Solárium - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

solárium

Diskuze

Solárko určitě ano
laaria
| 26. 10. 2008 14:26
Já jsem stejný typ pleti jako ty, mám s opalováním hrozné problémy, vždycky je ze mě rajče. Do solárka jsem začala chodit letos a můžu doporučit. Tedka na zimu jsem začala chodit zase a je to ještě lepší. Hlavně je důležité najít solární studio kde mají více druhů solárek, ať máš možnost jít na nějaké slabé. Poprvé podruhé je nejlepší jít jen na pár minut, podle typu solárka - tam ti doporučí. Taky je vhodné používat solární kosmetiku, koupíš ji bud přímo tam, nebo na netu - to je o dost levnější, cca od 150 kč se dá pořídit. V solárku tak kolem 300,--. Já jsem poprvé vždycky trošku růžová, ale během půl dne mi to zhnědne a pak po více sluněních už jen hnědnu......takže to určitě vyzkoušej
Zrzka a solárko
GREENDAY
| 1. 7. 2008 21:22
Ahojte. Sem zrzka se světlou pletí..A ještě sem se pořádně ˇneopálilaˇ...protože je to vlastně stejně zbytečný..Vždycky totiž zčervenam a naskačou mi pihy.. Tak by mě zajímalo jestli s tim máte některá zkušenosti? Sem četla že solarka jsou o něco zdravější...Ale co to se mnou udělá když tam pujdu....?hmm
solárko
petra7
| 22. 5. 2008 22:06
Píšu Vám,aby jste nechodily na solárko Sahara na Francouzské ulici v Praze 2.Mění se tam personál každých 14 dní,mají neumytá stoletá solárka,kde nemění trubice.Kamarádka tam byla poprvé a neuměli jí poradit,na kolik a na který solárko má jít.Já jsem tam byla na údajně nových trubicích a dopadla jsem tak,že jsem měla půl těla spálenou a půl bílou neopálenou.HrůzaProto všechny varuju,at´ tam nechodí,zbytečně vyhodí peníze a ještě něco chytí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Petra
Joo
EBoB
| 17. 12. 2007 10:20
Tak to bych chtel taky ... ted budes docela ***i ... jeden prouzek v zadu a druhy ....
solárko
Mullik
| 31. 10. 2007 15:39
Tak určitě taky záleží na kvalitě solária (vyměnování trubic, hygiena...). Když chodí někdo tam kdesi na sídlišti do sklepa na 5Kč za minutu tak to taky o něčem vypovídá. A taky svoji roli má i kosmetika do solárií, ta také dost ovlivní barvu, třeba urychlovače oplení vám dají oranžovou barvu. To je potom pohled. Celkově si ale myslím, že barva ze solária může být přirozená, barva totiž závisí na pokožce a melaninu v ní. Já zase znám spoustu lidí co mají nepřirozenou barvu z obyčejného slunce (třeba červenou).
Miky
angelwoman
| 28. 10. 2007 12:11
Naprosto souhlasím Moje hokusy pokusy se solárkem skončily stejně rychle jako začaly a já jsem se vrátila k přirozené barvě své pleti
Solárko je skoro totéž jako klasika
Miky
| 27. 10. 2007 23:40
Už je dokázané, že solárko je podobně škodlivé jako klasické opalování. Záleží na tom, co kdo hodlá pro svůj vzhled podstupovat. Co se týká přirozenosti, tak jsem ještě neviděla přirozeně opáleného člověka ze solária.
Mullik
angelwoman
| 27. 10. 2007 12:09
No, že by to bylo tím make-upem?? Tak nějaký důvod to nejspíš mít bude, že se tam má chodit bez make-upu, ne? Myslím, jednat proto, že ti to opálení tak nechytne, myslím, že tím, že máš make-up se ti můžou třeba zanést póry (jako když se opaluješ s make-upem na slunci) a taky to může dohromady s těmi paprsky nějak škodit pleti..ale to jsou mé spekulace.
¨Solárko
Mullik
| 27. 10. 2007 10:35
Já vím, že se tam má chodit odmalované, ale přes to tamchodím namalovaná, jaký to bude mít následek? Je fakt, že obličem mi chytá méně něz tělo...
anonym
| 10. 9. 2013 22:14
TO Mullik: budeš mít skvrny na ksichtě když se neodlíčíš to dá rozum
solárko
angelwoman
| 26. 10. 2007 20:06
Když jsem dříve párkrát zašla na horizontální solárko-byl tam hodně podrobný návod na použití včetně rad, že máme být bez make-upu, šperků, mít vždy ochranéé brýle a neležet nehnutě-máme měnit polohy-klidně se i otočit na chvíli na břicho, trošku zvednout zadeček do vzduchu a pořád se "vrtět".A nikdy se mi nestalo, že bych měla opálené pruhy-prostě jsem se tam pořád nějak hýbala-otáčela ruce, nohy, atd. Je dost divné, že vám to neřekla obsluha, když jste tam byly poprvé nebo tam nebyl návod....to moc nehovoří o kvalitě daného solária....Toť má zkušenost ze solárka, teď bych tam už nepáchla
solárko
Mullik
| 26. 10. 2007 17:31
Já jsem o tom právě nikde neslyšela že by ta neprokrvovaná místa "nechytala" ale hlavně že už vím, z čeho to je, bylo to uplně jak jizvy. Nic moc, ale už zvesela chodím dál akorát se tam tak různě nadzvedávám aby se mi lopatičky pěkně prokrvily Letos jsem si koupila i nějaký zázračný superurychlovač a fakt funguje, akorát ze začátku mi to připadalo jako samoopalovák, ale můžu říct, že loni po 5 návštěvách jsem zdaleka nechytla tak jako letos. Taky to nechci přehánět, at nemám tu nepříjemně oranžovou barvu. A taky mi po solárku pěkně naskákaly svtlounký pihy na nose jako u moře, s těma si připadám super.
solárko
KajsaV
| 25. 10. 2007 13:30
Hezký den všem, v průběhu podzimu a zimy taky chodím na solárko, nic nepřeháním, držím se pravidel a je všechno v pohodě. Ze začátku jdu tak 4x obden a pak stačí jednou týdně pro udržení barvičky. Chodím na vertikální turbosolárium na 6-7 minut (cena 14 kč/min). Chodím tam nejen pro opálení, ale je to pro mě i pěkný relax a hlavně když je zima, člověk se tam hezky vyhřeje a uvolní. Nikdy jsem nebyla na horizontálním solárku, právě z toho důvodu o kterém tady píšete. Podle toho, co jsem slyšela a co se říká, tak je u horizontálního solárka naprosto normální, že máte bílá neopálená místa v místě dotyku, je potřeba se tam skutečně hýbat, ale nejsem si jistá, zda to pomůže na 100%. Já jsem s vertikálním moc spokojená, hezky tam stojím, otáčím se a hýbu a opaluje mě to rovnoměrně ze všech stran a k tomu hraje super hudba tak si můžu třeba i zatancovat
Pruhy
Mullik
| 20. 10. 2007 11:33
Hek aha, to mě nenapadlo! Já si myslím že to bude tím, Ty jsi ale hlavička!!
bíle fleky ze solárka
Elienka
| 20. 10. 2007 00:34
Lidičky,
tlumočím co jsem slyšela: prý jeto tím, že jak ležítena tvrdem podkladě, tak se ta místa neopálí proto, že se špatně prokrvují. Tak mě napadá se v solárku trošku občas pohnout a nadzvednout,aby tam ta krev mohla proudit.
pruhy
kaculeena
| 19. 10. 2007 22:23
caw ..tak uz mi ty pruhy na zadech konecne zmizely a dneska jsem se o tom bavila s kamosem .. cim by to mohlo bejt a jeho taky napadlo ze by to mohly bejt spatny trubice..tak nevim....mno,v pondeli tak jdu tak se zeptam...a kdyz se mi to udela znova tak jdu opravdu jinam..tak paa paa
Bílé pruhy
Mullik
| 18. 10. 2007 10:59
Ahoj,
tak to ti můžu taky povykládat. Přes zimu sem tam chodím do solárka, protože jinak jsem jak ředitelka vápenky! A právě segra mi říkala, že mám cosi na zádech, jestli to nejsou jizvy, jestli jsem tam neměla strupy. Vypadalo to jako na těch dotykových místech zádů a toho plastu, jako by mě to tam neopálilo, jako nebyla to hrůza, ale taky jsem nad tím přemýšlela. Pak mi Milín říkal, že jestli jak oni to vytírají tou desinfekcí, jestli to nějak nereaguje. Je to jen naše úvaha, nikdy jsem se obsluhy neptala. Ale jelikož zase už budu muset chodit a budu to tam mít, tak se určo zeptám.
Moc jsem ti neporadila, že? Ale aspon jsme v tom dvě. Jinak v létě u moře se mi to sjednotilo.
Kdybys na to přišla, ráda bych to věděla čím to je, zatím bojuj. Ahoj Jája
opalene prouzky
kaculeena
| 18. 10. 2007 09:45
ahojky holky...potrebuju poradit.....vcera jsem byla v turbo solariu na treti navseteve ..prvni jsem byla 3 minuty ,na druhy taky 3 minuy a vcera jsem byla na 6 minut,spalila jsme se skoro ocelem tele..hlavne na dekoltu a mezi prsama,ale to by mi jeste tak nevadilo..jako to ze se mi na zadech udelaly bile pruhy az na zadek ...vypada to jaky by meli snad spatne trubice ktere v tech mistech meopaluji ...nemate s tim nektera skusenosti?..ja jenom jestli je to to co myslim,asi zacnu chodit jinam
stačila by mi zdravá barva
Peg
| 20. 8. 2007 09:27
Co si budeme nalhávat, opálená pokožka vypadá pěkně. Jsem velmi bledá v obličeji a s lehce nazelenalým odstínem. Uprostřed zimy se mi občas stávalo, že se mě lidé ptali, jestli mi není špatně, že vypadám jako bych měla každou chvíli omdlít. Zkusila jsem solárko a bylo to super. Ať jsem chodila sebe víc nikdy jsem se v obličeji neopálila, ale získala jsem zdravou barvu. Jenomže pak jsme se dozvěděla, jak je solárko škodlivý . Začala jsem se samoopalováky, ale ty dělají fleky, navíc v obličeji jsou hrozně nepřirozené. Tak jsem přesedlala na make up po zhruba dvou letech pravidleného nošení makeupu do práce se mi udělala alergie na kosmetiku a mám s nošením šminek útrum do konce života. Můžu si nanést make up na vyjímečné příležistosti, ale už ne dlouhodobě. Teď nevím co dál. Přes léto pomohlo sluníčko, ale pomalu se mi vrací až nepřirozená bledost
solárko
Jancicacek
| 19. 8. 2007 22:36
Ahojky,já se soláriem nemám zatím žádné zkušenosti,ale chtěla bych na podzim začít chodit.Chci si udržet letní opálení a zajímalo by mě jestli stačí třeba navštěvovat solárko 1x týdně po 5min.???? Nechci vypadat,jako když jsem právě přijela od moře,jen si prostě udržet barvu...Předem dííík za reakce
Solárko?!
Edith
| 23. 7. 2007 15:36
Nevím jak to ta Angelwoman dělá,ale zase mi mluví z duše Napsala to moc pěkně.Každá touží po krásné pleti,ale solárko je nejrychlejší cesta k pravému opaku.Taky jsem tam chodila,jako skoro všechny holky,ale riziko je příliš vysoké.Vrásky,to je nepříjemnost,ale neumírá se na to...Horší věc je rakovina kůže,která se rozmáhá posledních 10let rychlostí blesku.Každý si říká-to se mi stát nemůže-kdepak,velké množství lidí to už prožíví DOSLOVA na vlastní kůži.Stále mám před očima obraz toho mladého kluka,jak byl o něm pořad na Nově.Nádhernej kluk,sportovec...Rakovina kůže udeřila náhle,a co to s ním udělalo,to byl strašný pohled...Za 14 dní po natáčení zemřel....Takže po opálené pleti toužím i já,ale život je mi přednější.Ahoj
Solárium
angelwoman
| 17. 7. 2007 17:46
Solárko je holt nebezpečné-na tom není co řešit. Myslím, že v dnešní době se o tom ví dost. Otázkou je, zda to riziko chce někdo podstoupit. To už je na uvážení každého člověka.
...
Raffaelo
| 17. 7. 2007 11:11
a navíc takových případů je po světě víc, jenom se o nich prostě nepíše..
daniela
Raffaelo
| 17. 7. 2007 09:32
je to drsný, ale pochybuju, že tady někdo takhle chodí, každej den a nebo dvakrát do týdne a už tak dlouho...
Hruzostrasneee
DANiELA
| 16. 7. 2007 21:48
solárium
angelwoman
| 12. 7. 2007 11:24
Ahojky! Taky jsem před delší dobou chodila na solárium,ale především pro to, že jsem byla zblblá všemi časopisy, že musím být opálená do bronzova a pak taky jsem doufala, že mi to zabere na akné..Teď už tam nechodím, z jednoho prostého důvodu, protože to škodí. A ne málo. Neříkám, když zajdete občas, ale jinak se koledujete o pěkný průšvich-melanom, rakovina, atd. A to nejsou jen kecy prudících lékařů, to je realita. A ty krémy opravdu nejsou pro to, aby v solárku tahaly z lidí peníze, ale mají opravdu chránit proti UVB záření. Takže můžete být opálená stejně jako vaše kámoška, ale kůži můžete mít zničenou mnohem víc, i když to na první pohled nemusí být patrné. Ale ani ty krémy neumí vše. Za pár let budete vypadat jako vrásčité indiánky, když to hodně přeženu A myslím,že vrásky nechce žádná z nás a věřte, že díky solárku je budete mít mnohem dřív a ve větším množství. Tak není vždycky dobré slepě následovat trendy. Můj názor
biosolárko
Raffaelo
| 28. 6. 2007 08:01
určitě se na to podívej na netu, vím, že to bylo jeden čas hodně diskutované téma, ne tady na victorce, ale celkově v médiích a tak.. =o) myslím, že ale nakonec přišli na to, že mezitím rozdíl není žádný
solárko a biosolárko?
kiwi
| 27. 6. 2007 23:41
já jsem tak chodila po městě a koukala kde jsou solárka a přemýšlela kam bych tak šla, pak jsem uviděla nápis bio-solárium....je mezi tím nějaky rozdíl nebo je to jen na nalákání zakazníků? moc děkuji
solarko
DANiELA
| 27. 6. 2007 17:16
Ahoj kiwi, ja sem uplne stejnej typ.. minutej tejden sem byla v solarku poprvy a nedopadlo to vubec dobre.. prvne se priprav na to, ze Ti nejspis budou vnucovat predrazeny kremy na opalovani v solarku.. asi bys mela lepsi si nejakej koupit normalne v obchode nebo objednat na netu, v solariich to maj fakt moc drahy.. kup si nejakej pro zacatky opalovani, znaci se to jako level 1... obsluha solarka by Ti pak mela poradit na kollik minut a na ktery solarko jit, ale bacha, me spalili uplne az na kost.. takze si vyber radsi nejaky slaby a bez tak maximalne na pet minut, at se nespalis..
jinak sem se o tom bavila s kamaradem, kterej je v sestaku na medicine, takze tomu snad rozumi :)) kdyz se nepalujes, telo Ti netvori vitamin (tusim ze D).. normalne ho ziskavas, kdyz na Tebe prazi slunicko, jak reaguje s kuzi.. solarko dokaze slunicko uplne nahradit a je to naopak este bezpecnejsi kvuli UV zareni..
a v tom solarku se opalis urcite chce to proste pomalicku a dukladne se mazat :)
drzim palce a dej vedet jaks dopadla
kiwi
Raffaelo
| 26. 6. 2007 08:35
ahojky můžeš to zkusit, chodit pravidelně, ale hlavně na málo minut, aspon ze začátku!!! a ne aby Ti někdo ze solárka radil, že je to normální že se spálíš v dnešní době je solárko stejně škodlivé jako sluníčko, takže jestli chceš chytnout malinko barvičku tak za zkoušku to stojí

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
milica
27. 4. 2024 19:53
70330
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video