Brno - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Brno

Diskuze

ameli
smiley
| 7. 2. 2008 13:59
ahojky Ameli,
tak jak se máš? Jak koukám, tak už nám začíná jaro. Zase sluníčko. Už se těším až budu chodit bruslit, což doufám, že budu, protože teď jsem pořádný lenoch. Jsem ráda, že se vykopu jednou týdně na spinning a to ještě jenom proto, že mám permošku a chodím tam s kamoškou.
Jak tak vidím to sluníčko, tak už mě zase chytá chuť pořídit si pejska. Navíc teď jak bydlím v Kohoutovicích, tak tam je to super na procházky. Jenže v březnu nastupuju do nové práce a tam budu mít zřejmě ještě míň času, takže by to byl úplný chudáček. A co ten váš dareba? Ještě pořád demoluje?
Tak s tou mojí novou "láskou" to nevyšlo. Teda zřejmě. Tak si zase užívám svobody. Říkám zřejmě, protože vlastně ani nevím. Prostě se mnou přestal komunikovat. Teda ne tak úplně z ničeho nic. Nejspíš se na mě naštval. Což mi ovšem nějak opomněl sdělit, jestli se opravdu naštval a proč, a radši přestal komunikovat úplně. Tak nevím, jestli jsem měla jenom smůlu na zbabělé kluky. Protože se mi začíná zdát, že je jich okolo čím dál víc. Můj bývalý byl to samé, ani neměl odvahu se se mnou rozejít. Prostě byl hnusný a čekal až mě to přestane bavit, což samozřejmě po čase přestalo.
No nic, tak koukám, že si tady vylívám srdíčko. Doufám, že aspoň u Tebe je všechno v pohodě. U mě teda taky. Prostě to co mi měl v mém životě přinést nebo sdělit mi sdělil, tak mohl jít zase o dům dál. Vždycky si uvědomím, jak jsem šťastná, když vidím někoho, kdo nemůže chodit nebo je jinak postižený a přitom já mám takové štěstí, že jsem úplně zdravá.
Viděla jsi v poslední době nějaký zajímavý film? Já v kině nebyla ani nepamatuju. Tak jsem si poslední dobou říkala, že bych mohla vzít naše do Brna do multikina na nějaký film. Myslím, že tam ještě nebyli. Nemáš nějaký film na doporučení? Napadá mě možná Občan Havel, což by se jim mohlo docela líbit. Neslyšela jsi o tom nic?
Tak mi zase napiš, jak se máš a jak pokračuješ s diplomkou. Budu se snažit odpovědět dřív.
Papa a užívej sluníčka.
smiley
Ameli
| 21. 1. 2008 17:29
Ahoj smiley,
rikala jsem si, ze mas asi moc prace. Taky bych chtela zarizovat novy byt, tak snad se nekdy dockam. Do toho naseho stareho nema cenu nic kupovat.
Dneska fakt bylo krasne, ale nekteri lidi to trosku prehani. Chodit v lednu jen v mikine mi prijde ujety.
S tou novou mozna laskou drzim pesti, at to vyjde!
Diplomka stale stagnuje, jaksi na ni nebyl kvuli zkouskam cas, ale ted o vikendu se na to uz vrhnu. Tak a kdyz jsem to ted sem napsala, musim to dodrzet.
Ani zadnou oblibenou kavarnu nemam, nejcasteji asi chodivam do Spolku nebo do Bakala Cafe. Spolek je na Orli a Bakala v "Bilem dome" na Zerotinove namesti. Bakala je nekuracka, coz mi vyhovuje. Jen me tam nekdy trosku rusi ten otevreny prostor.
Mej se fajn a uzivej si noveho bytecku!
ahoj holky
smiley
| 21. 1. 2008 15:07
ahojky smiley,
opět se omlouvám, že jsem se dlouho neozvlala.
Měla jsem trošku starostí s bytíkem a neměla moc času. Ale teď už je to tam jakžtakž hotové. Vymalovala jsem si dvě místnosti a koupila trošku nových věcí. Potřebovala bych ale více penízků, abych si to mohla postupně zařídit. No nic, bude to muset jít postupně. Jsem si poslední dva víkendy hrála na malíře. A pak musela uklízet.
Jinak tento víkend jsem měla jet na hory, teda spíš na běžky, do orlických hor. Jenže tam už vůbec není sníh, tak jsem to zrušila. Dneska už počasí vypadá úplně jarně, sluníčko svítí. Jsem dokonce dostala chuť na zmrlinu.
Jinak už se něco rýsuje i v poli milostném, ale zatím teda vůbec nevím. Je to ovšem trošku komplikované, tak uvidíme. Necháme to osudu.
A co ty, smiley? jak pokračuje diplomka?

Jinak holky pro obě:
Kam chodíte kafíčkovat? Máte tady v Brně nějakou oblíbenou kavárnu? Já chodím do aidy, což je teda spíš cukrárna, ty zákusky miluju a kafe tam mají taky dobré. A jinak na kafe do Pellini Top na jakubáku.


Tak se mějte krásně.
Kamaradky z Brna
Ameli
| 21. 1. 2008 10:49
Ahoj, jak uz jsem tady nekde psala na sport me moc neuzije, ale treba prochazky se psem a "kafickovani" spojene s povidanim mam rada...
Kamarádky z Brna
Ladynka
| 16. 1. 2008 12:04
Ahojky, je mi 22 a ráda bych našla nějakou fajn kamarádku nebo kamarádky na pokec, kafíčkování, či nějaký sport, prostě fajn lidičky...
Smiley
Ameli
| 4. 1. 2008 19:37
Ahoj Smiley,
v novem roce je zatim fajn, ale to nejhorsi (statnice) terpve prijde. Taky jsem pribrala, ale nevim presne kolik, protoze nevim kolik jsem vazila pred Vanocama. Ale citim to na sobe, v kalhotech si pripadam takova nacpana... Nejhorsi, ale je, ze jsem se strasne rozjedla a bude trvat aspon mesic, nez se vratim do starych a zdravejsich koleji
Taky jsem se jen valela a odpocivala, ale hned 2.ledna na me prisly vycitky, ze jsem nic nedelala do skoly. Mam to tak kazdy rok, snad uz nekdy od seste tridy.
Ty hory ti zavidim, to pocasi je fakt hrozny. My jsme hodne jezdili po pribuznych, snih jsem taky videla, ale slunicko nikde nesvitilo.
Silvestra jsem stravila doma, divali jsme se na filmy a popijeli svaracek. Ani ja, ani Petr to moc neprozivame. Slavime, kdyz mame chut, a ne v jeden urceny den.
Cukrovi se snedlo, takze asi chutnalo. Kdyby zustalo, bylo by to horsi.
No nic, jdu pect Petrovi buchtu ke snidani a pak musim napsat jeste posledni seminarku, moc se mi do toho nechce, ale neda se nic delat.
Uzij si vikend a ahoj.
ameli
smiley
| 3. 1. 2008 10:51
Ahojky Ameli,
tak co? Jak je v novém roce? Moje bilance: 1,5 kilo navíc + 1 kocovina (předsilvestrovská).
Jinak na Vánoce jsem byla doma a dělala jsem přesně to, co jsem si naplánovala. Jenom jsem se válela, jedla cukroví a koukala na pohádky, takže super. Jinak jsem dostala hlavně peníze, abych si mohla koupit co chci do bytu, takže se v nejbližší době vrhnu na zařizování a už se hrozně těším. Jinak na Silvestra jsem byli na horách, jenže jsem ho oslavila jaksi den předem a 31. mi bylo špatně, takže sem si ho moc neužila. Siloumocí jsem vydržela do jedné, aby se neřeklo a pak šla spat. Jinak na horách to bylo super, byli sme v Jeseníkách a já jenom na dva dny, ale stejně. Konečně jsem po dlouhé době viděla sníh a hlavně modrou oblohu se sluníčkem. Tady v Brně je to hrozné, do osmi tma a slunko sem neviděla už tak měsíc.
A jak sis ty užila Vánoce a Silvestra? Co cukroví? Doufám, žes dostala aspoň pochvalu.
Jinak já už jsem zase zpátky v pracovním procesu. Vůbec se mi do toho nechtělo, po tak dlouhém volnu. Tak bych jela někam na hory. Jenže jak to tak vidím, tak tento rok to s tím snowboardem asi zase nevyjde. Tak už se asi naštvu a normálně příští rok pojedu na hory a přihlásím se tam do nějaké školy....
Tak se zatím měj krásně a napiš, jak se máš.
smiley
Ameli
| 21. 12. 2007 22:04
Ahojky,
moc dekuju za prani a samozrejme taky preju krasne Vanoce a hodne uspechu a zdravi v novem roce!!!
Tak papa a uz se tesim, az si zase napiseme.
ameli
smiley
| 21. 12. 2007 14:31
Ahoj ameli,
trošku nestíhám. Tak Ti chci jenom popřát nádherné Vánoce, veselého Silvestra a spoustu zdraví, štěstí a lásky do nového roku. Ať se Ti povede diplomka a státnice a zkoušky.
Napíšu Ti v novém roce. papa a
smiley
Ameli
| 18. 12. 2007 19:54
Ahoj Smiley,
skoleni asertivity by mi taky bodlo. Nekdy mi pripada, ze si s prominutim necham srat na hlavu, ale jak rikas, clovek to aspon trosku musi mit v sobe. Obcas trenuju na "agentovi" z UPC, ktery nam chodi nabizet TV programy chudak... Na takovou praci bych asi nemela zaludek, chodit byt za bytem a nutit lidem nejake sluzby...
Diplomkove tema neni sofistikovany, spis uplne obycejny. Kdyz jsem ucila na stredni skole, meli jsme divadelni projekt v Aj. To znamenalo, ze se prihlasily decka, co mela zajem a kazdy tyden se nacvicovalo predstaveni, konkretne Jack the Ripper. Na konci pololeti se to pak zahralo pro ostatni studenty, kteri se taky ucili anglictinu. To je tak v kostce, neni to slozity, ale nikdo o necem takovem jeste nepsal, tak to snad projde.
Tento tyden vubec nestiham. Ve ctvrtek mam zkousku a taky musim napsat jeste dve seminarky (jednu uz jsem napsala). To je tak, kdyz se vsechno nechava na posledni chvili. A to mi jeste chybi jeden darek. Snad to vsechno stihnu, abych si uz mohla jen uzivat!
Mikulas mi prinesl zmrzlinu, prala jsem si adventni kalendar, ale ty pry letos nestaly za nic. (Spis bych rekla, ze uz byly vyprodany, kdyz to sel "mikulas" kupovat na posledni chvili... :)
Cukrovi me trosku zklamalo. Pecu podle receptu z Biokucharky Hanky Zemanove. Jestli to budu delat jeste nekdy, tak si ty ingredience upravim uplne jinak nez to ma ona. No, ale kdybych nebyla s cukrovim zacatecnik, tak bych si to treba upravila rovnou.
Jo a z tech kil si nic nedelej, ja uz jsem pro jistotu nabrala jeste pred Vanocema.
Uz musim koncit, abych jeste neco udelala do skoly. Doufam, ze ty nemas takovou honicku! Mej se krasne a
ameli
smiley
| 12. 12. 2007 15:29
Ahojky Ameli,
omlouvám se, že jsem dlouho nenapsala. Byla jsem mimo a neměla přístup k netu.
No vidiš, já ti říkala, že to dopadne dobře. Tak to je super. Musíš být maličko víc optimistická.
Byla jsem vyslána na školení asertivity. Hrozně sem se na to těšila, protože o sobě vím, že asertivně jednat vůbec neumím. Jsem spíš pasivní. A chtěla bych to změnit. No školení bylo sice super, ale zjistila sem, že člověk asi něco musí mít v sobě. Takovou tu odvahu někomu něco říct, když se ostatní dívají stranou. A to mi právě moc nejde. Nebo něco někomu odmítnout. Tak asi pomalu začnu trénovat.
Jinak s dárkama jsem na tom úplně stejně jako minule. Dneska jdu do kina, tak se mi snad podaří i něco koupit.
Co Mikuláš? Přinesl Ti něco kromě uhlí a brambor?
Teeeeda, to diplomkové téma vypadá teda hodně sofistikovaně. Vůbec nějak pořádně nevím, co si pod tím představit. No, ale každopádně držím palce, ať to v pohodě zvládneš.
No snowboard ještě nemám. Mám jenom skoro veškeré lyžařské vybavení. Nechtěla jsem si ho kupovat předtím, než zjistím, že mě to opravdu baví. Takže mi naštěstí neleží doma ladem. No, bohužel tady je po sněhu utrum. Pořád jenom prší. No taky nevím, jestli zvládnu sjet kopec, když sem se to učila a viděla ten svah, tak jsem měla hrozný strach to sjet. Ale třeba se to časem poddá. Na běžkách to byla prý "skoro rovinka", ale já pořád plužila, aby to náhodou nejelo moc rychle.
Jo, máš pravdu. Některé čtvrtě jsou dost hrozné. Mě osobně teda přijdou dost hrozné Vinohrady a taky centrum. Ale zase je pravda, že skoro odevšad to máš do lesa kousek. Nebo aspoň do nějaké zeleně. Ale s tím Novým Lískovcem s Tebou nesouhlasím. Bydlela jsem tam, naštěstí úplně na okraji toho sídliště a měla okolo sebe spoustu zeleně. Bylo to zrovna u toho kopce mezi NL a Kouhoutovicema, jestli víš kde. A fakt moc hezké.
Jinak v pátek se stěhuju. Jak to tak vidím, tak bude určitě pršet. No snad to nějak zvládnu.
A co Ty? Jak pokračuje vánoční pečení? Daří se? Nám kolegyně donesla do práce její cukroví, tak sem se zase úplně přejedla. A přes Vánoce určitě naberu spoustu kil, protože se budu jenom dívat na pohádky a jíst.
Tak se zatím měj krásně, papa.
smiley
Ameli
| 4. 12. 2007 10:59
Ahoj smiley,
vysledky vysetreni opravdu dopadly dobre, ale porad tomu nemuzu uverit a cekam, kdy zavolaji, ze se spletli...
Nazev diplomky zatim nevim, protoze jsem se jeste nerozhodla jak siroce to vezmu. Ale je to o dramatickych postupech ve vyuce jazyka + prakticka cast primo o konkretnim divadelnim projektu, ktery jsme delali na skole, kde jsem ucila. Zatim mne to jde hodne pomalu, doufam, ze se to casem zlepsi. Zkousky mame bohuzel ted i v lete, takze to bude narocny. Ale kdyz se do toho opru, tak to snad zvladnu. Hlavni je nenechavat vsechno na posledni chvili
A ty uz ten snowboard mas, nebo si ho chces teprve koupit ci pujcit? Kdybych ho mela doma a nemela prilezitost se na nem ucit, pekne by me to stvalo.
Mne se Brno libi jen na jare nebo v lete, kdyz jsou zelene stromy. Ale pres zimu mi pripada jeste sedivejsi a spinavejsi nez ostatni mesta. Mestske casi se mi libi jen ty, co jsou tady v okoli, tzn. Jundrov, Komin. Strasne mi pripadaji treba Bohunice nebo Stary i Novy Liskovec, vsude kam se podivas samy panelak. No, ale nekam se tolik lidi naskladat musi.
Co v praci? Taky mate pred koncem roku honicku? Vsichni znami, kteri pracuji v kancelari nebo na urade si stezujou, ze nestihaji.
Tento tyden ma pritel dovolenou, takze se moc nedostanu k pocitaci, abych mohla delat veci do skoly (potrebuju na to totiz klid, coz nemam, kdyz on sedi vedle me a ceka, kdy uz ho konecne pustim k pocitaci), tak budu delat vanocni uklid. Moc se mi do toho nechce, ale je to potreba. Taky zkusim nejake to cukrovi, ale nevim nevim, jestli nebudu muset zavolat mamce, aby mi prisla pomoct.
Mej se moc hezky a uzivej si vanocni atmosferu!
ameli
smiley
| 30. 11. 2007 18:40
Ahoj Ameli,
vyšetření určitě dopadne dobře. Neboj. Budu Ti držet palce.


A jak pokračuje diplomka? Na jaké téma vlastně píšeš? Mě moje diplomka celkem bavila. Psala jsem o regionálních rozdílech, což pro mě bylo určitě zajímavé. Hmm, taky jsem nakonec dostal jedničku, ale to bylo možná proto, že externí posudek mi psala kamarádka a tu jedničku mi navrhla. Tak doufám, že Ti to jde dobře. A jak to máš vlastně se zkouškama? Máš je jenom teď nebo i v létě?
Já ani nevím, jestli tento rok pojedu na hory. Konečně bych se chtěla naučit jezdit na tom snowboardu. Ale nevím, jestli to klapne. Hlavně jestli se najde někdo dost ochotný a dost trpělivý, aby mě učil. Ale jinak miluju hory jak v létě tak v zimě. A taky sníh. Dneska super sněžilo. Jenže teď už je všechno pryč.


Jj, mě se v Kouhoutovicích hrozně moc líbí. Vůbec bych nemohla bydlet v centru, kde nemáš pomalu ani strom. Ale slyšela jsem, že zrovna v Kouhoutkách v zimě hrozí riziko, že ten trolejbus nevyjede kopec, pokud je třeba sníh a ještě námraza. Takže možná hrozí, že se občas nedostanu domů. Ale jinak i Žabovřesky jsou hezké. Mně se vůbec líbí celé Brno, ale víc sever.
Tak se zatím měj krásně, papa a užij si víkend.
smiley
Ameli
| 28. 11. 2007 11:00
Cauky smiley,
vysledky vysetreni budu vedet az v pondeli, ale doufam, ze uz to bude dobre. Musi byt!
Ja mam na diplomku stejnou vedouci jako na bakalarku. Sice mi taky vsechno vracela, ale zato jsem to pak mela dobre napsane a dostala jsem jednicku. Dnes mam cely den volny, tak jsem si predsevzala, ze napisu minimalne 2 stranky. Jsem zvedava, jestli se mi to podari.
Vcera nam psal kamarad od pritele, jestli by jsme nechteli jet v lednu do Alp za celkem slusnou cenu, jenze se nam vubec nehodi ten termin. Je to zrovna doba, kdy je nejvic zkousek. Tak to vypada, ze nam letos ty hory zase nevyjdou. Uz se nemuzu dockat, az tu skolu dodelame a budeme mit pokoj. Kdybych mela studovat jeste rok, tak uz bych se na to asi vykaslala, protoze me to straaasne nebavi!!! Ale ten jeden posledni jeste nejak zmaknu.
V Kohotouvicich bydli muj bratranec a taky kamaradka. Taky si koupila 1+1 a bydli tam sama se svym pejskem. Ja jsem driv bydlela v Bystrci, to je hned pres kopec. Ted bydlime v Zabovreskach, okoli je hezky, ale ten byt nestoji za nic. Na baraku nam vymenili okna, pristaveli jedno patro, a zateplili ho, ale v tech bytech to vypada strasne. Je to klasicke 2+1 s polorozpadlym umakartovym jadrem a jeste horsi kuchynskou linkou. Do oprav se nam investovat nechce, protoze to neni nas byt a navic tady zustat bydlet nechceme. Takze jen tak prezivame. Taky by jsme chteli domecek. Nejlepe kousek od Brna, s malou zahradkou. Asi tak jak vetsina lidi, ale jestli se to podari, tot ve hvezdach.
Tak zatim papa, jdu se vrhnout na to psani. Drz mi palce, at neco sesmolim.
ameli
smiley
| 27. 11. 2007 15:16
Ahojky Ameli,
tak doufám, že vyšetření dopadlo dobře. Hmm, to znám člověk na to pořád musí myslet, aby bylo všechno v pohodě a vůbec nemá chuť na nic jiného.
Hmm, tak diplomku už mám naštěstí za sebou. Mně ani tak dlouho netrvalo samotné napsání. Spíš potom ty konzultace s vedoucím diplomky. Byl to takový mladý namyšlený doktorand, furt neměl čas, nebo mi pořád něco vracel, že to mám opravit. Byl asi úplně jediný ze všech vedoucích diplomek, který tu diplomku fakt poctivě četl.
Jinak to divadlo vypadá dobře, spousta lidí Hadivadlo chválila, takže...Já byla naposledy v Divadle Bolka Polívka, byl tam na hostování Michal a Vladimír Dlouzí a bylo to fakt super. Úplně jiný zážitek než když je vidíš hrát v televizi.


Na těch běžkách sme byli na Červenohorském sedle a stopu bys určitě neničila. To jsem si já o sobě myslela taky. Teda cestou dolů bych ji určitě zničila, kdyby tam nějaká byla, ale naštěstí tam byly jenom takové vlnky, aby tam nebyl přímo sníh. Jenom škoda, že tam byla hrozná mlha, takže nebyl vůbec žádný výhled.
S tím klukem už je to celkem v pohodě. Já byla včera maličko špatná, protože to bylo takové nevyřešené. Včera sme si to naštěstí všechno vyříkali a už vím, co oba cítíme. Tak aspoň mám kamaráda navíc. Těch není nikdy dost. Tak doufám, že aspoň toto klapne. A je lepší si počkat na toho správného než být s někým jenom tak, abys někoho měla. Takže s tvým přítelem gratuluju. Tři a půl roku je dlouho. To já měla nejdelší vztah necelé dva roky. Ale to určitě taky přijde.
Zrovna dneska jsem koupila svůj první dárek na vánoce. Je to orchidej pro mamku a fakt krásná, tak doufám, že z ní bude mít radost.
Jo, jinak já se budu stěhovat do Kohoutek. Koupila jsem si byt, 1+1. Už se hrozně moc těším až tam budu bydlet. Hmm, ale se splácením hypotéky to bude horší. Sice budu mít penízky na přežití, ale ne moc na užívání. No doufám, že to časem bude lepší. A už se mi fakt nechtělo dávat peníze někomu jenom tak vlastně za nic, takže takhle je to lepší, vlastní byt se určitě neztratí. Ale jinak já bych chtěla bydlet v domečku, tak doufám, že to klapne. Znáš takové představy, takový malý hezký domeček se zahrádkou a pejskem. A co ty? Chceš zůstat v Brně? V bytě nebo v domě?
Tak papa, měj se krásně.
smiley
Ameli
| 26. 11. 2007 16:14
Ahoj smiley,
taky se mi parkrat stalo, ze jsem napsany prispevek omylem vymazala. Docela to nastve, ze?
Ja jsem moc veci nestihla. Mela jsem totiz jit na jedno dulezity vysetreni a celkem jsem se bala. Ted uz ho mam za sebou, tak bude lepsi nalada.
Konecne jsem zacala pracovat na diplomce, neni to nic moc, ale aspon neco od ceho se muzu odrazit. Stejne nevim jestli to do brezna stihnu a nebudu to muset odlozit...
Taky jsme byli s pritelem a s byvalyma kolegama z prace v divadle na predstaveni Doma u Hitleru http://www.hadivadlo.cz/index.php?…
Bylo to super, uz dlouho jsem se tak nenasmala. Muzu jen doporucit
Na bezkach jsem byla naposledy na zakladce, ale vim, ze me to bavilo. Ted bych asi byla vic na zemi a nicila bych stopu A kde na horach jste byli?
S tim klukem me to mrzi, ale bude jinej a lepsi Ja jsem na toho sveho nynejsiho cekala pres rok a vyplatilo se. Uz jsme spolu 3 a pul roku a vsechno klape.
Lidi je vsude fakt pozehnane a zbozi nic moc. Pripada mi, ze vzdycky tesne pred vanocema maji v obchodech samy skaredy veci, treba obleceni a tak. Ale asi se mi to jen zda. Taky jsem si vsimla, ze na Nam Svobody je uz vanocni strom. Nevim proc, ale strasne me prekvapilo, ze minuly tyden tam jeste nebyl a ted najednou tam je
A kam se stehujes? Koupila sis byt? Ja bych strasne chtela svuj vlastni byt nebo malej domecek, ale nejdriv musim dodelat skolu a najit si dobre placenou praci, abych mela na hypoteku .
Mej se moooc krasne
ameli
smiley
| 26. 11. 2007 13:06
ahojky ameli,
normálně jsem ti napsala takovou dlouhou zprávu a celá se mi vymazala. Tak píšu znovu.
Určitě se na Tebe nezlobím, to vůbec. Jenom jsem přemýšlela, co se stalo.
A jak ses teda jinak měla. Já mezitím stihla spoustu věcí.
Už jsem byla na běžkách, což bylo fakt super. Já teda běžkovala tak pětkrát v životě,naposledy před dvěma rokama a to pokaždé u nás na rovince. No teď sme byli na víkend na horách a bylo to dost drsné. Ze začátku takový kopec, sem po deseti metrech měla chuť to otočit a dojet busem. No pak se ve mně ozvaly zbytky hrdosti, zatla sem zuby a šlapala. Ale pak mě ruce bolely ještě dva dny, vůbec sem je nemohla zvednout. Sjezd teda nebyl o moc lepší, to jsem sebou zase švihla v každé zatáčce. Ale jinak to bylo fakt super.
Jinak jsem se stihla dát dohromady a zase rozejít s jedním klukem. Já vím, že sme spolu ještě skoro ani nebyli, ale jsem z toho přece jenom trošku špatná.....Takže na toho pravého pořád čekám.
No a jinak u mě nic nového. Dárky na vánoce ještě nakoupené nemám. Ale už je mám aspoň vymyšlené. Pomalu bych je taky měla začít kupovat, než mi je vyprodají. Všimla sis kolik je teď všude lidí? Ach jo, už to zase začíná. Ale jinak se na vánoce hrozně těším. Navíc se v půli prosince stěhuju, tak už se nemůžu dočkat až to budu mít všechno za sebou a budu si jenom užívat vánoc.
Tak se zatím měj krásně, papa
smiley
Ameli
| 24. 11. 2007 11:47
Ahoj Smiley, pozde, ale prece Z toho snehu jsem mela radost. Ten den jsem zrovna byla se psem na cvicaku a zpatky domu jsme sli pres pole a pres les, krasne svitilo slunicko, no pripadala jsem si jak na horach. Super. Ta brecka a mokro potom, ale bylo horsi.
Pohadky mam moc rada. Je to muj nedelni ritual. Po obede zasednu k televizi a sleduju. Pritel si ze me dela srandu, ze jsem jak male decko, ale to mi nevadi.
To astralni cestovani se mi nepovedlo, neumim totiz vypnout a na nic nemyslet. Stejne tak v joze, na zacatku, kdyz se uvolnujeme, mame myslet na nejaky organ nebo cast tela, ale ja vzdycky myslim na to co doma dela pes, co si dam k veceri atp. Kdyz jsem si o tom cestovani cetla v te knizce, taky mi to prislo nebezpecny. Kdyz se totiz tvuj duch vzdali od tela moc daleko, pretrhne se spojeni a muzes umrit. Ale kdo vi, jestli se to vubec nekdy nekomu povedlo a neni to jen vymysl...
Za mesic je Stedry den, to je hruza jak to leti. Nastesti uz mam nejake darky. Jak jsi na tom ty?
Jinak doufam, ze se ti dari dobre a ze se nezlobis, ze jsem tak dlouho nenapsala.
Papa
ameli
smiley
| 12. 11. 2007 10:08
ahoj ameli,
tak co říkáš na sněhovou nadílku? Letos to s tím martinem fakt vyšlo. Mně sice dneska cesta do práce trvala dvakrát dýl než obvykle, ale je to super. Už ses koulovala? Tak to vypadá, že letos možná konečně zvládnu ten snowboard.
Jo, jinak chtěla jsem se zeptat, jestli máš ráda pohádky. Asi jo, že? Byla jsem totiž v kině na hvězdném prachu, fakt moc hezká pohádka. I když chvilkama to bylo maličko drastické, ale myslím, že stojí za to vidět. Zvlášť po tom medvídkovi, zase mě to vrátilo tu naději, že láska přece jenom existuje.
No, s tím osudem. Nevím, jestli na něho věřím. No asi jo, jenže všichni říkají, že i svůj osud můžeš změnit, jenže to ty se nikdy nedozvíš, jestli jsi to změnilo, nebo to tak vlastně mělo být. Ale někdy jsou to fakt takové náhody, že si člověk říká, že to musí být osud.


Tu svoji mandalu mám ve stole v práci, ale nějak necítím, že by mi dodávala energii, ale asi ano. Já ji právě vymalovala oranžovou, žlutou, světle zelenou a světle červenou. Ale já jsem hrozná optimistka, takže to bude asi tím.
Takže ty jsi zkoušela astrální cestování? podle té knížky? tý jo, toho bych se bála. Musíš se uvést do nějakého meditačního stavu nebo tak,ne? To bych se bála, že se neprobudím. Ale jinak tyhle věci mi přijdou hrozně zajímavé. Jednou sem byla u kartářky a ta mi řekla, že neudělám maturitu, jako takhle drsně. Já se pak klepala, no naštěstí jsem ji udělala. A pak jsem byla ještě u jedné, která mi dělala numerologii a vyšli jí úplně jiné věci než jsem. Ale úplně opačné a když jsem jí na všechno řekla, že fakt nee, že jsem úplně jiná, tak mi řekla, že se nemám bát, že to přijde. Takže jsem od ní zase odcházela s depkou. Jinak takovým věcem spíš věřím, ale asi to taky nemůže dělat každý, že.
Tak si zatím užívej snížku, než z něho bude břečka a měj se krásně.
Anye
Onnea
| 12. 11. 2007 00:19
super, diky, uz jsem si te pridala, takze se pak nekdy domluvime, mej se hezky :)
smiley
Ameli
| 6. 11. 2007 18:57
Ahooj smiley,
co rikas na to dnesni pocasi? Byla jsi taky tak prekvapena jako ja? V predpovedi sice rikali, ze budou snehove prehanky, ale takovou chumelenici bych necekala. Navic jsem musela se psem na cvicak, takze jsem byla zmrzla az na kost. Odpoledne jsem ani nesla na prednasku, a radsi si zalezla do postele s knizkou.
S tema darkama to dopadlo presne jak jsem ocekavala. Pro ostatni nemam nic, zato pro sebe jo. Darky zadny, ale penize utraceny. Jeste jsme si zasly na obed a na kaficko, a to se hned nastrada. Priste snad budu uspesnejsi.
Ja taky neumim zdobit pernicky. Neumim totiz ani kreslit, tak to mozna bude tim. Vzdycky vytvorim takove abstraktni strikance, ale porad lepsi, nez kdyby zustaly hole.
To jsem rada, ze te Medvidek nezklamal tak jako me. Vztah vilhelmova - machacek mi taky nejak unikl, a hodne nerealne mi prislo i to, ze manzelka od Trojana mela tri deti s ridicem, a on o tom navic vedel...
Nevim jestli je to vec "mezi nebem a zemi", ale verim na osud. Ze kdyz se ti neco ma stat, tak se to stane. Treba ne hned, ale pozdeji, nebo v jine podobe. Na druhou stranu na kartarky nebo vestkyne neverim, nebo spis neverim jim. Ale ty mandaly budou asi o necem jinem, ne? Pochopila jsem, ze kdyz ji mas u sebe, nebo si ji namalujes, tak ti pomaha, nebo se pletu? Ja bych ji urcite vymalovala tmave modrou, cernou a fialovou. Urcite bych nesahla po veselych, zarivych barvach. A je fakt, ze jsem spis pesimista a vsechno beru z te horsi stranky. Jinak myslim, ze vyklad barev jako takovych ma neco do sebe. Kdysi jsem mela od kamaradky pujcenou knizku o astralnim cestovani, prislo mi to zajimave, a verila jsem, ze to nekdo dokaze, ale mne se to nikdy nepovedlo.
Tak zatim ahoj.
Onnea
Anye
| 6. 11. 2007 14:30
Ahojky,
moje icq je 416426443
ameli
smiley
| 5. 11. 2007 14:04
ahojky,
tak co dárky? Koupila jsi nějaké? Hmm, souhlasím, že vybírání pro přítele je nejhorší. Zvlášť když už vydělává a může si koupit co chce. Taky navíc, když to byly naše první společné vánoce, tak sem vůbec nevěděla v jaké hodnotě mám dárky koupit. Vím, že nezáleží na penězích, ale na dárku. Jenže když tomu člověku dáš blbost za 300 a on ti nakoupí dárky za dva tisíce, tak je to pak blbé.
Takže budeš poprvé péct cukroví? Tak to držím palečky. Já jsem doma jednou pekla perníčky. Jenže nemám žádný výtvarný talent a ani trpělivost, takže jsem jakžtakž nazdobila tak 10 - vypadalo to, jak nazdobené od 7 letého děcka a pak sem se naštvala a zbytek normálně nějak postříkala. Ale vypadá to moc krásně, když to někdo umí. A stromeček letos asi taky mít nebudu. Aspoň si musím udělat nějaký svícen nebo něco takového, ať to mám trošku vánoční. Ale to je celkem jedno, stejně budu na vánoce doma. My jinak taky moc vánoční zvyky nemáme, zlaté prasátko nevídám, protože to skoro nikdy nevydržím. Jenom mamka chodí na hřbitov a pak večer chodíme na půlnoční. Jenže to je pro mě vždycky hrozný problém, odejít od toho plného stolu a teploučka do zimy. Brrrr.
Jinak už jsem viděla Medvídka. Čekala jsem, že to bude dost hrozné podle toho, co říkali ostatní. Ale zase tak strašné to nebylo. Sice tam byla spousta věcí nereálných (jako např. že milenka dojde najednou po sedmi letech, že chce aby s dcerou trávil vánoce) a taky dost nedotažených a nevysvětlených (viz vztah vilhelmová - macháček - nějak sem vůbec nepochopila co je tam za problém). Ale jinak mi to přišlo celkem v pohodě film. I když podruhé už ho asi vidět nemusím.
Jinak co se týče těch mandal. Původně to je obrazec, který tvoří buddhističtí (myslím ) mniši z barevného písku. Potom ten písek smetou do řeky. Myslím, že je to znak pomíjivosti nebo něčeho takového - ale to nevím určitě. Já sem mandaly taky neznala, dokud jsem nepoznala svoji kadeřnici. Dost se o takové věci zajímá a tak když jsem čekala na stříhání, tak mi dala vybrat a řekla, že si je mám vymalovat. No a teď by mě celkem zajímalo, co to znamená. Jinak víc se o nich dozvíš třeba tady http://www.lenka.osoba.cz/mandaly-ruzne jestli Tě to zajímá. Jsou tam aji obrázky, můžeš si je namalovat sama a podle toho, jaké použiješ tvary a barvy, tak to o Tobě něco vypovídá. Zajímáš se o takové věci "mezi nebem a zemí"?
Tak se zatím měj krásně.
smiley
Ameli
| 3. 11. 2007 15:18
Vidim, ze toho mame hodne spolecneho , taky nesnasim nakupni horecky, a uz vubec ne tlacenice v obchodech. Ale kazdy rok shanim darky na posledni chvili, jsem proste nepoucitelna. I kdyz tento rok se mozna blyska na lepsi casy, protoze na zitrek jsem domluvena se sestrou, ze se pujdem podivat po obchodech. Snad nejaky ten darek ulovim, nebo me aspon neco napadne, doufam. Vybirani darku pro pritele je vzdycky nejhorsi. Pokazde kupuju nejakou knizku, to vim, ze se zavdecim, ale pak chci vzdycky jeste neco a to uz je problem. Nechci, aby to byla nejaka blbost, ale treba na obleceni mame uplne jiny vkus...
Zadne specialni vanocni zvyky nemame. Jen takovou tu klasiku + kostel, a navsevy u bribuznych. Letos budu poprve pect sama vanocni cukrovi. Vybrala jsem si recepty z knizky Hanky Zemanove, takze to bude i zdravejsi. Doufam, ze se mi zadari. Od mamky jsem si "objednala" pernicky, protoze na ty si sama netroufam. Jen me mrzi, ze letos asi nebude stromecek, protoze by ho pes stejne zlikvidoval...
S tim krmenim zviratek je to hezky zvyk. Chodi tak rodina od strejdy. Teta vari a doladuje atmosferu, a stryc jde s deckama do lesa. Nosi jim sul, kastany a starej chleba. Jeste vim, ze sestra od me kamaradky pousti do reky kapra, ale to je blbost, protoze ten kapr stejne za chvilku chcipne.
Vsimla jsem si, ze jsi v nejake diskuzi psala o mandalach. Co to je? Jeste jsem o tom nikdy neslysela...
Zatim papa
Anye
Onnea
| 3. 11. 2007 12:48
ahoj, no takze tenhle vikend bych stejne nemela cas... no ale jde o to, ze mne by to sedelo spise pres tyden, protoze ja jezdim o vikendech domu... by mi vyhovovalo treba pondeli, nebo obcas cvtrtek, odpoledne... hej, takhle, nemas nejake icq nebo neco? Protoze to jsou take domluvy... ja prave sport moc nedelam, jednou tydne chodim na aerobic a neco bych jeste delat chtela... tak kdyztak napis nejaky kontakt:) jinak dik za info, pa :)
Onnea
Anye
| 31. 10. 2007 19:23
Ahoj,
tady máš odkaz na to fitko pro baby: www.fitnessprozeny.cz . je tam i ceník a tak, já myslím, že to není zas tak hrozný. Radši si připlatím, než aby na mě čuměl nějaký chlap, jak jsem neschopná Tak nechceš tam zajít třeba o víkendu dopoledne nebo někdy příští týden? Už se k tomu přemlouvám rok, ale samotné se mi tam moc nechce....Jenže už se sebou chci vážně něco dělat. Sportu mám docela hodně, skoro každý den, ale většinou je to taková aerobní zátěž jako např. florbal a tak a ta posilovna by se do toho dost hodila.
ameli
smiley
| 31. 10. 2007 15:14
No, já si s ním taky ten zákusek spojuju. Mám to z domu, protože mamka vždycky o víkendu pekla a ke kafíčku byla nějaká buchta. No naštěstí to nemám tak zažité, že bych musela mít kafe se zákuskem. Tak to mám jenom když přijedu domu.


No právě, slyšela jsem, že prý bude tuhá zima, prý taková jak před dvěma lety. Bylo to sice drsné, ale konečně byl sníh a dalo se dělat spoustu věcí. I když teď jsem zase někde četla, že zima bude mírná, prý taková jak minule. Tak nevím, každý říká něco jiného.


No o vánocích mi ani nemluv. Nemám ani jeden dárek. Ale to já v tuto dobu nemám nikdy. Asi jako všichni si vždycky říkám, že to nakoupím dřív, ať mám pak pokoj. Nesnáším totiž ty nákupní horečky a obchody plné lidí před vánocema. No, letos mě to čeká zase. Já jsem teď zrovna sama, takže naštěstí vymýšlím jenom co našim a babičkám, tak to není tak hrozné, ti mají vždycky radost skoro z čehokoliv, hlavně že sem si vzpomněla.
Ale já jinak vánoce miluju, pohádky v televizi, spousta dobrůtek a hlavně taková pohodička, vánoční stromeček a výzdoba. Budeš na vánoce péct? A máte nějaké speciální vánoční zvyky? Říkala mi kamarádka, že vždycky na štědrý den do lesa a dají zvířátkům něco do krmelce, což mi přijde super. Asi to taky začnu dělat.
Tak se zatím měj krásně.
smiley
Ameli
| 30. 10. 2007 21:39
Ja si prave taky s kafem spojuju pohodu, a treba i nejaky zakusek , ale nedela mi dobre na zaludek. Tak jsem to vyresila tou spaldovou kavou. A jedno kafe denne ti urcite neublizi...
Diky za tu poradnu. Uz jsem se na to divala. Premyslim, ze si objednam tu jeho knizku, to bude asi nejlepsi.
Taky
uz se strasne tesim na zimu, a doufam, ze bude bila. A hlavne bile
Vanoce, to je pak hned jina atmosfera. To pocasi co je ted me taky
nebavi. Hlavne kvuli psovi, kdo mu ma porad umyvat tlapky, pokazde kdyz
prijdeme z prochazky Navic on schvalne musi vymetat vsechny kaluze a blato...
Uz
mas koupene nejake vanocni darky? Jedna spoluzacka ze skoly ma uz
vsechny, tak jsem z toho celkem znervoznela, protoze ja nemam ani zadne
napady .
ameli
smiley
| 30. 10. 2007 19:30
Tak se dívám, že v Emmku nás trávilo dospívání víc. Ale Tvého přítele asi neznám, znala sem lidi v mém věku plus minus rok. A z Lanžhota je jeden můj bývalý spolužák z jazykovky, ale tomu je taky 26.
No, mně melta celkem chutná. Naštěstí mi po pravém kafe špatně nebývá a zase ho tak moc nepiju, tak asi zůstanu u něho. I když to asi není zrovna nejzdravější. Ale jedno mi neublíží, ne? Ale spojuju si kafe s pocitem pohody.
Jo, teď jsem si vzpomněla, že jsem v té psí poradně četla jednu otázku na ničení bytu. Psal to nějaká holčina taky z Brna, která má desetiměsíčního labradora. Tak se na to kdyžtak koukni, jestli se ti bude chtít. Je to asi třetí nebo čtvrtá otázka.
Jak snášíš podzim? Mně už celkem přestal bavit. Ze začátku jsem ho ještě měla ráda, protože se začalo barvit listí a bylo celkem hezky, ale teď brrr. Doufám, že už brzo bude zima a spousta sněhu. A že se konečně naučím na tom snowboardě.
Tak se zatím měj krásně.
smiley
Ameli
| 29. 10. 2007 16:55
Tak ten rokac bylo opravdu Emmko. Priteli je 29, ma z Breclavi hodne kamaradek, ale vsechny priblizne v jeho veku. Jedna z nich taky chodila na OA v Breclavi - Misa Cacikova, tak treba ji znas taky.
Ja jsem taky kafe moc nepila, ale obcas jsem na ne dostala strasnou chut, a pak mi z neho bylo blbe. Misto toho mam ted tu spaldovou kavu, chutna to jako melta, jestli znas...? Mne to vyhovuje. Akorat me stve, ze to co mam ja se musi slozite varit v hrncu. Ale pry je ted novinka Spaldova kava s cikorkou, ktera je instantni, coz by bylo urcite pohodlnejsi.
Pejsek stale zlobi a vymysli nove a nove psi kusy. Je to takovy demolition man. Ted dodrzujeme vsechny zasady tak, aby pochopil, ze vudcem smecky jsme my a ne on. Tak snad z toho bude nejaky uzitek.
Tak zatim ahoj

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
4. 5. 2024 17:47
70410
helena.07
4. 5. 2024 09:30
11860
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video