Holky mimo domov - v ZAHRANICI! - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Holky mimo domov - v ZAHRANICI!

Diskuze

au-pair v Anglii
Venisek
| 23. 9. 2008 21:14
Ahojky!!!
právě jsem se zaregistrovala u Student agency, že chci jet jako au-pair, tak všude sbírám od všech holek zkušenosti,jak to chodi,co vsechno jste delaly a hlavne jake jsou anglicke deti....A taky co kdyz neumim moc anglicky(mam ajinu jen ze stredni,a jeste jsem nedavala mc pozor)takze mam docela strach....muzete mi prosim rici,jake jsou vase zkusenosti?Dekuji moc Verca
P.S.Nevíte jak je to s pojistenim, nekdo mi radi,ze ho mit vubec nemusim, ze zalezi jen na mem rozhodnuti je to pravda?
Ciao Zuzu!
anonym
| 16. 1. 2007 22:11
Ahoj, omlouvam se, ale nejak jsem se po tech svatkach vzdalila
zdravemu zivotnimu stylu a stydela jsem se vubec na techto strankach
ukazat.

Svatky doma byly kouzelne, vubec se mi nechtelo vracet a taky se
tesim ze je to naposledy. ted uz je me posledni teseni na doma. Ale
nerikam ze bych se sem nechtela vratit, ale uplne jinak a uz ne do
rodiny. Uz chci zit jen svuj zivot a ne cizi rodiny.

Zavidim ti, ze budes uz brzy doma, ale moc ti to preju, protoze je jasne ze jsi moc fajn.
pro Stellu
zuzu
| 13. 1. 2007 16:23
ahoOJ, tak jake byly Vanoce a svatky a silvestr doma?
ja jsem si to uzila, ted jsme zase zpet v Anglii, ale bylo to jen na 10dni a pozitri uz zase frcim, nadobro domu, no tesim se, ze tu svoji kapitolu tady ukoncim, co ty, jak to zvladas? dlouho jsi se tady neobjevila, tak snad se treba jeste ozve, preju moooc slunicka a pohody .
Stello
zuzu
| 15. 12. 2006 20:54
dekuji za pranicko, snad vse pujde OK, to vis, nejak me to letadlo znervoznuje, navic ty kontroly, jak se hrabou v batohu a ani piti nemuzes pit, no jeste ze jen dve hodiny, ale to cekani predtim, no ale to prezuju a pak uz jen home sweet home....s tim pohovorem, fajn, ze jste si to vyrikali, no jo asi jsi udelala dobre, ze jsi si to zkratila, ono to jde do urcite miry se premahat, ale za hranici jit nejde a kdyz to tak citis, tak je fajn, ze jsi to tak udelala...dyt svet se nezbori a jede se dal ,vid?!? ....napsala jsi to ale moc hezky, ze se chces tesit na kazdy den, ono je to nekdy hooodne tezky, navic, kdyz je clovek sam, aby se tesil a ,,mel pro co zit,,. No tak at ti to co nejrychleji utece a at si taky doma, a doufam, ze me nevyhodis tady z tematu, kdyz uz nebudu ,,devce mimo domov,, ....tak jeste jednou diky a drzim palce! ahoj.
Stastnou cestuuuuu!!!
anonym
| 15. 12. 2006 14:52
Zuzi ja ti tak zavidim. uz dnes??? Preji ti prijemny navrat a hlavne rychlou cestu.

Pohovor dopadl, tak nejak, ze jsem si uvedomila, ze pro nektere
lidi neni clovek nikdy dost dobry. A zaverem se rozhodla ze svuj pobyt
tady zkratim o tri mesice. Zadne penize mi nestoji za to, prezivat
nekde jen na myslence navratu domu. Chci se tesit na kazdy den, nebo
alespon kazdy vikend .
A musim rict, ze se mi nejak vnitrne ulevilo a pujdu zase svou jinou
cestou. Ale rada bych nasla neco jineho zase na jihu. nechci se jeste
usazovat.

Mej moc krasne vanocni svatky, uzivej rodiny, nasich dobrot a atmosfery....proste VSEHO NASEHO CESKEHO! pa
pro Stellu
zuzu
| 15. 12. 2006 10:30
ahooj, tak jsi se dlouho neozvala, jak dopadl pohovor s rodinou? Snad vse bylo v klidu....no ja uz mam pripravenej kufr a batoh a ted jen cekam na odjezd, ale jeste chvili to potrva, hehe, v noci vyrazime, to se dnes moc nevyspim ...tobe se to uz take krati vid, otoci se vikend a budes skoro doma....tak papa a mej se!
ahoj
zuzu
| 13. 12. 2006 09:23
Stello, dekuju za podporu, no budou to nervy, pristi rok, ale snad se to nejak povede....jjjj to je zname ze Olomouc je taky moc pekna, verim, ze to bylo taky moc hezke tam studovat ....tak ja uz to mam za par, dneska jeste prebalim jednou kufr a bude , pocasi opet o nicem, no jo u nas hlasi o vikendu snad snih, tak se dockam poradne zima, jeje uz se na ni moc tesim, nez tady na ten staletrvajici vlhky a destivy podzim, tak papa a hezky den!
Diky anonymni + pro Zuzu
anonym
| 12. 12. 2006 21:42
Mnohokrat dekuji za tve zkusenosti. Na ten jazyk tady casto
myslim, ze kdyz to jeste vydrzim, tak budu pozdeji stastna. Jenze jde
to s nim pomalu, protoze matka je Ceska a on je cely den v praci, takze
s nim komunikuji minimalne. Presto vidim pokroky.

Brzy, nejspis zitra me ceka velka diskuse a tentokrate jsem pripravena k boji s padnymi argumenty.

Porad mam na mysli, ze oni jsou ti co me potrebuji.

Zuzu drzim ti tedy moc palce s tou bakalarkou. Ja uz ji mam za
sebou. Tohle je vlastne moje prvni pracovni zkusenost na plny uvazek.
Na Mgr.jsem nechtela pokracovat. A ja jsem ze Zlina a studovala jsem v
Olomouci a taky jsem ji zboznovala.Ta pro me byla jeste lepsi nez
Praha, protoze je podobne pekna a pritom mensi, takze se tam dobre
vyznam, narozdil od Prahy .
stello
zuzu
| 12. 12. 2006 16:54
jsem asi hodinu od Manchesteru, asi stotisicove mestecko Preston, jinak studuju v Praze, takze jsem pres tyden tam, jinak bydlim ve vychodnich Cechach, Prahu mam moc moc rada,tak jsem rada, ze tam muzu studovat, ale ted jsem ve tretaku, takze me ceka bakalarka a statnice a primacky na Mgr, tak to bude rok prekvapeni, jojo svicku si zapaluji kazdy vecer, to mam moc rada, prikapuju nejake aroma a je mi lip, to uz se clovek aspon neciti tak sam mej se!
Holky mimo domov - v ZAHRANICI!10.12.2006 0:21:38
anonym
| 12. 12. 2006 15:17
ahoj, úplně Tě chápu. Dělala jsem au-pair v USA (1 rok) a pak ve Francii (1,5 roku). Bydlela jsem samozřejmě v rodině, takže mi časem všechno neuvěřitelně lezlo na nervy. Na předem domluvené povinnosti se nabalilo ještě 150% dalších, včetně těch, teré byly předem řečeny, že nebudu muset dělat. Ve Francii jsem dokonce dostávala vyhubováno za to, že když "rodiče" byli doma, nehodlala jsem sbírat hovínka jejich starého psa, krerý bydlel na pár metrech čtverečních s námi v domě a neudržel stolici...... Bylo toho hodně. O tom, že se rozvedená matka (také o pouhé 3 roky starší než já) chovala jako ubohá puberťačka, děti jí skutečně nezajímaly (narozdíl od nového přitele).......ani nemluvím. I já jsem si velmi často kladla otázku, jestli mi to za to stojí, jestli bych neudělala líp, kdybych se vrátila do ČR a hledala si práci. A že nežiji život, že jen přežívám ze dne na den jsem také řešila. Můj závěr - zkušenosti to jsou každopádně cenné, pokud se naučíš jazyk, je to k nezaplacení, ale má-li se situace nějak dramaticky vyhrotit, stojí za vážnou úvahu, jestli to nezabalit. Jen můj názor.
Ciao Bella!
anonym
| 12. 12. 2006 14:26
Ahoj Zuzu,

tady je krasne, ale mam z toho prd, protoze me od vcera boli
kotnik a musim pekne odpocivat celou pauzu s nohama nahore. No, je to
tady pekna sichta ty desitky porad na nohach, takze se jim nedivim ze
stagnuji. Nekdy se o ne i bojim.

Musim rict, ze ta zima je tady celkem prijemna a to hlavne diky
tomu slunicku. Samozrejme je i skarede, ale vis ze pak zas zasviti a
bude krasna prochazka.

Kde vubec jsi? A kde jsi vubec u nas v CR? a co tam studujes?

A nebud z pocasi smutna. A zkus si zapalit svicecku, ta pohlcuje negativni energii.
pro Stellu
yvuk
| 12. 12. 2006 13:59
Dcera sikovna je, coz o to a nezavid ani mne natoz mne..hihi. Ted to se studiem v zahranici docela jde, dostala stipko z jejich vyslanectvi a od jejich vlady neco ejste a jeste od skoly,ale na to je podle mne ted hodne studijnich oprogramu, jen si nejaky vybrat, ale kazdy na te skole kam chodis neni.. no a ja trnu a mam strach, to je jasny... tak ti drzim palce,aby ti vylso vse tak, jak bys chtela.. co se tyka te rodiny tam, vis to je podobne ais vsude, dkyz jsi jako o pred, to si nevyberes..
ahoj
zuzu
| 12. 12. 2006 11:46
Stello,
tak jak to dnes jde?Ma me tu novinky, od viktorky k Vanocum , tak je to pekny, hned se clovek lepsi orientuje, kdo je on- line a kdo off, o te stazi jsem si taky precetla a musi to byt moc pekne a dobrodruzne, to bych si taky dala rict...jak pises o te mamce, mam to to samy, taky by me chtela mit uz doma....no dnes tu je seredne, vitr, pritmy a leje, to nemam rada ani trochu....tak snad u vas aspon sviti...v Cechach pry uz nasnezilo, tak se tesim na koulovacku , tak papa a dont worry be happy.
pro Ivbaru
anonym
| 11. 12. 2006 22:44
Tak to tedy musis mit dcerku sikulku. Dostat takovou staz neni jednoduche.

To bych si taky dala rict. Staz je neco jinyho. Clovek totiz
dela to co ho bavi a prohlubuje si vedomosti z oboru v jinem state,
takze je psychicky spokojeny a nasyceny.

Kdybych umela lepe italsky, taky bych nevahala a okoukla muj
obor a system jeho fungovani tady. Urcite by to bylo moc zazivne a
poucne.

Mohu jen tise zavidet....tedy dceri, tobe asi ne, protoze vim
jak ted trpi moje maminka a ze by me mela nejradeji hned zpatky doma.
Devcata
yvuk
| 11. 12. 2006 22:15
pisun z druhe strany.. jsem mama holky, ktera jela na staz do Indonesie, na Javu.. velmi se ji tam libi, je tam od srpne, na ork a ted si predstavte, ze si to chce prodlouzit.. v lete prileti, to ano,a le pak chce jeste pokracovat.. vim ze se ji styska a velky problem je v tom, ze se tam velmi omezene dostane na net, mobilyx tam nemaji signal.. ja sice SMS dostab¨nu,ale ona ode mne kazdou druhou.. net vetsinou vypadava a tam kde je je problem se k nemu dostat.. pritom je v trimilionovem meste...
anglie
zuzu
| 10. 12. 2006 12:55
aha tak to nemas moc ruzove, ale ty jsi o tom nevedela, kdyz jsi do toho sla?
nene nejsem v rodine, mam svuj pokoj, bydlim v baraku- proste privat barak, a chlapik v nem pronajima pokoje, je jich tu asi 20, dve patra, takovy mensi baracek, jedna kuchyn an patre atk, koleje by tu vysly mnohem vice nez u nas, to vis, tady je to luxus ty koleje, pro ty nejbohatsi, co si vozi zadky ve farech, u nas je to opak, ale z patka na sobotu uz frcim domu, tak se moc tesim, nejak me Anglie,,neokouzlila,,divny lidi, ale skola nastesti OK.
s tim pocasim je to hnus tady, strasnej vitr a porad prsi a jak padne tma, tak je to na 101procent jasne, ze zacne prset, az hruza....ale zima jako takova taky neni, navic oni tady nemaji ani snih, coz jim nezavidim, ja mam rada tu pravou zimu s mrazikem a snehem(preci kdyz je zima tak poradne ne )a ne tyhle plyskanice a vlhko, to je hnus....tak mas dnes volno vid?ja se chystam do knihovny .
a v jakem jsi meste?
jeste ze je ten internet,vid.
......
anonym
| 10. 12. 2006 12:46
Ahoj Zuzu, pocasi tady tedy neni nijak zvalst lepsi, tedy co se zimy tyce.

Vcera vecer jsem se musela hodne premahat pri prijimani techdle
prikazu, ale problem je v tom, ze s nima bydlim pod jednou strechou a
to ti prace nekonci skoro nikdy. Jen si jdu udelat caj a uz se tam
zaseknu min na ctvrt hodiny. Jsou to malickosti, ale jak delam cely
den, kazdy den, tak me stvou i male zadosti.

Budu tady az do kvetna, ale leto je mnohem prijemnejsi.

A ty jsi taky ubytovana v rodine?
zahranici
zuzu
| 10. 12. 2006 10:46
Ahoj Stello,
ja jsme taky mimo domov, ale uz tu koncim, jsem v Anglii, od skoly, takze studijne, tak nemam asi takovy problem jako ty, ale presto je to tu smutne, jak pises...proste doma je doma....jsem tu uz treti mesic, na Vanoce jedu domu a pak uz jen na deset dni na zkousky, takze to mam podstatne kratsi nez ty....no uplne ti rozumim, ono po nekom cizim uklizet, ikdyz nekdy lepsi, nez delat nekde v ,,junk foodu,,tam musim byt mila na vsechny hosty, ale tady si to uklidis a mas klid,ne. A Italie, to ma taky sve kouzlo ne, tady je to hnus, pocasi divny, lidi divny, jidlo hnusny....no tak treba jeste pisni a hlavu vzhuru!.
....doplneni
anonym
| 10. 12. 2006 00:26
.....jen k doplneni. Ja asi vim co je muj problem. Jsem moc hrda a
uklizet cizi bordel, ktery je vysledkem lenosti a pohodlnosti, me
proste uzira. Ani nevite jak me svrbi jazyk, jak bych to na ne nekdy
rada vsechno vyklopila.
Holky mimo domov - v ZAHRANICI!
anonym
| 10. 12. 2006 00:21
Pracuji v italske rodine a je mi tady obcas dosti uzko. Tak jsem
chtela zjistit jestli se tady nahodou nenachazeji taky nejake
"vycestovane" a jine docestovane se zkusenostma.

Zrovna ted jsem ve fazi, kdy si rikam ze vubec neziju, ze tohle
neni zivot. A to jsem tu teprve pul roku, ale pracuji temer non-stop.
Kazdy den 10h. jen nedeli mam volnou a moje rodina mi prijde
neskutecne....ani nemam slovo a nebo me jich napada moc: snobska,
hloupa, paradoxni, prehygienovana a hlavne mi sefuje o tri roky starsi
matka tehle rodiny. Rikam si jestli mi ty penize stoji za to.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
7. 5. 2024 16:49
70439
♥Jarka*Alice♥
7. 5. 2024 15:21
11871
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video