Chemická kosmetika - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Chemická kosmetika

Diskuze

elektra14741
| 28. 9. 2020 07:26
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Marie77
| 1. 3. 2018 22:03
Chemickou nee, ja pouzivam prirodni
anonym
| 24. 6. 2015 17:12
Čím déle se přírodní kosmetikou mažu, tím více se její účinky násobí a moje pleť poškozená krémy z drogerie, které dlouhodobě škodí se uzdravuje. Čerstvými krémy vyrobenými z nerafinovaného bambuckého másla Lulalu se mažu již rok a je to neuvěřitelný rozdíl. Žádné vrásky, nerovnosti, hrubost pleti je pryč, depigmentace, mám stažené póry a nemám černé tečky. Prostě pleť už zase žije!
Přírodní kosmetika
angelwoman
| 6. 2. 2008 10:40
Já jsem zase všemi deseti pro přírodní kosmetiku. Protože jak se mi po ní upravila pleť, to jsem nedokázala tuny té sebedražší chemické. A snažím se jí používat málo-teď jsem se tady na radu začla odličovat olivovým olejem, pleť si umyju lávovou zemí a pak dočistím pleťovou vodou z lipového květu, kterou si doma sama dělám, na pleť používám momentálně přírodní olejíček místo krému, na mytí těla přírodní mýdlo a protože mám suchou pokožku tak se namažu olejíčkem. Celkově mi připadá, že se moje pleť probudila ze zimního spánku a celá jakoby prohlédla-nemám ji už takovou zašedlou a šupinkovatou.
Myslím si jako Lenka, že celkově lidi asi víc přemýšlí nad tím, co jí a patlají na sebe, proto ten návrat k přirozené a jednoduché péči o pleť. Jinak si ale myslím, že srovnání s rakovinou nebylo nejšťastnější-nebude možná tolik úmrtí na rakovinu prostě proto, že jsme se už většinu jiných nemocí naučili léčit, Lenko?? Že lidé neumírají na chřipku nebo zápal plic jako dřív? A na něco přece umřít musí-ponejvíce na rakovinu nebo srdeční příhody...
Určitě je třeba i u přírodní kosmetiky hodně zkoušet, protože tady více hrozí alergické reakce..je třeba najít si to ideální..Jinak určitě platí to, co jste říkaly-nechat pleť občas dýchat a pořád jen něčím nemazat, jak psala na začátku Lulu..Jinak já mám ale ráda přirozenost a jednoduchost, takže volím přírodní kosmetiku
Oprava
Elisa
| 27. 1. 2008 15:41
Oprava: "méně znamená více"
Kloa
Elisa
| 27. 1. 2008 15:40
Přesně tak, myslím si, že v kosmetice více než jinde platí "více znamená méně". A je jedno, jestli chemické nebo přírodní kosmetiky...
kosmetika
Kloa
| 27. 1. 2008 15:36
Taky bych ráda připojila svůj názor. A ten je takový, že mě přírodní kosmetika zatím zklamala. Eliso, jsou mi hodně blízké tvé názory, vlastně bych se opakovala. Ale co mi příjde zásadní je to, že všeho moc škodí. Někdy mě až překvapuje, jak tady čtu na diskuzích, kolik kosmetiky holky a ženy používají, ať už té přírodní nebo chemické, myslím čím méně tím lépe. Maska na to, krém na to, balzám na to a támhle to, pěny do koupele a hromada dalších věcí, tohle mi připadá nezdravé.
kosmetika
Elisa
| 27. 1. 2008 15:03
Víš, já nechci působit jako nějaký obránce chemické kosmetiky nebo odpůrce přírodní, protože používám oba dva typy, jak jsem psala. Jen jsem chtěla napsat to, že mi to přijde jako nepodstatná věc, jakou kosmetiku používáme. Ono nejpřírodnější by bylo nepoužívat nic. Ale chápu, že v dnešní době to není tak jednoduché,protože člověku záleží na tom,jak vypadá a jak se cítí. Mám pocit, že po revoluci jsme byly rády, když jsme mohly použít jiný krém než Indulonu, teď skoro po 20 letech (to už je tolik ) najednou už nám není dobrý jen tak lecjaký krém a vybíráme si. Já vím, doba jde dopředu, ale je to JEN kosmetika. Když jsem byla před rokem v Egyptě u udělali jsme si tam s přítelem "výlet" do nejchudší části, kde žebraly děti a neměly co jíst a pak člověk přijdede a řešíme tu, aby krém náhodou neobsahoval tu nebo jinou složku a překvapuje mě, jak jsou někteří lidé(ne na tomto fóru ) schopni to řešit až do "krve" , přijde mi to hrozně směšné. Já vím, že mně budete namítat, že nežijeme v Africe, ale stejně, přijde mi, že jsme se za těch 20 let strašně rozmazlili a máme se vlastně hodně dobře, když přemýšlíme nad takovými věcmi... Teď nechci působit jako nějaký moralista, ani nevím,jestli to co tu píšu dává nějaký smysl, píšu jak mi jsou myšlenky, tak se omlouvám,jestli to působí nějak zmateně.
kosmetika
Elisa
| 27. 1. 2008 14:44
Já můžu ze své zkušenosti napsat, že čím víc jsem sledovala složení různých krémů a zkoumala jsem, co jaký krém obsahuje, vedlo akorát k tomu, že jednak jsem měla pocit,že nemohu používat skoro nic, za druhé pleť se mi neuvěřitelně zhoršila, takže teď to prostě neřeším, mám dva krémy a olejíček (ten ale používám spíš na vlasy) a pleťovou vodu. Vybírám si spíše věci bez parabenů a vůní, protože mám hodně citlivou pleť. Bavila jsem se právě o kosmetice s dermatogem,protože se mi před Vánoci opravdu zhoršila pleť a ten mi tvrdil, že přírodní je plná potencionálních alergenů a na citlivé pleti může napáchat spoustu škod, právě proto, že bylinky působí hodně agresivně. Takže se zase dostáváme na začátek, že jsme každý jiný
Elisa
lenka
| 27. 1. 2008 14:27
Já si v první řadě taky myslím, že je to čistě věc každého, jakou kosmetiku používá, rozhodně to neber tak, že bych ti chtěla něco vnucovat. Pokud jsi spokojená, je to v pořádku. Jen jsem tu chtěla napsat své myšlenky k tématu chemická kosmetika a to, že se na to díváme každá jinak, přeci vůbec není problém Jinak dívat se na složení krému, jaké obsahuje složky, mi nepřijde moc přehnané, pracné to není a nezabere to moc času
kosmetika
Elisa
| 27. 1. 2008 14:19
Je to věc názoru, určitě je dobré nezanedbávat své zdraví, ale jak už jsem psala, všeho s mírou... V poslední době si myslím, že už toho je příliš.... Abych přemýšlela nad každým krémem, který si dám na obličej, jestli náhodou neobsahuje nevhodnou složku mi přijde přehnané. Ale ať si každý dělá co chce, jen jsem chtěla napsat svůj názor, i když se mnou asi nebudete souhlasit...
trend
lenka
| 27. 1. 2008 14:08
Já nemyslím, že by to byl trend, jen lidi prostě teď víc přemýšlí nad svým zdravím a to je dobře. Každý čtvrtý člověk u nás umírá na rakovinu, to přece není je samo sebou. Je dobré přemýšlet nad svým zdravím a měnit věci k lepšímu, pokud to jde...až jednou onemocníme, tak abychom si nemuseli vyčítat, že jsme něco zanedbali - tím nechci říct, že když někdo žije zdravě, že se mu všechny nemoci vyhnout, ale aspoń udělal co bylo v jeho silách.
kosmetika
Elisa
| 27. 1. 2008 14:00
Jasně, bude nejlepší, když vyzkoušíš a uvidíš!!!
kosmetika
Lulu89
| 27. 1. 2008 13:58
Máš pravdu, že těžko říct, co je dobré a co ne, když se pokaždé napíše něco jiného..Teoreticky by přírodní měla být lepší..Ale když zase všichni vyrůstáme v chemickém prostředí a jsme na to zvyklí, jestli už to fakt není jedno..a jak píšeš, někdo to dokonce špatně snáší.
No určitě to vyzkouším a uvidíme..
kosmetika
Elisa
| 27. 1. 2008 13:46
Já nevím, já si stejně myslím, že pokud toho na sebe neplácáme tuny, tak kosmetika až takový vliv nemá a po svých zkušenostech zastávám názor, že pokud člověku něco vyhovuje, není důvod to měnit, kvůli tomu, že se někde něco napíše. Já totiž už moc něvěřím všemu, co se kde píše, v poslední době je trend přírodní kosmetika, tak se bude psát vše PRO přírodní kosmetiku... To je jako se nejdříve psalo, že je maso zdravé, pak zase nezdravé, nakonec je zdravé jen některé... Prostě každý jsme jiný a pro každého je zdravého něco jiného, mě například vyhovuje nejíst maso,ale kamarádka, která byla pár let vegetariánkou měla velké zdravotní potíže, a tak je to i s kosmetikou. Přítel má atopický ekzém a přírodní kosmetiku absolutně nesnese, pro někoho je zase výborná. Proto nemám ráda generalizování typu přírodní kosmetika je dobrá a chemická špatná...
život
lenka
| 27. 1. 2008 13:32
Ať se člověk snaží žít sebezdravěji, tak se v dnešní době chemikálií a vůbec nečistotám nemá šanci vyhnout, to by nesměl dýcha vzduch , nesměl používat výdobytky modení doby a musel žít někde v divočině Ale právě proto, že je tu toho tolik, tak by se měl snažit ovlivnit aspoň to, co jde a ulevit tělu aspoň v něčem.
přirodní vs chemická
Lulu89
| 27. 1. 2008 13:31
Jinak nikdy jsem neměla alergickou reakci, do teď jsem si myslela, jak super to všechno není, že je to sice uměle vyrobeno, ale ty zázračné výtažky atd.. A teď zase hysterčím,jak jsem se o tom více dozvěděla.No jo, to ta reklama asi, často si myslíme, že to jde mimo nás a stejně tomu podléháme..
chemická a přírodní kosmetika
Lulu89
| 27. 1. 2008 13:24
Právě, že četla a začala jsem panikařitMožná 2 kila přes kosmetiku a další 3 kila přes ovzduší..
Určitě tu přírodní vyzkouším, uvidím, jaké to bude..Nicméně si říkám, jestli to fakt není móda, jestli to vůbec má smysl jít zaručeně za přírodou, když bydlíme ve městech a žijeme v prostředí, které vůbec není přírodní..A kdoví, nakolik bio všechny ty bio věci jsou v dnešním světě..Já nevím, najednou si připadám plná chemikálií a dřív , jak jsem nic nevěděla, jsem si říkala, jak jsem dobře hydratovaná..
chemická kosmetika
lenka
| 27. 1. 2008 12:38
Četla jsem v jedné knížce, že člověk průmerně za rok do sebe dostane dva kilogramy chemikálií díky chemické kosmetice, které se do těla dostanou přes kůži. Četla jsi už tady diskuzi Přírodní kosmetika? Jen tam mnoho zajímavého.
Přírodní versus chemická kosmetika
Elisa
| 27. 1. 2008 12:33
Já si myslím, že přírodní kosmetika je v současné době hlavně módní záležitost. Myslím si, že když se používá přemíra jakékoliv kosmetiky (tedy i té přírodní) může to mít neblahý vliv na naše zdraví. U té chemické jsou negativně vnímány hlavně barviva,emulgátory, parabeny a minerální oleje. Podle mého názoru však vždy nemusí znamenat,co je přírodní, je dobré, je to velice individuální, někomu sedí jen přírodní a někomu jen chemická kosmetika. Taky když jsem se dočetla spoustu informací o klasické chemické kosmetice,začala jsem panikařit a vyměňovat chemickou za přírodní. Ale spoustu výrobků mi naprosto nevyhovovalo, nějaké zase ano, takže všeho s mírou... Nyní používám oba dva typy kosmetik, přírodní na vlasy a na tělo, na obličej lékárenskou nebo Dermacol s olivovým olejem bez parabenů, protože mi přírodní nedělala dobře na pleť. Chce to vytipovat, co ti sedí, a jestli ti nedělá chemická vyloženě zle, klidně ji používej, pak si kup na zkoušku pár přírodních výrobků, aby jsi zjistila, jestli ti budou vyhovovat...
Chemická kosmetika
Lulu89
| 27. 1. 2008 12:10
Ahoj holky,
celý život používám chemickou kosmetiku (Nivea, Balea, Garnier). Trochu mě vyděsilo, když jsem si tady přečetla o kosmetice přírodní a různě jsem si začala hledat na internetu..Opravdu chemická kosmetika nemá příznivé účinky, dokonce může být škodlivá? Já jsem si vždycky myslela, že to jsou látky , které se nacházejí v přírodě, jen vyrobeny chemicky, že proto tam jsou ty šílené názvy..
Chtěla bych přejít na přírodní, nicméně nemám moc peněz a chemické mám nakoupeno do zásoby . Strašně ráda se totiž mažu, neustále si balzámuju rty a po koupeli se vždycky celá pořádně nakrémuju..Taky se ráda koupu, třeba dvakrát denně a používám normální syntetické sprchové gely..Začala jsem se ale bát, že by to mohlo mít špatný vliv na mé tělo.Krémuju se chemickými krémy fakt často a už dlouho..

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
26. 4. 2024 19:16
70321
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video