Reforma ve zdravotnictví - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

reforma ve zdravotnictví

Diskuze

moje zkušenost
rezama
| 9. 1. 2008 12:58
ahojky všichni tady.Psala tady už o mě domašovanda,takže určitě víte že se léčím s rakovinou.S reformou bych samozřejmě souhlasila,jenže pokud bude dobře fungovat a samozřejmě pokud je udělaná pro dobro nás všech a ne hlavně politiků.Proč první 3 dny nemoci zadarmo.Nenarážím sama na sebe,ale třeba manžel,ten nikdy nebyl nemocný a teď pokud půjde marodit(chřipka a pod.)tak pozbyde dost peněz,s mým inv.důchodem(v žádném případě si ale nechci stěžovat) a jeho ne zrovna vysokým platem,3 dětmi na střední (sice státní)si to prostě nemůže dovolit,tak raděj bude dál chodit do práce a přecházet to.Takových rodin bude bohužel většina a taky jich na to hodně doplatí,protože se to může samozřejmě vymstít!Dále polatky jsou určitě v pořádku,ale zase to není dořešené.Například každá nemocnice si to vykládá po svém a to samozřejmě není v pořádku.Prostě pokud reforma tak taková aby fungovala a pomohla zdravotnictví a ne ho ještě vic rozvrátila.Věřte vím o čem mluvím,není do dotáhlé do konce,je spíchlé horkou jehlou-prostě potřebují peníze a chtějí někde získat-to je můj názor!
lpk
Dedeckova
| 8. 1. 2008 21:24
Pokud tam nebyla v době pohotovosti, tak ji ta lékářka zřejmě okradla...
poplatky
Ameli
| 8. 1. 2008 21:16
U doktora se plati jen pokud vas vysetri. Tzn., ze kdyz si jdete jen pro recept nebo se napr. zeptat kdy mate jit na tetanovku (muj pripad), neplatite nic!!!
poplatky
domasovanda
| 8. 1. 2008 20:11
holky dneska tady za mnou byla kamarádka a ta byla včera synovi u doktorky pro plíny na recept(je postižený tak má nějaké speciální pro větší děti) a taky se stavila mamince u doktorky,aby jí napsala prášky a paní doktorka po ní chtěla 30 korun za vypsání toho receptu pro maminku,pak dalších 60 korun +doplatky za léky,tak to je fakt super,když to říkala v lékarně,že už 30,- za recept platila u doktorky tak jí řekli,že jí bohužel obrala,že se měla přihlásit,tak asi tak,no.Zatím se mějte
Poplatky
Miky
| 8. 1. 2008 19:50
Ahoj. Taky myslím, že to tak myslela.
S těma receptama je to fakt mazec. Já už taky byla u doktora s dětma. Normálně jsem jí řekla, aby mi žádný recepty nepsala, že si to koupim normálně a bylo to. Nebudu přece platit k doplatku ještě za každou položku 30 Kč. Měla jsem 3 recepty a na každým 2 položky. Myslela jsem ale, že se platí teda jen za recept a né za množství léků, co je na něm napsáno,???? Je to fakt za jednotlivý položky???? Stačil mi poplatek 90 Kč za děti u doktorky. Tohle je fakt přehnaný. Dětem dozrává imunitní systém až kolem 16 let a ty prostě marodí skoro pořád. Je to sprostý. Vydělávat na dětech a důchodcích je nehoráznost.
Janule
Lilimi
| 7. 1. 2008 11:52
Ale myslim ze to bylo tka myšleno ze za recpt se neplati a v lekarne...i Kdyz kdyby byla zadarmo i antikoncepce jako takova toho se holky asi nedočkáme
Adelaida
Janule
| 7. 1. 2008 11:36
Ahoj .To jsi špatně pochopila,za antikoncepci se platí v plné výši,jen neplatíš za vypsání receptu a poplatek v lékárně.Tak se nehádej,že to chceš zadarmo.Pa
Antikoncepce
adelaida
| 4. 1. 2008 14:41
Zdravím. Jak to tu tak pročítám, tak já četla tu příručku ministrestva zdravotnictví a tam je napsaný, že za antikoncepci se neplatí!!!! Takže jestli to po mě budou chtít, tak se teda budu hádat. Ministerstvem je to stanovený takhle, tak přece neexistuje, aby si každej doktor dělal co chce! Jako by nestačilo jak sou sprostý už teď.
IVF
Lindule
| 4. 1. 2008 14:08
díky Baro. Ještě čekáme na výsledky genetických testů a pak se na to vrhnem a to by bylo, aby to podruhé nevyšlo.
IVF
anonym
| 4. 1. 2008 14:05
držím pěstičky. Hlavně ať to vyjde i když to nebude určitě malá finanční položka.
antikoncepce
Lilimi
| 4. 1. 2008 14:03
Neboj neboj dám vědet

Jinak k iněkcím...Mamce při umělém oplodnění poprvé píchala kamaradka zdravotní sestřička no a teď (4 umělé oplodnění ) Měla injekci kterou si mohla píchat sama. Vypadala jak propiska.
Antikoncepce
anonym
| 4. 1. 2008 14:01
myslím že i za tohle se bude muset ještě zaplatit.Je to bohužel položka na receptu
antikoncepce
Lindule
| 4. 1. 2008 13:56
kamarádka se ptala doktorky, a prý i za plně hrazenou antikoncepci bude muset poplatky zaplatit taky. Tak nevím.Dej pak prosím vědět
IVF
Lindule
| 4. 1. 2008 13:54
Tenhle rok mám jít na své druhé IVF (umělé oplodnění), tak jsem zvědavá, kolik zaplatím za všechny ty návštěvy doktora. Chodila jsem každý den na injekce (cca 10-14 dní),o víkendech na pohotovost + nějaké ty ultrazvuky, kontroly, jednodenní hospitalizace při odebírání vajíček. Manžel dával spermíky. Za to také zaplatí??? No, uvidíme. Vážně jsem zvědavá.

Jo, a nechala jsem si zaslat od pojišťovny výpis, na kolik jsem je za minulých 12 měsící přišla. Škoda že jsem to nestihla už minulý rok.To bych se dozvěděla, kolik stála moje laparoskopie.
blazinec
Lilimi
| 4. 1. 2008 13:45
No šilenost

I když já to tak neberu zatím nemám děti a s přitelem méme dohromady celkem vysoký přijem takže mi to nepřijde ale ted si pujdu pro recept na antikoncepci....slyšela jsem že kde se prašky hradí celé z vaší kapsy tam se neplatí už nic...no jsem zvědavá
Bohužel
anonym
| 4. 1. 2008 13:24
to tak je.Platí se za položku na receptu ne za recept.Když už platit tak pořádně.Za rovnátka jsem dceři dala kolem 10 000Kč za materiál. Pokud se bude platit i celé léčení ......může cena vyšplhat hodně vysoko.
já jsem dneska
domasovanda
| 4. 1. 2008 12:14
byla dnes s malou u doktorky a tam vůbec nikdo nebyl a to je tam pořád narváno,zaplatila jsem 30korun a v lékárně 90+doplatek(50,-)(30,-za recept,30,-za každou položku na receptu(měli jsme tam 2),takže dneska jsem zaplatila 170,-.A to má být jako normální,jo za 3-letý dítě?Já vím zdraví je k nezaplecení,ale měla jsem pocit,že se platí 30korun za recept a né za každou položku na receptu!
poplatky
Bibina
| 3. 1. 2008 21:30
Já s placením u doktorů nesouhlasím taky z důvodu, že si platím zdravotní pojištění.Připadá mi nehorázné, že z nás tahají peníze za jednu věc hned několikrát.
Dnes jsem chtěla konečně navštívit svého obvoďáka ( poslední 3 týdny v prosinci jsem se tam pro zástupy lidí neproboxovala). Nevěřily byste,že byla čekárna opět plná k prasknutí.
mě osobně
domasovanda
| 3. 1. 2008 12:16
to,že musím platit u lékaře a v lékarně nevadí,ale myslím,že děti do 6-ti let by platit taky nemuseli,tak jak je to třeba v autobuse,tam taky neplatí.Je pravda,že spousta lidí a hlavně školáků chodí k doktorům jen proto ,že se jim někam nechce,tohle jako řešení nevidím a myslím,že se to teď zlepší(já jsem k doktorům nechodila ani když jsem měla chřipku,měla jsem zaměstnání které mě bavilo a radši jsem šla nemocná do práce),jenže teď co mám dceru a jsme u doktorky co chvíla mě to u dětí přijde trochu hloupé,proč třeba alkoholici a feťác za léčbu v nemocnici platit nebudou,no asi je jich v naší zemi málo,tak proč by jich nemohlo být ješté víc,že?Mojemu tátovi je to jedno jestli neco někde bude platit u doktora byl ta svých 55 roků asi 10(nepočítám dětství),měsíšně mu odvedou spoutu peněz na pojištění(přesně jak píšeš Ty),tak proč to pojištění platíme,nebo spíš proč platíme tolik?
můj nazor
Lilimi
| 3. 1. 2008 11:52
No vemu to takhle myslim si že za alkohol a cigarety lidi vyhazují mnohem víc penez ale za sve zdravím jim 30 korun přijde hrozně moc.

Ale zase druhá strnaka věci proč dostavám každý měsíc o 3000 korun mín? na zdravotní pojištění ? tak proč znova patit doktora?

Ale třeba bude min lidi kteři se chteji ulit ze skoly a z prce a jsou si k ´doktorovy...

Ale zase co staří kteří to potřebují nebo těhotné matky kterepujdou na tři měsice do nemocnice s ryzikovým tehotenstvím....

Prostě i moje nazory se liší
Ahojky
Miky
| 10. 12. 2007 10:28
Ahoj, tak to mi je líto. No, nevím, jak to s tímhle dělají. Ale vím, jak je tvé příbuzné. Můj stejda taky chodil na chemo a kamarád taky, má leukémii. Moje švagrová zase podstoupila chemo kvůli rakovině prsu. Každý to snáší jinak, ale většinou je člověku hodně zle....Strejda to nakonec neunesl psychicky...byl vyléčený, ale nebyla podpora v rodině atd..chyběla mu část čelisti, no a nakonec přestal jíst a v nemocnici mu už nepomohli.
No a rakovinu tlustýho střeva máme v rodině. Umřely na ni všechny ženy z mamčiny strany, mamka má potíže s vyprazdňováním a já mám určité problémy se střevem od 16 let. Je to smutný, tohle se dá ovlivnit jen do určité míry, ale pokud je to takto v rodině a člověk tím má onemocnět, tak se nic nenadělá. Děláme ale všechno, co je třeba, abychom to nepodporovaly. Taky se musíme pořád hlídat a já i mamka chodíme na kontrolní koloskopie.
Jo, na vánoce se těším. Tak ahojky.
jsem zvědavá
domasovanda
| 9. 12. 2007 19:50
sestřenice(chodí jsem taky má přzdívku"rezama") jede zítra na chemoterapii tak říkala,že se musí zeptat jak to bude po novém roce s ní.je to otřes má rakovinu tlustého střeva(ale je to velká bojovnice já hůře snáším chřipku než ona tuhle nemoc)dali jí invalidní důchod,ale na ZTP nárok nemá,to mají jenom lidé se zádama(Tím se jich samozdřejmě nechci dotknout).Chtěla jí proto,že když jde s chemošky tak je ráda,žeje ráda hrozně jí bolejí nohy po ní a tak aby nemusela chodit moc daleko ještě když člověku není zrovna moc dobře,ale tu je nedali,protože na rakovinu se ZTP nedáva,ale jiná paní-tady od nás která která běhá jak čiperka všechno dělá a na operaci nebyla tak má ZTP na záda -dobrý néé!Nevím podle čeho se to přiznáva jestli podle toho kdo jim co donese,nebo spíš kolik jim donese.Ale budeme se bavit raději o něčem příjemnějším,budou vánoce tak se nebudeme rozčilovat-jsou to přece svátky klidu .Tak zatím ahoj
Oprava
Miky
| 9. 12. 2007 18:24
No, právě. Stejně jsme malí páni.....já jsem podepisovala v listopadu petici, která právě byla pro to, aby měly děti do 15 let péči zdarma...Sesbíralo se 1500 podpisů, ale asi se stejně nic nezmění. No, ale člověk má aspoň pocit, že pro to něco udělal a že jen někde v koutě nenadával...
Opravuji informaci o platbě za operaci slepého střeva. Není 100 tis, ale 12800 Kč. Papa.
reforma
domasovanda
| 9. 12. 2007 15:19
já s tím taky souhlasím,ale proč miminka a v komatu,přesně jak píšeš pro to já taky nejsem,ale my s tím nic nezmůžem.Tak ahojda
Ahoj
Miky
| 9. 12. 2007 13:34
Ahojky, no, doktor říkal, že by se jí snad měly ty zoubky srovnat samy, tak uvidíme.
Přesně, jak psala Kloa, doplatí na to hlavně opravdu nemocní. Jen mne ještě štve, že třeba právě narkomani prý budou mít péči zdarma, berou se jako chron. nemocní.......
A stím systémem, že vlastně jeden doplácí na druhého...tak to bylo i doteď, v tom se nic nemění. Je to zkrátka takový systém, jinak by to nešlo. Někdo platí celý život a nic mu není, někdo je stále s něčím u lékaře, v nemocnici, na operaci a zdrav. pojištění se prostě přesunuje, jak je třeba. Kdyby si měl každý platit všechno na ruku, tak by tady asi nikdo nepřežil. Taková operace slepého střeva třeba stojí cca 100 tis Kč.
S poplatky v nemocnici 60 Kč na den souhlasím, ale jak jsem psala, né pro miminka, lidi v kómatu apod.....
Jenže můžeme se vztekat jak chceme, stejně s tím nic nenaděláme.
Miky
domasovanda
| 9. 12. 2007 09:18
Má to být až od ledna 2009,a pokud jsem to dobře pochopila tak zrovna ty rovnátkaaž u těch nad 18let,v přílze Ti posílám oskenovaný ten článek.Tak zatím ahoj-doufám,že to přečteš,nebo,že Ti půjde zvěčit
Kuba
domasovanda
| 9. 12. 2007 08:45
četla jsem to před asi měsícem v nějakých novinách-bohužel Ti nemůžu říct v jakých protože jsem je už vyhodila do kontejneru.Ale jinak věřím,že to tam určitě nemají lehké,jen jsem napsala co jsem četla!!
reforma zdravotnictví
Kloa
| 8. 12. 2007 23:48
Můj názor na reformu zdravotnictví je takový, že reforma je nutná (stejně jako ta důchodová), jen to bylo vzato trochu za špatný konec. Některé poplatky mi v něktrých situacích připadají přehnané a někdy až ostudné. Zvolila bych méně radikální postup, nejdříve bych nechala zpoplatnit ty situace, kdy zdravotní stav souvisí s nedbalostí daného člověka - alkoholici, narkomani, bulimičky, anorektičky atd., i když otázkou je kde by takový člověk vzal peníze na svou léčbu, když si sotva opatří prostředky na svou dávku, jako tomu je např. u narkomanů. Ale takto to stanovit není také nic jednoduchého.
Všichni jen málo nemocní budou doplácet na ty často nemocné, protože budou platit jak zdravotní pojištění, tak i pak poplatky, takže když takový poměrně zdravý člověk onemocní a nakonec si bude muset ještě spoustu věcí osobně platit, přesto, že si poctivě dlouhá léta platí zdravotní pojištění, bude hodně popuzený tímto systémem. Ale na druhou stranu musíme brát v potaz samotné zdravotnictví, nic není levné, i částka za krevní rozbor se může vyšplhat na tisíce korun a nebýt fondů zdravotního pojištění z čeho by toto všechno platilo? Nebo taková vážná dopravní nehoda, tam se už čátky za operace počítají v desítkách až stovkách tisíc. Platíme tedy na ty, kterým se něco takového stane, protože nikdy nevíme kdy budeme sami v takové situaci. Na druhou stranu řeší reforma to, že se to dotkne jen těch, kteří budou opravdu nemocní, těch, kteří budou k lékaři chodit, těch, kterých toho dříve využívali ... mohlo to vypadat taky jinak a to tak, že by zvýšili účast na zdravotním pojištění a to by se dotklo všech, zejména pracujících, podniků, zaměstnavatelů ...
Je to moc složitá problematika. Na druhou stranu věřím, že se lidé začnou lépe starat o své zdraví, i když ono to má i svou druhou stránku, ani takový člověk nemá zaručeno, že neonemocní. A právě tato problematika je podle mě situace, která má svůj rub i líc. Zdá se nespravedlivé platit 60 Kč za den strávený na nemocničním lůžku, ale doma byste tuto částku stejně také utratili. Ale taky zastávám názor, že pokud už se mám platit, tak ať má zdravotnictví a určití zdravotníci svou úroveň. Porovnávat s jinými zeměmi je složité, existují různé systémy, jinde si lidé svou účast na zdravotním pojištění volí sami, ti co ji nemají a dostanou se pak do nějaké situace se dočkají podřadné zdravotní péče, popř. zadlužení. Pro některé cizince je naše zdravotnictví výhodné, američani když mají cestu do ČR, si tady nechávají dělat nové zuby, přesto, že platí v ČR všechno na ruku je to vyjde o hodně levněji a dostatečně kvalitně. Nejde se na tuto problematiku prostě dívat jednostranně. A taky lidé nesmí věřit všemu, jako jsou tiskoviny typu blesk
zakladatelka tématu
Miky
| 8. 12. 2007 22:41
Ahojky. 100 tis za rovnátka? A za jaká? Teda to není snad ani možné nebo jo? No, holka má křivý zoubky..V lednu máme přijít na vytržení trojek, aby dvojky mohly růst a srovnaly se, ale pokud bude muset mít rovnátka, tak má tedy smůlu.....
Ahoj
Dedeckova
| 8. 12. 2007 22:13
Zajímalo by mě, kde jsi četla, že na Kubě se mají lépe než my? Nebo že mají vyšší platy? Já jsem tam byla a opravdu si to nemyslím.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
4. 5. 2024 22:31
70416
2112Hana
4. 5. 2024 19:52
11861
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video