Matka pije ted uz denne a je to nesnesitelne - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Matka pije ted uz denne a je to nesnesitelne

Diskuze

Teushka
Miky
| 29. 11. 2007 09:27
Napíšu ti soukromě, ano?
Therushka je nahodou originalni ;o)
Teushka
| 29. 11. 2007 08:58
Miky, Tvé podpůrné příspěvky mě vždycky nejen pohladí , ale taky mají konstruktivní rady... moc moc moc za to děkuju, a fakt souhlasím, že nedůslednost je špatná a nikam nevede. Jak jsem doma míň (jsem hodně - jak říkáš roztomile - u miláčka ), tak na matku málem zapomínám... což je ale uplně největší chyba... dnešní noc jsem byla doma a ráno jsem si čistila zuby v práci, máma totiž začala pracovat a dostávat výplatu denně... a celé ráno prozvracela v koupelně ...myslim, že léčebna jediná možnost. Ale stále jsme díky ní bez elektřiny... tak je to dynamická možnost, a stejně tak nájemné... to všechno chceme platit dohromady a matka už tři měsíce slibuje a není schopná dát peníze dohromady... tak je to možnost, na čem jí dát zrcadlo, že nezvládá situaci... snad... ?

Tea
oprava
Miky
| 27. 11. 2007 18:31
promiň, to mělo být Teushka samozřejmě, mám v těch přezdívkách maglajs.
Theruska
Miky
| 27. 11. 2007 18:30
Tak to je fajn, že jsi potkala miláčka. rčitě tě bude také hodně podporovat a tobě bude celkově líp.ono je to těžké s těmihle lidmi - alkoholiky. Moc dlouho bych ale nečekala a chce to být důsledná, jinak se nic nevyřeší a vše se vrátí do starých kolejí. Pozor na to. Nevím, jak to tam přesně máte, ale pořád si myslím, že ta léčebna je jediná možnost.
Přeju ti hodně štěstí.
Miky
Teushka
| 27. 11. 2007 16:23
Miky, díky moc za optání :) Vypadá to tak, že matka ted zas nepracuje, takže je to pozitivní na možnost pít (nemůže) ale zas není schopná se s námi složit na tu elektřinu, tak je to zamotaný kruh... Bráška se rozhodl, že to za ní zaplatí a pak se uvidí... jenže nevím, jak to dopadne no.
Musím holky říct, že se mi ale v momentální době obrátil svět na ruby - na pozitivní ruby ... .. po více než roce jsem narazila na lásku a jsem ted v sedmém nebi... ..dost často u něj - vlastně denně - bydlí dvě minuty od domova, takže ale ve styku s domovem relativně jsem.

Nevim no... Podle toho, jak se bráška rozhodne s placením elektřiny, tak chcem zkusit nějaký "nátlak", ale mám strach, že to nevyjde, no... a že máma bude zas spokojená, že nemusí nic platit.

díky moc všem za reakce!
Teushka
Miky
| 21. 11. 2007 01:38
Ahojky, jak to doma vypadá? JAK TO ZVLÁDÁŠ?
Dno
Miky
| 27. 10. 2007 23:50
Žádný alkoholik ti sám nezajde k lékaři, aby se doznal ke své závislosti. Oni se hlavně jako závislí, nemocní dlouho nevidí....tady je to právě o tom, aby se k tomu člověk nějak dostal a to je to, jak jsi psala i ty - často si musí sáhnout na dno.....to je to ultimátum, jak jsme o něm mluviliy...v každém, konkrétním případě je jiné, ale pomáhá k uvědomění si určité okolnosti...a následně k nějakému postoji a rozhodnutí řešit situaci. To, že slyší hlasy atd..může znamenat, že je vyložený notorický alkoholik, ti mají různé takové projevy.........
Vaše starosti na hlavu všech druhých
Zea
| 27. 10. 2007 20:47
Studuješ vysokou školu, jsi chytrá holka. Bohužel, když někdo hodně pije, tak se s ním těžko domlouvá. Často musí člověk, který pije nebo droguje, spadnout až na samé dno, aby se sám rozhodl s tím něco dělat. Nejlepší řešení je, když matka sama zajde ke svému obvodnímu doktorovi a narovinu řekne, jsem alkoholička, chci s tím něco dělat. Lékař by měl pomoci najít řešení. Také píšeš , že „slyší hlasy“. Mohlo by jít o nějakou poruchu (např.schizofrenie …). V tomto případě alkohol všechno zhoršuje. Matčino chování může být zaviněno i nějakou chorobou.
Ok
Miky
| 26. 10. 2007 14:22
Přeji hodně štěstí. Připrav se na dlouhou cestu.... Musíš být hlavně silná.
Určitě máš pravdu
Teushka
| 22. 10. 2007 16:11
Ahoj Miky a další čtenářky,

musím říct, že jsem asi týden než jsem ventilovala problém zde, napsala i problém na adresu internetové poradny na mail nějaké paní z protialkoholního. Na reakci jsem čekala víc jak dva týdny, ale už dorazila. A musím se přiznat, že velmi velmi podobná konstruktivní odpověď, jako popisuješ(Miky), což utvrzuje, že by na tom opravdu mohlo něco být a děkuji moc!
Bratři už jsou také dospělí... Také se "vezou" na nájmu, který táta platí, ale narozdíl od matky pracují a nepijí a s matkou se trápí (ač asi jinak - "odepsali" ji už dávno). Bohužel pracují tak moc, že doma jsou dost málo. Je pravda, že máme tu vypnutou elektřinu a chceme jí ted zaplatit s bratry... a je to deset tisíc... matka nepracuje, víme, že ty peníze mít nebude, dva tisíce. takže Tom - jeden z bratrů, vlastník bytu, se rozhodl, že to za ní zaplatí a dá matce právě první ultimátum, dokdy mu má peníze vrátit. Tak jsem zvědavá ale. ... Nejde ji přece vyhodit z bytu, do zimy...vynést... a vyměnit zámky snad??
Máš velkou pravdu, že matka vše má, nemá pocit, že by bylo něco špatně, že by musela i pracovat, natož přestat pít. Vše je jí tolerováno, nají se ze zbytků, když si něco koupíme a jíme doma (takže se spíše snažíme doma jíst spíš takové jednohubky), ale i tak přijde s andělskou tváří škemrat. Je to opravdu postřeh, za něhož děkuji... Mělo by jí tím ultimátem dojít k uvědomění si problému - nerada bych aby byla motivace vnější (léčba - jinak žádný bydlení, ale spíš léčba - protože jsem nemocný ... což dost balancuje...a je to asi těžký... )
Bylo mi ještě v tom mailu porazeno, že v případě agresivity mám opravdu zavolat policii, a po záchytce by u ní mohlo dojít k prvnímu uvědomění si svého problému, což mi přijde rozumné. každopádně uvidím...a určitě se podělím. Dneska má matka narozeniny, tak to asi doma bude všelijaké...

zatím děkuji všem za reakce, jsem tak moc ráda, že jsem se takto rozhodla problém ventilovat a cítím zatím jen pokroky v mém vlastním přijetí situace a možnosti (ač bohužel ne zaručeně úspěšné) vyřešení problematické situace...

PS: ted začínáme řešit exekuce, které se na náš byt (zatím jen obsahu) začínají sesypávat.... no, uvidíme...
Musíš jí dát ultimátum a tím ji motivovat k uvědomění svého problému, aby s tím chtěla něco dělat.
Miky
| 19. 10. 2007 20:20
Opravdu musí sama chtít, jinak to nejde. Můj tchán byl notorický alkoholik celý život. Tchýně s ním žila. Měla dvě děti z prvního manželství a jedno s ním. Neměla peníze, kam jít, nic. Nakonec mu prostě řekla, že odejde, když nepůjde na léčení a on šel a přestal. Napoprvé to nepomohlo, ale napodruhé ano. Teď nepije 15 let. Takový člověk musí nějak dospět k VLASTNÍMU ROZHODNUTÍ, ŽE TO CHCE ZMĚNIT, ABY SE ŠEL LÉČIT.
Kolik let je bratrům? Mohla bych ti poradit dát jí prostě ultimátum. Jí teďka vyhovuje její styl života a o nic nemá strach - nájem platí bývalý manžel atd... NEMÁ DŮVOD NĚCO MĚNIT. JE JÍ PŘECE TAK DOBŘE. Musí mít pocit, že to nezvládá, např. nebude mít na byt. Tchán původně taky sám nechtěl, ale jak zjisil, že by zůstal sám, šel na léčení. Nebo zkus říct něco jako že půjdeš k tátovi, že odejdeš ze školy a půjdeš pracovat a necháš ji tak atd...začne mít strach a na léčení půjde. Ona si svůj problém musí uvědomit a to se zatím nestalo, ale až jí nikdo nebude platit, nebude mít co jíst a tak, pochopí, jak žije.
Nemohli byste jít všichni k tátovi?
A co to zkusit přes sociálku? Pokud jsou bratří nezletilí, mohla by o ně i přijít, to by taky mohla být jedna z možností ultimát, která by ji mohla donutit jít se léčit.
Jinak nevím, co bych poradila, ale základ je opravdu dát nějaké ultimátum, podle toho na čem jí záleží, aby si uvědomila svůj problém a začala s tím chtít něco dělat. Jinak chtít prostě nebude, když má vše až pod nosem a určité jistoty např ten byt.
Léčba
Teushka
| 18. 10. 2007 16:15
No, právě ... Léčba prý opravdu jde jen v případě, že si alkoholik přizná svůj problém a chce jej z vlastní vnitřní motivace řešit... což si neumím moc v reálu s našimi zkušenostmi představit... A ta budoucnost... ta je teda smutná, to jo no....

Třeba ne? ..nevím... kdyby se nebe smilovalo a nabídlo konstruktivní řešení vhodné pro všechny, nějaké ultimátum, které by probudilo vědomí alkoholika, tak určitě dám, Myško a třeba jiným s podobným problémem, vědět
Taky držím palečky :)
Mysanda
| 18. 10. 2007 14:14
Lidi už takovým způsobem problémy řeší, myslí si, že před něma utečou, potom už bez alkoholu nemůžou žít. Podle mě je to potom už jen nemoc. Jen ten, kdo má hodně silnou vůli se z toho dostane, ale jinak ne. Štve mě nejvíce, že pokud ten člověk se sám jít léčit nechce, tak s tím nikdo nic neudělá. Trpí tím celá rodina, má toho člověka ráda, ale neví, jak mu pomoci.
Držím palečky!! :-)
Teushka
| 18. 10. 2007 14:00
Ahojky Myško,

tý jo, také to nemáš lehké.... Jj, souhlasím s tím, že je těžký řešit tu budoucnost člověka, který se naučil kompenzovat tlak alkoholem... nejde to třeba ještě řešit? Zkusit navrhnout léčbu nebo tak?

Díky za podporu a reakci

T.
Máma pije
Mysanda
| 18. 10. 2007 11:18
Ahoj,


vím moc dobře, jak se cítíš, já mám taky maminu co pije a je to strašný pocit. Jen u mojí maminy to není ještě tak strašné. V prvé řadě Tě obdivuju, jak to všechno zvládáš, školu, práci, spousta lidí by se na školu dávno vyflákla.
Kolikrát jsem na ni tak naštvaná, mám strach, že se jí něco vážného stane, když je sama doma a je opilá. Hledím i do budoucna, že vlastně tady už nemusí pak být, jestli bude tak pokračovat, nebude mi moct poradit a pomoct mi atd.
Diky moc A. :-)
Teushka
| 17. 10. 2007 16:17
Ahojky Angelwoman,

diky moc za konkretni radu a podporu, ...velmi pohladi soucítění (kor když to skoro celý život tajíš před většinou lidí)...

..Taky mě napadl podnájem, pokojik, kolej... ale mam strach se financne zavazat, kdyz nevim, jak budu zvladat ucit se na ctyri predmety v lednu a castecne asi i v prosinci, vis....minulý týden jsem v práci na netu nedělala nic jiného než hledala levné ubytování v Praze. Ale vazne nevim... kdyz pak budu chodit do prace, tak se zas budu kdekoli ucit po nocich a bude to take krajni nouze moznosti, rikam si, ze lepsi doma s matkou, ale zas asi ne, nevim. A stejne tak, kamaradka mi nabidlla byt u ni - ale je mi trapne do toho jit, aniz bych ji dala půlku najmu. ...
A take diky moc za tu zkušenost té kamarádky - já naštěstí takovou ještě nemám, krome nějakych strčení a tak... .. ale opravdu moc diky, i pro takovou odpověd nelituju, že jsem takovy problem ventilovala....a timto způsobem...
hlavne chodim do prace - na brigadu, kde si vice nez pět až sedm tisic za měsíc nevydělám...ale zas je tu vstřícné prostředí vůči studiu a časovym možnostem a skvělé prostředí...relativně:)...a tak....
T.
:-(
angelwoman
| 17. 10. 2007 15:40
Tak to je opravdu moc smutné, co píšeš Obdivuju tě, že jsi v tom byla schopná napsat diplomku...
Jinak co se řešení tvé situace týče napadá mě jediné-jít do podnájmu nebo na koleje.Psala jsi, že pracuješ tak bys snad našetřila na nějaký "kamrlík", ne? Věřím, že v takových podmínách se nedá učit natož tak žít... A na vyhrožování pozor-matka od mé kamarádky po ní v opilosti hodila sklenici a naštípla jí stehenní kost-lidé se v opilosti fakt neovládají.Já bych asi nečekala, kdy tohle udělá a co nejdřív šla od ní pryč...
Matka pije ted uz denne a je to nesnesitelne
Teushka
| 17. 10. 2007 13:41
Ahoj čtenářky moc fajn magazínu,

rovnou začnu: nějak jsme si doma zvykli na to, že matka když má peníze, tak se opije a tak opile "řádí"(poslouchá nahlas rádio, řve, nadává -nejčastěji na "hlasy, které slyší"- a je agresivní)... už to trvá od dětství - asi 15 let. Táta radši odešel...ale platí nájemný, dokud nedostuduji VŠ. Bydlím ještě se dvěma bratry, kteří jsou doma ale také minimálně(od nich žádná podpora).
Situace vyvrcholila do takovych rozměrů, že na matky dluhy, které vůbec neplatila, se v září sesypalo několik exekucí... matka nic nemá. Já toho mám hodně... ale i to poslední, co mám - oblečení si matka bere bez nějakých otázek...bohužel však vše zdevastuje.. no, ale jde jen o materiál... jelikož nám před měsícem nečekaně vypli elektřinu, a já musím napsat diplomku, odvezla jsem počítač do jedné klubovny a tam jsem ji v divných podmínkách za tři týdny sepsala (ač na ní ještě budu pracovat). Ted chodim do prace, prijdu domu, tam matka pije, svickama byt div nevyhori... a navic se seznamila s nejakym muzem, o nemz nikdo nic nevi... (ja mam divny pocit, kdyz doma spi - radsi mam pod polstarem kasr)...

je to psycho a snažim se být v pohodě, naštěstí mám relativně dost přátel, díky nimž jsem tam, kde jsem... mám žel před sebou ještě závěrečné státnice a potřebuji se na ně učit. doma je to ale takove spíš nemožné.
řeším hlavně také matku jako takovou. ač mi zničila život, tak je to matka, kterou mám ráda a představa, že asi nejspíš skončí na ulici s tímhle chováním....mě bolí. (nebude platit nájem, nic, nikdo s ní bydlet nebude)....

když je střízlivá je jak andílek... ačkoli taky někdy slyší hlasy... uklízí a baví se o povrchních věcech... když otevřu téma "pivo", tak konec....odmítá se o tom bavit a naštve se.

tím, že budu dělat státnice, budu muset být doma co nejčastěji a nevím... nebudu mít peníze ani na jídlo, natož abych někomu dala na podnájem... uffff, jsou to krušný chvíle, a jestli neskočím, tak to bude boj...

myslíte, že existuje nějaké konstruktivní řešení s matkou a s bydlením, budoucností... co dělat, když v opilosti vyhrožuje, že mi zlomí nohu, nebo na mě řve? nemáte někdo nějaké zkušenosti?

Díky, mějte se krásně, začíná barevný podzim:)

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
anzelen
6. 5. 2024 18:08
11867
Elsa
6. 5. 2024 16:12
70434
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video