Energetické (a jiné) kupované nápoje - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Energetické (a jiné) kupované nápoje

Diskuze

zdenka1212
| 24. 7. 2019 19:52
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
drahus.nov...
| 8. 5. 2018 09:46
Ty energeťáky v plechovkách bych rozhodně nekupovala, když jsem se dívala na složení, tak je to naprostá katastrofa. V dnešní době se dají sehnat nápoje na povzbuzení už na trochu na úrovni.
pojkaska
| 30. 5. 2016 01:33
A to je jen rozkoušeš a ony působí?
andryska
| 29. 5. 2016 15:58
Jsou dobré, hlavně dobře působí, takže máš dost energie na to co je potřeba udělat :)
pojkaska
| 28. 5. 2016 04:33
To neznám, ale ráda bych o tom věděla víc.
andryska
| 31. 3. 2016 09:33
Já používám na energii žvýkací tablety. Enrgy drinky mi nedělaly dobře a účinek nic moc se mi zdálo.
pojkaska
| 24. 11. 2015 17:08
Nekdy bych taky potřebovala povzbudit, připadám si jak mátoha někdy. Budu muset popřemýšlet co, taky nesnesu všechno.
anonym
| 21. 11. 2015 13:40
Taky piju energy drinky a nemám žádné problémy. Piju teda s mírou ne každy den. Jen tyčinky zatím neznám.
anonym
| 23. 11. 2015 11:45
Já jsem o nich také nevěděla, ale doporučila mi je kolegyně, když jsme pracovali nadplán. Brainer jsou a chutnají dobře.
anonym
| 19. 11. 2015 14:49
Něko odsuzuje energy drinky, ale já si myslím, že nejsou škodlivé. Pokud je člověk pije s mírou a občas, tak nemůžou uškodit. Já si kupuji v tyčinkách a zatím mi problém neudělaly.
voda
Peg
| 11. 6. 2008 14:39
Problém balených vod není voda uvnitř, ale ten obal. Pokud se vystaví vyšším teplotám a nebo slunci uvolňují se z něj do nápoje škodlivé látky, které způsobují například impotenci. Samozřejmě je na lahvi napsané, že má být v chladu a že se nemá vystavovat přímému slunci, ale kdo ví, co s ní dělali během převážení. Proto jsem pro kohoutkovou. Tvoří 90% mého pitného režimu. Zbytek jsou bylinkové čaje a melta. Limonády (ano obvykle v light verzi) si dávám jednou za měsíc nebo za dva.
re
JitkaSt
| 11. 6. 2008 12:37
Vodu mnoho neřeším - od té doby, co jsem si přečetla testy balených vod. V mnoha případech balené vody mají horší kavalitu než voda z kohoutku. Tak piju, co je a na co mám zrovna chuť.
Co se týká zázvorového čajíku - miluju čerstvý zázvor, ale lze ho vřit i ze sušeného. Pokud si pamatuju (a mám to z nějaké knihy o ayurvédě) tak by se v obou případech měl vařit. Ovšem různě dlouhou dobu - to už si nepamatuju a jeden z nich by se měl sladit medem a druhý cukrem. A zase nevím jak který. Protože je nepoužívám k léčebným účinkům, tak to dělám, jak mě to napadne.
Možná jsem informace o zázvorovém čaji získala z knih D.Choopry Perfektní zdeaví nebo Perfektní zažíváni. Určitě jsem tyto knihy četla v době, kdy jsem měla potřebu se něco dozvědět o ayurvédské medicíně. Ale to už je dávno.
A příroda mě obdařila dobrým zdravím a metodami, které dělám si ho jen udržuji. Vím, že je to obrovská výhoda proti těm, kteří jsou jakkoli nemocni.
Energetické nápoje-jen zbytečné odpady
Tatu
| 11. 6. 2008 11:57
S každou zakoupenou lahví či plechovkou vzniká další zbytečný odpad.
Piju vodu z kohoutku, protože bydlím v Praze a voda je tu kvalitní. V práci si dělám čaje všeho druhu, většinou ovocné. Sladit není potřeba. Když vyjíždím služebně, dělám si čaj s sebou do lahve do auta. Kdo chce energetický nápoj, ať si udělá opravdu silný kafe a hodně ho osladí. Ano sacharozou, což je obyčejný řepný nebo třtinový cukr. Je to přírodní látka a není na něm nic špatného, jen že se po něm tloustne a kazí se zuby, když se to s ním přehání. (Když budete celý den ucucávat sladkou limonádu, kafe nebo čaj, poskytnete bakteriím, které způsobují zubní kaz skutečně živný roztok. Co na tom, že si čistíte zuby. Ona vždycky nějaká přežije a v sladkém prostředí se rozmnoží.) Jiná varianta energo nápoje je silný černý, nebo zelený čaj oslazený buď cukrem, nebo medem. Když si ho připravíte sami doma, či v práci, pokud máte možnosti a čas, ušetříte jinak zbytečně vyhozené peníze, suroviny kterými se plýtvá na obaly a nakonec i trochu zdraví, protože průmyslová výroba nápojů to bez chemie asi neumí. Ale chce to vypít najednou a pak zase jen neslazené,aby se zuby nekoupaly v cukru a neplatili jste zbytečně za zubaře.
Hlavně to chce myslet den dopředu, na přírodu a na naše děti.
T
pití
anonym
| 11. 6. 2008 11:37
A jetě jeden dotaz:
Když vodu, tak jakou? Balenou, nebo z kohoutku?

Všimla jsem si, že po revoluci se postupně pomaloučku lidi zase dostávají k tomu, že voda je základ a pijou "holou vodu". Čím dál častěji vidím i maminky, co mosí svým dětem místo barevných limonád čistou vodu. To ráda vidím.

Taky jsem tak s mladším dítkem začínala. Kojení a pak jen voda nebo neslazený dětský bylinkový čaj. Vypil toho málo.
Dnes je z něj čokoholik přes veškerou snahu. Snažíme se tedy aspoň aby mlsal kvalitně. V rámci možností.
Výborné jsou takové ty ruličky ze sušeného jablečného "něčeho", zarolované a konce namočené v karobu. Prodávají to ve zdravé výživě. To máme rádi. Nebo plátky - sezamová semínka s medem. ale musí to být čerstvé a měkké.
To je mňam. Jdu si uspokojit chuť na sladké...mám kilo třešní, heč!
zázvor-pro Jitku
anonym
| 11. 6. 2008 11:29
Kolegyně v práci si vaří (spaří) zázvor v zimě, když jsou nachlazené. Zahřeje to tělo, a jdou se vypotit.
Myslíš, že stejně může působit i sušený zázvorový prášek (mám ho doma jako koření), když se zalije jako čaj?
Nebo to už nemá ty účinky...?
nápoje
JitkaSt
| 11. 6. 2008 10:51
Ahoj, Nux,
moje odpověď je jednoduchá: nic - přesněji pouze čistou vodu. I s těmi light limonádami (viz další příspěvky) je to problematické. Obsahují umělá sladidla a to bývají docela sajrajty. Zvláště aspartam.
Zázvorové pivo bych ráda ochutnala. nikdy jsem ho neměla. Zázvorový čaj si vařím ráda. Když ho nechci sladit, tak přidávám šťávu z grepu. V sobotu jsem se dostala do časové tísně, tak jsem jen do studené vody vhodila trochu nastrouhaného zázvoru a vyrazila jsem z domova. Po několika hodinách z toho byl skvělý nápoj.
Peg
anonym
| 11. 6. 2008 10:45
Vycházím z údajů na obalu.
Light verze nekupuji, o Aspartamu a Acesulfamu-K vím své.
V Red Bullu není cukr v čisté formě, ale je tam sacharóza- skládající se z molekul glukózy a fzuktózy (hroznového a ovocného cukru). Ale nedělám si iluze o zdravosti tohoto nápoje, jen je to pro mě nejvíce přijatelná alternativa mezi všemi energy-drinky.
Barviva jsou přírodní (riboflavin, karamel-o jeho původu by se dalo diskutovat, to jistě).

Jinak pokud saháš po light verzi, musím Tě zkamat (nerada) zase já, protože zlatý je cukr oproti umělým sladidlům.
Samozřejmě, lepší je nesladit vůbec. Ale to nikdo nevyrábí...
cukr
Peg
| 11. 6. 2008 10:35
a ještě jedna věc: Když už si vyjímečně chci dát limonádu sáhnu taky raději po light. Problém je, že light energetický nápoj neexistuje. Respektive Red Bull ho vyrábí (nevím jestli u nás. Probírala jsem Red Bull v rámci jednoho anglického semináře, kde měli fotku light verze), ale už se to nejmenuje energetický nápoj. Ten musí obsahovat cukr, protože chemická reakce je právě založená na přítomnosti cukru. Pamatuji si, že v rámci toho semináře nám ukazovali i nějaký přírodní energetický nápoj, tuším, že od Coca coly, ale u nás jsem ho ještě neviděla.
:-(
Peg
| 11. 6. 2008 10:27
Nechci ti kazit náladu, ale na Red Bullu není přírodního vůbec nic. Ostatně to na žádném z energetických nápojů. Ten trik a jejich účinek je právě v chemii.
Energetické (a jiné) kupované nápoje
anonym
| 11. 6. 2008 09:47
Jaké máte zkušenosti s pitím energydrinků v plechovkách?
Vzájemně se od sebe velmi liší složením (tedy spíše jen přídatnými látkami, použitými sladidly, konzervanty a barvivy). Jinak základ vlastně pořád stejný : kofein,taurin, vitamíny sk. B, někdy ještě jiné vitamíny.
Mnohde jsou ale umělá sladidla, a to je fuj, jinde šílená chemická barviva, tak ze všeho nejlíp mi vychází ten známý RED BULL, protože má vše přírodní, a chutná dobře.
Piju to místo kávy. Je to osvěžující, a skvěle chutná. Ikdyž nejsem aktivní sportovec. kdyby vyráběli nějakou verzi úplně bez cukru i sladidel, asi bych nepohrdla.

Ovšem, co jsem objevila v obchodě v plastových půllitrových lahvích za čarvené a tyrkysové břečky s názvem POWER, to jsem se málem otrávila už po přečtení složení z etikety na obalu.

Dnes jsem si ve zdravé výživě koupila něco s názvem "zázvorové pivo" v plechu. Ono to žádné pivo není, jak jsem pak zjistila, je to nějaký bublinkový zázvorový čaj. Pálela mě pusa řádně, a teď mě pro změnu z toho pálí žáha.
Náhodou, ale kdysi jsem koupila v jednom obchodě třetinku (láhev) skutečně zázvorového piva, a to nemělo chybu! Bylo mňam.

Co pijete vy z těch kupovaných nápojů?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
23. 4. 2024 19:22
70297
2112Hana
23. 4. 2024 18:39
11813
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video