CLOTRIMAZOL AL 200 - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

CLOTRIMAZOL AL 200

Diskuze

anonym
| 12. 6. 2016 13:24
Clotrimazol (1H-imidazol, CANESTEN) je účinný proti většině kožních a vaginálních mykóz. Připravuje se z 2-chlor-trichlor-methylbenzenu získaného radikálovou chlorací o-chlortoluenu. Ten reakcí s benzenem v přítomnosti bezvodého chloridu hlinitého poskytne derivát tritylchloridu, kterým se v přítomnosti triethylaminu alkyluje imidazol na vznik klotrimazolu.

Jednoduše řečeno, clotrimazol je vyroben z toluenu a chlorbenzenu, obě látky škodlivé pro člověka i životní prostředí.

Raději si kupte Fermalac vag. rozhodně neobsahuje chemie, ale živé mléčné bakterie, které jsou součástí zdravé poševní mikroflóry. Jsou volně prodejné a nepředstavují riziko v těhotenství. K tomu pijte kysané mléčné výrobky a nebo navštivte nějaké bylinkářství, tam Vám poradí jaké byliny zkombinovat a používat na výplachy.
anonym
| 4. 6. 2015 20:57
Je možné zasunout tablety Clotrimazol moc hluboko? Zaváděla jsem je pomocí aplikátoru a když jsem ho tam zastrčila celý, docela to bolelo, jako kdyby to prošlo až někam do žaludku. (Samozřejmě nadsázka.) Každopádně mám obavy, jestli jsem si tabletu nemohla třeba zastrčit až do dělohy. Mohlo by se to stát? A kdyby ano, mohl by to být problém, nebo je to jedno? Druhý den ze mě tableta normálně vytekla, jako je běžné.
anonym
| 30. 12. 2014 20:55
Dobrý deň, chcem sa spýtať, pred 2 dňami mi gynekológ predpísal Clotrimazol a chcem sa spýtať či počas užívania môžem piť alkohol a tiež, či je nutné preliečenie partnera aj keď sme spolu spali iba s kondómom.
Ďakujem za odpoveď.
anonym
| 5. 11. 2014 21:22
Zdravim, dnes mi gynekolog předepsal CLOTRIMAZOL AL 100. Za 5dní mám jít na tetování. Všude čtu, že v případě braní antibiotik by se tetování dělat nemělo. Chci se zepta, zda to platí i pro tyto tablety? Děkuju za odpověď
anonym
| 5. 11. 2014 21:17
Ahoj, můj doktor mi také předepsal clotrimazol AL 100, 6 tablet. Potřebovala bych se zeptat čím přesně mám přeléčit partnera? Mast Canesten nebo clotrimazol bude stačit? :) děkuji za odpověď :)
anonym
| 2. 7. 2014 21:08
prosím o pomoc, mám svědění kolem vag.otvoru asi 4 dny. Je to zarudlé a nevím co mám dělat. Svědí to až štípe. Někdo mi poradil Clotrimazol, že by to mohla být mykoza... u gynekologa jsem ještě nebyla ( je mi 15) a mamce se to celkem stydím říct... co mám dělat? :o děkuju
anonym
| 23. 6. 2014 20:20
Dobrý den.. Moc vás prosím o pomoc.. Mám dosti silný, zapáchající, nažloutlí, někdy hrudkovitý výtok. Je mi 14 let, a proto bych se vás ráda zeptala, co je na to nejlepší. U gynekologa jsem ještě nikdy nebyla a také se dost stydím říct to mamce...
anonym
| 11. 7. 2014 13:43
TO aknach: Neboj a mamce to řekni, určitě to měla někdy taky, my ženské na to občas trpíme a na gyndu budeš muset stejně, existuje dětská gynekologie, kde ordinují doktorky a ne doktoři.
anonym
| 29. 5. 2014 00:50
Dobrý den, Potřebovala bych poradit, jsem zoufalá Právě jsem dobrala 6 tablet Clotrimazol AL 100 a poté jsem narazila na tuhle diskuzi, kde jsem se dozvěděla, že by se to mělo brát těsně tak, aby když tablety doberete vám vycházela menstruace. O ničem takovém mě tedy doktor neupozornil a teď jsem se toho všimla malými písmeny v jedné krátké větičce v příbalovém letáku. Teď nevím opravdu co mám dělat. Moc Vám děkuji za pomoc
anonym
| 22. 5. 2014 16:36
ahoj, dneska jsem měla na noc první tabletu. Ráno jsem ale měla celé pyžamo mokré, je to normální?
anonym
| 20. 9. 2014 14:48
Ano , druhý den to teče venTO kač:
anonym
| 31. 1. 2014 18:52
Dobrý den,
gynekolog mi předepsal Clotrimazol AL 200. Mám ho užívat po dobu 9 dní. Zajímá mě, jestli mohu mít pohlavní styk po dobu užívání.
anonym
| 28. 1. 2014 16:31
Dobrý den,

měla jsem předepsaný Clotrimazol AL 100, při braní jsem neměla žádný problém, ale bohužel asi druhý den po dobrání, mám nevolnosti, divný pocit v žaludku a tak. Je to normální nebo to můžou být nežádoucí účinky a jít k doktorovi?
anonym
| 10. 12. 2013 13:44
Ahoj,
mám takový dotaz, není to nijak závažné, jen nepříjemné. Jsem v 2. trimestru těhotenství a začala jsem mít problémy, že mě nutí pořád chodit na záchod "čůrat" a přitom jen dvě kapky a konec. Občas mě to i pálí a je to dost nepříjemné, jinak žádné další příznaky nemám. Gynekolog mi řekl, že je to v těhu normální a předepsal mi tablety na těch 6 dní + mastičku. Přitom používám intimní gel, tak by se to stávat nemělo. Musím léčit i manžela, i když je zřejmé, že je to způsobené těhotenstvím?
anonym
| 22. 7. 2013 14:39
Ahoj, měla bych dotaz k přípravku Clotrimazol AL 100, dneska mi ho gynekolog predepsal, ale nezminoval se vubec o tom, že by se měl přípravek dobrat před menstruací, což mi nevychází, měla bych to dostat za 4 - 5 dní? Myslíte, že to mám začít užívat nebo mám počkat až po té menstruaci? Ještě jsem se chtěla zeptat, jak to je s přeléčením partnera, když se u mě příznaky začaly projevovat až asi den po tom, co jsme spolu měli *** a použili jsme kondom... Děkuji moc předem za rady :)
anonym
| 7. 11. 2013 12:57
TO shakky: Ahoj, prosím tě jak si to nakonec vyřešila? Začala si užívat Clotrimazol AL 100 před menstruací nebo až po? taky bych měla menstruaci dostat za 5 dni. diky :)
anonym
| 29. 5. 2014 00:44
TO Klára: Prosím tě mohu se zeptat jak se to vyřešilo? Nutně bych to potřebovala vědět, bohužel už jsem tablety dobrala a menstruaci mám mít až za 8 dní. Doktor mě o tom také naprosto neinformoval. Děkuji moc za odpověd.
anonym
| 28. 5. 2013 23:44
Ahoj,jsem ve 27 tydnu (tehotenstvi) a mam kvasinkovy onemocneni, gynek. mi predepsal zavadejici tablety clotrimazol na 6 dni. Nemate stim nekdo zkusenost? Mam docela strach ze muzu ublizit miminku nebo neco podobneho. Ja doufam ze doktor vi co mi uskodi a co ne, ale je mi to proti prirode. . Dekuji
anonym
| 28. 5. 2013 18:14
Ahoj,mám dotaz-gynekolog mi minulý týden předepsal Clotrimazol. První den mi přišlo, že se to zlepšilo, bohužel další dny jsem měla nehorázný pálení a pálilo mě to i při močení.Včera už se to opět zdálo, že to bude dobré, bohužel dneska ráno jsem se vzbudila a začalo to znova Tablety jsem dobrala všechny, ale žádné zlepšení.Ještě ke všemu má můj gynekolog dovolenou Můžete mi někdo poradit, co s tím??? Jsem z toho už absolutně vyřízená
anonym
| 28. 5. 2013 20:34
TO Mikina: Poradit nemumím, ale napíši vlastní zkušenosti třeba si z toho něco vybereš. Před časem jsem použila Clotrimazol ve spreji na plíseň pod prsy a místo zlepšení došlo k pravému opaku a silnému podráždění kůže. Takže možná i ty tento přípravek hůře snášíš v podobě tablety. Když jsem potom navštívila se s vým problémem doktorku, dostala jsem mast s kortikoidy na zklidnění kůže a Canesten krém, ve kterém je také obsažen clotrimazol, ale v této podobě už mi nevadil..................
Na vaginální mykózu také používám někdy Canesten krém, jsou i speciální balení s dávkovačem, zpočátku mě sice chvilčku po nanesení pálí, potom se vše ale zklidní a cítím úlevu. A čím víc je mykóza na ústupu tím méně místo po namazání Canestenem pálí........... Nevím, ale předpokládám, že i ty jsi měla kvasinkovou infekci, proto ten Clotrimazol, a jestli je už pryč se dá poznat i podle toho jestli se už neobjevují takové bílé kousíčky, jakoby hrudečky tvarohu to někdy popisují, a sliznice by měla být už přirozenější barvy, ne zarudlá. Na zklidnění a obnovení sliznice po této chemické léčbě je dobré potom použít něco laskavějšího a přirozenějšího pro tělo, intimní oblast je velice citlivá, já mám doma např. intim balzám Femishea od Hadka, který je speciálně určený právě na pomoc s kvasinkami a při obnově porušené sliznice. A někdy to střídám s dalším balzámem s názvem Intimiss také od stejného výrobce, který i hned po použití krásně uleví podrážděné sliznici. Ale jsou i další výrobky, které dokáží hojit a obnovit porušená intimní místa, protože každá infekce a následně chemická léčba tě nejenom zbaví nežádoucích bakterií, ale i naruší to přirozené prostředí v pochvě a okolí. Zkus se mrknou někde na netu, určitě se dozvíš více a něco vyzkoušej než bude gynekolog dostupný. Nedávno jsem také objevila, ale ještě nevyzkoušela např. krém Ellen, který obsahuje kromě jiného i probiotika a další látky, které upravují co je potřeba po nějakém takovémhle problému. Dříve jsem používala i např. gel s čajovníkem tea-trea Femigel a před časem jsem zkusila i čípky Gyntima probiotica forte, ale v lékárně určitě poradí i jiné výrobky, je jich mnoho.......... Ale určitě si zajdi co nejdřív to půjde za svým gynekologem a řekni mu veškerých potížích co jsi měla po tom Clotrimazolu. Přípravků a léků je více a tak ti jistě v případě potřeby vybere jiné, které budeš lépe snášet. Držím palce ať je ti brzy líp.
anonym
| 28. 5. 2013 21:00
TO Mikina: Ještě jsem zapomněla napsat, že je dobré na mytí použít také něco šetrnějšího, já mám teď doma mycí emulzi Intime od společnosti Cannaderm, zkopíruji ti sem informace z letáků, (Intime mycí emulze pro ošetřování a mytí intimních partií u dospělých. Přírodní receptura s mírně kyselelým pH obnovuje přirozenou pH rovnováhu sliznice intimních partií a zvyšují její odolnost proti zánětům a kvasinkovým infekcím (mykózám). Dlouhodobě upravuje celkový stav a funkce poševní sliznice, dochází k výraznému omezení pocitů svědění či pálení intimních partií. Účinné látky: bioaktivní konopný olej, grepová semínka, tymián, mateřídouška

použití:
Malé množství mycí emulze naneste vlhkýma rukama nebo pomocí žínky na intimní partie, napěňte a nechte krátce působit. Poté důkladně opláchněte! Vhodné pro každodenní intimní hygienu u mužů i žen, také jako prevence vzniku a recidiv mykóz a zánětů (po návštěvách koupaliště, sauny, při antibiotické léčbě, chemoterapii a pod.)..................................

A někdy používám od již zmíněného Hadka HY-Intima - Hydrofilní olej Intima je vyráběn z vysoce kvalitních olejů, z výtažků léčivých rostlin a z vysoce účinných éterických olejů. HY-Intima neobsahuje žádné tenzidy, konzervační látky, barviva a jiné látky, které by mohly nepříznivě působit na organizmus. Preparát přispívá k optimalizaci funkce sliznice pohlavních orgánů a napomáhá k udržení rovnováhy symbiotických mikroorganizmů na ní přítomných.
Při pravidelném používání odstraní nepříjemný pocit svědění, který je častým následkem při omývání nevhodnými výrobky. Vzhledem k jemnosti přípravku je určen také pro používání u dětí.

Tak snad si něco vybereš a pomůže ti to dát se brzy do pořádku.
anonym
| 14. 5. 2013 12:02
Ahoj ,chtěla jsem se zeptat,doktor mi předepsal prášky,ale zítra mám dostat menstruaci,takže je mám začít užívat až po menstruaci nebo je mužu i běhěm menstruace?
anonym
| 2. 4. 2013 21:25
Ahoj všem zúčastněním. Mám dotaz,lékař mi předepsal rovnou 200 a to na 6 dnů i když jsem v prvním trimestru,což by se podle příbalového letáku vůbec nemělo. Co mám dělat?
anonym
| 25. 3. 2013 18:22
Dobrý den, mám dotaz, zdali se může na clotrimazol užívat alkohol. V příbalovém letáku nic psáno není. Máte s tím někdo zkušenosti?
anonym
| 10. 8. 2012 12:19
Dobrý den, gynekolog mi předepsal Clotrimazol vaginální tablety. Použila jsem už 4. Večer zavedu a ráno mi rozpuštěná tableta vyteče na prádlo, nevím jestli celá nebo jen nějaké zbytky, ale chtěla jsem se zeptat jestli je to tak dobře nebo je něco špatně? Když to vyteče má to přes noc ty stejné učinky??
anonym
| 26. 9. 2012 23:27
Dobrý den. Prosímvás můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi mastičkami Clotrimazol AL 1% a Clotrimazol HDF? A co znamená, když se mi po něm na ***u objevily červené fleky? Děkuji mnohokrát
anonym
| 28. 12. 2012 13:13
TO tečka: Dobrý den,dneska mi je doktor též předepsal a upozornil mě,že ráno rozpuštěná tableta vyteče,takže je to asi správně :)
anonym
| 21. 10. 2014 08:24
TO čárka: Ahoj, uzivam tablety taky,vcera vecer sem mela prvni. a rano sem se probudila a mela sem mokre spaci kratase a tam bile pruhy tvrdsiho charakteru,je mozne,ze je to ta tableta ??diky
anonym
| 8. 8. 2012 08:15
Ahoj, prosím vás nevím co mám dělat. Gynekolog mi předepsal clotrimazol al 100 a včera večer jsem si zavedla první tabletu, nejdřív to bylo v pohodě dokonce mě to přestalo i bolet a v klidu jsem usnula, ale o půl druhé v noci jsem se probrala se šíleným pálením a chtělo se mi děsně moc na malou. Jenomže jsem se ani skoro nemohla hýbat, protože při každém pohybu mě to strašně pálilo, až bolelo.A když jsem se dobelhala na záchod a vyčůrala se trochu najednou to přestalo a pálilo to už jen trochu, prosím nevíte jestli to nejsou nějaké vedlejší účinky. V příbalovém letáku stojí, že se pálení objevilo u méně než 1 člověka ze 100 pacientů,ale více než 1 člověka z 1000 pacientů. Ještě mi řekněte, že jsem mezi nimi a klepne mě pepka. Už se toho svinstva chci zbavit, už 4 dny jsem se pořádně nevyspala a dnešní noc byla šílená Jenom mě zajímá, jestli některou z vás taky něco pálilo. Doktor mi taky říkal, ať používám i krém, jenomže se teď bojím, že látky obsažené v tabletě mi způsobily to pálení a když se namažu krémem bude to taky tak hrozné, protože se to skládá ze stejných léčiv, které mi můžou dělat problém. Zavolala bych gynekologovi, ale nevím jestli jenom zbytečně neplaším...:( Prosím odepiště mi na to někdo něco, nechci přerušovat léčbu ale zároveň se už děsím noci:(. Doufám, že vás můj podrobný popis moc nevyděsil
anonym
| 5. 3. 2012 20:42
Dobrý den mám dotaz..mohou tyto tablety zapříčinit zpoždění menstruace? Předem děkuji za odpověď

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Remi - Mirka
30. 4. 2024 14:26
70388
♥Jarka*Alice♥
30. 4. 2024 13:39
11844
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video