Kde se stala chyba - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

kde se stala chyba

Diskuze

Janico
anonym
| 24. 12. 2008 07:41
Jak to vůbec dopadlo?
Chodí spolu, nebo se rozešli?

Jinak, k Tvému posl. příspěvku v květnu (pak jsem už na tomto vlákně nebyla, zapomněla jsem na něj nějak ) :

Znamená to tedy (myslíš si), že postižení lidé by se neměli vůbec párovat?
Jde o tělesné postižení, ne mentální, ten kluk zvládne mnoho věcí. Snad ležák není.
Když někoho miluji, tak tohle neřeším, fakt.

Lidi si berou z děcáků dobrovolně postižené děti, a jsou schopni se do nich zamilovat (mateřskou láskou), přestože nikdy nebudou stejné, jako ostatní.

Nebojme se jinakosti. Tu dobu snad už máme za sebou, totalita je fuč, postižení přestávají být TABU.
Starší generace to ještě možná nepřijala a třeba ani nepřijme.

Když je láska, tak jde všechno.

Přeji všem krásný Štědrý den.
ahojky
anonym
| 24. 12. 2008 01:33
tato diskuze mě trošku udivila v názoru,že by si zdravá dívka,měla najít zdravého chlapce ..........,jakoby ten mající zdravotní problémy,byl něco míň.Rodiče by jí mohli respektovat a pomoci,než jí vztah zakazovat,sama uvidí,jestli jí vztah vyhovuje,nebo ne.Pak by i ta škola měla být v pohodě,třeba je to jen vzdor té dívky
Nux
Janica
| 5. 5. 2008 13:25
Ten název tématu se mi moc nepodařil, bohužel jsem si to hned uvědomila , ale už jsem ho zadala a změnit to asi nejde. Ptáš se( pokud můžu tykat?) proč nejít do vztahu s postiženým, nevím asi se dívám dál než jen na momentální stav zamilovanosti. Když spolu vydrží jaké to pro ní bude těžké, on jí nikdy nebude moci v ničem pomoci to řekl i jeho táta a ten ho asi zná . Bohužel jeho postižení mu to neumožní i kdyby se snažíl sebe víc.Není schopen sám zabespečit rodinu, většina starosti zůstane jen na ní .
Proto její rodiče s tím vztahem nesouhlasí , protože ví co jí časem čeká a také si nejsou jisti zda je ona vůbec schopna něčemu takovému vůbec čelit.Možná ano to ukáže čas, ale to už může být pozdě. Díky němu nechá školu, prestože on sám letos maturuje. Ještě vloni plánovala jít na vysokou a po seznámení s nim konec všem předsevzetím a pak zůstaň v klidu a čekej ,že se holka odmiluje. Bohužel teď rodiče nic nenadělají, ale pokud to nevýjde budou dobří a bude jim muset stačit jen v lepším případě promiňte byl to omyl, navyšlo-to. A rodičové staréjte se. Ano děti jsou velká radost, ale někdy i velká starost.
kde se stala chyba
Lulu89
| 4. 5. 2008 19:14
Já jsem si to spletla a myslela jsem si, že ten chlapec má mozkovou obrnu.Znám takové lidi se svého okolí a protože mě takhle postižený chlapec několikrát obtěžoval , tak mám z toho negativní pocity.

Rodiče její city nezmění, spíš by jí měli dát příležitost rozhodnout se sama a pak to respektovat..S tím studiem to ale je problém, asi je to takový protest proti rodičům, kteří s tím vztahem nesouhlasí.
...
anonym
| 4. 5. 2008 18:14
Myslím, že teď to má holka jednodušší, když ví, do čeho jde, jež kdyby se to stalo později.
Samozřejmě to nemusí vyjít, tak jako každý vztah, a taky je pravda, že zamilovaní mají růžové brýle.
Nemyslím, že by musela hned opouštět školu, to je hloupost. Ale proč nejít do vztahu s postiženým klukem, když se mají rádi...to nechápu.
Už ten název tématu "kde se stala chyba" napovídá něco o tom, že to rodiče považují za špatné, za "chybu" ve výchově, když jejich dcera smýšlí jinak.

Úplně chápu obavy rodičů o osud své dcery, jsem taky máma. Ale tady nehrozí nic tak strašného. Jen se zamilovala do toho "nepravého". Z jejich pohledu.
kde se stala chyba
Janica
| 4. 5. 2008 17:49
Odpověď pro Nux :
Kdyby se nehoda stala zdravému klukovi a on ochrnul je trochu jiná situace než si začít něco s klukem, který má tento hendikep od narození.A ani tuto situaci by každá žena - dívka nemusela zvládnout.Píšeš , že holčina je chytřejší než rodiče, ale o zamilovaných se říká, že moc mozek nepouživají, mají nasazeny růžové brýle a jejich činy jsou zkratové - tak nevím. Rodiče této dívenky nejsou ani snobi ani si nemyslím,že by neměli páru co je pro jejich dítě dobré. Nevím kolik je Vám let, věk může názor na věc hodně ovlivnit. V každém případě si myslím , že každý rodíč si přeje pro své dítě to nej - zdraví, vzdělání, štěstí a spokojenost a to je pro život hodně důležité.Možná , že to všechno může prožít i s tímto klukem, ale bude to o hodně těžší a nikdo neví jestli tuto zátěž budou schopni unést.
Janica
Hana
| 30. 4. 2008 13:54
Taky nerozumím větě najít si sobě rovného. Proč by nějak tělesně postižení a nebo jinak postižení lidé,nebyli úplně stejní lidé jako my? A o to více chápu tu dceru. Myslím si, že se nehoda múže stát každému z nás a pak by měli ostatní se na nás vykašlat? Každý má přece právo na šťastný život a lásku. Ještě se neberou a tak ať to spolu zkusí. Nemusí vůbec spolu zůstat a nebo třeba spolu zůstanou. A o to více zaslouží můj obdiv. Určitě nepomůžou nějaké domluvy , znám to z vlastní zkušenosti A taky vím, že si každý musí žít svůj život , tak jak si přeje a co je pro jednoho člověka dobrá věc pro druhého to může být třeba peklo . Ale dopředu se nikdy neví jak to dopadne.Co kdyby si našla třeba nějakého zločince. Já vím, že je pro rodiče těžké, ale je to jen a jen její rozhodnutí. Na světě jsou jiné horší a horší tragédie. A taky do toho nemohu mluvit. Školu si jistě dokončí. Ale je lepší komunikace než zákazy ,může se stát, že se dcera odstěhuje a přestane se snimi stýkat.
kde se stala chyba
Janica
| 30. 4. 2008 09:17
Sobě rovného jsem nemyslela , že by postižení ( hendikepovaní) byli něco méně než zdraví lidé, ba naopak mnohdy může byt i chytřejší a inteligentnější , ale sama mám dvě dcery a představa , že si založí rodinu s člověkem, který jí nemůže s ničím pomoci, protože sám se pochybuje o berlích a polovinu těla ovládá jen stěží by mě asi moc netěšila. a myslím , že většina rodičů by reagovala podobně. Souhlasím , že ten hoch za to nemůže , že se tak narodil, ale může se stét , že jí jeho postižení( hendikep) začne časem vadit, protože přináší různá omezení a bude ve vztahu nešťastná a on taky. Láska časem oslabne a sundají se růžové brýle a vše může být jiné.Díky své lasce nechá školu a odejde od rodičů s tím, že když to nebude dobré zase se ráda vrátí. Myslím že i ten hoch pokud jí má tak rád měl by jí domluvit ať dodělá šklolu, sám letos maturuje a né ji v tom podporovat, asi myslí více na sebe , aby jí měl jen pro sebe. Pak je to sobeček.
Janico
anonym
| 29. 4. 2008 09:18
Trochu mě zamrzela Tvá věta, že by si měla nají chlapce sobě rovného. On není mentálně postižený, ne? Ve vztahu je důležitý duševní vztah, ne tělesný. Co kdyby si našla zdravého chlapce, a ten by pak po úraze ochrnul. To by si taky měla hledat "sobě rovného"?
Myslím, že to, co dělá ta holčina, je protest proti rodičům a jejich názorům. Právě takovým názorům, jak píšeš Ty. Ona je mnohem moudřejší, než její rodiče. Ti zjevně vůbec nechápou, co je pro ni "dobré". Každý si představuje, že jen dobře vychované, zdravé, vzdělané dítě, s dobrým zaměstnáním, barákem a autem atd... může být šťastné.
Ta dívka narozdíl od trochu snobských rodičů zřejmě pochopila, co je důležité. I kdyby jí to s klukem nakonec nevyšlo, projevila něco, za co by na ni mohli být rodiče pyšní, kdyby byli schopni to vidět a ocenit.
kde se stala chyba
rezama
| 29. 4. 2008 07:49
Já osobne si myslím,že právě ty neshody s rodiči pramení právě z toho,že nesouhlasí s tím jejím chlapcem:vím že je to těžké chápat je,mám 3 děti v podobném věku a neshod máme taky dost.Zasahovat jim ale to vztahů,to si myslím že pak právě zapříčiní opačnou reakci než sami chtějí.
Nevím teda co jim vadí na postiženém chlapci,on za to přece nemůže.Kdyby byla postižená jejich dcera a někdo o ni řekl že není někomu rovná jak by se asi cítili oni.Pokud to takhle dávají najevo tak i ze své pozice docela chápu jejich dceru,to co dělá,jen tu školu by měla dodělat,ale to oni zrovna v té zamilovanosti nevidí.Pokud ji nutí přerušit vztah jen kvůli tomu postižení,tak to není zrovna dobrý důvod a jejich dcera má určitě víc rozumu jak oni.Doufám že jsem tím nikoho neurazila,ale názor že postižení nám nejsou rovni nemám ráda.Jen jsem tím chtěla říct že tím důvodem dceru k poslušnosti nedonutí.
kde se stala chyba
cepecek
| 29. 4. 2008 07:17
Ja si myslím ze není nic špatného že chodí s hendikepovaným chlapcem (slovo postižený nesnáším), já jsem jeden čas také hodila s chlapcem na vozíku a po něm přišel chlapec, který byl slepí. A musím Vám říct, že tyto vztahy mi daly víc než chození se zdravým klukem. Vidím jediný problém v tom, že se holka chce vzdát školy - to by si měla ještě rozmyslet. A s rodiči si myslím že se nic nevyřeší dokud toho chlapce nepříjmou takového jaký je .
Znám plno hamdikepovaných lidí a myslím že myšlení a tolerance ostatních "normálních" lidí je u nás hodně nízká..........
je zamilovana
Pajaa
| 29. 4. 2008 00:44
Podle me rodice neudelali nic spatne. Z vlastni zkusenosti u nas v rodine vim, ze ac je vychova sebelepsi a po celou dobu bezproblemova vcetne tech telecich let kolem 14 - 15, tak se to pak muze zvrtnout a nic s tim neudelaji.
Je ji uz 18, takze v podstate ji nemuzou ani nic zakazovat. Ale urcite si s ni muzou rozumne promluvit. A treba si stanovit nejaky hranice, naroky, co po ni jeste rodice muzou chtit, kdyz ji zivi a je jejich dcera.
U nas byl jedinym pozadavkem,aby dodelala skolu a hlavne si vsechno, co ma v planu poradne promyslela...a dari se :)
kde se stala chyba
Lulu89
| 28. 4. 2008 23:39
Ahoj..

Myslím si, že ta dívka asi k tomu chlapci pociťuje lásku a zároveň
nějaký soucit a ochranářské pocity...Možná má pocit, že ji ten chlapec
moc potřebuje a že teď je tady někdo, kdo ji bude opravdu oddaně
milovat..

Neshody s rodiči se dají očekávat, protože ti si jako všichni ostatní přejou zdravého a fajn kluka pro svou dceru.

Co ale nechápu, je že se chce vzdát školy..Je dost stará na to, aby si uvědomila, že by toho mohla jednou opravdu litovat..

Myslím, že by na ni rodiče neměli naléhat, ale promluvit si s ní v
klidu a říct jí, jak jim na ní záleži..Pokud ho má ráda, tak s tím nic
nezmůžou a neměli by protestovat..Třeba se jednou zamiluje do zdravého
kluka a zůstanou přáteli..

Nevím, kde se stala chyba, citům se někdy nedá poručit..A nebo je
možné, že má ta dívka snížené sebehodnocení a podvědomě hledá někoho,
kdo by ji moc potřeboval..
kde se stala chyba
Janica
| 28. 4. 2008 23:17
Kamarádka má 18-ti letou dceru, která jako jediné dítě měla vždy vše na co si vzpoměla, vypadala, že je šťastná a nic jí nechybí . Před 2 měsíci se zamilovala do postiženého chlapce(dětská obrna). Od té doby je jako vyměněná, s rodiči si nerozumí ,protože s jejím vztahem nesouhlasí. Chce nechat školy, odstěhovat se k svému klukovi, jeho rodiče zřejmě vztahu hodně přejí. Na jedné straně je chápu, ale na druhé jen oni sami ví jak je život s postižením těžký a zdravá holčina by si měla najít sobě rovného. Zajímal by mě názor ostatních ???

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
♥Jarka*Alice♥
1. 5. 2024 21:20
11850
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video