Děvčata, proč pořád hubnete? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Děvčata, proč pořád hubnete?

Diskuze

anonym
| 14. 4. 2014 19:57
Hubnu, protože se sebou nejsem spokojená. Donedávna tomu tak bylo, ale zkusila jsem na radu brát Obethin a pomáhal mi jíst méně a pravidelně a zanedlouho budu spokojená se svou postavou :)
anonym
| 10. 3. 2014 14:08
Prášky na hubnutí - http://track.thermacuts.cz/…duct/ThermaCuts/?… Má objednávka přišla přesně v uvedenou dobu a pilulky fungují skvěle.
Nux
milly
| 17. 3. 2008 09:34
Až zhubnu tak zase bud jíst normálně a prostě se jen nebudu přežírat..a hlavně budu cvičit,což byl ten problém posledních pár let....kdy jsem moc nemohla kvůli úrazu..a pak po porodu císařem jsem taky nesměla hned, takže se to vše zpomalilo...
Já vím že to tělo se změnilo a že to půjde hůř, ale já budu spokojená když zhubnu aspon 10kg ...a s tím že jsem baculka jsem se taky smířila,já hubená nebudu nikdy....akorát mě vadí ty šílené faldy na břiše a zádech....
jinak když budu cvičit a mít pevnou postavu a taky fyzičku, tak budu spokojená i s 70kg..
Taky jsem zapoměla zmínit že jsem přestala po otěhotněním kouřit, no a to taky dělá své..metabolizmus se zpomalil...ale já se cítím lépe a moje plíce mi děkuji
Jsem odhodlaná, vůli taky mám, ale ta dělěná strava mi dělá preoblém, to zkouším jen abych to nastartovala,to jde prý rchleji, pak bych to změnila asi na počítání kalorií.
Ale odpovedi na Tvojí otázky jsou ..že sice nevím zda to půjde změnit životní styl úplně, ale jsem si toho vědoma a budu se snažit
Milly
anonym
| 17. 3. 2008 06:30
To chápu, že máš důvod.
A přemýšlela jsi, co budeš dělat, až zhubneš? Jak pak budeš jíst? Víš o tom, že aby sis udržela postavu, už nikdy nebudeš moct normálně cokoliv jíst? Srovnáš se s tím?

Moje kamarádka pomalinku po 30. začala nabírat. Ve 37 letech teď má na výšku 170 cm 76 kg (z původních 63 kg). Párkrát se pokusila omezit jídlo (sladké nejí a nikdy nejedla) , pak to vzdala a smířila se se svou postavou. Má se ráda takhle, přijde jí to lepší, než se do smrti trápit, protože ona to omezování jídla skutečně vnímala jako mučení.

Ono je i trochu rozdíl, jestli se jedná o 20-ti letou holku, nebo 40-ti letou ženu. U každé ta kila vypadají jinak.
Manželova babička měla svých 48 kg až do smrti, ale to taky nevypadalo moc hezky.
Proč hubnu já
milly
| 17. 3. 2008 00:00
Ahojky všem...
ráda bych se připojila k diskuzi, a napsala svůj důvod hubnutí...
Proč hubnu?protože to potřebuju
Kdysi jsem mývala 63kg a v životě bych nedopustila (tenkrát) abych měla třeba 80!!!!To pro mě byla horendní váha, tak jsem mylsela že v životě to mít nebudu..
A mám..jsem obezní..(při výšce 164)
Po porodu jsem měla jen 2kg navrch, takže v tom to nebylo..ale najednou ted 8 měs po porodu jsem přibrala dalších 5 kg!!
Problém byl v tom že za ty roky jsem se začala flákat, a to ze zdravotních důvodů počínaje...pak už lenost..
Je pravda že první dítě po 30, dělá své, tomu věřím, a i to tělo se změní, takže všechny tyto faktory..sečteno, podtrženo..obezita...Je mi z toho zle, a mám depky,jenže mé depky se řeží sladkostmi
...ted musím na sobě makat víc než kdy jindy..a těch 20kg co jsem za posledních 5 let přibrala...mi budou sakra trvat než shodím..
Ale jsem odhodlaná, držím DS 14dní, a cvičím..každý den ráno DVD Cindy Crawford..a cítím se líp..a ta váha jde dolů,sice pomalu ale jistě...a mám na to i kámošku, takže ve dvou se to lépe tahne
Takže já hubnu z NUTNOSTI..bolí mě záda, klouby,vše...
Nux
Miky
| 5. 3. 2008 22:54
Ahoj, já vím, ale ten rozdíl tam bývá, tedy podle mých zkušeností, už znát. nevím, jestli to správně popisuji, ale třeba holčina má normální boky, že jo, protože není žena, ale má uzoučký pas jak vosička....No a postupně se všude nabírá a srovná se to....Já ale ani jako dítě neměla vyloženě úzký pas, no a zůstalo mi to. Zženštila jsem, ale opět stejně. Nabrala jsem samozřejmě na bocích, i v pase, ale ten rozdíl je stejný, jako když jsem byla dítě. Takto jsem to myslela, asi jsem to blbě popsala. Často to ale spíš je tak, že holce nabydou boky a pas má jak vosa....To já jsem radši takhle. Mám sice teď nadváhu, ( v pase bych mohla mít míň), ale i tak docela souměrnou postavu. No jo, geny jsou a na tom se nic nezmění. Ženy v našem rodě taky nebyly žádný vypasovaný vosičky....V tom jsme na tom stejně...
Miky
anonym
| 29. 2. 2008 22:00
Jojo,
jen v 10-ti letech ještě děvčátko nemá ženskou postavu, tam ten rozdíl mezi pasem a boky nemůže jít ještě vidět.
Tá jsem útlý pas neměla nikdy. Nemám k němu dispozice, jsem tak nějak všude stejná.
Nux
Miky
| 29. 2. 2008 21:49
Máš pravdu. No, koukala jsem zrovna na mojí fotku, když mi bylo 10 let. Byla jsem hubená, ale zaměřila jsem se na tyhle míry, jako jaký rozdíl jsem měla mezi pasem a tak.....takže už jako dítě jsem neměla vyloženě úzký pas, hubený ano, ale v pohledu k bokům tam nebyl zase takový extrém. No a jak jsem dospívala a tak, tak se to trochu změnilo, po dětech mám vlastně tak nějak širší boky a pas taky širší, ta souměrnost je ale zhruba stejná. Ledacos je dané, no....Když jsem vážila 65 kg na výšku 162 cm, byla jsem absolutně spokojená a míry si přesně nepamatuju, ale bylo to ok a to jsem nikdy pak neměla vyloženě úzký pas. Jinak je to fakt, že se zabýváme postavou, ale asi to tak holt je. Já vlastně neznám moc lidí, kteří se tím nezabývají.
Miky
anonym
| 29. 2. 2008 07:10
S tím můžu úplně souhlasit, že je důležitější, jak to vypadá, než tolik to váží.
Svaly, jak známo, jsou těžší, než tuk. Ale jsou nejen funkční, ale i lépe vypadají.
Ale mám jiný názor na ten poměr míry mezi prsy, pasem, bokama.
Toto jsou dispozice, které se moc nedají ovlivnit ani cvičením. Když má někdo široké boky, tak je má široké až do smrti, to se vytvarovat nedá. Ale zase takoví lidé mají v poměru k bokům útlý pas.
Jiná má např. rovnou, spíše chlapeckou postavu, štíhlou, bez výrazného pasu, prsou, boků...
Však to všechny známe, jsou různé tvary postavy: hruška, přesýpací hodiny, tužka...

No, myslím, že my ženy se celkově svými postavami příliš zabýváme, a v tom to možná je. Ta naše věčná nespokojenost se sebou.
my ženy
Miky
| 29. 2. 2008 00:21
Snad jsem se nikoho nedotkla, to bych nerada....
pořád jen váha
Miky
| 29. 2. 2008 00:14
Holky, bylo toho moc, přemýšlím, jak bych to shrnula asi takhle:
Váha a výška se tak nějak běžně preferuje. Jde ale o celkovou konstituci člověka....
Jsou prostě lidi, co mají podle míry např. 10 kg nadváhy, ale není to nikde vidět, vypadají fajn, akorád.....Takže tady bychom se asi neměly bavit o nějakých pár kilech...ale..jak to vypadá a jak to právě rozlišit atd???? ( ale viz. o tématu)
Myslím, že zakladatelka tématu se ptala přímo, proč kdo hubne? ( vyznívalo z toho, že to, co přečetla v deníčcích, v hodně případech, nemělo smyl)....
Já jsem to pochopila tak, že tím nemyslí žádné zpevńování nebo zhubnutí pár kg nadváhy, naopak, asi se ptá na to, co nutí hubnout lidi, kteří jsou vlastně už normální....( tedy podle okolí..)...
No, ale jak to poznat? Jsem já normální?
Do nějakého tématu jsem vešla s mírami.....byly tam všelijaké ohlasy...pořád si ale myslím, že by se měly ženy spíše řídit cm než kg. Kg by měly být tak nějak orientačně, ale pokud mi míry sedí, no, já nevím, kde jsou nějaké hranice, to fakt záleží na konstituci, jak jsem psala i u váhy, ale věřím, že snad máme většina z nás úsudek, no a míry by se měly brát tak, aby samozřejmě ta postava nějak vypadala, ale jak, že jo??? No, Barbie ne.... prostě normálně, někde jsem to kdysi četla a fakt pardon, ale mně to moc sedlo....bylo to o tom, že pas by měl být o 20cm užší, než prsa a boky zhruba stejné jako prsa....samo, že záleží na individualitě, ale určo to funguje...nejsem zastáncem nějakých přesných cm, ale tak jako nějaký poměry to chce, že, abychom vypadaly a je to i o vkusu, ale taková nějaká přirozená obyč holka, myslím si třeba 110, 85 105 by byla např kóča - ( kámoška a jinééééé......)
fakt neberte vše na váhu.......záleží na vzhledu a takové to, co je povadlé, no, trochu běhu, posilovny a bude......Já jsem nikdy neměla potíže s něčím povislým, zatím...ale malinko taky začínám sledovat změny.....chce to se hýbat, já chodím běhat... papa
Hubnutí
Elisa
| 20. 2. 2008 13:09
Já jsem taky chtěla odNového roku začít hubnout. Nakonec se mi to podařilo, ale plně jiným způsobem, než jsem zamýšlela... Přestala jsem na to myslet, protože momentálně řeším úplně jiné problémy. A kila šla dolů samy, protože já, jak myslím na to, co bych neměla, ještě víc mne to svádí a výsledkem je pravý opak. Takže si každý ráno říkám, že hubnu a ono to fakt funguje!!! Od Nového roku mám 5 kg dole, takže mám 53 a jsem spokojená. Mám o tom celou knihu, jmenuje se "Myslete štíhle" a je založena právě na tomto "štíhlém" myšlení. Člověk pak sám od sebe přestane mít chuť na nějaká tučná jídla. Doporučuji si knihu aspoň přečíst
Jo
anonym
| 20. 2. 2008 12:21
Jsem prťavec.
nux
adelaida
| 20. 2. 2008 12:05
Tak to je sakra dívčí váha, 48 kg... To si nepamatuju, že bych někdy měla.. To budeš asi prťavec nějakej, ne??
...
anonym
| 18. 2. 2008 16:24
U nás kdysi existovalo cvičení pro maminky na MD, byl to v podstatě aerobic, a děti ve vedlejší místnosti hlídaly dvě "tety".
To byla dobrá alternativa, člověk tam poznal i jiné mamky, nebyl s děckem zavřený doma.
Jenže to není pro každého. Jednak finančně si na MD může vyskakovat jen málokdo, a navíc já jsem tam musela přestat chodit, protože to syn hodně špatně snášel, to odloučení při hlídání. Zbytečné trauma.
Zjistila jsem, že pohyb "sem a tam" při nějakém cvičení mě absolutně neuspokojije. Když se mám hýbat, musí to mít smysl. Raději složím kupu uhlí, než bych v posilovně posilovala, či trdlovala při muzice.
Chápu, že to někoho bavit může, mně ne. Já potřebuji vidět, že ta námaha k něčemu je. Vidět hotové kus práce za sebou.
a taky záleží
domasovanda
| 18. 2. 2008 14:52
když už píšeš o věku maminek i maminky před 30 můžou mít problém zhubnout po porodu,hold máš asi jiný metabolismus,nikdo ho nemáme stejný a když je někdo silný před otěhotněním,tak nemůže počítát s tím,že po porodu bude vypadat jako modelka,pokud ovšem nebude dřít někde v posilovně(kam jak jsem napsala mezi ty upocence bych to malé miminko nevzala a myslím,že se mnou bude souhlasit spousta maminek,zrovna nedávno mi říkala kámoška,že chodí někde v Brně do fitka a chodí tam dopoledne protože je tam málo lidí a chodí prý tam maminky,mají mimča ve skořápce a hned vedle těch posilovacích strojů,to musí být paráda pro ty děti,ten hluk z těch strojů a vůbec to prostředí tam přímo jak stvořné pro ně,že!!!!
příbrání po dětech
domasovanda
| 18. 2. 2008 14:43
na to já zase věřím už ze své vlastní zkušenosti,když jsem byla těhotná tak jsem až do 7měsíce místo abych přibírala hubla,celkem jsem zhubla 12kg a pak jsem 7přibrala do 9měsíce,když jsem šla z porodnice tak jsem byla o těch 12kg chudčí,jenže jak jsem přestala po 3měsících kojit(malá byla cvalda a nestačilo jí to),jsem těch 12kg během 14dnů nabrala a to jsem jedla pořád stejně a chodila s malou pořád na procházky a,že byly dlouhé ty procházky a těch 12kg jde se mnou až do teď,sice se mě od 2ledna,co jsem začala jíst zdravě a více se hýbat zhubla 6kg,ale každá mamina nemá možnost(ať je to hlídání(nedovedu si představit,že bych šla s dítětem někam do fitka,takové matky opravdu nechápu,nebo je to zdravotní stav adt. a nebo nemá tu možnost někam jít,já mám třeba fitko sice jen 8km od tud,ale prostě bych od malého mimča nejela ani tam)a když je dítě starší tak se raději zase věnuji jemu ať umí pěkně mluvit,hrát si s ním atd a nebo přes léto je zase spousta práce kolem domu a na zahradě a to pak člověk nemá opravdu večer chuť a ani náladu jít ještě někam cvičit,ale tohle si každý musí zažít sám a nechci tím někoho odsuzovat,nebo něco jiného-neberte to tak,že to myslím zle,nebo se do někoho navážím,ale on je rozdíl bydlet na dědině a ve městě a to dost velký,počínaje těma možnostma někam jít,konče třeba na tá zahradě atd.
postava
anonym
| 18. 2. 2008 12:55
Já moc nevěřím na takové ty řeči "ztloustla jsem po dětech", apod.
Možná hodně záleží, ve kterém věku se děti mamince narodí, ale myslím, že do třicítky by to vůbec neměl být problém.
Já jsem po dětech zhubla přirozeně, bez diet. Po druhém dítku jsem zhubla až moc, pak se to srovnalo, samo.
Teprve po třicítce začínám mít pocit, že už si nemůžu beztrestně užívat darů Matky Přírody aniž bych zaplatila daň. Takže se musím vědomě hlídat. Už bych nebyla štíhlá, když bych jedla tak jako dřív. Přibrala jsem od své ideální (skoro dívčí) váhy asi 5-7 kilo, během jednoho roku, a kdybych to nezarazila, stoupá to samo dál pěkně nahoru.
Koukám na svého muže, co se denně cpe v půl jedenácté večer čokoládou, a ještě má tu drzost mi nabídnout! Ještě že nejsem na sladké. Asi bych mu ublížila! . A takový nemá na sobě deko tuku navíc.

Dietu bych nikdy nedržela, i proto, že bych ji asi nedodržela. Raději se orientuji na zdravou stravu, z té moc přibrat nemůžu.
Je mi jasné, že celý život nebudu vážit svých původních 48 kg, to je přirozené. Ale taky to nechci nechat dojít tak daleko, jako to mám v rodě u všech žen, právě proto uznávám víc prevenci, než potírání následků.
souhlasím
Mona
| 18. 2. 2008 12:26
Já taky " hubnu", protože se chci vrátit na svoji váho, kterou jsem měla před půl rokem.Ono se lehce přibere, ale potom se to těžko sundává dolů.Taky jsem změnila jídelníček, jím častěji a míň, ale to tělo chce taky zpevnit, tak proto cvičím, nebo se alespoň snažím cvičit, když mám čas.Taky nejsem zastáncem drastických diet a zázračných pilulek.
Bývalá manželka mého přítele,( taky jsme spolu dost kamarádily), byla vždycka taková trochu oplácaná po dětech.Ale vypadala docela dobře.měla tak 65 kilo.Pak začala držet dietu, jedla jenom 1 mysli tyčinku za den a vypila 2 kafe bez cukru a bez smetany.Zhubla hodně, vážila takových 46 kilo na výšku 165.
Chodila po vesnici a chlubila se tím , jak vypadá dobře hubeně.Pak si našla nového chlapa a teď (snad ani ne po roce) vypadá hůř , než před hubnutím.Nabrala všechno zpátky a ještě má nějaká kila navíc.Teď může vážit něco okolo 75-80 kil.Už se ani moc neukazuje.
Takže hubnout s rozumem a hlavně zdravě!!!
Mona
adelaida
domasovanda
| 16. 2. 2008 10:57
no ono je to asi různý,třeba kámoška má 170cm a 70kg a nikdy žádné diety atd.nedržela jen chodí cvičit,protože je celkově štíhlá,já zhubnu hodně cm na objem ale na váze mi to ukáže málo,protože mám silný a těžký kosti po tátovi,tak že jsem to myslela,že kdybych měla postavu jako kámoška tak nemusím řešit nějakou změnu jídelníčku,tak asi tak.Já jsem taky vždycky byla pevná a nikde s emi nic netřepalo,ale po porodu jsem se prostě hold věnovala malé (tím,že jsem s ní sama,jsem ani neměla na nic jiného čas a ani náladu,bydlím sice u naších,ale mamka chodila a chodí do práce,takže jsem vařila pro všechny,prala uklízela a všechno jsem musela udělat,protože všichni jezdí domů večer a já pak večer jsem padla do postele a byla tuhá,hlavně ty první 3 měsíce,byly opravdu záhul,ale to asi znají všechny co mají rodiny a malé děti a nevědí kam skočit dřív,takže to dopadlo tak,že jsem se zanedbávala
můj pohled
adelaida
| 15. 2. 2008 21:28
Jenže ono je to taky o tom, že třeba kdybych měla já nevim kecám 70 kg třeba na malou vejšku, budu si říkat, já bych nic neřešila, kdybych měla 60. A tahle to bude vždy, že..
Já mám třeba těch 170, mám takovou slabší tělesnou konstrukci, hubený ruce, žádný prsa a kdybych měla těch 67 - tak to by teda opravdu nebylo na mojí figuru... Kila třeba vůbec neřeším, páč nemám žádný svaly a ty nic nevážej, ale přesně - to zpevňování. Prostě sem cejtila, že se strašně povoluju a nebylo mi to vůbec příjemný.. Nehubnu, ale snažim se sebou něco dělat a vejdu se do sukně jako před 3-4 rokama Taky je to o věku, prodělanejch porodech, že a tak.. Ale chci říct, že když si někdo stěžuje, že má řekněme těch 67 na 170, tak ho teda úplně chápu
Nux
KajsaV
| 15. 2. 2008 20:46
...jo jo, já jen tak, že opravdu v tomto tématu jdou všechny holky správnou cestou. Pro úplnost - já nehubnu, momentálně pouze tvaruju a rýsuju a snažím se holčinám trošku pomoct nebo poradit pokud je to v mých silách...
Plně s Vámi souhlasím v tom, že takových lidí, kteří se rozhodnou jít správnou cestou je opravdu málo a ta naše hrozná česká nátura je prostě o tom, že lidé jsou líní. Než aby pohli zadkem a sportovali a zdravě jedli raději skoupí všechny tabletky, které vidí v reklamě a sedí u televize a čekají až kila samy zmizí...druhá strana jsou pak případy anorektiček jak se zmiňujete ve Vašem příspěvku.
Mě samotnou hrozně rozčiluje když se dostanu na některé diskuze na internetu a názvy témat jsou prostě jen názvy tabletek a "zaručených" hubnoucích prostředků. Jinak o tom jak lidé nakupujou ani nemluvím...někde něco vidí a vůbec se neinformují na co to je, z čeho to ja apod. pak tam čtu jak je L-carnitin, CLA, Hydroxycut a jiné k ničemu...no ono se není čemu divit když jsou to sportvoní doplňky, některé zejména pro kulturistiku a fitness
diety
anonym
| 15. 2. 2008 20:26
Ale já jsem vůbec nepsala o vašem tématu "od ledna hubneme", nebo jak se jmenuje.
Psala jsem pod dojmem listování v deníčcích.
Nux
KajsaV
| 15. 2. 2008 20:12
Zdravím
A kdepak že se nám to v tom našem tématu objevují zmínky o dietách, odtučňovacích kůrách a jiných hloupostech?
Nux
domasovanda
| 15. 2. 2008 18:17
My holky z "od ledna hubnu........",jsme kompletně změnily jídelníček a hubneme jen 0,5-1kg týdně což je normální hubnutí,vlastně to není hubnutí,ale změna životního stylu.A proč to děláme,já třeba proto,že se chci líbít sama sobě a dělám to pro sebe a především pro své zdraví(a taky si koupit pěkné oblečení,když všechno dělají na hubené)!Neuznávám cpát se práškama a takovým různým svinstvem,tak jako neuznávám to že někdo drží dietu tím,že jen snídá a obědvá a večer už nic to k ničemu nevede jen k následnému jo-jo efektu,myslím,že většina holek co hubnou to dělá sama pro sebe a pro lepší pocit i když taky nechápu ty které váží 67kg při výšce 170cm,jóóó to kdybych měla tak nic takového neřeším
Děvčata, proč pořád hubnete?
anonym
| 15. 2. 2008 17:07
Jak si tak pročítám vaše deníčky, holky, tak mnoho z nich je o hubnutí. Neváháte sobě nasadit drastickou odtučňovací kůru, pro vidinu rychlého úbytku kil. Jen málo z vás si uvědomuje, že ta dieta jednou skončí a budete se vracet k původní stravě a budete zklamané a nešťastné z jojo efektu.
Pokud chceme zhubnout, je třeba změnit kompletně stravovací návyky, a s nimi i celou filozofii stravování, a to natrvalo.
Dokud toto nepochopíme, pak se se změnou postavy můžeme rozloučit.
Většinou stačí prostě jen zdravě jíst, a postava se upraví "sama". Protože zdravá strava je přirozeně redukční.

Dále mě zaujalo, že mnoho z vás redukci váhy opravdu nepotřebuje, pouze má představu, že není tak štíhlá, jak by si představovala.
Mám kolegyni, co, měla vždy štíhlou postavu, ale to, co se z ní stalo za posledních pár let, to je dost síla. Chodící kostra. Klesá i výkonnost a pracovní úroveň, ztratila své ženské i lidské kvality...no je to anorektička, jen si to ještě nepřiznala.

Moc jíst je špatně, málo jíst je taky špatně. Vždy to souvisí s nějakým jiným problémem, a toto je jen důsledek.

Jaké jsou vaše důvody hubnutí?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:08
11821
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Alka...
25. 4. 2024 20:17
70310
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video