Poplatky u lekaru a v lekarnach - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Poplatky u lekaru a v lekarnach

Diskuze

anonym
| 22. 10. 2012 20:08
Požádejte o svůj Přehled vykázané zdravotní péče!
Zajímá vás, kolik stála zdravotní péče, kterou jste čerpali v loňském roce a chcete případně své pojišťovně pomoci odhalit nesrovnalosti? O vystavení Přehledu vykázané zdravotní péče můžete požádat dopisem, nebo osobně přímo na pobočce VZP.
http://www.vzp.cz/…ed-vykazane-pece
Zea
Kloa
| 18. 3. 2008 19:26
Zeo, špatně jsi to pochopila. Psala jsem, že pokyny v tisku se snaží lidem jen pomoct, stejně jako další média, aby měli lidé větší přístup ke svým právům, že bez toho si spousta lidí ani svá práva nezjistí. Přijatelným způsobem tak "přežvýkávají" ustanovení zákona. A jsou tedy skupiny lidí, kteří k tomuto přístup mají a kvůli určité "lenosti", nezájmu tomu nevěnují pozornost nebo nemají tyto možnosti. Nikde nepíšu, že sociálně slabí, starší lidé, jsou líní Bohužel, dokud se nějakým možným způsobem nedozví, že je lékař okrádá, budou okrádáni. To je ale v lidech.
okrádání - zea
Kloa
| 18. 3. 2008 19:12
Nevím no, ale pokud se jednou takovou informaci dozvím, tak už mi uvázne v paměti. To už je pak asi záležitost paměti a schopnosti si pamatovat, každého z nás. Není ale nic těžkého před prohlídkou do pomocných návodů nakouknout. Rozhodně bych se nenechala okrádat, popř. bych to v dané ordinaci při příští návštěvě sdělila nebo bych se pokoukla po jiném doktorovi, co to může být totiž za charakter, když okrádá pacienty
Kloa
Zea
| 18. 3. 2008 19:07
Poslední příspěvek.
Jen bych ještě reagovala k té „lenosti“. Já nejsem líná, doktory nevyužívám, mám přístup k tisku, internetu, takže si dost informací mohu zjistit. Ale proč mluvit o lenosti? Myslíte, že lidé, kteří jsou sociálně slabší nebo starší nebo nemají možnosti si informace opatřit jsou líní? Tady je úplně jiný problém a ten je na té druhé straně. Také do toho vidím.
zea
Dedeckova
| 18. 3. 2008 19:02
To že se někteří lékaři snaží okrádat, je sice smutné a nemorální, nicméně pokud se okrádat necháš, tak se to nezmění, spíš zhorší. Jinak můj názor na platy lékářů nezměníš - mám v rodině hned 4 doktory, takže do toho trochu vidím.
Poplatky
Zea
| 18. 3. 2008 18:51
Co je platné, že máme doma všechny pokyny, jak a kde platit. Když jdete ke kterémukoliv lékaři, přece je s sebou nenosíte, abyste hned u lékaře zjišťoval, zda se ze ten který úkon platí. Já opravdu myslím, že diskuse na toto téma je zde zbytečná a nic neřeší.
zea
Kloa
| 18. 3. 2008 14:03
Zeo, když si necháš okrádání dobrovolně líbit, tak se není čemu divit. Přece když platit nemám a nemusím, tak taky nezaplatím. Je spousta úkonů, kdy se poplatky neplatí. Ty pokyny v tisku jsou proto, aby měli lidé větší přístup ke svým právům, aby o nich vůbec věděli, někteří si svá zákonem stanovená práva jinak nezjistí, třeba kvůli omezneným možnostem nebo pro přílišnou lenost.
poplatky
Zea
| 18. 3. 2008 11:31
Jsou tu názory , že poplatky nejdou lékařům, že jejich platy jsou nedoceněné. Myslím , že jste všichni na velkém omylu. Kdybyste věděli, jaké mají lékaři roční výdělky, tak by jste se velmi divili. Nejhorší je, že poplatky platíte vždy, můžete jít na preventivní prohlídku – kde Vám jen sestra změří tlak a vezme krev (doktor není přítomen) – platíte. Škoda zde a v jiných diskuzích mluvit, protože opravdu skutečnost je jiná, než udává zdravotnictví. Na co jsou všechny pokyny vydané v tisku, v zákonech, když ve skutečnosti u lékařů to funguje úplně jinak. Akorát, když Vám řeknou o 30 Kč, tak Vám akorát spadne brada, protože to je pouze za změření tlaku apod., a pokud je člověk slušný , tak odejde a i kdyby se ozval, tak nic nezmůže. Jediná možnost je opravdu zrušení poplatků, protože jsou velmi zneužívány. A zdravotnictví „nahoře“ to opravdu nezajímá.
poplatky soukromým lékařům
Kloa
| 17. 3. 2008 21:21
Jestli u soukromých nejde o to, aby to doplatil lid Protože jak mi bylo řečeno, jim zase snížili bodové hodnocení, takže za výkony dostanou méně peněz a pacient svou 30 Kč asi doplatí
Bara
Dedeckova
| 17. 3. 2008 19:24
Soukromým lékařům jdou poplatky přímo. To proto že oni vlastně provozují instituci. Jsou to vlastně podnikatelé, takže co vydělají, to mají. Tady už je samozřejmě otázka o moralitě na místě. To se ukáže časem, zda další peníze investovali (do pomůcek, a tedy ku prospěchu pacientů) anebo si koupí třetí auto.
Dedeckova
anonym
| 16. 3. 2008 21:46
a jak je to se soukromými lékaři?
kdepak
Dedeckova
| 16. 3. 2008 21:16
Poplatek nejde do kapsy lékáři, nýbrž instituci, kde byl vybrán. A to je velký rozdíl! A upřímně bych byla radši, kdyby jej dostávali lékaři, protože ty jejich platy jsou vzhledem k náročnosti, odpovědnosti, užitečnosti a potřeby jejich práce opravdu silně nedoceněné.
poplatky
Lulu89
| 16. 3. 2008 20:18
I mně to přijde hrozné...Vydělávat na nemocných lidech...Je to hodně smutné..Chápala bych to, kdyby se neplatilo pojištění, ale takhle..Nemá cenu o tom moc diskutovat, jen to ve mě vyvolává hrozné pocity, že dnes je úplně vše o penězích a čím více se toho z lidí vytříská, tím lépe..
poplatky
anonym
| 16. 3. 2008 19:31
Vadí mi, že poplatky dostávají lékaři. Já myslela, že to půjde pojišťovnám a tak přibude peněz do zdravotnictví. Ale dostávají to lékaři, tak to nechápu, kde je zlepšení zdravotní péče. A v lékárnách to to také nechápu. To by jsme měli platit tedy i třeba řidičům autobusu, prodavačkám a tak dále. Lékaři to mají vlastně přilepšení k platům, ale žádné přilepšení celkově zdravotnictví. Nevím, jestli jsem se vyjádřila jasně, ale jsem proti poplatkům tímhle způsobem.
poplatky
anonym
| 16. 3. 2008 18:23
dle mého platíme za vše.Syn dlouhodobě marodí a platí při každé návštěvě u doktoro i při vystavení lístku na peníze.Asi takhle proč by nebrali ?když jim to vláda takhle hezky posvětilaŠkoda ,že se to vybírání poplatku netýká i nás .A pochybuju že nám přidá .Teď přidá v srpnu důchodcům a stejně si myslím ?že to je od nich jen populistický tah a myslím že jim to už nepomůže.Tahle vláda přece nemůže vydržet,když čtu v diskusích reakce na jejich kroky ,co zase vymysleli ,tak se docela sami potápějí ale škoda ,že při tom táhnou ke dnu spoustu domácností.Vydělávat na dětech je amorální a připadá mi to už jak hyenysmus.Když jsem to povídala doktorce ,která mě léčí štítnou žlázu tak brala těch 30 kč,až se jí ručičky třásly ,ale před tím mě donutila tři měsíce dopředu vyměnit zp.jinak mě nebude léčit co to je za doktora,?To si musí přece vyřešit bez pacientů ale to asi neumějí.
Kloa
Majka33
| 13. 2. 2008 09:17
moc,moc děkuju,ted´ si to vše prostudují a už se nedám.Jsem fakt zvědavá,co mi na to řeknou až je upozorním,že poplatek by neměly vybírat.Za dva měsíce si půjdu zase pro recept.Přejí krásný den.A hodně zdravíčka všem.
orlovanka
Kloa
| 12. 2. 2008 18:03
Orlovanko, je to od nich opravdu nefér, jak hned využívají situace, člověk musí být pořád ve střehu. Osobně jsem se setkala zatím s jiným přístupem, jak lékárníci, tak lékaři se snažili tak, abych platila co nejmíň. Tak hlavně, že už to víš.
Dám tady i ty odkazy s informacemi.

http://www.victorie.cz/…-ordinacich.aspx
http://www.victorie.cz/…-za-recepty.aspx
http://www.victorie.cz/…co-nemusite.aspx
http://www.mzcr.cz
http://www.mzcr.cz/index.php?…
(klikne se na BROŽURA)

Tak hlavně ať musíme k lékaři a do lékárny co nejmíň
op
Majka33
| 12. 2. 2008 12:02
díky,zkusím se zeptat,ale nevím jestli bych to mohla brát.Já jsem měla karcinom vaječníků,tak nevím.Ty nežadoucí účinky jsou už skoro u všech léků,tak si nevybereš.Já musím brát jenom ESTROGEN a kdyby se mi náhodou něco objevilo,tak potom zase na rychlo to tělísko vytáhnout,no nevím.Ale za zeptání,nic nedám že?
op
angelwoman
| 12. 2. 2008 10:58
No, to je nádhera-trombóza, hypertenze, bolesti břicha, děložní myomy.... Je to všechno svinsto-jedno horší, než druhé. A představa, že mi z toho vznikne trombóza a já ten implantát nemůžu ani odstranit je fakt hrozná Kdyby už vědci vymysleli něco nového nebo co aspoň nemá tolik nežádoucích účinků..já radši ani nechci vědět, co to v tom našem těle dělá za paseku..
Náplasti
op
| 12. 2. 2008 10:23
Ahoj, zkus se domluvit s lékařem na hormonálním tělísku, které se aplikuje pod kůži. Jmenuje se to Rissel a dává se to pod kůži takovou jako by "špikovací jehlou". Mně to vydrží až 3/4 roku. Sice si to plně hradím, ale nemusím myslet zda lepit na pravou nebo levou půlku, zda mi to neuplavalo a pod.
RISELLE 25 mg implantát
(Estradiolum)
subkutánní implantát

Výrobce: Organon, Dublin, Irsko
Složení: Každý implantát obsahuje 25 mg Estradiolum hemihydricum.
Riselle 25 mg implantát neobsahuje žádné pomocné látky.
Indikační skupina: Gynekologikum, hormon
Charakteristika: U žen v menopauze (přirozené nebo po chirurgickém zákroku) s příznaky nedostatku estrogenu, je estradiolová léčba účinná při léčbě klimakterických obtíží, jako jsou návaly, pocení, poruchy spánku a deprese. Estradiolová léčba zároveň účinně předchází úbytku kostní hmoty po menopauze a může dokonce vést k významnému zvýšení hustoty kostí. Stejně jako ostatní estrogeny má Riselle 25 mg implantát stimulující účinky na atrofické tkáně dolní části urogenitálního traktu a může také snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění. Estradiol vyvolává proliferační změny endometria, hyperplázii je však možné zabránit podáváním gestagenu.
Po aplikaci implantátu do podkožního tuku dosáhne hladina estrodiolu v plazmě během několika dní svého maxima okolo 400 pmol/l a během 6 měsíců vykazuje pomalý postupný pokles na asi 150 pmol/1. Subkutánní podání estradiolu obchází zažívací trakt, kde je orálně podávaný estradiol přeměňován na estron. Navíc se zabrání first-pass efektu na játra. Proto je dostupné větší množství nekonjugovaného estradiolu a dosahuje se většího fyziologického poměru mezi estradiolem a estronem, než při léčbě estradiolem podávaným orálně.
Indikace: - symptomy deficience estrogenu spolu s přirozenou nebo chirurgickou menopauzou
- prevence osteoporózy vyvolané deficiencí estrogenu
Kontraindikace: -Přecitlivělost na složky přípravku
- Těhotenství nebo podezření na těhotenství
- Kojení
- Tumory závislé na estrogenu nebo podezření na ně
- Endometrióza
- Vaginální krvácení neznámé příčiny
- Tromboembolický proces v současnosti nebo v anamnéze
Nežádoucí účinky: Obecně mohou doprovázet užívání estrogenů následující nežádoucí účinky:
- Prsy : citlivost, bolest, otoky a sekrece
- Obecně: zadržování tekutin, přibývání na váze
- Kůže: přechodné erythema, chloasma, vyrážka
- Centrální nervová soustava: bolesti hlavy, migréna, únava, nervozita a změny nálady
- Trávicí soustava a játra: žaludeční nevolnost, nadýmání, cholelitiáza, cholestatická žloutenka, změny hladiny jaterních enzymů v séru
- Urogenitální oblast: vaginální krvácení nejasné etiologie, cervikální sekrece, zvětšení děložních myomů, zhoršení endometriózy
- Kardiovaskulární soustava: trombóza/ tromboembolie; hypertenze
- Oči: nepohodlí při použití kontaktních čoček
U implantátů se může příležitostně v místě vpichu objevit subdermální hematom.
Interakce: V klinické praxi nebyly zaznamenány žádné interakce mezi Riselle 25 mg a dalšími léky. Jsou zde nicméně náznaky, že by estrogeny mohly zvyšovat hladinu kortikosteroidů v plazmě.
Estradiol by navíc mohl měnit hladinu orálnlch antikoagulancií a antidiabetik v plazmě a zvyšovat hladinu sukcinylcholinu, theophylinů a troleandomycinu v plazmě. Ačkoliv jsou tyto informace omezené, uvažuje se, že by barbituráty, carbamazepin, griseofulvin, hydantoiny a rifampicin mohly snižovat hladinu estradiolu v plazmě.
Dávkování a způsob podávání: - Při příznacích deficience estrogenu:
Obvykle jeden implantát. Když se příznaky vracejí, je možné podat další implantát. Obecně to bude po 6ti městcích, v rozmezí 4-8 měsíců. Některé pacientky mohou potřebovat dva implantáty najednou.
- Při prevenci osteoporózy:
jeden implantát každých šest měsíců
Ženám s dělohou by měl být zároveň předepsán gestagen na 10-14 dní každý měsíc, aby se předešlo hyperplázii endometria.
Implantát Riselle 25 mg se aplikuje subkutánně v místním znecitlivění, a to přiloženým aplikátorem - trokarem - do málo pohyblivých oblastí, jako je horní vnější část hýždí nebo dolní část břišní stěny. Protože implantát tvoří pouze estradiol bez jakýchkoliv pomocných látek, je biologicky odbouratelný a není ho tedy nutné odstraňovat. Ve vzácných případech může být nutné odstranění implantátu, které se provádí po jeho nahmatání malým řezem v místním znecitlivění.
Speciální upozornění: * V případě kterékoliv z následujících komplikací v současnosti nebo v anamnéze a/nebo v případě jejich zhoršení během těhotenství nebo předchozího užíváni steroidů, je nutné zvážit prospěšnost estradiolové léčby v porovnání s možnými riziky. V takových případech je nezbytná stálá kontrola pacientek. Je nutné brát v úvahu, že tyto komplikace se během léčby estradiolem mohou - ve vzácných případech - vracet nebo se zhoršovat, a že odstranění implantátu Riselle je často obtížné:
- tumory závislé na estrogenu v anamnéze;
- děložní myomy, hyperplázie endometria;
- fibrocystické onemocnění prsu;
- tromboembolické poruchy v anamnéze (nebo přítomnost rizikových faktorů);
- hypertenze;
-jaterní onemocnění (např. žloutenka, porfyrie, adenom jater);
- herpes gestationis;
- chloasma, zejména u predisponovaných žen vyvolané vystavením (slunečnímu) světlu;
- otoskleróza;
- migréna nebo (vážné) bolesti hlavy;

*aby se zabránilo akumulaci při opakovaných implantátech, doporučuje se v následujících případech měřit před podáním dalšího implantátu hladinu estradiolu v krevním séru:
- pokud opětovný výskyt klimakterických příznaků vyžaduje další implantát během 4 měsíců;
- pokud se aplikují opakovaně dva implantáty v kratším intervalu než 6 měsíců;
- v případě vážných jaterních onemocněních, protože může dojít k narušení metabolismu estrogenu;
V takových případech by měl být další implantát obecně aplikován pouze pokud jsou koncentrace estradiolu pod 400 pmol/l.
* U žen s dělohou vyvolá periodické podávání gestagenu spolu s léčbou estrogenem obvykle krvácení ze spádu. Pokud se objeví nečekané krvácení, je třeba provést příslušná diagnostická vyšetření.
* Pokud pacientka s dělohou již nechce nebo nepotřebuje implantát, doporučuje se pokračovat v cyklickém podávání gestagenu, dokud se nepřestane objevovat krvácení ze spádu. To se může, v závislosti na použitém dávkování a době léčby, objevovat až I-2 roky po posledním implantátu.
* Užití estrogenu může ovlivnit výsledky některých laboratorních vyšetření (hladina vazebných proteinů a lipidových/ lipoproteinových frakcí v plazmě, parametry metabolismu uhlohydrátů, endokrinní soustava, koagulace a fibrinolýza). Hodnoty obvykle zůstávají v hranicích normálu.
* Během pokračování léčby preparáty obsahujícími estrogen se doporučuje periodické lékařské vyšetření.
Těhotenství a laktace: Tento lék je v těhotenství kontraindikován.
Je nedostatek údajů o použití léku během kojení, takže není možné určit případnou škodlivost pro dítě. Nicméně je známo, že se estradiol vylučuje s mateřským mlékem a může snížit jeho tvorbu.
Předávkování: Obecně jsou estrogeny dobře snášeny dokonce i ve vysokých dávkách. Mezi možné příznaky předávkování patří vyjmenované nežádoucí účinky. Léčba je symptomatická.
Uchovávání: Při teplotě 2-30°C, chránit před světlem
Varování: Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchován mimo dosah dětí.
Balení: Balení obsahuje jeden sterilní implantát, aplikátor (trokar) a pinzetu.
Kloa
Majka33
| 12. 2. 2008 09:09
Ahoj a díky že jsi mě na to upozornila.To abych si ted´ na to dávala pozor.Normálně jsem platila poplatek za hormon.náplastě.Ach jo,kde můžou tam tě okradou.Ale já to musím brát,nemůžu být bez toho.Ještě jednou díky.Musím to pořádně prostudovat.Já jsem četla už hodně tvojích rad na jiných diskuzích.Vždycky ráda poradíš.Tak až budu mít nějaký problém,tak se obrátím na tebe.Přejí hezký den
oprava -
Regina
| 11. 2. 2008 18:27
Mělo být naděláme !!! - No vida a dalších 30, - musím na oční!!!
???? - co nasěláme -
Regina
| 11. 2. 2008 18:23
- já se nedivím, že se zakládá nová obálka "na doktora" -
já jsem vloni dostala od dětí pokladníčku " babča v houpacím křesle s kočkou na klině a brýlemi na nose" - tak spíše z recese - prý celá já !? - Doposud jsem do ní dávala 20 a 50 , - mince / - pro strýčka Příhodu - když se tu objevila vnoučata/ -
Od Nového roku je určena pro tento účel - a věřtě -nevěřte ˇ= částka, kterou jsem zaplatila navíc nad běžné vydání za léky se vytáhla na 330.- Kč a to jsem byla jen na zubním a interně + léky , které užívám léta .-
dnes marodit to není jen tak -
KLOA A ORLOVANKA
pospisiloka
| 11. 2. 2008 17:11
KLOO mas pravdu ted zrovna nedavno jsem cetla ze to co jde z vl.kapsy se nehradi-napr.antikoncepce.Tak pozor na to ted aby jsme si vse overovali.Ty tomu dali korunu.Ja uz snad ani k lekarce nejdu,jsem po antibiotikach a stejne kaslu dal.
A tto moje tchyne si uz zalozila OBALKU na lekare.Budou si tam s tchanem davat vzdy o duchodu penize,kdyby potrebovali vyhledat lekare.No a mi to asi zavedeme take ale nekdy si rikam,ze bych na ty peniza potrebovala tiskanu..
Tak jak píše Kloa
Dedeckova
| 10. 2. 2008 22:37
Vzhledem k tomu, že jdou vybrané peníze nemocnici, (popř. samotnému lékaři, jedná-li se o soukromou ordinaci), objevují se případy zneužívání, tak jako v každém oboru lidské činnosti. Proto je dobré se informovat. Přítelova maminka je lékařka, ale snaží se pacientům spíše pomoci, jak poplatky minimalizovat, a tak byla šokována, když se dozvěděla o lékařce, která vybírala dalších 30 kč navíc za potvrzení pro školáka o zdravotní prohlídce - takže celkem za diagnostiku 60 kč. To jen jako příklad, ve skutečnosti nevím, jestli na to má právo nebo ne, nicméně to působí jako hyenismus.
poplatky
Kloa
| 10. 2. 2008 22:25
Orlovanko, mám jen takovou poznámku, pokud jsi v lékárně platila 30 Kč za recept na náplasti, máš na mysli asi evru, tak tě okradli. Za žádný lék, který pacient plně hradí ze své kapsy, tedy kdy zdravotní pojišťovna na něj nic nedoplácí, se poplatek neplatí.
Tady na viktorii je uvedeno dost užitečných informací, další pak na stránkách ministerstva zdravotnictví. Je dobré o tom něco vědět.
A ona kontrola u lékaře je zpoplatněna v tom případě, že lékař pacienta vyšetří, resp. provede klinické vyšetření, při angíně např., že se ti podívá při kontrole do krku, jestli už tam opravdu nic není a už může účtovat.
pospisiloka
Majka33
| 10. 2. 2008 14:20
přesně tak,platila jsem.A to sestra už vybírá 30kč než vlezeš k dochtorce.Já si myslím že by měla brát poplatek až jdeš z ordinace ne?Ona nemůže vědět jestli jsi vyšetřena nebo ne.A ještě jsem četla že obvodní lékáři chcou zvýšit poplatek na 60kč.Pořád je jim málo.Já jsem měla takový problém a to jsem byla už fakt hodně naštvaná.Mám nějaké gyn.problémy a musím brát náplastě.Zaplatila jsem jak za recept,tak doplatek za léky a oni mi dali normálně už prošlé náplastě.Musela jsem to jít vrátit,naštěstí mi to vyměnili.Ale jak si to můžou dovolit?
Orlovanka
pospisiloka
| 10. 2. 2008 12:13
Ty pises ze jsi platila i pri kontrole,ja taky a to je mi divny,vem si kdyz nekdo bude nekdo marodit dele,tak to jako pri kazde kontrole bude platit??? A pak zase muzou lekari stavkovat vid???
poplatky
Majka33
| 10. 2. 2008 12:02
přesně tak,mě to taky hodně vadí.Já sama mám dvě děti a jsem nespokojená.Když jsou obě nemocné,tak 60kč nechám v ordinaci a další poplatky v lékárně.Ted´jsem měla i já angínu tak dalších 30kč a doplatek za recept a ještě jsem musela znovu na kontrolu ,tak dalších 30kč.Je to hrozné. aspoń na těch dětech to mohly nechat jak to bylo.Vím jenom,že děti neplatí u zubaře.Já nevím kde to všechno spěje.Dopadnem tak,že zachvíly nebudem mít ani na dochtora.Tolik peněz platíme za zdravotní pojištění a pořád je jim málo.
Poplatky u lekaru a v lekarnach
pospisiloka
| 10. 2. 2008 11:48
Lidicky co rikate na poplatky u lekaru a v lekarnach??
Ja jsem ted v lednu marodila,nejdriv ze zady a s tenisovym loktem a do toho jsem chytla jeste osklivy kasel takze jsem u obvodni doktorky nechala celkem dost,nejdriv leky na ty zada,po tydnu na kasel a za tyden jsem tam sla znovu protoze ty prvni antibiotika mi nepomohla tak jsem dostala jine no zkratka sectenoa apodtrzeno cca 200-300Kc.A to pri prvnich antibiotikach mi lekarka hrde rika ze je mam bez doplatku ale v lekarne jsem musela dat 30Kc za polozku..
Me to u tech doktoru ani tak nevadi jako v tech lekarnach.Proc tam mame platit???


Aspon kdyby to u tech deti zrusili to je dle meho HYENISMUSKam to jenom vsechno speje to je ve hvezdach

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
cudlik
5. 5. 2024 14:13
70427
helena.07
5. 5. 2024 10:42
11863
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video