Štítná žláza - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Štítná žláza

Diskuze

anonym
| 28. 4. 2012 18:58
Vydělávejte 2% denně ze své investice...vice info na http://***/oChc
Spolecnost investuje do forexu a poskytujete ji svym vkladem kapital. Pokud nechcete investovat sve penize, lze investovat provize, ktere dostanete za to, ze privedete nove investory.(nedoporucuju, je to zdlouhave) Jinak neni nutne nekoho shanet. Vydelava se i tak. Je to jen takovy bonus. Navic spolecnost poskytuje 10USD na vyzkouseni.
anonym
| 22. 4. 2012 15:21
Dobrý den,z laboratorního vyšetření krve naměřeny tyto hodnoty:hormony TSH 5,69 a T4 118,6.Prosím o sdělení zda mám navštívit endokrinologickou poradnu.Během posledních dvou let jsem značně přibrala na váze,únava,letargie,podrážděnost,v rodině onemocnění štitné žlázy se vyskytuje.Děkuji Ila.
carbimazol
Karinba
| 7. 12. 2008 17:19
Já jsem onemocněla hyperfunkcí v posledním těhotenství a přibrala jsem po léčbě carbimazolem 10 kilo.Brala jsem 6 tablet denně,ale jak mi Dr snižoval dávku,tak jsem přestala přibírat.
Holky ,co chcete těhotnět,nejdříve počkejte,až budete mít hodnoty OK a pak až do toho.Já sama mám dítě s VVV a už jsem na to dostkrát narazila,že holky co měli hyperfunci,tak porodili dítě s VVV.Není to pravidlo,ale náhoda je blbec.
jancino
anonym
| 20. 9. 2008 09:54
ahoj ,tak máš asi to co jsem měla já ,protože jsem nesměla jod,brala jsem při strumě letrox 50
asi 3 roky ,celou dobu mi doktorka tvrdila,že prášky zaberou a nebudu muset na operaci ,no a potom najednou na mě přišla s operací a měla jsem na to asi tak měsíc abych jí řekla,už si asi nepamatovala ,že mi tvrdila ,že u mě operace nebude třeba.Je pravda operace proběhla v pořádku ,ale v krku mi pořád něco vadí začátkem roku letos jsem byla na krčním ,a na ortopedii ,tam mě poslal krčař u nich mám vše v pořádku, a doporučil mi ortoped abych si nechala udělat vyšetření s nějakou modrou tekutinou ,jako by to záleželo na pacientovi ,no ale v pondělí se objednávám na kontrolu a pak se v ordinaci zmíním a beru si sebou i papíry jak mě vyšetřovali ,jo a ještě ta struma rostla na štítný žláze ,já měla prý hodnoty štítný žlázy v pořádku a doktorka nic nevysvětlí i když v ordinaci je člověk tak nejmíň20 minut ,z toho 5 minut vyšetření a zbytek je ,že píše nález ,vždyť ona napíše úplně všechno co jí člověk řekne ,jak je to v jiných ordinacích ,také píšou sebrané spisy jakoby od Jiráska?Ale to by bylo to nejmenší ,tak zatím
blbnu už z toho,
jancina
| 18. 9. 2008 20:24
nemám doplňovat prý jod, asi kvůli těm práškům. Mohlo by se to totiž otočit na ten druhý případ než mám já.
děkuju,
jancina
| 18. 9. 2008 20:22
měla mi to říct doktorka, ale neřekla, bylo to všechno honem. Totiž první testy ukázali vše v pořádku a po měsíci se ty hodnoty tsh rychle zhoršily, takže mám akorát prášky a nevím k tomu nic. Jen vysvětlovala, že mám víc protilátek než bych měla mít. Chtěla bych si sehnat nějakou knížku nebo brožuru o tom.
jancina
Ameli
| 18. 9. 2008 20:12
Já mám sníženou funkci a beru Letrox. Taky jsem měla obavy, že přiberu, ale naopak jsem tři kila zhubla...
Mně doktorka řekla, že můžu jíst i dělat všechno, na co stačím. Nevidí prý žádný důvod, abych se v něčem omezovala.
Jestli máš sníženou nebo zvýšenou funkci by ti asi měla říct tvá doktorka, ne?
Ahoj,
jancina
| 18. 9. 2008 15:00
jsem nováček v léčbě se štítou žlázou a nerozumím tomu, proto prosím o rady. Mám hladinu tsh mírně zhoršenou 6,4 (měla by být do těch 6) nevím jestli mám zvýšenou nebo sníženou funkci.. Nemám prý doplňovat vápník. Je potřeba zvláštní jídelníček? A co pohyb, není třeba ho nijak omezit? Chodím do posilovny. Dostala jsem Letrox 50 je bez nežádoucích účinků, ale je pravidlem, že přiberu? Dík moc.
pro Henrietu
Japo
| 14. 9. 2008 19:46
Dej vědět, jak jsi dopadla. Pokud bys chtěla podrobněji, tak napíši. Jestli je to opravdu štítná žláza, věř, že jsou horší věci. Asi každý nemá to štěstí, že tak dobře zabere léčba jako na mě. Nechtěla jsem nikoho strašit, ale byla jsem na tom dost blbě, třásly se mi ruce, a někdy jsem pro knedlík v krku nemohla ani polknout, z dřepu jsem se nezvedla .... při kontrole už mě nepustili domů, v nemocnici 3 týdny, další 2 měsíce doma, je to běh na dlouhou trať, ale byla jsem ráda, že jsem věděla co to je, jen mě mrzelo, že jsem to nechala tak daleko dojít, prý jsem byla se srdcem v ohrožení života, rychlá činnost. Byla to moje chyba, vždycky si myslím, že vše rozchodím.....je to blbost a ne hrdinství. Pokud jdeš včas, slupneš nějaký prášek a je zase fajn. Bohužel moje myomy a spadlá děloha se nedá vyřešit spolknutím prášku. Tak na mě taky trochu myslete. Zdravím
št.žl.
Henrietta
| 14. 9. 2008 19:07
Děkuji za informace( všem ), už jsem byla na odběrech a jsem zvědavá, co se ukáže.
pro Henrietu
Japo
| 14. 9. 2008 17:38
Příspěvek ode mne byl hlavně pro Henrietu, zapomněla jsem zadat
št.žláza
Japo
| 14. 9. 2008 17:35
Ahojky, momentálně ležím na tématu hysterektomie, protože mi čeká za 14 dní ale náhodou jsem přečetla tvůj příspěvek. Před 10 lety jsem byla pěkně na hromadě a nevěděla jsem z čeho, všechny příznaky co máš, ale velké hubnutí, tep 120 a další radosti. Nejhorší snad byla depka, vše jsem viděla černě. Náhodně jsem se dostala na vyš.šť. žlázy - spec.odběr krve a bylo jasno. Od té doby bylo jen lépe, léky zabraly, i když jich bylo požehnaně, časté kontroly krve kvůli Carbimazolu, ale to mi nevadilo, protože se mi celkově moc ulevilo. Pouze můj lékař mi pořád chtěl operovat, že jsem autoimunní a že to jinak nejde. Nechtělo se mi, protože už jsem se cítila dobře. Změnila jsem lékaře, vysadil všechny léky s tím, že když by to zase začlo, tak to poznám. Dnes jsem trochu na druhé straně, místo velké činnosti menší, ale zvládám perfektně s Euthyrox 25. Věř, že ti pomohou. Moc zdravím a běž co nejdřív.
ahoj Henrieto
anonym
| 1. 9. 2008 18:36
ano já i po operaci mám pořád pocit ,že něco mám v krku,byla jsem na krčním i na orotopedii a tam mi doporučil ortoped aby mi udělali ještě rentgen ,nevím jak se tomu říká,že mi dají vypít nějakou modrou vodu a pak se uvidí jestli v krku něco je, na podzim jdu na kontrolu ,tak budu chtít od lékařky ještě tohle vyšetření tak nevím ,před operací mi tvrdila doktorka ,že se mi tyhle problémy spraví no a nic ,tak snad jsem ti odpověděla ahoj
štítná žláza
Henrietta
| 1. 9. 2008 16:40
Milá Daisy i Regino, díky za odpovědi. Mám ještě otázku- při onemoc. št.žl. je možné mít pocit, že mám něco v krku navíc? Když si odmyslím zrovna tento problém, vše ostatní by mohlo být způsobeno i začínajícím přechodem, a tak nevím na koho se obrátit, resp.u koho začít s vyšetřením, jestli u gyneko nebo na té endokrinologii, kam asi musím mít doporučení, že?
Milá Henrieto-
Regina
| 29. 8. 2008 12:01
Musím se přidat k Daisy - opravdu to vypadá na onemicnění štítné žlázy - Krevní testy obyčejné to neukáží - zde se dělají testy specielní Th - podle nich se dá poznat jak š´t žl. pracuje - nevím kolik je Ti let - neuvedla jsi jej - ale rozhodně by bylo vhodné navštívit endokrinologa - ona totiž "ta potvora" - dokáže v těle udělat pěknou paseku - není-li včas léčena . - vím o čem mluvím - značně zhoršila kvalitu mého života -
nezoufej - dá se to ukočírovat, ale není vhodné to odkládat!!
zdravím
anonym
| 29. 8. 2008 10:25
ano to vše jsou příznaky ke štítné žláze
štítná žláza
Henrietta
| 29. 8. 2008 10:09
Ahojte, chtěla bych se zeptat,zda je možné mít potíže se s.ž., ale běžné( ty nejjednodušší) krevní testy to neprokazují. Potíže typu - zima nebo horko, častá únava, nízký tlak, občas i třes těla, přibírání na váze, padání vlasů. Děkuji za odpovědi a případné rady.
help syndrom
alkapon
| 7. 3. 2008 16:26
Mám dotaz ohledně help syndromu,prý jde při tom o život matky i dítěte.Máte někdo s tím skučenost poraďte prosím
odborník
natyna
| 4. 6. 2007 22:55
To je mo opravdu líto,že máš až takové problémy.Zkus třeba nějakého jiného lékaře.Mluvím ze své zkušenosti,mě lékař ke kterému jsem chodila taky nepomohl až když jsem se objednala k jinému a ten mi pomohl.Jinak fakt nevím,ale to co popisuješ je velice nepříjemný.
stítná zláza
anonym
| 4. 6. 2007 10:02
ahoj lécím se 6 let.bohuzel choroba postupuje dost rychle.Beru Euthyrox 300ug rano a 150ug odpoledne.mela jsem 63 kilo a ted mám 115.mensruaci mám 2krát do roka a pokazdé skoncim na kyretázi.krvádení je dost silné a nemohu ani odejít z bytu.padají mi vlasy,mám problémy s tlakem,jaterníma testama,krece,spím v sedu a mám otoky koncetin.Deti uz nastestí mám.Ted jsem byla na CT pro podezrení THS adenomu hypefízy.cekám na výsledky.muze mi prosím nekdo napsat co to je a jak se to operuje nebo lécí?jsem fakt uz zoufalá.díky Martina
stítná zláza
anonym
| 4. 6. 2007 10:02
ahoj lécím se 6 let.bohuzel choroba postupuje dost rychle.Beru Euthyrox 300ug rano a 150ug odpoledne.mela jsem 63 kilo a ted mám 115.mensruaci mám 2krát do roka a pokazdé skoncim na kyretázi.krvádení je dost silné a nemohu ani odejít z bytu.padají mi vlasy,mám problémy s tlakem,jaterníma testama,krece,spím v sedu a mám otoky koncetin.Deti uz nastestí mám.Ted jsem byla na CT pro podezrení THS adenomu hypefízy.cekám na výsledky.muze mi prosím nekdo napsat co to je a jak se to operuje nebo lécí?jsem fakt uz zoufalá.díky Martina
Problémy
dani
| 19. 5. 2007 10:13
Ahojky, mám zvýšenou funkci, strumu a potíže s třesem,únavou a celkově se necítím fit.Nehubnu, ani nepřibírám. Zhubnout bych teda potřeovala, ale bohužel.Pokud mi chcete napsat někdo, kdo má stejné potíže, pište, můžeme si vyměnit ICQ a pobavit se .
operace
natyna
| 16. 5. 2007 22:56
J á si myslím,že když to navrhneš svému lékaři,tak by stím neměl být žádný problém.Zkus se sním poradit,třeba ti to sám doporučí.
štítná žláza
anonym
| 16. 5. 2007 21:55
A pro tu operaci se teda můžu rozhodnout sama?
operace
natyna
| 15. 5. 2007 22:29
Já bych se asi rozhodla pro operaci.Mám vážně klid a vůbec žádné problémy.Ta operace vůbec nic není fakt,je to jak když tě bolí v krku při angíně.Jseš tam tak 4 dny a jdeš domů.
štítná žláza
anonym
| 15. 5. 2007 16:05
Ja mam hypofunkci, beru Euthyrox, zacinala jsem na 25 a ted jsem na 75, stale se to zhorsuje. Podepisuje se to na vlasech, kuzi, psychice...Mam vsecky priznaky, az na jeden - vubec nepribiram. Mozna bych se z toho radovala, kdybych na svych 178 cm nevazila 57 kg a nevpadala jak kostlivec. Jestli mate radu, napiste, dik.
boule
natyna
| 6. 5. 2007 23:30
Ahoj já si myslím,že to stím nesouvisí,to spíš vypadá na nějakou angínu nebo chřipku.
štítná žláza
anonym
| 6. 5. 2007 19:44
prosim prosim jen bych se chtela zeptat tech co maji zkusenosti se stitnou zlazou jednou jsem byla u doktorky a ta rikala ze ji mam trochu zvetsenou. Posledni dva dny mam na hornim patrutakovy dva otoky postranach. prvni den jsem nemohla skoro nic polknout. napiste mi prosim jestli se mam znepokojovat...na mail gaiety@seznam.cz
Strava
Beauty
| 26. 4. 2007 17:55
Se štítnou žlázou se neléčím. Dneska jsem na netu našla super pomazánku a hned jí vyzkoušela.
Pomazánka: 1 plechovka kukuřice, 2 větší Lučiny ( já použila 1 lučinu a sýr cottage) a 2-3 stroužky česneku. Opekla jsem v toustovači tmavý toust. chléb, namazala pomazánkou, posypala pórkem a přikusovala rajče. Fakt mňamka...
strava
anonym
| 26. 4. 2007 12:44
Tak to jsi fakt dobrá, že to dodržuješ. Já to dělám podobně, ale občas se prostě přežeru a to mému zpomalenému organizmu jistě neprospěje, to je tak na pořádnou zácpu.Jak já se pak nenávidím.Léčíš se také se štítnou žlázou?
Ale co, teď mám čtyři dny volna, bude krásně tak hurá na kolo!To bude spálených KJ,ještě vyzkouším L carnitin a uvidíme.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
24. 4. 2024 19:29
70302
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video