Zdravě 6x denně - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Zdravě 6x denně

Diskuze

anonym
| 14. 4. 2014 20:02
Neříkám, že jsem se vyloženě přejídala, ale určitě jsem jedla více než jsem potřebovala a začalo to na mě být vidět. Takže jsem se rozhodla s tím něco udělat. Diety nikdy nebyly moje a pravidelné chození do fitka mě taky nelákalo. Zkusila jsem Obethin a začala jsem jíst méně a pravidelně. Po více než třech měsících jsem spokojená se svou vahou a vypadám mnohem lépe :)
tesco a spol.
kalkulka
| 3. 4. 2009 08:19
Ahoj, já se snažím samozřejmě šetřit, ale výrobky značky Tesco apod. bych nekupovala. Jen opravdu v nouzi, když mám pár korun. Ty výrobky jsou levné, protože místo správných ingrediencí je v nich většina chemikálií. Když se podíváte na složení výrobků jiné značky (Hamé, Otma a jiné), tak uvidíte ten rozdíl.

Šetřit se musí, ale nemusím do sebe házet chemikálie místo jídla, pochybuju, že v Tesco výrobcích jsou aspoň nějaké vitamíny a vláknina, většinou jsou to barviva a podobně, I chutově se to srovnat nedá.

Ale samozřejmě se najdou i některé výjimky, které jsou kvalitnější, ale to jen minimálně.
Teco potraviny
es11
| 10. 3. 2009 15:23
Ahojky,
To co rikate o odstredenem mleku je pravda, pokud nekupujete Tesco mleko. Kazdopadne polotucne mleko je pro telo i pro dietu mnohem zdravejsi nez odstredene (mleko pusobi priznive na vydej tuku z tela ve stolici. Kdo pije kazdodenne mleko, vylucuje 4 cihly tuku za mesic, zatimco ti, co mleko nepiji, pouze 1 cihlu. Samozrejme toho nedocilite odstredenym mlekem) Ja vim ze 20% eidam je porad eidam, ale proc teda pred dvema lety mel Tesco eidam (mluvim o 20%) normalni zluto-oranzovou barvu a ted ma bilo-zlutou? Odpoved je jednoducha - je zpracovan chemicky, zadny zivocisny tuk uz v nem neni, nahrazuji jej roztlinym, ktery pro telo neni nejzdravejsi. (a prosim nepopisujte mi proces vyroby syru, ja vim, jak se vyrabi) Jen chci rict, prosim, nekupujte levne Tesco potraviny. Nijak vas samozrejme nechci nutit do neceho co nechcete.
skvely recept
es11
| 10. 3. 2009 15:10
Divala jsem se na tip pro dnesni obed a inspirace prisla odtud: http://www.prozeny.cz/…-podle-horoskopu

Jsem vodnat, proto jsem se rozhodla vyzkouset prilozeny recept. Vareni me bavi a nejradeji jim zdrave. Pak se alespon nemusim karat ve stylu: "uz zase jsem snedla 4 hamburgery!" Ja McDonald nesnasim (krome te jejich zmrzliny, ale to jste neslysely! ). Bohuzel na vareni moc casu nemam, chodim na velice narocnou skolu. Dnes jsem se ale proste probudila s chuti do vareni. Preceta jsem si uvedeny recept a rekla si, ze to udelam. Ovsem, varim uz od 7-mi let a nejake drobnosti mi v tom receptu nesedely. Napr. po cesneku mi je vzdy spatne, tezko a citim se jako bych snedla celou kravu misto strouzku cesneku - to v hubnuti nepomaha, prestoze znam mnoho diet, kde se cesnek doporucuje. V ceske kuchyni se cesnek pouziva hlavne na provoneni, ale ja znam plno jinych prisad, ktere funguji mnohem lepe prave na vuni. Napr. bylinky, ty delaji zazraky! Vemte si takovy rozmaryn! Po nem se ja muzu utlouct .

Zpet k tomu receptu, velice jednoduse se necham odvest .

Takze, misto oleje jsem pouzila olivovy olej, je zdravejsi a mnhohem chutnejsi. Nedoporucuje se ke smazeni, ale to je u tohoto receptu stejne jedno. Nalila jsem olej do misky, pridala cerstve namlety pepr mnoha barev (ten nesmi chybet v kuchyni zadne kucharce), ovsem s peprem opatrne, neni dobry na plet! Pak kari koreni (nesetrete ), susenou bazalku a libecek (je to dobra kombinace s kurecimi rizky a krasne voni), ctvrt lzicky soli, trochu podravky, nedala jsem tam cibuli, protoze by se bila se zbytkem koreni, navic to jsou zbytecne kalorie, protoze tam nema dulezitou funkci.

Nakrajela jsem kureci prsa na platky o vysce 1 cm, rozdelila je na 3 porce (mamka, tata a ja) a maso jsem hojne obalila v marinade, pote jsem ji nechala trochu skapat a maso jsem dala do odlisne misky a prikryla folii. Dala jsem jej do lednice, kde by melo cekat min. 45-60 min (aby se marinada rozlozila v mase). Mezi tim co jsem cekala jsem oloupala brambory, nakrajela je na kolecka (vari se tak rychleji nez vcelku) a povarila. Natrhala jsem si alobal na peceni - pro jednu porci, 2 listy (aby neunikla stava). Zbylou marinadou jsem natrela stred alobalu a vytvorila kruh. Marinada by mela mit mensi vrstvu, protoze z ni pak bude stava (mnam). Polozila jsem maso doprostred kruhu a kolem brambory v odpovidajicim pomeru k porci masa. Vydlickou jsem brambory pomackala (Uhledne kolem dokola, vytvori se esteticke hnizdo.) a nalila na ne jeste trochu zbyle marinady (na 3 porce jsem pouzila tak 70-100 ml panenskeho ol. oleje) do kruhu. Do stredu jsem rozlomila bobkovy list a zabalila jsem alobal do "pytliku" . Pekla jsem pokrm 20-30 min v horkovzdusne troube na 180-200 stupnu.

Rodice si pochutnali a ja taky ^_^ . Itadakimasu!

Tento porkm je skvely v tom, ze je dietni, zasyti a kdyz ten "pytlik" otevrete, line se z nej prekrasna vune (a to i bez cesneku!!!! ). Jenom bacha na bobkovy list!
Běhání
Tatu
| 10. 3. 2009 14:23
Jestliže má někdo 20 kilo navíc a chce zhubnout běháním, asi to bude účinné, ale musí si rozmyslet v čem a na jakém povrchu má možnost běhat. Aby si se shozenými kily neurychlil některé problémy pohybového aparátu. Ať si vezme batoh, naváží si do něj dvacet kilo zátěže a skočí z výšky jednoho schodu. Ten ráz co ucítí od popruhů v ramenou je přesně to, co musí jeho chodidlo, kotník, koleno a kyčel zachytit KAŽDÝ skok při běhu pro zdraví. (Samozřejmě že v tu chvíli má o 40 kilo víc, ale to co je na těle, člověk nějak nevnímá). Takže raději ostrá chůze několik kilometrů denně, než si ničit chrupavky v kloubech během, notabene po asfaltu či betonu. Ani nejlepší boty toho moc nezachrání.
Odstředěním se z mléka dostávají v něm rozptýlené kapénky tuku, tedy se tím ochudí pouze o tuk a vitamíny v něm rozpuštěné. Bílkoviny, vápník a ostatní látky zůstávají. Dvacetiprocentní eidam je pořád eidam (edam), tedy polotvrdý sýr, vyrobený přírodním procesem podle nějaké receptury, s přídavkem pouze syřidla a kuchyňské soli. Má jen 20 % tuku. Co je na tom špatného.? Jen chuť a vzhled má horší. Ale pro někoho má energie i tak dost. Raději kvalitní i třeba nejkvalitnější "plnotučný" sýr, jako pochoutku a odměnu nakonec,ale jen třeba čtvrtinu, šestinu plné porce a předtím se zasytit zeleninou. I třeba jen blanšírovanou a nesolenou zmrazenou směsí, stejně na jazyku zůstane chuť jen toho posledního sousta. Když to bude jediné sousto dobře zralého camembertu s půldecinkou dobrého vína, nebude nám vadit, že sýru nebylo čtvrt kila a vína lahev.
es11
marti2
| 10. 3. 2009 13:35
Ahoj,hezky jsi to napsala o těch párkách .Určitě s tebou souhlasím,že vlastně nevíme,co pořádně jíme .
Se zeleninkou trochu problémy mám,nejsem na ní moc zvyklá.Se solením problémy nemám,já když si vařím pro sebe ,tak nesolím a bílé jogurty mám ráda.
A mléko piji nízkotučné,to mi chutná.
slipup
marti2
| 10. 3. 2009 13:30
Ahoj,tak mě se celkem daří.Začla jsem držet dělenou dietu,od mamky jsem si půjčila knížky,protože ta podle toho jednou hubla a zhubla 11 kilo .Sice od neděle mám nějakou krizi,protože jsme slavili první narozky malýho,tak mamka dělala dortík,který jsem si kousek dala,ale vím,že zpátky najedu na svůj režim.
A myslím,že zítra je úplněk,teda někdo mi to říkal,tak doufám,že to tak je,nemám po ruce kalendář,tak nevím,tak bych chtěla jen pít.
Minulý týden už jsem taky jeden den jen pila,skoro 3,5 litru čaje a v pohodě .
nízkotučné mléko
Siony
| 10. 3. 2009 12:58
Ahoj, já nesouhlasím s tím, že nízkotučné mléko jsou jenom chemikálie. Při úpravě kravského čerstvě nadojeného mléka se do mléka žádné chemikálie nepřidávají. Pouze se pasteruje - steriluje a poté se odtučňuje. Žádná éčka ani chemikálie v něm nejsou. Je pravda, že v něm spousta látek chybí - např nemá tolik vitamínů, ale co byste taky čekali, když je vlastně naředěné. Ale vápníku má nízkotučné mléko stejně jako polotučné !!
A to že běhání není ideální s t ím nesouhlasím z vlastní zkušenosti. Mě na hubnutí pomohlo nejvíce, žádnej rotoped, plavání ani eliptical mi nepomohl shodit to, co běhání. Ale tohle je dost individuální. Samozřejmě se musí zachovávat správné zásady - dobrý zdravotní stav, super boty, správná tepová frekvence atd...
Jinak naprostý souhlas!!!
squash
es11
| 9. 3. 2009 23:14
Squash neni dobry sport na hubnuti (bohuzel je to spise na houby kdyz to berete jako prostredek k hubnuti), sice spalite energii ale ne kalorie. Nejlepsi je plavani, protoze tam se nenamahaji klouby a svaly pracuji na max. Ani behani neni idealni. Misto jizdy vytahem, chodte pesky (prestoze bydlite v 11 patre). Pred spankem se jdete projit, uvolni to mysl, zaruci to klidny spanek a spali se kalorie. Pro hubnuti je dostatek spanku stejne dulezite jako pravidelny a dostatecny prisun tekutin. Souhlasim s "pryc s parky!" Mazna vas damy presvedcim, kdyz vam povim, ze se do nich melou dokonce i kopyta a ze tam semtam spadne i myska - kamaradka byla na brigade, kde to videla na vlastni oci. Zbytek je prilis hnusny na napsani. A kdyz se podivate na klobasku, uvedomte si, ze kdyz na ni zatlacite, vytece z ni tolik tuku, ze by se tim dala zachranit vesnice v Etiopii. Je to nechutne. My jako narod jime strasne nezdrave - tepla vecere? Jedy jedy jedy! Telo to nestaci zpracovat! Radsi si dejte topinku z cerneho toustoveho chleba udelanou v toastru pomazanou tvarohem s pazitkou a platkem rajcate. No reknete, nezni to mnohem lakaveji nez tukem napustena klobasa? Dalsi typ: sludie potvrdily, ze jedna sklednice mleka pred kazdym jidlem pomaha z tela vyloucit mnohem vice tuku! Je to zdrave a rozhodne mleko nevyskrtejte z jidelnicku (pijte polotucne, nikoli nizkotucne, protoze nizkotucne jsou pouze chemikalie.) Z vasi lednicky musi zmizet levny Tesco eidam, protoze uz i ta jeho bila barva napovida, ze ma k siru daleko. Jezte plisnove syry, napomahaji zazivani. Neskrtejte syry z jidelnicku ovsem neprehanejte to! Vyskrtejte vsak smetanove "mazaci" syry, nahradte je tvarohem. Tvrde syry jsou v poradku, ovsem pouze porce denne (nejlepe k snidani). Hlavne se vyvarujte radoby "nizkotucnym" potravinam, maji k originalu daleko (to ale nezname ze se mate uchylit k 90% tuk potravinam). Zelenina, zelenina, zelenina. Kari misto soli! Jinak solte co nejmene, bude chvili trvat nez si zvyknete na mene vyrazne pokrmy, ale pro vase telo to bude spasa! Dale bile jogurty!

Hodne stesti damy!
ahojky
slipup
| 28. 2. 2009 20:56
ahojky,
už jsem tu vážně dlouho nebylaNějak nestíhám se školou...Ale s hubnutím taky nic moc..I když teď se už týden držím a myslím,že mám celkem dobře našlápnuto:)
S cvičením je to fakt těžký, pokud si ho představujem jako týrání se někde ve fitncentru za velký peníze,ale je skvělý chodit na vycházky s kočárkem nebo pejskem,protože to nic nestojí a je to hrozně moc zdravý!! A je to nejjednodušší způsob jak zhubnout,takže v tom určitě pokračuj
S tím ovocem je to horší, mám ho místo sladkostí a tak než jej omezím,to bude ještě chvíli trvat..přeci jen je vždycky lepší si místo snickersky dát třebas jabko a pomeranč nebo tak něco
Tak hodně zdaru, snad se tu brzo zas ukážu...a budou tu samé dobré zprávičky:)
držím palce,všem
Slipup
marti2
| 20. 2. 2009 17:41
Ahojky Slipup,
už jsi tady dlouho nebyla
Katy85
marti2
| 20. 2. 2009 15:07
Ahoj,tak to jsi dobrá .Já mám tedy daleko víc,98 .Ale už jsem domluvená s přítelem,až přijde z venku se psem,tak půjdeme cvičit.Jo a taky chodím pěšky po schodech,do šestého patra,tak pa pa
marti2
Katy85
| 20. 2. 2009 10:00
Já už hubnu od začátku ledna a zhubla sem už z 75 na 68kg a ještě budu pokračovat na svojí ideální váhu tak 8 až 10 kg
Katy85
marti2
| 19. 2. 2009 12:53
No budu muset s něčím začít,vím,že bez pohybu nezhubnu .A co ty,držíš dietu?kolik jsi zhubla,nebo kolik chceš zhubnout?
marti2
Katy85
| 19. 2. 2009 12:47
no tak cvičte tak, že si půjdete zaběhat, že budete cvičit doma cviky co najdete na netu, to jde taky, ale budete dvě tak to půjde lépe, hlavně se moc nevykecávat, protože to vysiluje a člověk se nesoustředí.
cvičení
marti2
| 19. 2. 2009 12:24
Já na to nejsem,chodit cvičit mezi lidi.S kamarádkou jsme chtěly chodit cvičit,ale nakonec to někde uvázlo,neměla jsem hlídání pro malýho,A ona je ted bez práce,takže na to ani nemá.Tak se jen o tom bavíme,kdy začneme.
marti2
Katy85
| 19. 2. 2009 12:10
No vidíš toho hned využij, nebo se poptej svých kamarádek jestli by necvičili s tebou.Nebo stačí chodit na bazén nebo squash, člověk se tam dostateně vyblbne
tak to máš super
marti2
| 19. 2. 2009 11:51
Tak to máš super,že s tebou cvičí přítel.To bych taky potřebovala,asi ho zapřáhnu ,bude mít teď tři dny volna.
marti2
Katy85
| 19. 2. 2009 11:40
Jo tak to já mám taky,ale holt musí tě v tom někdo podporovat.Mě podporuje můj přítel a cvičí a jí se mnou i když on to vůbec nepotřebuje
hubnutí
marti2
| 19. 2. 2009 10:40
Tak tohle všechno znám skoro nazpaměť,co se může a co ne,ale horší to je v praxi.Mám slabou vůli.A zhubnout bych chtěla hlavně kvůli sobě,i malýmu a hlavně mám vedle sebe hezkýho,štíhlýho chlapa,takže motivaci bych měla.Vedle v pokoji mám rotoped,ale jen tam tak stojí.Je to hrozný se mnou .Ale díky ti za radu.
marti2
Katy85
| 19. 2. 2009 10:28
Pokud člověk chce to hudnutí brát hodně vážně tak pryč s párkama a sýrem. Ani si nepřejte vědět co všechno takový párek obsahuje a v sýru je hodně tuku, tak třeba nízkotučný může být,ale jen občas. Doporučuju jíst hooodně zeleniny, protože vláknina je skvělá na pročištění.S ovocem se to nemá taky moc přehánět,protože obsahuje zase cukry a pozor před spánkem nejezte ovoce maximálně tak jedno jablko.A pokud chcete jíst hodně masa, co doporučuju, tak spíše vařené nebo dušené. Taky doporučuji, cornflakes s mlíkem nebo bílím jogurtem.a hlavně čeho by se měl člověk vyvarovat je bílé pečivo.Nejlépe černé, nebo řýžové chlebíčky.
hubnutí
marti2
| 19. 2. 2009 10:05
Ahoj,tak jsem včera měla k obědu toho šmakouna a moc dobrý,ale odpo jsem dělala příteli buřtguláš a neodolala jsem .Taky přes den toho moc nevypiju,to je můj problém.Sice si vždycky naplním půllitrové sklenice vodou,abych věděla,že mám pít ,ale nic moc.Ted jsem se vrátila z procházky s pejskem a kočárkem,byli jsme přes dvě hodky,tak mě ted čeká vaření,budu dělat špagetky se sojovým masem .Tak se mějte,snad se tu někdo objeví.
Slipup
marti2
| 18. 2. 2009 09:23
Ahoj Slipup.Také jsem se rozhodla zhubnout,už teda od ledna,ale zatím nic moc,tak se k tobě ráda přidám .Já s váhou mám problémy snad už od narození .Ted budu skoro rok po porodu a místo,abych zhubla,tak jsem přibrala.A ke vzteku mi po porodu zůstali jen tři kila a já si vesele přibírala dál.No co ti budu povídat,hrůůůza.Já jsem ted k snídani měla vaječný bílek a sýr a v lednici mám připravenýho šmakouna k obědu .A cvičení,k tomu se vůbec nemůžu dokopat.Tak se měj,bylo by super se podporovat
:)
slipup
| 17. 2. 2009 07:30
taky jsem o tom někde četla...snažím se dodržovat
díky za radu
den
Katy85
| 14. 2. 2009 21:07
zásada u hubnutí je nehltat a nejíst rychle
den č.1
slipup
| 14. 2. 2009 20:37
Ahojte,
dnes jsem si dala na snídani bílý jogurt, banán a musli:) miluju tuhle kombinaci a mohla bych to jíst pořád jako dopolední sváča posloužila miska zeleniny a jogurt...pak oběd: šmakoun 200g, celozrnné těstoviny a zase zelenina, odpoledne na svačinu opět banán( máme doma čerstvě koupený,tak jsem neodolala) a kedlubna, na večeři jsem si pak dala oblíbenou mozarellu s rajčaty a jako druhou véču pak jabko.
Pohybu jsem měla dnes dost-uklízení,vaření...atd. však to znáte
Můj dnešní jídelníček jsem napsala pro ty, kdo by chtěl vědět, jak na to jdu já:) Je jasný, že bez změny stravovacích návyků..jako bylo( bylo,bylo a nebude,doufám už nikdy) moje přejídání a doslova hltání všeho, co se dá žvýkat to prostě nejde.
Ke zdravému jídelníčku chci přidat pohyb, osvědčilo se mi běhání,mám ráda in-line...jen čekám,jak začne jaro a vyrazím ven:) Doufám,že do té doby nějaká ta kila už budu mít shozená(nebo aspoň jedno ) a pak už je léto...no kdo by nechtěl v létě vypadat skvěle?
Jestli se chceš přidat, napiš,jaká je tvá metoda na zbavení se přebytečných kileček a můžeme konzultovat naše úspěchy a neúspěchy a povzbuuzovat se:)
těším se až zmáknu druhý den-zítra neděle, sváteční oběd.....to bude výzva
Zdravě 6x denně
slipup
| 13. 2. 2009 21:50
Hledám někoho na společné hubnutí. Teď přes zimu jsem nabrala nějaký ty kila a snažím se jich zbavit...tradiční:) Taktika: jíst 5x denně a zdravě,vynechat pečivo, nepřejídat se.
Sama to ale asi znova nezvládnu. nějak se nemůžu dostat do tempa. Moje vize je: cca 5-6kileček .
Kdo se chce přidat?:)

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
23. 4. 2024 12:09
70292
♥Jarka*Alice♥
23. 4. 2024 07:49
11809
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video