Info pro darkyne vajíček v ČR - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Info pro darkyne vajíček v ČR

Diskuze

díky
Miky
| 6. 12. 2007 18:59
Tak jsem o něco chytřejší, díky...Zajímalo to známou, proto jsem se ptala.
vzdelani
vilitajemstvi
| 5. 12. 2007 21:01
ano ptali se me na vzdelani,dokonce nekolikrat,popriklade na to ,co ted delam,ale ja momentalne studuji vejsku,tak byli spokojeni,ale myslim,ze na vysokoskolskem vzdelani rozhodne netrvaji
obdiv a dosažené vzdělání
Miky
| 5. 12. 2007 16:31
Tedy budu se opakovat, ale máte prostě můj obdiv Skvělý zdravotní stav je vcelku logické, ale to vzdělání? Přijde mi to takové divné, samozřejmě to nemůže být nějaký retardovanec, ale zrovna to nejvyšší vzdělání? Ptali se vás, ženský, na vzdělání?
darovala jsem vajicka:)
vilitajemstvi
| 4. 12. 2007 23:16
Takze damy ja darovani vajicek podstoupila pred necelym mesicem.Byla to celkem dlouhodoba zalezitost.nejprve jsem si vsimla letaku v tramvaji ,pak jsem si to dlouho rozmyslela a na zacatku leta jsem nakonec vyplnila dotaznik a oni se mi ozvali do ctrnacti dnu.Na prvni schuzce mi vylozili o co,jde,jak to bude zhruba probihat,pak mi odebrali krev na konci zari(po dvou mesicich se mi ozvali,ze me potrebuji)-tak dlouho se ceka kvuli genetickym testum.kriteria jsou celkem prisna,nesmi byt vrozena vada,musi byt vynikajici zdravotni stav.Na druhe schuzce se mnou opet konzultovali uz podrobneji o co jde,jestli sem si to nerozmyslela,po te jsem prodelala prvni ultrazvuk a prohlidku po niz mi opet odebrali krev na posledni testy.Tyden na to jsem si mela vyzvednout leky(injekce,ktere jsem si mela pichat do kozni rasy okolo pupiku)dali mi presny harmonogram o vysazeni antikoncepce,a pichani injekci,to cele probiha deset az dvanact dni,prubezne jsem byla na dvou kontrolach,ultrazvukem a pokazde jsem dostala prislusnou varku leku(nejprve na zmnozeni vajicek,pak na kvalitu vajicek)jedenacty den rano jsem se dostavila na kliniku,cekala na pokoji a pak jsem dostala petiminutovou uplnou narkozu.behem niz mi vypunktovali vajicka z vajecniku,za hodinu jsem byla uplne probrana a pustili me domu.

nejprve bylo tezke zacit si pichat injekce,pak jsem si zvykla,ale ke konci aplikaci jsem uz mela bolave bricho,jak kuzi od injekci,tak i vnitrek podbrisku,nasledkem zvetseneho mnozstvi vajicek.posledni dva dny byla pro me bolest uz priserna a nemohla jsem jit ani na velkou jak to bolelo a take jsem mela brisko jakoby nafoukle,malinko zvetsene,myslela jsem si,ze hned po odebrani vajicek bricho splaskne a nebude bolet,ale ouha pri probirani z narkozy byla bolest jeste vetsi a to nasledovalo jeste nasledujici dva dny,ale nakonec se to dalo prezitmela jsem podporu pritele.na pokoji se mnou byla slecna,co sla ten den taky na darovani a ta zacla mit bolesti az ten samy den rano,takze je to asi hodne individualni,jak ci telo reaguje.do sesti dnu jsem dostala mesicky(ale byly extremne silne,ale je to pochopitelne,doktor rikal,ze nejde odebrat uplne vsechny vajicka) a hned prvni den menstruace jsem opet mohla zacit brat antikoncepci,ktera mela okamzite zacit pusobit(konzultovala jsem to s doktorkou)a abych byla uprimna,tak jsem ani behem tech deseti dnu na *** chut moc nemelaa ani se nedoporucuje,protoze bych pry stoprocentne otehotnela.
ale vse jsem prezila a rozhodne slo o dulezitou zivotni zkusenost,nekomu jsem pomohla a mam ted mensi strach z gynekologu
oprava
Kloa
| 4. 12. 2007 21:47
Opravuji informaci, aby nedošlo k nějakému nedorozumění, věk není nutný jak by mohlo z mého příspěvku vypadat přesně 35 let, ale do 35 let věku muže (stejně tak i pro ženy). Pokud jsem tímto někoho zmátla, tak se omlouvám.
požadavky na dárce
Miky
| 4. 12. 2007 21:28
Když jsou pro muže taková přísná kritéria, jsou taková i pro ženy? Jak je to s dárcovstvím vajíčka, holky?
sperma
Kloa
| 1. 12. 2007 13:07
Kozliku, podmínky jsou docela přísné a darovat chodí většinou vysokoškoláci, protože se to většinou vyžaduje. Pak je taky nutný určitý věk, myslím 35 let, samozřejmý je i dobrý zdravotní stav a podrobení se různým vyšetřením - genetické a na pohlavní choroby.
Ty podmínky by měly hlavně chránit příjemce sperma, tedy neplodného páru. Osobně bych nepřijala dárcovo sperma kdybych věděla, že tyto podmínky nejsou splněny, to bych se raději domluvila s někým koho znám.
dotaz
Kozlik
| 30. 11. 2007 21:22
Nevíte jak je to s darováním semena?
lenas
Miky
| 30. 11. 2007 20:00
To tě opravdu obdivuju. Já bych se nad to takhle nedovedla povznést nebo jak to nazvat.
Miky
lenas
| 30. 11. 2007 10:46
Jak nad tím vším smýšlím já?No,popravdě,nejdřív jsme taky měla tyhle stavy,že někde pak bude vyrůstat "moje "dítě,ale tak se to brát nedá.Jestliže ty lidi,pro který já ty vajíčka budu darovat,dítě mít nemůžou,tak je snad malá pravděpodobnost,že by jednou dítko skončilo někde v Dětském domově a to že by se o něj nestarali,to snad taky nehrozí,když pro něj tohle vše podstupují.jak z hlediska psychiky tak z hlediska financí-ono to pro ně asi nebude nic levnýho,takže doufám,že pomůžu a vše se vydaří.Vajíčka chci darovat max.3x,není to teda nijak ohraničený od doktorů,ale myslím si že to bude stačit.teda aspoň pro mě samotnou jo.
Miky
lenas
| 30. 11. 2007 10:46
Jak nad tím vším smýšlím já?No,popravdě,nejdřív jsme taky měla tyhle stavy,že někde pak bude vyrůstat "moje "dítě,ale tak se to brát nedá.Jestliže ty lidi,pro který já ty vajíčka budu darovat,dítě mít nemůžou,tak je snad malá pravděpodobnost,že by jednou dítko skončilo někde v Dětském domově a to že by se o něj nestarali,to snad taky nehrozí,když pro něj tohle vše podstupují.jak z hlediska psychiky tak z hlediska financí-ono to pro ně asi nebude nic levnýho,takže doufám,že pomůžu a vše se vydaří.Vajíčka chci darovat max.3x,není to teda nijak ohraničený od doktorů,ale myslím si že to bude stačit.teda aspoň pro mě samotnou jo.
Dárcovství
Anye
| 29. 11. 2007 16:08
Ahoj, u nás v Brně jsem teď viděla nějaké letáky v tramvaji, tak jsem si řekla, že to vyzkouším. Dnes jsem byla na jedné klinice, vysvětlili mi, co se zhruba bude dít a vzali mi krev. Do dvou měsíců se prý ozvou a pokud budu vhodná, tak dostanu nějaké léky na podporu růstu vajíček. Jediné co mi vadí, že budu muset vysadit antikoncepci....
lenas
Miky
| 29. 11. 2007 09:47
Ahoj. Musím říct, že tě ( nebo vás), velice obdivuji. Také jsem nad dárcovstvím uvažovala, ale né sama od sebe. Vzniklo to kvůli mamce, která řešila jeden problém v rodině a nějak jsem se s tím nemohla ztotožnt. Já bych to nedokázala. Pořád bych myslela na to, že je to část mne, že někde vyrůstá moje dítě a tak..... Neumím to dobře vysvětlit, snad mi rozumíte...Od dárce je toto jistě velice vstřícný krok, jak pomoci bezdětným párům. Asi tu celou věc nejspíš berete i jinak, než já.....Můžu se zeptat, jak nad dárcovstvím uvažujete?
Miky
lenas
| 28. 11. 2007 18:13
pochopila jste to dobře,ráda bych daroval svoje vajíčka jiné ženě,která už nemá jinou šanci na miminko.včera jsme byla u dr.tak mi provedl ultrazvuk,vzali mi krev a poslali mě na genetiku.jestli tohle vše bude v pořádku,tak za 6neděl jdu na další sezeni a tam už budem pomalu směřovat to všechno k určitému datumu.čeká mě nějaké braní léků a injekcí-vše si budu aplikovat doma sama a vše okolo této "léčby" hradí příjemkyně i konečnou odměnu,která se pohybuje mezi 5000-20000.vše záleží na množství vajíček a pak také na tom,jestli to ženy dělají pro peníze,nebo chtějí pomoct,příjemkyně musí zaplatit to,co si řekne dárkyně.já na tom nechci vydělat,takže si nechám zaplatit pouze cesty a věci s tím spojené.pak se ještě musí doladit moje a její menstruace a to je klasicky antikoncepcí.Odběr se dělá v narkóze a po 2hodinách můžu domů.je to komplet anonymní.uvidíme co bude dál,pak sem zas písnu.
lenas
Miky
| 22. 11. 2007 13:15
To se ale u vás asi jedná o IVF, ne? Ten příspěvek jsem pochopila tak, že jde o darování svého vajíčka jinému páru. Ale mohu se mýlit.
darování
lenas
| 21. 11. 2007 18:00
Příští týden,máme s manželem první schůzku s doktorem,který se odběrem vajíček zaobírá,tak až budu vědět podrobnější věcí,určitě Vám písnu a podělím se se zkušenostmi a pocity z toho co mě bude čekat.
Info pro darkyne vajíček v ČR
Deli
| 9. 10. 2007 14:53
Som PhD. študentka zo Slovenska (Mgr. Adela Blahova – Prešovská Univerzita
v Prešove, Slovensko), nateraz žijúca a pracujúca v Londýne. Robím prieskum
pre jednu organizáciu v Londýne ohľadom etiky prístupu centier pre asistovanú
reprodukciu v CR. Týmto dotazníkom by som chcela osloviť všetky darkyne vajíčok
v Českej Republike, aby mi pomohli zozbierať všeobecné informácie
o tom, akým spôsobom ste bola oslovená pre darcovstvo vajíčok a ako Vás
o tejto procedúre informovali (rizika, samotný zákrok a pod.).

Ak mate čas, pomôžte mi zozbierať tieto údaje a možno pomôcť iným ženám,
aby sa rozhodli na základe relevantných informácii.

Pokiaľ sa Vám niektorá otázka bude zdať príliš osobná, nemusíte na ňu odpovedať.
Nemám záujem o Vaše osobne údaje.

Ďakujem za Vašu pomoc.
Môj kontakt: adela.blahova@gmail.com

Správnu odpoveď označte tučným
písmom.

Ďakujem

undefined1. undefinedOdkiaľ ste sa dozvedeli
o programe darcovstva vajíčok?

a, televízia

b, rozhlas

c, noviny/časopis

d, leták

e, internet

f, inzerát

g, iné:

undefined2. undefinedNa základe čoho ste sa
rozhodli darovať vajíčka?

a, vlastná skúsenosť s neplodnosťou

b, súcit s ostatnými neplodnými ženami

c, finančné ohodnotenie

d, iné (uveďte prosím Vaše
osobné dôvody):

undefined3. undefinedZdali sa Vám niektoré
otázky (dotazníka darkyne) IVF centra diskriminačné?

a, Áno (Ak máte čas, môžete
uviesť znenie otázok)

b, Nie

c, Neviem

undefined4. undefinedBoli ste informovaná
o zdravotných rizikách zákroku?

a, Áno

b, Nie

undefined5. undefinedPonúkli Vám prípadnú
psychologickú pomoc?

a, Áno

b, Nie

undefined6. undefinedBola v zmluve(o
darcovstve vajíčok), ktorú ste podpisovali uvedená aj finančná kompenzácia?

a, Áno

b, Nie

undefined7. undefinedDodržalo IVF centrum
všetky body zmluvy? Boli k Vám féroví?

a, Áno

b, Nie

undefined8. undefinedNa základe predošlých
skúsenosti, podstúpili by ste program darcovstva vajíčok ešte raz?

a, Áno

b, Nie

c, nie som rozhodnutá

undefined9. undefinedOdporučili by ste iným
ženám, aby darovali vajíčka?

a, Áno

b, Nie

c, Neviem

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
27. 4. 2024 23:11
70337
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video