Nejlepší kamarád mého přítele - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Nejlepší kamarád mého přítele

Diskuze

ultimátum
Lindule
| 1. 9. 2007 10:59
já myslím, že v takových případech nelze klást ultimáta. Jak by se líbilo vám, kdyby vám někdo zakazoval stýkat se s nejkamarádkou. Manžel má také kamaráda, kterého vůbec nemusím.O předsvatební noci mne tak vytočil, že jsem mu odpustila až po dvou letech.(což ovšem neznamená, že bych se s ním chtěla vídat) Ale nemohu zakazovat manželovi se s ním stýkat. Prostě si s ním občas vyrazí a já si zařídím jiný program.Kdybych ho začala kritizovat a remcat, že se s ním stýká, uškodilo by to našemu vztahu. Takhle jsme oba spokojení.
Zkus ultimátum!
Katus
| 31. 8. 2007 15:05
Snad musí poznat,že tě to štve netak mu prostě řekni že se s tim jeho kamarádem nechceš stýkat a on to MUSÍ pochopit jestli tě miluje! A jestli ne,tak zhodnoť jeho postavení k tobě! Držim palec
angelwoman
LuccyCZ
| 20. 8. 2007 13:37
Díky za radu .. Já jsem se s ním snažila o tom mluvit, ale nemá to cenu. Oni se budou bavit vždy, i kdyby se stalo cokoliv. Jediným řešením by bylo se s ním rozejít, ale o tom bych nikdy neuvažovala, protože ho moc miluji a záleží mi na něm .. Zatím jsem ráda, že už se ti dva spolu nevídají tak často jako dřív, ale stejně mě to mrzí. Přijde mi, že si ho ten kámoš snaží koupit. S jeho přítelkyní mu vždy dávali hodně drahé dárky a on byl z toho potom ještě tak týden vedle, takže ani nepomyslel na dárky ode mě.Ale o tom to také není.. to vím.. Máš pravdu, že si to musí uvědomit sám.. a s tím já nemohu nic dělat..
Nepříjemný kamarád
angelwoman
| 13. 8. 2007 21:56
Ahoj! To je poněkud zamotaná situace, z které je těžká cesta ven, chceš-li zůstat jako vítěz. Pokud z toho vítězně vůbec můžeš vyjít.. Zažila jsem něco hodně podobného. Nepříjemného kamaráda, který mě pomlouval a já ho považovala za naprostého blbce. Jenže to kámoš mého přítele = takřka nedotknutelná osoba. Párkrát jsem příteli řekla, co se mu na něm líbí, o čem se vlastně můžou povídat, atd, ale bez valného výsledku..Po nějaké době se s ním přestal vídat a tvrdil, že si už nemají co říct - takže jsem dalo by se říci zvítězila. Jenže je důležité uvědomit si, že v lásce o žádné vítězství nejde.
Je to každopádně vždycky o domluvě dvou lidí, o kompromisu.. Z toho co sama píšeš se dá soudit, že nějaké pomlouvání daného kamarády nebude mít velký smysl. Jak již bylo napsáno, musí si na to prostě přijít sám. Můžeš mu k tomu pomoci, ale zásadní rozhodnutí musí učitnit sám. Určitě je to těžká situace a musím často zatnout zuby, ale na druhé straně si myslím, že vztah by neměl být o tom, aby jeden v zájmu udržení partnera tzv. "držel hubu a krok". O tom by vztah být neměl a to by si měl uvědomit především tvůj přítel. Ať se baví s kým chce-do toho by jsi zasahovat neměla, ale můžeš mu říci svůj názor na dotyčného kamaráda, říci mu, že tě zraňuje, když víš, že se baví s člověkem, který tě pomlouvá. Řekni mu, že respektuješ výběr jeho kamarádů, ale mrzí tě, že na tebe nebere ohled, že se nesnaží vcítit do tvé situace.. Tím převedeš řeč z nepříjemného kamaráda na něj a dáš najevo, že vlastně není jádro problému u kamaráda, ale u něj. Nepříjemní lidé tě budou obklopovat celý život-ať už to budou z tvé či partnerovy strany. Proto by ti neměl člověk, který je ti nejblíž, miluješ ho a měla by ses s ním cítit v bezpečí, tyto lidi přivádět úmyslně ještě blíže k tobě a ubližovat ti.
Je to běh na delší trať a hodně to závisí na tvém příteli. Měl by si uvědomit, co vše jsi byla ochotna vůči němu skousnout a ty by sis měla všímat, zda-li je i on schopný něčeho takového pro tebe. Protože nemůže být v rovnováze vztah, kde jeden je pro druhého schopný udělat a vzdát se čehokoli a druhý zesměšňuje jeho trápení, s kterým se mu partner svěřuje a bere ho na lehkou váhu.
Moc ti přeju, ať nalezete schůdnou cestu, jak vyřešit tento problém
a to dělám..
LuccyCZ
| 11. 8. 2007 23:02
Jasně.. já držim hubu a krok pořád, takže to asi budu dělat pořád, protože mi na něm záleží. Zajímali mě jen názory ostatních
..
Jennisek
| 11. 8. 2007 22:06
Svůj k svému. Ikdyž v některých případech se to použít nedá. Co se týče tvých "kamarádů", asi to nebyli moc dobří kamarádi když uvěřili lžím a odešli. Kamarádi za sebou stojí ať se děje co se děje. Přesný příklad máš ve svém příteli a jeho kámošovi. Ať je ten jeho kámoš jakýkoliv stále je přítelem tvého partnera. Tvůj chlap na to musí přijít sám. Pokud ne tak mu to třeba přijde normální a ty s tím v žádném případě nic neuděláš, max. si svého přítele poštveš proti sobě. Řekla bych, že když se proti tobě otočí bude to peklo. Proč? Protože za ním budou stát ti dva.

Řeknu ti, drž hubu a krok nebo se zbal a odejdi. Tak to vidím já. Nic jiného s tím bez následků neuděláš.
Nejlepší kamarád mého přítele
LuccyCZ
| 10. 8. 2007 20:19
Mám problém, se kterým si opravdu nevím rady.. zajímaly by mě názory ostatních.. jestli máte taky takovou zkušenost a co v takové situaci dělat. Jsme s přítelem už tři roky a má nejlepšího kamaráda, který je bohatý, namyšlený, arogantní a chová se hrozně. Jeho chování si všímají téměř všichni, tedy kromě mého přítele. Jeho kamarád mě nikdy nepřijal, protože zkrátka nevypadám tak jak by si představoval a hlavně vždy když jsem ho slyšela mluvit, tak to bylo samé já, já, já.. a všichni jsou blbci. Vždy jsem to vydržela až do minulého roku, kdy jeho nejlepší kamarád začal chodit s mojí největší nepřítelkyní, která mi udělala ze života peklo. Všude mě pomlouvala a k smrti se nesnášíme. Kvůli ní jsem přišla o spoustu kamarádů. Jen kvůli jejím lžím a intrikám. Nejhorší je, že můj přítel ho má pořád jako super kluka a když někde jsme a on vezme tu svojí přítelkyni (mojí nepřítelkyni :)), tak se s ní zdraví a podává jí ruku, usmívá se na ni jako by nic a prostě si nevšímá toho, že mě to ničí. Je to holka, která nás před rokem chtěla rozdělit, volala mu a prostě dělala vše proto abychom se rozešli. Mého přítele kamaráda opravdu spousta lidí nenávidí za jeho aroganci, za to, že neumí ani zdravit a nic, ale můj přítel je jediný kdo to nevidí. Já mám problém, když spolu někam jdou, hrozně mě to trápí, protože toho kluka nesnáším a vím, že on mě taky ještě když chodí s tou mrchou a přitom můj přítel ho pořád vychvaluje jak je hodnej a že by mě v živvotě nepomluvil, že to dělám jenom já a s ní se taky klidně baví .. jako by se nic nedělo. Byla bych nejradši kdyby se spolu nebavili, ale vím, že něco takového prostě nejde a je to hloupost, ale také mě zajímají názory jiných ..
anonym
| 3. 9. 2016 09:30
TO LuccyCZ: Také mám podobný problém s kamarádem mého přítele. Musím je nechat a sama nahradit svůj program tak, abych na to nemyslela. Možná pak pochopí, že když mu nebudu takzvaně za ***í, že je něco jinak a třeba se přestane tolik stýkat s jeho kamarádem a možná dokonce začne na mne žárlit.... :-\

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video