Kam na dovolenou??? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Kam na dovolenou???

Diskuze

anonym
| 21. 9. 2011 13:56
Ahoj, pokud nevíte kam na dovolenou, tak se podívejte na inter.stránku- sleviste.cz, určitě něco vyberete, a zároveň to budete mít za dobrou cenu:) Já takhle byla 4x a nemůžu si to vynachválit :)
kam na dovolenou
liduss
| 29. 5. 2011 09:34
Určitě bych přemýšlela na kempu Frymburk,s rodinou jsme již minulý rok navštívili. Krásné ubytování,moře zábavy jak pro děti tak dospělé. Krásná příroda kolem,na procházky a různé výlety.Doporučuji
Já souhlasím
petrulinka
| 3. 2. 2011 15:53
s tím, že v Čechách se dá prožít krásná dovolená. Ovšem každý si pod slovem dovolená představuje něco jiného. Já si odpočinu jedině tak, že nic nebudu dělat, a protože miluju léto, horko a u nás je počasí hodně nejisté, tak proto volím dovolenou u moře. Čtu si knížky, plavu, mám ráda procházky po pláži, večerní procházky po promenádě, občas navštívíme s mužem místní památky nebo si vyjedeme na nějaký výlet. To, že bych měla strávit dovolenou na kolech nebo na nějakém horském výšlapu si raději ani nepředstavuju, neboť by mě trefilo.
Šumava
Hanach
| 3. 2. 2011 15:07
Ahojky,mám s tím své zkušenosti.Šumava s mimískem se dá zvládat úplně v pohodě.Jsou tam hodně pěkný cyklostezky pro kočárek jako dělaný.Navíc ten super čistej vzduch.
Souhlas
Marcipanek
| 3. 2. 2011 14:40
Souhlasím, v Čechách je tolik krásných míst. Třeba když se člověk vydá do Českého ráje na Prachovské skály, to je prostě nádhera. V Čechách navíc najdete mnohem levnější ubytování. A třeba na koupání jsou pěkné Jinolické rybníky, takže ani k moři nemusíte
Cotřeba Orlík?:-)
frony
| 6. 11. 2010 14:53
Nechápu, jak všichni prahnou po dovolené v zahraničí..procestovala jsem toho už hodně, ale stejně se nakonec nejdraději vracím do Čech. Je to blízko od domova, takže nemám strach, že se nebudu jam moci dostat domu, kdybys e nedejboe něco stalo..je to výhodné, služby na některých místech jsou také slušné a všude se domluvímMy jsme s manželem a přáteli (celkem nás bylo 9) vyrazily letos na jaře na dovolenou na Orlík (obec Chrást, ubytování "Válův Dvůr" ), sehnali jsme nádherné ubytování ve stylové domě (přestavěná stodola), sportovali jsme, jezdili na výlety na kolech, po hospůdkách,chlapci rybařili, večery jsme trávili v našem krásném domě krbu s vínkem..idealní dovolená, ohu jen doporučit!
šumava na kole s kočárem
zorka01
| 29. 9. 2010 10:21
Ahoj, ještě mě napadlo, nevíte jak je to nebezpoečný nebo bezpečný na šumavě na kole http://www.vyletynakole.net/pages/sum/sum_home.htm s tim kočárem zapřáhnutým za kolem, máte stim někdo nějaké zkušnosti?
šumava na kole s kočárem
zorka01
| 29. 9. 2010 10:21
Ahoj, ještě mě napadlo, nevíte jak je to nebezpoečný nebo bezpečný na šumavě na kole http://www.vyletynakole.net/pages/sum/sum_home.htm s tim kočárem zapřáhnutým za kolem, máte stim někdo nějaké zkušnosti?
dovolená s malým
zorka01
| 24. 9. 2010 12:36
ahoj, letos jsem poprvé letěla s amlým letadlem. Martínkovi jsou 2 roky a bylo to uplně v pohodě letěli jsme za manželem do anglie do londýna. takže žádný strach z létání.
dovolená s malým
zorka01
| 6. 9. 2010 15:03
Ahoj, mam pulrocního syna a spolu samnželem se chystáme na dovču do Jeseníku. Chtěla bych vas požadat o jakoukoliv radu s vyhledáváním vhodního penzionu. Děkuju moc,
Dovolená v čechách pro dva
Smoulinka
| 25. 9. 2009 13:35
Ahoj, nemáte někdy tip na fajn dovolenou pro dva? Super by byla Šumava a nebo Jizerky..ale nebráním se i jiným místům. Ale hlavně aby to bylo s polopenzí, a se soc. zař. na pokoji. Cenově by to bylo fajn tak do 350,- za osobu....
Díky:)
Kudy z nudy
slona
| 20. 7. 2008 23:31
Chtěla bych doporučit stránky http://www.kudyznudy.cz
je to sice staršího data...
petrasan
| 20. 7. 2008 22:48
Když bylo synovi 7 měsíců, vyrazili jsme poprvé na dovolenou do Krkonoš na 1 týden. Byli jsme v Úpě, je tam více penzionů zařízených na děti, musím se mrknout, jak se přesně jmenují o dalším mi teď nedávno říkala kamarádka. Vzala bych si sebou kromě kočárku krosničku na dítě, pokud máte. Je to výborná věc, prcka jsem v tom nosila po výletech. Dá se to zvládnout, když má dítě ještě takových 10 kg, s více kily je to větši fuška, ale ještě vloni , když měl 15 jsem byla takhle v Českosaském Švýcarsku a chodila po skalách. To je mj. další skvělý tip na dovolenou s dítětem, je tam mraky penzionů, doporučovala bych Jetřichovice i s kolem a sedačkou na kole či kočárkem.
Je to nádherný kout.
Dítě a to i maličké není překážkou prakticky nikde. Výborné jsou i Jizerky, kde je spousta asaltek na kolo i kočárek a blízko Liberec s aquaparkem, botanickou a zoo. Je tam ovšem i Ještěd a mraky rozhledem okolo. Ani tam není problém najít pěkný penzion. Teď je tam navíc spousta borůvek a kvetoucí louky a vedle Krkonoše - např. Harrachov.
... s mimčem
Kloa
| 22. 2. 2007 12:02
Tak moje sestřenice byla s mimčem a svými kamarádkami na Dolní Bečvě. Sice mi uniklo kde má být tvá dovolená situována, ale tam byla ona spokojená. Přírody je kolem dost a myslím, že i s golfkama se to dá absolvovat. Kousek tam byly Pustevny, Martiňák a chvilku autobusem Rožnov pod Radhoštěm. V hotelu sice nebydlely, ona je takový stanový typ, tak bydlely v kempu v chatce, ale o kousek výš - v Horní Bečvě byl pěkný hotel (Penzion pod přehradou), tam jsme byli s přítelem párkrát na obědě. Hned vedle je přehrada. Byla jsem tam s přítelem taky na dovolené, na týden a bylo to fajn. Bydleli jsme u jedné paní v rodinném domku, horní patro pronajímala.
.... s mimčem
anonym
| 22. 2. 2007 10:41
Jo Šumava je moc pěkná. Nemyslela jsem projít jí celou křížem krážem, ale jen Modravu a její okolí.... Jinak raději preferuju přírodu než město, ale s 9ti měsíčním mimčem a s golfkama by bylo asi težké lézt někde po stezkách a lesních cestách, že?!
Myslela jsem, jestli tady není nějaká mamča, že by mi poradila. Dovolenou s dítkem řešíme letos poprvé. Když jsme byli ještě jen dva, tak to bylo jedno, teď musíme brát ohled na to naše štěstíčko
Maruška
:)
slunko
| 21. 2. 2007 12:46
Maruško, záleží na tom, jak moc budete flexibiliní. Pokud budete mít možnost přesunu, klidně bych se ubytovala někde poblíz Krkonoš a navštívila ZOO a další památky v celém okolí, na to týden bude i málo :). Ale jinak Dvůr jako takový - má asi 17tis. obyvatel a vyžití přímo ve městě moc není, je tam jen jedno koupaliště. Na dovču by to asi nebylo, ale jak říkám, okolí je zajímavé, vybrala bych něco ve středu dění a dojela tam, kam bych chtěla :). Ale jak tu byla zmíněná Šumava, ta si myslím, je moc fajn, pokud člověk chce opravdu vypnout a být v přírodě a šlapat. Pokud jste spíš na vyžití "městské", tak bych volila jinak, i když všude se dá najít od každého něco žejo :).
dovča
anonym
| 21. 2. 2007 12:30
Nezlob se na mě, ale mám pocit, že by Ti spíše vyhovovala dovolená spíše ve městě. To myslíš vážně, že Šumava ( v Tvém příspěvku Modrava ) se dá projít za 3 dny?? Já tam byla na týden a zdaleka jsem nestačila projít všechno. A dají se na přejezdy ( když tam nejsi autem ) využít autobusy, ve všech info dostaneš jízdní řády. Šumava je nádherná.
Pro Káťu
anonym
| 21. 2. 2007 11:16
Jéje Káťo, já zrovna písala a mezitím jsi i ty přidala takový krásný příspěvek. Přečtla jsem si ho až poté, co jsem tam poslala ten svůj...
Jen bych se tedy chtěla zeptat, zda si myslíš, že se tam dá vyžít i ten týden???
Děkuju moc Maruška
dovča
anonym
| 21. 2. 2007 11:12
Díky za rady i za odezvu, že tento "problém" neřeším jen já. Na www stránky jsem koukla a nevypadá to špatně. Jen mám pocit, že je to tak na 3 dny a ne na týden... Nevím... abychom se tam za nenudili. Myslím, že pro 4-5ti leté dítko by to bylo super. To náš prdísek to tak brát ještě nebude...

To já bych si představovala něco podobného.... Hotel, klidně i 4* s bazénem, posilovnou, masáží. Okolí kousek do přírody na výlety (dostupné i s kárkou), někde poblíž pěkného městečka, kde je co na okukování... Líbí se mi šumava. Byli jsme na Modravě, ale tam to taky není na celý týden. Člověk to má za výkend až 3 dny prošlý...
Klidně ještě přidejte nějaké nápady, díky
Maruška
ZOO DK
slunko
| 21. 2. 2007 11:04
Zdravím :). Pokud mohu, podám autentickou zprávu, ve Dvoře Králové jsem 23 let vyrůstala a v zoologické zahradě jsem trávila každé brigádní období od 16ti let :). Takže: zoologická zahrada jako taková je překrásná !!! (nechci dělat reklamu, mluvím subjektivně). Fakt se to tam za pár posledních let neskutečně vyšvihlo, plno pavilonů, plno voliér, i průchozích, spousta zvířátek s osobním kontaktem, galerie, no krása a nádhera. Safari samotné je také moc fajn, opravdu jsou tam i "ochočená" zvířata, která přistoupí až k tomu otevřenému autobusu když se jim chce a žadoní o rohlík :). Výjimečná je noční safari, která začíná o kilometr dřív, je to i s výkladem průvodce, no prostě nádherné, vřele doporučuji, dětí je tam vždycky plno a jen jim září očička :). Jen ten vstup se mi přestává líbit, ceny jsou v sezoně vysoké, pro rodinu asi docela zátěž, ale pokud to spojíste s dovčou, člověk to dá a rád, a myslím, že to za to stojí :).

Jinak přímo do hotelu Safri bych nejezdila, jsou tam obrovský ceny vlastně jen za to, že máte výhled na zvířátka a máte vstup zdarma, ale je to opravdu spíše pro horní vrstvy, vidím tam převážně jen cizince. Pár kilometrů od ZOO je známý zámek Kuks s krásnou zahradou a také památky Matyáše Brauna (Braunův Betlém se sochami) apod.. No a super je i blízké spojení s Krkonošema, které jsou v létě okouzlující. Vůbec, okolí se mi moc líbí a pokud člověk opravdu chce poznat, pošmajdat v přírodě a tak, je to moc fajn. Relativně blízko je i český ráj, tam se určitě dají půjčit i ta kola.
No, kdybych mohla ještě s něčím poradit, dejte vědět :). Katka
Ahoj anonymní zřizovatelko tématu...
Betty
| 21. 2. 2007 09:22
..... doufám, že se nebudeš na mně zlobit, když si tady také trochu „přihřeji polívčičku“. Také jsem přemýšlela, založit si podobné téma (alespoň tím posunu tvé téma nahoru ).

Také přemýšlím kam na dovolenou. Bude to naše první společná dovolená (skoro se to stydím napsat). S manželem jsme spolu už 10 let a máme 4,5 letou dceru). Doteď jsme jezdili pouze na výlety (koupily jsme dům, opravovali ....).

Představa ideální dovolené (pro mne):

Přiměřeně luxusní a přiměřeně drahý hotel, s bazénem (nejlépe i krytým) a s krásným zalesněným okolím. S možností masáží. Velké dětské hříště (aby se malá vydováděla), možnost zapůjčení kola, jízda na koni. V okolí něco zajímavého (hrad, zámek, ZOO, nebo tak něco). Jsem z Jihomoravského kraje, tak aby to nebylo na druhé straně republiky.


Přemýšlela jsem zatím o hotelu v ZOO ve Dvoře králové (ta dovolená musí být atraktivní samozřejmě především pro dceru). Nebyl jste tam někdo?


Vím, že když budu hledat na netu, tak určitě najdu, ale není nad osobní zkušenost a vaše doporučení.
Kam na dovolenou???
anonym
| 20. 2. 2007 10:43
V červenci bychom chtěli ject na týden na dovču - někde tady v Čechách. Máme malého chlapečka a tou dobou mu bude 9 měsíců. Prosím o radu, kam bychom se mohli i s naším mimi podívat, abychom si odpočali, někam se podívali (příroda, městečka...) a nebyl by problém vzít s sebou golfky a vyrazit.
Děkuji za rady Maruška

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
18. 4. 2024 08:14
11782
Peggi
17. 4. 2024 22:03
70238
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video