Sušená syrovátka - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

sušená syrovátka

Diskuze

anonym
| 28. 2. 2017 20:00
Problém ale je, že jsem žádnou syrovátku, která by měla alespoň 60 % bilkovin, nenašla.. nemáte někdo takovou? Popřípadě kde jste ji sehnali?
anonym
| 28. 2. 2017 19:40
Ahoj!
Já syrovátku taky chci vyzkoušet na redukci váhy, ale prý musí obsahovat alespoň 60 % bílkovin aby měla nějaký účinek na váhu.
anonym
| 18. 8. 2015 10:12
Zdravím Nedávno jsem začala pít syrovátku a opravdu mi to pomáhá s hubnutím. Je to vidět. Samozřejmě se na to nedá spoléhat a musí se zdravě jíst a cvičit. Účinky syrovátkové masky vyžadují asi pravidelnost. Já ale vidím zlepšení pleti i po samotném pití.
Že to čistí střeva jsem nevěděla, děkuji
anonym
| 27. 12. 2013 23:46
Prosím vás, a jaké mají mít správné energetické hodnoty sušená syrovátka, aby byla vhodná na udržení váhy případně lehčí redukční dietu? Díky
Syropvátka, pro laaria
Mysak22
| 5. 8. 2009 18:50
Ahoj, já myslím, že je to dobré pití, dávám si ho každé ráno místo snídaně a večer místo večeře a paráda.na břicho jsou nejlepší klasický sedy lehy .
Syrovátka
laaria
| 3. 4. 2009 14:02
Ahoj,
chtěla bych oživit tohleto téma. Právě jsem začala s pitím syrovátky. Nevím do jaké míry mi to může pomoci, mám v úmyslu hlavně vytvarovat bříško, tlustá nejsem, jen tam mám menší faldík a ten bych chtěla shodit a docílit vypracované bříško. Myslíte že dvakrát denně syrovátka + každé ráno 10 minut pilates (jen břišní cviky) by mi mohly pomoci? Břicho cvičím už 2 měsíce, ale jde to moc pomalu....navíc mám problémy uhlídat sladkosti, hodně jsem je omezila, ale sem tam mi pod ruku přece jen přijde nějaký ten koláč nebo i malá čokoládka. Ale snažím se co nejmíň.....
Hubnutí se syrovátky
Endi
| 28. 4. 2008 18:23
Ahojky všem, chtěla jsem se zeptat jak je to se sytovátkama a hubnutím??? Jestli některá z vás s tim má zkušenosti. Děkuju moc
pro Snoopyku
zuzu
| 19. 9. 2007 21:13
ahoj!
taky jsem dostala na plet Minervu, take me to pomohlo, bylo to znat, ale obcas jak pises to stejne neni stoprocentni..ted zkousim ty salus oleje a konopny krem a zatim OK, uplne nejlepsi byl teda NOrmaderm nocni od vichy, ale ty penize..a hlavne jsme chtela zkusit neco prirodniho..syrovatka si myslim je moc dobra, jen jsme porad nebyla schopna si koupit jinou nez Amalku, a bio kvalitu a za ty penize nejak nechci pouzivat na oblicej, abych to pak smyla,to je skoda..snazim se jist zdrave a myslim, ze bych se strevy nemela mit problemy, ale ono to je asi ze vseho, prostredi, voda apod..kdyz si predstavim co musi v sobe mit lide co jedi ve fast foodech hafo uzenin, knedliky...fuj fuj
syrovátka
LUBI
| 18. 9. 2007 23:51
Já jsem syrovátku používala hlavně do koupele,ale pila jsem ji taky,dělala jsem si ji radši studenou,což celkem šlo,má takovou skoro sunarovou chuť,teplá mi nechutnala,nebylo mi po ní pak dobře,dělala jsem si ji zejména po ránu,z různých druhů co jsou na trhu jsem používala tu obyčejnou.
Snoopynka
angelwoman
| 4. 9. 2007 14:31
Mám hodně podobný problém jako ty...taky si myslím, že to je mj. i od střev...Tak uvidíme, jestli nám ta syrovátka pomůže Jinak na střeva ti můžu doporučit taky pivovarské kvasnice Pangamin (nejlépe s pupalkou, ta je na pleť), které obsahují lactobacily, které ti spraví narušenou mikroflóru a taky vitamíny B...papa
Pleť
Snoopynka
| 3. 9. 2007 23:07
Nevím proč, ale dost tomu věřím, že se po syrovátce zlepší pleť Přece jen čistota pleti hlavně souvisí s čistotou střev...Můžu říct, že se špatnou pletí bojuju už od 13 let..Všichni mi říkali, že po 18.roku se mi to zlepší a budu ji mít krásnou, ale nestalo se tak...Nechala jsem si předepsati antikoncepci přímo na pleť (Minerva) a můžu říct,že po ní se to viditelně zlepšilo, ale i tak se mi týden řped menstruací objevují nepříjemné zanícené a hlavně červené fleky a boláčky...Přitom si pleť každý den čistím, používám kvalitní kosmetiku atd...Chodila jsem i k dermatologovi, který na mě vyzkoušel snad úplně všechno a stejně nic nezabralo úplně...Moje poslední možnost je dokonalé vyčištění střev - hodně v to doufám, protože si myslím, že je mám dst zanesená a vyčištěním by se mi to mohlo zlepšit..Syrovátku se snažím pít 3krát denně (někdy se to nepovede) a večer si obličej opláchnu teplou syrovátkou...Tak uvidíme holky,držte mi palce
Rojana
angelwoman
| 3. 9. 2007 22:04
Opravdu ti pomohla na pleť, i když ji jen piješ?? A za jak dlouho jsi asi pozorovala změnu k lepšímu??
syrovátka
rojana
| 3. 9. 2007 18:54
musím přiznat, že ji piji každý den a zlepšila se mi pleť, jsem spokojená
syrovátka -
Regina
| 3. 9. 2007 13:21
jak tak pročítám vaše příspěvky, nedá mi napsat pár poznatků: -
Jelikož jsem dříve narozená ,není pro mě syrovátka nic nového. Za mého mládí to byl běžná nápoj. Pamatuji,že se v létě brala na pole v kameninovám džbánu a spolu s pecnem chleba nahradila oběd. -
Využívala se i v "mléčné kuchyni" - kde se podávala miminkům při nesnášenlivosti na Sunar. -
Její vodnatelnost není na závadu - záleží však na přípravě-
Mnohdy se stává že hrudkovatí - tomu se dá odpomoci -
Vyzkoušejte: do nádoby dáme trochu teplé vody a do ní pak po troškách dáváme potřebné množství sušené syrovátky ,šleháme - stačí vidlička a když se nám utvoří kašička postupně do ní přidávíme předepsané množství vody - podle toho chceme-li studený či teplý nápoj.-
Při opačném postupu se lepí na nádobu a nedá se řádně rozšlehat .-
Pití syrovátky nalačno - upravuje střevní peristaltiku a zabraňuje zácpě.-
Vypití teplé syrovátky před spaním působí blahodárně na trávení a dobře se po ná usíná -
Obklady působí blahodárně nejen na pleť, ale hlavně přii horečce při otocích různého druhu, léčila se jimi růže, klidnily spáleniny - nejen při oslunění .-

Já jí používám i do různách nálevů do okurek či salátů. -
Do kyselých omáček i polévek -
Snad je to všechno co jsem okoukala od babiček a tetiček a sama vyzkoušela -
Kupuji ve stříbrném balení ve Zdravé výživě -
syrovátka
Raffaelo
| 2. 9. 2007 20:52
je mi to jasné.. a navíc já ani nejsem zastánce bio výrobků, takže tak
syrivatka
zuzu
| 2. 9. 2007 20:04
jo je to jedno, to je jasny, ale kdyz uz mam bio, tak ji radsi vypiji, vis jak a nebudu ji splachovat potom do umyvadla, a na oblecej si koupim levnejsi.. .
zuzu - syrovátka
Raffaelo
| 2. 9. 2007 18:06
Taky jsem tu masku zkoušela, ale já masková moc nejsem, takže si ji asi udělám sem tam.. jinak já mám koupenou z lékárny a stála kolem 25 korun a je to tady tahle http://www.lekarna.cz/…i-syrovat-napoj/ jinak co jsem se na to ptala jestli to má nějaký vliv jaká ta syrovátka je, tak mi bylo řečeno, že jsou všechny sušené stejné, pokud teda nejsou s příchutí.. takže si myslím, že je jedno jakou si na obličejík pleskneš
maska amalka
zuzu
| 2. 9. 2007 14:20
ahoj holky,
tak jsme vcera zkousela tu masku ze susene syrovatky, a musim ji pochvalit, chce to asi pravidelnost a ono se to na te pleti projevi ..akorat mi trosku srdicko plesalo, bot jsem to delala z bioamalky a ta je trosku drazsi, nez se da syrovatka koupit obvykle, takze ted uz jen na piti, koupim si asi nejakou obyc na tu masku..musim prostudovat vase odkazy, kterou mate vy..
Maska
Snoopynka
| 25. 8. 2007 01:08
Ahojky, já tu masku třeba udělala jednoduše. Udělala jsem si takovou spíše hustější syrovátku,ale jenom trošku a vatovým tamponem jsem to rozetřela po celém vyčištěném obličeji...Nechala jsem to asi 15minut působit a pak smyla vlažnou vodou:)A pleť byla krásně hebká:)
rada
zuzu
| 24. 8. 2007 20:26
prosim prosim poradis jak jsi tu masku z te syrovatky udelala, jak dlouhy jsi ji nechala pusobit atak, diky .
Amálka
zuzu
| 24. 8. 2007 20:22
ze syrovatky doporucuji bio Amalku, vyborna a dobre k sehnani ve zdrave vyzive, maji i s prichuti, ale ,,obyc,, je nejlepsi ..asi 125kc.
Rafaello
angelwoman
| 23. 8. 2007 17:06
Díky za všechny tipy, píšu si Ta syrovátka je od firmy ASP Czech-má takový stříbrný obal. Není na ní přímo napsáno, že je bio-ale z bioobchodu je Já myslím, že zrovna u syrovátky to až tak markantní roli nehraje-pokud chceš tu obyčejnou, bez přísad. Asi si udělám tu masku večer ještě jednou, fakt jsem z ní měla moc příjemný pocit Zítra asi skočím koupit to tofu, kuskus, a zkusím celozrné špagety V pondělí jim mají příjít nějaké jogurty a sýry, tak tam pak skočím...
Já do "bio" pronikám pomalu, ale jistě-je mi tenhle způsob stravování moc sympatický-už jen proto, jak je zdravý a chutný
A Rafaello-vaříš někdy bio svému partnerovi? Chutná mu? Jak jsem psala do deníčku, bojím se, že ten můj bude ohrnovat nos a budu mu k smíchu s kuskusem, bulgurem, cizrnou a jáhly A to by mě mrzelo..
angelwoman
Raffaelo
| 23. 8. 2007 16:27
opravdu??? a co to je za značku té biosyrovátky??? prze jsem se takhle dívala u nás ve zdravý výživě, tak ji tam mají celkem drahou.. leda v té lékárně si ji koupit.
a ještě k tomu nákupu ve zdravé výživě, promin, že Ti to píši sem, ale když už jsem se rozepsala.. tak máš pravdu s těma nesýřenýma merunkama. Jinak nejsem vůbec zastáncem biovýrobků, ale tohle má své plus, snad jako jediné, aspon z mého pohledu Jinak jestli můžu doporučit, tak ta špaldová kašička je moooc dobrá, jestli ji máš v krabici od Nominy, tak je vynikající. Jinak co my si s ženskejma v práci kupujeme ve zdravé výživě jsou hlavně sojové jogurty a sojkyšky. jsou vynikající. potom si tam také kupuji ovesné vločky s klíčky, z nich se dá během minutky uvařit výborná ovesná kaše (z normálních mi totiž nechutná, nebo ji neumím vařit ) hodně si také kupuji pomazánky, nebo svačinky, moc mi chutná sojová, brokolicová a francouzká, jiné jsem zatím neochutnala. Také jsem nedávno ochutnala tempech, je to také ze soji, a je to moc dobré, měli jsme teda jenom uzený, takže nevím jak chutná ten přírodní, ale můžeš to jíst samotné, nebo s něčím. Co jsem si teda nekoupila, ale chutnala je Amazaké, dá se to přidávat do čeho chceš, na pečivo, do pudinku, jogurtu, když sama doma něco pečeš a tak různě.. právě ta jedna od nás z práce, už toho má vyzkoušeno daleko víc, tak beru hodně rady od ní. A je to super. Nedávno jsem si koupila i jablečný krém s jáhlami a také vynikající. Ted jsem si akorád upekla jáhlovník, a to jako dietní moučník je také vynikající.. já se ještě chystám ochutnat kozí výrobky, ale jsou celkem drahé, ale to zase nevadí. tak přeji hodně štěstí do pronikání zdravé výživy, ale jak se říká, nic se nemá přehánět a s tou syrovátkou jsi mě celkem navnadila, ještě jsem si ji od té doby co jsem založila tuto diskusy nekoupila, tak uvidíme..
Syrovátka
angelwoman
| 23. 8. 2007 14:48
Ahoj! Tak jsem si ji už taky v bioobchodě koupila a opravdu, Rafaelo, stojí do 40 Kč Zatím jsem ji vyzkoušela rozmíchat ve vodě a i když jsem jí dala víc, než bylo na obale, pořád se mi zdálo, že to je moc vodnaté...No,jinak opravdu chutná jako sladké mlíko-rozhodně se mi z ní nedělá špatně..Jako masku jsem ji už taky zkoušela a jediné co pozoruju je zatím pěkně vyhlazená jemná pleť-takže můžu doporučit Dlouhodobější účinky musím chvíli testovat a večer si ji asi zkusím přidat do koupele-píšou to i na obalu-jen se bojím, že jí asi hodně rychle spotřebuju
Pleť
Snoopynka
| 14. 8. 2007 22:10
Ahojky..já to tedka zkouším,ale po pár dnech se asi výsledky nedostavíAle pleť je krásně hebká a vláčná,na začátku to sice trochu stahuje,ale jinak je to fajn...jinak do vany si dávám taky jednu skleničku
Syrovátka
angelwoman
| 14. 8. 2007 09:11
Holky a někde jsem četla, že to pomáhá na pleť-třeba jako pleťová maska? Máte s tím nějaká zkušenost?
??
veroka
| 14. 8. 2007 07:28
A zhubla jste některá po tom pití syrovátky??
bio..???
Raffaelo
| 21. 6. 2007 20:00
Zoer, je to opravdu Bio?? protože ta cena mi na to teda moc neodpovídá...
syrovatka
zoer
| 21. 6. 2007 17:53
Ahojky, ja piju susenou syrovatku... vzdycky sklenicku rano, clovek se po tom fakt citi lip, a chutna to jako sladky mliko, jen se rozmicha lzice ve sklenici vody (ja to micham takovym tim elektrickym michadylkem na mliko, aby v tom nebyli pucky) nerekla bych ze se po tom hubne... coz je skoda . Ja pouzivam obyc s bio obchodu za 35 kacek...
Syrovátka
packa
| 20. 6. 2007 20:08
Tak já jsem jí nebrala podle ceny,ale v lékárně mi dala lékárnice vybrat,a já si vybrala .RAFFAELLE:Syrovátka Plus s vitamíny.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video