Mé zkušenosti s korálovou vodou - Diskuze | E15.cz
Zpět na výpis diskuze

Mé zkušenosti s korálovou vodou

Diskuze

Scválně jsem použil text od konkurence
Tatu
| 12. 10. 2009 15:51
Ve všech případech se nejedná o žádný výtažek, ale o rozemletý vápenec, tedy sediment z vápenných schránek korálů, který je nadávkován do pytlíčků a vhazuje se do lahve s vodou. Jestli se má něco ve vodě rozpustit, musí být nějakým způsobem upraven. Vápenec jako takový se rozpouští velice pomalu, jinak by se deštěm rozpustila celá Okinawa.
.
Tatu
| 12. 10. 2009 12:51
Třebaže ¨Coral Calcium¨ nemá - co by schválený potravinový doplněk - charakter přípravku určeného pro léčbu a prevenci jakékoliv nemoci, těší se vzrůstající oblibě nejen v Japonsku, ale i ve Velké Británii, Švédsku, Norsku, Španělsku i USA. V Evropě nese přívlastek ¨Magický (kouzelný) písek¨ a obecně je považován za ¨vůbec nejúčinnější prostředek k prodloužení života¨. Rychle se stává dosud nejprodávanějším potravinovým doplňkem (s obratem přes 2 miliardy dolarů za rok 1997) a také přitom předmětem patentoprávních soudních sporů. Japonec Nobuo Someya, který koncem 50. Let 20 století započal na Okinawě s výzkumem nutričního využití korálových sedimentů, dnes stojí za produktem ¨Alka-Line Coral Calcium¨, zatímco švédská rodina Ericssonů z Göteborgu, již přispěla k rozšíření slávy japonského preparátu po světě, má distribuční práva na produkt¨Alka-Mine Coral Calcium¨ od konkurenční společnosti, kterou založili japonští univerzitní profesoři Soichiro Masha a Setsou Iino (druhý z jmenovaných je vedoucím výzkumného střediska japonské přírodní medicíny). Samozřejmě, nic z výše uvedeného nemusí být argumentem proti hlasům skeptiků ,že ¨Coral Calcium¨ je jen šikovným (a neškodným) prostředkem k tahání peněz z kapes důvěřivých lidí, majících oprávněné starosti o své zdraví. Nelze však odbýt pouhým ruky mávnutí, že uvedením potravinového doplňku na bázi přírodního korálu se prý možná vyplňují a naplňují slova dávného japonského proroctví: ¨Z moře kolem Okinawy vzejde poklad. Jenž bude požehnáním pro všechny lidi světa¨

Unikátní biologické vlastnosti vykazuji ale i sami koráli – respektive jejich minerální schránky . Ty dokáží v ortopedii respektive cranio-maxillo-faciální chirurgii, v mnoha případech úspěšně nahradil původní kostní hmotu. Nejznámější netoxický, biologicky odbouratelný, cytokompatibilní preparát ¨Biocoral¨ se získává ze skeletu bílých korálů, pocházejících z oblasti Francouzských Antil. Třebaže tepelný zásah, spojený s nutnou deproteinizací, dehydratací sterilizací korálů, může způsobit krystalografickou změnu jejich schránky (z aragonitu na kalcit) , je lidské tělo schopné biokorál resorbovat a souběžně jej nahrazovat vlastní uspořádanou kostní hmotou. Štěpy z korálů – stejně jako morfologicky velice podobného hydroxyapatitu – nejsou sice osteoinduktivní, lze však obohacovat buňkami z kostní dřeně. Biokorál je možné také využít pro tkáňovou kultivaci chrupavek či v kombinaci s kolagenem ve formě kompozitního biogelu.

Průkopnický návrh francouzských vědců na využití korálů coby náhražky kostí se datuje rokem 1971 a první použití v klinické praxi kolem 1979. Již v polovině 20. Století ale započítali japonští vědci na ostrově Okinawa zkoumat mineralizované schránky korálů, mající podobu korálového ‚¨písku¨, usazujícího se na mořském dně, či fosilizovaného sedimentu, dobývaného na pevnině. Vše začalo zjištěním, že za dobrým zdravím a dlouhověkostí domorodých obyvatel Okinawy (jen zřídka kdy umírajících před dosažením 95 let) se skrývá (samozřejmě i mimo jiné) pití místní vody, jenž má – díky vyluhování minerálů z korálových pevninských sedimentů – zcela jedinečné složení a vysokou alkalitu. Původně, za starých časů, používali korál lidové léčitelé k ‚¨očištění¨ a ¨obohacení¨ běžné pitné vody, kterou poté dávali pít coby svým pacientům. Jakkoliv by se něco takového zdálo být šarlatánstvím, moderní věda s překvapením zjistila, že v korálovém ¨písku¨ či fosilizovaném sedimentu obsažené minerální látky a stopové prvky jsou jednak svým poměrem blízké zastoupení ve skeletu a tělních tekutinách člověka, jednak že jsou snadno ionizovatelné, a tudíž s lidským organismem i dobře biologicky využitelné.

Podle chemických analýz vedle skeletu korálů uhličitanu vápenatého zastoupen uhličitan hořečnatý a dále křemík, stroncium, sodík, síra, fosfor, železo, chlorid, mangan, draslík, měď, zinek, chrom, kobalt, molybden, lithium, jodidy, bor, vanad a fluoridy.Uvádí se, že preparát ¨Coral Calcium¨, připravená z korálového ¨písku¨ či fosilizovaných sedimentů čistí ledviny, střeva a játra od těžkých kovů a zbytků léčiv. Udržuje acidobazickou rovnováhu organizmu, posiluje buňky a tkáně a preventivně působí proti vznikům rozvoje degenerativních onemocnění, u nichž ze spolurozhodujících faktorů je chronický nedostatek vápníku v převážně acidické stravě ( v té souvislosti se zmiňují nádorová onemocnění, diabetes, artritida, onemocnění srdce a cév, osteoporóza, lupínka, ekzémy a alergie, Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza, hypercholesterolemie a hypertenze, ledvinové a žlučové kameny, trávicí problémy, vředová choroba, ulcerativní kolitida a Crohnova choroba, chronická únava, svalové bolesti a křeče, bolesti hlavy, nespavost a další).

Třebaže ¨Coral Calcium¨ nemá – co by schválený potravinový doplněk – charakter přípravku určeného pro léčbu a prevenci jakékoliv nemoci, těší se vzrůstající oblibě nejen v Japonsku, ale i ve Velké Británii, Švédsku, Norsku, Španělsku i USA. V Evropě nese přívlastek ¨Magický (kouzelný) písek¨ a obecně je považován za ¨vůbec nejúčinnější prostředek k prodloužení života¨. Rychle se stává dosud nejprodávanějším potravinovým doplňkem (s obratem přes 2 miliardy dolarů za rok 1997) a také přitom předmětem patentoprávních soudních sporů. Japonec Nobuo Someya, který koncem 50. Let 20 století započal na Okinawě s výzkumem nutričního využití korálových sedimentů, dnes stojí za produktem ¨Alka-Line Coral Calcium¨, zatímco švédská rodina Ericssonů z Göteborgu, již přispěla k rozšíření slávy japonského preparátu po světě, má distribuční práva na produkt¨Alka-Mine Coral Calcium¨ od konkurenční společnosti, kterou založili japonští univerzitní profesoři Soichiro Masha a Setsou Iino (druhý z jmenovaných je vedoucím výzkumného střediska japonské přírodní medicíny). Samozřejmě, nic z výše uvedeného nemusí být argumentem proti hlasům skeptiků ,že ¨Coral Calcium¨ je jen šikovným (a neškodným) prostředkem k tahání peněz z kapes důvěřivých lidí, majících oprávněné starosti o své zdraví. Nelze však odbýt pouhým ruky mávnutí, že uvedením potravinového doplňku na bázi přírodního korálu se prý možná vyplňují a naplňují slova dávného japonského proroctví: ¨Z moře kolem Okinawy vzejde poklad. Jenž bude požehnáním pro všechny lidi světa¨.

Powered by Active24
Co to je korálová voda?
Dagmar99
| 9. 10. 2009 15:17
Začalo to v roce 1979. Tehdy se vypravil kvůli Guinnessově Knize rekordů anglický žurnalista prof. Hademar Bankhofer (známý televizní odborník pro otázky zdraví a autor knih) na japonský ostrov Okinavu. Tam měl uskutečnit interwiew s nejstarším žijícím člověkem světa. Jednalo se o pana Shigechiyo Izumi, tehdy 115 let starého muže kypícího zdravím. (Mimochodem - tento člověk se nakonec dožil 120 let a 237 dní!)

Žurnalista se podivil jeho vitalitě a skutečnosti, že tento muž ještě do svých 105. narozenin chodíval pravidelně do práce. Navíc zjistil, že prakticky všichni obyvatelé ostrova jsou tělesně nadprůměrně fit, žijí dlouho a trpí sotva na nějaké těžké nemoci.

Přemluvil pana Izumiho, aby se nechal lékařsky vyšetřit. Výsledky byly fantastické. Ale jak mohla být tak stará osoba ještě tak zdravá? Tým výzkumníků navštívil nato ostrov, aby si otázku objasnil. A přitom došli vědci k senzačnímu objevu: VODA JE TU JINÁ než v ostatních částech světa! Ostrov je tvořen korály, dešťová voda tu prosakuje prehistorickou zkamenělou korálovou horu a vymývá z ní přitom minerály a jiné prvky. Tato voda je skutečně svým složením jedinečná… Neobsahuje jen mnoho životně důležitých minerálů, nýbrž velký díl ionizovaného organického kalcia.

Pro zdraví je výhodný, protože je připraven tělesným buňkám ihned posloužit.

V protikladu k obchodně známým druhům, jež jsou vlastně "tělu cizí", a tak jich z 95% tělo nevyužije… Je to proto, že běžné kalcium je příliš v e l k é !

Vědci usoudili, že malé množství korálového prášku vmíchaného do pitné vody utvoří vhodné pH 7,4 v těle jedince a pomůže mu obnovit rovnováhu zvanou acidobazická - mezi kyselostí a zásadou. Špatné stravovací návyky a moderní nápoje nás totiž překyselují. Zhruba až 70% lidí vykazuje špatné acidobazické vnitřní prostředí těla, jež vede posléze k vážným chronickým nemocem. To je s k u t e č n á příčina i těch tzv. "neléčitelných" onemocnění, jejichž pouhé příznaky pak "přebíjíme" pomocí léčiv… Je to národní nemoc číslo jedna, jen to mnozí odpovědní nevidí, nevědí nebo jen poskrovnu pozorují… Mezitím je už dávno věhlasnými studiemi prokázáno, že prostřednictvím pití 1 - 1,5 litru vody s korálovým vápníkem se dociluje senzačních účinků na tělesný pocit rovnováhy a zdraví… Vždyť ionizovanou korálovou vodu pijí dnes již milióny lidí na světě, v předních řadách lékaři a terapeuti…

Pokud trpíte nedostatkem vápníku nebo překyselením organizmu, může vám ve vašem snažení pomoci kalcium z korálů, které použijete do své pitné vody. Není to lék a není chemické. Je čistě přirozeně vytěženo, vyčištěno a pulverizováno. Vedlejší účinky nemá. Může být používáno i vedle léků.

Odborní lékaři ze Švédska a Švýcarska vypovídají shodně o skutečnosti, že se zbytečně zanášíme takovým "odpadem", jaký obsahuje moderní strava, chlórovaná voda, že jíme příliš mnoho kyselinotvorných potravin na úkor zásadotvorných, že nedbáme na dostatečný přísun vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů ze skutečně hodnotných zdrojů. Také buď vůbec nesportujeme nebo se závodním sportem doslova ubíjíme a překyselujeme! V té souvislosti trpí i naše kůže (na ekzémy, svědění a celulitidu - tedy vazbu toxinů na tukové zásoby), kosti a klouby (osteoporóza, artritis a artrosis), nehty, zuby a vlasy, nervový systém (bolesti nervů, nespavost, citlivost na bolest), hlava (oči, nos, ústa s paradontitis a kazy), žaludek, střevo a ledviny. Při porušené acidobazické rovnováze může být kyselé prostředí příznivě ovlivněno správnou výživou, odpovídající zdravotní péčí a zásaditými minerálními solemi.

Na mikroskopických snímcích krevního obrazu při překyselení mohou lékaři pozorovat řetízkovité shluky červených krvinek, kdežto krátce po vypití tří sklenic vody obsahující ionizovaný korálový vápník se už po 25 minutách zřetelně jednotlivé krvinky oddělily a začaly plnit své úlohy standardně, totiž nosit znovu urychleně kyslík a výživu do buněk.

Je sedm důležitých důvodů, proč by mělo korálové kalcium patřit do našeho výživového režimu:
1. Kalcium z korálů vyrovnává naše tělesné tekutiny a upravuje je v krátkém čase alkalicky.
Dnes má 80% lidí překyselené tělesné tekutiny. To je jednou z hlavních příčin mnohých chronických potíží.
2. Potřebujeme více kalcia, magnézia a stopových prvků, jež jsou obsaženy v potravinách kvůli industrializaci a překyselení půd stále méně.
3. Kalcium z fosilních, zkamenělých korálů je pro člověka 100%ně biologicky vstřebatelné. Minerální kalcium z jiných zdrojů se musí v těle teprve stát využitelné - pro což se "obětuje" až 95% kalcia, jež se takto ztrácí…
4. Korálové kalcium zvyšuje hodnotu pH naší pitné vody a chrání ji před bakteriálním znečištěním.
5. Korálové kalcium působí h n e d . V několika málo minutách je překyselení v žaludku, střevech nebo krvi neutralizováno.
6. Korálové kalcium obsahuje četné minerální soli a stopové prvky. Složení odpovídá přibližně obsahu minerálů naší krve. Matkou lidí je přece oceán!
7. Korálové kalcium je přírodní produkt - a to nejlepší přichází vždy z přírody.

V tomto smyslu je možno vápník z korálů více než doporučit, abyste mohli o svoji acidobazickou rovnováhu trvale pečovat a přinést svému zdraví velký přínos.


Z rakouských zdrojů zpracovala PhDr. Pavla Šáchová
Xtreme2O
Dagmar99
| 8. 9. 2009 21:37
je "korálová voda"je výtažek z korálů Xango.V ČR je tento produkt od května .Pro více info mi napište na email linkdagmar@seznam.cz
korálová vod
kacenkaa
| 8. 9. 2009 20:47
A co je to ta korálová voda? To jsem ještě nikdy neslyšela
Mé zkušenosti s korálovou vodou
Dagmar99
| 7. 9. 2009 18:20
Piji korálovou vodu již třetí měsíc.Voda je velice dobrá netlačí v žaludku.Voda mi omáhá odstranit mé zdravotní potíže.Artrozu v rameni,zánět dásní,nadváhu,otoky kolem kotníků,ztuhlé svalstvo,únavu ,křeče v nohou,pálení žáhy.Není to zázračná voda ale mě pomáhá.Co se týče artrozy,nemohla jsem dát ruku za záda,po 2 měsíčním pití už nejsou bolesti v rameni tak velké jako dříve,rukou centimetr po centimetru dosáhnu více za záda.Zánět dásní,když jsem nemohla ani žvýkat stravu se po pití vody zlepšil natolik,že už nemusím brát silné léky na bolest.I zuby které se začaly postupně uvolňovat z dásní se upevnily.Má nadváha se snižuje i když se stravuji stejně,jako před pitím korálové vody.Má váha se snížila o 6 kg.Únavu už vůbec nepociťuji.Mám energie že bych ji mohla rozdávat.Křeče v nohou,které mě trápily hlavně v noci již ustoupily úplně.Pálení žáhy ,to už je minulost.Doporučuji vyzkoušet korálovou vodu.Kdo nevyzkouší neví jaké má účinky

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
libi
17. 11. 2019 14:18
35239
♥Jarka*Alice♥
17. 11. 2019 12:23
531
♥Jarka*Alice♥
17. 11. 2019 11:41
5920
malabrusin...
24. 10. 2019 17:21
187
vaka89
12. 11. 2019 11:57
53
vaka89
15. 11. 2019 14:30
1177
isaralova
14. 11. 2019 19:52
16732
♥Jarka*Alice♥
14. 11. 2019 10:28
1642
Helen9
7. 12. 2018 14:18
41
ungrova.martina
16. 9. 2015 17:52
26
michaelanavrc
12. 11. 2019 09:30
33
gek.53
10. 11. 2019 15:57
412
lenka3kubin
7. 11. 2019 11:12
287
adigajova
29. 10. 2019 07:07
458
kamila.336
23. 10. 2018 14:14
48
janula.gro...
29. 10. 2019 12:32
3929
lenka3kubin
12. 5. 2019 21:58
142
kuzelovaol...
24. 10. 2019 13:26
341
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud