Anglie/UK? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Anglie/UK?

Diskuze

Brighton
Maat
| 1. 5. 2008 17:57
Ahojte všichni v Anglii. Já jsem tady v Brightonu taky začala jako au pair. No nebylo to úplně chtěné. Prvně jsem přijela na 5 týdnů do jazyvkovky do Eastbourne. Jenze 5 tydnů není žádný pořádný čas pro učení se jazyka a tak jsem se rozhodla svůj pobyt trochu protáhnout Našla jsem si fajn rodinu v Brightonu, mají 2 letou holčičku. Snaží se mi pomáhat. Ale je to docela makačka. Největším problémem je jazyková bariéra. Jsem takovej pokročilej začátečník a tak mě dost vyčerpává, když se musím celý den soustředit na to, co mi kdo povídá. Taky s malou musím mluvit. Je na to zvyklá od rodičů. První den, co jsem ji hlídala delší dobu jsem se o to snažila, ale asi jsem kecala strašný hlouposti, protože mi maminka hned na druhý den začala hledat jazykovku. Ani se nezeptala, jestli chci nebo ne, prostě to rozhodla.
Nicméně sama vím, že tu jazykovku potřebuju. Jo a mimochodem, jsem si myslela, že dvouletý děti už chodí na nočník, bohužel - chyba lávky měním plínky Prosím moc, kdyby se našel někdo kdo bydlí taky někde tady v Brightonu, hrozně moc ráda si zajdu někam na kafčo nebo pivko nebo tak něco Jsem zde teprve 3 den a potřebuju poznat trochu město a hlavně dobrý místa tady. Zatím jsem našla akorát shoping centrum - což sice taky není špatný, ale... Držím všem v Anglii palce ať vám všechno vychází a au pairkám hodně štěstí s dětma a pevný nervy . Mějte se fajn. Lea
severní irsko
eveliii
| 29. 4. 2008 22:31
Ahoj holky

zrovna nedávno jsem přicestovala za svým přítelem do Severního Irska..přesněji do Antrimu...pomalu tady sháním práci ale ještě nikoho neznám tak kdyby tady byl někdo třeba poblíž mě ráda poklábosím a seznámím se.

Zatím přeju krásný večer
oprava
Silonka
| 8. 3. 2008 15:02
Ahojda vsichni,jsem v Anglii necelý měsic jako au pair,ale mám pocit,že dýl už to tady asi ani nevydržim...potřebovala jsem už co nejdřív odjet a rodina se mi zdála fajn,tak jsem je vzala...ale bydlí ve Walcottu blízko Lincolnu...kolem jsou jen pole a pasoucí se krávya v agentuře mi řekli,že tady od nich jiná au-pair není a do školy zatim taky nechodim,takže už si tady začínam připadat dost sama a navíc jsem začátečník v angličtině a u rodiny první au-pair,takže mě ty děti nenáviděj a chtějí jen mámu a tátu..no chlapečkoj jsou 3 roky,tak je občas i hrozně fajn,ale ta 6ti letá holka je hroznej spratek,všechnykamarády mmám kolem Ascotu a nebo v Kentu,jestli jste někdo poblíž nebo prožíváte něco podobnýho,tak se prosím ozvěte,ať vím,že v tom nejsem sama
Nová au-pair
Silonka
| 8. 3. 2008 14:51


Hertford
sarka
| 19. 10. 2007 18:30
Ahoj Katko, pred 14 dny jsem se pristehovala do Anglie kousek od Hertfordu. Jsem tu jako au-pair a porad jsem ve stavu,kdy si rikam, jestli mi to stoji vubec za to. To uz mas asi za sebou Jsem tu samozrejme hlavne kvuli anglictine,tak si rikam,ze to budu muset nejak prekousnout. Zatim me docela mrzi,ze nemuzu najit zadny kvalitni kurz anglictiny, nevis o necem v okoli?
A jak vidis tvuj pobyt tady Ty? Preci jen uz jsi tu o neco dele nez ja.
Zatim ahoj Sara.
chtěla jsem napsat Hertford.. jsem jeste mimo
Cathellen
| 30. 9. 2007 10:56
Omyl, řeklep.. JE TO HERTFORD!!!!
Hartford...
Cathellen
| 30. 9. 2007 10:55
Ahoj všichni, já jsem tady týden a tři dny, připadá mi, že jsem tady rok . Pracuji jako au pair, rodina je docela v klidu, děcka - kluk v pohodě, sedmiletá holka hrozná, rozmazlená, no katastrofa, ale člověk musí mít trpělivost.
Tak kdyby někdo byl z okolí, můžeme zajít na kafe
Jinak já strašně bojuju z angličtinou, jsem začátečník a tak jsem tady pěkně v pr.... ale doufám, že se to nějak zlepší
Katka
BOB4
csctina
| 10. 9. 2007 19:57
Ahoj Radku,

kde presne bydlis? Ja jsem v Readingu bydlela 4 roky nez jsem se prestehovala do Southsea-Portsmouth. Takze to tam docela znam. Vubec se ti nedivim, ze chces tam odtud pryc

Ted jsem taky u more a je to parada. A pocasi je taky lepsi nez treba v tom Readingu.

Pa Tina
UK
Medu
| 10. 9. 2007 15:36
Ahoj

já se do Anglie teprve chystám (jako aupair), tak snad budu moct za pár měsíců napsat z Anglie už

Jak jste si našli v UK práci, šlo to snadno? Já mám v UK přítele, tak trochu spoléhám na něj...no uvidim,snad to nějak dopadne

Mějte se hezky
Kent
Narcis
| 8. 9. 2007 12:45
no mas pravdu obchody a restaurace jsou vsude, ale opravdu je tady fajn. Turismus tady jen kvete a to predevsim kvuli te katedrale. Je to uzasne historicke mesto. Bristol je pry taky pekny. Nevim , nikdy jsem tam jeste nebyla. A co treba Brighton, tam pry je nadherne, ale taky to vim jen od znamych. No s tim nazorem o Anglicanech souhlasim. Oni jsou proste kapitola sama o sobe. To by tu bylo asi na dlouho diskusi.
Kent mozna Bristol
Bob4
| 6. 9. 2007 17:48
Diky za odezvu,

no jeste uvidim, ted se me neco rysuje do Bristolu, coz by bylo taky kousek od more a turisticky zajimavy. No tak uvidim, co z toho vseho nakonec bude. Jinac restaurace a obchody mas vsude, teda pokud to neni vesnice, kde se vsude kolem pasou kravy a ovce. Katedrala je fajn,tak na jednu, dve navstevy. Me jde hlavne o to more, turismus a lidi okolo. A more a turismus vetsinou dela dobrou kombinaci. Teda pokud to neni neco jako nekde na Kypru, kam jezdej grupy mladych anglicanu se za par liber opijet a delat bordel tak, ze mistni uz si nevi rady. A na to opijeni se a delani bordelu sou anglicani docela dobry i kdyz nemci se taky umej "bavit".
Kent
Narcis
| 4. 9. 2007 15:49
hooooooooooj,
ja uz bydlim v Kentu skoro dva roky a moc se mi tady libi. No tedy konkretne v Canterbury. Canterbury je velice krasne, historicke , ale predevsim studentske mesto. Je tady hodne studentu z celeho sveta,ale taky Cechu, Slovaku , ale hlavne Polaku. Ja Canterbury zboznuju. Je tady spousta restauraci a obchodu a taky nadherna, celosvetove znama katedrala. No tezko rict, Kent je veliky. Musis se rozhodnout sam. Kazdopadne zustan v kontaktu .


pa pa Tereza
Jak je v Kentu???
Bob4
| 30. 8. 2007 21:16
Zdravim Vas, co jste tady. Ja sem Radek, nahodou sem narazil na tyto stranky, kdyz jsem hledal neco o Kentu kam se s nejvetsi pravdepodobnosti od konce zari prestehuju. Cetl sem, ze napr. Margarate je relax mesto. Nemam jeste predstavu, kam presne, jen chci bejt u more na klidnym miste, kde se da vklidu najit prace.

Uz 2 roky bydlim kousek u Readingu a uz me to tady leze krkem. Mimochodem nekdo chtel vedet, kdo byl v LA a Irsku. Shodou okolnosti sem byl v San Francisku, neni to teda LA a v Irsku taky. Nevim, nechci nikoho zastvat, ale amerika je tak bezstarostna, anglii valcuje na plny care, ale je to jen muj pocit. No, ale proc sem pisu.

Chtel sem vedet, jestli nekdo muzete napsat, jaky to je v Kentu a kde je to nejlepsi, abych se po kratkym case zase nemusel nekam stehovat. Nevim, ale asi to je ta jedna z lepsich casti anglie, cetl sem, ze je tam nejvic slunicka, navic more, a kde je more tam je to vic uvolnenejsi.

Tak diky za postrehy, Radek
au-pair
fyfynka
| 17. 8. 2007 21:23
Ahojky, zrovna se taky nalezam v UK, ale bohuzel od tebe dost daleko - jsem u Brightonu. Kdyz jsem si cetla ten tvuj prispevek, tak jsem se musela smat a prikyvovat. Jsem tady jiz od rijna a pribrala jsem tady cca 10kg, takze docela hruza!!!! Staram se tu o dve holky a taky - kdyz jedna neco ma rada k jidlu, ta druha to nesnasi, takze je tu problem jim neco pripravit. Zpocatku jsem byla aktivni a snazila jsem se jim varit - treba rizeto, ale kdyz jsem se s tim pripravovala, davala si na tom zalezet, aby jim to chutnalo a oni mi potom reknou, ze to jist nebudou, tak uz moje aktivita po nekolika dnech vyprsela a ted jim taky pripravuju rybi prsty a spol.....Drzim palecky, aby sis tam nekoho nasla a pokud si budes chtit jen tak pokecat nebo si treba jen tak postezovat, tak se urcite ozvi. papa
ahoooooooooooooj
Narcis
| 17. 8. 2007 16:05
tak to je skoda, ze jsem se o tobe nedozvedela driv, hned bych se s tebou setkala. Mame v Hertfordu zname a ted v utery jsme u nich byli na navsteve. Ja bydlim v Canterbury, jsme tady s pritelem uz skoro 4 roky. Jak dlouho tady planujes zustat? Muzu ti dat kontakt na moji dobrou kamaradku , je to sice polka , ale je skvela a zna kolem spoustu lidi, tak by ti mohla pomoct se seznamit.Kdyz budes chtit tak mi napis a neco vymyslime. Neboj se zanedlouho si zvyknes, zacatky jsou vzdycky tezke. Taky jsem pracovala jako au -pair, asi rok a pul. bylo fajne starala jsem se o tri deti a tak jsem mela o zabavu postarano.
tak zatim pa
Hertford
Svea
| 16. 8. 2007 20:12
Ahojky, tak ja se pridava, jsme tu asi 3 tydny, bydlim v Hertfordu,. je to asi nejkrasnejsi mesto, jak jsem kdy videla, ale jsem tu strasne sama, protoze tu zatim znam asi 2 lidi. Taky mam problem si zvyknout v na zdejsi jidlo, po trech tydnech tady mam asi 2 kila navic, protoze rodinka ji porad jenom hranolky, rybi prsty, kureci nugety a podobne kaloricke bomby, i kdyz je fakt, ze se to dela be z oleje jen v troube. Protoze jsem to ja, kdo musi denne varit, tak jsem treba dneska varila tri ruzna jidla, protoze jejich dcera nikdy neji co ostatni, protoze ji to nechutna.. a pro sebe se snazim pripravovat lehci a vyvazenejsi jidla. Oni treba vubec nejedi ryzi.. Je to obtizne zvyknout is tady na to, ale delam to predevsim kvuli anglictine, tak doufam, ze to brzy prinese ovoce. Zatim mi neprijde, ze bych byla o moc lepsi, ale je fakt, ze uz se aspon nebojim promluvit. Ale strasne se mi styska po Praze a po rodicich a nasemu pejskovi.. To asi zna kazda tady Kdyby sem nekdo zabrousil, kdo je z meho okoli, tak se mi prosim prosim ozvete, chybi mi cestina Papa
Anglieeeeeeeeeeeeeeeee
Narcis
| 24. 7. 2007 20:43
ahoooooooooooj holky, ja uz jsem v Anglii skoro 4 roky, zacinala jsem jako obvykle jako au-pair ted uz dva roky pracuju v restauraci jako asistentka manazera. Bydlim s pritelem v Canterbury (KENT) . Jak jste si zvykly na jiny zivotni styl????
asi jsem te fakt uspala
csctina
| 3. 7. 2007 18:29
....

sorry!

Hello Lolula :-)
csctina
| 29. 6. 2007 12:00
diky, ze ses ozvala
No pred 8 lety jsem taky teprve zacinala a mela za sebou pouze rok. Jak dlouho tady chces zustat? I kdyz to je osemetna otazka...
Ja prijela puvodne jen na pul roku jako au-pair a nejak se mi ten pobyt tady prodlouzil...Au-pair jsem prestala delat po vymene 4 rodin, kdy jsem si uvedomila, ze ja nejsem typ na sluzku .Jenze tenkrat jsme potrbovaly viza aby jsme zde mohly zustat bud au-pair viza nebo student. A samozrejmne jsme nemohly legalne pracovat, takze kdyz jsem odesla od rodiny, zivila jsem se cleaningama, zehlenim, babysittingem atd. Pak jsem zacala studovat, dostala student visa a mela povoleno 20 hodin tydne pracovat. Tak jsmem toho hned vyuzila a pracovala asi 60! Mela jsme 2 prace jednu v obchode pres den a druhou vecer v pubu a mezitim jsem chodila do skoly.
Jesteze jsme ted v unii a muzeme pracovat jak chceme a kde chceme . Co delas ty? V Manchesteru mam sestrenici , byla 2 roky au-pair a za mesic v rodine konci, tak si ted hleda praci.
Ja jsem bydlela dlouho v Reading-u (jihozapadne od Londyna, asi 1/2 hodky vlakem) a v prosinci jsem se prestehovala do Soutsea (Portsmouth, jih Anglie).
Tak jsem se teda pekne rozepsla, vid? Tak jestli jsem te neuspala,tak se ozvi. Pa pa
Taky v UK
Lolula
| 28. 6. 2007 23:43
Ahojky, já jsem v Anglii už skoro rok. Teda proti tvým 9 je to jako nic, ale přesto

V jakém městě teď žiješ? Já jsem v Manchesteru.

Jestli se ti bude chtít tak napiš víc...
Anglie/UK?
csctina
| 28. 6. 2007 10:43
Ahoj holky,

cetla jsem v prispevcich, ze je tady nekdo z LA a Irska, tak mne napadlo, ze treba by se mi mohl ozvat nekdo zijici v Anglii?

Je mi 30 a ziji v Anglii uz 9 let. Nedavno jsem se prestehovala do jineho mesta a jak se zda, je tady nouze o ceske dusicky .

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
4. 5. 2024 18:01
70411
helena.07
4. 5. 2024 09:30
11860
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video