Placený úklid - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Placený úklid

Diskuze

anonym
| 9. 1. 2014 00:30
Já jsem nad tím placeným úklidem taky už tak trochu přemýšlela. Sice máme dům jen 5+1, ale i tak nestíhám...
Koukala jsem se, že na http://www.fajnpoptavka.cz/uklid-rotava je databáze úklidových firem. Myslíte, že bych měla vyzkoušet někoho odtud nebo se mám poptat známých, jestli o někom neví?
Raději bych měla někoho úplně neznámého, u koho mi nebude blbé rozdat úkoly a případně sdělit výtky bez výčitek.
uklid...
csctina
| 14. 6. 2008 21:57
Tak jsem nasla holcinu na uklid - mistni au-pair (Turkyne) byla jsem cela natesena ze jsme nasla prijemnou holcinu, ktera si chce ***. Dnes byl jeji prvni uklid. Ukazala jsem ji co vsechno a kde uklidit, jen kyvala hlavou a ze presne rozumi co od ni chci. Chtela jsem 2 hodiny uklidu a hodinu zehleni. Mne by to trvalo 2 hodiny, mozna maximalne 2,5. Ale nechci samozrejme sedrit nikoho z kuze, takze jsme si rikala 3 hodiny jsou akorat.
Sla jsem ji z cesty abych ji neprekazela. Po trech hodinach koukam ze ani nezacala se zehlenim, prachu je vsude stejne a podlaha nebyla poradne vytrena! Jedine co udelala byla uklizena kuchyn a koupelna - a to jeste ne poradne!
Nechapu co cele 3 hodiny delala! Totalne jsem zurila - no jeste zurim a pritel mi jeste rika,ze to neni jeji chyba ze cele 3 hodiny tvrde pracovala!
Nemuzu si pomoct, ale proste cizinci neumi uklizet nebo ja si to jinak nedokazu vysvetlit. Na druhou stranu chapu ze to byl jeji prvni den, mohla byt nervozni atd atd. Jeste ji dam sanci pristi tyden. Asi budu muset presne napsat co od ni chci aby odskrtavala co udelala. Chtela jsme se tomu vyhnout, ale asi nebudu mit jinou moznost.... nebo si budu muset nasince.
Sorry ze si tady stezuju, ale nemam si komu postezovat a potrebuju to ze sebe dostat.
Placený úklid
JitkaSt
| 2. 6. 2008 20:25
Pokud je to ve tvých finančních možnostech tak neváhej. Já osobně ti poradit nemohu, nemám zkušenosti (a bydlím v 1+1), ale myslím, že ti děvčata poradí. Získaný čas věnuj svým blízkým.
Jen do toho
csctina
| 2. 6. 2008 13:47
Ahoj, ja sice nemam tak velky dum jako ty, ale taky momentalne hledam nekoho na uklid a zehleni. Nemame deti, ale proste oba chodime do prace a ja radci vyjdu na prchazku s pritelem, nez abych mela rande s vysavacem .

V prvni rade pozaduji reference a taky si nejdriv "vyzkousim" na 2-3 uklidy jestli je ta osoba ta prava, ktera uklidi podle meho nez ji necham uklid pernamentne. Co se placeni tyce zalezi bud na domluve, anebo das tolik kolis si muzes dovolit. Bud s tim ta osoba bude souhlasit nebo ne. Ale verim, ze je vzdycky misto na vyjednavani.

Pak je samozrejme dalsi vec duvera - je obtizne nechat nekoho ciziho v dome (prave proto ja vyzaduju reference). Ale pokud ti kamaradka nabidla pomoc, tak bys ji mela vyuzit. Narovinu se ji zaptej kolik by si za to predstavovala a mas vyreseno.

Preju hodne stesti a hlavne vice casu na veci, ktere jsou pro tebe a tvou rodinu dulezitejsi!!!
placené uklízení
petrasan
| 12. 5. 2008 14:40
Vůbec bych se tím netrápila, starší generace se sice na to dívá s pohoršením, ale osobně jsem si našla studentku na výpomoc s úklidem, protože jsem nezvládala tedy časově. Nedělá mi problém uklízet, ale nestíhala jsem to , mám malé dítě a chodím do práce už od jeho 1,5roku a k tomu fůru různých zájmů a taky zahradu. Takže jsem si chtěla uvolnit trochu ruce a našla si holčinu, ale mám i další kamarádky , které to praktikují podobně. Jsme v Pze, tudíž to bude trochu dražší , platíme jí 100 Kč/h, ale dá se to jistě pořídit i za méně ovšem nikoliv v Pze. Mytí oken apod. děláme sami i další speciální práce.
Musím říct, že se mi moc ulevilo a mám čas např. o víkendu, kdy jsem původně uklízela. Jinak jsem si ji našla nejprve přes známé a teď přes inzerát na brigádu. Šlo to jak po másle, ozvala se mi spousta dívek i starších paní.
Zlom vaz a neboj se toho.
Placený úklid
zuzi777a
| 30. 3. 2008 22:37
Chtěla bych se Vás zeptat, jaký máte názor na zjednání úklidové služby. Jestli byste si pustily do domácnosti cizí osobu, jestli byste o tom vůbec uvažovaly?
Stala se mi totiž dneska prazvláštní věc. Podotýkám, že naprosto neplánovaně! Navštívila mě kamarádka a na mé stesky že náš obrovský , starý a věčně rekonstruovaný barák nezvládám udržet, natož hezky uklidit zareagovala tak, že mi UKLIDILA kuchyň, koupelnu, umyla některá okna... . Já jsem nebyla schopná se bránit a abych pravdu řekla, když jsem viděla jak jí práce "odsejpá", s chutí jsem se přidala. Manžel vyrazil se synkem ven- mylii auto, uklízeli dvorek a já jsem radostně celou neděli prouklízela.. Teď sedím unavená u PC, kamarádka odjela a řekla , že mi bude chodit klidně pomáhat pravidelně.Kochám se nádherně vyglančeným kusem domu a vážně uvažuji o nějaké pomocnici. Na jednu stranu je mi trochu trapně- připadám si nemožná- nezvládla jsem to, co jsme pak ve dvou uklidili prakticky bez větší dřiny a při veselém požvatlávání o babských záležitostech. Ale pak si říkám- KDYBY mi takhle někdo přicházel pomoci, měla bych hezky uklizeno, mohla bych víc energie věnovat ostatním věcem, které MUSÍM.... Tak nevím.. Poraďte co si o takové pomocnici myslíte?
Ještě chci říct, že náš dům je opravdu obrovský- 10 obytných místností , 2 rozlehlé chodby, 3 WC, oken je celkem 26 ! Z toho je ještě polovina špaletových. Nežijme sice samozřejmě všude - ve 3 místnostech mám chovatelské zázemí pro kočičky a pejsky, 1 pokoj má moje maminka, která nás pouze navštěvuje, 1 místnost je historická -klenuté stropy - tu prakticky nevyužíváme, pouze při významných rodinných akcích. Ale všechno je propojeno , takže uklízet bych měla samozřejmě všude... Jen nevím, jestli mám nabídku kamarádky přijmout, jak jí mám nabídnout odměnu ( nejsem žádný magnát, manžel sice obstojně vydělává, ale teď je dlouhodobě marod) a ani nevím KOLIK by se mělo za takovou službu platit??? Jestli máte někdo nějakou zkušenost, názor, radu- prosím ozvěte se!

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
4. 5. 2024 09:30
11860
Elka
4. 5. 2024 08:40
70403
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video