KOLOSKOPIE - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

KOLOSKOPIE

Diskuze

anonym
| 2. 1. 2012 11:24
Tak já se asi před půl hodinou vrátila z vyšetření a musím říct, že jsem se bála naprosto zbytečně. Nejdřív jsem samozřejmě pročítala diskuze a klepala se po přečtení některých příspěvků jak drahej pes. Teď můžu říct, že nejhorší byla ta hladovka a 4 litry fortransu, kterej mi tekl snad i ušima. Doteď cítím tu od***u chuť, která se snad nedá přebít ničím, dobré je hodně to nachladit. Do večera jsem běhala na záchod, ale zase tak hrozný to nebylo až na odřenou prďku. To jsem pořešila namazáním mastným krémem a byl klid.
Na vyšetření jsem byla v mělnické ambulanci, paní doktorka Šubrová byla velmi milá a ochotná, všechno mi vysvětlila, uklidnila mě, že pokud to bude bolet, tak přestane a domluvíme se na jiném postupu. Sestřička byla velmi vstřícná, prý že to štíhlejší holky většinou bolí. Dostala jsem do žíly huhu koktejl a za chvíli bylo po všem. Bez jakéhokoli píchnutí, bolesti či tlaků. Po vyšetření mi sestřička zavedla trubičku na odchod plynů a promačkala břicho. Nakonec mě ještě odvedla za mým doprovodem a já vrávoravým krokem s přítelem odešla takřka vysmátá :) Je pravdou, že každý to snáší jinak a ačkoli jsem hubeňour, bylo to naprosto v pohodě. Takže asi opravdu záleží na člověku.
Kolonoskopie
ctyrlistek
| 2. 8. 2009 20:23
Já chodím na kolonoskopii pravidelně minimálně jednou do roka (už asi od 13 let). Nejhorší ze všeho je z toho pití přípravného roztoku. S panem doktorem se vždy domluvím, aby mi k běžné medikaci ještě něco připíchl a je to docela OK. Tedy nic příjemného....spíš je mi špatně psychicky, když tam ležím a vím, co mi budou dělat. Poslední dobou mi připíchavají dokonce něco, co způsobuje krátkodobou amnézii, takže pak ani nevím, co jsem si s doktorem povídala. Ale když jsem se o tom bavila s kamarády, tak chlapi to snášejí mnohem, mnohem hůř.
KOLOSKOPIE
Joliett
| 16. 5. 2009 22:40
Ahojky všem,
minulý rok jsem po problémech s častým chozením na záchod a také krví ve stolici byla poslána na koloskopii do FN v Olomouci. Byla jsem už celkem ve špatném stavu a koloskopii mi dělali na živo bez injekce a při plném vědomí. Bylo to od začátku do konce téměř nesnesitelné. Měla jsem opravdu šílené bolesti a tak jsem jim tam pěkně ječela a zkučela, opravdu se to pro mě tehdy nedalo vydržet, ale to panu primáři nezábránilo, vyšetřit mi celé tlusté střevo. Možná, že veliké bolesti byly způsobeny i tím, že jsem téměř celé střevo měla poškozené. Opravdu otřesný zážitek. Zjistili mi UC a nasadili ASACOL. Nyní jsem už přez rok úplně bez jakýchkoliv příznaků. ASACOL mi ihned zabral a já se cítím báječně. A tak mi pan primář oznámil, že provedem další kontrolní koloskopii. Okamžitě se mi vybavila ta hrůza, co jsem tam minule zažila a hned jsem mu řekla, že na ten stůl už mě v životě nikdo nedostane. Tak mi pan primář slíbyl, že mě na to přispí a já souhlasila. No ale 2 dny před zákrokem, jsem se mrkla na tuhle diskusi zde a koukala jsem, že oblbovačka mnohým z Vás vůbec nezabrala a tak mě popadla zase hrůza. Nastal den D a setřička mě pozvala do vyšetřovny, Tak jsem se pořád dokola ujišťovala, jestli mě opravdu přispí a jestli opravdu nebudu nic cítit. A ono se tak opravdu stalo. Jakmile mi pustili do žíly tu látku, tak jsem byla v limbu. Jen občas jsem přišla trochu k sobě ale vůbec nic jsem necítila, jen slyšela podivné zvuky a hlasy a probudila jsem se, až bylo po všem a nemohla jsem tomu vůbec věřit, že už je to hotové. Okamžitě jsem dostala šílený záchvat smíchu a pořád jsem křičela jak jsem sjetá. A všechny sestřičky a doktoři ze mně nemohli a smáli se taky. Vezli mě chodbou kolem lidí, co čekali na vyšetření a já se smála na celou chodbu a křičela, že to chci ještě jednou. Jedna paní mi pak řekla, že jim to děsně pomohlo mě tak vidět a nakoplo je to. Neuvěřitelné. Vůbec nevím proč, určitě to bylo vlivem té látky, že jsem takhle vyváděla. Bylo to opravdu super. Všem to doporučuji a opravdu není čeho se bát. Bez oblbovačky už ani ránu. Vyšetření dopadlo výborně, střevo je zhojené a čisté. Spadl mi kámen ze srdce.
koloskopie
monky
| 11. 5. 2007 15:17


ahoj jak to tak čtu,tak každý snáší takové vyšetření jinak.Já jsem u toho měla veliké bolesti.Asi to bylo způsobeno tím,že mi našli Crona.Byla jsem i na enteroklýze.Fuj.Mám jít teď na operaci,mám to dost špatné.U koloskopie u nás injekci nedávají,proto už chodím jen na vyšetření ve slabé narkoze.
koloskopie
anonym
| 10. 5. 2007 14:22
Je mi 26 let a byla jsem dnes na pro me velice obavane koloskopii. Mela sem vypit vzheldem k me váze 3 litry projimadla, ale zvladla jsem necelé 2 a to jeste se zapijenim vody nebo šťávy. Nezvracela jsem ale bala sem se ze nebudu dostatecne vyprazdnena, Ale byla jsem. Pri připrave mi hned píchli oblbovák, protoze jsem byla roztřepaná a bála se. Zákrok byl úplně v pohodě. Občas to zatlačilo, ale nic k nevydržení. S oporou jsem pak musela byt odtáhnuta domů. Takže vše proběhlo v pohodě, ale bez doprovodu by to nešlo. Všem hodně štěstí pri vyšetření ať je tak v pohodě jako moje, ale hlavně přeji pozitivní výsledky
vyšetření střev
rezama
| 10. 5. 2007 12:32
Tak jsem zabrousila i na toto téma.Přeji všem kdo jdou na vyšetření,aby měli hlavně dobré výsledky.Je pravda že každý snáší toto vyšetření jinak a taky máme každý jinak zamotané střeva-povídal pan doktor.Byla jsem na něm taky,už v loni v dubnu,ale mě se nedostali dál jak 40 cm-měla jsem nádor ve střevě,takže i kdyby to bolelo,tak nález byl horší než vyšetření.O tom ale tady nechci psát,pokud to někoho zajímá,může se mě klidně zeptat na podrobnosti.Chci jen napsat,že i když je toto vyšetření nepříjemné,raději na něj běžte zavčasu,aby nebylo pozdě.LEPŠÍ DŘÍVE NEŽLI POZDĚJI-to si pamutujte!!!
enteroklýza
anonym
| 9. 5. 2007 16:08
A jak to dopadlo? Mně čeká příští týden..
ja jdu dnes..
anonym
| 19. 4. 2007 16:15
Dobry den, chapu vase obavy, ja jdu na vysetreni za hodinu a pul do sanatoria tady v Praze. Zpovidala jsem vsechny co o tom neco vedi, protoze se bojim strasne moc. ALe kamaradka byla v Krci, v klece, a to dokonce bez injekce - pry necitila nic nez tlak. Ja uz se asi i prestala bat zakroku samotneho, jako spis toho, co mi najdou... Rada Vam pak napisu jak to probihalo.
nebojte se vyšeření
anonym
| 2. 4. 2007 14:02
nebojte se vyšetření.mě je 20let a jelikož sem měla neustále bolesti v podbříšku byla sem na tomto vyšetření.bála sem se tohoale nakonec je to v pohodě.opravdu.den před tim se vyprázdníte přípravkem FORTRANS chutná jako mýdlová voda ale můžete si ho ochutit štávou nebo co vám chutná.a vyšetření je v pohodě u mě nejhorší byla ta injekce protože takový motání hlavy jen tak nezažijete nebojte se neni to tak hrozné opravdu ne,držim vám palečky ahoj
Koloskopie
anonym
| 21. 10. 2006 22:28
Díky za příspěvek
vyšetření
mamika
| 21. 10. 2006 01:08
Tak nevím u nás v České Lípě dávají oblbovačku a utišující injekci automaticky.Mě to fakt nebolelo,jen tlačilo ,potom doma mi bylo špatně od žaludku.Vyzvracela jsem se a spala až do rána a už bylo dobře.Dokonce bych řekla ,že chlapům dávali silnější dávku ,vycházeli v polospánku,nebo spíše vynášeli si je ti co je doprovázeli.Ženský odkráčeli vrávoravým krokem sami jen podpírané zlehka .Ta úleva ,když vám ovšem zdělí výsledky,že vše je v pořádku,tak ta je nepopsatelná.V tu chvíli člověk zapomene co a jestli vůbec ho něco bolelo,jako u porodu.Tak hlavu vzhůru,jsou horší věci.Držím palce ,aby vše proběhlo hladce a dopadlo jak jen nejlépe může.
Koloskopie
anonym
| 20. 10. 2006 17:28
Díky za příspěvek není sice moc utěšující ,ale jsem za něj ráda chci se dozvědět co nejvíc.A nejvíc si cením,když píšete pravdu a já vím co mě může čekat.Díky moc a doufám,že Vám to dobře dopadlo!
koloskopie
anonym
| 18. 10. 2006 14:34
No řeknu vám, já podstoupila koloskopii včera a bolelo to šíleně, řvala jsem jak pavián.. nejvíce, jak mi tlačil na střevo v místě, kde se zatáčí.. sice jsem dostala utišující injekci ale i tak myslela jsem, že umřu.. jediná pozitivní věc na celém vyšetření byly dvě naprosto úžasné sestřičky, které se o mě postaraly a taky pan doktor, jehož přístup byl skutečně profesionální
Vyšetření by podle mě nemělo být horší, než nemoc sama!!!
anonym
| 13. 10. 2006 17:34
Jak to tak čtu, je to děs. Oba moji rodiče na tomto vyšetření
byli (kromě také "hadice do žaludku, kterou absolvovali oba
několikrát). Jak jsem z jejich vyprávění pochopila, koloskopie může být
"různě intenzivní". Mamka na tom byla celkem 3x a teprve na to
poslední-prý důkladnější-vyšetření jí dali injekci, oblbovák, který si
ovšem musela vyřvat! A to jí dělal batranec (tedy její synovec)!
Fujtajbl, sadisti!

Přeji všem, aby to nemuseli absolvovat!
koloskopie
anonym
| 13. 10. 2006 12:44
Absolvoval jsem koloskopiji a mé zkušenosti jsou asi takové - 4 litry projímadla se ještě jakš takš daly vypít jen jsem během pití lítal na velkou a zvracel, ale horší bylo samotné vyšetření - nafukování střev, ale jelikož budu muset jít znovu na toto vyšetření tak alespoň vím do čeho jdu, ale každý člověk je jiný a někomu se to může zdát strašné a pro někoho bez problémů, ale Vám doporučuji podstoupit vyšetření není nic horšího než nejistota. přeji hodně štěstí
Koloskopie
anonym
| 12. 10. 2006 21:45
podporu
Koloskopie
anonym
| 12. 10. 2006 21:42
Děkuji za potporu,budu to zvažovat po vašem příspěvku mám zase o krok na před.Díky
koloskopie
anonym
| 11. 10. 2006 19:10
Dnes jsem byl od 13.hod. do 14.hod.vyšetřen na koloskopii v mělnické nemocnici.Celé vyšetření je brnkačka,není to vůbec nic strašného.Píchnou vám "oblbovačku",takže vůbec nic necítíte a vidět na monitoru vnitřek svého střeva je docela zajímavé.V 17.hod jsem byl již v posilovně a dával jsem si do těla(jen jsem u toho lehce prděl).Jo,den před tím vypít 4 litry projímadla,není pro normálního člověka také nic obtížného a i chuť není nejhorší.Nejhorší je hlad!!!Takže se vůbec ničeho nebojte a toto vyšetření v naprostém klidu absolvujte.
koloskopie
anonym
| 16. 9. 2006 21:17
Já už nasekala chyb to je jedno hlavně,že se člověk domluví akorát jsem si myslila že bude více reakcí .
Ale i ta vaše mi pomohla budu rozhodovat teď mám nějaký antibiotika a jestli ani ty nepomohou a ty zvýšený teploty budou trvat tak asi půjdu.Jinak díky moc!!!!!
KOLOSKOPIE
anonym
| 15. 9. 2006 23:17
kOUKÁM NA TO ,ŽE JSEM ZVOJTILA I NÁZEV TOHO ZÁKROKU,MÁM TAM NĚJAK MOC PÍSMENEKALESPONˇVYDÍTE ŽE JDE OPRAVDU JEN O NÁZOR LAIKA A NE ODBORNÍKA.ALE CO JSEM NAPSALA JE FAKT,TAK ŽÁDNÝ STRACH.
díky
anonym
| 15. 9. 2006 20:22
Díky za odpověď
kolonoskopie
anonym
| 14. 9. 2006 18:09
samozřejmě jsem ty 3 hodiny prospala a ne prostala,nebo prostála ani pros-ala.Bože já jsem střevo,všechno zvojtím a to jsem fakt chtěla být vážná tak PROSPALA
kolonoskopie
anonym
| 14. 9. 2006 18:06
ahoj,taky mám za sebou toto vyšetření,není to příjemné,ale vydržet se to dá.Mě nebylo špatně před tím,ale až po výkonu .Asi když odezněla ta injekce.Dorazila jsem domů(v polospánku)a hned se vyzvracela,byla jsem nafouklá,jak tě vyšetřují pod tlakem.Prostala jsem asi 3 hodiny a vyzbudila se už fit.Nevím pro mě bylo horší,polykání hadice na vyšetření žaludku.Matně si vzpomínám,že jsem při výkonu(jak jsem byla oblblá)byla neskutečně upřímná a poznala v sestřičce sousedku z dětství a vykládala jí jak byla hrozná a užalovaná a že jsem jí nesnášela,všichni jsme se celou dobu smály jak načuchaný rajským plynem,manžel se mě potom ptal,co mi tam dělali,jestli mě lechtali nebo co, protože se soustavně ozýval huronský smích.Bylo to nepříjemný,ale mě to nebolelo.Ale mám okýnka(výpadky paměti)jak jsem byla přiblblá po tý injekci.Asi záleží na doktorce,na její a sestřiný šikovnosti,ale neboj jsou to profíci.
kolonoskopie
anonym
| 14. 9. 2006 15:58
Dobrý den, absolvovala jsem kolonskopii, protože trpím častými bolestmi břicha, křečemi a průjmy.
Den před vyšetřením se nejí a je nutné vypít 4 l tekutiny Fortrans, aby se střeva vyprázdnila. Chutná to hnusně a strávila jsem 6 hodiny na záchodě.
Před samotným vyšetřením jsem dostala injekci na utišení bolesti, byla jsem z ní taková oblblá, ale vnímala jsem, i když pomalu. Vyšetření trochu bolí, protože vám nafukují střeva, ale dá se to přežít.
KOLOSKOPIE
anonym
| 9. 9. 2006 23:39
Dobrý den všem,mám určité zdravotní problémy,ale krom menšího zánětu žaludku mi zatim nic zvláštního nezjistili a jelikož mívám skoro denně zvíšené teploty asi kolem 37,1 až 37,3 a doktoři zatím nezjistili proč tomu tak je doporučili mi KOLOSKOPII a já teď váham zda na ni přistoupit či nikoli.Byla bych ráda kdo máte s KOLOSKOPIÍ zkušenosti zda by jste mě mohli trochu informovat o jejím průběhu a snesitelností.Čím více se dovím tím bude pro mne rozhodování jednoduhší.Děkuji a všem přeji krásný den

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
5. 5. 2024 10:42
11863
smudla4
5. 5. 2024 10:32
70426
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video