16:12
Milá děvčata , musím s vámi jen souhlasit je to příšerné , dívat se na ty vyzábliny - na některých by se medici mohli učit anatomii -
Já vždy trnu , když čtu nějaký deníček děvčete - která při výšce 172 cm - váze 54 touží shodit alespoň 5 kg - a všemožně se o to snaží a je nešťastná z toho, že jí to nejde a to ve věku do 16 let. -
Cožpak jsou opravdu tak zaslepené, vždyť se připravují o to nejcenější co mají - zdraví - nikdy nemohou dospět, a jako ženy jsou odrovnané. Takové přece nikdy nemohou být matkami a donosit zdravé dítě. - .
Dříve sice byly i takové poruchy, ale bylo to ojedinělé a ne módním trendem .-
A co bolesti a zármutku způsobí svým bližním, kterým dítě odchází před očima - ne pro nevyléčitelnou nemoc ale pro zhlédnutí se v nějaké "superštíhlé" modelce- a k tomu si ještě pořídí nějaké zaručeně " hubnoucí" tabletky -
Záludnost je v tom, že blízcí si většinou všimnou této skutečnosti až když je pozdě - kdy už jsou poškozeny ostatní tělěsné funkce - pak už je málokdy možnost návratu -
anorexie
Elunka
| 1. 11. 2007 13:38
Moje spolužačka touto nemocí trpí..je to asi rok co přestala úplně jíst a její jediný oběd a veškeré jídlo je banán ve škole...ovoce a zelenina doma. Každý den dělá nějaký sport(chodí plavat,posilovna,aerobic..) a divím se, že její tělo unese takovou zátěž bez příjmu potravy. Už i velikost 0 na ní visí..je hodně vysoká, má minimálně 175 cm..tahle její šílenost se spustila když začala dělat modelku v agentuře..nejhorší je že ona to nevidí, před hubnutím byla krásná holka s pěknou postavou..teď je to kostra obalená kůží, s vypadanými vlasy a zlámanými nehty.
Anorexie
angelwoman
| 31. 10. 2007 19:43
Fotky velmi odstrašující Škoda, že na ty, které touto nemocí trpí takto nepůsobí
O kultu krásy 21. století by se dalo psát opravdu dlouho...vždyť každá musíme cítit tu masáž massmédií o tom, jak jen hubená žena, opálená ze solárka, s umělýma prsama a všelijak vylepšená s jehlovými podpadky, bokovkami, módní bundičkou nad pás s límcem lemovaným umělou kožešinou a kabelkou Louis Vuitton (nevadí, že falešnou) může být ta jediná in Vždyť jen kolik missek si nechalo zvětšit poprsí?? A jak se pak mají cítit obyčejné ženy a dívky? Nedivím se, že jsou tyto nemoci tak rozšířené... A co teprve sebevědomí žen? Jejich ostych řídit se vlastním vkusem a názorem v módě...Kolik chodí po městech umělých kopií žen, které postrádají to důležité - odvahu být svá a mít ráda své vlastní tělo...
kdy to už skončí?
teruska
| 31. 10. 2007 18:37
je to fakt příšerný,kdy už tenhle kult vychrtlosti skončí
Anorexie
lelicek
| 30. 10. 2007 10:26
tak ...a teď je řada na vás:o)
Anorexie
lelicek
| 30. 10. 2007 10:24
Anorexie
lelicek
| 30. 10. 2007 10:22
dávám vám sem pro "představu pár fotek anorektiček...
Anorexie
lelicek
| 30. 10. 2007 10:19
Ahoj milé dámy, ráda bych tu založila rubriku, ve které si budeme moci povídat o nemoci novodobého charakteru - čili anorexii a kultu krásy 21.století. Jestli některá z vás máte zkušenosti s touto nemoci, nebo jste se s ní setkala s některou z vašich známých, popřípadě potřebujete poradit na toto téma, určitě sem napište... spolu to můžeme rozlousknout... Na toto téma vím víc než dost, takže se nebojte obrátit i přímo na mne

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
libi
8. 8. 2020 13:54
42224
♥Jarka*Alice♥
8. 8. 2020 13:06
7275
Uivatel_5456593
6. 8. 2020 17:51
26
ivuse24
6. 8. 2020 13:00
327
Uivatel_5446516
3. 8. 2020 15:33
266
Uivatel_5455237
3. 8. 2020 12:32
422
vaka89
3. 8. 2020 11:10
125
Uivatel_5455853
1. 8. 2020 09:51
8756
karolina.k...
31. 7. 2020 10:08
44
Uivatel_5437240
26. 5. 2020 17:45
33
michaelanavrc
28. 1. 2019 13:31
28
supalca
24. 7. 2020 20:45
21
Uivatel_5455228
28. 7. 2020 07:45
64
vendy
14. 6. 2008 21:01
8
Uivatel_5427104
20. 7. 2020 12:51
981
Uivatel_5453888
19. 7. 2020 07:45
23
hell-kitten
18. 7. 2020 21:30
1
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud