Domácí zvířátko - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Domácí zvířátko

Diskuze

křeček
Pavelabc
| 28. 2. 2008 13:55
My chováme s přítelkyní křečka syrského. Je to pohodové zvířátko, které nevyžaduje moc času a péče. Když uteče, tak to ale stojí zato. Přítelkyni rozkousal za jednu noc 3 kabelky. O kabelech nemluvě... Jen je škoda, že to je spíše noční tvor, takže se s ním v jednom pokoji moc spát nedá. Když ho popadne amok vydrží celou noc stavět hnízdo.
zviřátko
liza
| 28. 2. 2008 08:32
syn měl před mnoha lety křečka a protože přes den byla doma jen babička tak si ho zdlouhé chvíle poštěla ,no a mily křeček šmejdil kdese dalo taky ho naužila že když k ní přiběhl dostal rozlouplý ořech a tak křečen dělal zásoby za kuchynskou linkou a potom třeba tři dny nevylezl.Syn vždycky brečel že si s ním chce hrát a křečka nebylo tak se naučil toto -vzal starý vysavač no milého křečka vždycky do něj vysál. Nikdy se mu nic nestalo a na to že křečci nemají dlouhý život jsme ho měli dost dlouho
Osmák
anonym
| 27. 2. 2008 11:39
je opravdu pěkný milí zvířátko.Máme dva už několik let.Měli jsme i rodinku.Ale bacha musí se hlídat jak utečou rozkoušou na co přijdou.
Nedávno nám nejel net a hádejte kde jsme našli příčinu?Uprchlí osmák ............................
zvířátko pro děti
kvetinka81
| 26. 2. 2008 11:24
Nedá mi to, abych se nepřidala...už od malička jsem mívala nějaké to zvířátko a hlavně babička chovala na vesnici kdeco...bylo to super a myslím, že mi to dalo spoustu zodpovědnosti...naši nikdy nepolevili s tím, že starání je na mé straně, jen když jsem byla třeba na škole v přírodě nebo tak nějak, tak se postarali, ale jinak: "když chceš, tak si na tom hnoji od králíka spi, když se ti to líbí"...no nelíbilo a vždy jsem si to musela uklidit sama...ale dale bych pár rad ohledně všeho, co jsem chovala:

1) rybičky - máme do teď, ale příjde mi, že je s tím čím dál více starostí, než kdysi bývalo - každopádně u rybiček je nutné 1x za 14 dní vyměnit cca 1/3 vody a vyčistit dekorace a tak a 1x za 14 dní vyčistit filtr (nejlépe ne dohromady, ale jeden týden to či ono, a také záleží na filtru)...

2) zakrslý králík - super, akorát děsně smrděl - skutečně bylo nutný ho každý 2 až 3 dny čistit!! a taky všechno okousal a když neběhal každý den po pokoji, tak dělal v kleci takový brajgl, že se nedalo spát

3) křečci - to bylo v skutku velmi nenáročné, ale také nic z toho, akorát jsem co každé dva roky plakala, jelikož nejsou dlouhověcí

4) pejsek - rodiče mají do teď...toho bych nikdy nedala...je to prostě člen rodiny a paličák jak se patří...každopádně nevýhoda pravidelné venčení (nám naštěstí odpadlo díky zahradě)

5) kočka - no comment - do baráku podle mého názoru nezbytné zvíře - jsou naprosto geniální, čistotný a hlavně tulivý a předoucí

6) osmák degu - výtečné zvířátko, jen bych se bála ho pořídit k malým dětem...jsou to moje zlatíčka, která jsou vhodná i do malého bytu...ale pokud nemají velkou klec, tak se musí pouštět...ale jsou neuvěřitelně přátelští a vůbec se člověka nebojí...lozí si po nás, jak se jim zlíbí...výhoda: čištění cca 1x za deset dní a to spíše z estetického hlediska, smrdí daleko později

7) gekončík noční - jako dekorace paráda, jen to není na mazlení a cvrkající cvrčci jsou někdy na odstřel, ale svoje holky mám moc ráda, jsou děsně nenáročné!

Tak to jsem se ale pekelně rozepsala ale nedalo mi to, jsem takový zvířumil...mohla bych o zvířatech psát romány...
morce
pravaenergit
| 1. 2. 2008 13:32
ja byhc taky radila morce

ja mela taky mroce a umrelo staim dozivaji s ei deviti let

a ted si budu porizovat morcatko aby se me rocni dite uz seznamovalo se zviratky a ja chci prost emorce miluji zviratka.nesmri jak s erika smrdi krecci. takze nesmrdi a kadi jen do jednoho rohu a je prost esuper da se uzasne vychovat
Nový mazlíček ??
Truhlikk
| 11. 1. 2008 23:15
Co třeba rybičky ... je jich spousta nenáročných a pro děti hezký a naučný, jak se o zvířátka starat, časem i pak nějaké jiné zvířátko. Máme doma krom rybiček i pejska a je to hodně časově náročný.
Hlavně ne PSA!!!
Ircza
| 17. 10. 2007 14:48
Ahoj, nerada bych nějak rýpala nebo tak, ale mimo jiné se zabývám zvířaty v nouzi.

Prosím nepořizujte svému dítěti psa, pokud nemáte jistotu, že mu nemůžete dát všechno to, co potřebuje (a že toho je). Denně vídám odložená štěňátka s omlovou typu: "já jsem netušila, že je to tak živé" apod.

Tím jsem samozřejmě nereagovala jenom na Vás ale prosím o to všechny rozumné ženy:)
zvíře
angelwoman
| 14. 8. 2007 09:58
A co to takhle morče? Já s ním prožila dětství, je to milé zvíře-není nervrlé jako křeček, dá se s ním mazlit, hladit ho, atd, není s ním tolik problémů jako s králíkem, je to mazel, nenáročný na chování-a to ať finančně nebo časově. Činčilu a osmáka bych asi nepořídila malému dítěti-nechcete-li si ho vzít rovnou na starost. Morče je fajn a hlavně je možné, aby se o něj dítě staralo naprosto samo-vhodné i jako nácvik do budoucnosti na náročnější zvířátko.
Osmák
vendy
| 5. 11. 2006 20:11
Marťo,jsem moc ráda, že se našel někdo další,kdo mi osmáka doporučuje. Myslím, že moc lidí si ho nepořizuje, kvůli jeho vzhledu. Dcera má naštěstí dobrý spánek, takže doufám že se s osmákem v jednom pokoji vyspí, že jí nebude moc rušit. Přeju pěkný večer a dobrou noc !
zvěřinec
mamika
| 4. 11. 2006 15:36
ahoj Vendy a ostatní milovníci zvířátek.Počítáš správně a to jsme k tomu vlastnili ještě anduláka Kubíčka,mluvil sprostě,ale mi ho už mluvícího podědili,už umřel a venku máme hlídací kokřici Ginu a kočku s 2 kot´átky.Zvládám to někdy krušně,jako si psala děti naslibují hory i s horákama a skutek utek,ale nedej tomu jíst a pít,to ti nedá.Naši osmáci mimochodem v noci snad nikdy nespí a nebo se na kolotoči střídají,podle toho jak celou noc hvízdá a vrčí.Terezka už od dob co se naučila mluvit tvrdí,že bude zvířecí doktorka ,fakt je že mimo pavouků všechna zvířata miluje a oni jí.Myslím ,že k dětem zvířátka,kamarádi mazlíčci patří,prospívají si vzájemně.Přeji ti aby osmák splnil vaše očekávání a užili jste si spoustu legrace .Ahoj
osmák
anonym
| 3. 11. 2006 21:32
Ahojky Vendy máme doma také osmáka je fakt super a opravdu ho doporučuju všema deseti. Je roztomilej a mazel. Jediný co je docelá blbý je, že bydlíme s přítelem v garsonce a náš miláček má nejradči kolotoč. To znamená, že se občas budím s pocitem, že máme doma zloděje jaký dělá rachot. I když v knížce o osmácích psali, že v noci odpočívá, ten náš je asi vyjímka potvrzující pravidlo a nebo je celý po páníčkovi ten taky chodí spát k ránu. páček
zvířátka
vendy
| 3. 11. 2006 12:18
Mimiko, přečetla jsem si ještě jednou ten tvůj první příspěvek , a
přemýšlím kolik že to máte doma vlastně zvířátek - vychází mi - pejsek
pudlík, kočička, 5 osmáků a králík . To je tedy zvěřinec ,
jak to všechno zvládáš - pomáhají děti ? A co kočička, nemá na osmáky
zálusk ? Chystám se, že si dneska promluvím s dcerou a vysvětlím ji, co
všechno by bylo její povinností, kdyby toho osmáka dostala. Ale už to
slyším - bude slibovat modré z nebe jen aby ho měla .
Ale tím si projdou asi všechny děti a rodiče, já jsem jako malá taky
rodiče vždycky na něco ukecala - měla jsem několik křečků,
tančící myšku a pak andulky. Kočku a pejska jsme snad měli doma
vždycky.
krmení
mamika
| 3. 11. 2006 08:44
Ahoj Vendy.Osmáci baští to co králík ,nebo křeček.Semínka slunečnice,kukuřice,obilí,spec.granulky pro hlodavce,milují buráky,mrkev a v létě listy z pampelišky.Chroupou tvrdý chleba a seno.Mi kupovali směs pro hlodavce,je to plastový kbelíček asi za 45,- a vydrželo to pro 5 osmáků asi na měsíc.Vlétě ještě díle,protože byli ty pampelišky.
Osmák
vendy
| 3. 11. 2006 07:28
Mamiko, moc děkuji za tvé zkušenosti
teď jsem se začala docela na osmáka těšit, i když jsem předtím měla
pochybnosti (hlavně kvůli jeho vzhledu) ale jestli jsou tak miloučcí
jak píšeš tak si nás určitě získá. Jeho koupi plánujeme až kolem vánoc,
ale asi se začnu zajímat už teď, aby jsme pak osmáka měli opravdu
maličkého. Dcera bude určitě nadšená !!! Jo a ještě - co takový
osmák žere ? Asi nějaké míchané směsi jako jsou pro křečky, ne ? Přeju
ti hezky den
osmák
mamika
| 3. 11. 2006 00:50
to jsem ráda ,že tě ty naše 2 tutový holky pobavili a to se jim ty mladý narodili přesně na apríla a když nám to manžel říkal ,že tam jsou miminka,tak jsme mysleli,že je to nápala a ono prd.Osmáčci jsou moc,moc přítulný,ale musíš je mít od malinka(čím menší tím lepší)Pouštíme je jen když si s nima hrajeme,jinak by rozkousali na co by přišli.Zvyknou si i na jméno,nebo na určitý zvuk kterým je voláš.Nesmíš je tahat ani omylem za ocásek,upadl by jim jako ještěrce a nový nenaroste.Když ho máš od malinka 100% nekoušou a nesmrdí!!!Jsou srandovní.Myslím že se k dětem(už školákům )dokonale hodí.ale musí se mu denně asponˇpůl hodinky věnovat,hrát si s ním a mazlit se ,jinak vidíš jak smutní a strádá.Dobrý je koupit kovový kolotoč(ne umělí,budou ti tvrdit,že stačí,ale sežerou ti ho)ono ho to běhání v něm taky zabaví.A nemají rádi ostrý zvuky,to pak piští.Uvidíš jak malý uděláš se zvířátkem radost.Ta moje malá,s ním kouká na telku ,sedí jí na rameni a přebíhá z leva do prava a neuteče.Milují buráky sedí a drží si je v pacičkách a pomalu okusují,jako veverky.TAK DOBROU A SHÁNĚJ MALINKÝHO,POKUD SI HO CHCETE DŮKLADNĚ OCHOČIT!!!
Osmák
vendy
| 2. 11. 2006 12:45
Ty dvě tutový samičky mě fakt pobavily .
No zatím máme osmáka pořád na 1. místě. Je pravda, že jsou hodně
přítulní ? Dcera pořád touží po nějaké mazlíčkovi, máme sice kočičku,
ale ta je nejspokojenější, když nejsou děti doma. Chce mít svůj klid a
mazlit se příjde jen když ona sama chce. A máte ty osmáky pořád v
kleci, nebo je pouštíte i volně po bytě ? Pejsek by byl asi fajn,
ale tomu je třeba věnovat hodně času, chodit s ním ven...nakonec by to
zbylo stejně zase na mě, a s 3 dětma mi toho času moc nezbývá.
zvířátko
mamika
| 2. 11. 2006 12:02
ahoj Vendy,mám dceru 9-ti letou a všechna zvířátka ,o kterých uvažuješ(mimo činčili)také.Králík dobrý,ale dost líná a taky smrdí,jak psala Lenka je to jako s kočkou denně čistit.Osmák je super,ale když máš jen 1 musíš se mu denně vjenovat,je životně závislí na společnosti,steskem může i umřít a když jsou dva....No nám se každoročně přemnožují a horko-těžko je udáváme,protože jsoui dost podobní kryse a lidi se jich bojí.Před 5 lety jsme si ve zverimexu kupovali 2 tutový samičky a tak to 3 roky asi bylo,pak se stal asi zázrak nebo co a narodili se první mladý.Stihnou to i 3x do roka a mají 2-4 miminka.Je na tobě jak moc dcerce věříš,že si s tím jedním bude poctivě hrát.Dají se rychle ochočit,ale je to hlodavec a tak taky pokud ho nehlídáš rozkouše co může.Máme i pudlíka a ten je super,věrný přítel.Nechá se i vozit v kočárku a opravdu si s ním dcerka užije legrace nejvíc a je s ním paradoxně nejméně práce.Taky u nás bydlí 4 měsíce kotě,taky dobrý,ale zase to denodení čištění -nic moc.Zůstává to přes všechny Terčiny počáteční sliby většinou na mě.Přeji ti štˇastný výběr a zvířátko určitě některý pořidˇ,dítě to naučí zodpovědnosti a citu k zvířatům i když to někdy dá dost práce .
zvířátka
lenka
| 2. 11. 2006 11:12
Ahoj Vendy, s tím králíkem to můžu potvrdit, když se na něj nedá pozor, tak přeouše dráty, kabely, boty, no prostě všecno na co přijde....a zavřený nemůže být pořád, potřebuje volnost. Pravdou zase je , že je hodně čistotný, takže potřebu dělá jen na jednom místě, což je fajn, ale musí se mu hodně měnit podestýlka, docela dost toho nakaká a načůrá. Jina ta činčila se myslím potřebuje koupat v písku, taže to taky nadělá nepořádek a je jakoby zaprášená. Co nějaké štěnátka malého vzrůstu? čivava nebo tak něco? Prý se dokáží naučit chodit i na kočocí záchod, takže se nepotřebují tolik venčit venku.
Domácí zvířátko
vendy
| 2. 11. 2006 10:40
Blíží se vánoce a moje osmiletá dcera si moc přeje nějaké živé
zvířátko, které by bylo jen její. Takže pořád řešíme jaké. Nejdříve
jsme uvažovali o činčile, ale ta jak jsem se dočetla na netu není do
malé děti vůbec vhodná, pak jsme přemýšleli o zakrslém králíkovi, ale
ten toho prý v bytě hodně zničí a nadělá nepořádek a teď nám jedni
známí doporučují osmáka degu. Nemáte s ním někdo zkušenosti, nebo jaké
zvířátko se vám osvědčilo ??? Jo - máme už doma kočku .

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
2. 5. 2024 09:13
70397
♥Jarka*Alice♥
1. 5. 2024 21:20
11850
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video