Po pětiletém vztahu-volnost? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

po pětiletém vztahu-volnost?

Diskuze

Natty
Miky
| 9. 9. 2007 12:48
Milá Natty. Buď šťastná s někým jiným, nemysli na to, co se stalo. Vím, že je to těžké a je normální, že cítíš křivku. Ber to tak, že i tebe čeká něco nového, krásného. myslím, že jsi psala, že i pro tebe to byl první partner...pro tebe je také přínosem, že vše dopadlo, jak dopadlo. Každá zkušenost nového vztahu je zpočátku fajn a zanechává v nás další zkušenosti a připravuje nás na manželský život. Bohužel se stává často, že partneři, kteří jsou si prvními, se rozchází a s tím se nedá nic dělat. Mnoho lidí chce poznat i něco jiného. Možná i ty bys časem takovou touhu pocítila.Teď se těš na vše, co tě ještě čeká a určitě je toho spousta. Věnuj se víc sama sobě. A ještě bych dodala, že tvůj bývalý partner nejspíš udělá to samé ještě několikrát. Myslím si, podle svých životních zkušeností, že jedna změna mu mnoho nedá, určitě bude zkoumat dál....bude mu trvat dlouho, než se usadí. Buď ráda, že to nakonec takhle dopadlo, štěstí by tě s ním nečekalo. Jsi silná žena, žij naplno a přeji hodně štěstíčka s dalším, novým partnerem.....
natty
Kloa
| 8. 9. 2007 18:27
To mě mrzí, že se váš vztah nakonec rozpadl, chápu i tvou křivku, ale hlavně, že už jsi od toho bídáká pryč. Jsi moc silná, protože to ne každý dokáže. Přeju ti do dalšího života více štěstí při výběru partnera! Těš se na to nové, co příjde.
jak to dopadlo
Natty
| 8. 9. 2007 17:48
Ahojky,moc Vám
všem děkuji za Vaše příspěvky a rady.Hrozně si toho vážím.Nyní s
odstupem měsíce,kdy jsem sem tento příspěvek dávala,tak cítím povinnost
sdělit Vám jak to s námi nakonec dopadlo.No měli jste pravdu.Náš vztah
je definitivně ukončen a hádejte s kým,teď již můj bývalý přítel
chodí?No samozřějmě s tou svou jenom ,,kamarádkou",jak se mi snažil v
poledních dnech našeho vztahu namluvit.A ani nyní,když je každému
jasné,proč náš vztah skončil,nepřizná,že se prostě zamiloval do
jiné.Nevím proč je takový zbabělec a proč po skoro šestiletém vztahu
neumí přiznat,že prostě ,,selhal".Také se poslední dobou hodně
změnil,vůbec ho nepoznávám.No bolí to moc,cítím vůči sobě velkou křivdu
a nespravedlnost,že já jsem mu pomohla zrekonstuovat byt,do kterého si
teď přivede novou a já nemám nic,že on se vůbec z našeho rozchodu
netrápitl a že já si prožila jedno z nejhorších období v životě a
navíc,že on má nyní novou partnerku a já jsem sama.Ale cítím se den
ode dne vyrovnanější a doufám,že i mě zase potká brzo štěstí.Musím
doufat

.A
stejně tak přeji Vám všem štěstí ve vztazích a to,aby jste nikdy
nemuseli řešit podobné trable s láskou,jaké jsem nyní měla poslední
dobou já.
Pauza
angelwoman
| 7. 9. 2007 21:29
Bohužel musím s Miky souhlasit. Já to znám i z té druhé strany-já si chtěla dát s mužem pauzu....důvod? Prostě jsem cítila, že to není ono,že není ten pravý, že chci poznat někoho jiného..ale slovo "rozchod" bylo pro mě těžké...pak se to jen táhlo a za 2 měsíce jsme se stejně rozešli.Měla jsem mu to tehdy říct hned a narovinu-ušetřila bych nám oběma spoustu trápení...
Pauza nikdy neplodí nic dobrého.Pro člověka, který ji navrhuje to je úskok, útěk od řešení problémů...i proto, že jsem ji sama jednou navrhla, ji neuznávám-není to fér pro druhého a v tom vztahu asi nebude něco v pořádku...
Ukonči to...
Miky
| 7. 9. 2007 21:15
Ahoj. Něco podobného jsem také zažila, se svým dřívějším partnerem. Přišlo mi to dost divné, protože jsem nemohla pochopit o jakou pauzu mu jde. Vztah v té době fungoval a on měl volnosti dost. Tehdy jsem mu řekla, že to není pauza, ale rozchod. Pokud od někoho odejdu pod záminkou pauzy, abych si mohla užít s někým jiným, dělám to jen kvůli svému svědomí. Jinak je to o tom, že by tě normálně podvedl. Ve vtahu se tohle nedělá. Nejsme přece žádné pojistky. Oni nazvou nevěru pauzou a pak až pocítí touhu po zázemí, vrátí se k nám? Na tohle já jsem už nečekala. Řekla jsem mu, aby si vybral..buď se mnou bude dál a nebo ta jeho pauza - po mém rozchod. Chtěl pauzu. Po týdnu mě uháněl, že byl jen s kámošema a že mě miluje atd atd.....Lež jako věž..nikdy mu nechyběla volnost s kámošema, chodil s nima kdy chtěl a kam chtěl...Já jsem se k němu nevrátila a časem jsem se dozvěděla, že mne podváděl. Tzv. pauza je typický případ toho, když chce chlap změnu a to podotýkám, že já jsem nebyla jeho první... Nevím, jestli jste manželé nebo spolu jen žijete, ale každopádně takový chlap asi nebude to pravý ořechový k rodině. je nevybouřený, touží poznat i někoho jiného.....muži jsou v tomhle podnikavější, než ženy..mají pocit, že by o něco přišli. Pokud ho přijmeš zpět, počítej s tím, že až se mu zachce, bude se to opakovat. Budeš na něj pořád doma čekat, později třeba s dětmi, než si na tebe milostivě zase vzpomene a vrátí se bůh ví odkud a od koho??? Jak chlap začne pociťovat potřebu poznávat nové nebo spíš jiné, je to dlouhodobější záležitost. On si tě pojistil pod záminkou pauzy a sám asi dohání, co zameškal. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale já bych radila ukončení vztahu.
pauza
fyfynka
| 9. 8. 2007 15:08
Zdarek, mela jsem uplne ten samy problem. Po sestiletem vztahu, kdy jsme spolu zrekonstruovali stary dum, poridili si pejska a zacali planovat miminko, mi pritel oznamil, ze ma rad nekoho vice nez-li mne. Byla jsem uplne v soku, protoze to pro mne byla rana z cisteho nebe. Po mesici se spolu rozesli a on mi rikal, ze si pry uvedomil, ze mu opravdu moc chybim (avsak dodavam, ze se rozesla ona s nim a ne naopak). Mezitim jsem odjela jako au-pair do Anglie, abych si od vseho vycistila hlavu. Za mesic se vracim zpet do CR a on na me cely rok ceka a moc se ve vsem snazi. Vim, ze to s nim zkusim jeste jednou, ale nejsem si jista, zda nam to vyjde, protoze citim, ze mu uz nikdy nebudu 100% verit. Asi opravdu cas je nejlepsi lek. Drzim ti palecky, abys to vse v pohode zvladla!!!!
Pauza
angelwoman
| 9. 8. 2007 14:51
Víš, já si myslím, že je to i hodně dáno tím, že jste si navzájem prvními partnery - může cítít (zvlášť v určitém věku), že se prostě dost nevyblbnul, neužil si, atd. Proto zastávám názor, že by se lidé neměli brát po prvním vážném vztahu, ale sama jsme toho protikladem. Taky bych mohla být svým způsobem "nevybouřená", ale víceméně to tak nepociťuju. Občas mě napadne jestli mi něco neuteklo, ale jsou to jen krátké myšlenky, které rychle zaplaším.. A souhlasím s Kloou-tohle o pečení buřtů bohužel nebude..
pauza
Kloa
| 9. 8. 2007 14:12
Ahoj Natty, myslím, že tohle se občas stává, řekla bych, že je to takový zkrat, protože tomu druhému ve vztahu vlastně nic nechybí a tak začne blbnout.
Rozhodně nikdy nevěřit chlapovi ve spokojeném vztahu, že chce jen tak pauzu, ono to má vždycky nějaký svůj důvod, i když říká, že to tak není a většinou je v tom právě jiná ženská, tj. touha po volnosti a dobrodružství. Hodně záleží jak se k tomu postavíš ty, protože můj osobní pocit je takový, že se chlap vyblbne a vrátí se nakonec ke své jistotě a s tou druhou byl jen chvíli, aby si užil. Asi cítí, že je váš vztah vážný a když ne teď, tak už nikdy. A asi tě zklamu, ale moc bych nevěřila, že s ní nic nemá a je to jen kamarádka, se kterou jel stanovat jen proto, aby si opekl buřta a vypil pár piv ...
po pětiletém vztahu-volnost?
Natty
| 9. 8. 2007 13:19
Ahojky,náhodou jsem se dostala na tyto stránky a napadlo mě,že se Vám svěřím s problémem,který mě už delší dobu trápí.Je to nadlouho,ale pokusím se to zkrátit.S přítelem jsme spolu byli 5 a půl roku.Náš vztah byl vzorem pro ostatní.Musím podotknout že jeho i můj to byl první vztah(jemu je 24 a mě 22 let).Před měsícem ale přítel zničeho nic chtěl pauzu,že neví zda mě má ještě rád.A vše sváděl na mou povahu.Pak se ke mě vrátil,pak jsme se zase rozešli a takhle se to ještě jednou opakovalo.Úplně se změnil.Nakonec jsem zjistila,že se zamiloval do jedné dívky,ale mě to stále popírá.Prý je to jenom kamarádka,která má odlišný způsob života,ale ke mě se vrátit nechce,protože teď si chce užívat volnost.Kdyby prý chtěl nějaký vztah,tak chce mě,ale přitom s tou dívkou tráví veškerý svůj volný čas.Nyní je s ní a ještě s pár lidmi dokonce pod stanem.Nevím co si o tom všem myslet.......Má některá z Vás podobnou zkušenost?Vůbec nechápu jeho nynější chování.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
1. 5. 2024 21:20
11850
jirinaova
1. 5. 2024 12:27
70396
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video