Seberealizace po 50 - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

seberealizace po 50

Diskuze

Seberealizace po 50
bonderka
| 22. 4. 2009 00:14
Jsem vlastne take zena podnikatele,ale nemam na seberealizaci po 50 ani cas.Po 40 jsem si poridila 2 deti,moc jsme cestovali i s temi malymi.Moc Ti Miro Norsko doporucuji,az bude manzel v poradku.Je to neskutecne nadherna zeme,procestovali jsme ho z obytnym autem a je to uplne idealni.Je to snad nejkrasnesi zeme(co se tyce prirody)v Evrope.
Tak seberealizace me ceka asi az po te 60.
Tak tu vítej,
Mira
| 31. 1. 2009 10:49
ale není tu moc velký pohyb. Já osobně chodím na diskuzi Děvčata nad 55 a internet. Občas se mrknu na nějakou jinou, podle toho co mě zajímá. Já jsem tedy už bývalá podnikatelka. Odstěhovali jsme se z města na vesnici, pardón Krásnolipáci, tedy městečka, a je mi tu strašně fajn. Pěstuji králiky, měli jsme i koně, můžeš se mrknout do mého deníčku. A stále mám málo času.
No, sláva!
agripina
| 30. 1. 2009 13:26
Ahoj, všechny! Jmenuji se Agripina a tuhle diskusi jsem dávno hledala. No, narazila jsem na všelijaké témy, však to znáte. Můžu za váma?
Jsem tady sama na těch lazech, ve vašem věku a šprtám do čehokoliv. Nemám práci, dost milého muže, dluhy :)), rozestavěný domek /doufám, že nám jej nevemou/ a už už pláč na krajíčku. Ta samota tak na mě doléhá... Jsem také lvice a můj muž tvrdí, že si vybírám. Mení to pravda, nesnáším však lidi, kteří chtějí každého předělávat lk obrazu svému. A -pardon-tady na vesnici, musíte"dřít" protože žádná jiná práce nebývá jen tak oceněna.
Také jsem bývalá podnikatelka,vlastně ještě jsem, ale už nic moc aktivně nedělám, tak se mi zdá, že nedělám nic.
Však to některé znáte.
Takže možná budu i tady nějak užitečná, jsem společenská, ráda veselá a tvořivá. To je co! Jak se chválím..:))) Az se červenám ..
Pupca,
Mira
| 7. 1. 2009 08:59
držím palce, ať vše stihnete v termínech. Já taky hrozně miluji pejsky, tak vím, co prožíváš. TAk ať si vybereš toho správného kamaráda!
Mira
Pupca
| 6. 1. 2009 16:52
to víš že nějaké fotky předvedu.I když je paradox,že za 14 dní letím na roky vysněnou dovolenou a nejvíc teď řeším pejska.ale těším se hrozně moc...jen teď máme docela fofry s mužovým podnikáním+souvisejícím účetnictvím apod.,abychom stihli vše do dovolené.no a do toho všechno ostatní.A pokud mám chvíli,čučím po útulcích na Netu i u nás fyzicky a hledám pejska svého srdce-stejně ale nemůžu nic řešit až po návratu z dovolené.ale nedá mi to,už se mi o tom i zdá...
Pupca,
Mira
| 5. 1. 2009 10:46
to je dobře, že jsi opět nahlédla. Já si to také bez pejska nedovedu představit. Jsou to úžasní společníci. A na to běhání tě bude určitě rád doprovázet.
Včera jsem zrovna prohlížela jeden zajímavý web o Madeiře. Že tam rostou strelicie, jsem věděla, ale rostou tam volně i orchideje.
Určitě si přivezeš fotečky, dáš nějaké do deníčku? Je to asi nádherný kousek země.
Dousabel,
Mira
| 5. 1. 2009 10:31
ráda ti sdělím adresu na Decoupage. Je toho hodně, ale tenhle se mi líbí moc:
http:/www.tvoreniproradost.com/index.htm

a pak ještě jeden obchůdek:
www.decoupageshop.cz/…-sekce-uvod.html
to je skvělé!
Pupca
| 5. 1. 2009 09:29
že se tohle téma tak rozběhlo.Je príma slyšet něco jiného než o domácnosti,vaření,pečení...v našem i jiném věku.Já uvažuju o U3V(univerzita třetího věku)-funguje pro lidi po 50.Bohužel téma,které by mě zajímalo se u nás studuje letos jen ve 2.ročníku,jestli to příští rok poběží,jdu do toho.V Angličtině nejsem tak dobrá,abych mohla překládat,jsem spíš lehce vyšší pokročilá.Bohužel víc písemně než ústně-tak to musím vypilovat-třeba filmy v originálu,BBC atd. a časem do zahraničí na kurz.Jinak se zas snažím různě cvičit-už jsem chodila i na pilates,ale bolely mě z toho záda(mám skoliozu),tak cvičím takovou všehochuť.Teď se těším na Nordic Walking na tu Madeiru a začala jsem pravidelně běhat po lese-je to spíš indiánský běh-teda střídaný s rychlou chůzí.No a k tomu si časem seženu pesana-už se chodím dívat do útulku.My jsme o hafánka na podzim přišli a moc mi chybí.Takže holky pořádný pohyb-bez toho to fakt nejde!A všechny starosti se pak líp zvládají,člověk je mnohem pozitivnější
Miro,
anonym
| 4. 1. 2009 15:07
nemohla bys zveřejnit adresu toho blogu, prosím prosím
Mariano,
Mira
| 4. 1. 2009 11:01
to je fajn, že jsi se přidala. Vždyť ty také nezahálíš. No já bych chtěla také dělat ještě jiné věci. Zrovna včera jsem študovala zase Decoupage. Kamarádka bude mít narozky, tak jsem si myslela, že bych jí udělala dárek sama.
Ještě uvidím. Mám v oblíbených jeden fajn blog. Paní tam vysvětluje pěkně celou techniku.
Tak se zatím mějte.
Seberealizace
anonym
| 4. 1. 2009 09:47
Miro, já si myslím, že ty máš velmi spokojený život. Zajímáš se o hodně věcí, máš krásnou hospodárku a tak se nenudíš. Výborná je tvoje znalost angličtiny. Dost jste mě s Pupcou naladily. Co já měla všechno v plánu, až budu v důchodu. Něčemu se trochu věnuji, však víš. Ale chtěla jsem toho více, dělat reflexní therapie nohou, věnovat se Reiki a chodit na kurzy. Tím, že jste se tady tak rozepsaly, znova jste mě inspirovaly. A Nordic Walding mě hrozně láká. Stačilo by mi i jenom kousek za město. Jenom tady jsem ještě nikoho s hůlkami neviděla a já nejsem takový odvážlivec, abych začala.Určitě je dobré něčemu se věnovat. Dejte zase vědět, když vás něco napadne.
...
Vlasanka
| 4. 1. 2009 00:13
No já nevím jestli tedy mám co radit, když je mi mnohem méně let ale myslím že se seberealizací je to asi v každém věku a ve všem stejné. Já ještě studuju, k tomu práce skoro celý úvazek no a stejně mám s tímhle taky problém. Zkrátka to člověku nestačí. Problém je v tom, že doma se to nevymyslí, chce to projet internet a vydat se ven. člověk předem nemůže říct co ho bude bavit dokud to nezkusí. Konkrétně s tou angličtinou - jetli umíš dobře, tak jsou anglické školky nebo se můžeš zaregistrovat do nějaké překladové agentury. O sportovním vyžití ani nemluvě. Krom toho existuje tuna tanečních klubů -třeba salsa,flamenco,břišní tance, klub turistů a nevím čeho všeho. Můžeš klidně i lítat,nebo začít něco tvořit, záleží jen na tobě.A v podtstatě ve všem se dá něco dosáhnout - nemyslím jen osobní úspěchy,ale ve všem jsou soutěže a tak..
No tak to snad
Mira
| 31. 12. 2008 11:30
není ani pravda, MADEIRA ! to je taky můj sen. Nordic walking bych taky ráda provozovala, ale nemám s kým. Přírodu, takovou tu málo dotčenou mám taky ráda, ale zajímali mne i dějiny a proto zbožńuji Řecko. Tak ti přeji krásnou dovolenou, ať vám to vyjde. A když se ti bude chtít, můžeš pak o tom napsat. Tak zatím papa Vlaďka
Mira
Pupca
| 31. 12. 2008 11:15
Tak ty jsi fakt super-babca!Dívala jsem se i do tvého deníčku,zajímám se stejně jako ty o "alternativní" zdraví.Myslím,že bychom si fakt mohly dost rozumět,škoda že bydlíš tak daleko.Osobní kontakt je nenahraditelný...Co se týče Vašeho cestování-i mě dost láká Norsko-miluju klidnou a čistou divokou přírodu.My teď 20.ledna letíme aspoň na týden na Madeiru.Moc se těším,hlavně na nádherné hory,rostliny a samozřejmě i moře.Hlavně tam všechno prošmejdíme s hůlkama na Nordic walking-já na válení u moře nejsem.Těším se,je to moje vysněná destinace,snad nám to nic nepokazí...
Docela mi
Mira
| 31. 12. 2008 07:39
mluvíš z duše. My jsme s manželem procestovali hodně, ale jsou ještě místečka, která bychom rádi viděli. O tom autě jsem také hodně přemýšlela. Vnoučata, tedy, ti starší kluci byli nadšení. Loni jsme se totiž na poslední chvíli rozhodli, sbalili si ruksáčky, Filipa a Honzíka, objednali letenky u Sky Europe a vydali se do Řecka. To je naše velká láska. Kluci byli nadšeni. Byli jsme tam jen pátek-pondělí. Ale pořád na to vzpomínají. My máme Řecko procestované skoro celé autem. TAky nás lákají Norské fjordy... Manžel ale musel rychle na operaci srdce, dávali mu kardiostimulátor. Nakonec jsem byla ráda, že jsme nikam neodjeli. Měli jsme v plánu zase s klukama Řecko nebo Španělsko.
Mira-ještě jednou
Pupca
| 30. 12. 2008 16:32
jo a moc díky za pohodovou fotečku,u nás to taky vypadá podobně.Máme velký barák-chlapi podnikají doma-a já bych mohla denně všude uklízet.No a to bych se na to mohla vykašlat.Protože jsem jeho majitelem,chci aby si hoši časem-během pár let-našli něco jiného,dům prodat a jít do něčeho malého,přiměřeného.Pak bude na všechno víc času-i na tu seberealizaci,nejen na vařečku a mop...
Mira
Pupca
| 30. 12. 2008 16:27
Díky za pěknou reakci,tobě a vlastně všem nám holkám v podobném věku moc doporučuji knížku (růžovou) s názvem:Příští rok o rok mladší-jenom pro dámy, autorů Ch.Crowley a H.S.Lodge. Je to úplná dobíječka energie,samozřejmě pokud se tím taky budem řídit.Já už začínám.Úprava stravy,pravidelné cvičení-taky začínám s běháním po lese a hlavně MÍT SE RÁDY,prostě dělat si radost a nenechat se našimi stárnoucími často nerudnými chlapy (s prominutím) srát.No a ta moje seberealizace?Angličtina určitě,protože se chystám časem na jazykový kurz do zahraničí a jazyk míním využít v důchodu,až si pořídíme obytné auto a budem rajzovat Evropou.A na to musím být zdravá,v kondici a připravená.Prostě v žádném případě posedávat u doktorů a plkat blbosti...tak to je teď můj cíl-prostě radost ze života!!!
Pupca,
Mira
| 30. 12. 2008 07:19
ahoj. Hezký příspěvek. Něco z něho oslovilo i mně. Jsem starší, takže zase některé věci mně už netrápí. Jsem také lvice a s manželem jsme společně podnikali. A úspěšně. Ale včas jsme toho nechalli. Nyní jsme v důchodu, manžel je o 11 let starší, takže si to už zaslouží. Angličtina dokonce je můj oblíbený jazyk. Mám z něj maturitu, byla jsem v Anglii jako au pair girl.... ale to už je tak dávno....
Ale i teď jsem se svým životem spokojená. Dělám věci, které mně baví a hlavně uspokojuji sama sebe. To je také důležité. Možná bycho si dobře popovídali, ale bohužel bydlím trochu dál. Jsme obklopeni nádhernou přírodou.
Mimochodem manžel pochází z Valašska. Vždycky mu říkám, že kdyby tam zůstal, určitě by dělal Bolkovi náměstka.
ahojík
anonym
| 29. 12. 2008 23:55
když jsem četla Tvůj příspěvek,tak měnapadlo to samé,chceš být platná,nejen jako matka a manželka..........chceš se někde realizovat,i jinak kde by něco bavilo jen Tebe,záleží co máš jako koníčka.......co Tě baví...........třebas by se našlo,co by Tě bavilo a dalo by se s tím něco dělat......
seberealizace po 50
Pupca
| 20. 12. 2008 10:14
Tak tohle je věc,která možná netrápí hodně z vás,protože v tomhle věku jak tak čtu i vidím kolem sebe,je hlavně péče o vnoučátka,o domácnost,nějaká ta zahrádka,zvířátka,případně nějaký ženský koníček.Já jsem ale Lvice a vlastně jsem jakýmsi způsobem obětovala své ambice muži-podnikateli,abych mu vytvořila podmínky-původně jsme se totiž domlouvali,že budem podnikat spolu.To se bohužel nestalo,chápu,je třeba reagovat na potřeby trhu a ne vytvářet pracovní příležitosti.Taky jsme stavěli ohromný dům a k němu máme rozsáhlé pozemky,no a o ně bylo třeba se roky starat.No a pak staří rodiče,milované vnoučátka...Já Lvice na jednu stranu nestíhám,na druhou mi i v mém věku nesmírně chybí pocit důležitosti-naplnění,uznání( ne za naservírovaný oběd a umytí nádobí),prostě bych se ještě chtěla do něčeho pustit.Stále pokračuju v učení angličtiny,může se hodit na dovolených,já bych ji ale zúročila i jinak,ale v mých letech?Babo raď.Je vás takových víc?A nemáte nějaký dobrý tip,třeba i něco společného?Bylo by to třeba fajn-dokud žijem,ať nejsme jen husopasky.Ale uznávám,že ženy chodící pravidelně do práce tenhle problém nemají-tohle je spíš případ pro "ženy úspěšných podnikatelů",kteří je uživí a to by mělo stačit.A stačí???Mě ne

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Arin
7. 5. 2024 19:41
70441
2112Hana
7. 5. 2024 18:39
11872
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video