Zkušenosti s čajem LAPACHO - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Zkušenosti s čajem LAPACHO

Diskuze

anonym
| 7. 6. 2015 22:18
¨Lapacho mi vždy perfektně vyčistí tělo.Jsem kuřák,semtam mně bolí záda a klouby.Stalo se mi,že jsem měl,nevím proč období,kdy jsem neustále cítil v puse slanou chuť.Doktor nepomohl.Po třídenním pití odvaru z Lapacha se vše spravilo.Nebo když přichází nahlazení a únava,tak mi taky zabírá.Kupuji sypaný,bez nějakých dochucovadel. Vařím v 1 litru vody asi dvě rovné polévkové lžíce lapacha asi pět minut.Potom nechám ještě asi deset minut louhovat,scedím a piju.Žádný cukr a nic.Cukr je jen další zátěž pro tělo.Když pijete večer před spaním,tak se ráno mrkněte po močení do toalety,co z vás vyjde za nečistoty.pracuji na směnvčetně nočních,tak mám občas velký spánkový deficit.To potom hned poznám na imunitě.Lapacho mně nikdy zatím nikdy nezklamalo,pouze pomohlo.Přeji stálé zdraví.
anonym
| 2. 3. 2014 11:54
Ahoj, doktorka mi rekla, ze ho mam mit kvuli opakujicim se mykozam, ale streasne mi nechutna, muze se aspon s citronem treba? Neznicim tim nejaka lecive latky?
anonym
| 27. 12. 2014 13:57
TO Terka: Na mykozy si kup lactobacily, ale jen ty které se rozpouští az ve střevech . Az ty me pomohly. Ostatní se zničí hned kyselinama v žaludku. Trpěla jsem na ne po antibiotikach. Nyní klid.
anonym
| 29. 8. 2013 22:21
Těší mě, že s lapachem máte pozitivní zkušenosti. Chystám se na lapacho kúru, takže jsem se pustila do průzkumu a bylo toho tolik, že jsem to musela dát všechno dohromady :) Najdete to publikované na www.lapacho.dify.cz. Čerpala jsem hodně z latinskoamerických zdrojů, přeci jen je to spolehlivější, chtěla jsem si být jistá, že nemůže uškodit
anonym
| 20. 8. 2013 18:28
Pokud si chcete dát kvalitní čaj, tak mrkněte na www.teatea.cz a tam najdete čaj a čajové příslušenství skvělé kvality a čerstvosti.
anonym
| 22. 9. 2012 23:38
Vtipný je, že lapacho čaj je v množství, ve kterým má projevovat svoje pozitivní vlastnosti částečně toxickej (proto funguje). Denně se má pít maximálně litr, po šesti týdnech nepravidelného pití se doporučuje měsíc pauzy, jinak se pak projevují velmi nepříjemné vedlejší účinky. Takže mám trochu obavy o lidi, co tu píšou, jak to do sebe lámou obden.
tomka
Kloa
| 31. 1. 2009 10:52
Tomko, pokud se ti zdá lapacho hořké, tak zkus odvar vilca cory, pak se ti bude zdát lapacho sladké jako bonbonek Já naopak lapachem zapíjím vilca coru, abych si spravila chuť Zkus jahodové nebo pomerančové lapacho, nejlépe bio.
Červené lapacho
Mira
| 31. 1. 2009 10:42
posílení obranyschopnosti. Významná rostlina z léčivek Inků, která příznivě působí na oslavený organismus. Posiluje obranný systém, podporuje vylučování škodlivých
látek z těla. Jako výluh ho vyrábí fa. Naděje.
nika2411
Mira
| 31. 1. 2009 07:07
možná by bylo dobré k tomu nasadit ještě brusinky v nějaké formě. Jsou také moc dobré na močové cesty a když máš pauzu s čajíkem, byly možná dobré.
Nika2411
Iv1983
| 18. 3. 2008 15:36
Ahoj Niki,

koukám na tuhle sekci diskuze a zaujal mě tvůj názor na hormonální antikoncepci. Chodím od února v Brně k jedné homeopatce a i ta mi to doporučila, HK beru s přestávkama minimálně 6 let a asi by to chtěla aby si tělo odpočinulo...jenže se tak trochu bojím, že se mi začne horšit pleť, na kterou jsem to vlastně znovu začala brát. Taky musím přiznat, že je to hodně pohodlná záležitost - aspoň teda pro mě - na druhou stranu člověk ale do sebe rve tu chemii, tak pořád nevím... mohla bys mi k tomu říct svůj názor?
Moc díky...
Lapacho
anonym
| 19. 5. 2007 09:33
Ahojky, tak čajík už piju čtvrtý den a v pohodě:) Ale včera se mi už taky zdál nějaký divně silný, ani mi moc nechutnal, záleží asi na náladě:) Jinak kvasinkové záněty jsem měla asi 2 roky v kuse, teďka je to jakžtakž ok,ale blíží se léto a to je vždycky mor, tak snad to pomůže i na to:) Ale hlavně na tu imunitu, aby se mi nevracely ty nemociČlánek určo přečtu, díkyTerka
lapacho
nika2411
| 19. 5. 2007 00:29
Uvidíš, že čajík zabere a hned ti bude líp. Mně pomohl na záněty močáku a poslední dobou mě zabírá i na kvasinkové záněty , je to pašák ( dokonce ho doporučují i doktoři ). Ale všeho s mírou....nic se nemá přehánět. Ty pauzy v pití jsou opodstatněné. Nebylo by totiž dobré, kdyby si tělo na lapacho zvyklo a ono by přestalo působit - to by byla škoda.
Čaj chutná jak komu. Když jsem s ním začínala, tak mi chutnal a pití mi nedělalo žádné problémy. Jak jsem s ním začínala podruhé, cítila jsem se taková malátná, čaj se mi zdál hodně silný - byla to jak droga. Ale stačilo pár dní a už je zase všecko v pořádku.

Jo jinak jestli chceš, tak mám v mém deníčku o lapachu celý článek

páčko
Lapacho
anonym
| 16. 5. 2007 21:43
Ahoj holky:) Tak po dnešním projšmejdění diskuzí jsem se na první pohled zamilovala do lapacha a řekla jsem si, že když to každý vychvaluje, že to musím taky vyzkoušet:) Trpěla jsem asi 2 roky na kvasinkové záněty a teď mě hlavně trápí opakované nachlazení - už skoro od Vánoc..Na chvíli to vyléčím a pak se to zase vrátí..a antibiotika mi spíš přitěžují než pomáhajíTak jsem dneska zašla do prodejny čajů Oxalis a nechala si nasypat 150g Lapacha nez příchutě..Velmi sympatický pán mě sice varoval, že mi to nebude chutnat,ale já se nedala...A už se mi to louhuje, za chvíli půjdu pít..Jinak mi říkal, že se to má sypat do vařící vody, 5 minut povařit a nechat 15-20min vylouhovat a scedit..Ale poradil mi taky,že to nemám pít pořád, nebo mi spíš bude hůř než líp..Prý tak 3 týdny každý den nebo obden střídat se zeleným nebo bílým čajem a pak týden vynechat..Prý si tělo řekne, kdy bude mít dost..Tak uvidím a doufám, že se zlepší můj zdravotní stav..už mě to vážně otravuje,pořád rýma a bolesti v krku Tak lapachu hurá a já jdu pít Papa Terka
Niko
Kloa
| 7. 3. 2007 15:59
To víš, že čajíčkuju Já moc kafe nepiju, jen tak horkou čokoládku, ale tu jen v restauraci, tak piju čaje. Nejraději mám sice černý čaj, ale chce to taky změnu.
Právě jsem si udělala jeden z toho balení Poznávacího čaje - ovocný sen a chutná
Ráda chodím do čajovny, je to i docela přijatelné místo pro chudé studenty S kámoškou si dáme konvičku čaje, platíme na půl, u toho pěkně pokecáme. U nás ve městě taky udělali čajovnu, ale nevím proč, ale v sobotu tam mají zavřeno a to je zrovna den, kdy bych i někam zašla, když je toho přes týden tolik, tak nakonec skončím nad tou horkou čokoládou. Nejraději mám ale v čajovně Rancho amigo, to je dobrůtka a ten právě u nás v čajovně nedělají velká škoda.
Čajíčkovat jsem začala já a nějak jsem na tu cestu přivedla i mamču, ta zkouší všechny možné čaje, hned mi prošmejdila ty dnešní krabičky
Odpoledne jsem šla do města ještě jednou, ráno jsem se byla objednat u doktorky a odpoledne jsem tam šla, tak jsem do toho obchůdku nakonec ještě jednou nakoukla a koupila pro přítelovu maminku to Lapacho s jahodama od Sonnetor. Tak až to rozbalí, tak si o jeden sáček řeknu a uvidím. Třeba by mě taky dostal z té mé neustálé únavy. Takže dík za tip na Lapacho
pro Kloe
nika2411
| 7. 3. 2007 14:02
Ahojky Kloe, tak to je super, že taky tak čajíčkuješ jak já. Já už si bez čajíku neumím ani představit svůj den. To je škoda, že sis to lapacho nekoupila. Ta paní měla pravdu - používá se to i po ozařování, ale to je jen jedna z možností použití lapacha. Já ho piju hlavně na imunitu a na ty moje záněty, které už nemívám. Právě na léčbu moč. cest se to osvědčilo skoro v celé Americe.
Čajíčky
Kloa
| 7. 3. 2007 12:14
Niko, tak jsem dnes navštívila prodejnu čajů u nás, že kouknu na lapacho a měli tam tolik druhů, že jsem si neuměla vybrat Paní prodavačka se mě zeptala co sháním, řekla jsem ji o lapachu a říkala, že je nejvíce vhodný pro lidi po ozářkách. Tak jsem se lekla, aby mi to neublížilo, když takové potíže nemám, imunita se mi za poslední roky o hodně zlepšila, navíc když jsem si přečetla ty nežádoucí účinky a z chudokrevnosti mám obavy. Ale asi ho koupím přítelově mamince, ta takové problémy má a mohl by ji pomoct.
Já chtěla ale nějaký čaj na povzbuzení, už dříve jsem měla Yerba maté, který má víc kofeinu než káva, ale kupovala jsem ho sypaný, ale to mě odrazovalo od jeho vaření, tak jsem si dnes koupila v sáčcích. Taky jsem si koupila čaj firmy Sonnentor - Poznávací čaj a můžu doporučit Sice je dost drahý a za ty dva čaje jsem nechala v prodejně stovku, ale byl to dobrý kup. Tak zase rozšířím naší sbírku čajů, máme už doma skoro malou čajovnu, mamka je taky čajová a čajů máme plnou skříňku, kdykoli vyráží na nákup nebo něco vyřídit do města, tak ji to nedá a vždy sebou nějaký čaj donese
pro Peťku
nika2411
| 4. 3. 2007 19:53
Tak to tě chválím , že sis ho dnes uvařila . Já už bez něj nedám ani ránu . Akorát jsem ho asi vařila trošku špatně, co já vím. Já ho sypala už do studené vody a pak od bodu varu povařila tak 5 minut, a vy tu všecky píšete, že ho sypete až do vroucí vody, tak nevím jestli jsem to celou dobu nedělala špatně . Ale pomáhalo to, tak to bylo asi taky dobře...Já už mám strach přestat ho pít, aby se mi ty záněty nevrátily. Teď jsem narazila na zajímavou stránku. První, kde jsou napsané i nežádoucí účinky: http://www.biology.***/clanky/lecive-rostliny_-byliny/lapacho, docela jsem hleděla. Já jsem si říkala, proč se mi poslední dobou dělají tak moc modřiny.....asi se mi zhoršila chudokrevnost na kterou trpím už pár let. Ale co, jsem ráda, že mám klid od zánětů - ty byly daleko víc tragičtější než kdejaká modřina...Aspoň nejsem jednobarevná Spíš mě ale zarazil ten možný potrat, to se mi nelíbí. Kdoví u jakého množství to zjistili...
pro Niku
Petra
| 4. 3. 2007 19:29
Já lapacho piju, když mám na něj chuť a že vím, že je hoodně zdravé Ale nevařím si ho každý den, ale po tvé chvále asi začnu (dnes jsem ho půl litru měla)Čaje
střídám roibos, lapacho, zelený,maté, bioovocný, bylinkový, ale hlavně
piju neperlivou nebo jemně perlivou vodu. Běžné ovocné čaje mi přestaly
chutnat, asi jsem se jich přepila , ale hlavně mi přijdou moc kyselé, to bioovocné nejsou

Lapacho sypu do horké vody, pak 5min povařím a nechám 20min-30min odstát. Snad je to tak dobře, mně to tak chutná
zánět
nika2411
| 4. 3. 2007 11:02
Tak to gratuluju!!! Každé onemocnění je boj a my se musíme snažit, abysme stáli na straně vítězů!
Od té doby co ho piju mám klid, jak jsem ho na chvilku přerušila, tak se mi zánět vrátil, tak čajík piju znovu a zatím dobrý. Víra v uzdravení je někdy daleko víc než tuny prášků...
kvasinky
Vlada
| 4. 3. 2007 10:49
Kvasinek jsem se zbavila a považuj to za jeden z mých největších životních úspěchů Trpěla jsem tím roky, gynekoložka mi vždycky cpala léky, naprosto bez účinku, takže jsem to pak vzdala a řekla jem si, že se to asi odstranit nedá a nezbývá mi než s tím žít. Pak jsem objevila tu kúru - jak se jí protikvasinkové léky a drží se přitom ta protikvasinková dieta (je to popsáno v rubrice Gynekologie) a řekla jsem si, že to bude můj poslední pokus - a vyšlo to, už je nemám. Lachapo jsem přitom taky pila a věřím, že i tento čaj mi pomohl. Ta kúra trvá celkem dlouho, největší úspěchy jsem slavila po třech měsících a úplně jsem se jich zbavila asi za rok.
anonym
| 20. 9. 2012 20:45
Ráda bych se jen zeptala, jaké protikvasinkové léky jste přesně brala? Děkuji :)
anonym
| 20. 10. 2013 09:56
TO Vlada: prosím tě Vlado,kde bych našla tu rubriku Gynekolgie? mužeš mi prosím poslat odkaz na: adarana75@gmail.com ....těžko se tu asi objevíš po letech ... ale zkusí to díky
lapacho
nika2411
| 4. 3. 2007 10:37
Já ho pila kvůli zánětům močového měchýře - nedaly mi pokoj tak 2 roky a pořád se opakovaly dokola. Já už byla z toho tak unavená, že nevěděla jak dál. Ani nevím, kde jsem k lapachu došla. Ale od té doby, co ho piju jsou záněty pryč!!!!!! Ale ještě jedno jsem udělala pro svoje zdraví - vysadila antikoncepci! Pokud se chcete zbavit všech těch zánětů, kvasinek a podobných věcí, chce to očistit střeva, to už mi řeklo hodně doktorů alternativní medicíny. Tím, že se očistí střeva se vám zvýší imunita a budete lépe čelit nemocem všeho druhu ( 80% imunity je totiž obsaženo právě ve střevech ). Na internetu a v knížkách jsem strávila strašně moc času abych zjistila z čeho všeho pramení moje problémy.... chtěla jsem tomu přijít na kloub, protože na urologii mě nic nenašli, podle doktora jsem úplně zdravý člověk....podstoupila jsem několik vyšetření, která nic neprokázala a doktor nepřišel na příčinu mého problému. Proto jsem "zavrhla" západní medicínu - je to jen samá chemie tělu neprospěšná, a vrhla jsem se na alternativní medicínu....Je mi o hodně líp..

A můžu se zeptat, jestli ses díky lapachu kvasinek zbavila?
čaj
Vlada
| 4. 3. 2007 10:15
Já ho taky dávám do horké vody...s tím pitím je to celkem jedno, podle mě se může pít jak kdo chce, protože nemá žádné vedlejší účinky, takže s tímto si hlavu nedělám.
lapacho
Vlada
| 4. 3. 2007 10:13
Já jsem lapacho pila kdysi dávno proto, že jsem se chtěla zbavit kvasinek a tohle jsem pila jako pomocno kůru. Zpočátku mi lapacho moc nechutnalo, ale postupně jsem mu přišla na chuť a dneska si ho dávám k snídani tak ob den. Střídám to se zeelným čajem a rooibosem a už si bez toho nedokážu představit ráno. Niko a čeho ses díky jeho pití chtěla zbavit za nemoc -a pomohlo ti to?
lapacho
nika2411
| 4. 3. 2007 10:11
A jaké má na tebe účinky??? A jak dlouho už ho piješ? Dívala jsem se na ty stránečky , jen mě zarazilo, že tam píšou, že kúra se vhazuje do vroucí vody a přitom v návodu na krabičce je, že se dává do studené vody, tak nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl.. A taky je v článku uvedené, že se pije měsíc, ale jinde jsem objevila,že ta kúra má trvat 6 týdnů a pak se vkládá měsíc pauza. Jsem z toho ale jelen
pro Peťku
nika2411
| 4. 3. 2007 10:05
Ahojky Peti, lapacho už je vlastně takový můj každodenní rituál , ráno vstanu a první co udělám je, že si jdu uvařit hrnec lapacha ( asi tak litr ) a ten popíjím v průběhu celého dne. Když jsem s lapachem začínala, pila jsem opravdu tak 2 litry denně - jenže to jsem byla nemocná a potřebovala jsem se z toho co nejdřív dostat. Teď už je to spíš prevence proti nejrůznějším nemocem a hlavně ho piju na imunitu.....

Jinak kromě lapacha mám taky ráda roibos, pu-erh a různé ovocné čajíky ( jaderničku a různé jablíčkové čajíky se skořicí, s příchutí višně - Pickwicky jsou výborné, škoda že tak drahé.....taky mám ráda zelené čaje ale musí být s příchutí - broskve a tak....)

Jinak přes léto se snažím pít buď neperlivé nebo jemně perlivé vody ( perlivé mi nedělají moc dobře ).Taky mi chutná nejvíc lapacho bez příchutě. Zrovna jsem si uvařila lapacho s příchutí pomeranče a není to ono... , tak papa
lapacho
anonym
| 4. 3. 2007 08:41
Lapacho taky piju, už dlouho, hodně věcí o něm je taky tady:
http://www.victorie.cz/…-a-kombucha.aspx
lapacho
Petra
| 4. 3. 2007 08:38
Ahoj Niko ,

tak to je super, že ti lapacho, tak prospívá.
Jaké ho vypiješ za den množství? Četla jsem, že maximum mohou být
2litry. Piješ i vodu nebo jiné čaje? Já kupuju lapacho stejně jako Zuzu
od firmy Sonnentor, je v biokvalitě. Mají různé druhy, mě nejvíc
vyhovuje sypané bez příchutě
anonym
| 16. 11. 2013 16:31
TO Petra: Noo a v jakých obchodech ten sonnentor najdu? chtěla bych ho taky v bio kvalitě..

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video